FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Am-pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Einari HS 1.03.07 0.00.00 95.68 95.16
2 Pernu Lari EsSu 1.06.57 0.03.50 89.66 89.18
3 Malyshev Vladislav EsSu 1.09.00 0.05.53 86.47 86.00
4 Mänkärlä Janne Lynx 1.09.25 0.06.18 85.43 84.97
5 Leskinen Aleksi Lynx 1.11.22 0.08.15 82.58 82.14
6 Mattila Tuomas VeVe 1.11.34 0.08.27 81.85 81.41
7 Kangas Veli HS 1.12.04 0.08.57 80.78 80.34
8 Suominen Eemeli HiKi 1.12.54 0.09.47 79.36 78.93
9 Vähänen Sami RR 1.14.20 0.11.13 77.34 76.92
10 Laine Miika KS 1.17.23 0.14.16 73.82 73.43
11 Kleemola Lauri Lynx 1.17.33 0.14.26 73.20 72.80
12 Mähönen Timo SWE 1.19.30 0.16.23 70.95 70.56
13 Juutilainen Ilkka Trian 1.19.54 0.16.47 70.14 69.76
14 Rantala Kalle HS 1.24.01 0.20.54 66.27 65.91
15 Heiskanen Oskari Lynx 1.27.06 0.23.59 63.51 63.17
16 Saarela Ville PorvU 1.27.12 0.24.05 63.02 62.68
17 Liukkonen Kalle HiKi 1.31.48 0.28.41 59.47 59.15
18 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.36.14 0.33.07 56.35 56.05
19 Vierimaa Ville EsAk 1.44.07 0.41.00 51.74 51.46
20 Tolvanen Leo Pihkan 1.53.11 0.50.04 47.27 47.02
21 Saramäki Markus Lynx 2.07.26 1.04.19 41.70 41.48
Fabritius Mikael Trian KES -
Leskinen Antti-Pekka Lynx KES -
Vesanto Anssi EsSu KES -
Kokkila Ville EsSu HYL -
Kulagin Artur HS HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räty Harri HiKi 1.07.41 0.00.00 70.93 66.88
2 Tolonen Juha RR 1.08.20 0.00.39 69.56 65.58
3 Honkonen Atte HyRa 1.10.43 0.03.02 66.53 62.73
4 Sorvari Niko RaVi 1.10.49 0.03.08 65.76 62.00
5 Berg Kimmo EsAk 1.12.31 0.04.50 63.56 59.92
6 Matilainen Juha LS-37 1.15.51 0.08.10 60.13 56.69
7 Tapola Lauri Jyry 1.17.27 0.09.46 58.27 54.94
8 Nurminen Janne HS 1.18.28 0.10.47 56.90 53.65
9 Heikkilä Markus EsSu 1.18.43 0.11.02 56.11 52.90
10 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.20.00 0.12.19 54.61 51.49
11 Forssén Sampo HS 1.21.01 0.13.20 53.33 50.28
12 Lassila Jussi PiTa 1.27.23 0.19.42 48.90 46.10
13 Helin Tuomas RaHa 1.27.58 0.20.17 48.03 45.28
14 Vuorensola Pietari Lynx 1.32.14 0.24.33 45.29 42.70
15 Nurmela Heikki Pihkan 1.45.21 0.37.40 39.19 36.95
16 Wallenius Tommi HS 2.04.50 0.57.09 32.69 30.82

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Juha MSParma 52.06 0.00.00 75.05 74.85
2 Vaherlehto Tuomas EsAk 57.19 0.05.13 67.76 67.57
3 Sillanpää Sampo Lynx 57.23 0.05.17 67.21 67.03
4 Nikkinen Jari HiKi 58.56 0.06.50 64.99 64.82
5 Ritasalo Teemu EsAk 59.44 0.07.38 63.68 63.51
6 Levijoki Sami HiKi 59.51 0.07.45 63.11 62.94
7 Riissanen Jani EsAk 1.00.07 0.08.01 62.38 62.22
8 Nurmilaukas Ville EsAk 1.01.09 0.09.03 60.89 60.73
9 Kemppi Joni EsSu 1.01.21 0.09.15 60.26 60.10
10 Koivula Jeppe HS 1.02.13 0.10.07 58.99 58.83
11 Åberg Janne HyRa 1.05.16 0.13.10 55.83 55.68
12 Laine Mikko HS 1.07.35 0.15.29 53.52 53.38
13 Kivenjuuri Tomi ORa 1.11.29 0.19.23 50.22 50.09
14 Salonen Kari HS 1.14.46 0.22.40 47.66 47.54
15 Malmi Ilkka HS 1.18.22 0.26.16 45.13 45.01
16 Kervinen Sami JäPa 1.18.39 0.26.33 44.63 44.51
17 Lehtola Juha LOC 1.19.41 0.27.35 43.72 43.60
18 Maronen Mikke Lynx 1.24.00 0.31.54 41.15 41.04
19 Viero Jussi LaihLu 1.30.30 0.38.24 37.90 37.80
20 Hyvärinen Pietari EsSu 1.36.08 0.44.02 35.41 35.31
21 Kantelinen Teemu HyRa 1.42.12 0.50.06 33.04 32.95
Kiuru Jani RaKaS KES -
Johansson Tuomas HS HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 52.28 0.00.00 70.79 70.65
2 Suominen Manne HiKi 56.32 0.04.04 65.33 65.20
3 Romppainen Pasi HyRa 57.47 0.05.19 63.56 63.43
4 Jääskeläinen Iiro VeVe 59.21 0.06.53 61.53 61.41
5 Tala Tuomas HS 1.00.17 0.07.49 60.24 60.12
6 Skinnari Juha Pihkan 1.02.06 0.09.38 58.14 58.03
7 Loukkalahti Mika RR 1.03.22 0.10.54 56.66 56.54
8 Karvinen Usko EnonkU 1.03.23 0.10.55 56.32 56.20
9 Tilli Juha Lynx 1.03.45 0.11.17 55.67 55.56
10 Viskari Jukka HiKi 1.05.15 0.12.47 54.07 53.96
11 Toivanen Samuli HiKi 1.06.15 0.13.47 52.95 52.84
12 Kivilaakso Janne Lynx 1.07.17 0.14.49 51.83 51.72
13 Liljeström Kimmo HS 1.07.44 0.15.16 51.18 51.07
14 Taskila Sakari LeSi 1.08.09 0.15.41 50.56 50.46
15 Länsiluoto Jaakko HS 1.08.17 0.15.49 50.16 50.06
16 Uusitalo Tero EsAk 1.10.46 0.18.18 48.11 48.01
17 Haaramo Panu EsSu 1.11.14 0.18.46 47.50 47.41
18 Nikkinen Jyrki EsAk 1.11.47 0.19.19 46.85 46.76
19 Isoherranen Sami Lynx 1.12.51 0.20.23 45.88 45.79
20 Salomäki Jarkko KeU 1.16.58 0.24.30 43.16 43.07
21 Vesterinen Esa HyRa 1.18.31 0.26.03 42.05 41.96
22 Heikura Mika RR 1.20.09 0.27.41 40.93 40.85
23 Aaltonen Tero Lynx 1.21.53 0.29.25 39.81 39.73
24 Ritvanen Paavo Pihkan 1.34.11 0.41.43 34.39 34.33
25 Raitola Mika EsSu 2.23.02 1.30.34 22.50 22.46
Freeman Joni LeSi KES -
Metsäranta Arto HiKi KES -
Pitkänen Jaakko RR HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Borgenström Jussi HyRa 55.15 0.00.00 55.00 54.37
2 Kahiala Jari Pihkan 55.27 0.00.12 54.31 53.70
3 Kulmala Mika RR 56.31 0.01.16 52.81 52.22
4 Ylä-Oijala Pasi KeU 57.43 0.02.28 51.25 50.67
5 Matilainen Kari HS 58.12 0.02.57 50.37 49.80
6 Kyhäräinen Jukka HS 58.46 0.03.31 49.42 48.87
7 Ojanen Tuomas HS 1.04.01 0.08.46 44.95 44.44
8 Pyykönen Jouni EsAk 1.08.10 0.12.55 41.82 41.35
9 Rantala Antti Pihkan 1.09.06 0.13.51 40.87 40.41
10 Kälviäinen Sami HS 1.12.22 0.17.07 38.65 38.22
11 Antikainen Jarmo MU 1.12.55 0.17.40 37.99 37.56
12 Hakuli Kari KeU 1.12.59 0.17.44 37.59 37.17
13 Pietikäinen Timo Pihkan 1.13.54 0.18.39 36.76 36.35
14 Karjalainen Heikki Raus 1.15.35 0.20.20 35.59 35.19
15 Karling Harri Pihkan 1.16.05 0.20.50 35.00 34.61
16 Launis Kasperi Raus 1.22.45 0.27.30 31.86 31.50
17 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.28.23 0.33.08 29.53 29.19
18 Pajuoja Vesa EsSu 1.34.54 0.39.39 27.22 26.91

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikulainen Pekka HS 49.46 0.00.00 56.63 56.44
2 Kuusinen Mikko Lynx 49.58 0.00.12 55.87 55.69
3 Markki Tapio EsSu 50.13 0.00.27 55.07 54.89
4 Ahvonen Jyrki HS 52.58 0.03.12 51.71 51.54
5 Sorri Esko RaHa 54.46 0.05.00 49.53 49.37
6 Parnetti Roy KeU 56.23 0.06.37 47.64 47.48
7 Pajuoja Heikki HS 57.47 0.08.01 46.03 45.88
8 Laine Markku MU 58.20 0.08.34 45.14 44.99
9 Kiviniitty Jyrki HS 1.00.44 0.10.58 42.92 42.78
10 Enroth Ari RR 1.00.45 0.10.59 42.48 42.34
11 Nummela Arto MU 1.02.16 0.12.30 41.02 40.88
12 Kaasalainen Matti HS 1.02.25 0.12.39 40.49 40.36
13 Vänttinen Klaus HiKi 1.05.03 0.15.17 38.45 38.32
14 Puustinen Tuomo Pihkan 1.08.14 0.18.28 36.27 36.15
15 Kivikoski Jouni RaHa 1.28.56 0.39.10 27.53 27.44
Kauppinen Tuomo HyRa KES -
Autio Ossi HyRa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karamo Jouko HS 50.05 0.00.00 59.63 59.42
2 Valkonen Timo RR 53.22 0.03.17 55.59 55.40
3 Niemi Arto RR 54.50 0.04.45 53.75 53.57
4 Saramäki Jukka Lynx 56.19 0.06.14 51.99 51.81
5 Heinonen Veli-Matti RR 57.16 0.07.11 50.79 50.61
6 Ojapalo Ilkka RR 58.59 0.08.54 48.98 48.81
7 Kaura-aho Pertti Jyry 1.00.00 0.09.55 47.82 47.66
8 Meriheinä Ulf Pihkan 1.01.13 0.11.08 46.56 46.40
9 Hakola Martti RiSu 1.02.01 0.11.56 45.64 45.49
10 Kinkki Seppo HyRa 1.02.32 0.12.27 44.95 44.80
11 Koistinen Kari HiKi 1.05.59 0.15.54 42.31 42.16
12 Lehto Esa HS 1.06.00 0.15.55 42.00 41.86
13 Pettersson Staffan Lynx 1.07.18 0.17.13 40.90 40.76
14 Jylhä Kari JoKu 1.11.50 0.21.45 38.05 37.92
15 Ahlqvist Hannu Raus 1.20.45 0.30.40 33.61 33.49
16 Kottonen Hannu Lynx 1.22.07 0.32.02 32.81 32.70
17 Väre Timo HyRa 1.23.43 0.33.38 31.95 31.84
18 Viitasalo Harri RiSu 1.26.05 0.36.00 30.85 30.74
19 Paukkola Jari RiSu 1.29.14 0.39.09 29.54 29.44
20 Virtanen Martti EsSu 1.48.19 0.58.14 24.15 24.07
21 Jumppanen Heimo Pihkan 1.59.52 1.09.47 21.66 21.59
Hjelm Jouni RaPi KES -
Malinen Jouko HS KES -
Syrjänen Hannu RaVi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Heikki MU 46.04 0.00.00 51.34 50.97
2 Turku Vesa HS 48.51 0.02.47 48.15 47.81
3 Lassila Heikki PiTa 49.06 0.03.02 47.65 47.31
4 Harju Hannu JäPa 49.17 0.03.13 47.21 46.88
5 Tervo Vesa RR 49.34 0.03.30 46.69 46.36
6 Ruotsalainen Reino KeU 51.21 0.05.17 44.82 44.50
7 Parkkonen Reima Pihkan 53.08 0.07.04 43.08 42.77
8 Väätäinen Seppo EsSu 53.17 0.07.13 42.72 42.42
9 Liljedahl Jorma HPV 54.52 0.08.48 41.26 40.96
10 Leinonen Markku Pihkan 54.59 0.08.55 40.94 40.65
11 Ahvenainen Seppo JäPa 57.19 0.11.15 39.05 38.77
12 Kurvinen Veijo HiKi 58.23 0.12.19 38.12 37.85
13 Uljas Risto Jyry 58.38 0.12.34 37.74 37.47
14 Tarvainen Juhani PiTa 58.56 0.12.52 37.33 37.07
15 Parjanne Mikko EsSu 1.02.44 0.16.40 34.87 34.62
16 Niskanen Heikki TVV 1.03.18 0.17.14 34.36 34.11
17 Juutilainen Juhani KeU 1.04.07 0.18.03 33.72 33.48
18 Kangasaho Simo HiKi 1.08.12 0.22.08 31.52 31.29
19 Holappa Paavo TVV 1.09.01 0.22.57 30.96 30.74
20 Niemi Ilkka EsSu 1.11.35 0.25.31 29.67 29.46
21 Vähänen Jukka HyRa 1.13.30 0.27.26 28.73 28.52
22 Kämpe Leif Raseborg 1.13.52 0.27.48 28.41 28.21
23 Vaittinen Pentti HS 1.16.41 0.30.37 27.21 27.01
24 Hotti Reino HS 1.16.44 0.30.40 27.02 26.83
25 Kyckling Veli-Matti HS 1.17.10 0.31.06 26.71 26.52
26 Nykänen Pentti Jyry 1.23.30 0.37.26 24.53 24.35
27 Terävä Seppo XYZ 1.31.49 0.45.45 22.17 22.01
28 Paikkala Jarmo Jyry 1.32.47 0.46.43 21.80 21.65
Vuorio Olavi JäPa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liljeström Åge HS 37.31 0.00.00 48.88 48.40
2 Wessman Risto HiKi 38.12 0.00.41 47.78 47.31
3 Kuusi Klaus Mesik 41.03 0.03.32 44.25 43.82
4 Erkiö Hannu HS 41.04 0.03.33 44.02 43.60
5 Pajala Tauno EsSu 41.09 0.03.38 43.72 43.30
6 Inkinen Paavo Jyry 41.32 0.04.01 43.11 42.70
7 Kuokkanen Seppo Pihkan 41.59 0.04.28 42.45 42.04
8 Korhonen Seppo OH 43.34 0.06.03 40.71 40.31
9 Penttinen Juha Mesik 46.36 0.09.05 37.87 37.51
10 Leppäkorpi Eero LeSi 47.50 0.10.19 36.72 36.36
11 Mustranta Antti HS 48.50 0.11.19 35.79 35.44
12 Sane Kari HS 49.49 0.12.18 34.91 34.57
13 Partanen Paavo HyRa 50.39 0.13.08 34.17 33.84
14 Mäkilä Ilmari EsSu 50.41 0.13.10 33.97 33.65
15 Sirola Risto KeU 50.49 0.13.18 33.72 33.39
16 Reinikainen Pentti Jyry 53.09 0.15.38 32.07 31.76
16 Valldén Kari LeSi 53.09 0.15.38 32.07 31.76
18 Rönkkö Paavo EsSu 53.38 0.16.07 31.46 31.16
19 Romula Tuomo Mesik 53.47 0.16.16 31.22 30.91
20 Niinimäki Jukka HyRa 54.08 0.16.37 30.86 30.56
21 Kivistö Erkki Pihkan 56.02 0.18.31 29.66 29.37
22 Hartikainen Pertti S. RiSu 57.14 0.19.43 28.88 28.60
23 Jokela Erkki LeSi 57.39 0.20.08 28.53 28.25
24 Kinnari Seppo Pihkan 57.41 0.20.10 28.36 28.09
25 Hyvönen Eero PorvU 58.59 0.21.28 27.59 27.32
26 Nenonen Mauri EsSu 1.02.23 0.24.52 25.95 25.70
27 Mäkinen Matti Mesik 1.03.40 0.26.09 25.29 25.05
28 Tukiainen Tapio HyRa 1.04.38 0.27.07 24.78 24.54
29 Helin Jorma Jyry 1.05.03 0.27.32 24.49 24.25
30 Latvasto Erkki HS 1.08.11 0.30.40 23.24 23.01
31 Heikinaho Esko RaVi 1.09.49 0.32.18 22.57 22.35
32 Isoherranen Seppo HS 1.12.25 0.34.54 21.64 21.43
Laine Eero RaVi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elomaa Pekka EsSu 38.03 0.00.00 42.38 42.45
2 Leino Reijo HiKi 39.07 0.01.04 40.90 40.96
3 Tolonen Kalle Mesik 39.52 0.01.49 39.81 39.87
4 Palomäki Mikko HyRa 41.08 0.03.05 38.27 38.34
5 Rönn Ralf AOK 43.52 0.05.49 35.60 35.66
6 Pohjola Eino Mesik 44.17 0.06.14 34.97 35.03
7 Vilenius Markku Jyry 46.29 0.08.26 33.05 33.10
8 Åberg Karl-Erik EsSu 54.23 0.16.20 28.01 28.06
9 Österberg Reino LeSi 56.26 0.18.23 26.77 26.81
10 Seitajoki Reijo Jyry 57.15 0.19.12 26.16 26.21
11 Kärkkäinen Eero EsSu 58.21 0.20.18 25.45 25.50
12 Haarlaa Rihko HS 58.28 0.20.25 25.18 25.23
13 Syväterä Pekka RiSu 1.04.37 0.26.34 22.59 22.63
14 Huuhtanen Jorma RaVi 1.11.02 0.32.59 20.37 20.40
15 Ollikainen Eero HS 1.17.39 0.39.36 18.47 18.50
16 Lindeman Osmo HS 1.31.58 0.53.55 15.46 15.48
17 Juntunen Olli HS 1.34.00 0.55.57 14.99 15.01
18 Perkinen Osmo Pihkan 1.36.37 0.58.34 14.45 14.47
Koskinen Lennart EsSu KES -
Launis Kari Raus KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Eino HyRa 38.12 0.00.00 33.25 33.18
2 Ruokonen Keijo HS 42.25 0.04.13 28.82 28.76
3 Mäkinen Lasse RaHa 1.08.03 0.29.51 17.27 17.23
4 Jakoaho Taisto HyRa 1.09.18 0.31.06 16.27 16.23
5 Hirvikorpi Raimo HiKi 1.12.51 0.34.39 14.82 14.79

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 47.03 0.00.00 29.86 29.77
2 Asikainen Ville XYZ 54.48 0.07.45 24.35 24.29
3 Partanen Antero RaVi 1.07.17 0.20.14 18.79 18.74
4 Vanhala Toivo Pihkan 1.12.03 0.25.00 16.57 16.53

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Aleksi EsSu 59.31 0.00.00 71.72 70.59
2 Tulonen Benjamin HiKi 59.57 0.00.26 69.06 67.98
3 Hakuli Tommi SKUusi 1.01.03 0.01.32 65.72 64.69
4 Vehmas Miika EsSu 1.15.35 0.16.04 51.39 50.58
Pietikäinen Aleksi Pihkan KES -
de la Pascua Pablo Pihkan HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Matias HS 49.12 0.00.00 77.93 75.92
2 Niemi Topias HS 53.06 0.03.54 71.12 69.29
3 Mannonen Ville HS 53.45 0.04.33 69.19 67.41
4 Tervakangas Mikko EsSu 57.19 0.08.07 63.88 62.23
5 Rautio Mikael EsSu 58.24 0.09.12 61.71 60.12
6 Tala Miika HS 59.34 0.10.22 59.54 58.00
7 Kinnunen Valtteri MU 1.00.01 0.10.49 58.13 56.63
8 Torsti Valtteri EsAk 1.01.56 0.12.44 55.40 53.98
9 Lamberg Benjamin EsSu 1.19.07 0.29.55 42.64 41.55
10 Ylönen Arttu HyRa 1.26.05 0.36.53 38.52 37.53
Heinaro Lauri EsSu KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikola Atte HS 36.23 0.00.00 63.45 61.42
2 Syrjäläinen Lauri HS 38.05 0.01.42 59.79 57.87
3 Haltia Ilari RR 39.49 0.03.26 56.40 54.59
4 Heinonen Paavo HS 40.18 0.03.55 54.94 53.18
5 Uusitalo Topias EsSu 41.39 0.05.16 52.40 50.72
6 Aaltonen Lauri HyRa 45.33 0.09.10 47.22 45.71
7 Puupponen Lauri EsSu 47.27 0.11.04 44.67 43.24
8 Hautakangas Nuuti HyRa 47.34 0.11.11 43.90 42.49
9 Partanen Lauri HyRa 51.39 0.15.16 39.82 38.54
10 Raitola Sami EsSu 55.35 0.19.12 36.43 35.27
11 Tikkanen Elias EsSu 1.00.27 0.24.04 32.98 31.92
Autio Wertti HyRa HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Antti EsSu 36.31 0.00.00 56.54 53.75
2 Tiainen Olli EsSu 37.11 0.00.40 54.70 51.99
3 Hamppu Anton HS 41.16 0.04.45 48.53 46.13
4 Leiniö Juho HS 44.50 0.08.19 43.98 41.81
5 Määttälä Mikko EsSu 47.38 0.11.07 40.75 38.73
6 Sojakka Markus HS 49.51 0.13.20 38.31 36.42
7 Pajuoja Otso EsSu 53.08 0.16.37 35.36 33.61
8 Maronen Matias Lynx 54.28 0.17.57 33.93 32.25
9 Väisänen Lenni HS 56.27 0.19.56 32.19 30.60
10 Mäkelä Elias Lynx 1.19.39 0.43.08 22.42 21.31
11 Vesterinen Veeti HyRa 1.32.55 0.56.24 18.89 17.95

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Topias EsSu 21.59 0.00.00
2 Ruuskanen Tuomas MU 23.07 0.01.08
3 Mbembela Karim Lynx 24.19 0.02.20
4 Ristimäki Väinö HS 28.07 0.06.08
5 Tervo Lassi HS 28.27 0.06.28
6 Vuorela Joona EsAk 28.35 0.06.36
7 Penttinen Oskari EsSu 28.37 0.06.38
8 Vaherlehto Eemi EsAk 29.16 0.07.17
9 Koponen Matias Lynx 29.20 0.07.21
10 Ahoniemi Rasmus HyRa 31.01 0.09.02
11 Riissanen Miska EsAk 31.03 0.09.04
12 Rautio Daniel EsSu 31.11 0.09.12
13 Peltola Arttu Lynx 34.33 0.12.34
14 Hämäläinen Aleksi RR 38.50 0.16.51
15 Raasakka Jussi EsSu 40.53 0.18.54
16 Laatu Antti HS 45.00 0.23.01

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salomäki Jaakko SKUusi 23.22 0.00.00
2 Aaltonen Tatu Lynx 24.23 0.01.01
3 Himilä Atte RR 26.47 0.03.25
4 Jääskeläinen Nuutti HS 28.50 0.05.28
5 Vuorensola Joonatan Lynx 29.11 0.05.49
6 Pitkänen Nikanor RR 32.24 0.09.02
7 Leiniö Iikka HS 38.55 0.15.33
8 Koivula Emil HS 42.59 0.19.37
9 Korhonen Eetu HyRa 46.35 0.23.13
Lehtola Matias LOC KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Packalén Anton Lynx 12.42 0.00.00
2 Riissanen Pyry EsAk 13.50 0.01.08
3 Fritzen Florian HiKi 14.36 0.01.54
4 Haara Eino HS 16.14 0.03.32
5 Noponen Juho EsSu 16.27 0.03.45
6 Kivenjuuri Lauri ORa 16.44 0.04.02
6 Kemppi Anton EsSu 16.44 0.04.02
8 Meuronen Joonas HS 16.55 0.04.13
9 Maronen Markus Lynx 17.22 0.04.40
10 Rintamäki Elias Pihkan 18.25 0.05.43
11 Nikkinen Hannes HiKi 19.27 0.06.45
12 Peltola Eemil Lynx 20.01 0.07.19
13 Ikola Aapo HS 20.56 0.08.14
14 Ketolainen Aaron HS 21.06 0.08.24
15 Roine Veeti HiKi 21.27 0.08.45
16 Kivilaakso Juho Lynx 21.47 0.09.05
17 Ruusu Rasmus EsSu 21.51 0.09.09
18 Vuorela Leo EsAk 26.17 0.13.35
19 Malmi Juho HS 28.11 0.15.29
20 Ahokas Joni HyRa 30.25 0.17.43
21 Kervinen Jaakko JäPa 38.55 0.26.13
22 Kantelinen Leevi HyRa 49.46 0.37.04

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Tuomas Lynx 10.24 0.00.00
2 Kuusinen Karri Lynx 10.33 0.00.09
3 Kavonius Atte HiKi 11.10 0.00.46
4 Isoherranen Antti Lynx 11.35 0.01.11
5 Vanhanen Aapo EsSu 12.12 0.01.48
6 Haara Väinö HS 12.17 0.01.53
7 Mäkelä Onni Lynx 12.23 0.01.59
8 Ristimäki Eino HS 13.43 0.03.19
9 Länsiluoto Väinö HS 13.44 0.03.20
10 Kemppainen Aarne EsSu 14.08 0.03.44
11 Kankaanpää Mikki EsSu 14.10 0.03.46
12 Peltola Otto Lynx 14.21 0.03.57
13 Friman Eemeli HyRa 14.23 0.03.59
14 Leskinen Eemeli Lynx 14.32 0.04.08
15 Hämäläinen Samuli RR 14.50 0.04.26
16 Kantelinen Vili HyRa 15.49 0.05.25
17 Vuorela Samu EsAk 16.01 0.05.37
18 Vuorensola Tuomas Lynx 16.31 0.06.07
19 Lehtola Lenni LOC 18.18 0.07.54
20 Partanen Roope HyRa 18.38 0.08.14
21 Närvä Kaapo Lynx 19.19 0.08.55
22 Pitkänen Aarne RR 19.49 0.09.25
23 Rintamäki Peetu Pihkan 23.48 0.13.24
24 Eronen Jero KaRa 25.36 0.15.12
25 Vähänen Veikka HyRa 29.38 0.19.14
26 Rintamäki Santtu Pihkan 31.57 0.21.33

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Milla HS 1.07.07 0.00.00 77.55 75.24
2 Leskinen Anne-Mari Lynx 1.11.08 0.04.01 72.17 70.02
3 Juga Emma Trian 1.11.29 0.04.22 70.82 68.72
4 Hietaoja Essi HiKi 1.11.42 0.04.35 69.62 67.55
5 Suhonen Anniina HS 1.12.44 0.05.37 67.65 65.64
6 Laitinen Salla EsAk 1.13.30 0.06.23 65.98 64.02
7 Malmi Päivi HS 1.15.25 0.08.18 63.37 61.48
8 Hjelm Netta EsAk 1.28.12 0.21.05 53.38 51.79
9 Raasakka Maija EsSu 1.30.40 0.23.33 51.14 49.62
10 Lerssi Maria EsAk 1.31.28 0.24.21 49.92 48.43
11 Hietaoja Nelli HS 1.51.27 0.44.20 40.33 39.13
Orkola Saana HiKi KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eskola Marianne TP 1.06.07 0.00.00 70.96 68.63
2 Vaara Inga-Maria RaVi 1.15.36 0.09.29 60.89 58.90
3 Närvä Sini Lynx 1.17.58 0.11.51 57.92 56.02
4 Castrén Jenni Jyry 1.18.44 0.12.37 56.23 54.39
5 Salo Katri HS 1.22.22 0.16.15 52.69 50.96
6 Wiklund Anna RaHa 1.26.46 0.20.39 49.00 47.40
7 Kopra Anna SomEsa 1.27.37 0.21.30 47.52 45.97
8 Auvinen Tuija HiKi 1.36.13 0.30.06 42.36 40.97
Ali-Rekola Anne TVV KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sane Mari HS 57.28 0.00.00 74.00 73.64
2 Rintamäki Riina Pihkan 57.54 0.00.26 72.71 72.36
3 Kiiski Johanna HS 59.18 0.01.50 70.28 69.94
4 Viskari Tanja Lynx 59.59 0.02.31 68.77 68.44
5 Porkka Paula HiKi 1.00.30 0.03.02 67.48 67.15
6 Kangasaho Hanna Lynx 1.02.06 0.04.38 65.05 64.74
7 Tervakangas Sanna EsSu 1.04.48 0.07.20 61.69 61.39
8 Mäkelä Mira Lynx 1.05.54 0.08.26 60.01 59.73
9 Vuorela Hanna EsAk 1.10.16 0.12.48 55.68 55.41
10 Valkonen Anu HS 1.10.52 0.13.24 54.61 54.34
11 Packalen Auli Lynx 1.12.40 0.15.12 52.67 52.42
12 Sillanpää Hanna Lynx 1.20.20 0.22.52 47.11 46.89
13 Rajamäki Riikka HS 1.21.02 0.23.34 46.18 45.96
14 Marttila Outi EsSu 1.24.28 0.27.00 43.80 43.59
15 Salminen Ulla EsAk 2.06.38 1.09.10 28.88 28.74
Hosio Sanna KarjUra KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Heidi HS 56.17 0.00.00 66.97 66.15
2 Tilli Virpi Lynx 1.01.08 0.04.51 61.00 60.25
3 Lehto Salla Lynx 1.01.47 0.05.30 59.70 58.97
4 Francke Astra EsSu 1.04.15 0.07.58 56.78 56.08
5 Isoherranen Kirsi Lynx 1.05.23 0.09.06 55.18 54.50
6 Pikkarainen Anu EsAk 1.06.59 0.10.42 53.26 52.60
7 Vesterinen Kirsi HyRa 1.07.31 0.11.14 52.24 51.60
8 Vaho Hilleriikka HS 1.07.33 0.11.16 51.62 50.98
9 Rajamäki Sohvi HS 1.08.56 0.12.39 49.99 49.38
10 Turakainen Irene HS 1.10.39 0.14.22 48.21 47.62
10 Löfgren Jaana RR 1.10.39 0.14.22 48.21 47.62
12 Tiitola Annamari Lynx 1.13.31 0.17.14 45.23 44.67
13 Hovinen Mari KeU 1.19.40 0.23.23 41.23 40.72
14 Tervo-Rantakokko Tiina HS 1.20.01 0.23.44 40.55 40.05
15 Hakuli Mia KeU 1.24.31 0.28.14 37.91 37.44

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autti Marja-Liisa EsSu 51.08 0.00.00 56.48 53.83
2 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 53.20 0.02.12 53.34 50.83
3 Varpula Marjut EsSu 57.42 0.06.34 48.55 46.27
4 Matilainen Mirja HS 59.42 0.08.34 46.20 44.03
5 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 1.00.22 0.09.14 44.97 42.86
6 Otsamo Riikka HS 1.00.40 0.09.32 44.03 41.97
7 Paalanen Anne RR 1.12.10 0.21.02 36.42 34.71
8 Häyhä Taina KeU 1.24.48 0.33.40 30.48 29.05
9 Launis Teija Raus 1.25.12 0.34.04 29.83 28.43
10 Norrbacka Aino HyRa 1.28.28 0.37.20 28.24 26.91
11 Shemeikka Taina HPV 2.03.16 1.12.08 19.91 18.98

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kottonen Annariitta Lynx 43.37 0.00.00 58.48 58.82
2 Puromies Merja EsSu 48.54 0.05.17 51.38 51.67
3 Juga Liisa KeU 53.00 0.09.23 46.68 46.95
4 Kokkila Marita EsSu 54.30 0.10.53 44.70 44.95
5 Meriheinä Maire Pihkan 55.42 0.12.05 43.05 43.29
6 Borgenström Lotta HyRa 59.41 0.16.04 39.53 39.76
7 Mäkelä Anja RiSu 1.00.24 0.16.47 38.43 38.65
8 Salmenkylä-Mattila Leena HS 1.00.38 0.17.01 37.65 37.87
9 Kallio Ulla KeU 1.01.03 0.17.26 36.77 36.98
10 Markki Outi EsSu 1.02.33 0.18.56 35.27 35.48
11 Kallio Arja RiSu 1.10.09 0.26.32 30.91 31.08

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liimatainen Raili HyRa 55.50 0.00.00 52.66 52.25
2 Raiko Erja HyRa 57.04 0.01.14 50.75 50.36
3 Hjelm Inga RaPi 59.00 0.03.10 48.34 47.97
4 Hakomäki Kirsi HS 59.39 0.03.49 47.07 46.71
5 Heinonen Kaija Pihkan 1.02.52 0.07.02 43.96 43.62
6 Kangasaho Sirpa HiKi 1.03.22 0.07.32 42.92 42.59
7 Kotomäki Ulla HyRa 1.10.57 0.15.07 37.71 37.42
8 Ahlqvist Kristiina Raus 1.11.41 0.15.51 36.71 36.43
9 Leskinen Tiina Lynx 1.23.05 0.27.15 31.14 30.90
10 Virtanen Marita EsSu 1.32.19 0.36.29 27.55 27.34
11 Ojapalo Anneli RR 1.36.13 0.40.23 25.97 25.77

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turku Kaija HS 43.40 0.00.00 49.15 48.49
2 Kajava Ritva HlS 45.36 0.01.56 46.28 45.66
3 Laitinen Hellevi EsAk 45.45 0.02.05 45.35 44.74
4 Strang Heidi HyRa 46.13 0.02.33 44.12 43.52
5 Kurvinen Ulla HiKi 46.46 0.03.06 42.83 42.25
6 Tukiainen Marja HyRa 50.25 0.06.45 39.02 38.50
7 Kämäräinen Paula HiKi 55.34 0.11.54 34.76 34.29
8 Malmsten Beatrice Lynx 55.41 0.12.01 34.05 33.59
9 Vähänen Pia HyRa 1.05.47 0.22.07 28.28 27.89
10 Reinikainen Pirjo Jyry 1.09.58 0.26.18 26.07 25.72

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 41.50 0.00.00 48.52 48.32
2 Tanska Eeva EsSu 44.23 0.02.33 45.16 44.97
3 Reeni Eva RiSu 48.09 0.06.19 41.10 40.93
4 Mikkonen Ritva EsSu 50.03 0.08.13 39.04 38.87
5 Salmela Juulia RiSu 54.56 0.13.06 35.10 34.96
6 Torp Tytti HS 55.33 0.13.43 34.26 34.11
7 Sundberg Liisa Lynx 56.50 0.15.00 33.04 32.90
8 Lindsten Ulla Jyry 1.07.57 0.26.07 27.26 27.15
9 Ohramaa Tuula Jyry 1.12.17 0.30.27 25.27 25.17
10 Latvasto Pirkko HS 1.26.09 0.44.19 20.91 20.82
Isoherranen Kaarina HS KES -
Paatero Leena EsSu KES -
Syväterä Hillevi RiSu KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jakoaho Ritva HyRa 52.05 0.00.00 21.32 21.26
1 Lindeman Gunnel HS 52.05 0.00.00 21.32 21.26
3 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 1.06.34 0.14.29 15.01 14.97
4 Ollikainen Helvi HS 1.23.36 0.31.31 11.29 11.26

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehmanen Marjatta KeU 1.35.54 0.00.00
2 Holopainen Kaarina KeU 1.57.43 0.21.49

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikkala Leena HS 1.20.22 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrbacka Sanni Lynx 52.58 0.00.00 81.34 80.57
2 Haltia Riikka RR 1.04.49 0.11.51 61.48 60.90
3 Kivilaakso Anni EsSu 1.08.37 0.15.39 53.37 52.87

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tulonen Jenna HiKi 50.20 0.00.00 55.71 53.69
2 Himilä Julia RR 57.26 0.07.06 46.99 45.29
3 Tilli Henriikka Lynx 1.15.10 0.24.50 34.50 33.26
4 Pellonperä Sofia EsAk 1.19.38 0.29.18 31.25 30.12
5 Heinaro Ellen HS 1.23.31 0.33.11 28.54 27.50

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Taru EsSu 39.19 0.00.00 49.11 45.26
2 Salomäki Eerika SKUusi 49.17 0.09.58 37.71 34.75
3 Vesterinen Viivi HyRa 57.54 0.18.35 30.85 28.43
4 Suntioinen Elli EsSu 1.32.37 0.53.18 18.50 17.05
Ylä-Oijala Emma KeU KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kytäjä Nea HiKi 27.01 0.00.00 53.03 51.15
2 Raasakka Liisa EsSu 29.34 0.02.33 47.65 45.96
3 Mäntylä Kaisa HS 30.52 0.03.51 44.87 43.27
4 Latvala Matilda SKUusi 34.50 0.07.49 39.07 37.69
5 Seppälä Kaisla RR 39.54 0.12.53 33.51 32.32
6 Tiljander Venla HyRa 40.01 0.13.00 32.82 31.65
7 Ketolainen Vilja HS 43.04 0.16.03 29.94 28.88
8 Salonen Venla HS 43.51 0.16.50 28.86 27.84
9 Tulonen Anna HiKi 52.24 0.25.23 23.70 22.85
10 Tilli Pauliina Lynx 53.18 0.26.17 22.85 22.04

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Salla Lynx 24.47 0.00.00
2 Tala Emilia HS 25.29 0.00.42
3 Heikkilä Suvi Lynx 26.48 0.02.01
4 Nietula Minja HS 27.00 0.02.13
5 Norrbacka Salla HyRa 27.04 0.02.17
6 Markki Emmi EsSu 29.32 0.04.45
7 Tala Juulia HS 31.21 0.06.34
8 Salonen Elli HS 35.37 0.10.50

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sallila Katarina HS 25.17 0.00.00
2 Turakainen Veera HS 26.02 0.00.45
3 Heinäaro Iida HyRa 28.42 0.03.25
4 Multala Essi RR 30.01 0.04.44
5 Åberg Nea HyRa 30.05 0.04.48
6 Rajala Anni HS 31.34 0.06.17
7 Rantakokko Merianna HS 31.44 0.06.27
8 Viskari Siiri Lynx 31.46 0.06.29
9 Mäntylä Ulla-Riina HS 32.27 0.07.10
10 Määttälä Fanni EsSu 34.16 0.08.59
11 Hosio Iris EsSu 34.20 0.09.03
12 Väisänen Doris HS 35.42 0.10.25
13 Syrjäläinen Venla HS 38.56 0.13.39
14 Hämäläinen Elina RR 40.37 0.15.20
15 Miettinen Kiia Pihkan 41.40 0.16.23
16 Lankinen Oona RR 42.06 0.16.49
17 Nyman Ida Pihkan 43.07 0.17.50

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppi Silva EsSu 13.43 0.00.00
2 Ristimäki Vieno HS 15.30 0.01.47
3 Mänty Elisa RR 16.26 0.02.43
4 Sundström Pinja KaRa 16.50 0.03.07
5 Laine Ruusu HS 17.19 0.03.36
6 Viskari Saana Lynx 17.49 0.04.06
7 Haapamäki Kerttu HyRa 18.47 0.05.04
8 Hamppu Elina HS 20.13 0.06.30
9 Joensuu Lumi HS 20.28 0.06.45
10 Tupitsa Milla HS 20.40 0.06.57
11 Nikkinen Saana HiKi 20.49 0.07.06
12 Romppainen Piia HyRa 21.08 0.07.25
13 Åberg Ninni HyRa 21.15 0.07.32
14 Rautio Ulrika EsSu 22.07 0.08.24
15 Roschier Siiri HS 23.19 0.09.36
16 Mikkola Viivi EsSu 34.57 0.21.14
17 Sundberg Viliina Lynx 38.47 0.25.04
18 Suntioinen Iida EsSu 44.41 0.30.58

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Martta EsSu 12.05 0.00.00
2 Packalén Lotta Lynx 13.37 0.01.32
3 Sundström Ronja KaRa 15.39 0.03.34
4 Koivula Ida HS 16.08 0.04.03
5 Kemppainen Pilvi EsSu 16.11 0.04.06
6 Löfgren Wilma RR 17.51 0.05.46
7 Lindroth Siru KaRa 20.57 0.08.52
8 Kytäjä Nia HiKi 22.49 0.10.44
9 Klemola Roosa KaRa 24.50 0.12.45
9 Äikäs Aino KaRa 24.50 0.12.45
11 Nousiainen Pihla KaRa 25.46 0.13.41
12 Heikkinen Matilda Lynx 25.58 0.13.53
13 Riissanen Viivi EsAk 27.44 0.15.39
14 Kantelinen Mona HyRa 28.56 0.16.51

Sarja H11TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koponen Rasmus Lynx 16.36 0.00.00
2 Suntioinen Ilari EsSu 22.28 0.05.52
3 Laapas Rasmus RR 23.18 0.06.42
4 Tiainen Antti EsSu 25.01 0.08.25
5 Eronen Jooa KaRa 27.35 0.10.59

Sarja D11TR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Nelli Lynx 19.21 0.00.00
2 Roine Meeri HiKi 22.17 0.02.56
3 Mbembela Kia Lynx 22.31 0.03.10
4 Koho Milja RR 23.01 0.03.40
5 Multala Moona RR 26.27 0.07.06
6 Forsman Aada Lynx 26.39 0.07.18
7 Lankinen Siina RR 27.25 0.08.04
8 Vesterinen Vilma HyRa 41.20 0.21.59
9 Määttälä Senni EsSu 44.18 0.24.57
10 Klemola Mimmi KaRa 50.52 0.31.31
Miettinen Iida Kristiina Pihkan KES -