FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karjaa-Rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mjösund Asgeir MSParma 1.04.30 0.00.00 82.91
2 Leskinen Aleksi Lynx 1.05.44 0.01.14 80.75
3 Leskinen Aapo Lynx 1.05.59 0.01.29 79.83
4 Liukkonen Matti RR 1.07.05 0.02.35 77.93
5 Keskisaari Ville VaajTe 1.08.25 0.03.55 75.82
6 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.10.18 0.05.48 73.22
7 Kankaanpää Vesa OK77 1.11.15 0.06.45 71.68
8 Heikkilä Tero PR 1.11.21 0.06.51 71.02
9 Levijoki Sami HiKi 1.12.51 0.08.21 69.01
10 Riissanen Jani EsAk 1.13.32 0.09.02 67.82
11 Nummi Ilari AngA 1.14.12 0.09.42 66.67
12 Ritasalo Teemu EsAk 1.14.47 0.10.17 65.61
13 Yrjä Aki PertPe 1.15.56 0.11.26 64.09
14 Sorjonen Pekka EsSu 1.18.35 0.14.05 61.42
15 Ojapalo Joona RR 1.21.11 0.16.41 58.96
16 Laakso Mikko HS 1.26.21 0.21.51 54.97
17 Tupitsa Juuso HS 1.26.59 0.22.29 54.10
18 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.44.55 0.40.25 44.47
19 Väisänen Patrik KS 1.45.15 0.40.45 43.95
Salo Mika RaVi HYL -
Ratilainen Rauno VeVe HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matilainen Jarno LS-37 56.03 0.00.00 34.54
2 Lahtinen Ismo OJy 1.27.58 0.31.55 20.36
3 Siipola Janne Pihkan 1.44.58 0.48.55 15.68

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nylund Lucas Femman 1.11.08 0.00.00
2 Heikkonen Rami SuSi 1.25.53 0.14.45

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 48.15 0.00.00 62.04
2 Pavilainen Alexei HlS 49.14 0.00.59 60.26
3 Aumo Jussi MSParma 49.36 0.01.21 59.28
4 Tala Tuomas HiKi 50.35 0.02.20 57.61
5 Salonen Kari HS 53.09 0.04.54 54.33
6 Ravonmaa Kalle EsAk 58.40 0.10.25 48.77
7 Fiskars Stefan Raseborg 1.00.32 0.12.17 46.83
8 Laitamäki Mika HlT 1.00.43 0.12.28 46.26
9 Kivelä Tuomas Raus 1.01.17 0.13.02 45.40
10 Mårtenson Rasmus OK77 1.02.50 0.14.35 43.86
11 Liljeström Kimmo HS 1.04.46 0.16.31 42.14
12 Kämäräinen Sami L-US 1.08.13 0.19.58 39.62
13 Juva Mika MuurVi 1.09.00 0.20.45 38.79
14 Simovaara Jyrki EsAk 1.12.49 0.24.34 36.39
15 Viero Jussi LaihLu 1.14.29 0.26.14 35.22
16 Varonen Teemu LeSi 1.20.53 0.32.38 32.11
17 Forma Pauli HiKi 1.52.51 1.04.36 22.78
Isoherranen Sami Lynx KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 44.46 0.00.00 67.51
2 Jäppinen Jyrki OK77 45.34 0.00.48 65.91
3 Kivilaakso Sami Lynx 45.37 0.00.51 65.43
4 Suominen Manne HiKi 46.10 0.01.24 64.24
5 Tervala Mika RaVa 48.02 0.03.16 61.35
6 Nyman Jörgen Raseborg 48.10 0.03.24 60.79
7 Kaukonen Markus EsSu 50.28 0.05.42 57.64
8 Haajanen Leif Raseborg 52.01 0.07.15 55.56
9 Matilainen Kari HS 52.37 0.07.51 54.57
10 Mättölä Ali EsSu 52.55 0.08.09 53.90
11 Ekström Thomas MSParma 53.50 0.09.04 52.63
12 Huttunen Matti Pihkan 54.14 0.09.28 51.90
13 Tilli Juha Lynx 58.23 0.13.37 47.89
14 Kuusisto Jari AngA 1.02.48 0.18.02 44.22
15 Hakulinen Pekka EsSu 1.04.25 0.19.39 42.81
16 Lindahl Anders AOK 1.05.31 0.20.45 41.81
17 Selin Tommy EsAk 1.06.38 0.21.52 40.82
18 Laakso Jarmo RR 1.07.44 0.22.58 39.88
19 Brink Anders PIF 1.07.46 0.23.00 39.58
20 Heikkilä Matti MU 1.07.58 0.23.12 39.19
21 Ritvanen Paavo Pihkan 1.27.42 0.42.56 30.15
22 Launis Kasperi Raus 1.40.03 0.55.17 26.24
23 Reiman Markku JäPa 1.41.24 0.56.38 25.71
Hällström af Anders OK77 HYL -
Nietosjärvi Tommi Pihkan KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Pekka Orient 48.23 0.00.00 57.38
2 Mäkipää Kalevi Hiisi 50.47 0.02.24 53.85
3 Niinimäki Risto Pihkan 52.54 0.04.31 50.90
4 Kuusinen Mikko HS 53.20 0.04.57 49.71
5 von Frenckell Otto Raseborg 57.41 0.09.18 45.24
6 Paganus Ari AngA 58.20 0.09.57 44.02
7 Hietaoja Jarkko HS 58.45 0.10.22 43.00
8 Frilander Heikki SV 59.25 0.11.02 41.82
9 Karjalainen Heikki Raus 1.01.27 0.13.04 39.76
10 Gustafsson Risto R-P 1.02.18 0.13.55 38.54
11 Westberg Kim OK77 1.08.04 0.19.41 34.67

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karamo Jouko HS 49.11 0.00.00 56.73
2 Ojapalo Ilkka RR 52.27 0.03.16 52.84
3 Ranta-Puska Kari EsAk 53.22 0.04.11 51.57
4 Pellinen Jari AngA 54.20 0.05.09 50.31
5 Parnetti Roy HyRa 54.55 0.05.44 49.42
6 Turpeinen Seppo KontU 55.19 0.06.08 48.72
7 Jumppanen Jarmo Pihkan 55.57 0.06.46 47.83
8 Wickholm Björn-Erik Raseborg 56.03 0.06.52 47.41
9 Karvonen Jukka LeSi 56.25 0.07.14 46.76
10 Leppälä Martti HlS 56.32 0.07.21 46.33
11 Svärd Rune AOK 58.34 0.09.23 44.40
12 Puustinen Tuomo Pihkan 1.00.19 0.11.08 42.79
13 Lindeman Jorma R-P 1.03.03 0.13.52 40.64
14 Koistinen Kari Navi 1.03.26 0.14.15 40.09
15 Kinkki Seppo TaNMKY 1.05.23 0.16.12 38.60
16 Pettersson Staffan Lynx 1.05.51 0.16.40 38.04
17 Lång Jan MSParma 1.08.20 0.19.09 36.38
18 Kottonen Hannu Lynx 1.09.12 0.20.01 35.65
19 Herranen Timo Jyry 1.10.22 0.21.11 34.79
20 Ahlqvist Hannu Raus 1.15.32 0.26.21 32.16
21 Mäkisara Kai Pihkan 1.26.18 0.37.07 27.92
22 Laakso Jarmo HS 1.38.19 0.49.08 24.32
23 Strat Tom USA 1.46.49 0.57.38 22.20

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hintukainen Keijo TuS 48.14 0.00.00 53.14
2 Turku Vesa HS 49.05 0.00.51 51.96
3 Tervo Vesa RR 49.33 0.01.19 51.21
4 Kallio Risto AngA 49.59 0.01.45 50.51
5 Jauhiainen Pentti SV 51.20 0.03.06 48.94
6 Forsström Ove Raseborg 51.37 0.03.23 48.42
7 Valkonen Timo RR 52.07 0.03.53 47.71
8 Kallio Lasse SuSi 52.10 0.03.56 47.42
9 Halme Tapio AngA 52.28 0.04.14 46.90
9 Lassila Heikki PiTa 52.28 0.04.14 46.90
11 Helkkula Simo PiTa 52.51 0.04.37 46.08
12 Mäkiniemi Esko PunKu 53.09 0.04.55 45.58
13 Mannonen Mikko TuS 55.07 0.06.53 43.72
14 Savonen Esko HlS 55.14 0.07.00 43.39
15 Kataja Lasse SuSi 55.23 0.07.09 43.04
16 Väätäinen Seppo EsSu 55.46 0.07.32 42.52
17 Nippala Juhani Jyry 56.07 0.07.53 42.02
18 Lempinen Heikki Raseborg 57.49 0.09.35 40.57
19 Kokkonen Hannu RasPi 58.05 0.09.51 40.16
20 Sjöholm Peter Raseborg 58.56 0.10.42 39.36
21 Uljas Risto Jyry 1.01.18 0.13.04 37.63
22 Kämpe Leif Raseborg 1.05.37 0.17.23 34.96
23 Moisander Jouni RaVi 1.09.20 0.21.06 32.90
24 Parviainen Martti XYZ 1.09.47 0.21.33 32.51
25 Laukka Ville Raus 1.09.55 0.21.41 32.26
26 Nykänen Pentti Jyry 1.13.27 0.25.13 30.54
27 Hotti Reino HS 1.19.01 0.30.47 28.22
28 Harju Hannu EsSu 1.21.04 0.32.50 27.35
29 Sjöberg Rolf HiKi 1.32.18 0.44.04 23.88
30 Niemi Ilkka EsSu 1.35.29 0.47.15 22.95
Vesalainen Markku AngA KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 39.06 0.00.00 54.12
2 Wessman Risto HiKi 43.39 0.04.33 48.30
3 Valtee Pertti HS 44.41 0.05.35 47.01
4 Nieminen Pertti RR 44.54 0.05.48 46.60
5 Liljeström Åge HS 46.43 0.07.37 44.62
6 Leino Tapio HS 47.08 0.08.02 44.06
7 Vannas Hannu MSParma 48.59 0.09.53 42.23
8 Peltola Timo MSParma 49.10 0.10.04 41.91
9 Kurvinen Veijo HiKi 50.37 0.11.31 40.55
10 Mustranta Antti HS 51.00 0.11.54 40.09
10 Rautarae Veikko HirvHe 51.00 0.11.54 40.09
12 Laitinen Matti Mesik 52.11 0.13.05 38.88
13 Sten Börje Orient 53.07 0.14.01 38.05
14 Sirola Risto KeU 54.17 0.15.11 37.08
15 Virtanen Markku EsAk 54.35 0.15.29 36.73
16 Laine Juhani KaRa 54.56 0.15.50 36.36
17 Visa Jouko SuSi 55.09 0.16.03 36.07
18 Mattila Hannu EsAk 55.52 0.16.46 35.46
19 Liitiäinen Reijo AOK 55.57 0.16.51 35.27
20 Korpinen Seppo RR 56.05 0.16.59 35.04
21 Valldén Kari LeSi 56.53 0.17.47 34.41
22 Varjonen Antero RR 56.58 0.17.52 34.22
23 Forsman Reijo Raseborg 58.08 0.19.02 33.40
24 Koivunen Ossi EsAk 59.02 0.19.56 32.76
25 Ryynänen Jorma Pihkan 59.20 0.20.14 32.46
26 Eklund Rolf HS 1.00.50 0.21.44 31.53
27 Laine Eero RaVi 1.01.09 0.22.03 31.23
28 Kangasaho Simo HiKi 1.01.24 0.22.18 30.98
29 Laakso Raimo HaHa 1.01.29 0.22.23 30.81
30 Latvasto Erkki HS 1.01.51 0.22.45 30.49
31 Kuhmonen Kalle HS 1.02.09 0.23.03 30.22
32 Tolvanen Mauri LeSi 1.02.42 0.23.36 29.83
33 Nenonen Mauri EsSu 1.03.18 0.24.12 29.42
34 Sane Kari HS 1.04.32 0.25.26 28.73
35 Rajamäki Jussi HS 1.05.03 0.25.57 28.38
36 Reinikainen Pentti Jyry 1.05.32 0.26.26 28.05
37 Ekholm Hans AOK 1.09.58 0.30.52 26.16
38 Helin Jorma Jyry 1.12.55 0.33.49 25.00
39 Salmela Markku RiSu 1.23.37 0.44.31 21.70
40 Lehtola Veikko MSParma 1.29.53 0.50.47 20.10
Mäkinen Jaakko AngA HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoherranen Seppo HS 44.23 0.00.00 44.87
2 Junttila Olavi HS 44.57 0.00.34 44.09
3 Grönroos Timo MSParma 47.58 0.03.35 41.11
4 Wastimo Reijo Pihkan 48.15 0.03.52 40.67
5 Aittamäki Pentti Pihkan 49.53 0.05.30 39.15
6 Rönn Ralf AOK 50.09 0.05.46 38.75
7 Elomaa Pekka EsSu 50.28 0.06.05 38.31
8 Kämäräinen Pentti HiKi 51.02 0.06.39 37.70
9 Koivula Keijo HyRa 52.28 0.08.05 36.48
10 Leino Reijo HiKi 52.33 0.08.10 36.24
11 Visa Rauno SuSi 53.02 0.08.39 35.73
12 Vilenius Markku Jyry 54.11 0.09.48 34.80
13 Peitsala Osmo HS 55.06 0.10.43 34.04
14 Åberg Karl-Erik EsSu 55.42 0.11.19 33.50
15 Perkinen Osmo Pihkan 56.12 0.11.49 33.03
16 Lainema Matti MSParma 56.22 0.11.59 32.76
17 Hakio Risto HS 58.05 0.13.42 31.63
18 Mäkinen Matti Mesik 58.17 0.13.54 31.36
19 Kärkkäinen Eero EKP 59.23 0.15.00 30.61
20 Virta Aare SuSi 1.00.04 0.15.41 30.10
21 Seppä Matti HS 1.00.47 0.16.24 29.59
22 Seitajoki Reijo Jyry 1.01.00 0.16.37 29.33
23 Juntunen Olli HS 1.08.06 0.23.43 26.13
24 Kuokkanen Kari Pihkan 1.08.12 0.23.49 25.95
25 Launis Kari Raus 1.18.27 0.34.04 22.44
26 Paasonen Seppo Pihkan 1.21.27 0.37.04 21.49
27 Österberg Reino LeSi 1.29.04 0.44.41 19.54
28 Väisänen Seppo RR 1.36.06 0.51.43 18.01
Suonpää Pentti EsAk HYL -
Ollikainen Eero HS KES -
Mikkola Ilkka EsSu KES -
Kemppainen Eero HS KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuominen Niilo R-P 37.17 0.00.00 36.97
2 Pajuoja Reino EsSu 47.28 0.10.11 28.60
3 Heikkilä Mikko MaMa 47.30 0.10.13 28.15
4 Aho Mauri HPV 51.35 0.14.18 25.52
5 Laakso Mikko MU 51.36 0.14.19 25.11
6 Koskinen Lennart EsSu 55.32 0.18.15 22.96
7 Paananen Aapo R-P 55.38 0.18.21 22.55
8 Danielsson Stig Raseborg 57.23 0.20.06 21.50
9 Ruokonen Keijo HS 59.24 0.22.07 20.42
10 Väyrynen Heikki EsSu 59.29 0.22.12 20.04
11 Kangasmaa Asko KeU 1.03.40 0.26.23 18.40

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Heikki LeSi 39.14 0.00.00 32.41
2 Liski Eero LHR 39.24 0.00.10 31.47
3 Asikainen Ville XYZ 40.32 0.01.18 29.80
4 Vanhala Toivo Pihkan 54.13 0.14.59 21.70
5 Kesti Vilho HPV 55.43 0.16.29 20.54
6 Luonteri Tapani XYZ 58.22 0.19.08 19.06
7 Saarentalo Matti EsSu 1.30.04 0.50.50 12.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti Pihkan 1.09.51 0.00.00 58.69
2 Lehto Linus KarjUra 1.13.09 0.03.18 51.84
3 Lehto Elias KarjUra 1.28.25 0.18.34 39.41

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundman Edvard Raseborg 50.17 0.00.00 68.71
2 Heikkilä Ollipekka Lynx 53.13 0.02.56 63.53
3 Suominen Eemeli HiKi 55.21 0.05.04 59.74
4 Koskinen Miika RR 58.44 0.08.27 55.04
5 Loukkalahti Vilho HiKi 1.00.41 0.10.24 52.05
6 Niskanen Tuomo MU 1.05.50 0.15.33 46.86
7 Malinen Olli TVV 1.16.09 0.25.52 39.53
8 Björklöf Tomas KarjUra 1.17.04 0.26.47 38.10

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tuomas MU 33.19 0.00.00 64.19
2 Otsamo Veeti HS 41.16 0.07.57 51.18
3 Ekström Rasmus MSParma 42.45 0.09.26 48.78
4 Niemi Kasperi HS 43.55 0.10.36 46.87
5 Palmen Alvar EsSu 44.13 0.10.54 45.95
6 Tala Miika HS 45.07 0.11.48 44.44
7 Tervala Miska RaVa 46.08 0.12.49 42.88
8 Hellman Aleksi MSParma 48.22 0.15.03 40.35
9 Tiljander Ville HyRa 49.11 0.15.52 39.14
10 Tulonen Benjamin HiKi 53.00 0.19.41 35.81
11 Lehtoranta Teemu TVV 55.32 0.22.13 33.70
12 Lindroos André Raseborg 1.01.25 0.28.06 30.03
Niemi Topias HS KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindholm Sara Raseborg 53.01 0.00.00 82.59
2 Mjösund Katja MSParma 55.47 0.02.46 77.31
3 Tervo Susanna MSParma 56.09 0.03.08 75.64
4 Åkerman Anu HS 58.43 0.05.42 71.21
5 Meriläinen Eija HS 58.52 0.05.51 69.92
6 Leskinen Anne-Mari Lynx 59.17 0.06.16 68.32
7 Hietaoja Essi HS 59.40 0.06.39 66.78
8 Malmi Päivi HS 1.01.46 0.08.45 63.44
9 Ojapalo Anna Lynx 1.08.52 0.15.51 55.95
10 Kottonen Annika Lynx 1.20.12 0.27.11 47.22
Kiiski Johanna HS KES -

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaara Inga-Maria RaVi 59.53 0.00.00 35.67
2 Lahtinen Sonja HS 1.02.56 0.03.03 31.40
3 Hietaoja Nelli HS 1.05.12 0.05.19 27.85

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koschin Janina VaaSu 47.08 0.00.00
2 Laine Matilda RaVi 49.28 0.02.20

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aumo Jeannette Orient 52.44 0.00.00
2 Rautakorpi Tiina EsAk 57.45 0.05.01

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kolkkala Reeta MSParma 35.44 0.00.00 65.66
2 Wartiainen Piritta KS 40.30 0.04.46 56.85
3 Roine Virpi HiKi 41.51 0.06.07 53.96
4 Eskolin Tatjana PIF 45.46 0.10.02 48.38
5 Isoherranen Kirsi Lynx 49.29 0.13.45 43.86
6 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 1.02.58 0.27.14 33.77
7 Koistinen Marjo EsSu 1.04.28 0.28.44 32.30
8 Brink Maria PIF 1.14.51 0.39.07 27.23
Escartin-Sorjonen Laila EsSu KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllys Leena HS 50.09 0.00.00 58.35
2 Hagman Terése AOK 50.18 0.00.09 57.31
3 Matilainen Mirja HS 50.54 0.00.45 55.77
4 Tilli Virpi Lynx 51.16 0.01.07 54.51
5 Mellin Ulla SuSi 52.06 0.01.57 52.80
6 Otsamo Riikka HS 53.57 0.03.48 50.17
7 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 57.38 0.07.29 46.21
8 Mannonen Anu AngA 58.18 0.08.09 44.92
9 Paalanen Anne RR 1.20.53 0.30.44 31.84
10 Launis Teija Raus 1.22.17 0.32.08 30.76
11 Hanhijärvi Leena EsAk 1.23.04 0.32.55 29.95

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lång Gun-Viol MSParma 45.10 0.00.00 45.19
2 von Frenckell Catarina Raseborg 53.57 0.08.47 34.99
3 Haajanen Ulrika Raseborg 56.21 0.11.11 30.79

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsström Rita Raseborg 46.26 0.00.00 49.00
2 Vapalahti Inkeri RaVi 48.32 0.02.06 45.87
3 Leskinen Tiina Lynx 50.11 0.03.45 43.39
4 Ahlqvist Kristiina Raus 52.15 0.05.49 40.74
5 Karvonen Iris LeSi 58.02 0.11.36 35.84
6 Kangasaho Sirpa HiKi 59.06 0.12.40 34.37
7 Laaksonen Anita TarpSu 1.12.58 0.26.32 27.17
8 Ojapalo Anneli RR 1.34.29 0.48.03 20.47

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Riitta HS 39.11 0.00.00 50.75
2 Toivonen Vellamo OK77 40.00 0.00.49 49.25
3 Kurvinen Ulla HiKi 40.45 0.01.34 47.88
4 Laitinen Hellevi EsAk 41.06 0.01.55 47.02
5 Savonen Leena HlS 41.30 0.02.19 46.12
6 Turku Kaija HS 42.10 0.02.59 44.95
7 Laine Irmeli KaRa 42.29 0.03.18 44.17
8 Haatio Pirkko HS 44.30 0.05.19 41.75
9 Hämäläinen Anneli HS 45.05 0.05.54 40.80
10 Windahl Leni Raseborg 45.52 0.06.41 39.70
11 Patronen Lea EsAk 46.20 0.07.09 38.89
12 Honkavaara Paula RaVi 47.53 0.08.42 37.24
13 Malmsten Beatrice Lynx 48.13 0.09.02 36.60
14 Bergström Anneli EsSu 49.54 0.10.43 34.99
15 Hintukainen Terttu TuS 56.12 0.17.01 30.74
16 Aminoff Carita Raseborg 57.33 0.18.22 29.69
17 Lipasti Hilkka EsSu 1.10.19 0.31.08 24.04

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dahlman Kaija RaVa 38.23 0.00.00 48.75
2 Peltola Kati MSParma 39.28 0.01.05 46.62
3 Wikström Sonja OK77 44.14 0.05.51 40.89
4 Karvinen Tuulikki HS 44.16 0.05.53 40.16
5 Rahkasuo Kaarina Rasti88 45.03 0.06.40 38.77
6 Eskola Pirkko Rasti88 54.20 0.15.57 31.57
7 Väisänen Aune RR 59.38 0.21.15 28.24
8 Reinikainen Pirjo Jyry 1.19.27 0.41.04 20.80
Salmela Juulia RiSu HYL -
Kämäräinen Paula HiKi HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 42.13 0.00.00 41.44
2 Isoherranen Kaarina HS 44.00 0.01.47 38.27
3 Havukorpi Airi RaVi 49.41 0.07.28 32.57
4 Latvasto Pirkko HS 55.17 0.13.04 28.08
5 Ollikainen Helvi HS 57.32 0.15.19 25.85

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Kaija LeSi 55.15 0.00.00
2 Ikkala Leena HS 1.05.31 0.10.16

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fiskars Mikaela Raseborg 50.20 0.00.00 68.36
2 Matilainen Helena HS 53.14 0.02.54 62.22
3 Moser Tanja TP 56.02 0.05.42 56.80
4 Gustafsson Essi R-P 56.13 0.05.53 54.32
5 Heikkilä Venla MU 58.39 0.08.19 49.87

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Krista HS 44.28 0.00.00 59.85
2 Mäkipää Anni-Kaisa Hiisi 50.35 0.06.07 48.66
3 Raasakka Maija EsSu 1.20.07 0.35.39 28.23

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundman Josefina HiKi 26.00 0.00.00 61.72
2 Yliluikki Henna SuSi 28.48 0.02.48 55.12
3 Heikkilä Tuuli Lynx 29.00 0.03.00 54.15
4 Plit Heidi Lynx 31.45 0.05.45 48.92
5 Martikainen Karoliina SV 32.21 0.06.21 47.48
6 Juva Jonna AngA 33.21 0.07.21 45.54
7 Brink Johanna PIF 34.22 0.08.22 43.69
8 Matilainen Annika HS 36.21 0.10.21 40.84
9 Suominen Sohvi HiKi 38.12 0.12.12 38.41
10 Rontu Nella AngA 41.37 0.15.37 34.84
11 Granados Escartin Elva EsSu 49.19 0.23.19 29.05
12 Bussman Pia Raseborg 53.40 0.27.40 26.38
13 Reiman Aino AngA 55.37 0.29.37 25.14
14 Vilhonen Essi HS 1.05.37 0.39.37 21.05
Ekström Hanne-Line MSParma HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mårtenson Valter OK77 25.33 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Roine Leevi HiKi 21.57 0.00.00
2 Koskinen Joni RR 30.34 0.08.37
3 Rautio Mikael EsSu 32.22 0.10.25
4 Salonen Aapo HS 32.33 0.10.36
Salo Juho-Pekka Lynx HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolkkala Vertti MSParma 15.48 0.00.00
2 Tabsai Natwud SuSi 20.15 0.04.27
3 Kuusisto Mikko AngA 25.03 0.09.15
Laine Eetu HiKi KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Niklas MSParma 12.54 0.00.00
2 Laitamäki Wille HiKi 15.07 0.02.13
3 Heinonen Paavo HS 15.12 0.02.18
4 Ikola Atte HS 15.50 0.02.56
5 Laakso Ilari RR 25.04 0.12.10
6 Forma Olli HiKi 27.33 0.14.39
7 Liljeström Tommi HS 29.42 0.16.48
8 Kaukonen Tuomas EsSu 29.49 0.16.55

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koponen Matias Lynx 7.05 0.00.00
2 Ikola Aapo HS 8.05 0.01.00
3 Bussman Johan Raseborg 10.26 0.03.21
4 Fritzen Florian KarjUra 10.57 0.03.52
5 Forma Akseli KarjUra 11.11 0.04.06
6 Rautio Daniel EsSu 11.19 0.04.14
7 Koponen Rasmus Lynx 12.39 0.05.34
8 Himilä Atte KaRa 13.06 0.06.01
9 Malmi Juho HS 14.03 0.06.58
10 Djupsjö Joakim KarjUra 14.22 0.07.17
11 Roine Veeti HiKi 15.01 0.07.56
12 Kankaanpää Miika Lynx 15.36 0.08.31
13 Forma Kustaa KarjUra 17.46 0.10.41
14 Raasakka Jussi EsSu 25.55 0.18.50
15 Leskinen Eemeli Lynx 2.37.13 2.30.08

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tulonen Jenna HiKi 26.20 0.00.00
2 Koskinen Pinja RR 27.36 0.01.16
3 Himilä Julia KaRa 33.25 0.07.05
4 Kaukonen Ella EsSu 35.00 0.08.40
5 Lindroos Nora Raseborg 37.23 0.11.03
6 Tilli Henriikka Lynx 54.36 0.28.16

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Palmen Aino EsSu 30.26 0.00.00
2 Roos Renja AngA 32.25 0.01.59
3 Bussman Eva Raseborg 38.57 0.08.31
4 Laitamäki Sonja HiKi 51.03 0.20.37
5 Kuusisto Veera AngA 53.08 0.22.42
6 Jokinen Helmi HiKi 55.30 0.25.04

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiljander Venla HyRa 18.30 0.00.00
2 Tulonen Anna HiKi 20.43 0.02.13
3 Varonen Netta LeSi 27.42 0.09.12

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aumo Isabella Orient 16.03 0.00.00
2 Lindahl Jannica AOK 18.15 0.02.12
3 Mårtenson Lydia OK77 22.06 0.06.03
4 Tilli Pauliina Lynx 22.16 0.06.13
5 Laitamäki Liina HlT 26.06 0.10.03
6 Isoniemi Sandra AOK 26.10 0.10.07
7 Plit Henriette Lynx 26.48 0.10.45
Gullqvist Chira Orient HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Emilia HS 7.49 0.00.00
2 Aumo Sabina Orient 9.43 0.01.54
3 Ekström Lotte-Line MSParma 10.01 0.02.12
4 Salonen Elli HS 10.06 0.02.17
5 Lindroos Siri Raseborg 10.20 0.02.31
6 Hosio Iris KarjUra 10.41 0.02.52
7 Pavilainen Ekaterina Lynx 11.15 0.03.26
8 Isoherranen Salla Lynx 11.24 0.03.35
9 Brink Henrika PIF 11.44 0.03.55
10 Martikainen Kristiina SV 11.47 0.03.58
11 Fagerström Erin KarjUra 12.24 0.04.35
12 Varonen Tinja LeSi 13.25 0.05.36
13 Ranta-Puska Maija EsAk 13.26 0.05.37
14 Laitamäki Lotta HlT 15.54 0.08.05
15 Rautio Ulrika EsSu 16.21 0.08.32
16 Djupsjö Daniela KarjUra 16.26 0.08.37
17 Loukkalahti Saima HiKi 16.51 0.09.02
18 Tupitsa Milla HS 17.09 0.09.20
19 Laine Enni HiKi 18.10 0.10.21
20 Ahtola Kaisa EsAk 25.45 0.17.56
21 Hällström af Fredrika OK77 33.02 0.25.13