FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Tuplasprintti, ip.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kari Tuomas AngA 14.24 0.00.00 84.15 86.24
1 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.24 0.00.00 84.15 86.24
3 Anttolainen Aleksi LS-37 14.28 0.00.04 82.44 84.49
4 Elo Markku AngA 15.02 0.00.38 78.69 80.65
5 Palmen Alvar EsSu 15.15 0.00.51 76.95 78.86
6 Lahtinen Tuomo LS-37 15.17 0.00.53 76.15 78.05
7 Hämäläinen Sami MSParma 15.31 0.01.07 74.39 76.24
8 Takanen Lari VeVe 16.02 0.01.38 71.40 73.17
9 Virta Jani Trian 16.04 0.01.40 70.66 72.41
10 De_L'Isle Cameron NZL 16.10 0.01.46 69.63 71.36
11 Kuutti Veli-Pekka EsAk 16.18 0.01.54 68.47 70.17
12 Seppänen Kari-Pekka RasKa 16.20 0.01.56 67.75 69.43
13 Rantala Valtteri LS-37 16.38 0.02.14 65.95 67.59
14 Pöyhönen Petja RasKa 17.17 0.02.53 62.91 64.48
15 Niskanen Teemu LS-37 17.20 0.02.56 62.18 63.73
16 Solonen Joni LS-37 17.35 0.03.11 60.75 62.26
17 Vierimaa Ville EsAk 18.18 0.03.54 57.85 59.29
18 Kemppinen Mikko LaTa 24.02 0.09.38 43.65 44.74
Valkonen Henri IHR HYL -
Pukema Hannu-Pekka RR HYL -
Valkonen Lauri LS-37 EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketolainen Juha-Ville HS 15.21 0.00.00 74.75 49.78
2 Hämäläinen Ari LS-37 16.38 0.01.17 63.81 42.50
3 Matilainen Juha LS-37 17.02 0.01.41 57.26 38.13

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Reitti Mikko Trian 13.25 0.00.00 61.55 57.60
2 Sarkkinen Timo LaTa 13.37 0.00.12 59.35 55.54
3 Leppänen Kristian LS-37 14.01 0.00.36 56.39 52.77
4 Lehmusvuori Tomi LS-37 14.54 0.01.29 51.86 48.53
5 Gröhn Timo HU-46 15.31 0.02.06 48.66 45.54
6 Vainio Mikko Koovee 15.34 0.02.09 47.37 44.33
7 Salonen Kari HS 16.05 0.02.40 44.75 41.87
8 Hämäläinen Petri Pihkan 16.31 0.03.06 42.50 39.77
Kalvas Teemu KeU EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Uusitalo Tero EsAk 13.58 0.00.00 61.24 59.54
2 Pulli Antero RR 14.43 0.00.45 56.87 55.30
3 Tilli Juha Lynx 15.15 0.01.17 53.68 52.20
4 Romppainen Pasi HyRa 15.16 0.01.18 52.42 50.97
5 Liljeström Kimmo HS 15.25 0.01.27 50.72 49.32
6 Sundqvist Jari LS-37 17.08 0.03.10 44.57 43.34
7 Taipale Antti-Olli LS-37 23.27 0.09.29 31.78 30.90
Marttinen Teijo Navi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parttimaa Timo AngA 12.49 0.00.00 59.04 63.40
2 Nygård Marko KuoSu 13.05 0.00.16 57.17 61.39
3 Jyrkkäranta Jyri Koovee 14.06 0.01.17 52.43 56.30
4 Kulmala Mika RR 14.09 0.01.20 51.63 55.44
5 Gynther Kimmo IHR 14.27 0.01.38 49.95 53.64
6 Hyyryläinen Pasi EsAk 15.36 0.02.47 45.71 49.09
7 Lahtinen Jari IHR 15.50 0.03.01 44.48 47.77
8 Pirtilä Timo KyS 16.21 0.03.32 42.55 45.69
9 Tuomi Pertti AskU 16.23 0.03.34 41.93 45.02
10 Hietanen Ari KuUS 16.39 0.03.50 40.73 43.74
11 Antikainen Jarmo MU 17.01 0.04.12 39.34 42.24
12 Launis Kasperi Raus 22.39 0.09.50 29.17 31.32
13 Petäjistö Petri RaVi 32.37 0.19.48 19.99 21.46
Huostila Markku LamSä HYL -
Koistinen Pasi NaTe EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Elo Jussi LaJy 15.01 0.00.00 49.91 50.40
2 Weide Ilmo AnttU 15.40 0.00.39 46.64 47.11
3 Lehtinen Jukka AR 16.36 0.01.35 42.89 43.32
4 Laine Markku MU 17.02 0.02.01 40.70 41.10
5 Ritakallio Timo Lynx 18.57 0.03.56 35.60 35.95
Puustinen Tuomo Pihkan HYL -
Kauppinen Tuomo HyRa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyppänen Timo EKSu 13.58 0.00.00 51.43 47.33
2 Rantio Jukka-Pekka HauSi 15.30 0.01.32 45.57 41.94
3 Svärd Rune Trian 16.00 0.02.02 43.39 39.94
4 Liikkanen Reima LaTa 18.18 0.04.20 37.29 34.32
5 Ahlqvist Hannu Raus 19.43 0.05.45 34.00 31.29
6 Hakola Martti RiSu 20.47 0.06.49 31.68 29.16
7 Lähteenmäki Hannu HlT 21.16 0.07.18 30.40 27.98
8 Koistinen Kari HiKi 22.01 0.08.03 28.82 26.52
9 Lind Sune Falken 23.17 0.09.19 26.73 24.61
Kotala Markku LS-37 HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pietikäinen Markku JoKu 12.50 0.00.00 51.36 55.75
2 Sani Mikko HU-46 12.51 0.00.01 50.81 55.16
3 Turku Vesa HS 14.11 0.01.21 45.60 49.50
4 Helkkula Rauli TuMe 14.31 0.01.41 44.13 47.90
4 Sane Kari HS 14.31 0.01.41 44.13 47.90
6 Mäkelä Martti SOC 15.15 0.02.25 41.19 44.72
7 Railimo Matti SOC 15.31 0.02.41 40.09 43.52
8 Pusa Raimo OrPo 15.46 0.02.56 39.06 42.40
9 Karhumäki Lauri Pihkan 16.16 0.03.26 37.48 40.69
10 Leinonen Markku Pihkan 16.24 0.03.34 36.80 39.95
11 Väätäinen Seppo EsSu 16.26 0.03.36 36.35 39.46
12 Tolvanen Mauri LeSi 18.19 0.05.29 32.27 35.03
13 Tolvanen Harri Pihkan 18.45 0.05.55 31.20 33.87
14 Humalamäki Hannu ÄhtU 22.51 0.10.01 25.33 27.50
15 Parviainen Martti XYZ 23.47 0.10.57 24.08 26.13
16 Laukka Ville Raus 23.49 0.10.59 23.78 25.82
Harju Hannu EsSu HYL -
Ryynänen Jorma Pihkan EIL -
Nykänen Pentti Jyry EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Liitiäinen Reijo Trian 14.46 0.00.00 40.79 45.58
2 Rapakko Timo SuSi 15.34 0.00.48 38.28 42.77
3 Hyvönen Eero PorvU 15.42 0.00.56 37.55 41.95
4 Hahto Matti OrPo 15.47 0.01.01 36.94 41.27
5 Jylhä Keijo JRV 15.51 0.01.05 36.38 40.64
6 Heimonen Viljo LamSä 17.18 0.02.32 32.95 36.82
7 Reinikainen Pentti Jyry 17.24 0.02.38 32.39 36.19
8 Luoma Simo Pihkan 17.35 0.02.49 31.69 35.41
9 Koivula Keijo HyRa 18.10 0.03.24 30.32 33.87
10 Heinonen Jouko LS-37 18.52 0.04.06 28.85 32.23
10 Peitsala Osmo HS 18.52 0.04.06 28.85 32.23
12 Lampi Eero PäijRa 19.54 0.05.08 26.70 29.84
13 Rajamäki Jussi HS 22.14 0.07.28 23.61 26.38
Inkinen Paavo Jyry HYL -
Harkola Hannu PäijRa HYL -
Turunen Kauko LS-37 EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salo Markku LS-37 13.06 0.00.00 38.30 34.84
2 Kuokkanen Kari Pihkan 16.13 0.03.07 30.28 27.54
3 Martikainen Arvo LS-37 16.42 0.03.36 28.76 26.16
4 Kvick Aimo IHR 17.21 0.04.15 27.06 24.61
5 Erkkilä Olavi HlS 18.17 0.05.11 25.09 22.82
6 Kuusisto Kalevi HlT 19.42 0.06.36 22.74 20.68
7 Luukko Jukka LS-37 20.54 0.07.48 20.92 19.03
Perkinen Osmo Pihkan HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ranta Esko LS-37 16.52 0.00.00
Brax Asko TP HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Asikainen Ville XYZ HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Torkkel Juho KärKV EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Uusitalo Topias EsSu 13.13 0.00.00 49.72 45.55
2 Niemensivu Timi RaLu 13.23 0.00.10 46.65 42.73
3 Passila Miika HU-46 14.24 0.01.11 41.07 37.63
4 Väisänen Lenni HS 17.09 0.03.56 32.57 29.84
Kalvas Tuomo SKUusi EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gröhn Riku HU-46 13.02 0.00.00
2 Raasakka Jussi EsSu 14.33 0.01.31
3 Säyriö Jyri KS 16.15 0.03.13
4 Passila Veeti HU-46 17.09 0.04.07
5 Huostila Sampo LamSä 17.34 0.04.32
6 Granqvist Aapo LS-37 17.37 0.04.35
7 Lindqvist Topi KS 19.03 0.06.01
8 Nupponen Juho RaLu 24.52 0.11.50
Nuottajärvi Veeti Trian EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Kaapo LS-37 10.20 0.00.00
2 Toivonen Niko EsSu 11.50 0.01.30
3 Kivilaakso Juho Lynx 12.06 0.01.46
4 Ala-Heikkilä Elias AR 12.48 0.02.28
5 Granqvist Eetu LS-37 13.04 0.02.44
6 Passila Leevi HU-46 15.47 0.05.27
7 Reitti Matias LamSä 20.00 0.09.40
8 Nuottajärvi Elias Trian 26.37 0.16.17
Ketonen Jussi RaVa HYL -
Ketolainen Aaron HS HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haajanen Sofia Pohjant 15.15 0.00.00 90.89 88.46
2 Sundberg Karoliina Lynx 15.45 0.00.30 87.06 84.73
2 Kivelä Sanni AngA 15.45 0.00.30 87.06 84.73
4 Klemettinen Veera S-JKL 15.59 0.00.44 83.93 81.68
5 Kauppila Sanna AngA 16.42 0.01.27 79.44 77.31
5 Ylikylä Suvi RasKa 16.42 0.01.27 79.44 77.31
7 Matilainen Annika HS 16.55 0.01.40 76.67 74.61
8 Mattila Milla HS 17.01 0.01.46 75.35 73.33
9 Gustafsson Jannina MSParma 17.13 0.01.58 73.61 71.64
10 Hasu Outi Trian 17.47 0.02.32 70.43 68.54
11 Hietanen Pinja KS 17.59 0.02.44 68.82 66.97
12 Väyrynen Aino KyS 18.17 0.03.02 66.88 65.08
13 Raasakka Maija EsSu 18.41 0.03.26 64.65 62.92
14 Kivilaakso Anni EsSu 18.51 0.03.36 63.29 61.59
15 Kolehmainen Hanne LaTa 20.41 0.05.26 56.96 55.44

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivunen Mari LS-37 13.59 0.00.00 53.62 49.25
2 Kiiskinen Kirsi LS-37 14.14 0.00.15 48.73 44.75
3 Oinonen Lotta Pihkan 14.41 0.00.42 43.40 39.86
Hartonen Anne RR EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ryyppö Minna HS 12.30 0.00.00 67.49 64.89
2 Louhisola Meri Lynx 12.44 0.00.14 65.15 62.64
3 Kiiski Johanna HS 13.06 0.00.36 62.26 59.86
4 Kulmala Päivi RR 13.07 0.00.37 61.11 58.75
5 Örn Outi KärKV 14.09 0.01.39 55.65 53.50
6 Kleemola Katri PertPe 14.59 0.02.29 51.62 49.63
7 Murto Heli RR 15.53 0.03.23 47.81 45.96
8 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 17.07 0.04.37 43.54 41.86
9 Laine Matilda RaVi 17.17 0.04.47 42.31 40.67
10 Salminen Ulla EsAk 17.29 0.04.59 41.02 39.44

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvonen Leena AR 12.47 0.00.00 54.62 53.09
2 Kärkkäinen Varpu ORa 12.49 0.00.02 53.11 51.63
3 Dahlman Maarit LS-37 13.17 0.00.30 49.93 48.54
4 Tilli Virpi Lynx 14.23 0.01.36 44.90 43.65
5 Sundqvist Sari LS-37 14.47 0.02.00 42.50 41.32
6 Oja Iina Pihkan 16.15 0.03.28 37.59 36.55
7 Liikonen Sari KärKV 17.23 0.04.36 34.14 33.19

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hietanen Pia KuUS 14.09 0.00.00 41.60 44.21
2 Holmgren Ulrica Trian 14.56 0.00.47 37.94 40.32
3 Franssila Hanna AngA 15.53 0.01.44 34.28 36.44
4 Shemeikka Taina HPV 16.06 0.01.57 32.45 34.49
5 Launis Teija Raus 19.36 0.05.27 25.53 27.13
Paasikivi Virva HauSi EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 14.01 0.00.00 51.38 50.89
2 Harju Leena LS-37 16.00 0.01.59 43.89 43.47
3 Andelin Tarja LaTa 17.12 0.03.11 39.78 39.40
4 Paronen Hanna IHR 18.16 0.04.15 36.47 36.12
4 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 18.16 0.04.15 36.47 36.12
6 Nyman Marianne Trian 19.34 0.05.33 32.21 31.90
Lahtinen Terttu IHR HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piirto Kaisu JRV 15.43 0.00.00
2 Ahlqvist Kristiina Raus 19.24 0.03.41
Anttila Sisko LamSä EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turku Kaija HS 12.50 0.00.00 38.75 45.36
2 Malmsten Beatrice Lynx 14.58 0.02.08 31.98 37.43
3 Luoma Helena Pihkan 15.29 0.02.39 29.71 34.78
4 Reinikainen Pirjo Jyry 21.40 0.08.50 20.37 23.84
Ryynänen Eliisa Pihkan EIL -
Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 13.54 0.00.00 41.34 42.47
2 Torp Tytti HS 15.05 0.01.11 35.24 36.20
3 Rajamäki Vuokko HS 18.38 0.04.44 26.21 26.93

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Brax Leena TP 33.00 0.00.00
Tahvanainen Pirkko HU-46 HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 17.30 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Roininen Essi HS 16.45 0.00.00
2 Järvelä Emmi KärKV 17.09 0.00.24

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nygård Mette KuoSu 15.29 0.00.00 52.86 54.97
2 Holmgren Antonia Trian 15.59 0.00.30 48.64 50.59
3 Tuominen Krista LS-37 18.03 0.02.34 40.81 42.44
4 Sundqvist Ida LS-37 20.32 0.05.03 33.88 35.23
Tilli Henriikka Lynx EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pitkänen Hilla JRV 13.26 0.00.00 52.49 47.55
2 Taipale Anniina LS-37 14.28 0.01.02 47.52 43.05
3 Raasakka Liisa EsSu 15.03 0.01.37 44.51 40.32
4 Gullqvist Chira Trian 15.06 0.01.40 43.20 39.13
5 Konstari Elena JRV 15.44 0.02.18 40.34 36.54
6 Ketolainen Vilja HS 17.52 0.04.26 34.53 31.28
7 Tilli Pauliina Lynx 20.47 0.07.21 28.84 26.13
Karjalainen Mikaela JRV EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tala Juulia HS 14.19 0.00.00
2 Tala Emilia HS 14.55 0.00.36
3 Karttunen Lilia LS-37 15.19 0.01.00
4 Turakainen Veera HS 16.23 0.02.04
5 Lehtonen Maiju LS-37 16.54 0.02.35
6 Salonen Elli HS 17.57 0.03.38
7 Pitkänen Helmi JRV 19.25 0.05.06
8 Turva Vilma LS-37 20.23 0.06.04
9 Marttinen Ella Navi 21.03 0.06.44
10 Leppänen Nella LS-37 21.35 0.07.16
11 Lehmusvuori Enna LS-37 22.25 0.08.06
12 Väisänen Doris HS 27.56 0.13.37

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tupitsa Milla HS 12.38 0.00.00
2 Gröhn Ronja HU-46 13.33 0.00.55
3 Hosiaisluoma Saara RaVa 13.42 0.01.04
4 Leppänen Jenni LS-37 14.16 0.01.38
5 Aarikka Iida HU-46 14.43 0.02.05
6 Ketonen Jonna RaVa 15.10 0.02.32
7 Romppainen Piia HyRa 16.24 0.03.46
8 Partanen Jonna RaVa 16.26 0.03.48
9 Sundberg Viliina Lynx 18.27 0.05.49