FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere Suunnistuksen sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 66
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Boström Mårten SWE 14.02 0.00.00 95.85 95.71
2 Mäkelä Tuomo AngA 14.33 0.00.31 92.24 92.10
3 Anttonen Antti VaajTe 14.34 0.00.32 91.92 91.78
4 Niemi Aleksi TP 14.49 0.00.47 90.16 90.03
5 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.53 0.00.51 89.54 89.42
6 Kymäläinen Severi TP 14.55 0.00.53 89.14 89.01
7 Huhtinen Mikko TuS 15.03 0.01.01 88.14 88.01
8 Laukkarinen Jesse RR 15.07 0.01.05 87.55 87.42
9 Suominen Miika RR 15.20 0.01.18 86.11 85.98
10 Penttinen Topi Orient 15.22 0.01.20 85.72 85.59
11 Kirmula Miika AngA 15.23 0.01.21 85.42 85.30
12 Huovila Jarkko KR 15.25 0.01.23 85.04 84.91
13 Anttolainen Aleksi LS-37 15.26 0.01.24 84.74 84.62
14 Muukkonen Petteri VeVe 15.31 0.01.29 84.09 83.97
15 Kuukka Elias TP 15.48 0.01.46 82.39 82.27
16 Sainio Santeri KangSK 15.49 0.01.47 82.10 81.98
17 Heinaro Einari HS 15.51 0.01.49 81.73 81.62
18 Jurvakainen Tuukka VaajTe 15.56 0.01.54 81.11 80.99
19 Pohjala Johannes Hiisi 16.01 0.01.59 80.50 80.38
20 Heinonen Samuel VaajTe 16.16 0.02.14 79.07 78.95
21 Mäkinen Tapani MU 16.20 0.02.18 78.55 78.44
22 Saari Toni VaajTe 16.27 0.02.25 77.81 77.70
23 Stenlund Daniel PR 16.28 0.02.26 77.54 77.43
24 Kannus Kristian KangSK 16.33 0.02.31 76.96 76.85
25 Suna Jussi TuMe 16.35 0.02.33 76.62 76.51
26 Lahtinen Tuomo IHR 16.44 0.02.42 75.75 75.64
27 Lindeqvist Juuso PR 16.45 0.02.43 75.49 75.38
28 Liuha Jarkko VeVe 16.49 0.02.47 75.00 74.90
29 Taivainen Juho-Matti PelPo 16.50 0.02.48 74.75 74.64
30 Suominen Eemeli HiKi 16.55 0.02.53 74.19 74.09
30 Blomster Daniel SV 16.55 0.02.53 74.19 74.09
32 Mutka Manu TuMe 16.58 0.02.56 73.61 73.50
33 Mansner Victor SV 17.01 0.02.59 73.21 73.11
34 Laitinen Petteri KangSK 17.02 0.03.00 72.96 72.85
35 Rantala Antti KangSK 17.03 0.03.01 72.70 72.60
36 Senttula Tuukka S-JKL 17.04 0.03.02 72.45 72.35
37 Heikkilä Ollipekka Lynx 17.08 0.03.06 71.99 71.88
38 Mähönen Timo HS 17.20 0.03.18 70.98 70.88
39 Juopperi Sami-Petteri PelPo 17.21 0.03.19 70.73 70.63
40 Valtonen Luukas HS 17.28 0.03.26 70.08 69.98
41 Istolahti Tuomo YKV 17.33 0.03.31 69.57 69.47
42 Kulagin Artur HS 17.36 0.03.34 69.20 69.10
43 Sipponen Jere PR 17.39 0.03.37 68.83 68.73
43 Takanen Lari VeVe 17.39 0.03.37 68.83 68.73
45 Koskinen Roope Hiisi 17.42 0.03.40 68.28 68.18
45 Heikkilä Tero PR 17.42 0.03.40 68.28 68.18
47 Hytönen Juho-Veikko IkNV 17.44 0.03.42 67.80 67.70
48 Saarinen Mikko KangSK 17.46 0.03.44 67.50 67.40
49 Lampinen Ville HS 17.48 0.03.46 67.20 67.10
50 Teittinen Panu KangSK 17.52 0.03.50 66.77 66.68
51 Pernu Lari EsSu 17.54 0.03.52 66.48 66.38
52 Liukkonen Kalle HiKi 18.18 0.04.16 64.85 64.76
53 Sankari Matias LS-37 18.24 0.04.22 64.33 64.24
54 Kahila Lauri TP 18.31 0.04.29 63.76 63.67
55 Suhonen Antto-Iiro HS 18.36 0.04.34 63.31 63.22
56 Knuuttila Mikko IkNV 18.50 0.04.48 62.36 62.27
57 Ylinen Juho JRV 19.20 0.05.18 60.58 60.50
58 Kuusinen Petri HlS 19.46 0.05.44 59.10 59.01
59 Ylis-Junttila Vesa HlS 20.21 0.06.19 57.25 57.17
60 Viitanen Reijo RaN 20.57 0.06.55 55.47 55.39
61 Kontoniemi Henri TP 22.10 0.08.08 52.28 52.21
62 Viitanen Simo RaN 22.22 0.08.20 51.67 51.60
63 Häkkinen Kalle S-JKL 24.32 0.10.30 46.98 46.92
Simosas Otto Orient HYL -
Hämäläinen Sami MSParma HYL -
Niskanen Teemu LS-37 HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harju Venla TP 13.52 0.00.00 100.31 101.91
2 Teini Marika Pohjant 14.25 0.00.33 96.17 97.70
3 Haajanen Sofia Pohjant 14.33 0.00.41 94.98 96.49
4 Haikonen Henna-Riikka AnttU 14.49 0.00.57 92.96 94.44
5 Sianoja Maija MSParma 14.52 0.01.00 92.34 93.81
5 Patana Jenny HiKi 14.52 0.01.00 92.34 93.81
7 Nurmela Sari VeVe 15.16 0.01.24 89.33 90.75
8 Niittynen Miia Koovee 15.26 0.01.34 88.07 89.47
9 Nurmi Kirsi SWE 15.32 0.01.40 87.21 88.60
10 Närhi Anna SWE 15.35 0.01.43 86.64 88.02
11 Valonen Hanna RR 15.37 0.01.45 86.17 87.54
11 Elo Sanni AngA 15.37 0.01.45 86.17 87.54
13 Järveläinen Julia Femman 15.39 0.01.47 85.40 86.76
14 Westerlund Ina OK77 15.42 0.01.50 84.84 86.19
15 Norrgrann Saara PR 15.51 0.01.59 83.75 85.09
16 Otsamo Pihla HS 15.54 0.02.02 83.21 84.53
17 Liikanen Marjo RR 15.56 0.02.04 82.75 84.06
18 Peltomäki Elli RasKa 15.59 0.02.07 82.20 83.51
19 Honkanen Miitu KuoSu 16.15 0.02.23 80.58 81.86
19 Lindholm Sara Raseborg 16.15 0.02.23 80.58 81.86
21 Kuusela Tuija RasKa 16.16 0.02.24 79.94 81.21
22 Hämäläinen Jannina SKUusi 16.21 0.02.29 79.25 80.51
23 Silvennoinen Emma PR 16.22 0.02.30 78.89 80.15
23 Kymäläinen Sanni TP 16.22 0.02.30 78.89 80.15
25 Istolahti Tiia MSParma 16.39 0.02.47 77.01 78.23
26 Viberg Tuulia MSParma 16.40 0.02.48 76.66 77.88
27 Kyrölä Sonja TP 16.45 0.02.53 76.00 77.21
28 Autio Päivi Hiisi 16.47 0.02.55 75.58 76.79
29 Suhonen Anniina HS 16.56 0.03.04 74.65 75.83
30 Savolainen Iida KangSK 17.05 0.03.13 73.72 74.90
31 Papinsaari Heini KangSK 17.25 0.03.33 72.05 73.20
32 Skog Henna Koovee 17.36 0.03.44 71.04 72.17
33 Lylynperä Kaisa TuS 17.37 0.03.45 70.72 71.85
34 Liukkonen Sonja HiKi 17.42 0.03.50 70.13 71.25
35 Ylikangas Tiia RasKu 17.43 0.03.51 69.81 70.92
36 Hietanen Pinja KS 18.07 0.04.15 68.02 69.10
37 Luoma Katja KS 18.09 0.04.17 67.64 68.72
37 Kivilaakso Anni Lynx 18.09 0.04.17 67.64 68.72
39 Määttä Suvi TP 18.19 0.04.27 66.53 67.59
40 Karhola Lotta TP 18.24 0.04.32 65.98 67.03
41 Höstman Victoria Femman 18.41 0.04.49 64.74 65.77
42 Nummela Liinu MU 19.06 0.05.14 63.09 64.09
43 Muukkonen Eveliina KangSK 20.11 0.06.19 59.48 60.43
44 Suutari Säde KS 20.14 0.06.22 59.11 60.05
Eskola Missu TP HYL -
Hirvonen Eveliina PR HYL -
Schutskoff Mari KangSK HYL -

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puolakanaho Sakari HyRa 13.47 0.00.00 65.33 62.85
2 Pöyhönen Petja RasKa 14.02 0.00.15 63.66 61.24
3 Kommio Jere HlS 14.06 0.00.19 62.85 60.47
4 Mäkinen Lauri MU 14.09 0.00.22 62.13 59.77
5 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 14.37 0.00.50 59.66 57.40
6 Lehtonen Eero UlvUra 14.57 0.01.10 57.85 55.66
7 Elovaara Juho HlS 15.09 0.01.22 56.62 54.47
8 Heiskanen Oskari KangSK 15.12 0.01.25 55.97 53.84
9 Lassila Juha VetU 15.24 0.01.37 54.78 52.70
10 Jurvakainen Atte S-JKL 15.35 0.01.48 53.68 51.64
11 Nurminen Jussi VaHa 15.37 0.01.50 53.11 51.09
12 Leipijärvi Joona HlS 15.56 0.02.09 51.61 49.65
13 Kaataja Mikko RasKe 16.16 0.02.29 50.11 48.21
14 Ristimäki Tapio Keihäs 17.15 0.03.28 46.84 45.07
15 Ronkainen Teemu JRV 17.27 0.03.40 45.90 44.16
16 Vallittu Juha JRV 17.54 0.04.07 44.35 42.66
17 Penttilä Eero HlS 18.07 0.04.20 43.43 41.78
18 Halonen Valtteri VaHa 18.54 0.05.07 41.25 39.68
19 Helkkula Rauli TuMe 21.38 0.07.51 35.71 34.35
20 Saarikko Samuli TP 28.16 0.14.29 27.08 26.05

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Ilkka HS 12.01 0.00.00 67.17 70.57
2 Virtanen Antti HlS 12.02 0.00.01 66.71 70.10
3 Hytönen Harri RaVa 12.18 0.00.17 64.92 68.21
4 Ylikangas Esko RasKu 12.54 0.00.53 61.56 64.68
5 Laine Heikki IkNV 13.01 0.01.00 60.68 63.75
5 Lepo Jari VaHa 13.01 0.01.00 60.68 63.75
7 Suominen Manne HiKi 13.41 0.01.40 57.09 59.98
8 Myllykoski Pekka S-JKL 13.48 0.01.47 56.29 59.15
9 Äijälä Timo TP 13.50 0.01.49 55.84 58.68
10 Maasilta Tommi RaVa 14.01 0.02.00 54.81 57.58
11 Luoma Mikko UlvUra 14.13 0.02.12 53.73 56.46
12 Reunanen Pasi TP 14.32 0.02.31 52.26 54.91
13 Haikonen Jyrki UlvUra 15.05 0.03.04 50.07 52.61
14 Mustajoki Sami TP 15.12 0.03.11 49.40 51.91
15 Jonkka Jari RasKa 16.04 0.04.03 46.47 48.82
16 Hiltula Hannu PudU 16.25 0.04.24 45.21 47.51
17 Korhonen Jussi HlS 16.26 0.04.25 44.90 47.18
18 Vesisenaho Mikko LohiRa 16.51 0.04.50 43.54 45.74
18 Venäläinen Toni VaHa 16.51 0.04.50 43.54 45.74
20 Hirvonen Petri EE 16.59 0.04.58 42.69 44.85
21 Savela Pauli RR 17.54 0.05.53 40.26 42.30
22 Salmia Teppo TarpSu 18.03 0.06.02 39.68 41.70
23 Aaltonen Jukka HlS 18.22 0.06.21 38.76 40.73
24 Hakuli Kari KeU 18.37 0.06.36 38.01 39.94
25 Kopra Riku OrPo 19.07 0.07.06 36.79 38.66
26 Koistinen Pasi NaTe 19.29 0.07.28 35.88 37.70
27 Kontio Pasi MaMa 19.58 0.07.57 34.79 36.56
Märkälä Janne TP HYL -
Hämäläinen Petri Pihkan HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 12.34 0.00.00 63.28 60.89
2 Kiljunen Pekka AnttU 12.42 0.00.08 62.20 59.86
3 Savikko Olli TarpSu 13.20 0.00.46 58.86 56.64
4 Tonder Jarmo KR 13.49 0.01.15 56.43 54.30
5 Korhonen Ilkka KuoSu 14.00 0.01.26 55.32 53.23
6 Kukkola Pauli SiiRa 14.13 0.01.39 54.11 52.07
7 Vuorinen Petteri Hiisi 14.37 0.02.03 52.27 50.31
8 Kiviniitty Jyrki HS 14.50 0.02.16 51.16 49.23
9 Lahtinen Jari IHR 15.12 0.02.38 49.58 47.72
10 Laukka John RaVa 15.22 0.02.48 48.71 46.88
11 Hietanen Ari InkTe 16.07 0.03.33 46.12 44.38
12 Valtonen Jari HS 16.14 0.03.40 45.47 43.76
13 Ritakallio Timo Lynx 16.17 0.03.43 45.01 43.32
14 Huhtanen Ossi TP 17.09 0.04.35 42.44 40.84
15 Isokallio Pasi RaN 17.12 0.04.38 42.01 40.43
16 Jurvakainen Jari S-JKL 17.25 0.04.51 41.19 39.64
17 Toivonen Jari EE 17.32 0.04.58 40.62 39.09
18 Papinsaari Kari KangSK 18.00 0.05.26 39.28 37.80
19 Jokinen Seppo VaHa 18.27 0.05.53 38.04 36.61
20 Julkunen Pasi TP 19.19 0.06.45 36.06 34.71
21 Numminen Mikko EE 20.01 0.07.27 34.54 33.24
22 Jalanto Esko KangSK 22.33 0.09.59 30.43 29.29
Malinen Jouko HS HYL -
Ala-Sankila Jari Eräp HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 9.39 0.00.00 52.58 57.28
2 Turku Vesa HS 10.07 0.00.28 49.84 54.30
3 Railimo Matti SOC 10.19 0.00.40 48.57 52.91
4 Ylikoski Erkki KanSu 10.31 0.00.52 47.34 51.58
5 Liukkala Pekka HauSi 10.32 0.00.53 46.96 51.17
6 Ovaska Ari EE 10.35 0.00.56 46.44 50.60
7 Leino Tapio HS 10.46 0.01.07 45.36 49.42
8 Jyväsjärvi Tapio Eräp 10.54 0.01.15 44.51 48.50
9 Määttä Asko KS 11.13 0.01.34 42.97 46.82
10 Kyrölä Jukka TP 11.14 0.01.35 42.63 46.44
11 Tarvainen Juhani PiTa 11.49 0.02.10 40.25 43.86
12 Jokinen Juhani MaMa 11.59 0.02.20 39.43 42.96
13 Karvonen Raimo SuSi 12.04 0.02.25 38.89 42.38
14 Rapakko Timo SuSi 12.12 0.02.33 38.21 41.63
14 Ritanotko Markku TuMe 12.12 0.02.33 38.21 41.63
16 Lavikainen Jussi KangSK 12.24 0.02.45 37.08 40.40
17 Huhta Tapani KangSK 12.26 0.02.47 36.73 40.01
18 Mustonen Lauri AlatPi 13.28 0.03.49 33.67 36.69
19 Terävä Seppo XYZ 15.00 0.05.21 30.02 32.71
20 Jonkka Arvo RasKa 15.06 0.05.27 29.61 32.26
21 Ahlqvist Hannu Raus 16.13 0.06.34 27.38 29.83
22 Lehtiniemi Pekka SaSu 18.18 0.08.39 24.09 26.24
23 Koolmeister Peter TP 29.41 0.20.02 14.74 16.06
Sane Kari HS HYL -
Lepistö Heikki OrPo HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hiidenhovi Aleks MSParma 11.52 0.00.00 61.34 63.62
2 Pitkänen Konsta TP 12.10 0.00.18 59.51 61.72
3 Mustajoki Taavi TP 12.19 0.00.27 58.47 60.64
4 Vesterinen Arttu TP 12.27 0.00.35 57.53 59.66
5 Aho Aaro VaHa 12.34 0.00.42 56.68 58.79
6 Kaario Otto S-JKL 12.36 0.00.44 56.22 58.31
7 Seppä Iiro TuS 12.44 0.00.52 55.33 57.38
8 Tiljander Ville HyRa 12.47 0.00.55 54.81 56.84
8 Hakuli Tommi SKUusi 12.47 0.00.55 54.81 56.84
10 Westerlund Otso Koovee 12.56 0.01.04 53.57 55.56
11 Niskanen Janne VeVe 13.04 0.01.12 52.72 54.68
12 Mäkinen Tuukka Hiisi 13.11 0.01.19 51.96 53.89
13 Takanen Samu VeVe 13.28 0.01.36 50.58 52.45
14 Klemola Saul RaKaS 13.31 0.01.39 50.10 51.96
15 Annila Veikka RaLu 13.32 0.01.40 49.75 51.60
16 Korhonen Miikka TP 13.54 0.02.02 48.16 49.95
17 Eerola Mikko TP 13.56 0.02.04 47.76 49.54
18 Konttila Eemi Koovee 14.11 0.02.19 46.65 48.38
19 Kemppi Mikko KangSK 14.22 0.02.30 45.78 47.48
19 Lammi Antti Koovee 14.22 0.02.30 45.78 47.48
21 Kauppi Akseli EE 14.35 0.02.43 44.57 46.22
22 Kaihtela Juuso RaLu 14.53 0.03.01 43.41 45.02
23 Hakala Petteri RaN 15.26 0.03.34 41.61 43.15
24 Johansson Väinö Keihäs 15.49 0.03.57 40.35 41.85
25 Hakola Matti KangSK 15.50 0.03.58 40.06 41.55
26 Laakso Ville Keihäs 16.36 0.04.44 37.98 39.39
27 Ylönen Arttu HyRa 17.08 0.05.16 36.57 37.92
28 Hautaniemi Juho RaKaS 20.49 0.08.57 29.91 31.02
Huhtanen Kiri TP HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Kimmo KangSK 9.27 0.00.00
2 Lindqvist Arttu KS 9.31 0.00.04
3 Kallio Matti SKUusi 9.33 0.00.06
4 Pohja Eetu Koovee 9.51 0.00.24
5 Raitola Sami Lynx 9.56 0.00.29
6 Oksanen Teemu IkNV 10.07 0.00.40
7 Keronen Leevi TP 10.53 0.01.26
8 Nurminen Eerik KangSK 11.09 0.01.42
9 Matinheikki Leo TP 11.17 0.01.50
10 Jalonen Jussi HlS 11.27 0.02.00
11 Rötsä Eero TP 11.41 0.02.14
12 Schüle Joel Koovee 11.55 0.02.28
13 Väliharju Joonas TP 12.44 0.03.17
14 Laakso Eemeli Keihäs 13.01 0.03.34
15 Takala Jaakko TP 13.09 0.03.42
16 Marttila Otso KangSK 13.30 0.04.03
17 Karjanlahti Eemeli RaJu 13.53 0.04.26
18 Laitinen Vertti Koovee 14.05 0.04.38
19 Piippo Emil KangSK 14.17 0.04.50
20 Leonsaari Juho KangSK 14.39 0.05.12
21 Vesisenaho Kuisma S-JKL 14.47 0.05.20
22 Karjanlahti Eero RaJu 15.43 0.06.16
23 Halonen Severi VaHa 15.51 0.06.24
24 Björklund Axel Botnia 16.43 0.07.16
25 Ketola Kristian Koovee 16.47 0.07.20
Koivuniemi Sakari RaN HYL -
Aho Ilmari VaHa HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 7.48 0.00.00
2 Mustajoki Olli TP 8.14 0.00.26
3 Konttila Akseli Koovee 8.18 0.00.30
4 Lautamäki Matias HlS 8.25 0.00.37
5 Koskinen Eemil RaN 8.34 0.00.46
6 Aumo Oskari Keihäs 8.37 0.00.49
6 Nieminen Juho TP 8.37 0.00.49
8 Sorsa Antti EsSu 8.40 0.00.52
9 Maasilta Aapo RaVa 9.28 0.01.40
10 Aaltio Eerik VaHa 9.31 0.01.43
11 Kivelä Eemeli KangSK 9.45 0.01.57
12 Rantala Valtteri Keihäs 9.59 0.02.11
13 Olkkonen Vili KangSK 10.04 0.02.16
14 Kivelä Valtteri KangSK 10.36 0.02.48
15 Kupiainen Tuukka Koovee 10.38 0.02.50
16 Takala Heikki TP 10.51 0.03.03
17 Isokallio Lauri RaN 10.59 0.03.11
18 Schüle Oliver Koovee 11.07 0.03.19
19 Huhtala Jyri Eräp 11.19 0.03.31
20 Salonen Visa Koovee 11.33 0.03.45
21 Ristimäki Väinö Keihäs 11.49 0.04.01
22 Ruoranen Aleksi HlT 12.30 0.04.42
23 Raitanen Konsta TP 12.38 0.04.50
24 Haapala Oskar RR 13.38 0.05.50
25 Lindqvist Topi KS 13.40 0.05.52
26 Haavisto Elias KyRa 13.43 0.05.55
27 Alajoutsi Oliver Koovee 14.15 0.06.27
28 Kortteinen Joona Koovee 15.06 0.07.18
29 Rautio Iiro Koovee 24.28 0.16.40
30 Purimo Jesse OrPo 34.04 0.26.16
Alajoutsi Jasper Koovee HYL -
Björklund Aron Botnia HYL -
Lehtiniemi Eino RaN HYL -
Ojansivu Oula Koovee HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 6.42 0.00.00
2 Mustajoki Aapo TP 7.03 0.00.21
3 Väliharju Ville TP 7.04 0.00.22
4 Aho Rauli VaHa 7.09 0.00.27
5 Klemettinen Simo S-JKL 7.13 0.00.31
6 Konttila Milo Koovee 7.18 0.00.36
7 Haikonen Ilmo UlvUra 7.57 0.01.15
8 Ronkainen Elias JRV 8.04 0.01.22
9 Nurminen Hannes JRV 8.08 0.01.26
10 Kupiainen Topias Koovee 8.13 0.01.31
11 Simola Jere PirHi 8.22 0.01.40
12 Himilä Atte KaRa 8.45 0.02.03
13 Niskanen Aatu VeVe 9.33 0.02.51
14 Koskinen Aaro TP 9.53 0.03.11
15 Leinamo Tuomas Keihäs 10.26 0.03.44
16 Suojanen Henri Koovee 11.12 0.04.30
17 Välkki Totte Koovee 11.23 0.04.41
18 Immonen Matias HlS 12.01 0.05.19
19 Lehtonen Elias UlvUra 13.43 0.07.01
20 Rautio Elias Koovee 30.52 0.24.10
21 Rautio Niilo Koovee 34.54 0.28.12

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Maiju IkNV 14.16 0.00.00 75.02 65.30
2 Puikkonen Janika S-JKL 14.32 0.00.16 72.86 63.42
3 Jalanto Essi KangSK 15.32 0.01.16 67.43 58.69
4 Kotkajuuri Anna KangSK 15.39 0.01.23 66.19 57.62
5 Hankala Kaisa IkNV 16.10 0.01.54 63.37 55.16
6 Pesu Mervi TP 16.29 0.02.13 61.46 53.49
7 Julkunen Sonja TP 16.34 0.02.18 60.45 52.62
8 Rajamäki Netta KangSK 16.45 0.02.29 59.11 51.45
9 Ritanotko Johanna TuMe 16.55 0.02.39 57.85 50.35
10 Åkermarck-Mähönen Ramona HS 17.12 0.02.56 56.23 48.94
11 Aho Varpu VaHa 17.21 0.03.05 55.08 47.95
12 Peltomäki Hanna SiikSi 18.08 0.03.52 52.07 45.32
13 Liuha Elina SuSe 18.11 0.03.55 51.30 44.65
14 Peltola Nina RaN 23.30 0.09.14 39.20 34.12
Äijälä Tiina KangSK HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari TP 10.55 0.00.00 57.37 67.24
2 Eerola Riikka TP 11.54 0.00.59 51.64 60.53
3 Nurminen Henna HS 12.35 0.01.40 47.90 56.15
4 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 12.42 0.01.47 46.54 54.55
5 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 13.29 0.02.34 42.96 50.36
6 Oikkonen Mirka OH 13.33 0.02.38 41.89 49.10
7 Oksanen Kristiina IkNV 14.52 0.03.57 37.39 43.82
8 Hietanen Pia KS 14.55 0.04.00 36.47 42.75
9 Oksa Sari TarpSu 18.41 0.07.46 28.49 33.40

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ritakallio Maarit Lynx 13.02 0.00.00 60.51 64.51
2 Otsamo Riikka HS 13.04 0.00.02 59.98 63.95
3 Sani Tuula HU-46 13.09 0.00.07 59.22 63.14
4 Annila Päivi TP 14.05 0.01.03 54.95 58.58
5 Sipponen Eija PR 14.06 0.01.04 54.53 58.14
6 Liimatainen Raili RiSu 14.25 0.01.23 53.00 56.50
7 Saari Marita SuSe 14.34 0.01.32 52.11 55.56
8 Kallio Ulla KeU 15.04 0.02.02 50.05 53.37
9 Jalanto Terttu KangSK 15.23 0.02.21 48.70 51.93
10 Laurila Saija KangSK 15.24 0.02.22 48.33 51.53
11 Molin Marja KangSK 15.25 0.02.23 47.96 51.13
12 Hovirinta Marjo TuMe 15.27 0.02.25 47.54 50.68
13 Huhtanen Meri TP 16.05 0.03.03 45.36 48.36
14 Savolainen Paula SiiRa 16.21 0.03.19 44.32 47.25
15 Virtanen Marjo Hiisi 16.41 0.03.39 43.14 45.99
16 Lotvonen Arja LaiVe 16.42 0.03.40 42.80 45.63
17 Lankinen Pauliina HS 17.19 0.04.17 40.99 43.70
18 Koivuniemi Leena RaN 17.28 0.04.26 40.35 43.02
19 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 17.54 0.04.52 39.10 41.69
20 Toivonen Merja EE 18.04 0.05.02 38.47 41.01
21 Papinsaari Sirpa KangSK 19.12 0.06.10 35.94 38.32
22 Kairamo Kristiina HiKi 19.15 0.06.13 35.59 37.95
23 Kuittinen Soili TP 20.58 0.07.56 32.44 34.59
24 Lahtinen Terttu IHR 22.39 0.09.37 29.81 31.79
Rajamäki Terhi KangSK HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Tuire TP 12.58 0.00.00 50.42 52.31
2 Lavikainen Pirjo KangSK 14.17 0.01.19 45.15 46.84
3 Nurminen Arja VaHa 14.30 0.01.32 43.86 45.50
4 Turku Kaija HS 15.06 0.02.08 41.52 43.08
5 Jalkanen Marke VaHa 16.29 0.03.31 37.50 38.90
6 Hurskainen Seija VaHa 16.35 0.03.37 36.73 38.11
7 Karvonen Pirjo SuSi 17.24 0.04.26 34.50 35.79
8 Ahlqvist Kristiina Raus 18.55 0.05.57 31.26 32.43
9 Dahlman Kaija RaVa 20.48 0.07.50 28.00 29.05
10 Venäläinen Kaija VaHa 20.52 0.07.54 27.48 28.51
11 Määttä Lotta KS 23.35 0.10.37 23.94 24.84
Lankia Hilkka TP HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Jasmiina RaLu 10.00 0.00.00 60.23 61.63
2 Heikkilä Tuuli Lynx 10.03 0.00.03 59.50 60.89
3 Kovanen Maiju S-JKL 10.42 0.00.42 55.48 56.78
4 Nurminen Jutta VaHa 10.44 0.00.44 54.91 56.19
5 Himilä Julia RR 10.49 0.00.49 54.09 55.35
6 Norrbacka Sanni HyRa 10.50 0.00.50 53.61 54.86
7 Avelin Melina HlS 11.03 0.01.03 52.17 53.39
8 Tanskanen Anni IisVi 11.16 0.01.16 50.78 51.97
9 Kontkanen Ronja KangSK 11.17 0.01.17 50.33 51.50
10 Suominen Sohvi HiKi 11.42 0.01.42 48.17 49.29
11 Simola Reea PirHi 12.01 0.02.01 46.54 47.63
12 Mäkinen Riikka MU 12.09 0.02.09 45.67 46.74
13 Suojanen Susanna Koovee 12.14 0.02.14 45.01 46.06
14 Friman Ronja HyRa 12.43 0.02.43 42.96 43.97
15 Aho Susanna Hiisi 12.50 0.02.50 42.24 43.22
16 Salmia Tuuli TarpSu 13.24 0.03.24 40.13 41.07
17 Happonen Krista LS-37 13.37 0.03.37 39.17 40.09
18 Kirveskari Eini TP 14.16 0.04.16 37.09 37.96
19 Pinola Sarianna RaN 14.23 0.04.23 36.49 37.34
20 Viitala Nina RaN 15.55 0.05.55 32.70 33.47
21 Höstman Ellinor Solf 16.21 0.06.21 31.57 32.31
22 Vahvelainen Hilla TP 16.31 0.06.31 30.99 31.72

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Sanni OH 9.07 0.00.00
2 Nurminen Inka JRV 9.20 0.00.13
3 Klemettinen Kaisa S-JKL 9.21 0.00.14
4 Eerola Lotta TP 9.28 0.00.21
5 Pohjalainen Anni LoJa 9.41 0.00.34
6 Pitkänen Hilla JRV 9.45 0.00.38
7 Yli-Hietanen Saara TP 9.48 0.00.41
8 Simola Rosa PirHi 9.57 0.00.50
9 Kurth Suvi TP 10.01 0.00.54
10 Niemelä Hilla Koovee 10.17 0.01.10
11 Karjalainen Mikaela PäijRa 10.18 0.01.11
12 Haanpää Kaisa TP 10.22 0.01.15
13 Annala Venla KangSK 10.36 0.01.29
14 Ristimäki Aino Keihäs 10.50 0.01.43
15 Haapala Ida RR 10.52 0.01.45
16 Virtanen Heta HlS 10.57 0.01.50
17 Luoma Oona UlvUra 11.12 0.02.05
17 Kovanen Anu S-JKL 11.12 0.02.05
19 Mäenpää Maija Keihäs 11.14 0.02.07
20 Koskensalo Maria IkNV 11.18 0.02.11
21 Kortteinen Emmi Koovee 11.27 0.02.20
22 Helsingius Iida JRV 11.38 0.02.31
23 Välkki Lotta TP 12.07 0.03.00
24 Tuominen Anniina TP 12.09 0.03.02
25 Mustajoki Inka TP 12.43 0.03.36
26 Tiitola Tuuli KangSK 12.44 0.03.37
27 Annila Helmi RaLu 12.55 0.03.48
28 Haikonen Sanni UlvUra 13.18 0.04.11
29 Leinamo Reetta Keihäs 13.25 0.04.18
30 Penttilä Anne HlS 15.24 0.06.17
31 Roihupalo Pinja PirHi 15.43 0.06.36
32 Viitala Sini RaN 27.46 0.18.39
Ylikangas Pinja HimU HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 8.07 0.00.00
2 Salmia Tessa TarpSu 8.21 0.00.14
3 Nurminen Kaarina KangSK 8.29 0.00.22
4 Heikkilä Suvi Lynx 9.07 0.01.00
5 Yli-Hietanen Silja TP 9.15 0.01.08
6 Kytäjä Nea HiKi 9.30 0.01.23
7 Koskensalo Susanna IkNV 10.24 0.02.17
8 Pohjalainen Emmi LoJa 10.27 0.02.20
9 Leppänen Netta Keihäs 10.28 0.02.21
10 Kontio Katri KangSK 10.33 0.02.26
11 Tikkakoski Ilona TP 10.39 0.02.32
12 Leinamo Sonja Keihäs 10.54 0.02.47
13 Kerkkonen Aada JRV 11.28 0.03.21
14 Koskinen Olga KangSK 11.45 0.03.38
15 Pesu Vilma TP 11.48 0.03.41
16 Simola Rita PirHi 11.54 0.03.47
17 Kiuru Milja VaHa 11.56 0.03.49
18 Laukkanen Laura TarpSu 12.06 0.03.59
19 Virtanen Reeta HlS 12.09 0.04.02
20 Kuusinen Saana HlS 12.56 0.04.49
21 Kontkanen Ida KangSK 13.30 0.05.23
22 Vuorisalmi Vilma TP 14.49 0.06.42
23 Filppula Ella VaHa 16.20 0.08.13
Norrbacka Salla HyRa HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Hetta Koovee 7.18 0.00.00
2 Helen Janette HlS 7.56 0.00.38
3 Kontio Kirsi KangSK 8.03 0.00.45
4 Olkkonen Veera KangSK 8.04 0.00.46
5 Luoma Elli UlvUra 8.15 0.00.57
6 Laakso Elmiina Keihäs 9.15 0.01.57
7 Nieminen Saana TP 9.25 0.02.07
8 Ristimäki Vieno Keihäs 10.01 0.02.43
9 Haavisto Aino KyRa 11.22 0.04.04
10 Lehtonen Venla UlvUra 11.35 0.04.17
11 Matinheikki Liisa TP 11.48 0.04.30
12 Roihupalo Silja PirHi 12.32 0.05.14
13 Laine Nella Keihäs 12.35 0.05.17
14 Lantelankallio Aino-Linnea TP 15.46 0.08.28
15 Takala Kaisa TP 16.22 0.09.04