FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Uudenmaan Rastipäivät
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airila Markus KeU 1.17.40 0.00.00 74.96
2 Mjösund Asgeir MSParma 1.18.07 0.00.27 74.02
3 Hapola Tuomas RaKaS 1.20.06 0.02.26 71.69
4 Kaivosaari Antti JRV 1.21.55 0.04.15 69.62
5 Saleva Eero TVV 1.25.21 0.07.41 66.35
6 Kankaanpää Vesa OK77 1.25.54 0.08.14 65.46
7 Tala Tuomas HiKi 1.26.38 0.08.58 64.45
8 Levijoki Sami HiKi 1.29.19 0.11.39 62.07
9 Ritasalo Teemu EsAk 1.32.01 0.14.21 59.82
10 Kopra Tero OrPo 1.33.14 0.15.34 58.61
11 Ylitalo Aki HauSi 1.34.59 0.17.19 57.11
12 Jääskeläinen Henri SiiRa 1.36.21 0.18.41 55.89
13 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.38.16 0.20.36 54.40
14 Savola Joonas VePo 1.39.13 0.21.33 53.48
15 Vahala Jani MaMa 1.42.38 0.24.58 51.31
16 Paju Erno KaRa 1.43.20 0.25.40 50.58
17 Väänänen Heikki Pihkan 1.46.19 0.28.39 48.78
18 Prittinen Juha HlS 1.46.55 0.29.15 48.14
19 Karetjoki Jouni HyRa 1.48.03 0.30.23 47.27
20 Sevon Tuomo SalRe 1.56.19 0.38.39 43.57
21 Ahokainen Nike Pihkan 2.02.16 0.44.36 41.12
22 Salo Mika RaVi 2.39.54 1.22.14 31.20
Raitanen Topi TVV KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervala Mika RaVa 57.41 0.00.00 47.09
2 Karvonen Ville SomEsa 1.08.03 0.10.22 38.72
3 Tervala Miska RaVa 1.09.14 0.11.33 36.88
4 Koskela Petri SuVe 1.14.06 0.16.25 33.36
5 Valto Jesse RaTU 1.17.04 0.19.23 31.02
6 Reeni Esko RiSu 1.53.12 0.55.31 20.40

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korja Taavi HiKi 43.15 0.00.00
2 Syväterä Sami RiSu 1.10.38 0.27.23

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hillo Kari VaHa 1.04.39 0.00.00 47.98
2 Sillanpää Sampo HyRa 1.05.14 0.00.35 46.53
3 Laine Mikko HS 1.15.29 0.10.50 39.33
4 Kero Mikko HlS 1.26.37 0.21.58 33.51
5 Uusi-Simola Arto MU 1.32.55 0.28.16 30.52
6 Lampinen Samuli RiSu 1.59.17 0.54.38 23.22
Kalvas Teemu KeU HYL -
Johansson Tuomas HS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pavilainen Alexei HlS 1.01.50 0.00.00 59.23
2 Loukkalahti Mika EsSu 1.05.18 0.03.28 55.48
3 Lehto Milko KarjUra 1.06.38 0.04.48 53.78
4 Salonen Kari HS 1.07.18 0.05.28 52.67
5 Havula Jarmo HTH 1.11.20 0.09.30 49.14
6 Vaherlehto Tuomas EsAk 1.12.38 0.10.48 47.72
7 Jokela Jukka NivU 1.14.21 0.12.31 46.09
8 Hölttä Sami HyRa 1.17.46 0.15.56 43.56
9 Kämäräinen Sami L-US 1.18.57 0.17.07 42.41
10 Havento Jukka KaRa 1.22.23 0.20.33 40.17
11 Kivelä Tuomas Raus 1.24.22 0.22.32 38.76
12 Torvela Niko LeSi 1.26.18 0.24.28 37.43
13 Maronen Mikke Lynx 1.26.56 0.25.06 36.71
14 Korja Oula HiKi 1.35.53 0.34.03 32.87
15 Mårtenson Rasmus OK77 1.41.30 0.39.40 30.67

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 1.04.29 0.00.00 59.93
2 Autio Rauno KaRa 1.10.19 0.05.50 54.27
3 Talvitie Mikko KeU 1.12.10 0.07.41 52.21
4 Kopra Jyrki TurSa 1.12.25 0.07.56 51.36
5 Taskila Sakari LeSi 1.13.37 0.09.08 49.87
6 Huttunen Matti Pihkan 1.14.09 0.09.40 48.86
7 Mäkelä Markku ViRuS 1.17.30 0.13.01 46.12
8 Heinilä Hannu RaVa 1.17.48 0.13.19 45.33
9 Tikkanen Petri LamSä 1.22.20 0.17.51 42.24
10 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.24.01 0.19.32 40.82
11 Rantala Ilkka RiSu 1.42.21 0.37.52 33.04
12 Ritvanen Paavo Pihkan 1.48.12 0.43.43 30.80
13 Reiman Markku JäPa 1.58.16 0.53.47 27.77

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Pekka Orient 1.01.30 0.00.00 56.28
2 Niinimäki Risto Pihkan 1.03.15 0.01.45 53.69
3 Autio Ossi HyRa 1.04.14 0.02.44 51.86
4 Heikkinen Jarmo HyRa 1.06.26 0.04.56 49.17
5 Laine Markku MU 1.10.46 0.09.16 45.24
6 Väisänen Juha MU 1.19.20 0.17.50 39.54
7 Karjalainen Heikki Raus 1.21.21 0.19.51 37.76
8 Huttunen Jouni Jyry 1.21.35 0.20.05 36.86
9 Karppinen Juha Raus 1.34.02 0.32.32 31.29

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karamo Jouko HS 58.00 0.00.00 60.50
2 Lehto Esa HS 1.03.17 0.05.17 55.09
3 Kittilä Pekka HlS 1.04.03 0.06.03 54.07
4 Malinen Jouko HS 1.07.04 0.09.04 51.30
5 Ranta-Puska Kari EsAk 1.08.33 0.10.33 49.85
6 Meriheinä Ulf SV 1.12.09 0.14.09 47.05
7 Tikkanen Matti LamSä 1.12.33 0.14.33 46.47
8 Rustari Mauri ViRuS 1.12.47 0.14.47 46.01
9 Pigg Seppo MU 1.13.26 0.15.26 45.29
10 Aherto Jorma LS-37 1.14.07 0.16.07 44.57
11 Lahti Juha HlS 1.14.19 0.16.19 44.14
12 Kinkki Seppo TaNMKY 1.18.04 0.20.04 41.72
13 Toikkanen Jukka PorvU 1.19.22 0.21.22 40.75
14 Jokinen Arto HlS 1.22.00 0.24.00 39.16
15 Kottonen Hannu Lynx 1.26.21 0.28.21 36.93
16 Kurki Timo EsSu 1.27.04 0.29.04 36.36
17 Parnetti Roy HyRa 1.27.47 0.29.47 35.80
18 Väre Timo HyRa 1.29.53 0.31.53 34.71
19 Selenius Carl Pihkan 1.30.36 0.32.36 34.18
20 Ahlqvist Hannu Raus 1.35.24 0.37.24 32.22
21 Talja Keijo OK77 1.36.43 0.38.43 31.55
22 Mäkisara Kai Pihkan 1.38.51 0.40.51 30.64
23 Kapanen Jarmo RiSu 1.43.48 0.45.48 28.95
Vainikka Jari Raus KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savelainen Jouni HS 54.20 0.00.00 57.38
2 Saarinen Heikki MU 1.00.07 0.05.47 51.54
3 Salminen Esko SuSi 1.04.17 0.09.57 47.91
4 Helkkula Simo PiTa 1.04.39 0.10.19 47.35
5 Liukkala Pekka HauSi 1.05.12 0.10.52 46.67
6 Savonen Esko HlS 1.05.21 0.11.01 46.27
7 Harju Hannu JäPa 1.07.59 0.13.39 44.20
8 Väätäinen Seppo EsSu 1.08.54 0.14.34 43.35
9 Rönnqvist Jarmo OK77 1.09.06 0.14.46 42.95
10 Nippala Juhani Jyry 1.11.07 0.16.47 41.47
11 Uljas Risto Jyry 1.12.23 0.18.03 40.48
12 Kyrölä Jukka TP 1.13.25 0.19.05 39.66
13 Arvola Paavo TurSa 1.14.08 0.19.48 39.02
14 Liljedahl Jorma HPV 1.16.13 0.21.53 37.71
15 Koskinen Kaj VaHa 1.17.14 0.22.54 36.97
16 Turku Vesa HS 1.17.50 0.23.30 36.45
17 Järvinen Jorma KeU 1.19.39 0.25.19 35.38
18 Laukka Ville Raus 1.26.04 0.31.44 32.53
19 Hotti Reino HS 1.27.46 0.33.26 31.68
20 Nykänen Pentti Jyry 1.38.00 0.43.40 28.18
21 Harju Hannu EsSu 1.39.53 0.45.33 27.47
22 Terävä Seppo XYZ 1.51.13 0.56.53 24.50
Vainio Jarmo HlS HYL -
Tarvainen Juhani PiTa HYL -
Tanttu Unto KeU HYL -
Mouhu Reijo RaKaS KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolvanen Mauri LeSi 49.46 0.00.00 52.29
2 Huttunen Kari KeU 52.14 0.02.28 49.63
3 Inkinen Paavo Jyry 52.53 0.03.07 48.83
4 Paldanius Jorma TuS 56.13 0.06.27 45.75
5 Leppäkorpi Eero LeSi 58.25 0.08.39 43.86
6 Liljeström Åge HS 58.56 0.09.10 43.30
7 Pajala Tauno EsSu 59.30 0.09.44 42.72
8 Hongisto Heimo LoJa 59.33 0.09.47 42.52
9 Penttinen Juha Mesik 1.01.31 0.11.45 41.00
10 Visa Jouko SuSi 1.01.49 0.12.03 40.64
11 Valldén Kari LeSi 1.03.10 0.13.24 39.61
11 Kivistö Erkki Pihkan 1.03.10 0.13.24 39.61
13 Mustranta Antti HS 1.03.27 0.13.41 39.12
14 Rönkkö Paavo EsSu 1.03.45 0.13.59 38.78
15 Erkiö Hannu HS 1.04.03 0.14.17 38.44
16 Jarva Risto OrPo 1.05.08 0.15.22 37.65
17 Niittymäki Asko TurSa 1.05.43 0.15.57 37.16
18 Hahto Matti OrPo 1.05.55 0.16.09 36.89
19 Lindberg Pekka LeSi 1.08.29 0.18.43 35.37
20 Mattila Hannu EsAk 1.09.19 0.19.33 34.80
21 Sirola Risto KeU 1.10.13 0.20.27 34.21
22 Eklund Rolf HS 1.11.18 0.21.32 33.55
23 Virtanen Markku EsAk 1.12.18 0.22.32 32.95
24 Nenonen Mauri EsSu 1.14.56 0.25.10 31.65
25 Laine Eero RaVi 1.15.43 0.25.57 31.19
26 Vuorio Olavi JäPa 1.18.05 0.28.19 30.12
27 Harkola Hannu PäijRa 1.19.01 0.29.15 29.64
28 Kervinen Unto JäPa 1.20.45 0.30.59 28.88
29 Reijula Tapio Mesik 1.22.04 0.32.18 28.29
30 Kangasaho Simo HiKi 1.22.49 0.33.03 27.92
31 Pitkänen Heikki JRV 1.24.41 0.34.55 27.18
32 Juvonen Jorma EsSu 1.26.50 0.37.04 26.39
33 Aho Olavi HS 1.27.44 0.37.58 26.01
34 Kuparinen Jorma HS 1.30.47 0.41.01 25.03
35 Honkonen Antti LaTa 1.30.52 0.41.06 24.89
36 Teppo Jaakko KoS 1.31.06 0.41.20 24.72
37 Niemi Pentti HauSi 1.36.32 0.46.46 23.22
38 Salmela Markku RiSu 1.39.04 0.49.18 22.53
39 Räisänen Jouko HTH 1.51.22 1.01.36 19.95
Henriksson Jouko HlS KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junttila Olavi HS 45.04 0.00.00 46.59
2 Torvikoski Jouko JäPa 47.38 0.02.34 43.87
3 Tolonen Kalle Mesik 50.53 0.05.49 40.87
4 Hovikorpi Aarno HlS 51.46 0.06.42 39.97
5 Elomaa Pekka EsSu 53.39 0.08.35 38.38
6 Tiura Tapio HS 54.31 0.09.27 37.58
7 Rönn Ralf AOK 54.33 0.09.29 37.37
8 Punkero Toivo HyRa 54.43 0.09.39 37.07
9 Kämäräinen Pentti HiKi 55.01 0.09.57 36.69
10 Koivula Keijo HyRa 55.33 0.10.29 36.15
11 Paasonen Seppo Pihkan 55.52 0.10.48 35.77
12 Suonpää Pentti EsAk 59.19 0.14.15 33.51
13 Raimovaara Erkki HS 1.01.23 0.16.19 32.22
14 Peitsala Osmo HS 1.02.33 0.17.29 31.46
15 Visa Rauno SuSi 1.03.23 0.18.19 30.88
16 Lainema Matti MSParma 1.03.36 0.18.32 30.62
17 Virtanen Ilari HlS 1.04.20 0.19.16 30.11
18 Heikinheimo Matti HS 1.04.29 0.19.25 29.88
19 Lindeman Osmo HS 1.04.48 0.19.44 29.58
20 Aittamäki Pentti Pihkan 1.05.03 0.19.59 29.31
21 Rytkölä Reijo SV 1.06.20 0.21.16 28.59
22 Åberg Karl-Erik EsSu 1.07.35 0.22.31 27.91
23 Juntunen Olli HS 1.08.14 0.23.10 27.50
24 Kärkkäinen Eero EKP 1.10.11 0.25.07 26.59
25 Seitajoki Reijo Jyry 1.11.53 0.26.49 25.82
26 Mäkinen Matti Mesik 1.17.05 0.32.01 23.94
27 Syväterä Pekka RiSu 1.18.16 0.33.12 23.45
28 Karila Veijo Pihkan 1.21.39 0.36.35 22.36
29 Kemppainen Eero HS 1.32.02 0.46.58 19.72
30 Ollikainen Eero HS 1.41.45 0.56.41 17.74
Wastimo Reijo Pihkan HYL -
Koskinen Kari SOC HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti HlS 41.27 0.00.00 42.00
2 Setälä Toivo JäPa 42.08 0.00.41 40.93
3 Jokinen Eino HyRa 49.31 0.08.04 34.50
4 Ruokonen Keijo HS 51.47 0.10.20 32.67
5 Mikkonen Arvo TarpSu 52.37 0.11.10 31.84
6 Salmi Tarmo JoKu 53.28 0.12.01 31.03
7 Brax Asko TP 58.12 0.16.45 28.23
8 Pasonen Armo OK77 1.00.37 0.19.10 26.83
8 Aho Mauri HPV 1.00.37 0.19.10 26.83
10 Lyijynen Mauno PorvU 1.00.51 0.19.24 26.19
11 Pajuoja Reino EsSu 1.01.42 0.20.15 25.57
12 Laakso Mikko MU 1.02.32 0.21.05 24.97
13 Heiskanen Kalevi HlS 1.02.53 0.21.26 24.57
14 Hurme Heikki HPV 1.03.03 0.21.36 24.25
15 Kangasmaa Asko KeU 1.11.36 0.30.09 21.12
16 Ijas Johannes KeU 1.11.46 0.30.19 20.85
17 Rikkinen Kalevi SaPu 1.23.08 0.41.41 17.80

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Heikki LeSi 44.39 0.00.00 32.87
2 Asikainen Ville XYZ 45.26 0.00.47 31.49
3 Laurila Pertti EsSu 55.57 0.11.18 24.92
4 Jakoaho Taisto HyRa 59.26 0.14.47 22.84
5 Tarvainen Kalevi HS 1.09.00 0.24.21 19.14
6 Kärki Viljo EsSu 1.23.50 0.39.11 15.32
7 Kesti Vilho HPV 1.24.08 0.39.29 14.83

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lätti Erkki LHR 52.26 0.00.00
2 Kimpimäki Kauko XYZ 1.27.26 0.35.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannonen Matti SuVe 1.49.37 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomaala Eero TVV 1.10.55 0.00.00 49.75
2 Lehto Elias KarjUra 1.11.54 0.00.59 47.84
3 Rantala Joonas RiSu 1.12.58 0.02.03 45.93
4 Mäenpää Aleksi TVV 1.15.22 0.04.27 43.30
5 Lehto Linus KarjUra 1.16.29 0.05.34 41.51
6 Niskanen Tuomo MU 1.28.15 0.17.20 34.98
7 Björklöf Tomas KarjUra 1.36.36 0.25.41 31.04

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koikkalainen Severi Pihkan 56.12 0.00.00 42.76
2 Kivinen Vinsci HyRa 57.47 0.01.35 40.55
3 Tiljander Ville HyRa 1.04.02 0.07.50 35.65
4 Vehmas Miika EsSu 1.06.37 0.10.25 33.37
5 Linjama Aapo EsSu 1.07.56 0.11.44 31.83
6 Korja Aatu HiKi 1.11.30 0.15.18 29.41
7 Vähätalo Verner RR 1.23.33 0.27.21 24.45

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Miika HS 25.14 0.00.00
2 Seppälä Pyry RR 28.26 0.03.12
3 Ylönen Arttu HyRa 35.34 0.10.20
4 Syvänen Sami S-JKL 40.49 0.15.35
5 Hölttä Santeri HyRa 41.20 0.16.06
6 Talja Eljas OK77 43.52 0.18.38
7 Mehtälä Jesper HS 55.08 0.29.54
8 Kontinen Niko RiSu 1.29.39 1.04.25

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mannonen Ville HS 26.11 0.00.00
2 Nykänen Tomi LamSä 33.32 0.07.21
3 Koskinen Joni RR 34.32 0.08.21
4 Väisänen Leevi HS 35.43 0.09.32
Vaenerberg Niko MU KES -

Sarja H12A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heinonen Paavo HS 17.26 0.00.00
2 Haltia Ilari RR 19.50 0.02.24
3 Loikkanen Joni MU 20.42 0.03.16
4 Autio Wertti HyRa 21.04 0.03.38
5 Rosenblad Kristian MU 25.19 0.07.53
6 Haapala Oskar RR 31.34 0.14.08
7 Uusi-Simola Eemeli MU 34.51 0.17.25
8 Maronen Matias Lynx 36.20 0.18.54
9 Laakso Ilari RR 40.57 0.23.31

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väisänen Lenni HS 23.27 0.00.00
2 Kalvas Tuomo KeU 25.21 0.01.54
3 Leiniö Juho Pihkan 32.01 0.08.34
4 Tabsai Natwud SuSi 38.13 0.14.46
5 Syrjälahti Ossi RaVi 46.26 0.22.59

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias RR 14.38 0.00.00
2 Nikkanen Valtteri HiKi 16.41 0.02.03
3 Gustafsson Robin RR 19.30 0.04.52
4 Vähätalo Viktor RR 20.18 0.05.40
5 Vaherlehto Eemi TVV 23.26 0.08.48
6 Hämäläinen Aleksi RR 24.13 0.09.35
7 Lahdenperä Joona RR 26.02 0.11.24
8 Karppinen Leevi RR 26.54 0.12.16

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Eetu HyRa 18.06 0.00.00
2 Himilä Atte KaRa 24.31 0.06.25
3 Syrjälahti Aaro RaVi 25.01 0.06.55
4 Leiniö Iikka Pihkan 26.56 0.08.50
5 Kemppi Anton RR 27.01 0.08.55
6 Maronen Markus Lynx 27.38 0.09.32

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Jenni TP 1.09.13 0.00.00 72.32
2 Liljeström Heidi HS 1.10.59 0.01.46 69.81
3 Kyrölä Sonja TP 1.16.04 0.06.51 64.49
4 Karetjoki Miia LS-37 1.19.32 0.10.19 61.05
5 Roponen Mari-Anna LamSä 1.21.02 0.11.49 59.30
6 Hämäläinen Jannina TVV 1.22.41 0.13.28 57.51
7 Diaz Emmi HlS 1.26.37 0.17.24 54.32
8 Heikkilä Venla MU 1.31.21 0.22.08 50.96
9 Rahko Jenni LaiVe 1.32.41 0.23.28 49.69
10 Laitinen Salla EsAk 1.35.14 0.26.01 47.83
11 Juvonen Saara RaKaS 1.35.22 0.26.09 47.24
12 Jacobsson Julia TVV 1.39.21 0.30.08 44.84
13 Evele-Peltoniemi Inese EsSu 1.49.32 0.40.19 40.21
14 Kopra Anna SomEsa 1.52.53 0.43.40 38.58
15 Nyholm Tanja KaRa 1.54.32 0.45.19 37.59
Mjösund Katja MSParma HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uusitalo Liisa TVV 42.45 0.00.00 30.25
2 Hämälistö Sanna SuSi 43.05 0.00.20 28.89
3 Laine Matilda RaVi 43.28 0.00.43 27.52
4 Erämaja Henna HlT 45.33 0.02.48 25.19
5 Rantala Katja RiSu 1.00.04 0.17.19 18.30

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoniemi Tiina Jyry 1.01.32 0.00.00 60.81
2 Rautakorpi Tiina EsAk 1.08.16 0.06.44 53.44
3 Syrjälahti Elina RaVi 1.15.57 0.14.25 46.80
4 Wiklund Anna RaHa 1.20.51 0.19.19 42.81
5 Valkonen Anu S-JKL 1.25.36 0.24.04 39.34
6 Sillanpää Hanna HyRa 1.51.59 0.50.27 29.24
Mahlamäki Saara EsSu KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paronen Anniina HlS 59.47 0.00.00 59.88
2 Dahlman Maarit RaVa 1.03.01 0.03.14 54.68
3 Nuottajärvi Sanna SV 1.18.36 0.18.49 42.13
4 Turakainen Irene HS 1.21.14 0.21.27 39.11
5 Hosio Sanna KarjUra 1.33.07 0.33.20 32.68

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukkonen Sirpa HlS 59.38 0.00.00 49.08
2 Autti Marja-Liisa EsSu 1.03.52 0.04.14 44.10
3 Lankinen Hanna HS 1.15.02 0.15.24 36.08
4 Hämäläinen Minna Pihkan 1.19.13 0.19.35 32.79
5 Tervo Tiina HS 1.20.16 0.20.38 30.99

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 1.01.58 0.00.00 56.13
2 Mäkelä Anja RiSu 1.05.58 0.04.00 51.84
3 Linjama Mirja EsSu 1.08.14 0.06.16 49.27
4 Jokinen Irma TurSa 1.12.23 0.10.25 45.65
5 Järvinen Tuija HlT 1.14.07 0.12.09 43.80
6 Tikkanen Leena LamSä 1.18.19 0.16.21 40.71
7 Laine Tarja HPV 1.20.28 0.18.30 38.90
8 Hilska Sanna KaRa 1.37.21 0.35.23 31.56
9 Markki Outi EsSu 1.45.47 0.43.49 28.49
Juga Liisa KeU HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 56.24 0.00.00 59.82
2 Meriheinä Maire SV 1.02.34 0.06.10 52.91
3 Soanjärvi Tuija Lynx 1.02.41 0.06.17 51.80
4 Lappeteläinen Raija HyRa 1.05.34 0.09.10 48.56
5 Kangasaho Sirpa HiKi 1.12.44 0.16.20 42.91
6 Liimatainen Raili RiSu 1.15.07 0.18.43 40.70
7 Siren Ritva RiSu 1.15.20 0.18.56 39.75
8 Ahlqvist Kristiina Raus 1.17.42 0.21.18 37.72
Laaksonen Anita TarpSu HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strang Heidi HyRa 51.34 0.00.00 49.33
2 Laukkanen Kirsti HlT 55.25 0.03.51 45.14
3 Salonen Marja-Liisa HauSi 55.35 0.04.01 44.24
4 Laitinen Hellevi EsAk 57.49 0.06.15 41.80
5 Patronen Lea EsAk 58.31 0.06.57 40.57
6 Kämäräinen Helena LS-37 1.02.12 0.10.38 37.49
7 Hämäläinen Anneli HS 1.04.11 0.12.37 35.67
8 Savelainen Marketta HS 1.04.31 0.12.57 34.83
9 Tienari Pauliina KyRa 1.06.16 0.14.42 33.27
10 Metsämäki Leena TuS 1.15.42 0.24.08 28.56

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Eila JRV 49.04 0.00.00 51.92
2 Kämäräinen Paula HiKi 54.25 0.05.21 46.23
3 Dahlman Kaija RaVa 54.32 0.05.28 45.55
4 Karvinen Tuulikki HS 55.06 0.06.02 44.50
5 Etholen Rose-Marie HS 55.18 0.06.14 43.76
6 Laaksonen Raili SuSi 57.19 0.08.15 41.67
7 Torp Tytti HS 58.28 0.09.24 40.30
8 Salmela Juulia RiSu 58.35 0.09.31 39.68
9 Mikkonen Ritva EsSu 59.30 0.10.26 38.53
10 Piiparinen Seija RasKa 1.01.44 0.12.40 36.62
11 Mäntytörmä Eila HlT 1.03.26 0.14.22 35.14
12 Lehto Marja-Liisa KarjUra 1.09.28 0.20.24 31.63
13 Ohramaa Tuula Jyry 1.11.28 0.22.24 30.30

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 51.09 0.00.00 42.98
2 Mattila Anneli Iisu 54.29 0.03.20 39.60
3 Tulokas Tuula SuSi 55.25 0.04.16 38.18
4 Lindeman Gunnel HS 1.01.58 0.10.49 33.48
5 Havukorpi Airi RaVi 1.02.39 0.11.30 32.46
6 Virtanen Raija HlS 1.03.56 0.12.47 31.16
7 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 1.04.56 0.13.47 30.05
8 Syväterä Hillevi RiSu 1.08.44 0.17.35 27.79
9 Ollikainen Helvi HS 1.38.41 0.47.32 18.94

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakoaho Ritva HyRa 56.30 0.00.00 38.61
2 Lahti Kaija LeSi 1.11.43 0.15.13 29.51
3 Brax Leena TP 1.20.40 0.24.10 25.42
4 Holopainen Kaarina KeU 1.32.59 0.36.29 21.35
Kilpeläinen Aino TurSa KES -
Pekkarinen Eila KeU HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikkala Leena HS 1.19.30 0.00.00
2 Markki Raakel EsSu 1.47.54 0.28.24

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annika Lynx 1.15.09 0.00.00
2 Autti Salla EsSu 1.33.11 0.18.02

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raasakka Maija EsSu 1.16.39 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haltia Riikka RR 53.00 0.00.00 45.73
2 Prittinen Aino HlS 54.05 0.01.05 43.47
3 Varmavuo Iida RR 56.25 0.03.25 40.38
4 Norrbacka Sanni HyRa 58.54 0.05.54 37.45
5 Virtanen Anna HlS 1.10.19 0.17.19 30.33
6 Kylmälä Laura MU 1.11.09 0.18.09 28.96

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontinen Klaara Orient 31.35 0.00.00
2 Turakainen Venla HS 35.21 0.03.46
3 Himilä Julia KaRa 37.23 0.05.48
4 Koskinen Pinja RR 41.33 0.09.58
5 Uusi-Simola Laura MU 46.17 0.14.42

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jokinen Helmi HiKi 33.07 0.00.00
2 Vähätalo Sonja RR 43.05 0.09.58

Sarja D12A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahdenperä Melina RR 22.16 0.00.00
2 Lukkari Aino RR 24.54 0.02.38
3 Kangasaho Aino HS 26.59 0.04.43
4 Varmavuo Emma RR 32.52 0.10.36
5 Myllymäki Maarit KortJV 33.51 0.11.35
6 Nurmi Seela RR 35.53 0.13.37
Syvänen Noomi S-JKL KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nea HiKi 20.13 0.00.00
2 Tiljander Venla HyRa 20.19 0.00.06
3 Seppälä Kaisla RR 22.35 0.02.22
4 Turakainen Veera HS 24.30 0.04.17
5 Salminen Vilja RiSu 29.26 0.09.13
6 Väisänen Viona RR 29.29 0.09.16
7 Pellikka Ida RR 31.14 0.11.01
8 Saranen Saara RR 34.16 0.14.03

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Emilia HS 14.41 0.00.00
2 Salonen Elli HS 15.13 0.00.32
3 Norrbacka Salla HyRa 21.51 0.07.10
4 Tala Juulia HS 23.37 0.08.56
5 Pavilainen Ekaterina Lynx 32.54 0.18.13
6 Väisänen Doris HS 42.34 0.27.53

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nora HiKi 21.22 0.00.00
2 Kemppi Silva RR 25.11 0.03.49
3 Hämäläinen Elina RR 29.03 0.07.41
4 Varmavuo Maija RR 32.19 0.10.57
5 Pellikka Tiia RR 33.27 0.12.05
6 Tupitsa Milla HS 39.48 0.18.26
7 Hosio Iris KarjUra 41.40 0.20.18
8 Lukkari Outi RR 43.49 0.22.27
9 Gustafsson Jennifer RR 46.23 0.25.01