FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Karhurastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saikko Antti TP 27.26 0.00.00 79.56 78.46
2 Uusitalo Jyri PelPo 29.58 0.02.32 71.93 70.93
3 Koirikivi Anssi RasTiimi 31.42 0.04.16 67.13 66.20
4 Hietala Perttu PelPo 33.46 0.06.20 62.22 61.36
5 Nurminen Ilkka HS 34.28 0.07.02 60.16 59.33
6 Taulavuori Arttu AlatPi 35.51 0.08.25 57.08 56.29
7 Ray Jonathan OK77 36.43 0.09.17 54.99 54.23
8 Ikävalko Petri KangSK 37.31 0.10.05 53.09 52.35
9 Koirikivi Riku Pohjant 37.58 0.10.32 51.74 51.02
10 Sirén Mikko AngA 38.17 0.10.51 50.60 49.90
11 Hourula Miikka Pohjant 43.47 0.16.21 43.62 43.02
12 Lanev Andrey LapSu 44.02 0.16.36 42.75 42.16
13 Gretschel Eino KEV 1.13.23 0.45.57 25.28 24.93

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leinonen Lauri Pohjant 36.23 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 35.35 0.00.00 42.74 40.38
2 Kalapudas Antti AlatPi 39.14 0.03.39 37.31 35.25
3 Palosaari Mikko KiimU 42.29 0.06.54 33.11 31.29
4 Rapo Mikko Suunta 2 42.51 0.07.16 31.50 29.76
5 Rosenblad Kalle HiKi 53.45 0.18.10 24.05 22.72

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Jani LS-37 30.21 0.00.00 50.41 48.78
2 Vaininen Juha TuS 31.47 0.01.26 47.10 45.58
3 Teerikoski Petri LLuja 35.35 0.05.14 41.15 39.82
4 Hourula Teemu JRV 36.12 0.05.51 39.54 38.26
5 Ronkainen Markus LapVe 37.34 0.07.13 37.23 36.03
6 Myllymäki Jyri VetU 45.24 0.15.03 30.09 29.11
7 Koskinen Johan Trian 1.37.25 1.07.04 13.69 13.24
Kotaniemi Janne AlatPi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Sören PIF 27.18 0.00.00 60.07 59.18
2 Venäläinen Toni VaHa 30.04 0.02.46 52.90 52.12
3 Hyvönen Panu Pohjant 30.24 0.03.06 50.70 49.96
4 Ryyppö Jarkko RaVa 32.45 0.05.27 45.56 44.89
5 Koirikivi Vesa RasTiimi 36.06 0.08.48 39.97 39.39
6 Äijälä Timo TP 37.32 0.10.14 37.14 36.59

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ray Tomas OK77 28.39 0.00.00 47.87 47.12
2 Konttajärvi Seppo VePo 31.58 0.03.19 41.61 40.97
3 Frilander Heikki Trian 34.56 0.06.17 36.90 36.33
4 Hyyryläinen Pasi EsAk 35.07 0.06.28 35.54 34.98
5 Vilppola Arto AlatPi 37.18 0.08.39 32.35 31.85
Ranta Olli PäLuLu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Pekka Trian 26.56 0.00.00 31.18 29.17
2 Haapasalmi Eero OH 30.24 0.03.28 25.55 23.91
3 Kymäläinen Jari TP 45.18 0.18.22 15.76 14.74

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Jukka OH 23.15 0.00.00 17.29 17.29
2 Loisa Kari HirvHe 25.29 0.02.14 14.59 14.59
3 Määttä Anse PosPy 26.55 0.03.40 12.70 12.70

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ansamaa Reino RaN 30.14 0.00.00 29.99 29.04
2 Torikka Kullervo S-2000 32.03 0.01.49 26.17 25.34
3 Kangasaho Simo HiKi 56.53 0.26.39 13.55 13.12

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 34.22 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vennelä Nuutti KangSK 35.17 0.00.00
2 Pulju Eetu OH 43.30 0.08.13

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Saana-Maria Pohjant 31.14 0.00.00 69.93 66.76
2 Nurminen Kaarina TP 39.53 0.08.39 52.02 49.67
3 Pajunen Jenna AnttU 1.01.32 0.30.18 31.94 30.50
4 Kymäläinen Sanni TP 1.08.27 0.37.13 27.12 25.89
Ray Jenny OK77 EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangasaho Essi HiKi 56.10 0.00.00
2 Jänkälä Susanna AngA 1.02.28 0.06.18

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pasanen Maija SuomRa 35.42 0.00.00
Äijälä Tiina KangSK HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Sanna PIF 28.08 0.00.00 55.15 53.65
2 Ryyppö Minna HS 31.51 0.03.43 47.80 46.50
3 Torvinen Sirpa OH 35.37 0.07.29 41.93 40.79
4 Hyyryläinen Ulla EsAk 38.14 0.10.06 38.30 37.26
5 Komu Heidi S-2000 39.29 0.11.21 36.35 35.36
6 Närhi Minna AnttU 41.06 0.12.58 34.21 33.28
7 Palmi Sara KoskRi 43.22 0.15.14 31.75 30.89
8 Haapamäki Jatta Eräp 44.41 0.16.33 30.17 29.35
9 Väänänen Pirjo LapSu 52.08 0.24.00 25.30 24.61

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 24.37 0.00.00
2 Ray Carola OK77 28.25 0.03.48

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalmi Tuija OH 28.44 0.00.00
2 Aikio Outi Pohjant 31.01 0.02.17

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kii OH 38.16 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangasaho Sirpa HiKi 38.19 0.00.00
2 Kuusela Vappu VaKa 40.50 0.02.31

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Venäläinen Kaija VaHa 49.26 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aatsinki Mirja VePo 45.28 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hallikainen Emilia Trian 1.29.42 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Helmi RasTiimi 28.03 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Närhi Eetu AnttU 22.54 0.00.00
2 Teerikoski Pyry LLuja 23.33 0.00.39
3 Ukkola Santeri Pohjant 25.33 0.02.39
4 Lifflander Jesse SalRe 26.08 0.03.14
5 Palmi Johannes KoskRi 58.35 0.35.41

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Linus Trian 16.02 0.00.00
2 Ryyppö Topias HS 16.28 0.00.26
3 Hertsbacka Isak NOK 23.17 0.07.15
Backman Voitto KangSK HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Martta AngA 22.55 0.00.00
2 Palosaari Maiju KiimU 24.58 0.02.03
3 Lehtinen Miina AngA 26.17 0.03.22

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Frida Trian 19.30 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Ilmari OH 22.18 0.00.00
2 Koskinen Ruben Trian 26.40 0.04.22
3 Backman Antto KangSK 31.19 0.09.01

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pasanen Anni SuomRa 12.49 0.00.00
2 Pasanen Venla SuomRa 15.11 0.02.22
3 Jacobson Jenny OK77 21.00 0.08.11
4 Hertsbacka Linnea NOK 32.52 0.20.03