FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallliset OrPo
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linnainmaa Lauri Koovee 40.46 0.00.00 69.53 69.53
2 Kallio Kari Koovee 40.49 0.00.03 68.86 68.86
3 Lepo Mikko S-JKL 41.13 0.00.27 67.62 67.62
4 Vainiomäki Samuel PelPo 41.46 0.01.00 66.16 66.16
5 Alonen Matti S-JKL 42.50 0.02.04 63.96 63.96
6 Lindgren Simo JRV 44.44 0.03.58 60.72 60.72
7 Hongell Timo KoS 44.59 0.04.13 59.86 59.86
8 Kuusinen Petri HlS 46.10 0.05.24 57.81 57.81
9 Putaja Pekka SuSe 46.14 0.05.28 57.22 57.22
10 Räty Harri HiKi 46.41 0.05.55 56.16 56.16
11 Rauhalammi Juhani Eräp 47.08 0.06.22 55.12 55.12
12 Ikävalko Petri IkNV 47.28 0.06.42 54.24 54.24
13 Paju Erno TP 48.47 0.08.01 52.29 52.29
14 Ylinen Juho JRV 49.47 0.09.01 50.77 50.77
15 Nurminen Jussi VaHa 51.29 0.10.43 48.63 48.63
16 Siivonen Jere S-JKL 58.20 0.17.34 42.51 42.51
17 Vallittu Juha JRV 1.15.05 0.34.19 32.72 32.72
Kemppinen Mikko LaTa KES -
Hämäläinen Asko KanKi KES -
Lehtola Samu KangSK EIL -

Sarja H21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarikko Samuli TP 1.07.14 0.00.00

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koolmeister Peter TP 1.54.41 0.00.00
Aumo Heikki Keihäs EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Tuomas Lynx 43.01 0.00.00
2 Voutilainen Arto MuuRa 55.23 0.12.22

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Petri SaPu 39.27 0.00.00 58.49 58.49
2 Niemelä Ville Hiilto 41.11 0.01.44 55.19 55.19
3 Kuusisto Roope SuSe 42.03 0.02.36 53.23 53.23
4 Lepo Jari VaHa 42.19 0.02.52 52.07 52.07
5 Savolainen Tomi RasKe 44.03 0.04.36 49.24 49.24
6 Riikonen Jarno KangSK 44.08 0.04.41 48.36 48.36
7 Jylkkä Marko YlivKu 45.48 0.06.21 45.85 45.85
8 Jonkka Jari RasKa 46.47 0.07.20 44.14 44.14
9 Pajula Harri KangSK 1.17.47 0.38.20 26.10 26.10
10 Välkki Antti Koovee 1.40.18 1.00.51 19.90 19.90
Raes Velipekka HSU KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 35.25 0.00.00 55.41 55.41
2 Björkqvist Niklas HlS 38.10 0.02.45 50.45 50.45
3 Hämäläinen Jari KangSK 41.41 0.06.16 45.32 45.32
4 Nieminen Jyrki LHR 46.02 0.10.37 40.23 40.23
5 Mäkelä Markku ViRuS 46.11 0.10.46 39.31 39.31
6 Korhonen Marko YlämPy 48.23 0.12.58 36.76 36.76
7 Mustajoki Sami TP 53.54 0.18.29 32.31 32.31
8 Ahola Tuomo KangSK 57.48 0.22.23 29.50 29.50
Torri Pauli HPV EIL -
Siikaluoma Mika VeVe HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinämäki Mikko TP 28.39 0.00.00 52.79 52.79
2 Mäki Pekka KangSK 28.59 0.00.20 51.32 51.32
3 Harju Juha-Pekka TP 34.41 0.06.02 42.16 42.16
4 Vesala Pekka PirHi 35.58 0.07.19 39.95 39.95
5 Laukkanen Erkki KangSK 44.18 0.15.39 31.87 31.87
6 Ala-Mäyry Pekka Koovee 44.52 0.16.13 30.90 30.90
7 Syrjänen Jukka Koovee 46.06 0.17.27 29.53 29.53
8 Ala-Rasula Vesa KuortKu 46.20 0.17.41 28.84 28.84
9 Järvinen Petri Hiisi 50.46 0.22.07 25.82 25.82
10 Virnala Jukka JalJa 55.43 0.27.04 23.07 23.07
Toivonen Jari EE EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Kyösti VaHa 28.14 0.00.00 50.31 50.31
2 Nieminen Tapio JRV 33.12 0.04.58 42.07 42.07
3 Turunen Juha ViPa 36.04 0.07.50 38.07 38.07
4 Kittilä Pekka HlS 38.03 0.09.49 35.47 35.47
5 Kurkela Reino OH 40.46 0.12.32 32.52 32.52
6 Jalanto Esko KangSK 41.31 0.13.17 31.36 31.36
7 Rustari Mauri ViRuS 44.57 0.16.43 28.44 28.44
8 Mäkitalo Mikko KauKa 53.32 0.25.18 23.44 23.44
9 Paaso Jouko PeRa 59.01 0.30.47 20.86 20.86
Papinsaari Kari KangSK KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Risto OuTa 34.03 0.00.00 51.28 51.28
2 Sivén Osmo ÄhtU 34.42 0.00.39 49.92 49.92
3 Hirvelä Reijo PunKu 36.39 0.02.36 46.89 46.89
4 Heikkilä Veli-Matti HauSi 36.54 0.02.51 46.20 46.20
5 Nyberg Henry Orient 37.21 0.03.18 45.27 45.27
6 Ovaska Ari EE 38.15 0.04.12 43.85 43.85
7 Myllyaho Lasse KeuKi 39.17 0.05.14 42.34 42.34
8 Huikkola Markku KangSK 39.52 0.05.49 41.38 41.38
9 Jäntti Timo S-JKL 40.17 0.06.14 40.61 40.61
10 Suominen Risto SuSi 40.35 0.06.32 39.97 39.97
11 Jylkkä Markku YlivKu 41.19 0.07.16 38.92 38.92
12 Rantapuska Seppo PetPe 41.28 0.07.25 38.45 38.45
13 Rajala Markku Koovee 42.08 0.08.05 37.52 37.52
14 Högnäs Tore Brahe 42.55 0.08.52 36.51 36.51
15 Mäkiniemi Esko PunKu 43.11 0.09.08 35.96 35.96
16 Jyväsjärvi Tapio Eräp 43.16 0.09.13 35.58 35.58
17 Nurminen Ari VaHa 47.41 0.13.38 31.99 31.99
18 Lantta Timo HS 49.55 0.15.52 30.29 30.29
19 Koskialho Jouko RaLu 51.47 0.17.44 28.93 28.93
Hakomäki Juhani LapVi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siuko Hannu SuSe 27.48 0.00.00 45.52 45.52
2 Holster Paavo OH 29.29 0.01.41 42.57 42.57
3 Lakkinen Keijo SuSe 29.33 0.01.45 42.11 42.11
4 Korpinen Seppo RR 31.02 0.03.14 39.76 39.76
5 Pusa Raimo ViRuS 31.03 0.03.15 39.40 39.40
6 Heino Kalle EE 32.10 0.04.22 37.70 37.70
7 Niittymäki Asko TurSa 32.11 0.04.23 37.36 37.36
8 Penttinen Juha Mesik 32.37 0.04.49 36.54 36.54
9 Huikkola Hannu KangSK 32.46 0.04.58 36.05 36.05
10 Lahdenniemi Heikki SahKu 34.35 0.06.47 33.85 33.85
11 Mäkelä Harri SuSe 34.42 0.06.54 33.43 33.43
12 Valtee Juhani Eräp 34.58 0.07.10 32.87 32.87
13 Nurminen Sakari TuMe 36.19 0.08.31 31.36 31.36
14 Järvenpää Heikki ParkU 37.35 0.09.47 30.02 30.02
15 Talvitie Heikki RaiKu 37.45 0.09.57 29.61 29.61
16 Ketamo Juhani SuSe 38.38 0.10.50 28.66 28.66
17 Lahdenniemi Pekka SahKu 41.08 0.13.20 26.66 26.66
18 Mattila Kari EE 56.04 0.28.16 19.37 19.37
Kaarnijärvi Veikko JRV KES -
Hörkkö Jaakko MSParma EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitola Tero RasKa 29.33 0.00.00 33.93 33.93
2 Punkero Toivo LS-37 36.27 0.06.54 27.05 27.05
3 Rajamäki Matti KyRa 38.40 0.09.07 25.06 25.06
4 Hieta Lauri KanSu 42.18 0.12.45 22.52 22.52
5 Staffans Per-Erik Vörå 44.48 0.15.15 20.89 20.89
6 Syväterä Pekka RiSu 47.41 0.18.08 19.27 19.27
7 Kuusisto Kalevi HlT 50.11 0.20.38 17.98 17.98
8 Korpela Kalevi TP 56.45 0.27.12 15.61 15.61
9 Rantala Eino SaPu 1.03.05 0.33.32 13.77 13.77
Lahma Pauli JRV HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Kalervo KangSK 28.12 0.00.00 35.85 35.85
2 Koipijärvi Erkki Eräp 29.51 0.01.39 33.02 33.02
3 Rosenqvist Onni SuosmSa 32.46 0.04.34 29.31 29.31
4 Koppelomäki Mikko EE 32.58 0.04.46 28.37 28.37
5 Paavola Seppo EE 35.22 0.07.10 25.73 25.73
6 Moisio Paavo SaPu 36.38 0.08.26 24.15 24.15
7 Nisula Alpo Eräp 39.02 0.10.50 22.02 22.02

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 32.01 0.00.00 29.96 29.96
2 Enqvist Eino JRV 1.01.24 0.29.23 14.84 14.84
3 Paunuvuori Toivo SuSe 1.05.32 0.33.31 13.17 13.17
Ilonen Tauno TY HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Ville Keihäs 46.07 0.00.00
Vesterinen Arttu TP EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksanen Teemu IkNV 22.18 0.00.00
2 Viilo Lasse TP 23.29 0.01.11
3 Keronen Leevi TP 23.58 0.01.40
4 Laakso Lasse S-JKL 25.24 0.03.06
5 Mustajoki Tiitus TP 27.19 0.05.01
6 Helminen Topias Eräp 30.44 0.08.26
7 Marttila Otso KangSK 31.49 0.09.31
8 Laakso Eemeli Keihäs 32.21 0.10.03
9 Järvinen Ville Hiisi 1.03.04 0.40.46
Leonsaari Juho KangSK EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksa Antti-Jussi TarpSu 21.01 0.00.00
2 Rissanen Antti TP 21.31 0.00.30
3 Matinheikki Leo TP 21.44 0.00.43
4 Laitinen Vertti Koovee 22.10 0.01.09
5 Mäkipää Rasmus RaN 25.57 0.04.56
6 Ketola Kristian Koovee 27.04 0.06.03
7 Schüle Joel Koovee 28.07 0.07.06
8 Anttila Pyry KangSK 36.20 0.15.19
9 Naskali Lauri KyRa 38.42 0.17.41
Pulkkinen Samuli KyRa EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 12.47 0.00.00
2 Nieminen Juho TP 12.55 0.00.08
3 Syrjälä Niilo LHR 13.38 0.00.51
4 Niinimäki Kasimir KyRa 14.35 0.01.48
5 Heinimaa Valtteri KangSK 15.03 0.02.16
6 Aaltio Eerik VaHa 15.46 0.02.59
7 Salonen Seeti VaHa 16.15 0.03.28
8 Ahola Topias KangSK 16.31 0.03.44
9 Salonen Visa Koovee 16.59 0.04.12
10 Kupiainen Tuukka Koovee 17.05 0.04.18
11 Olkkonen Vili KangSK 18.25 0.05.38
12 Tähtinen Miska PäijRa 21.40 0.08.53
13 Aumo Oskari Keihäs 22.55 0.10.08
14 Konttila Akseli Koovee 24.43 0.11.56
15 Viilo Tommi TP 26.27 0.13.40
16 Kuusisto Eetu-Oskari SuSe 30.45 0.17.58
17 Rantala Valtteri Keihäs 36.49 0.24.02
Schüle Oliver Koovee EIL -
Laakso Topi S-JKL EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtala Jyri Eräp 13.49 0.00.00
2 Karjalainen Akseli PäijRa 16.13 0.02.24
3 Koho Miika RR 17.09 0.03.20
4 Kortteinen Joona Koovee 19.05 0.05.16
5 Purimo Jesse OrPo 19.18 0.05.29
6 Iivonen Teemu HS 21.15 0.07.26

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Elmeri LHR 8.57 0.00.00
2 Ronkainen Elias JRV 10.33 0.01.36
3 Leinamo Tuomas Keihäs 11.38 0.02.41
4 Mustajoki Aapo TP 12.04 0.03.07
5 Konttila Milo Koovee 12.20 0.03.23
6 Toivanen Nico KyRa 12.46 0.03.49
7 Väliharju Ville TP 13.25 0.04.28
8 Joensivu Kasper VaHa 14.24 0.05.27
9 Liponkoski Aapo TP 14.41 0.05.44
10 Vennelä Nuutti KangSK 15.54 0.06.57
11 Kupiainen Topias Koovee 16.38 0.07.41
12 Kulju Kalle Keihäs 17.09 0.08.12
12 Koskinen Eemil TP 17.09 0.08.12
14 Saarikko Sami TP 17.16 0.08.19
15 Järvensivu Pyry OrPo 19.04 0.10.07
16 Purimo Aaro OrPo 23.28 0.14.31

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttila Liisa Koovee 36.42 0.00.00 75.27 75.27
2 Pesu Mervi TP 37.57 0.01.15 72.01 72.01
3 Papinsaari Heini KangSK 39.40 0.02.58 68.15 68.15
4 Vuorenpää Sanna JRV 42.10 0.05.28 63.41 63.41
5 Siivonen Hanna-Mari S-JKL 42.57 0.06.15 61.56 61.56
6 Schutskoff Mari KangSK 44.35 0.07.53 58.64 58.64
7 Taanila Marjo Koovee 47.08 0.10.26 54.84 54.84
8 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 47.35 0.10.53 53.70 53.70
9 Kolehmainen Hanne LaTa 51.28 0.14.46 49.07 49.07
10 Mikkolainen Päivi VaHa 52.45 0.16.03 47.32 47.32
11 Mäkitalo Kaisa KauKa 53.08 0.16.26 46.42 46.42
12 Määttä Suvi TP 56.33 0.19.51 43.09 43.09
13 Hiekkalahti Heli MSParma 59.40 0.22.58 40.35 40.35
14 Sipilä Mari KanSu 1.03.17 0.26.35 37.57 37.57
15 Taanila Maria KanSu 1.15.07 0.38.25 31.26 31.26

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siikaluoma Minna VeVe 40.40 0.00.00 31.71 31.71
2 Lindholm Hanna PIF 45.18 0.04.38 27.40 27.40
3 Ahola Birgit KangSK 51.28 0.10.48 23.18 23.18
4 Jyväsjärvi-Kiviranta Minna Eräp 52.25 0.11.45 21.83 21.83
Vainiomäki Marjut SuSe HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jämsén Miia MuuRa 1.27.30 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Kati TP 39.22 0.00.00 51.31 51.31
2 Torvinen Sirpa OH 40.47 0.01.25 48.04 48.04
3 Haapamäki Jatta Eräp 42.08 0.02.46 45.06 45.06
4 Naskali Liisa KyRa 46.12 0.06.50 39.78 39.78
5 Erola Larissa HS 46.58 0.07.36 37.84 37.84
6 Haavisto Päivi KyRa 1.08.06 0.28.44 25.21 25.21
Salonen Eeva-Liisa Koovee EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lepo Tarja S-JKL 33.22 0.00.00 57.74 57.74
2 Kukonlehto Marja KangSK 38.18 0.04.56 48.79 48.79
3 Anttila Mervi RR 39.06 0.05.44 46.32 46.32
4 Viitanen Kirsi OH 43.52 0.10.30 39.97 39.97
5 Schüle Katja Koovee 53.33 0.20.11 31.66 31.66
Leppävuori Päivi KuoSu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Ulla TP 52.23 0.00.00 46.71 46.71
2 Annila Päivi TP 54.08 0.01.45 41.81 41.81
3 Jalanto Terttu KangSK 1.02.03 0.09.40 33.52 33.52
Toivonen Merja EE EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 32.43 0.00.00 44.52 44.52
2 Papinsaari Sirpa KangSK 44.39 0.11.56 30.18 30.18
3 Paaso Leena PeRa 59.13 0.26.30 20.91 20.91

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Arja VaHa 34.34 0.00.00 50.35 50.35
2 Niemi Tuire TP 38.37 0.04.03 43.72 43.72
3 Siuko Anja SuSe 38.46 0.04.12 42.20 42.20
4 Koskialho Elisabeth RaLu 41.14 0.06.40 38.41 38.41
5 Jäntti Kerttu S-JKL 49.40 0.15.06 30.84 30.84
6 Ahonen Päivi KaRa 1.00.35 0.26.01 24.42 24.42
Sivén Hannele ÄhtU EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankia Hilkka TP 35.32 0.00.00
2 Rantala Tarja SaPu 51.39 0.16.07
Soikkeli Orvokki KanSu KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Raija VaHa 37.52 0.00.00 37.56 37.56
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 39.46 0.01.54 33.97 33.97
3 Syväterä Hillevi RiSu 42.08 0.04.16 30.38 30.38
4 Ruisaho Eila EE 47.26 0.09.34 25.48 25.48

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirkkala Aino SuosmSa 1.05.07 0.00.00

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.03.45 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oksanen Maiju IkNV 26.58 0.00.00
2 Ala-Mäyry Pirjo Koovee 48.05 0.21.07

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suojanen Susanna Koovee 33.49 0.00.00 36.99 36.99
2 Salmia Tuuli TarpSu 33.51 0.00.02 35.11 35.11
3 Kirveskari Eini TP 43.06 0.09.17 26.12 26.12
Metsälä Emma HlS HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Kaisa TP 27.18 0.00.00
2 Yli-Hietanen Saara TP 30.59 0.03.41
3 Haavisto Veera KyRa 33.36 0.06.18
4 Välkki Lotta TP 37.17 0.09.59
5 Kortteinen Emmi Koovee 40.42 0.13.24
6 Toivanen Netta KyRa 42.31 0.15.13
7 Kuusinen Sanni HlS 43.16 0.15.58
8 Tiitola Tuuli KangSK 44.51 0.17.33
9 Penttilä Anne HlS 47.15 0.19.57
Kukonlehto Hilda KangSK HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Simola Rosa PirHi 22.41 0.00.00
2 Kokkinen Ella JRV 24.52 0.02.11
3 Karjalainen Mikaela PäijRa 25.57 0.03.16
4 Virtanen Heta HlS 27.26 0.04.45
5 Metsälä Essi HlS 29.53 0.07.12
6 Jokinen Johanna Eräp 31.56 0.09.15
7 Asp Alisa Koovee 39.31 0.16.50
8 Järventausta Ennimaria KyRa 41.51 0.19.10
9 Sainio Linda KangSK 43.31 0.20.50
Niemelä Hilla Koovee EIL -
Kurth Suvi TP EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukonlehto Fanny KangSK 11.59 0.00.00
2 Salmia Tessa TarpSu 12.37 0.00.38
3 Tikkakoski Ilona TP 13.26 0.01.27
4 Kuusinen Saana HlS 16.07 0.04.08
5 Leppänen Netta Keihäs 16.20 0.04.21
6 Kuoppala Elli TarpSu 16.45 0.04.46
7 Yli-Hietanen Silja TP 17.56 0.05.57
8 Mustajoki Villa TP 18.30 0.06.31
9 Virtanen Reeta HlS 18.51 0.06.52
10 Pesu Vilma TP 19.06 0.07.07
11 Kiuru Milja VaHa 19.26 0.07.27
12 Kontio Katri KangSK 19.54 0.07.55
13 Joensivu Inka VaHa 19.56 0.07.57
14 Koskinen Olga KangSK 20.23 0.08.24
15 Laukkanen Laura TarpSu 23.07 0.11.08
16 Tennilä Oona HlS 28.12 0.16.13
17 Simola Rita PirHi 28.14 0.16.15
18 Savisaari Outi TP 29.23 0.17.24

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Konstari Elena JRV 11.46 0.00.00
2 Marjanen Venla JRV 11.52 0.00.06
3 Kerkkonen Aada JRV 16.41 0.04.55
4 Voutilainen Lotta JRV 18.43 0.06.57
5 Pitkänen Helmi JRV 22.46 0.11.00
6 Moisio Aino SaPu 33.06 0.21.20

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Hetta Koovee 10.34 0.00.00
2 Olkkonen Veera KangSK 12.21 0.01.47
3 Laakso Elmiina Keihäs 12.32 0.01.58
4 Valio Salla TP 13.17 0.02.43
5 Heinimaa Venla KangSK 14.04 0.03.30
6 Kontio Kirsi KangSK 15.08 0.04.34
7 Kulju Eevi Keihäs 15.45 0.05.11
8 Nieminen Saana TP 15.57 0.05.23
9 Matinheikki Liisa TP 16.15 0.05.41
10 Pajula Siiri KangSK 16.40 0.06.06
11 Lepo Veera S-JKL 17.42 0.07.08
12 Ahvenjärvi Emma Koovee 18.16 0.07.42
13 Rajala Saara TarpSu 19.32 0.08.58
14 Koho Milja RR 19.38 0.09.04
15 Alakoski Siiri TP 20.06 0.09.32
16 Jauhiainen Sara OrPo 20.58 0.10.24
17 Naskali Johanna KyRa 21.51 0.11.17
18 Aalto Aura TP 22.44 0.12.10
19 Salonen Heidi Koovee 25.16 0.14.42
Ojala Linnea Keihäs EIL -
Laakso Liisa Keihäs EIL -
Laakso Elisa S-JKL EIL -