FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
E-P:n AM-pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Teemu LapVi 1.11.09 0.00.00 70.30 67.59
2 Iivari Antti RasKu 1.13.54 0.02.45 66.23 63.69
3 Hakala Antti KortJV 1.16.06 0.04.57 62.91 60.49
4 Hemminki Antti RasKu 1.17.27 0.06.18 60.43 58.10
5 Laasanen Matti LaihLu 1.18.00 0.06.51 58.63 56.37
6 Laasanen Lauri LaihLu 1.19.38 0.08.29 56.08 53.92
7 Koskivirta Jussi RaJu 1.57.43 0.46.34 37.03 35.60
Pitkänen Ville RaJu KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Heikki YKV 55.45 0.00.00 30.59 30.59
2 Ruotsala Aki AlahKi 1.11.16 0.15.31 22.73 22.73
3 Pöytäkangas Teemu VaaSu 1.19.02 0.23.17 19.42 19.42
4 Leinonen Juha RasKe 1.22.51 0.27.06 17.50 17.50

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Orhanen Aarne RasKu 56.48 0.00.00 58.86 56.10
2 Korkeakangas Antti RaJu 57.02 0.00.14 57.82 55.11
3 Hautalahti Antti YKV 1.00.24 0.03.36 53.84 51.32
4 Kauhajärvi Jani KauKa 1.00.54 0.04.06 52.65 50.18
5 Rajala Jarkko RaJu 1.02.35 0.05.47 50.50 48.14
6 Närvä Juha VaaSu 1.06.00 0.09.12 47.20 44.99
7 Malila Vesa VaaSu 1.06.20 0.09.32 46.27 44.11
8 Tuomaala Ville VaaSu 1.10.24 0.13.36 42.95 40.94
9 Jyräkoski Antti KauKa 1.12.28 0.15.40 41.10 39.18
10 Takanen Jari KuortKu 1.12.53 0.16.05 40.24 38.36
Kallio Jussi LaihLu HYL -
Eriksson Henrik VaaSu KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Jukka RaJu 56.23 0.00.00 48.79 46.54
2 Savolainen Tomi RasKe 1.02.47 0.06.24 42.50 40.54
3 Koski Eero YKV 1.04.14 0.07.51 40.26 38.40
4 Närvä Sakari KauKa 1.09.31 0.13.08 36.01 34.35
5 Luhtala Jouni TeuRi 1.15.15 0.18.52 32.17 30.69
6 Vainionpää Jukka RaJu 1.28.07 0.31.44 26.54 25.31

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Ilkka Harri RaJu 50.41 0.00.00 45.20 44.11
2 Suvanto Mikael RaJu 54.57 0.04.16 40.65 39.67
3 Nevala Pasi TeuRi 55.04 0.04.23 39.52 38.57
4 Kontola Kari LapVi 57.00 0.06.19 37.18 36.28
5 Lehtinen Esa KauWi 1.05.52 0.15.11 31.30 30.55
6 Varamäki Ari LapVi 1.07.33 0.16.52 29.68 28.96
7 Korhonen Marko YlämPy 1.09.18 0.18.37 28.10 27.42

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pohjonen Jukka IkNV 47.30 0.00.00 48.46 48.51
2 Tuomisto Juha VaaSu 48.43 0.01.13 46.07 46.12
3 Kuoppala Esa RasKu 49.03 0.01.33 44.58 44.63
4 Hirvensalo Jorma SaPu 49.10 0.01.40 43.31 43.35
5 Latvala Juha JSRasti 52.53 0.05.23 39.18 39.22
6 Kujala Tapio RaJu 57.34 0.10.04 34.99 35.03
7 Lyyluoma Pasi TeuRi 1.02.40 0.15.10 31.22 31.26

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintaluoma Kari TeuRi 40.31 0.00.00 42.35 41.75
2 Hakala Heikki KortJV 41.44 0.01.13 40.23 39.67
3 Vallbacka Heikki KortJV 42.34 0.02.03 38.58 38.04
4 Toppari Reijo KauWi 43.22 0.02.51 37.02 36.50
5 Härö Hannu VäVi 48.04 0.07.33 32.63 32.18
6 Mäkitalo Mikko KauKa 48.52 0.08.21 31.35 30.91
7 Kangasmäki Esa SuJu 55.16 0.14.45 27.05 26.67
8 Mahlamäki Jari TeuRi 58.47 0.18.16 24.81 24.46

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Esko LaihLu 40.12 0.00.00 43.02 42.48
2 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 41.04 0.00.52 41.54 41.02
3 Nyystilä Jukka LaihLu 45.02 0.04.50 37.35 36.89
4 Alanen Martti RasKu 45.15 0.05.03 36.65 36.20
5 Herttua Martti LapVi 46.05 0.05.53 35.48 35.04
6 Rantamäki Veikko KauKa 46.59 0.06.47 34.30 33.87
7 Laine Harri KauKa 49.06 0.08.54 32.34 31.94
8 Eno Kaarlo TeuRi 50.37 0.10.25 30.90 30.52
9 Halla-Aho Timo JSRasti 52.21 0.12.09 29.43 29.07
10 Rinne Matti TeuRi 57.57 0.17.45 26.18 25.85
11 Luuri Pertti RaJu 59.20 0.19.08 25.17 24.86
12 Sillanpää Juhani JSRasti 1.01.49 0.21.37 23.78 23.48

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Olavi RaJu 40.09 0.00.00 36.22 35.71
2 Hakamäki Pekka TeuRi 41.54 0.01.45 34.13 33.65
3 Niemelä Pentti LaihLu 42.14 0.02.05 33.29 32.82
4 Pienimäki Kari RaJu 42.24 0.02.15 32.59 32.12
5 Näsi Mauno RaJu 46.18 0.06.09 29.32 28.90
6 Hemminki Martti PoRa 47.10 0.07.01 28.27 27.86
7 Williamsson Bo-Göran VaaSu 48.07 0.07.58 27.20 26.82
8 Kujanpää Heikki JSRasti 53.04 0.12.55 24.21 23.87
9 Laasanen Veikko VäVi 56.39 0.16.30 22.25 21.93
Valli Seppo KauKa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkinheimo Voitto KortJV 42.21 0.00.00 31.00 30.82
2 Kukko Risto VäVi 44.23 0.02.02 28.84 28.68
3 Saarimäki Jorma VaaSu 45.36 0.03.15 27.35 27.20
4 Sandgren Lars NOK 49.25 0.07.04 24.57 24.44
5 Rantakangas Erkki JSRasti 49.41 0.07.20 23.78 23.65
6 Kallio-Könnö Aarno KauKa 52.08 0.09.47 22.03 21.91
7 Lähdekorpi Mauri Femman 53.51 0.11.30 20.72 20.61

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Aimo VaaSu 50.23 0.00.00 14.06 14.09
2 Latvala Matti RaJu 55.20 0.04.57 11.84 11.87
3 Knuuttila Helge VaaSu 1.06.13 0.15.50 9.09 9.11

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 58.53 0.00.00
2 Kataja Reino SuJu 1.00.53 0.02.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöytäkangas Elias VaaSu 35.40 0.00.00 41.94 41.61
2 Hölsö Aaro RaJu 38.12 0.02.32 38.18 37.88
3 Muhonen Aatu RaJu 39.58 0.04.18 35.55 35.28
4 Ala-Honkola Akseli KuortKu 42.11 0.06.31 32.80 32.54
5 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 43.54 0.08.14 30.66 30.42
6 Noponen Veeti LapVi 54.02 0.18.22 24.22 24.03
Matila Oskari KuortKu KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Juuso YKV 25.54 0.00.00
2 Virrankoski Väinö KauWi 26.07 0.00.13
3 Muhonen Eetu RaJu 27.02 0.01.08
4 Ylä-Rautio Eeli RasKe 42.37 0.16.43
5 Koski Hannes LaihLu 48.52 0.22.58
Hölsö Tuomas RaJu KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 11.48 0.00.00
2 Orhanen Johannes RasKu 14.10 0.02.22
3 Puro-Aho Aapo VaaSu 21.10 0.09.22
4 Hemminki Eemeli RasKu 22.38 0.10.50
5 Joronen Aatu RasKu 24.12 0.12.24
6 Närvä Juuso VaaSu 25.59 0.14.11
7 Ala-Honkola Iivari KuortKu 26.27 0.14.39
8 Erkkilä Juho KauWi 28.31 0.16.43
9 Toivio Leevi NOK 32.26 0.20.38
10 Hautamäki Arttu RasKe 34.13 0.22.25
Fränti Onni RaJu KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Kaarlo RasKu 9.03 0.00.00
2 Pohjonen Samra IkNV 9.26 0.00.23
3 Virrankoski Ahto KauWi 9.52 0.00.49
4 Hietala Samu LapVi 11.06 0.02.03
5 Honkanen Iivari LapVi 12.35 0.03.32
6 Hautamäki Aaro RasKe 13.00 0.03.57
7 Granqvist Lukas NOK 14.33 0.05.30
8 Antila Aarre SuJu 15.00 0.05.57
9 Perälä Eetu LaihLu 15.58 0.06.55
10 Rajala Lauri RaJu 16.58 0.07.55
11 Tuomaala Eemil VaaSu 27.12 0.18.09
12 Toivio Natanael NOK 30.23 0.21.20

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kriikkula Johanna RasKu 54.59 0.00.00 79.23 80.42
2 Savinainen Kati RasKu 59.21 0.04.22 72.03 73.11
3 Palomäki Sanna RasKu 1.04.37 0.09.38 64.89 65.87
4 Rinkineva Laura RaJu 1.05.19 0.10.20 62.95 63.89
5 Rinkineva Elina RaJu 1.07.04 0.12.05 60.09 60.99
6 Hemminki Heini RasKu 1.07.28 0.12.29 58.52 59.40
7 Laasanen Aino LaihLu 1.19.00 0.24.01 48.94 49.68
8 Keskinen Nella VaaSu 1.20.46 0.25.47 46.86 47.56
9 Ojala Ulla PoRa 1.20.48 0.25.49 45.83 46.52

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pihlaja Elina RasKu 1.12.22 0.00.00 0.00 0.00
2 Pöytäkangas Eliisa VaaSu 1.14.37 0.02.15 0.00 0.00
3 Leinonen Anne RasKe 1.36.45 0.24.23 0.00 0.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 55.59 0.00.00 53.50 50.92
2 Hemminki Hanna PoRa 1.01.09 0.05.10 45.31 43.12
3 Rotola-Pukkila Minna KauKa 1.10.57 0.14.58 35.88 34.15

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lautamo Riikka VaaSu 50.46 0.00.00 44.10 43.10
2 Karppi Susanna LaihLu 54.07 0.03.21 40.13 39.22
3 Kellosaari Mari RasKe 57.55 0.07.09 36.34 35.51
4 Ojala Leena RasKu 1.00.37 0.09.51 33.61 32.85
5 Puro-Aho Veera VaaSu 1.01.45 0.10.59 31.91 31.18
6 Tirkkonen Heli VaaSu 1.13.45 0.22.59 25.81 25.22

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taipalus Maarika RasKu 45.46 0.00.00 43.63 43.35
2 Suokko Katariina LapVi 54.07 0.08.21 35.06 34.83
3 Iso-Koivisto Minna KauWi 56.26 0.10.40 31.85 31.64
4 Hautamäki Anne-Mari RasKe 56.52 0.11.06 29.85 29.65

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ala-Kasari Outi RasKu 51.05 0.00.00 42.55 42.67
2 Ojajärvi Päivi RasKe 57.49 0.06.44 36.19 36.29
3 Mylläri Britt-Marie NOK 58.41 0.07.36 34.26 34.36
4 Erkkilä Marja RaJu 1.01.17 0.10.12 31.48 31.57
5 Koskela Sari RaJu 1.16.08 0.25.03 24.27 24.33

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 44.45 0.00.00 42.20 41.06
2 Rantoja Eija RasKe 44.59 0.00.14 40.72 39.63
3 Hautala Päivi RaJu 47.36 0.02.51 37.29 36.29
4 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 51.36 0.06.51 33.31 32.41
5 Rantamäki Anita KauKa 56.36 0.11.51 29.36 28.57
6 Mäntylä Kirsti RasKe 1.06.32 0.21.47 24.13 23.48

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 34.23 0.00.00 36.19 33.06
2 Ojala Seija PoRa 40.19 0.05.56 28.55 26.08
3 Laine Kaija KauKa 57.57 0.23.34 18.25 16.67

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 34.32 0.00.00 41.87 40.61
2 Seppälä Eila YKV 37.04 0.02.32 38.04 36.89
3 Erkinheimo Ritva KortJV 37.27 0.02.55 36.68 35.57
4 Sandgren Ann-Mari NOK 37.31 0.02.59 35.65 34.57
5 Lähdekorpi Kaija Femman 39.43 0.05.11 32.77 31.78
6 Elomaa Alli RasKe 50.17 0.15.45 25.16 24.40
7 Maja Alli RaJu 1.12.30 0.37.58 16.95 16.44

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautamäki Anna-Maija RasKe 55.20 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Tiina RasKa 1.01.57 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karppi Iiris LaihLu 1.09.34 0.00.00
2 Peltola Eeva LapVi 1.30.51 0.21.17
Oikarainen Siiri LaihLu KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nivukoski Lotta LapVi 39.58 0.00.00 54.33 51.68
2 Hoskari Sanni RaJu 43.43 0.03.45 48.84 46.46
3 Suokko Matilda LapVi 45.26 0.05.28 46.20 43.94
4 Koivula Venla LaihLu 46.57 0.06.59 43.93 41.79
5 Korkonen Emilia KuortKu 47.54 0.07.56 42.31 40.24
6 Tuomaala Ella VaaSu 48.30 0.08.32 41.04 39.04
7 Näsi Minea RaJu 49.32 0.09.34 39.45 37.53
8 Luhtasaari Nea RaJu 50.52 0.10.54 37.70 35.87
9 Kajander Alli TP 56.18 0.16.20 33.42 31.79
10 Lammi Kira KauWi 57.11 0.17.13 32.27 30.70

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni RaJu 25.48 0.00.00
2 Niemi Siiri PoRa 28.25 0.02.37
3 Sikkilä Iines LapVi 32.16 0.06.28
4 Nivukoski Nanna LapVi 32.28 0.06.40
5 Saranpää Saara RaJu 33.13 0.07.25
6 Kuoppala Saana RasKu 37.20 0.11.32
7 Lautamo Hilla VaaSu 45.56 0.20.08
8 Perälä Fanni LaihLu 46.17 0.20.29
Saranpää Viola VaaSu KES -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kataja Enni RaJu 20.05 0.00.00
2 Saari Juulia RasKu 22.55 0.02.50
3 Näykki Minttu LapVi 23.25 0.03.20
4 Ylikojola Veera RaJu 30.37 0.10.32
5 Rajala Kerttu RaJu 30.58 0.10.53
6 Keski-Säntti Helka YKV 32.43 0.12.38
7 Koivula Sanni LaihLu 42.25 0.22.20
Pihlaja Elli RasKu KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hallivuori Katri KauKa 17.29 0.00.00
2 Ekoluoma Aino YKV 20.01 0.02.32

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Sofia YKV 9.57 0.00.00
2 Sved Ines NOK 11.03 0.01.06
3 Kriikkula Siiri RasKu 11.34 0.01.37
4 Keski-Säntti Venla YKV 12.33 0.02.36
5 Kuoppala Pinja RasKu 12.49 0.02.52
6 Patana Minttu RaJu 13.05 0.03.08
7 Karppi Saara LaihLu 13.10 0.03.13
8 Muhonen Oona RaJu 13.33 0.03.36
9 Niemi Viivi PoRa 13.46 0.03.49
10 Lassila Nelli RaJu 14.06 0.04.09
11 Virtanen Aune KauKa 15.24 0.05.27
12 Smeds Maya NOK 15.34 0.05.37
13 Kataja Lilja RaJu 16.22 0.06.25
14 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 17.10 0.07.13
15 Hemminki Ronja RasKu 17.33 0.07.36
16 Honkanen Hilma LapVi 18.38 0.08.41
17 Pohjonen Saara IkNV 29.01 0.19.04
Ekoluoma Milla YKV KES -