FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lumonite Peimarin yö (lähikilpailu)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arola Topias PR 39.54 0.00.00 94.81 94.69
2 Ikonen Pasi PR 42.48 0.02.54 87.81 87.70
3 Penttinen Topi MSParma 43.21 0.03.27 86.13 86.01
4 Mäkinen Tapani TuMe 43.41 0.03.47 84.90 84.79
5 Saari Toni PR 45.21 0.05.27 81.24 81.13
5 Kommio Jere AngA 45.21 0.05.27 81.24 81.13
7 Heinonen Samuel PR 47.37 0.07.43 76.34 76.24
8 Huhtinen Mikko TuS 48.57 0.09.03 73.75 73.66
9 Rajaniemi Juho TuS 52.10 0.12.16 68.73 68.64
10 Leinonen Pauli LS-37 52.36 0.12.42 67.70 67.61
11 Leirimaa Tatu LS-37 53.42 0.13.48 65.85 65.77
12 Laaksonen Markku Rasti88 54.01 0.14.07 65.01 64.92
13 Leskinen Antti-Pekka Lynx 55.55 0.16.01 62.36 62.28
14 Kinnala Ville TuS 59.21 0.19.27 58.34 58.26
15 Nummelin Oskari TuS 59.59 0.20.05 57.31 57.23
16 Hjulgren Markus EsAk 1.00.28 0.20.34 56.44 56.37
17 Hakala Joel AngA 1.01.19 0.21.25 55.26 55.19
18 Korpio Juha EsAk 1.07.47 0.27.53 49.62 49.56
19 Fröjdö Simon PR 1.08.24 0.28.30 48.81 48.75
20 Tarkkio Henrik EsAk 1.13.51 0.33.57 44.88 44.82
21 Aalto Tuomas EsAk 1.18.26 0.38.32 41.94 41.89
22 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.19.00 0.39.06 41.33 41.27
23 Hakkarainen Julius Rasti88 1.20.34 0.40.40 40.22 40.16
Capbern Loic PR HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtala Alex PIF 46.20 0.00.00 65.48 65.65
2 Karttila Aleksi MSParma 50.35 0.04.15 56.98 57.13
3 Kinnala Kalle TuS 57.55 0.11.35 47.14 47.27
4 Brysch Erik PR 1.16.12 0.29.52 33.84 33.93

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindeqvist Markus PR 42.00 0.00.00
2 Mäki Tero TuMe 1.30.12 0.48.12

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 38.58 0.00.00 76.85 76.91
2 Autio Päivi Hiisi 45.09 0.06.11 63.84 63.89
3 Ajalin Riikka TuS 48.31 0.09.33 57.09 57.14
4 Ylikylä Sanna AngA 51.05 0.12.07 52.02 52.07
5 Brink Johanna PIF 59.26 0.20.28 42.83 42.86

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahlbäck Jonatan PIF 52.59 0.00.00
2 Hågensen Sverre PIF 1.00.28 0.07.29

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junnila Annastiina TuS 1.25.14 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Ilkka HS 43.08 0.00.00 53.81 51.92
2 Suominen Juha PR 46.39 0.03.31 49.01 47.29
3 Ahlbäck Patrik PIF 49.31 0.06.23 45.47 43.87
4 Mulari Valtteri MaMa 51.41 0.08.33 42.89 41.38
5 Määttä Mikko MSParma 52.35 0.09.27 41.49 40.03
6 Vahala Jani 1.01.45 0.18.37 34.77 33.55
7 Teriö Tatu TuS 1.05.02 0.21.54 32.48 31.34
8 Koistinen Janne Uolevi SalVil 1.07.28 0.24.20 30.79 29.71
9 Koivisto Mikko TuS 1.13.43 0.30.35 27.71 26.73
Juusti Riku KES -
Henriksson Pasi MSParma HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannervesi Mika AngA 43.32 0.00.00 61.08 59.58
2 Loukkalahti Marko HiKi 45.19 0.01.47 57.21 55.80
3 Rönnlöf Petter PIF 53.26 0.09.54 47.28 46.11
4 Brink Anders PIF 58.50 0.15.18 41.81 40.78
5 Tenhunen Joni TuMe 1.03.57 0.20.25 37.42 36.50
Nokka Ilkka Rasti88 KES -
Loikas Vesa TuNMKY KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väre Tiina SomEsa 49.20 0.00.00
2 Torvela Tiina KuoSu 1.11.10 0.21.50

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 40.16 0.00.00 52.50 52.33
2 Virta Marko TuS 48.24 0.08.08 42.36 42.23
3 Granqvist Jari Hiisi 52.04 0.11.48 38.16 38.04
4 Savilahti Petri Lynx 55.10 0.14.54 34.87 34.76
5 Köyvönen Kimmo MaMa 1.04.33 0.24.17 28.82 28.73
6 Huhtala Ismo YlKi 1.35.47 0.55.31 18.76 18.70

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Velema Riikka Rasti88 1.16.56 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Arki Hannu TuMe 46.12 0.00.00 37.15 36.81
2 Viili Osmo MSParma 46.19 0.00.07 35.67 35.34
3 Keskitalo Jukka PunKu 48.17 0.02.05 32.88 32.58
4 Laukkarinen Kari TVV 1.17.37 0.31.25 19.63 19.44
5 Rapakko Timo SuSi 1.19.14 0.33.02 18.41 18.24

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ala-Nissilä Tiina LoJa 1.12.40 0.00.00

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alhoke Timo TuMe 36.44 0.00.00
Kuivala Hannu TuS HYL -
Kuivala Juha TuS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomola Touko Rasti88 33.47 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 39.36 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahlbäck Alva PIF 49.53 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 34.26 0.00.00
2 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 1.01.48 0.27.22