FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere Games, keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 56
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Tuomo YKV 31.31 0.00.00 92.14 92.14
2 Taanila Vesa IkNV 31.33 0.00.02 91.79 91.79
3 Anttonen Antti VaajTe 33.02 0.01.31 87.43 87.43
4 Parkkinen Jarno RR 33.18 0.01.47 86.49 86.49
5 Knuuttila Mikko IkNV 33.34 0.02.03 85.57 85.57
6 Hirvikallio Joni Koovee 33.46 0.02.15 84.83 84.83
7 Detkov Sergei Hiisi 33.50 0.02.19 84.43 84.43
8 Laitinen Petteri KangSK 34.36 0.03.05 82.33 82.33
9 Tiainen Topias Koovee 35.07 0.03.36 80.89 80.89
10 Sainio Santeri KangSK 35.10 0.03.39 80.55 80.55
11 Oikarinen Lauri PelPo 35.23 0.03.52 79.83 79.83
12 Ahonen Jere KangSK 35.35 0.04.04 79.16 79.16
13 Linnainmaa Tero IkNV 35.45 0.04.14 78.57 78.57
14 Mansner Victor SV 36.05 0.04.34 77.62 77.62
15 Kannus Kristian KangSK 36.10 0.04.39 77.23 77.23
16 Rantala Antti KangSK 36.48 0.05.17 75.68 75.68
16 Ikävalko Petri IkNV 36.48 0.05.17 75.68 75.68
18 Savolainen Eetu SiiRa 37.04 0.05.33 74.71 74.71
18 Hytönen Juho-Veikko IkNV 37.04 0.05.33 74.71 74.71
20 Taanila Henri IkNV 37.46 0.06.15 72.91 72.91
21 Teittinen Panu KangSK 37.58 0.06.27 72.31 72.31
22 Huusari Pekka LS-37 38.20 0.06.49 71.42 71.42
23 Kauppi Jussi-Pekka HlS 38.25 0.06.54 71.05 71.05
24 Sipilä Mikko KangSK 38.34 0.07.03 70.57 70.57
25 Lassila Ari-Pekka Koovee 38.38 0.07.07 70.25 70.25
25 Annila Petri Koovee 38.38 0.07.07 70.25 70.25
27 Efimov Roman Hiisi 38.47 0.07.16 69.57 69.57
28 Kallio Kari Koovee 39.00 0.07.29 68.98 68.98
29 Kettunen Heikki VaajTe 39.07 0.07.36 68.57 68.57
30 Kivelä Mikko KangSK 39.33 0.08.02 67.62 67.62
31 Tuovinen Aleksi KuoSu 39.51 0.08.20 66.91 66.91
32 Viitamäki Mikko YKV 39.55 0.08.24 66.60 66.60
33 Westerlund Juho Koovee 39.57 0.08.26 66.34 66.34
34 Hölli Mikko KangSK 40.37 0.09.06 65.06 65.06
35 Närvä Tomi HiKi 40.42 0.09.11 64.73 64.73
36 Parkkinen Ville IkNV 40.46 0.09.15 64.43 64.43
37 Heiskanen Oskari KangSK 41.52 0.10.21 62.55 62.55
37 Jurvakainen Tuukka VaajTe 41.52 0.10.21 62.55 62.55
39 Väätäinen Olli Hiisi 43.01 0.11.30 60.51 60.51
40 Sabo-Bar Guy Koovee 43.43 0.12.12 59.36 59.36
41 Huhtanen Pekka RasKu 43.56 0.12.25 58.89 58.89
42 Brändli Simon TP 43.57 0.12.26 58.68 58.68
43 Alonen Matti S-JKL 44.05 0.12.34 58.33 58.33
43 Howald Severin TP 44.05 0.12.34 58.33 58.33
45 Elo Markku AngA 44.32 0.13.01 57.38 57.38
46 Pöyhönen Petja RasKa 45.49 0.14.18 55.60 55.60
46 Viitasaari Toni-Antti KoS 45.49 0.14.18 55.60 55.60
48 Salminen Joonas VaHa 45.51 0.14.20 55.22 55.22
49 Alppi Antti IkNV 46.46 0.15.15 53.96 53.96
50 Seppä Jussi SuSe 47.12 0.15.41 53.30 53.30
51 Katajisto Teemu KanSu 49.13 0.17.42 50.96 50.96
52 Kattelus Juho AuVa 49.32 0.18.01 50.47 50.47
53 Kivelä Tuomo KangSK 53.05 0.21.34 46.95 46.95
54 Lassila Juha VetU 54.52 0.23.21 45.28 45.28
Maajärvi Matti LappRi KES -
Samposalo Kai KangSK KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Setälä Mikko RaN 36.25 0.00.00 31.71 31.71
2 Hämäläinen Asko KanKi 37.20 0.00.55 29.39 29.39
3 Tuomi Jarkko AskU 46.01 0.09.36 22.59 22.59
4 Tuomi Pertti AskU 49.11 0.12.46 19.96 19.96

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Lasse-Pekka KangSK 40.30 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylinen Juho JRV 29.52 0.00.00 46.84 46.84
2 Jurvakainen Atte S-JKL 45.39 0.15.47 29.50 29.50
3 Penttilä Eero HlS 46.40 0.16.48 27.73 27.73
4 Suonurmi Vesa KyRa 52.51 0.22.59 23.49 23.49
5 Kauppinen Jussi AR 56.04 0.26.12 21.21 21.21

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkila Saku TuS 28.28 0.00.00 48.90 48.90
2 Piironen Konsta MSParma 31.40 0.03.12 43.41 43.41
3 Vesterinen Arttu TP 33.01 0.04.33 41.11 41.11
4 Saarnijoki Miska TP 33.27 0.04.59 40.05 40.05
5 Tuominen Juho KanSu 34.01 0.05.33 38.88 38.88
6 Lohikoski Roope RasKa 35.09 0.06.41 37.13 37.13
7 Laakso Ville Keihäs 36.48 0.08.20 34.99 34.99
8 Niemi Oskari LappRi 37.31 0.09.03 33.86 33.86
9 Hakola Matti KangSK 37.42 0.09.14 33.23 33.23
10 Kaitola Lauri RasKe 44.43 0.16.15 27.63 27.63
11 Kauppi Akseli EE 49.49 0.21.21 24.45 24.45
Malmlund Arttu Koovee HYL -
Hirvonen Julius EE KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Joonas JRV 36.08 0.00.00 57.35 57.35
2 Haapalehto Tuomas VetU 36.24 0.00.16 55.50 55.50
3 Vainio Mikko Koovee 38.16 0.02.08 51.44 51.44
4 Jauhiainen Jani OrPo 41.26 0.05.18 46.26 46.26
5 Hakkarainen Tuomas EsAk 41.45 0.05.37 44.67 44.67
6 Pitkänen Vesa PirHi 49.17 0.13.09 36.79 36.79
7 Olkkonen Tomi-Pekka KangSK 1.11.50 0.35.42 24.52 24.52

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Ilkka HS 29.03 0.00.00 60.42 60.42
2 Jokela Jari RaN 31.08 0.02.05 55.93 55.93
3 Lepo Jari VaHa 31.55 0.02.52 54.13 54.13
4 Jonkka Jari RasKa 32.19 0.03.16 53.03 53.03
5 Myllykoski Pekka S-JKL 33.16 0.04.13 51.10 51.10
6 Riikonen Jarno KangSK 35.13 0.06.10 47.87 47.87
7 Liljeström Kimmo HS 35.23 0.06.20 47.26 47.26
8 Niemelä Ville Hiilto 35.36 0.06.33 46.58 46.58
9 Kuusisto Roope SuSe 35.44 0.06.41 46.02 46.02
10 Kleemola Jari PertPe 38.15 0.09.12 42.63 42.63
11 Haakana Tommi TarpSu 38.57 0.09.54 41.51 41.51
12 Hiltula Hannu PudU 38.58 0.09.55 41.13 41.13
13 Kämäräinen Sami L-US 42.18 0.13.15 37.56 37.56
14 Kyckling Kim Eräp 42.30 0.13.27 37.06 37.06
15 Rinne Tomi PunKu 44.21 0.15.18 35.20 35.20
16 Venäläinen Toni VaHa 47.01 0.17.58 32.91 32.91
17 Kivelä Tuomas Raus 49.19 0.20.16 31.09 31.09
18 Kurttila Jukka Navi 51.30 0.22.27 29.51 29.51
19 Välkki Antti Koovee 54.25 0.25.22 27.67 27.67
20 Kokko Tarmo TarpSu 55.45 0.26.42 26.76 26.76

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikangas Esko RasKu 30.18 0.00.00 60.21 60.21
2 Koski Timo Koovee 31.34 0.01.16 57.13 57.13
3 Numminen Mika UrjU 33.00 0.02.42 54.01 54.01
4 Asikainen Timo Hiisi 34.46 0.04.28 50.66 50.66
5 Ruuska Vesa KangSK 35.49 0.05.31 48.59 48.59
6 Hämäläinen Jari KangSK 36.50 0.06.32 46.67 46.67
7 Mäkelä Markku ViRuS 37.50 0.07.32 44.88 44.88
8 Nieminen Jyrki LHR 38.09 0.07.51 43.96 43.96
9 Malmlund Heikki Koovee 38.52 0.08.34 42.61 42.61
10 Taubert Tero Koovee 39.41 0.09.23 41.20 41.20
11 Koski Olli Koovee 42.44 0.12.26 37.77 37.77
12 Sikkinen Kari KangSK 44.35 0.14.17 35.73 35.73
13 Hirvonen Petri EE 48.17 0.17.59 32.55 32.55
14 Kanko Jari Koovee 1.09.29 0.39.11 22.32 22.32

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lammi Mika LaJy 30.07 0.00.00 53.29 53.29
2 Ala-Sankila Jari Eräp 30.26 0.00.19 51.86 51.86
3 Elo Jussi LaJy 31.04 0.00.57 49.94 49.94
4 Virtanen Markku LamSä 34.22 0.04.15 44.36 44.36
5 Jylhä Seppo KäTa 35.42 0.05.35 41.96 41.96
6 Karjalainen Heikki Raus 36.31 0.06.24 40.29 40.29
7 Sorsa Juha-Antti LS-37 37.27 0.07.20 38.57 38.57
8 Vesanen Asko KangSK 44.16 0.14.09 32.03 32.03
9 Ala-Mäyry Pekka Koovee 48.12 0.18.05 28.86 28.86
10 Syrjänen Jukka Koovee 49.25 0.19.18 27.61 27.61

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 24.07 0.00.00 62.76 62.76
2 Ahonen Pekka HauSi 26.52 0.02.45 56.00 56.00
3 Helle Markku SaPu 29.59 0.05.52 49.88 49.88
4 Kittilä Pekka HlS 30.24 0.06.17 48.89 48.89
5 Malinen Jouko HS 30.44 0.06.37 48.07 48.07
6 Jurvakainen Jari S-JKL 31.03 0.06.56 47.29 47.29
7 Vehmaa Hannu Koovee 32.21 0.08.14 45.11 45.11
8 Asikainen Juha RaLu 32.33 0.08.26 44.55 44.55
9 Tolonen Juha Hanka 32.48 0.08.41 43.93 43.93
10 Väätäinen Antti ÄhtU 33.43 0.09.36 42.47 42.47
11 Tikkanen Matti LamSä 34.23 0.10.16 41.38 41.38
12 Pulkkinen Pekka JoKu 35.47 0.11.40 39.51 39.51
13 Niemi Kari-Veli LappRi 36.28 0.12.21 38.52 38.52
14 Paananen Erkki HauSi 36.40 0.12.33 38.06 38.06
15 Kangasmäki Esa SuJu 36.59 0.12.52 37.49 37.49
16 Järvinen Jari HlT 37.18 0.13.11 36.93 36.93
17 Leppälä Martti HlS 38.24 0.14.17 35.63 35.63
18 Hanttu Ari RaN 40.16 0.16.09 33.76 33.76
19 Jylhä Kauko KäTa 41.26 0.17.19 32.59 32.59
20 Kosonen Hannu ORa 42.05 0.17.58 31.87 31.87
21 Hulkkonen Heikki Pihkan 43.44 0.19.37 30.46 30.46
22 Papinsaari Kari KangSK 45.51 0.21.44 28.85 28.85
23 Koski Harri TarpSu 46.10 0.22.03 28.46 28.46
24 Rustari Mauri ViRuS 46.32 0.22.25 28.04 28.04
25 Helenius Jyrki RaN 51.19 0.27.12 25.25 25.25
Kukonlehto Kyösti VaHa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Antero PunKu 27.01 0.00.00 52.12 52.12
2 Sivén Osmo ÄhtU 27.21 0.00.20 51.20 51.20
3 Lavikainen Jussi KangSK 28.41 0.01.40 48.54 48.54
4 Turunen Erkki SuSe 29.26 0.02.25 47.04 47.04
5 Nopanen Ismo VeVe 29.44 0.02.43 46.30 46.30
6 Lepistö Heikki OrPo 29.58 0.02.57 45.68 45.68
7 Nyberg Henry Orient 30.25 0.03.24 44.75 44.75
8 Salminen Esko SuSi 30.51 0.03.50 43.87 43.87
9 Mäkiniemi Esko PunKu 31.00 0.03.59 43.40 43.40
10 Jyväsjärvi Tapio Eräp 31.07 0.04.06 42.99 42.99
11 Rantapuska Seppo PetPe 31.08 0.04.07 42.71 42.71
12 Hirvelä Reijo PunKu 31.09 0.04.08 42.44 42.44
13 Rajala Markku Koovee 31.23 0.04.22 41.87 41.87
14 Liukkala Pekka HauSi 31.39 0.04.38 41.27 41.27
15 Rantala Aulis KoS 32.52 0.05.51 39.51 39.51
16 Suominen Risto SuSi 32.55 0.05.54 39.21 39.21
17 Jäntti Timo S-JKL 35.04 0.08.03 36.58 36.58
18 Udd Esko LänRa 35.40 0.08.39 35.75 35.75
19 Lind Sune Falken 37.06 0.10.05 34.16 34.16
20 Ahlqvist Hannu Raus 37.36 0.10.35 33.49 33.49
21 Hytönen Veikko S-JKL 37.37 0.10.36 33.27 33.27
22 Luukka Heikki HirvHe 42.19 0.15.18 29.39 29.39
23 Humalamäki Hannu ÄhtU 42.54 0.15.53 28.81 28.81
24 Antikainen Raimo VetU 45.29 0.18.28 27.00 27.00
25 Sorsa Pekka KyRa 45.52 0.18.51 26.61 26.61
26 Karvonen Jorma TarpSu 1.03.13 0.36.12 19.18 19.18
Liljedahl Jorma HPV HYL -
Palttala Pekka TurSa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Tuomo MSParma 26.44 0.00.00 48.09 48.09
2 Lahdenniemi Heikki SahKu 29.31 0.02.47 43.21 43.21
3 Nurminen Sakari TuMe 31.07 0.04.23 40.66 40.66
4 Andelin Jouko LaTa 31.22 0.04.38 40.01 40.01
5 Hahto Matti OrPo 31.56 0.05.12 38.99 38.99
6 Halkosaari Severi NiS 33.20 0.06.36 37.04 37.04
7 Hämäläinen Seppo KanSu 33.38 0.06.54 36.41 36.41
8 Löyttyjärvi Kari Jyry 33.51 0.07.07 35.88 35.88
9 Keränen Kauko UrjU 35.35 0.08.51 33.85 33.85
10 Latvala Timo EE 35.36 0.08.52 33.55 33.55
11 Aunula Jukka Jyry 35.57 0.09.13 32.94 32.94
12 Lahdenniemi Pekka SahKu 37.14 0.10.30 31.53 31.53
13 Pitkänen Heikki JRV 37.23 0.10.39 31.13 31.13
14 Talvitie Heikki RaiKu 37.35 0.10.51 30.70 30.70
15 Sompi Eero JRV 40.00 0.13.16 28.59 28.59
16 Niemi Pentti HauSi 43.03 0.16.19 26.33 26.33
17 Moisio Kalevi TuS 47.45 0.21.01 23.52 23.52
18 Ansamaa Reino RaN 49.34 0.22.50 22.46 22.46
19 Junnola Mauri JRV 51.56 0.25.12 21.24 21.24
Koskinen Timo VaHa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 24.03 0.00.00 39.69 39.69
2 Rajamäki Matti KyRa 26.41 0.02.38 35.11 35.11
3 Tiura Tapio HS 29.07 0.05.04 31.56 31.56
4 Kemppi Martti MSParma 30.49 0.06.46 29.23 29.23
5 Tammela Seppo TikSu 32.54 0.08.51 26.84 26.84
6 Hieta Lauri KanSu 36.36 0.12.33 23.64 23.64
7 Paavola Vesa EE 40.14 0.16.11 21.06 21.06
8 Kuusisto Kalevi HlT 42.40 0.18.37 19.44 19.44
9 Virtanen Pekka TY 47.28 0.23.25 17.09 17.09

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti HlS 23.49 0.00.00 39.93 39.93
2 Erkkilä Olavi HlS 27.29 0.03.40 34.09 34.09
3 Rantala Heikki EE 28.05 0.04.16 32.85 32.85
4 Nisula Alpo Eräp 31.07 0.07.18 29.19 29.19
5 Paavola Seppo EE 31.20 0.07.31 28.53 28.53
6 Laurila Kalervo KangSK 33.15 0.09.26 26.46 26.46
7 Koipijärvi Erkki Eräp 34.44 0.10.55 24.92 24.92
8 Mikkola Antti UrjU 35.07 0.11.18 24.24 24.24
9 Ranta Esko LS-37 35.44 0.11.55 23.42 23.42
Hurme Heikki HPV HYL -
Kopra Valto OrPo KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri RaN 28.22 0.00.00 34.24 34.24
2 Mikkonen Arvo TarpSu 29.04 0.00.42 32.41 32.41
3 Laurila Pertti EsSu 29.20 0.00.58 31.12 31.12
4 Ilonen Tauno TY 31.37 0.03.15 27.95 27.95
5 Paunuvuori Toivo SuSe 40.32 0.12.10 21.08 21.08
6 Ruusunen Simo EE 49.13 0.20.51 16.77 16.77

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Eerola Mikko TP 17.04 0.00.00
2 Mähönen Vili TP 20.04 0.03.00
3 Viilo Lasse TP 22.07 0.05.03
4 Mustonen Ossi TP 22.51 0.05.47
5 Kontio Kimmo KangSK 23.13 0.06.09
6 Mustajoki Tiitus TP 23.41 0.06.37
7 Keronen Leevi TP 24.38 0.07.34
8 Nykänen Tomi LamSä 25.12 0.08.08
9 Laakso Eemeli Keihäs 32.02 0.14.58
10 Nieminen Eetu LHR 33.11 0.16.07

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laitinen Vertti Koovee 16.40 0.00.00
2 Rissanen Antti TP 17.25 0.00.45
3 Väliharju Joonas TP 20.10 0.03.30
4 Matinheikki Leo TP 20.30 0.03.50
5 Oksa Antti-Jussi TarpSu 21.43 0.05.03
6 Piippo Emil KangSK 23.05 0.06.25
7 Raivio Sampo-Tapio S-JKL 23.24 0.06.44
8 Mattila Jussi LHR 37.14 0.20.34
9 Haakana Teemu TarpSu 39.14 0.22.34
10 Pulkkinen Samuli KyRa 49.17 0.32.37

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivelä Eemeli KangSK 12.25 0.00.00
2 Mustajoki Olli TP 13.25 0.01.00
3 Nieminen Juho TP 14.36 0.02.11
4 Olkkonen Vili KangSK 14.38 0.02.13
5 Takala Heikki TP 18.43 0.06.18
6 Viilo Tommi TP 19.27 0.07.02
7 Kuusisto Eetu-Oskari SuSe 19.45 0.07.20
8 Kivelä Valtteri KangSK 20.47 0.08.22
9 Kupiainen Tuukka Koovee 21.07 0.08.42
10 Raitanen Konsta TP 29.16 0.16.51
Liljeström Tommi HS KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tukiainen Otso TP 17.21 0.00.00
2 Lehtiniemi Eino RaN 20.07 0.02.46

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väliharju Ville TP 11.19 0.00.00
2 Kupiainen Topias Koovee 16.00 0.04.41
Mähönen Veeti TP HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Juha LaihLu 33.42 0.00.00
2 Pajunen Jarmo EE 54.26 0.20.44

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Sari VeVe 29.59 0.00.00 90.40 90.40
2 Elo Sanni AngA 31.56 0.01.57 84.51 84.51
3 Kaskinen Mira RasKa 32.10 0.02.11 83.54 83.54
4 Norrgrann Saara PR 32.37 0.02.38 82.03 82.03
5 Anttila Liisa Koovee 33.35 0.03.36 79.32 79.32
6 Kauppila Sanna AngA 33.59 0.04.00 78.05 78.05
7 Efimova Natalia Hiisi 34.00 0.04.01 77.67 77.67
8 Borisova Daria Hiisi 34.03 0.04.04 77.21 77.21
9 Savolainen Iida KangSK 34.45 0.04.46 75.32 75.32
10 Papinsaari Heini KangSK 35.00 0.05.01 74.45 74.45
11 Lindholm Sara Raseborg 35.18 0.05.19 73.49 73.49
12 Järveläinen Julia Femman 35.31 0.05.32 72.72 72.72
13 Heittola Satu RasKu 35.40 0.05.41 72.09 72.09
14 Taini Mia JRV 35.43 0.05.44 71.66 71.66
15 Feer Isabelle KangSK 36.09 0.06.10 70.48 70.48
16 Pietilä-Annala Jaana KangSK 36.25 0.06.26 69.64 69.64
17 Liukkonen Sonja HiKi 36.45 0.06.46 68.70 68.70
18 Andelin Sanna LaTa 36.49 0.06.50 68.26 68.26
18 Peltomäki Elli RasKa 36.49 0.06.50 68.26 68.26
20 Paunonen Tuuli Koovee 37.27 0.07.28 66.48 66.48
21 Kuusela Tuija RasKa 37.55 0.07.56 65.36 65.36
21 Kotkajuuri Anna KangSK 37.55 0.07.56 65.36 65.36
23 Huuskonen Taija JRV 38.08 0.08.09 64.38 64.38
24 Mäkitammi Satu KangSK 38.19 0.08.20 63.77 63.77
25 Schutskoff Mari KangSK 39.18 0.09.19 61.87 61.87
26 Tarkiainen Tia JRV 39.26 0.09.27 61.37 61.37
27 Saarinen Minna Koovee 39.44 0.09.45 60.61 60.61
28 Ahonen Laura KangSK 41.14 0.11.15 58.13 58.13
29 Vuorenpää Sanna JRV 41.56 0.11.57 56.88 56.88
30 Äijälä Tiina KangSK 42.00 0.12.01 56.51 56.51
31 Niittymäki Johanna HlS 42.07 0.12.08 56.08 56.08
32 Nurmi Sanna AngA 42.15 0.12.16 55.63 55.63
33 Roponen Mari-Anna LamSä 42.53 0.12.54 54.54 54.54
34 Mykkänen Terhi KangSK 46.52 0.16.53 49.65 49.65
35 Kihlström Tiina ÄhtU 50.56 0.20.57 45.46 45.46
36 Sipilä Mari KanSu 52.49 0.22.50 43.62 43.62

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Sanna LapVi 31.31 0.00.00 67.38 67.38
2 Koski Hanna-Maija Koovee 31.52 0.00.21 65.73 65.73
3 Joensuu-Partanen Jenni KangSK 34.04 0.02.33 60.64 60.64
4 Blomqvist Eija Femman 35.19 0.03.48 57.67 57.67
5 Liuha Elina SuSe 35.23 0.03.52 56.75 56.75
6 Mikkolainen Päivi VaHa 36.28 0.04.57 54.27 54.27
7 Liuha Riina AR 36.53 0.05.22 52.87 52.87
8 Mäkinen Essi VaHa 36.58 0.05.27 51.96 51.96
9 Sariluoto Jenny SuSe 46.54 0.15.23 40.34 40.34
10 Taanila Maria KanSu 51.22 0.19.51 36.27 36.27
11 Erämaja Henna HlT 52.52 0.21.21 34.69 34.69
12 Saarikoski Päivi Pihkan 56.27 0.24.56 31.98 31.98

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikangas Tiia RasKu 36.13 0.00.00 53.04 53.04
2 Kanko Ruut Koovee 37.25 0.01.12 49.41 49.41
3 Toivanen Pinja RaN 38.00 0.01.47 46.76 46.76
4 Toivanen Minttu RaN 40.52 0.04.39 41.72 41.72
5 Jalanto Essi KangSK 45.39 0.09.26 35.77 35.77

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmberg Laura RasKa 31.49 0.00.00 55.76 55.76
2 Manderbacka Hanne VaaSu 32.06 0.00.17 54.23 54.23
3 Taubert Iiris Koovee 35.19 0.03.30 48.35 48.35
4 Riitaoja Emilia IkNV 38.16 0.06.27 43.75 43.75
5 Kaitola Iina RasKe 39.59 0.08.10 41.04 41.04
6 Kokkinen Jemina JRV 41.23 0.09.34 38.85 38.85
7 Mikkola Heidi KanSu 43.15 0.11.26 36.40 36.40
8 Toivanen Hilla RaN 45.37 0.13.48 33.79 33.79
9 Raivio Venla-Lyydia S-JKL 49.08 0.17.19 30.69 30.69

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Susanna Hiisi 30.25 0.00.00 48.16 48.16
2 Pitkänen Salla TP 30.48 0.00.23 46.91 46.91
3 Suojanen Susanna Koovee 31.37 0.01.12 45.07 45.07
4 Avelin Melina HlS 34.19 0.03.54 40.94 40.94
5 Anttila Sara VaHa 35.17 0.04.52 39.25 39.25
6 Tuominen Heli KanSu 38.59 0.08.34 35.01 35.01
7 Roininen Kiia TP 39.46 0.09.21 33.82 33.82
8 Lähteenmäki Iida KanSu 41.37 0.11.12 31.84 31.84
9 Kallio Fanni Keihäs 43.41 0.13.16 29.87 29.87
10 Kokko Mimmu TarpSu 47.31 0.17.06 27.04 27.04
11 Kirveskari Eini TP 1.03.46 0.33.21 19.84 19.84
Simola Reea PirHi KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Eveliina KangSK 35.39 0.00.00 57.84 57.84
2 Lindstedt Jonna KanSu 38.08 0.02.29 52.45 52.45
3 Salonen Kirsi AR 41.23 0.05.44 46.84 46.84
4 Rinne Tuuli PunKu 41.57 0.06.18 44.73 44.73
5 Mäki-Laurila Anne PunKu 43.26 0.07.47 41.78 41.78
6 Nurminen Susanna JRV 43.52 0.08.13 39.96 39.96

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahvenjärvi Pia Koovee 34.23 0.00.00 26.40 26.40
2 Liukkonen Niina Navi 42.35 0.08.12 19.72 19.72
3 Klemetti Tarja LipTa 1.01.59 0.27.36 12.45 12.45

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyholm Satu RaN 31.34 0.00.00 57.46 57.46
2 Liukkonen Sirpa HlS 33.13 0.01.39 53.92 53.92
3 Laurila Saija KangSK 33.47 0.02.13 52.34 52.34
4 Mäkelä Anja RiSu 34.31 0.02.57 50.58 50.58
5 Jalanto Terttu KangSK 36.41 0.05.07 46.97 46.97
6 Kankaanranta Marja Hanka 37.20 0.05.46 45.54 45.54
7 Heerman Maria RaLu 37.31 0.05.57 44.72 44.72
8 Maijala Sari EE 37.44 0.06.10 43.86 43.86
9 Järvinen Tuija HlT 37.47 0.06.13 43.20 43.20
10 Annila Heli Koovee 39.15 0.07.41 41.01 41.01
11 Vesanen Terhi KangSK 41.46 0.10.12 38.00 38.00
12 Tikkanen Leena LamSä 44.52 0.13.18 34.87 34.87
Pulkkinen Arja JoKu KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 24.01 0.00.00 60.21 60.21
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 25.53 0.01.52 54.94 54.94
3 Saari Marita SuSe 26.43 0.02.42 52.32 52.32
4 Liimatainen Raili RiSu 28.30 0.04.29 48.20 48.20
5 Virtanen Marjo Hiisi 28.37 0.04.36 47.17 47.17
6 Korpio Aulikki VaHa 30.08 0.06.07 43.99 43.99
7 Humalamäki Marja ÄhtU 40.56 0.16.55 31.80 31.80
8 Humalamäki Mirja SuomRa 42.54 0.18.53 29.78 29.78
9 Papinsaari Sirpa KangSK 43.33 0.19.32 28.78 28.78
10 Toivanen Tuula RaN 49.27 0.25.26 24.86 24.86

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Liisa MSParma 28.01 0.00.00 50.94 50.94
2 Pajunen Arja OrPo 28.22 0.00.21 49.47 49.47
3 Lavikainen Pirjo KangSK 32.46 0.04.45 42.10 42.10
4 Laukkanen Kirsti HlT 34.34 0.06.33 39.22 39.22
5 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 38.56 0.10.55 34.21 34.21
6 Elfvengren Päivi S-JKL 45.38 0.17.37 28.67 28.67
7 Schroderus Pirjo S-JKL 48.05 0.20.04 26.71 26.71
8 Jäntti Kerttu S-JKL 49.54 0.21.53 25.26 25.26
9 Ahlqvist Kristiina Raus 52.19 0.24.18 23.64 23.64
10 Ahonkivi Irma RasKa 1.08.30 0.40.29 17.71 17.71

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Tuula MSParma 33.19 0.00.00 43.39 43.39
2 Sulander Mirja-Liisa EE 34.58 0.01.39 40.57 40.57
3 Törrö Maria-Leena VaHa 35.01 0.01.42 39.74 39.74
4 Koskinen Marja-Terttu VaHa 36.00 0.02.41 37.90 37.90
5 Piiparinen Seija RasKa 36.18 0.02.59 36.84 36.84
6 Pitkänen Eila JRV 37.38 0.04.19 34.81 34.81
7 Venäläinen Kaija VaHa 46.45 0.13.26 27.45 27.45
8 Hurskainen Seija VaHa 47.41 0.14.22 26.34 26.34
9 Soikkeli Orvokki KanSu 47.53 0.14.34 25.66 25.66

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 33.29 0.00.00 38.65 38.65
2 Lahtinen Raija VaHa 35.20 0.01.51 34.79 34.79
3 Isosomppi Terttu VaHa 47.10 0.13.41 24.69 24.69
4 Ruisaho Eila EE 53.45 0.20.16 20.46 20.46

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.01.07 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Haanpää Kaisa TP 22.02 0.00.00
2 Yli-Hietanen Saara TP 23.02 0.01.00
3 Eerola Lotta TP 24.13 0.02.11
4 Penttilä Anne HlS 35.49 0.13.47
5 Roihupalo Pinja PirHi 49.02 0.27.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Metsälä Essi HlS 20.43 0.00.00
2 Kokkinen Ella JRV 20.50 0.00.07
3 Simola Rosa PirHi 21.33 0.00.50
4 Jussila Ida TP 22.41 0.01.58
5 Tuominen Mari KanSu 23.02 0.02.19
6 Niemelä Hilla Koovee 24.50 0.04.07
7 Jokinen Johanna Eräp 25.10 0.04.27
8 Koskensalo Maria IkNV 27.40 0.06.57
9 Hirvonen Julia EE 29.08 0.08.25
10 Mustonen Salla TP 32.54 0.12.11
11 Ylikangas Pinja HimU 35.15 0.14.32

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinamo Sonja Keihäs 12.55 0.00.00
2 Tikkakoski Ilona TP 14.36 0.01.41
3 Yli-Hietanen Silja TP 15.41 0.02.46
3 Leppänen Netta Keihäs 15.41 0.02.46
5 Koskensalo Susanna IkNV 16.28 0.03.33
6 Simola Rita PirHi 16.33 0.03.38
7 Vuorisalmi Vilma TP 17.29 0.04.34
8 Pesu Vilma TP 17.42 0.04.47
9 Riitaoja Nora IkNV 18.30 0.05.35
10 Kontio Katri KangSK 18.55 0.06.00
11 Mustajoki Villa TP 19.28 0.06.33
12 Savisaari Outi TP 20.15 0.07.20

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylipulli Veera VaaSu 14.18 0.00.00
2 Pellikka Ida RR 18.37 0.04.19

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Hetta Koovee 14.16 0.00.00
2 Olkkonen Veera KangSK 17.38 0.03.22

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindholm Hanna PIF 40.37 0.00.00 30.16 30.16
2 Erämaja Johanna HlT 41.03 0.00.26 28.35 28.35
3 Holmberg Marja-Riitta UlvUra 43.10 0.02.33 25.54 25.54
4 Olkkonen Tuulikki KangSK 1.46.17 1.05.40 9.80 9.80

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinamo Tuomas Keihäs 14.00 0.00.00
2 Nurminen Hannes JRV 14.08 0.00.08
3 Mustajoki Aapo TP 14.46 0.00.46
4 Syrjälä Sakari Koovee 17.10 0.03.10
5 Naskali Olli RaN 21.46 0.07.46
6 Säilä Antte TP 24.21 0.10.21
7 Kyckling Toivo Eräp 25.01 0.11.01
8 Pitkänen Iiro PirHi 28.54 0.14.54

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäki-Laurila Anttoni PunKu 12.42 0.00.00
2 Lahikainen Aaro TP 12.56 0.00.14
3 Muukkonen Topias SKUusi 13.26 0.00.44
4 Saarikko Sami TP 14.24 0.01.42
5 Sivonen Miro TP 15.21 0.02.39
6 Simola Jere PirHi 15.31 0.02.49
7 Lehti Elmeri Koovee 18.20 0.05.38
8 Verho Elmeri TP 21.49 0.09.07

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Matinheikki Liisa TP 13.16 0.00.00
2 Laakso Elmiina Keihäs 14.08 0.00.52
3 Valio Salla TP 14.37 0.01.21
4 Nieminen Saana TP 15.18 0.02.02
5 Yli-Futka Amanda ValSu 15.47 0.02.31
6 Ahvenjärvi Emma Koovee 18.57 0.05.41
7 Schmidt Emilia TP 19.30 0.06.14
8 Roihupalo Silja PirHi 21.28 0.08.12

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LaihLu 14.19 0.00.00
2 Kontio Kirsi KangSK 15.39 0.01.20
3 Pellikka Tiia RR 19.06 0.04.47
4 Takala Kaisa TP 19.08 0.04.49
5 Alakoski Siiri TP 20.49 0.06.30
6 Jauhiainen Sara OrPo 23.32 0.09.13
7 Kulju Eevi Keihäs 28.44 0.14.25
8 Haakana Laura TarpSu 30.15 0.15.56
9 Lantelankallio Aino-Linnea TP 30.53 0.16.34