FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Keski-Suomen am-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Lauri VaajTe 38.05 0.00.00 86.71 85.85
2 Taanila Vesa IkNV 38.29 0.00.24 85.31 84.47
3 Sulkula Ilari VaajTe 38.59 0.00.54 83.73 82.90
4 Föhr Tero VeVe 39.24 0.01.19 82.36 81.55
5 Saari Petri VaajTe 39.58 0.01.53 80.71 79.92
6 Ylinen Juho IkNV 40.39 0.02.34 78.89 78.11
7 Huikko Petteri VaajTe 40.57 0.02.52 77.84 77.08
8 Tölli Marko S-JKL 40.59 0.02.54 77.32 76.56
9 Pohjola Lauri S-JKL 43.31 0.05.26 72.38 71.67
10 Vaismaa Lassi JRV 44.32 0.06.27 70.30 69.61
11 Sulkula Anton S-JKL 44.38 0.06.33 69.71 69.03
12 Klemola Saul Koovee 45.11 0.07.06 68.44 67.77
13 Kahelin Jouni VaajTe 46.20 0.08.15 66.33 65.68
14 Kalliokoski Jooseppi IkNV 47.01 0.08.56 64.96 64.33
15 Pernu Lari EsSu 47.19 0.09.14 64.15 63.52
16 Karjalainen Teemu VaajTe 47.20 0.09.15 63.72 63.10
17 Manninen Heikki AnttU 47.22 0.09.17 63.28 62.66
18 Järvinen Seppo LS-37 47.43 0.09.38 62.41 61.80
19 Lahtinen Tuomo LS-37 48.59 0.10.54 60.41 59.82
20 Kari Tuomas AngA 49.14 0.11.09 59.72 59.13
21 Truhponen Mikko SaPu 50.23 0.12.18 57.98 57.41
22 Varis Henry JRV 51.17 0.13.12 56.59 56.03
23 Myllymäki Tero VeUr 51.38 0.13.33 55.83 55.29
24 Johansson Väinö Koovee 52.34 0.14.29 54.48 53.95
25 Paavola Kai KannUra 59.31 0.21.26 47.80 47.33
26 Helminen Topias JRV 1.03.04 0.24.59 44.81 44.37
Alonen Matti S-JKL KES -
Leinonen Pauli S-JKL EIL -
Kautto Lasse VaajTe EIL -
Juopperi Sami-Petteri PelPo EIL -
Hautala Jarkko VaajTe EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Inka JRV 36.45 0.00.00 70.22 66.75
2 Klemettinen Veera S-JKL 40.54 0.04.09 61.91 58.85
3 Karjalainen Mikaela JRV 47.19 0.10.34 52.49 49.90
4 Lehkonen Emmi IkNV 53.24 0.16.39 45.61 43.35
5 Truhponen Minna SaPu 59.32 0.22.47 40.10 38.12
6 Asunmaa Roosa S-JKL 1.06.07 0.29.22 35.37 33.62
Taanila Marjo Koovee KES -
Mansikkaviita Riikka JalJa KES -
Alonen Leena S-JKL KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkki Janne KeuKi 44.07 0.00.00 45.67 45.31
2 Kivelä Marko ViPa 46.25 0.02.18 40.15 39.83
3 Silvasti Heikki JRV 48.50 0.04.43 35.07 34.79

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Jari ViPa 42.32 0.00.00 56.82 56.68
2 Katajisto Teemu S-JKL 44.21 0.01.49 53.33 53.20
3 Heino Samuli S-JKL 49.33 0.07.01 46.69 46.57
4 Varis Ari RastiE4 50.07 0.07.35 45.12 45.01
5 Häkkinen Juha ViPa 50.21 0.07.49 43.89 43.78
6 Rahkila Pyry VaajTe 55.38 0.13.06 38.79 38.69
7 Jauhiainen Jani OrPo 58.37 0.16.05 35.93 35.84
Rahkila Panu VaajTe KES -
Vesisenaho Mikko LohiRa EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Vesa S-JKL 31.55 0.00.00 64.49 64.01
2 Leppämäki Tero ViiSu 33.59 0.02.04 59.92 59.48
3 Sivill Timo VaajTe 34.27 0.02.32 58.46 58.03
4 Pietiläinen Juha RastiE4 36.39 0.04.44 54.35 53.95
5 Hartman Janne VaajTe 37.10 0.05.15 53.00 52.61
6 Rusanen Petri S-JKL 37.25 0.05.30 52.06 51.68
7 Kettunen Heikki ViPa 37.26 0.05.31 51.45 51.07
8 Kajarinne Petri KeuKi 38.38 0.06.43 49.28 48.92
9 Peltola Matti KeuKi 40.35 0.08.40 46.37 46.03
10 Näpänkangas Mika S-JKL 49.14 0.17.19 37.77 37.50
11 Komonen Atte S-JKL 55.22 0.23.27 33.19 32.95
12 Valkonen Janne ViPa 57.33 0.25.38 31.55 31.32
13 Kohvakka Hannu Kalske 1.00.07 0.28.12 29.83 29.62
Holm Jari ViiSu HYL -
Puttonen Jarmo VaajTe KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 36.05 0.00.00 61.14 60.55
2 Noponen Pekka S-JKL 37.47 0.01.42 57.14 56.58
3 Björkqvist Niklas HlS 40.01 0.03.56 52.77 52.26
4 Tuomala Jyrki S-JKL 40.55 0.04.50 50.45 49.96
5 Alvoittu Petri ViPa 42.12 0.06.07 47.80 47.33
6 Marttinen Tuomo IPR 43.04 0.06.59 45.74 45.29
7 Järvinen Jari VaajTe 48.28 0.12.23 39.67 39.28
8 Salonen Arto ViPa 54.38 0.18.33 34.33 33.99

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mehto Harri VaajTe 35.55 0.00.00 45.41 43.85
2 Tyynelä Tarmo S-JKL 39.17 0.03.22 40.90 39.49
3 Martikainen Ari KeuKi 39.20 0.03.25 40.22 38.84
4 Paukku Ismo ViPa 43.51 0.07.56 35.52 34.30
5 Turunen Juha ViPa 45.37 0.09.42 33.61 32.45
6 Korhonen Hannu S-JKL 47.17 0.11.22 31.91 30.81
7 Uuttu Risto S-JKL 47.32 0.11.37 31.22 30.15
8 Alakoski Markku S-JKL 47.47 0.11.52 30.55 29.50
9 Särkkä Seppo VaajTe 47.51 0.11.56 30.00 28.96
10 Senttula Asko S-JKL 51.03 0.15.08 27.64 26.68
10 Jurvakainen Jari S-JKL 51.03 0.15.08 27.64 26.68
Salonen Hannu KonnU EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pekka Kalske 28.04 0.00.00 47.15 45.34
2 Helle Markku SaPu 29.19 0.01.15 44.46 42.76
3 Tolonen Juha Hanka 31.06 0.03.02 41.27 39.69
4 Peltonen Heikki IPR 32.23 0.04.19 39.02 37.53
5 Häkkinen Kari VaajTe 33.15 0.05.11 37.41 35.98
6 Niemistö Juha ViPa 34.41 0.06.37 35.29 33.94
7 Rautavuoma Tapani ViPa 41.54 0.13.50 28.74 27.64
8 Siitonen Hannu RastiE4 43.11 0.15.07 27.42 26.37
9 Kurittu Lassi S-JKL 43.21 0.15.17 26.86 25.83
10 Väätäinen Hannu ViPa 43.48 0.15.44 26.13 25.13
11 Matilainen Jorma S-JKL 50.32 0.22.28 22.26 21.41

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Timo VaajTe 29.40 0.00.00 41.59 41.42
2 Rantapuska Seppo PetPe 31.15 0.01.35 38.94 38.79
3 Virtanen Matti ViPa 35.03 0.05.23 34.24 34.10
4 Lahti Jaakko S-JKL 35.10 0.05.30 33.65 33.51
5 Immanen Pertti OrPo 35.53 0.06.13 32.51 32.38
6 Lakanen Ensio VaajTe 36.28 0.06.48 31.53 31.40
7 Salonen Kauko ViPa 40.52 0.11.12 27.72 27.61
8 Äikäs Esko TikSu 42.46 0.13.06 26.10 25.99
9 Pakarinen Jouko RastiE4 47.11 0.17.31 23.30 23.20
10 Kaihlavirta Heikki TikSu 52.10 0.22.30 20.75 20.66
Rahkila Paavo VaajTe HYL -
Järvenpää Voitto RastiE4 HYL -
Raatikainen Pekka RastiE4 EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Mikko KeuKi 30.30 0.00.00 39.42 38.61
2 Häkkinen Risto ViPa 33.21 0.02.51 35.51 34.78
3 Soimasuo Juhani Eräp 40.16 0.09.46 28.96 28.37
4 Lehtonen Matti PiVe 41.14 0.10.44 27.84 27.28
5 Kaivosaari Viljo RastiE4 41.29 0.10.59 27.24 26.69
6 Rusko Heikki VaajTe 42.46 0.12.16 26.00 25.47
7 Tammela Seppo TikSu 46.00 0.15.30 23.78 23.30
8 Moisio Kalevi TuS 46.26 0.15.56 23.17 22.70
9 Nurminen Heikki IPR 54.37 0.24.07 19.37 18.98
10 Teppo Jaakko GIF 58.39 0.28.09 17.73 17.37
Voutilainen Taisto IPR HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 28.18 0.00.00 36.33 36.01
2 Salo Jaakko SaPu 30.05 0.01.47 33.33 33.03
3 Puttonen Kalevi IPR 30.31 0.02.13 32.01 31.72
4 Nieminen Mauno ViiSu 32.16 0.03.58 29.48 29.21
5 Keskinen Matti TikSu 36.15 0.07.57 25.53 25.30
6 Manerus Erkki PetPe 36.35 0.08.17 24.59 24.37
7 Paavilainen Arvo IPR 42.46 0.14.28 20.44 20.25

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 20.04 0.00.00 28.59 28.62
2 Häkkinen Tapani IPR 40.03 0.19.59 13.25 13.26
3 Leppänen Kalle RastiE4 44.53 0.24.49 10.87 10.88

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaario Otto S-JKL 43.04 0.00.00
Hartman Teemu S-JKL EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaario Arttu S-JKL 32.29 0.00.00 54.18 50.32
2 Vaenerberg Niko MU 33.22 0.00.53 48.79 45.31
3 Kyrönlahti Tomi S-JKL 35.27 0.02.58 42.20 39.19

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Samuli KeuKi 19.05 0.00.00 52.95 51.53
2 Mustajoki Olli TP 25.08 0.06.03 38.19 37.17
3 Sippo Matias Kalske 37.17 0.18.12 24.39 23.74
Paalanen Arttu IPR EIL -
Konttila Akseli TP KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Aarni JRV 10.05 0.00.00
2 Nurminen Hannes JRV 13.23 0.03.18
3 Virkajärvi Juho JRV 14.04 0.03.59
4 Liuha Otto ViPa 16.45 0.06.40
Paalanen Valtteri IPR EIL -
Peltola Tuomas KeuKi EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Anton ViiSu 10.44 0.00.00
2 Sulkula Sakari S-JKL 11.46 0.01.02
3 Konttila Milo TP 12.13 0.01.29
4 Liuha Matias ViPa 17.49 0.07.05
5 Tuomala Miiko S-JKL 19.24 0.08.40
6 Peltola Konsta KeuKi 20.52 0.10.08
7 Heino Paavo S-JKL 21.43 0.10.59
8 Konstari Elmeri JRV 26.29 0.15.45
9 Kahelin Janne S-JKL 31.27 0.20.43
Ronkainen Elias JRV EIL -
Paalanen Tuomas IPR EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 8.23 0.00.00
2 Hietala Vilho S-JKL 9.03 0.00.40
3 Majaharju Pyry JRV 9.51 0.01.28
4 Lakanen Lauri Koovee 11.03 0.02.40
5 Kuronen Aapo JRV 11.05 0.02.42
6 Salmela Otto JRV 12.24 0.04.01
7 Nurminen Jonne JRV 13.25 0.05.02
8 Karjalainen Samuli JRV 13.59 0.05.36
9 Sivill Tommi S-JKL 14.04 0.05.41
10 Näpänkangas Olli S-JKL 16.44 0.08.21
11 Myyry Onni JRV 19.19 0.10.56
12 Jauhiainen Santtu OrPo 20.32 0.12.09
13 Heino Eelis S-JKL 21.07 0.12.44
14 Kahelin Jasu S-JKL 21.22 0.12.59
15 Heino Iivari S-JKL 24.04 0.15.41
16 Äikäs Roni JRV 25.22 0.16.59
17 Alonen Veikko S-JKL 41.12 0.32.49

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurittu Kaisa S-JKL 51.04 0.00.00 18.68 17.71
2 Korhonen Kati S-JKL 56.04 0.05.00 15.74 14.92
3 Heikkinen Kaisa S-JKL 58.35 0.07.31 13.84 13.12

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 40.06 0.00.00
2 Sivill Saana S-JKL 44.23 0.04.17
Paalanen Satu IPR EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Sari S-JKL 35.56 0.00.00 46.62 45.39
2 Hartman Paula S-JKL 37.01 0.01.05 44.12 42.96
3 Kahelin Anne S-JKL 41.20 0.05.24 38.50 37.49
4 Lepo Tarja S-JKL 43.06 0.07.10 35.95 35.01
5 Sippo Leena Kalske 43.17 0.07.21 34.83 33.92
6 Tervonen Tarja IPR 43.19 0.07.23 33.84 32.95
7 Pakkala Pigga S-JKL 45.14 0.09.18 31.48 30.65

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raatikainen Päivi RastiE4 42.22 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elfvengren Päivi S-JKL 59.10 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 30.51 0.00.00
2 Lakanen Sirpa MuuRa 39.52 0.09.01

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Maiju S-JKL 33.27 0.00.00
2 Sippo Emma Kalske 39.21 0.05.54

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viholainen Elisa S-JKL 24.40 0.00.00 62.71 60.12
2 Pelkonen Roosa RaVa 26.24 0.01.44 57.71 55.33
3 Aho Marika S-JKL 27.08 0.02.28 55.30 53.02
4 Himilä Julia RR 28.54 0.04.14 51.12 49.01
5 Kauppinen Satu KeuKi 31.10 0.06.30 46.65 44.73
6 Näpänkangas Elsa S-JKL 31.55 0.07.15 44.83 42.98
7 Viianen Jenna LaihLu 34.58 0.10.18 40.26 38.60
8 Kantanen Raisa RaKaS 36.12 0.11.32 38.24 36.67
9 Pohjalainen Anni LoJa 37.40 0.13.00 36.14 34.65
10 Kovanen Anu S-JKL 38.50 0.14.10 34.46 33.04
Klemettinen Kaisa S-JKL HYL -
Väliheikki Julia Pohjant EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Riikka S-JKL 18.57 0.00.00 43.78 42.29
2 Konstari Elena JRV 27.23 0.08.26 29.54 28.53
3 Tuomala Miina-Maria S-JKL 27.31 0.08.34 28.64 27.67
4 Hartman Henna S-JKL 32.00 0.13.03 23.98 23.16
5 Marjanen Venla JRV 41.34 0.22.37 17.96 17.35
6 Salonen Peppi JRV 42.08 0.23.11 17.23 16.64
Holm Peppiina ViiSu KES -
Kuusniemi Lotta JRV EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Häkkinen Pihla TP 13.10 0.00.00
2 Leppämäki Elsa ViiSu 13.44 0.00.34
3 Rasimus Siiri S-JKL 13.56 0.00.46
4 Keskinen Venla JRV 15.06 0.01.56
5 Pahkamäki Nella S-JKL 16.08 0.02.58
6 Huikko Helmi Kalske 19.08 0.05.58
7 Yijälä Siiri JRV 20.13 0.07.03
8 Hartman Sanni S-JKL 22.03 0.08.53
9 Moisio Tessa JRV 22.17 0.09.07
10 Kerkkonen Aada JRV 29.18 0.16.08
11 Warwick Elvi JRV 38.15 0.25.05
Lilja Liisa S-JKL HYL -
Voutilainen Lotta JRV EIL -
Pitkänen Helmi JRV EIL -
Nieminen Noora S-JKL EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Lotta JRV 20.04 0.00.00
2 Virkajärvi Heta JRV 21.18 0.01.14
3 Hirvelä Karoliina JRV 23.29 0.03.25
4 Moisio Maisa JRV 24.11 0.04.07
5 Häkkinen Kaisla TP 37.25 0.17.21
Nyholm Veera JRV HYL -
Jauhiainen Sara OrPo HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Elli JRV 11.15 0.00.00
2 Huikko Veera Kalske 14.23 0.03.08
3 Peltonen Riikka JRV 14.42 0.03.27
4 Alonen Eeva S-JKL 16.37 0.05.22
5 Huikko Venla Kalske 17.33 0.06.18
6 Laivanen Enni JRV 18.33 0.07.18
7 Hyppölä Ella JRV 21.58 0.10.43
8 Salonen Minttu JRV 22.44 0.11.29
9 Marjanen Viola JRV 28.41 0.17.26