FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
*Sommarsprint/Kesäsprintti, del/osa 1
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Palmen Alvar EsSu 12.55 0.00.00 80.38 84.56
2 Rantala Valtteri LS-37 13.12 0.00.17 76.97 80.97
3 Stenbacka Wilhelm OK77 13.36 0.00.41 73.07 76.87
4 Ylikylä Petja AngA 13.39 0.00.44 71.17 74.87
5 Boström Kristian EsSu 14.05 0.01.10 67.40 70.91
6 Hiltunen Juho Pohjant 14.27 0.01.32 64.15 67.49
7 Kuutti Veli-Pekka EsAk 14.59 0.02.04 60.38 63.52
8 Lemström Karl Emil Raseborg 17.12 0.04.17 51.31 53.98

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruokonen Sara-Elise S-JKL 12.51 0.00.00 76.66 87.19
2 Rantala Jasmiina Lynx 13.28 0.00.37 71.93 81.81
3 Gunell Yvonne PIF 13.48 0.00.57 69.00 78.48
4 Ylikylä Sanna AngA 14.19 0.01.28 65.37 74.34
5 Virtanen Heta RasKa 14.58 0.02.07 61.43 69.87
6 Jerkku Laura TuS 15.50 0.02.59 57.03 64.86
7 Niva Sara Pohjant 15.58 0.03.07 55.53 63.15
8 Hietanen Pinja HS 16.12 0.03.21 53.71 61.09
9 Backman Wilhelmina OK77 17.45 0.04.54 48.10 54.70
Wickholm Frida Trian HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Husu Hannu HiKi 16.04 0.00.00
2 Pajunen Jari PertPe 17.00 0.00.56

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raute Kaj SuSi 15.38 0.00.00
2 Lindholm Jonas SWE 16.16 0.00.38

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Backman Daniel OK77 14.33 0.00.00 49.91 36.03
2 Heikkonen Rami SuSi 16.49 0.02.16 41.03 29.62
3 Ahlbäck Patrik PIF 17.45 0.03.12 36.82 26.58
Hämäläinen Petri Pihkan HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 12.49 0.00.00 63.28 65.94
2 Tähtinen Timo HS 13.47 0.00.58 58.26 60.71
3 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 13.59 0.01.10 56.84 59.23
4 Parttimaa Timo AngA 14.10 0.01.21 55.54 57.87
5 Liljeström Kimmo HS 14.18 0.01.29 54.45 56.74
6 Kleemola Jari PertPe 14.25 0.01.36 53.45 55.69
7 Pulli Antero RR 14.41 0.01.52 51.92 54.11
8 Routsi Jyrki Hiisi 14.48 0.01.59 50.97 53.11
9 Palmen Henrik EsSu 14.49 0.02.00 50.36 52.48
10 Kantanen Olli OK77 14.50 0.02.01 49.76 51.85
11 Kiviniitty Jyrki EsAk 15.52 0.03.03 46.01 47.94
12 Mehtälä Markku Pihkan 16.17 0.03.28 44.33 46.20
13 Hällström af Anders OK77 17.31 0.04.42 40.75 42.46
14 Jerkku Jarmo TuS 19.42 0.06.53 35.82 37.33
Asklöf Tom Lynx HYL -
Strömberg Juha-Pekka HiKi KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Pekka EsSu 12.19 0.00.00 55.00 58.03
2 Östergård Patric Trian 12.33 0.00.14 52.63 55.53
3 Lehto Kari TuMe 13.12 0.00.53 48.75 51.44
4 Ray Tomas OK77 13.41 0.01.22 45.79 48.32
5 Hakulinen Jukka VeVe 14.39 0.02.20 41.61 43.91
6 Frilander Heikki Trian 17.03 0.04.44 34.76 36.68
7 Kenttä Santeri OK77 18.04 0.05.45 31.87 33.63

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aakula Ilkka PR 14.48 0.00.00 39.14 46.23
2 Virtanen Kari MSParma 15.33 0.00.45 34.46 40.70
3 Puustinen Tuomo Pihkan 16.26 0.01.38 29.96 35.39

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko RR 11.30 0.00.00 46.40 50.73
2 Liukkala Pekka HauSi 12.02 0.00.32 43.90 48.00
3 Ilmakunnas Pekka Pihkan 12.06 0.00.36 43.21 47.25
4 Aasla Hannu RaN 12.38 0.01.08 40.97 44.79
5 Laaksonen Lasse SuSi 13.05 0.01.35 39.15 42.81
6 Tervo Arhi ONMKY 13.08 0.01.38 38.59 42.20
7 Kuivala Hannu TuS 13.35 0.02.05 36.92 40.37
8 Andersson Bror KSF 13.39 0.02.09 36.35 39.75
9 Lindroos Mårten KSF 13.51 0.02.21 35.44 38.75
10 Rantala Jari Koovee 14.01 0.02.31 34.64 37.87
11 Kurppa Hannu AngA 14.57 0.03.27 32.12 35.12
12 Papinsaari Kari KangSK 14.58 0.03.28 31.73 34.69
13 Leppälä Martti HlS 15.06 0.03.36 31.09 34.00
14 Kuivala Juha TuS 15.35 0.04.05 29.79 32.57
15 Viitasalo Harri RiSu 17.06 0.05.36 26.83 29.34
16 Ahlqvist Hannu RiSu 20.19 0.08.49 22.32 24.41

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saksman Kai EST 12.21 0.00.00 45.67 46.74
2 Turku Vesa HS 12.40 0.00.19 44.02 45.05
3 Railimo Matti SOC 13.02 0.00.41 42.28 43.27
4 Helkkula Simo PiTa 13.03 0.00.42 41.73 42.70
5 Liljeström Åge HS 13.44 0.01.23 39.18 40.09
6 Loukonen Veikko PiKe 13.48 0.01.27 38.51 39.42
7 Väätäinen Seppo EsSu 14.02 0.01.41 37.41 38.29
8 Tolvanen Mauri LeSi 15.02 0.02.41 34.49 35.30
9 Alexandersson Yngve PIF 15.49 0.03.28 32.37 33.13
10 Ovaska Ari EE 16.07 0.03.46 31.36 32.10
11 Terävä Seppo Pihkan 17.47 0.05.26 28.06 28.71
12 Nylund Henrik Falken 18.17 0.05.56 26.93 27.56
13 Rajamäki Jussi HS 20.48 0.08.27 23.36 23.91
14 Helin Jorma Jyry 21.28 0.09.07 22.33 22.86

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Olli TuS 11.39 0.00.00 43.46 44.93
2 Rusko Heikki VaajTe 12.11 0.00.32 41.14 42.54
3 Kivistö Erkki Pihkan 12.47 0.01.08 38.81 40.13
4 Reinikainen Pentti Jyry 13.37 0.01.58 36.06 37.29
5 Laine Eero RaVi 13.47 0.02.08 35.26 36.46
6 Rönkkö Paavo EsSu 14.07 0.02.28 34.07 35.23
7 Rapakko Timo SuSi 14.21 0.02.42 33.16 34.29
8 Luoma Simo Pihkan 14.23 0.02.44 32.73 33.85
9 Rantasaari Antti PiKe 16.26 0.04.47 28.34 29.31
10 Kytöjoki Juhani Jyry 17.08 0.05.29 26.89 27.80
11 Peitsala Osmo HS 17.58 0.06.19 25.36 26.22
12 Koivula Keijo HyRa 18.57 0.07.18 23.78 24.58
13 Teppo Jaakko GIF 21.54 0.10.15 20.34 21.03
Wessman Risto HiKi HYL -
Peltola Timo MSParma HYL -
Mäkinen Matti Mesik HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuominen Niilo R-P 18.12 0.00.00 31.91 31.54
2 Saario Seppo MSParma 20.49 0.02.37 25.81 25.50
3 Kuokkanen Kari Pihkan 21.02 0.02.50 23.47 23.19

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 15.20 0.00.00 64.71 66.30
2 Rantanen Sinikka KyS 17.08 0.01.48 56.18 57.55
3 Backman Henrika OK77 17.45 0.02.25 52.55 53.84
4 Vaara Inga-Maria KaRa 17.58 0.02.38 50.26 51.49
5 Nieminen Outi RR 18.50 0.03.30 46.37 47.50
6 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 18.51 0.03.31 44.75 45.84

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivelä Riikka VeVe 13.57 0.00.00 24.18 22.94
2 Hosio Sanna EsSu 15.44 0.01.47 19.83 18.81
3 Dahlström Nadja SWE 18.09 0.04.12 15.79 14.98

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 14.00 0.00.00 58.67 62.31
2 Palmen Virpi EsSu 15.01 0.01.01 53.67 57.00
3 Jern Tove OK77 15.21 0.01.21 51.50 54.70
4 Åberg Inga-Lill Trian 15.35 0.01.35 49.74 52.83
5 Laurila Anneli Trian 15.56 0.01.56 47.68 50.64
6 Filipsson-Korento Lena OK77 16.41 0.02.41 44.61 47.39
7 Franssila Hanna AngA 17.01 0.03.01 42.84 45.50
8 Oja Iina Pihkan 18.54 0.04.54 37.75 40.10
9 Virtanen Tiina PertPe 19.41 0.05.41 35.47 37.67

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 14.40 0.00.00 48.47 53.18
2 Hakulinen Paula EsSu 14.46 0.00.06 45.74 50.18
3 Schoultz von Annika OK77 16.33 0.01.53 38.66 42.42
4 Mannonen Anu TuS 17.17 0.02.37 34.97 38.36

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallio Arja RiSu 18.01 0.00.00
2 Papinsaari Sirpa KangSK 22.31 0.04.30

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Illaru Sinikka HiKi 13.09 0.00.00 45.34 47.26
2 Kattilakoski Kirsti KoS 13.27 0.00.18 43.22 45.05
3 Laaksonen Anita TarpSu 15.12 0.02.03 37.27 38.84
4 Wickholm Rita Trian 16.03 0.02.54 34.36 35.82
5 Kangasaho Sirpa HiKi 17.36 0.04.27 30.49 31.78
6 Windahl Leni Trian 18.54 0.05.45 27.60 28.77
7 Ahlqvist Kristiina RiSu 19.35 0.06.26 25.88 26.97

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Alexandersson Gia PIF 14.56 0.00.00 39.73 43.47
2 Turku Kaija HS 16.05 0.01.09 36.09 39.50
3 Stoor Anne KoS 16.08 0.01.12 35.20 38.52
4 Kukkonen Marja RaKaS 17.11 0.02.15 32.30 35.35
5 Luoma Helena Pihkan 17.21 0.02.25 31.26 34.21
6 Nylund Marlene Falken 17.45 0.02.49 29.84 32.66
6 Malmsten Beatrice Lynx 17.45 0.02.49 29.84 32.66
8 Petäys Helvi Pihkan 20.07 0.05.11 25.07 27.43

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajamäki Vuokko HS 17.41 0.00.00
2 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 21.00 0.03.19

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mbembela Karim Lynx 14.45 0.00.00
2 Ahlbäck Jonatan PIF 17.30 0.02.45

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivenjuuri Aaro ORa 13.59 0.00.00 43.49 21.19
2 Kivenjuuri Lauri ORa 14.14 0.00.15 39.52 19.25
3 Meuronen Joonas HS 14.19 0.00.20 36.10 17.59

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wickholm Arthur Trian 17.17 0.00.00
2 Kuronen Aleksi Jyry 21.00 0.03.43

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Hannes Minken 14.43 0.00.00
2 Lemström Fredrik Raseborg 16.59 0.02.16
3 Husu Aleksi HiKi 18.18 0.03.35

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Elias Minken 14.27 0.00.00
2 Björk Cedric OK77 21.28 0.07.01
3 Backman Sebastian OK77 23.45 0.09.18
4 Kenttä Voima OK77 28.03 0.13.36

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Björk Vincent OK77 25.09 0.00.00
Kenttä Elmo OK77 HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tiljander Venla RR 18.17 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hosio Iris EsSu 18.12 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Wickholm Saga Trian 14.20 0.00.00 49.86 45.72
2 Rehberger Nadja HS 15.55 0.01.35 43.94 40.29
3 Fagerlund Frida Raseborg 16.44 0.02.24 40.88 37.49
4 Backman Alexandra OK77 19.04 0.04.44 35.07 32.16
5 Kenttä Lumi OK77 19.07 0.04.47 34.18 31.34
6 Ahlbäck Alva PIF 19.49 0.05.29 32.20 29.53
7 Mbembela Kia Lynx 23.15 0.08.55 26.79 24.56
8 Tolkki Ellen OK77 24.21 0.10.01 24.95 22.88

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kenttä Sora OK77 24.50 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmiainen Elsa Raseborg 20.43 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Värtinen Vanessa OK77 26.20 0.00.00
Pohjola Linnea HS KES -