FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Vehkalahden Veikkojen kevätkansalliset ja Kaakon keskimatkan AM
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirmula Miika AngA 34.59 0.00.00 92.15 92.12
2 Sorsa Aleksi EsSu 35.53 0.00.54 89.39 89.36
3 Lakanen Jani Koovee 36.52 0.01.53 86.57 86.54
4 Kuukka Anton TP 37.18 0.02.19 85.13 85.10
5 Lakanen Jonne VaajTe 37.31 0.02.32 84.21 84.18
6 Myllärinen Jani Koovee 38.18 0.03.19 82.07 82.04
7 Parkkinen Jarno Koovee 38.25 0.03.26 81.40 81.37
8 Silvennoinen Santeri KR 39.06 0.04.07 79.56 79.54
9 Martomaa Simo KR 39.32 0.04.33 78.28 78.26
10 Sorsa Perttu HiKi 39.59 0.05.00 77.00 76.98
11 Tani Jukka KS 41.02 0.06.03 74.63 74.61
12 Viholainen Eeli S-JKL 41.30 0.06.31 73.41 73.39
13 Korpinen Olli-Jussi AnttU 42.20 0.07.21 71.58 71.56
14 Kuningas Janne LuuRa 42.53 0.07.54 70.29 70.27
15 Ahvenainen Timo LS-37 42.56 0.07.57 69.83 69.81
16 Sorsa Lauri HiKi 43.19 0.08.20 68.84 68.82
17 Noponen Petri AnttU 43.59 0.09.00 67.43 67.41
18 Väisänen Patrik KS 45.08 0.10.09 65.35 65.34
19 Lilja Arto AnttU 45.36 0.10.37 64.33 64.31
20 Husu Miika SKVuoksi 46.31 0.11.32 62.72 62.70
21 Kansonen Jari JoKu 47.22 0.12.23 61.25 61.23
22 Manninen Kalle AnttU 49.05 0.14.06 58.78 58.76
23 Sihvola Eerik Kajo 49.15 0.14.16 58.26 58.24
24 Manninen Marko Navi 49.59 0.15.00 57.08 57.06
25 Ovaska Vesa LuuRa 53.25 0.18.26 53.11 53.09
26 Torniainen Heikki LappRi 53.27 0.18.28 52.77 52.76
27 Huomolin Ville LuuRa 55.16 0.20.17 50.75 50.73
28 Lindén Mikael KS 57.30 0.22.31 48.50 48.48
29 Kohvakka Ilkka KS 57.36 0.22.37 48.13 48.12
30 Hurri Antti KyS 1.08.11 0.33.12 40.42 40.41
Tonder Aapo SKVuoksi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvonen Tomi LS-37 37.19 0.00.00 53.82 52.62
2 Asikainen Pasi JoKu 37.28 0.00.09 51.59 50.45
3 Pellinen Teppo JoKu 38.47 0.01.28 47.90 46.83
4 Huttunen Matti KoHo 45.56 0.08.37 38.80 37.94
5 Kiiski Mikko KyS 53.19 0.16.00 32.02 31.31

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarela Jarno KyS 38.02 0.00.00 55.95 54.42
2 Kiintola Jarno KS 38.25 0.00.23 54.70 53.21
3 Seppälä Ville KyS 38.51 0.00.49 53.41 51.95
4 Saarilaakso Miko LappRi 40.50 0.02.48 50.16 48.79
5 Korhonen Kai SKVuoksi 41.02 0.03.00 49.27 47.92
6 Karvonen Ossi KS 41.43 0.03.41 47.83 46.52
7 Rautio Mikko JoKu 42.32 0.04.30 46.28 45.02
8 Kivelä Juha RaKaS 43.47 0.05.45 44.35 43.14
9 Leppänen Kristian LS-37 43.48 0.05.46 43.73 42.53
10 Kiero Mikko LappRi 44.29 0.06.27 42.46 41.30
11 Kiuru Jani RaKaS 45.12 0.07.10 41.20 40.07
12 Tani Jukka KyS 51.10 0.13.08 35.87 34.89
13 Marttinen Jarno AnttU 56.36 0.18.34 31.96 31.09

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Tauno MP 34.51 0.00.00 49.41 49.24
2 Neuvonen Janne LuuRa 39.40 0.04.49 42.11 41.96
3 Liljeström Kimmo HS 41.17 0.06.26 39.21 39.07
4 Saalasti Pekka MulPa 45.04 0.10.13 34.77 34.65
5 Soini Toni KyS 46.39 0.11.48 32.49 32.37
6 Heikura Mika RR 55.42 0.20.51 26.28 26.19

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 23.12 0.00.00 62.76 61.97
2 Tielinen Vesa LuuRa 24.04 0.00.52 60.10 59.35
3 Korhonen Teemu SKVuoksi 24.35 0.01.23 58.45 57.72
4 Hintsanen Harri Navi 25.24 0.02.12 56.20 55.50
5 Mattinen Reijo JoKu 26.13 0.03.01 54.09 53.41
6 Kotro Petri KaaRa 26.23 0.03.11 53.38 52.72
7 Heinilä Hannu RaVa 26.33 0.03.21 52.69 52.04
8 Mättölä Ali EsSu 27.06 0.03.54 51.27 50.63
9 Uotila Marko KS 27.34 0.04.22 50.06 49.44
10 Pirtilä Timo KyS 28.03 0.04.51 48.86 48.25
11 Kälviäinen Sami HS 28.38 0.05.26 47.53 46.94
12 Vidqvist Jouni TuMe 28.48 0.05.36 46.93 46.34
13 Pellinen Antti JoKu 29.55 0.06.43 44.86 44.30
14 Koskivirta Eero KaaRa 30.13 0.07.01 44.10 43.55
15 Ranki Jussi SKVuoksi 30.14 0.07.02 43.76 43.21
16 Särkkä Urpo KS 30.43 0.07.31 42.76 42.23
17 Syrjäläinen Janne AnttU 31.44 0.08.32 41.09 40.58
18 Neuvonen Timo MulPa 33.15 0.10.03 38.93 38.45
19 Auronen Jyrki LappRi 34.51 0.11.39 36.87 36.41
20 Valjakka Tapio Navi 36.03 0.12.51 35.38 34.94
21 Ojalainen Kari SKVuoksi 36.49 0.13.37 34.39 33.96
22 Hietanen Ari KuUS 41.35 0.18.23 30.22 29.84
23 Maikkola Esa KyS 49.23 0.26.11 25.25 24.94
Hautaniemi Petri RaKaS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 26.48 0.00.00 50.20 49.46
2 Kauppinen Tuomo HyRa 30.52 0.04.04 42.77 42.14
3 Penttinen Tapani Navi 31.51 0.05.03 40.66 40.06
4 Martiskainen Juho SKVuoksi 32.20 0.05.32 39.27 38.69
5 Mäntynen Ari KyS 34.37 0.07.49 35.95 35.42
6 Laine Kimmo KyS 35.11 0.08.23 34.65 34.15
7 Myllärinen Hannu JoKu 35.17 0.08.29 33.84 33.34
8 Pajunen Jukka Navi 39.47 0.12.59 29.38 28.95
9 Peni Hannu KS 41.14 0.14.26 27.73 27.33

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyppänen Timo EKSu 23.47 0.00.00 42.99 42.66
2 Torniainen Ari LappRi 26.36 0.02.49 37.71 37.43
3 Maajärvi Esa LappRi 28.02 0.04.15 35.10 34.84
4 Lavonen Hannu MiehVi 30.22 0.06.35 31.77 31.53
5 Kyckling Aki LappRi 33.07 0.09.20 28.56 28.34
6 Salonen Kauko KyS 33.18 0.09.31 27.82 27.61
7 Laine Pertti MulPa 34.17 0.10.30 26.47 26.27
8 Tuononen Ismo KS 39.20 0.15.33 22.58 22.41
9 Nykänen Kimmo EKSu 48.41 0.24.54 17.85 17.72

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivänranta Pertti JoKu 21.30 0.00.00 54.25 53.99
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 22.16 0.00.46 51.82 51.58
3 Nieminen Pertti RR 24.57 0.03.27 45.74 45.53
4 Pellinen Veikko JoKu 25.51 0.04.21 43.67 43.46
5 Peippo Tapio SKVuoksi 26.30 0.05.00 42.13 41.93
6 Mouhu Reijo RaKaS 26.38 0.05.08 41.44 41.25
7 Hirvikallio Lassi LuuRa 29.14 0.07.44 37.33 37.16
8 Pulli Martti LappRi 29.28 0.07.58 36.61 36.44
9 Määttä Asko KS 29.32 0.08.02 36.11 35.94
10 Töyrylä Hannu KS 29.43 0.08.13 35.46 35.30
11 Kyckling Veli-Matti HS 31.52 0.10.22 32.68 32.53
12 Nurmiainen Juha LuuRa 33.00 0.11.30 31.18 31.03
13 Leino Tapio HS 33.04 0.11.34 30.74 30.59
14 Pöntinen Jorma Navi 36.11 0.14.41 27.74 27.61
Tani Ossi KS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liljeström Åge HS 25.50 0.00.00 41.82 41.73
2 Hakala Pekka KS 27.36 0.01.46 38.31 38.22
3 Kemppi Jorma Navi 29.11 0.03.21 35.44 35.36
4 Kyyrönen Heikki KS 30.01 0.04.11 33.68 33.61
5 Kykkänen Herkko KaaRa 32.30 0.06.40 30.40 30.33
6 Herttuainen Vesa RaKaS 32.51 0.07.01 29.37 29.30
7 Paukkunen Ossi RaKaS 38.32 0.12.42 24.43 24.38
Tuominen Seppo KS KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 29.45 0.00.00 37.25 37.09
2 Salo Eero InkTe 32.37 0.02.52 32.95 32.81
3 Martikainen Erkki LS-37 35.55 0.06.10 29.00 28.88
4 Repo Voitto RaKaS 39.17 0.09.32 25.67 25.56
Rönn Ralf AOK KES -
Kilo Esko LappRi HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 28.33 0.00.00
2 Kakkola Eero JoKu 34.50 0.06.17

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pätäri Viljami KyS 42.10 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Väinö KyS 35.32 0.00.00 55.62 53.55
2 Niemi Oskari LappRi 36.48 0.01.16 49.67 47.83
3 Parviainen Markus SKVuoksi 37.45 0.02.13 44.50 42.84

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marttinen Harri AnttU 27.06 0.00.00 37.87 34.67
2 Kukkonen Henri VeVe 27.48 0.00.42 36.00 32.95
3 Hirvikallio Henri LuuRa 29.06 0.02.00 33.51 30.67
4 Hirvikallio Aatu LuuRa 30.27 0.03.21 31.18 28.54
5 Husu Eeka SKVuoksi 32.39 0.05.33 28.29 25.90
6 Ripatti Max JoKu 38.56 0.11.50 23.07 21.11
7 Pellinen Veeti JoKu 40.06 0.13.00 21.76 19.91

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Marttiina Pohjant 29.51 0.00.00 88.64 88.02
2 Haikonen Henna-Riikka AnttU 32.13 0.02.22 81.51 80.94
3 Laukkanen Marja KS 34.28 0.04.37 75.62 75.09
4 Kiuru Veera RaKaS 35.57 0.06.06 71.94 71.44
5 Lakanen Laura Pohjant 36.01 0.06.10 71.26 70.76
6 Pajunen Jenna AnttU 36.06 0.06.15 70.55 70.05
7 Väyrynen Aino KyS 37.22 0.07.31 67.62 67.15
8 Noponen Heli AnttU 37.41 0.07.50 66.53 66.06
9 Lilja Salla AnttU 39.07 0.09.16 63.58 63.14
10 Hyyryläinen Laura AnttU 39.11 0.09.20 62.97 62.53
11 Rautasalo Essi KR 41.49 0.11.58 58.53 58.12
12 Kaipiainen Hanna LeSi 41.58 0.12.07 57.85 57.44
13 Latvala Maria RaN 42.17 0.12.26 56.94 56.55
14 Julku Päivi KyS 42.46 0.12.55 55.84 55.45
15 Suomalainen Riikka LappRi 43.54 0.14.03 53.94 53.57
16 Puhakka-Asikainen Mari KS 43.58 0.14.07 53.41 53.04
17 Kauppinen Niina KeuKi 44.51 0.15.00 51.92 51.55
18 Salminen Henna OK77 48.14 0.18.23 47.86 47.53
19 Tani Leena KS 49.03 0.19.12 46.66 46.33
20 Voutilainen Anna EsAk 54.03 0.24.12 41.98 41.68
21 Kuuri-Riutta Eeva KS 1.09.20 0.39.29 32.44 32.21

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurittu Kaisa S-JKL 33.14 0.00.00 29.10 29.10
2 Hyyrynen Elina KuUS 38.24 0.05.10 23.29 23.29
3 Vepsäläinen Tiina KyS 45.35 0.12.21 18.03 18.03

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Mia LappRi 25.25 0.00.00 57.96 57.49
2 Lakanen Reetta Koovee 27.54 0.02.29 51.67 51.25
3 Salmi Maria LappRi 27.59 0.02.34 50.39 49.98
4 Nykänen Tarja JoKu 32.05 0.06.40 42.97 42.62
5 Huusari Heidi InkTe 34.00 0.08.35 39.62 39.29
6 Korhonen Marja SKVuoksi 39.23 0.13.58 33.40 33.13
7 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 41.27 0.16.02 30.97 30.72
Nybakken Line KR KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Outinen Pia KyS 33.46 0.00.00 42.84 42.30
2 Hautaniemi Marjaana RaKaS 36.05 0.02.19 37.08 36.62
3 Kärkkäinen Varpu ORa 37.31 0.03.45 32.77 32.36

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 26.11 0.00.00 43.12 40.28
2 Harjula Oili KS 37.27 0.11.16 29.24 27.32
3 Kinnunen Virpi ORa 39.53 0.13.42 26.61 24.86
4 Kurhinen Maria KyS 41.11 0.15.00 24.95 23.30
5 Lallo Jaana JoKu 46.03 0.19.52 21.57 20.15
Shemeikka Taina HPV KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lallo Tuula Trian 32.26 0.00.00 36.99 35.97
2 Pajunen Tarja Navi 33.39 0.01.13 33.87 32.93
3 Vehomäki Pirkko ORa 34.40 0.02.14 31.15 30.28
4 Rautasalo Anneli KR 39.05 0.06.39 26.09 25.37

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 28.06 0.00.00 42.07 42.28
2 Kattelus Airi KS 28.58 0.00.52 38.77 38.97
3 Salonen Iiris KyS 52.57 0.24.51 20.09 20.20
Kekki Päivi KS HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juvonen Marja RaKaS 26.59 0.00.00 43.66 43.38
2 Pöntinen Tuula Navi 29.25 0.02.26 38.55 38.30
3 Tikka Eija RaKaS 31.14 0.04.15 34.89 34.67
4 Särkkä Liisa Navi 34.14 0.07.15 30.54 30.35
5 Kukkonen Marja RaKaS 56.25 0.29.26 17.75 17.64

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautasalo Iina KR 47.18 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjula Tanja KS 29.14 0.00.00
2 Ovaska Jenni LuuRa 31.20 0.02.06

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luukkonen Lotta KS 26.00 0.00.00 43.34 41.73
2 Kinnunen Jutta ORa 30.10 0.04.10 36.73 35.36
3 Laitinen Emilia VeVe 31.07 0.05.07 35.01 33.70
4 Ollikainen Jatta Navi 31.28 0.05.28 34.02 32.75
5 Jäkälä Hanne SKVuoksi 33.05 0.07.05 31.79 30.61
6 Nurmilaukas Iiris LuuRa 33.29 0.07.29 30.85 29.70
7 Mattinen Lotta JoKu 35.18 0.09.18 28.73 27.66
8 Marttinen Jenni AnttU 38.37 0.12.37 25.78 24.82
9 Vanhatalo Salla KS 41.41 0.15.41 23.43 22.56
10 Kavakko Pinja KyS 48.27 0.22.27 19.77 19.03

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppänen Antti ORa 25.35 0.00.00
2 Nokka Ilari KyS 28.50 0.03.15
3 Tamminen Kasperi LuuRa 30.59 0.05.24
4 Soini Otto KyS 31.03 0.05.28
5 Säyriö Jyri KS 37.30 0.11.55
6 Myllärinen Vertti LappRi 39.35 0.14.00
7 Rautio Juho JoKu 49.48 0.24.13
8 Jokinen Perttu Navi 49.59 0.24.24

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vallema Henrika VeVe 21.13 0.00.00
2 Neuvonen Venla LuuRa 23.15 0.02.02
3 Soini Mette KyS 24.35 0.03.22
4 Rautamaa Henna VeVe 26.56 0.05.43
5 Kauppinen Heljä VeVe 27.04 0.05.51

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kavakko Matias KyS 17.56 0.00.00
2 Niskanen Aatu VeVe 18.45 0.00.49
3 Laukkanen Juho KS 20.42 0.02.46
4 Peltonen Lasse KS 21.44 0.03.48
5 Malinen Vinski Navi 33.38 0.15.42
Zerni Topias KS KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pätäri Emilia KyS 16.34 0.00.00
2 Ripatti Mona JoKu 21.16 0.04.42
3 Leppänen Nella LS-37 21.17 0.04.43
4 Jokela Kiia VeVe 22.45 0.06.11
5 Lavonen Sanni MiehVi 24.51 0.08.17
6 Syrjäläinen Venla HS 29.13 0.12.39
7 Suurnäkki Anna VeVe 34.35 0.18.01

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vepsäläinen Onni KyS 19.47 0.00.00
2 Hirvilahti Joona VeVe 22.14 0.02.27
3 Paajanen Alpo AnttU 25.06 0.05.19
4 Ruoti Eeli VeVe 26.23 0.06.36
5 Uotila Topi KS 28.07 0.08.20
6 Ruotsalainen Jesse KyS 29.04 0.09.17
7 Rytkö Olli VeVe 29.55 0.10.08
8 Ollikainen Joel Navi 31.46 0.11.59
9 Heikkinen Aadam AnttU 31.51 0.12.04
10 Zhukov Viacheslav AnttU 54.36 0.34.49
Hyvönen Eemeli VeVe HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Roosa VeVe 14.50 0.00.00
2 Linden Amalia KS 19.07 0.04.17
3 Hirvikallio Saara LuuRa 22.46 0.07.56
4 Tamminen Ilona LuuRa 23.00 0.08.10
5 Rautio Oona JoKu 24.40 0.09.50
6 Leppänen Jenni LS-37 26.05 0.11.15
7 Kaurala Ronja VeVe 29.20 0.14.30
8 Neuvonen Riina LuuRa 30.22 0.15.32
9 Uotila Aino KS 30.37 0.15.47
10 Paavola Titta KyS 30.52 0.16.02
11 Kiintola Emilia KS 30.59 0.16.09
12 Kivelä Martta RaKaS 35.33 0.20.43
13 Kriktilä Pihla VeVe 36.40 0.21.50
14 Outinen Katariina KyS 37.55 0.23.05
Lilja Hilma AnttU HYL -
Laitinen Julia VeVe HYL -
Baranova Vladislava AnttU HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Lauri Koovee 11.42 0.00.00
2 Töyrylä Rasmus KyS 12.15 0.00.33
3 Saarilaakso Sulo LappRi 12.31 0.00.49
4 Hirvilahti Niklas VeVe 13.19 0.01.37
5 Saarela Ossi KyS 13.22 0.01.40
6 Kiiski Olavi KyS 13.44 0.02.02
7 Takanen Eetu VeVe 13.46 0.02.04
8 Paajanen Ilari AnttU 14.16 0.02.34
9 Suomalainen Vilho LappRi 14.36 0.02.54
10 Kiintola Eemil KS 15.33 0.03.51
11 Karvonen Tatu KS 16.48 0.05.06
12 Kaitainen Otto KyS 17.44 0.06.02
13 Tyni Sisu VeVe 17.51 0.06.09
14 Pellinen Pietari JoKu 18.28 0.06.46
15 Lintunen Aapo RaKaS 18.42 0.07.00
16 Ojalainen Matias SKVuoksi 18.50 0.07.08
17 Suurnäkki Aleksanteri VeVe 20.28 0.08.46
18 Simola Viljo LuuRa 20.39 0.08.57
19 Tamminen Oskari LuuRa 22.44 0.11.02
20 Rytkö Elias VeVe 23.32 0.11.50
21 Pakkanen Reima VeVe 24.29 0.12.47
22 Jokela Väinö VeVe 35.41 0.23.59

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Alma KS 16.49 0.00.00
2 Lintunen Venla RaKaS 16.53 0.00.04
3 Malinen Fanni Navi 17.17 0.00.28
4 Huuhko Riikka LuuRa 18.12 0.01.23
5 Lindén Selma KS 18.19 0.01.30
6 Kormu Netta VeVe 19.15 0.02.26
7 Hyyrynen Hilma KuUS 21.05 0.04.16
8 Kriktilä Tuuli VeVe 24.54 0.08.05
9 Viljava Tessa InkTe 25.14 0.08.25
10 Sippu Jenna InkTe 25.22 0.08.33
11 Törmänen Nella RaKaS 26.10 0.09.21
12 Lilja Eevi AnttU 27.19 0.10.30
13 Tani Nelli KyS 29.18 0.12.29
14 Kavakko Minttu KyS 33.58 0.17.09
15 Pellinen Emma JoKu 38.23 0.21.34

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karvonen Elmo KS 23.56 0.00.00
2 Kivelä Veikko RaKaS 25.28 0.01.32
3 Lintunen Elmo RaKaS 28.38 0.04.42
4 Hyvönen Viljami VeVe 28.52 0.04.56
5 Tani Elias KyS 39.38 0.15.42
6 Asikainen Viljami JoKu 40.32 0.16.36

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 19.39 0.00.00
2 Korpinen Elli AnttU 21.33 0.01.54
3 Laitinen Sofia VeVe 22.24 0.02.45
4 Kiiski Ilona KyS 23.30 0.03.51
5 Vepsäläinen Elsa KyS 24.35 0.04.56
6 Malinen Hertta Navi 25.27 0.05.48
7 Paavola Peppi KyS 25.37 0.05.58
8 Weckman Venla VeVe 26.59 0.07.20
9 Kortelainen Tara RaKaS 38.04 0.18.25