FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Porvoon pitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Henrik Hiisi 1.13.24 0.00.00 85.27 86.20
2 Heinonen Mikko KR 1.17.00 0.03.36 80.67 81.55
3 Huttunen Esa TuMe 1.18.59 0.05.35 78.05 78.90
4 Wickholm Jörgen RR 1.20.19 0.06.55 76.17 77.00
5 Vesterinen Pekka Raseborg 1.21.09 0.07.45 74.81 75.62
6 Ylitalo Aki HauSi 1.21.43 0.08.19 73.72 74.52
7 Ketolainen Juha-Ville VeVe 1.21.49 0.08.25 73.05 73.85
8 Välikorpi Jari RasKu 1.22.59 0.09.35 71.46 72.24
9 Maajärvi Matti LappRi 1.24.17 0.10.53 69.80 70.56
10 Lantela Jaani VeVe 1.24.42 0.11.18 68.90 69.65
11 Ritasalo Teemu EsAk 1.25.42 0.12.18 67.55 68.29
12 Fabritius Erik Hiisi 1.26.19 0.12.55 66.53 67.25
13 Lönnström Emil Orient 1.29.37 0.16.13 63.55 64.24
14 Kemppainen Teemu KeU 1.37.34 0.24.10 57.89 58.52
15 Savola Joonas VePo 1.38.45 0.25.21 56.72 57.34
16 Turunen Markus RR 1.44.07 0.30.43 53.35 53.93
17 Kuutti Veli-Pekka PertPe 1.45.36 0.32.12 52.16 52.72
18 Lassila Jussi PiTa 1.58.46 0.45.22 45.98 46.48
19 Lahtinen Ismo OJy 2.07.18 0.53.54 42.53 42.99
20 Kettunen Teo SKUusi 2.16.53 1.03.29 39.21 39.63
Inkeri Eero VeVe KES -
Matilainen Juha LS-37 EIL -
Lassila Mikko HS EIL -
Hakulinen Niko VeVe EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tynys Jarkko KS 38.27 0.00.00
2 Lindén Tom KS 53.13 0.14.46

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Antti HS 1.17.04 0.00.00
2 Ristiniitty Teemu RaVi 1.28.46 0.11.42
Johansson Tuomas HS EIL -
Korhonen Tomi HyRa EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hytönen Harri RaVa 1.05.35 0.00.00 52.40 51.44
2 Pulli Veli-Matti RaVa 1.22.52 0.17.17 40.23 39.49
3 Salonen Tero HauSi 1.27.23 0.21.48 36.97 36.29
4 Venäläinen Toni VaHa 1.35.29 0.29.54 32.75 32.15
5 Reeni Esko RiSu 1.55.53 0.50.18 26.10 25.62
6 Niemi Aki HyRa 2.02.04 0.56.29 23.93 23.49
Virtanen Joni EsSu EIL -
Ikäheimonen Jari Lynx EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehkamäki Tero KanSu 1.01.08 0.00.00 58.52 58.41
2 Niskanen Petteri RasHy 1.02.21 0.01.13 56.87 56.77
3 Loukkalahti Mika EsSu 1.05.08 0.04.00 53.96 53.86
4 Vidqvist Jouni TuMe 1.05.55 0.04.47 52.84 52.74
5 Kahiala Jari Pihkan 1.06.37 0.05.29 51.81 51.71
6 Kyhäräinen Jukka HS 1.08.42 0.07.34 49.78 49.69
7 Palmen Henrik EsSu 1.09.03 0.07.55 49.07 48.98
8 Huttunen Matti Pihkan 1.10.52 0.09.44 47.37 47.28
9 Haaramo Panu EsSu 1.12.35 0.11.27 45.81 45.73
10 Autio Rauno KaRa 1.12.47 0.11.39 45.25 45.17
11 Ojanen Tuomas HS 1.13.05 0.11.57 44.63 44.55
12 Ritvanen Paavo Pihkan 1.15.00 0.13.52 43.07 42.99
13 Pirtilä Timo KyS 1.19.26 0.18.18 40.27 40.20
14 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.20.54 0.19.46 39.15 39.08
15 Lindahl Anders AOK 1.29.48 0.28.40 34.92 34.85
16 Pyykönen Jouni EsAk 1.40.12 0.39.04 30.98 30.92
17 Launis Kasperi Raus 2.00.32 0.59.24 25.49 25.44
18 Reiman Markku JäPa 2.11.31 1.10.23 23.12 23.08
Savilahti Petri Lynx EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkala Pekka KeU 50.38 0.00.00 51.76 51.61
2 Virtanen Markku LamSä 51.20 0.00.42 50.63 50.48
3 Pesola Sakari RasKe 51.29 0.00.51 50.06 49.91
4 Väisänen Juha MU 52.28 0.01.50 48.71 48.56
5 Vänttinen Harri EsSu 53.31 0.02.53 47.34 47.20
6 Molnar Geza LS-37 55.36 0.04.58 45.18 45.04
7 Frilander Heikki SV 56.26 0.05.48 44.12 43.99
8 Stenbäck Peter AOK 57.24 0.06.46 43.00 42.87
9 Lampinen Raino HS 59.02 0.08.24 41.44 41.32
10 Valtonen Jari HS 59.55 0.09.17 40.46 40.34
11 Vesala Pekka PirHi 1.02.17 0.11.39 38.57 38.46
12 Laine Kimmo KyS 1.04.37 0.13.59 36.84 36.73
13 Koskivirta Eero EKSu 1.09.41 0.19.03 33.85 33.75
14 Hietanen Ari InkTe 1.10.43 0.20.05 33.05 32.95
15 Mikkola Sakari HS 1.14.17 0.23.39 31.17 31.07
16 Reinikka Kenneth HyRa 1.19.31 0.28.53 28.84 28.76
17 Borachenko Alexandr RUS 1.24.53 0.34.15 26.76 26.68
18 Nissinen Matti Navi 2.06.58 1.16.20 17.72 17.67
Heikkilä Matti MU EIL -
Liukkonen Jari IHR KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 47.43 0.00.00 58.27 58.15
2 Heikkinen Jarmo HS 48.27 0.00.44 56.88 56.76
3 Vestola Heikki RaVa 48.29 0.00.46 56.33 56.22
4 Routsi Jyrki Hiisi 48.58 0.01.15 55.28 55.16
5 Parnetti Roy HyRa 51.11 0.03.28 52.40 52.30
6 Malinen Jouko HS 52.24 0.04.41 50.72 50.61
7 Suvitaival Pekka MU 55.55 0.08.12 47.09 46.99
8 Pigg Seppo MU 59.30 0.11.47 43.84 43.75
9 Hyppänen Timo EKSu 1.02.33 0.14.50 41.31 41.23
10 Popov Oleg Pihkan 1.03.02 0.15.19 40.61 40.52
11 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.03.50 0.16.07 39.71 39.63
12 Puustinen Tuomo Pihkan 1.05.39 0.17.56 38.24 38.16
13 Yli-Ikkelä Antero AOK 1.10.39 0.22.56 35.19 35.11
14 Kinkki Seppo HyRa 1.11.59 0.24.16 34.19 34.12
15 Ollila Jarmo AOK 1.12.29 0.24.46 33.62 33.55
16 Turunen Ismo RR 1.15.10 0.27.27 32.09 32.03
17 Vainikka Jari Raus 1.19.12 0.31.29 30.15 30.09
Karlsson Henrik KS HYL -
Pellinen Jari AngA EIL -
Pajuoja Heikki HS EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Esa HS 47.15 0.00.00 58.40 58.32
2 Päivänranta Pertti JoKu 50.00 0.02.45 54.77 54.70
3 Valkonen Timo RR 52.29 0.05.14 51.78 51.71
4 Kiiskinen Arto TP 53.15 0.06.00 50.65 50.58
5 Nyberg Henry Orient 53.16 0.06.01 50.25 50.18
6 Nurminen Jouko TP 54.43 0.07.28 48.54 48.47
7 Sani Mikko HU-46 54.49 0.07.34 48.07 48.00
8 Karhumäki Lauri Pihkan 57.12 0.09.57 45.71 45.64
9 Väätäinen Seppo EsSu 58.24 0.11.09 44.41 44.35
10 Tervo Vesa RR 58.42 0.11.27 43.83 43.77
11 Aherto Jorma LS-37 58.44 0.11.29 43.46 43.40
12 Högnäs Tore Brahe 1.01.59 0.14.44 40.84 40.79
13 Nyström Jan-Eric AOK 1.03.31 0.16.16 39.53 39.48
14 Lindroos Mårten KSF 1.05.20 0.18.05 38.12 38.06
15 Vainio Jarmo HlS 1.06.12 0.18.57 37.30 37.25
16 Välimäki Pertti LS-37 1.13.31 0.26.16 33.31 33.26
17 Ruohoniemi Aimo EsAk 1.13.33 0.26.18 33.01 32.97
18 Nykänen Pentti Jyry 1.14.20 0.27.05 32.39 32.34
19 Ahlqvist Hannu Raus 1.15.42 0.28.27 31.53 31.49
20 Niemi Ilkka EsSu 1.16.58 0.29.43 30.74 30.70
21 Paikkala Jarmo Jyry 1.26.14 0.38.59 27.20 27.16
Sihvola Eero Kajo EIL -
Leinonen Markku KuoSu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turku Vesa HS 44.55 0.00.00 49.66 49.66
2 Wessman Risto HiKi 45.05 0.00.10 49.28 49.28
3 Huttunen Kari KeU 45.17 0.00.22 48.87 48.87
4 Nieminen Pertti RR 46.02 0.01.07 47.89 47.89
5 Savelainen Jouni HS 47.28 0.02.33 46.26 46.26
6 Tuominen Seppo KS 49.50 0.04.55 43.90 43.90
7 Inkinen Paavo Jyry 50.22 0.05.27 43.26 43.26
8 Tanttu Unto KeU 50.31 0.05.36 42.96 42.96
9 Liljeström Åge HS 50.32 0.05.37 42.78 42.78
10 Uljas Risto Jyry 51.20 0.06.25 41.94 41.94
11 Pajala Tauno EsSu 51.22 0.06.27 41.75 41.75
12 Kyyrönen Heikki KS 51.24 0.06.29 41.56 41.56
13 Mouhu Reijo RaKaS 52.55 0.08.00 40.20 40.20
14 Järvinen Jorma KeU 54.25 0.09.30 38.94 38.94
15 Erkiö Hannu HS 54.58 0.10.03 38.39 38.39
16 Lassila Heikki PiTa 55.12 0.10.17 38.07 38.07
17 Leino Tapio HS 55.19 0.10.24 37.84 37.84
18 Valldén Kari LeSi 57.10 0.12.15 36.46 36.46
19 Koivula Jouko HS 57.21 0.12.26 36.20 36.20
20 Mattila Hannu EsAk 57.37 0.12.42 35.88 35.88
21 Korpinen Seppo RR 58.38 0.13.43 35.11 35.11
22 Jarva Risto OrPo 1.01.01 0.16.06 33.60 33.60
23 Kyckling Veli-Matti HS 1.01.11 0.16.16 33.37 33.37
24 Forsblom Lars KS 1.01.41 0.16.46 32.96 32.96
25 Sten Börje Orient 1.01.46 0.16.51 32.78 32.78
26 Tolvanen Harri Pihkan 1.03.35 0.18.40 31.70 31.70
27 Juvonen Jorma EsSu 1.04.20 0.19.25 31.20 31.20
28 Nikkari Paavo LS-37 1.05.16 0.20.21 30.62 30.62
29 Pitkänen Heikki JRV 1.06.11 0.21.16 30.07 30.07
30 Kihlman Klaus PiTa 1.06.24 0.21.29 29.84 29.84
31 Saarinen Olli HiKi 1.07.41 0.22.46 29.15 29.15
32 Rönkkö Paavo EsSu 1.08.38 0.23.43 28.62 28.62
33 Sane Kari HS 1.08.48 0.23.53 28.43 28.43
34 Kytöjoki Juhani Jyry 1.09.38 0.24.43 27.96 27.96
35 Hotti Reino HS 1.13.34 0.28.39 26.35 26.35
36 Hartikainen Pertti S. RiSu 1.20.34 0.35.39 23.96 23.96
37 Holappa Paavo TVV 1.20.35 0.35.40 23.85 23.85
38 Sarmanne Matti RiSu 1.48.26 1.03.31 17.64 17.64
Reponen Jouko Raus EIL -
Aho Olavi HS KES -
Harju Hannu EsSu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 45.18 0.00.00 43.80 43.80
2 Rusko Heikki VaajTe 45.20 0.00.02 43.45 43.45
3 Kivistö Erkki Pihkan 46.18 0.01.00 42.24 42.24
4 Torvikoski Jouko JäPa 47.24 0.02.06 40.96 40.96
5 Palomäki Mikko HyRa 49.11 0.03.53 39.19 39.19
6 Pohjola Eino Mesik 49.12 0.03.54 38.89 38.89
7 Sirola Risto KeU 50.39 0.05.21 37.49 37.49
8 Rönn Ralf AOK 51.01 0.05.43 36.95 36.95
9 Elomaa Pekka EsSu 52.50 0.07.32 35.41 35.41
10 Kämäräinen Pentti HiKi 53.13 0.07.55 34.89 34.89
11 Mäkinen Matti Mesik 54.17 0.08.59 33.94 33.94
12 Karjalainen Jouko HS 54.29 0.09.11 33.55 33.55
13 Hämäläinen Reijo Pihkan 55.33 0.10.15 32.65 32.65
14 Kleemola Pauli PertPe 56.36 0.11.18 31.80 31.80
15 Kinnari Seppo Pihkan 58.38 0.13.20 30.45 30.45
16 Rytkölä Reijo SV 59.17 0.13.59 29.88 29.88
17 Peitsala Osmo HS 1.00.47 0.15.29 28.91 28.91
18 Paasonen Seppo Pihkan 1.07.26 0.22.08 25.85 25.85
19 Perkinen Osmo Pihkan 1.08.40 0.23.22 25.18 25.18
20 Punkero Toivo LS-37 1.21.54 0.36.36 20.94 20.94
21 Niinimäki Jukka HyRa 1.56.11 1.10.53 14.64 14.64
Ollikainen Eero HS KES -
Åberg Karl-Erik EsSu EIL -
Raimovaara Erkki HS EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Olavi HlS 43.22 0.00.00 44.32 44.32
2 Salminen Pertti HlS 47.23 0.04.01 39.89 39.89
3 Setälä Toivo JäPa 51.08 0.07.46 36.34 36.34
4 Salmi Tarmo JoKu 52.32 0.09.10 34.76 34.76
5 Wastimo Reijo Pihkan 57.14 0.13.52 31.35 31.35
6 Ruokonen Keijo HS 59.01 0.15.39 29.86 29.86
7 Kuokkanen Kari Pihkan 1.00.05 0.16.43 28.79 28.79
Suonpää Pentti EsAk HYL -
Lainema Matti MSParma HYL -
Koskinen Lennart EsSu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikkola Heimo RaKaS 46.48 0.00.00 34.58 34.58
2 Vanhala Toivo Pihkan 54.23 0.07.35 28.64 28.64
3 Ijas Johannes KeU 55.39 0.08.51 26.90 26.90
Ylipelkola Erkki KortJV EIL -
Partanen Antero RaVi KES -
Asikainen Ville XYZ HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 1.11.29 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.07.17 0.00.00
2 Tupitsa Juuso HS 1.18.52 0.11.35

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tynys Joona KS 1.05.44 0.00.00
2 Molnár Dániel MU 1.35.45 0.30.01

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivisto Daniel KyS 37.40 0.00.00 53.68 53.73
2 Heikkilä Niklas KS 37.51 0.00.11 52.28 52.32
3 Niemi Oskari LappRi 44.39 0.06.59 43.35 43.38
4 Lindén Mikael KS 48.59 0.11.19 38.63 38.66
5 Vaenerberg Niko MU 50.30 0.12.50 36.61 36.64
6 Hakulinen Saku VeVe 51.12 0.13.32 35.26 35.29
7 Klemola Saul RaKaS 54.37 0.16.57 32.26 32.29
8 Lönnström Eric Orient 55.08 0.17.28 31.18 31.20

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Reijonen Oskari PorvU 22.41 0.00.00
2 Koskenmäki Ilari PorvU 28.56 0.06.15
3 Koivisto Mikael KyS 35.51 0.13.10

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Eetu HyRa 25.18 0.00.00
2 Uusi-Simola Eemeli MU 38.18 0.13.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian KarjUra 11.29 0.00.00
2 Koivula Emil HS 16.00 0.04.31
3 Säyriö Jyri KS 21.37 0.10.08
4 Frilander Emil SV 28.50 0.17.21
Kettunen Tim SV EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iso-Markku Paula KR 55.32 0.00.00 81.73 81.24
2 Heikkonen Anni MSParma 58.07 0.02.35 77.31 76.86
3 Kilpeläinen Elina VeVe 59.42 0.04.10 74.50 74.06
4 Pekkala Sini EsSu 1.04.35 0.09.03 68.17 67.76
5 Orkola Pirita HiKi 1.05.48 0.10.16 66.22 65.82
6 Elffors Anna Hiisi 1.08.34 0.13.02 62.88 62.51
7 Latva-Kiskola Piia RasKu 1.08.39 0.13.07 62.15 61.78
8 Kiiski Johanna HS 1.10.18 0.14.46 60.04 59.69
9 Pensas Johanna LappRi 1.10.45 0.15.13 59.02 58.67
10 Laitinen Salla EsAk 1.11.39 0.16.07 57.64 57.30
11 Turunen Maaret RR 1.15.34 0.20.02 54.05 53.73
12 Julku Päivi KyS 1.18.23 0.22.51 51.53 51.23
13 Ruhanen Hanna HS 1.19.47 0.24.15 50.06 49.76
14 Lahtinen Sonja HS 1.22.41 0.27.09 47.76 47.47
15 Hasu Eveliina KS 1.26.01 0.30.29 45.38 45.11
16 Nyholm Tanja KaRa 1.44.47 0.49.15 36.82 36.60
Haajanen Sofia Pohjant EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylinärä Minna Sofia SV 1.30.46 0.00.00
Ristiniitty Minttu RaVi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 54.24 0.00.00 66.36 66.36
2 Hartonen Anne RR 1.01.58 0.07.34 55.35 55.35
3 Autio Tanja KaRa 1.02.23 0.07.59 52.08 52.08
4 Kriktilä Leena-Maija VeVe 1.14.59 0.20.35 40.92 40.92

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marttila Outi EsSu 53.39 0.00.00 54.17 54.17
2 Pulli Tessa RaVa 56.50 0.03.11 50.18 50.18
3 Turakainen Irene HS 1.06.27 0.12.48 42.10 42.10
4 Sintonen Anu Pihkan 1.08.09 0.14.30 40.25 40.25
5 Uusi-Simola Heli MU 1.08.36 0.14.57 39.19 39.19
6 Palmen Virpi EsSu 1.09.40 0.16.01 37.81 37.81
7 Kunitskaya Natalya RUS 1.26.45 0.33.06 29.73 29.73
8 Leiniö Sari Pihkan 1.28.04 0.34.25 28.67 28.67
9 Tupitsa Nina HS 1.28.13 0.34.34 28.00 28.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hagman Terése AOK 51.15 0.00.00 50.82 51.31
2 Varpula Marjut EsSu 53.32 0.02.17 47.43 47.89
3 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 58.12 0.06.57 42.51 42.92
4 Lankinen Hanna HS 1.01.39 0.10.24 39.08 39.46
5 Villikka Sanna KyS 1.22.33 0.31.18 28.39 28.67
6 Paalanen Anne RR 1.30.12 0.38.57 25.26 25.51
7 Launis Teija Raus 1.56.20 1.05.05 19.03 19.21

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankinen Pauliina HS 50.12 0.00.00 59.94 59.94
2 Juga Liisa KeU 53.47 0.03.35 54.26 54.26
3 Vestola Arja NaTe 57.41 0.07.29 49.03 49.03
4 Mäkelä Anja RiSu 58.31 0.08.19 46.79 46.79
5 Sarkki Sirkka KeU 1.07.53 0.17.41 39.00 39.00
6 Markki Outi EsSu 1.11.54 0.21.42 35.57 35.57

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sani Tuula HU-46 49.48 0.00.00 56.48 56.48
2 Liimatainen Raili RiSu 51.01 0.01.13 54.39 54.39
3 Puromies Merja EsSu 53.03 0.03.15 51.58 51.58
4 Leskinen Tiina Lynx 53.45 0.03.57 50.19 50.19
5 Jumppanen Helena Pihkan 55.33 0.05.45 47.88 47.88
6 Kattelus Airi KS 57.15 0.07.27 45.78 45.78
7 Lähteenmäki Pirjo PR 57.34 0.07.46 44.87 44.87
8 Soanjärvi Tuija Lynx 58.04 0.08.16 43.82 43.82
9 Töyrylä Marja KyS 58.26 0.08.38 42.89 42.89
10 Nordberg Liisa HS 1.00.32 0.10.44 40.77 40.77
11 Yli-Ikkelä Marika AOK 1.17.59 0.28.11 31.15 31.15
Hakomäki Kirsi HS HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 49.22 0.00.00 51.70 51.69
2 Raiko Erja HyRa 49.35 0.00.13 50.19 50.17
3 Ahlqvist Kristiina Raus 53.45 0.04.23 45.11 45.10
4 Tikka Eija RaKaS 58.13 0.08.51 40.55 40.54
5 Savelainen Marketta HS 58.36 0.09.14 39.20 39.19
6 Turku Kaija HS 1.06.58 0.17.36 33.35 33.34
7 Nurminen Eija TP 1.26.31 0.37.09 25.07 25.07

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kämäräinen Paula HiKi 55.31 0.00.00 43.94 43.94
2 Etholen Rose-Marie HS 55.57 0.00.26 42.29 42.29
3 Koivula Åsa HS 58.07 0.02.36 39.45 39.45
4 Pitkänen Eila JRV 58.08 0.02.37 38.18 38.18
5 Torp Tytti HS 58.12 0.02.41 36.88 36.88
6 Venäläinen Kaija VaHa 1.18.49 0.23.18 26.31 26.31

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 35.05 0.00.00 42.33 42.33
2 Reeni Eva RiSu 36.42 0.01.37 38.44 38.44
3 Tanska Eeva EsSu 49.26 0.14.21 27.04 27.04
Raatikka Marja HS HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 44.17 0.00.00 39.16 39.16
2 Ikkala Leena HS 1.02.44 0.18.27 26.60 26.60
3 Vehmanen Marjatta KeU 1.10.13 0.25.56 22.84 22.84
Ollikainen Helvi HS KES -
Markki Raakel EsSu HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhijärvi Leenukka EsAk 44.49 0.00.00
2 Hanhijärvi Marjukka EsAk 55.08 0.10.19
Heikkilä Venla HS EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindfelt Suvi LS-37 59.19 0.00.00
2 Vilhonen Essi HS 1.06.26 0.07.07

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uusi-Simola Laura MU 1.08.57 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindahl Jannica AOK 28.57 0.00.00
2 Isoniemi Sandra AOK 35.59 0.07.02
3 Norrbacka Salla HyRa 46.12 0.17.15

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindén Amalia KS 13.06 0.00.00
2 Enberg Emilia AskU 19.17 0.06.11
3 Haikka Annika VeVe 22.10 0.09.04
4 Enberg Jenna AskU 23.23 0.10.17
5 Karjalainen Emilia AskU 27.59 0.14.53
Ripatti Mona JoKu EIL -