FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen keskimatka SalRe
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Köngäs Teemu PuolRy 24.20 0.00.00 85.58
2 Siponen Markku RasPi 24.38 0.00.18 83.13
3 Uusitalo Jyri PelPo 27.23 0.03.03 73.52
3 Väyrynen Ville RasPi 27.23 0.03.03 73.52
5 Tauriainen Teemu KEV 27.34 0.03.14 70.51
6 Väyrynen Jukka RasPi 29.29 0.05.09 64.75
7 Kurkela Mikko OH 29.44 0.05.24 63.04
8 Rahko Juho LaiVe 32.39 0.08.19 56.34
9 Huusko Samuli LaiVe 42.04 0.17.44 42.91
Aikio Santeri KEV HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyrkäs Juhani LänRa 26.22 0.00.00
2 Lehtonen Daniel LänRa 28.07 0.01.45

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hannuksela Jari S-2000 23.12 0.00.00 68.61
2 Myllymäki Jyri VetU 30.23 0.07.11 48.46
3 Määttä Harri LänRa 37.44 0.14.32 35.86

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oja Risto YlivKu 26.13 0.00.00 49.22
2 Nivala Jarmo YlivKu 26.56 0.00.43 46.71
3 Laitinen Tuomo SäynSa 27.43 0.01.30 44.23
4 Toivonen Valtteri OH 28.40 0.02.27 41.63
5 Hannila Petri S-2000 29.37 0.03.24 39.21
6 Hansen Joakim Botnia 31.36 0.05.23 35.73
7 Kokkonen Timo KaSu 31.56 0.05.43 34.35

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Kimmo OH 24.06 0.00.00 58.60
2 Vaara Keijo LapVe 27.30 0.03.24 49.43
3 Pyhtinen Jarmo PosPy 30.54 0.06.48 42.28
4 Rahkola Mika OH 32.49 0.08.43 38.20
5 Holm Mikael Minken 39.32 0.15.26 30.37

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jetsonen Juhani KuoSu 23.52 0.00.00 61.84
2 Vilppola Arto PelPo 25.04 0.01.12 57.62
3 Heiskanen Hannu SonPa 25.45 0.01.53 54.86
4 Sipola Velu S-2000 27.12 0.03.20 50.77
5 Piispanen Reima SalRe 34.50 0.10.58 38.74
6 Karppinen Jouko LaiVe 35.39 0.11.47 36.96
7 Gretschel Horst KEV 36.40 0.12.48 35.08
8 Itkonen Pertti LapVe 38.04 0.14.12 32.95

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Udd Esko HlS 25.14 0.00.00 57.70
2 Kotala Ilkka OH 26.39 0.01.25 53.72
3 Hiltunen Pekka RasPi 28.52 0.03.38 48.75
4 Ruokamo Eero ONMKY 30.01 0.04.47 46.08
5 Vesisenaho Markku SievSi 32.07 0.06.53 42.31
6 Kurkela Reino OH 33.12 0.07.58 40.20
7 Tolonen Markku KajKu 34.44 0.09.30 37.73
8 Airaksinen Risto OuTa 37.43 0.12.29 34.10
9 Paaso Jouko Pohjant 46.05 0.20.51 27.38
10 Koirikivi Jorma RasTiimi 51.57 0.26.43 23.82

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toropainen Pauli ONMKY 23.06 0.00.00 52.26
2 Kemppainen Taisto VaKa 24.11 0.01.05 49.42
3 Viitasaari Eero KoS 25.52 0.02.46 45.73
4 Rökman Raimo KuoSu 26.07 0.03.01 44.83
5 Karstunen Hannu YlivKu 26.34 0.03.28 43.62
6 Köngäs Martti PuolRy 26.37 0.03.31 43.08
7 Myllymäki Ari KPV 26.56 0.03.50 42.13
8 Hyvönen Markku RasPi 27.16 0.04.10 41.17
9 Virkkula Unto NivU 28.16 0.05.10 39.29
10 Joensuu Martti NivU 28.19 0.05.13 38.79
11 Pääkkönen Ari KuPe 31.43 0.08.37 34.25
12 Rauma Håkan Botnia 31.56 0.08.50 33.64
13 Koutaniemi Timo OH 32.16 0.09.10 32.92
14 Törmälä Samuli YlivKu 32.51 0.09.45 31.97
15 Puurunen Reijo OuTa 39.35 0.16.29 26.23
16 Lassila Vesa M VetU 39.39 0.16.33 25.88

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 23.10 0.00.00 47.97
2 Harvala Asko OH 23.22 0.00.12 47.23
3 Korhonen Mauno KuoSu 24.21 0.01.11 45.02
4 Jokinen Leo KoS 24.25 0.01.15 44.58
5 Juola Eero KoS 25.09 0.01.59 42.98
6 Tanttinen Tapani KoS 25.46 0.02.36 41.66
7 Karjalainen Seppo KuoSu 25.47 0.02.37 41.34
8 Karvinen Antero OH 27.00 0.03.50 39.19
9 Åkerblom Måns GIF 27.25 0.04.15 38.32
10 Kujala Asko KoS 28.01 0.04.51 37.23
11 Rönkkö Paavo EsSu 28.10 0.05.00 36.76
12 Tapaninaho Kalevi ONMKY 29.50 0.06.40 34.46
13 Oja Jorma NivU 30.24 0.07.14 33.56
14 Kätkä Vesa Reima 30.25 0.07.15 33.30
15 Kettunen Kimmo SäynSa 30.52 0.07.42 32.57
16 Kajava Viljo KuoSu 32.13 0.09.03 30.97
17 Mustonen Lauri AlatPi 32.27 0.09.17 30.51
18 Torrkulla Roy Minken 33.16 0.10.06 29.53
19 Haapaniemi Niilo HaHe 33.53 0.10.43 28.77
20 Karppinen Eino SäynSa 41.10 0.18.00 23.50
21 Määttä Jouko PuolRy 41.34 0.18.24 23.09
22 Teppo Jaakko KoS 45.18 0.22.08 21.02
Saarela Seppo KemU KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alalahti Jaakko ONMKY 21.21 0.00.00 48.53
2 Suorajärvi Mauri Pohjant 21.51 0.00.30 46.78
3 Veijovaara Jorma Pohjant 22.48 0.01.27 44.21
4 Koskenkorva Lauri NivU 23.48 0.02.27 41.76
5 Oja Reijo NivU 24.03 0.02.42 40.73
6 Männikkö Kalle ONMKY 24.06 0.02.45 40.06
7 Lind Matti KiimU 26.25 0.05.04 36.01
8 Fränti Eero KoS 27.14 0.05.53 34.42
9 Holm Lars-Gunnar Botnia 27.47 0.06.26 33.23
Varis Martti OH HYL -
Linna Esko NivU HYL -
Maronen Arto S-2000 KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alakuijala Erkki S-2000 18.37 0.00.00 42.07
2 Ryyppö Toivo JoKu 27.19 0.08.42 27.24
3 Puustinen Valto IisVi 30.42 0.12.05 22.96
4 Noponen Arvi SuomRa 31.41 0.13.04 21.01

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautala Eelis IisVi 31.34 0.00.00 31.84
2 Jäppinen Kyösti Iisu 32.22 0.00.48 28.72
3 Hytönen Hannu IisVi 37.59 0.06.25 22.49

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karppinen Aleksi LaiVe 24.08 0.00.00 59.08
2 Pitkänen Tomi KEV 28.03 0.03.55 49.88
3 Väyrynen Seppo RasPi 28.36 0.04.28 47.99
4 Rissanen Lari-Antti SonPa 29.10 0.05.02 46.14
5 Hiitola Olli OTaru 29.12 0.05.04 45.17
6 Mattola Peetu HaU 32.46 0.08.38 39.44
7 Huuha Aleksi OuHu 33.42 0.09.34 37.55
8 Heikkinen Jaakko LaiVe 49.08 0.25.00 25.21
Linna Matti OuHu HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyppölä Sampo SoJy 20.27 0.00.00 57.65
2 Schroderus Samuli Pohjant 20.40 0.00.13 55.97
3 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 20.51 0.00.24 54.42
4 Bergman Markku OH 21.01 0.00.34 52.94
5 Koirikivi Anssi RasTiimi 21.40 0.01.13 50.33
6 Oikarinen Tuomas OH 23.45 0.03.18 44.98
7 Saarela Joni KemU 24.51 0.04.24 42.10
8 Rahkola Mikko OH 25.57 0.05.30 39.47
Schroderus Santeri Pohjant HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Härkönen Tommi KaSu 13.41 0.00.00
2 Saarela Antti KemU 16.14 0.02.33
3 Hansén Linus Botnia 16.40 0.02.59
4 Lillhonga Leander GIF 20.53 0.07.12
5 Määttä Juho OH 21.40 0.07.59
6 Nivala Kari YlivKu 23.24 0.09.43

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Venetjoki Väinö HimU 18.31 0.00.00
2 Lillhonga Kevin GIF 28.54 0.10.23
3 Kokkonen Eemeli KaSu 29.22 0.10.51

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Kaisa OH 24.55 0.00.00 82.16
2 Oikarinen Eeva-Liisa OH 26.39 0.01.44 75.17
3 Hyrkäs Teija LänRa 27.54 0.02.59 70.23
4 Jaako Niina LänRa 28.10 0.03.15 68.00
5 Laitinen Maria OH 28.48 0.03.53 64.99
6 Silventoinen Ulla SalRe 30.12 0.05.17 60.52
7 Lotvonen Milla LaiVe 30.21 0.05.26 58.78
8 Lotvonen Essi LaiVe 30.31 0.05.36 57.02

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtonen Mirva LänRa 24.33 0.00.00
2 Mäkikyrö Elina Pohjant 36.13 0.11.40

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vaara Annika LapVe 28.52 0.00.00 28.00
2 Tilvis Aija EE 31.00 0.02.08 24.12
3 Munsterhjelm Camilla Pohjant 38.22 0.09.30 17.91

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hannuksela Eija S-2000 25.05 0.00.00
2 Åman Veronica Botnia 49.15 0.24.10

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 25.56 0.00.00 51.27
2 Väärälä Marita OH 28.15 0.02.19 45.30
3 Lassila Päivi RasTiimi 29.21 0.03.25 41.91
4 Pirttilä Lea OH 33.30 0.07.34 35.23
5 Viitanen Kirsi OH 37.17 0.11.21 30.31

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mulari Pirjo KaSu 25.58 0.00.00 51.65
2 Jetsonen Sari KuoSu 35.36 0.09.38 34.84
3 Piispanen Eija OuHu 52.59 0.27.01 21.51

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Anne KEV 22.49 0.00.00
2 Karstunen Rauni YlivKu 34.34 0.11.45

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 26.36 0.00.00
2 Lassila Eija VetU 1.06.10 0.39.34

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vilppola Anneli Iisu 27.06 0.00.00
2 Varis Tuula OH 32.46 0.05.40

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 24.30 0.00.00
2 Mattila Anneli Iisu 30.06 0.05.36

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurikkala Eeva KaJu 28.55 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oikarinen Suvi OH 21.44 0.00.00 65.95
2 Rautasalo Essi KR 24.23 0.02.39 57.02
3 Itkonen Siiri LapVe 24.30 0.02.46 54.99
4 Räisänen Mira SalRe 25.38 0.03.54 50.88
5 Oja Fanni YlivKu 33.20 0.11.36 37.84
6 Nivala Jenna-Maria YlivKu 34.35 0.12.51 35.23

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rahkola Ella-Noora OH 29.56 0.00.00 59.91
2 Räisänen Noora SalRe 31.58 0.02.02 53.99
3 Näsi Juliaana Pohjant 34.23 0.04.27 48.24
4 Näsi Aurora Pohjant 36.38 0.06.42 43.44
5 Åman Mathilda Botnia 40.55 0.10.59 37.25

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kotila Laura OH 16.25 0.00.00
2 Halla-aho Emma HimU 22.35 0.06.10
3 Sirviö Venla Pohjant 27.45 0.11.20

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Laura LaiVe 19.33 0.00.00
2 Linna Aino-Maria OuHu 22.38 0.03.05
3 Kurikkala Anna KaJu 25.42 0.06.09
4 Tikkanen Tia-Maria KaSu 59.38 0.40.05