FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen sprintti SalRe
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Siponen Markku RasPi 15.21 0.00.00 86.23
2 Köngäs Teemu PuolRy 16.21 0.01.00 79.61
3 Uusitalo Jyri PelPo 16.32 0.01.11 77.39
4 Väyrynen Ville RasPi 17.20 0.01.59 72.54
5 Kurkela Mikko OH 17.53 0.02.32 69.08
6 Aikio Santeri KEV 19.15 0.03.54 63.03
7 Väyrynen Jukka RasPi 20.19 0.04.58 58.63
8 Tauriainen Teemu KEV 20.46 0.05.25 56.30
9 Rahko Juho LaiVe 24.42 0.09.21 46.44
10 Huusko Samuli LaiVe 27.37 0.12.16 40.74

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyrkäs Juhani LänRa 15.53 0.00.00
2 Lehtonen Daniel LänRa 16.25 0.00.32

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hannuksela Jari S-2000 15.26 0.00.00 68.61
2 Määttä Harri LänRa 22.29 0.07.03 43.56
3 Myllymäki Jyri VetU 24.30 0.09.04 36.74

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oja Risto YlivKu 18.23 0.00.00 49.69
2 Laitinen Tuomo SäynSa 19.25 0.01.02 45.87
3 Toivonen Valtteri OH 19.52 0.01.29 43.68
4 Nivala Jarmo YlivKu 19.53 0.01.30 42.50
5 Hannila Petri S-2000 20.11 0.01.48 40.74
6 Hansen Joakim Botnia 22.52 0.04.29 34.96
7 Kokkonen Timo KaSu 24.17 0.05.54 31.98

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Kimmo OH 14.49 0.00.00 58.60
2 Vaara Keijo LapVe 17.55 0.03.06 46.65
3 Pyhtinen Jarmo PosPy 20.29 0.05.40 39.21
4 Rahkola Mika OH 22.42 0.07.53 33.95
5 Holm Mikael Minken 24.54 0.10.05 29.64

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 14.55 0.00.00 61.83
2 Vilppola Arto PelPo 15.41 0.00.46 57.55
3 Jetsonen Juhani KuoSu 15.42 0.00.47 56.23
4 Sipola Velu S-2000 17.22 0.02.27 49.69
5 Karppinen Jouko LaiVe 20.20 0.05.25 41.47
6 Itkonen Pertti LapVe 21.30 0.06.35 38.30
7 Piispanen Reima SalRe 25.42 0.10.47 31.27
8 Gretschel Horst KEV 27.16 0.12.21 28.75

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotala Ilkka OH 14.46 0.00.00 57.70
2 Hiltunen Pekka RasPi 16.19 0.01.33 51.24
3 Ruokamo Eero ONMKY 17.08 0.02.22 47.86
4 Udd Esko HlS 17.50 0.03.04 45.09
5 Kurkela Reino OH 19.12 0.04.26 41.05
6 Tolonen Markku KajKu 19.18 0.04.32 40.01
7 Vesisenaho Markku SievSi 20.08 0.05.22 37.56
8 Paaso Jouko Pohjant 28.13 0.13.27 26.23
9 Koirikivi Jorma RasTiimi 32.43 0.17.57 22.14

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Toropainen Pauli ONMKY 16.40 0.00.00 50.56
2 Viitasaari Eero KoS 16.48 0.00.08 49.63
3 Rökman Raimo KuoSu 17.48 0.01.08 46.33
4 Kemppainen Taisto VaKa 18.15 0.01.35 44.69
5 Köngäs Martti PuolRy 18.20 0.01.40 44.00
6 Karstunen Hannu YlivKu 19.24 0.02.44 41.11
7 Pääkkönen Ari KuPe 20.27 0.03.47 38.56
8 Rauma Håkan Botnia 20.45 0.04.05 37.57
9 Virkkula Unto NivU 21.51 0.05.11 35.26
10 Hyvönen Markku RasPi 22.41 0.06.01 33.57
11 Joensuu Martti NivU 23.07 0.06.27 32.55
12 Myllymäki Ari KPV 23.20 0.06.40 31.86
13 Lassila Vesa M VetU 24.51 0.08.11 29.55
14 Törmälä Samuli YlivKu 26.36 0.09.56 27.27
Koutaniemi Timo OH HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Harvala Asko OH 13.35 0.00.00 47.82
2 Karjalainen Seppo KuoSu 13.50 0.00.15 46.63
3 Juola Eero KoS 14.01 0.00.26 45.71
4 Karvinen Antero OH 14.21 0.00.46 44.34
5 Haapaniemi Niilo HaHe 14.37 0.01.02 43.22
6 Korhonen Mauno KuoSu 14.52 0.01.17 42.20
7 Saarela Seppo KemU 15.20 0.01.45 40.63
8 Hanhela Mauno HaHe 15.27 0.01.52 40.03
9 Åkerblom Måns GIF 15.43 0.02.08 39.07
10 Mustonen Lauri AlatPi 15.53 0.02.18 38.38
11 Jokinen Leo KoS 16.33 0.02.58 36.57
12 Tanttinen Tapani KoS 16.46 0.03.11 35.83
13 Karppinen Eino SäynSa 16.48 0.03.13 35.50
14 Rönkkö Paavo EsSu 16.49 0.03.14 35.20
15 Kajava Viljo KuoSu 17.17 0.03.42 33.99
16 Tapaninaho Kalevi ONMKY 17.41 0.04.06 32.97
17 Torrkulla Roy Minken 17.48 0.04.13 32.51
18 Kujala Asko KoS 18.57 0.05.22 30.30
19 Määttä Jouko PuolRy 19.50 0.06.15 28.73
20 Kettunen Kimmo SäynSa 20.18 0.06.43 27.85
21 Teppo Jaakko KoS 20.52 0.07.17 26.88
22 Kätkä Vesa Reima 21.05 0.07.30 26.40
23 Oja Jorma NivU 21.45 0.08.10 25.38

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suorajärvi Mauri Pohjant 15.49 0.00.00 50.06
2 Lind Matti KiimU 17.27 0.01.38 44.75
3 Oja Reijo NivU 18.42 0.02.53 41.18
4 Veijovaara Jorma Pohjant 18.50 0.03.01 40.32
5 Linna Esko NivU 19.51 0.04.02 37.71
6 Alalahti Jaakko ONMKY 20.31 0.04.42 35.96
7 Varis Martti OH 22.09 0.06.20 32.82
8 Männikkö Kalle ONMKY 23.30 0.07.41 30.47
9 Holm Lars-Gunnar Botnia 23.43 0.07.54 29.74
10 Maronen Arto S-2000 29.25 0.13.36 23.61
11 Fränti Eero KoS 29.30 0.13.41 23.18
Koskenkorva Lauri NivU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Alakuijala Erkki S-2000 14.12 0.00.00 38.95
2 Ryyppö Toivo JoKu 17.47 0.03.35 30.17
3 Noponen Arvi SuomRa 18.44 0.04.32 27.75
4 Puusaari Kalevi KaJu 20.44 0.06.32 24.27
5 Puustinen Valto IisVi 25.27 0.11.15 19.12
6 Niskanen Tauno PeRa 1.25.10 1.10.58 5.52

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautala Eelis IisVi 22.52 0.00.00 32.18
2 Hytönen Hannu IisVi 23.56 0.01.04 28.44
3 Jäppinen Kyösti Iisu 37.11 0.14.19 16.82

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karppinen Aleksi LaiVe 13.23 0.00.00 59.08
2 Hiitola Olli OTaru 14.24 0.01.01 53.88
3 Linna Matti OuHu 15.46 0.02.23 48.27
4 Pitkänen Tomi KEV 15.50 0.02.27 47.13
5 Rissanen Lari-Antti SonPa 17.35 0.04.12 41.60
6 Mattola Peetu HaU 17.52 0.04.29 40.11
7 Huuha Aleksi OuHu 19.20 0.05.57 36.30
8 Väyrynen Seppo RasPi 19.48 0.06.25 34.69
9 Heikkinen Jaakko LaiVe 25.59 0.12.36 25.87

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Schroderus Samuli Pohjant 13.40 0.00.00 58.53
2 Koirikivi Anssi RasTiimi 13.52 0.00.12 56.60
3 Hyppölä Sampo SoJy 14.05 0.00.25 54.67
4 Bergman Markku OH 14.07 0.00.27 53.48
5 Schroderus Santeri Pohjant 14.39 0.00.59 50.51
6 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 15.45 0.02.05 46.03
7 Saarela Joni KemU 17.44 0.04.04 40.03
8 Oikarinen Tuomas OH 18.36 0.04.56 37.36
9 Rahkola Mikko OH 18.55 0.05.15 35.94

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Antti KemU 12.14 0.00.00
2 Nivala Kari YlivKu 12.15 0.00.01
3 Määttä Juho OH 14.32 0.02.18
4 Hansén Linus Botnia 17.08 0.04.54
5 Lillhonga Leander GIF 23.15 0.11.01
Härkönen Tommi KaSu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kokkonen Eemeli KaSu 14.04 0.00.00
2 Venetjoki Väinö HimU 14.59 0.00.55
3 Lillhonga Kevin GIF 17.51 0.03.47

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Kaisa OH 14.38 0.00.00 80.67
2 Oikarinen Eeva-Liisa OH 15.18 0.00.40 75.50
3 Hyrkäs Teija LänRa 16.02 0.01.24 70.47
4 Laitinen Maria OH 16.06 0.01.28 68.61
5 Silventoinen Ulla SalRe 16.40 0.02.02 64.76
6 Jaako Niina LänRa 16.45 0.02.07 62.92
7 Lotvonen Milla LaiVe 17.00 0.02.22 60.51
8 Lotvonen Essi LaiVe 17.45 0.03.07 56.53

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtonen Mirva LänRa 16.01 0.00.00
2 Mäkikyrö Elina Pohjant 20.08 0.04.07

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vaara Annika LapVe 14.25 0.00.00 29.70
2 Tilvis Aija EE 19.09 0.04.44 20.68
3 Munsterhjelm Camilla Pohjant 20.19 0.05.54 17.91

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hannuksela Eija S-2000 14.03 0.00.00
2 Åman Veronica Botnia 26.06 0.12.03

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pirttilä Lea OH 17.57 0.00.00 48.63
2 Lotvonen Arja LaiVe 18.07 0.00.10 46.37
3 Lassila Päivi RasTiimi 18.46 0.00.49 43.02
4 Väärälä Marita OH 19.32 0.01.35 39.66
5 Viitanen Kirsi OH 24.04 0.06.07 30.83

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mulari Pirjo KaSu 15.27 0.00.00 51.65
2 Jetsonen Sari KuoSu 21.21 0.05.54 34.57
3 Piispanen Eija OuHu 22.34 0.07.07 30.05

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Määttä Anne KEV 17.45 0.00.00
2 Karstunen Rauni YlivKu 22.19 0.04.34

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 15.00 0.00.00
2 Lassila Eija VetU 38.35 0.23.35

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vilppola Anneli Iisu 17.32 0.00.00
2 Varis Tuula OH 17.54 0.00.22

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 14.43 0.00.00
2 Mattila Anneli Iisu 15.42 0.00.59

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurikkala Eeva KaJu 18.35 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oikarinen Suvi OH 12.35 0.00.00 66.98
2 Rautasalo Essi KR 14.23 0.01.48 56.84
3 Räisänen Mira SalRe 14.44 0.02.09 53.77
4 Itkonen Siiri LapVe 15.33 0.02.58 49.32
5 Nivala Jenna-Maria YlivKu 16.29 0.03.54 45.00
6 Oja Fanni YlivKu 19.25 0.06.50 36.90

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Räisänen Noora SalRe 13.21 0.00.00 61.46
2 Näsi Aurora Pohjant 14.33 0.01.12 54.28
3 Näsi Juliaana Pohjant 16.31 0.03.10 45.95
4 Rahkola Ella-Noora OH 18.12 0.04.51 40.01
5 Åman Mathilda Botnia 21.27 0.08.06 32.51

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kotila Laura OH 11.22 0.00.00
2 Halla-aho Emma HimU 14.19 0.02.57
3 Sirviö Venla Pohjant 15.30 0.04.08

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Laura LaiVe 14.31 0.00.00
2 Linna Aino-Maria OuHu 18.35 0.04.04
3 Tikkanen Tia-Maria KaSu 22.17 0.07.46
4 Kurikkala Anna KaJu 22.47 0.08.16