FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen Sonkajärven Pahkan 110 v. juhlakilpailut ja Savo-Karjalan AM-pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lotte-Line MSParma 21.29 0.00.00
2 Tiainen Liinu NiS 24.07 0.02.38
3 Rissanen Venny SonPa 27.14 0.05.45
4 Kärnä Emmi SonPa 28.01 0.06.32

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuokka Iida-Liisa IisVi 44.11 0.00.00
2 Tuomala Miina-Maria S-JKL 51.01 0.06.50
3 Kärnä Nina SonPa 51.47 0.07.36
4 Viippola Venla S-2000 53.22 0.09.11
5 Kankainen Venla SoJy 53.44 0.09.33
6 Kangasaho Aino HS 1.03.16 0.19.05
7 Tikkanen Mia-Emilia KaSu 1.10.25 0.26.14
8 Liukka Venla KR 1.16.21 0.32.10
9 Gretschel Liisa KaSu 1.28.33 0.44.22

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hoskari Maria RasKe 46.22 0.00.00 67.39
2 Saalo Siiri KeU 46.34 0.00.12 65.98
3 Taulavuori Venla AlatPi 47.36 0.01.14 63.46
4 Saalo Saara KeU 51.04 0.04.42 58.13
5 Klemettinen Kaisa S-JKL 51.05 0.04.43 57.09
6 Virtanen Heta HlS 54.29 0.08.07 52.57
7 Rantala Aino OH 56.12 0.09.50 50.04
8 Tikkanen Tia-Maria KaSu 57.12 0.10.50 48.25
9 Kovanen Anu S-JKL 59.52 0.13.30 45.23
10 Koskinen Kiia AlatPi 1.07.44 0.21.22 39.21

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 49.11 0.00.00 80.58
2 Rusakova Aleksandra Leader 51.20 0.02.09 75.55
3 Klemettinen Veera S-JKL 53.53 0.04.42 70.40
4 Kovanen Maiju S-JKL 56.10 0.06.59 66.03
5 Pylvänäinen Henna KS 56.35 0.07.24 64.04
6 Tuomisto Satu VaaSu 56.47 0.07.36 62.32
7 Similä Roosa SKVuoksi 57.05 0.07.54 60.50
8 Tanskanen Anni IisVi 1.22.03 0.32.52 41.06

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaskinen Mira UlvUra 1.01.25 0.00.00 98.50
2 Mörsky Sonja HU 1.01.28 0.00.03 97.55
3 Koskela Salla LHR 1.01.57 0.00.32 95.93
4 Pusa Sanna HU 1.02.06 0.00.41 94.84
5 Reponen Milka HU 1.03.10 0.01.45 92.39
6 Niittymäki Johanna Koovee 1.07.15 0.05.50 85.99
7 Hakala Eeva-Liisa KortJV 1.09.24 0.07.59 82.56
8 Puhakka-Asikainen Mari KS 1.09.49 0.08.24 81.30
9 Järvinen Noora SalRe 1.11.18 0.09.53 78.86
10 Nifakina Julia TaivKu 1.11.25 0.10.00 77.98
11 Vääränen Sari KS 1.12.30 0.11.05 76.08
12 Laitinen Kaisa YlikNM 1.12.46 0.11.21 75.07
13 Valkonen Oona Kalske 1.12.56 0.11.31 74.17
14 Tunis Pernilla Femman 1.14.47 0.13.22 71.62
15 Toivonen Alma Kalske 1.16.59 0.15.34 68.88
16 Lotvonen Essi LaiVe 1.21.22 0.19.57 64.51
17 Hämäläinen Reetta KaSu 1.55.22 0.53.57 45.04
Oikarinen Suvi OH KES -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Partanen Ritva LamSä 57.59 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tolkkinen Aino SoJy 53.13 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Paalanen Satu IPR 51.58 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Gretschel Anu KEV 1.05.02 0.00.00 49.09
2 Pulkkinen Arja JoKu 1.12.25 0.07.23 41.88
3 Nurminen Arja VaHa 1.17.37 0.12.35 37.02
4 Tupitsa Sari RastiE4 1.36.19 0.31.17 28.17

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 51.37 0.00.00
2 Liukka Heli KR 1.15.54 0.24.17
Laitinen Tiina KuoSu KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 54.25 0.00.00 61.82
2 Mulari Pirjo KaSu 56.23 0.01.58 55.19
3 Raatikainen Päivi RastiE4 1.02.10 0.07.45 45.99

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Väänänen Riitta SäynSa 53.10 0.00.00
2 Tunis Berit Femman 55.33 0.02.23

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Köngäs Kaarina PuolRy 1.04.11 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mikkonen Ritva EsSu 41.24 0.00.00
2 Talka Riitta JoKu 44.03 0.02.39
Pitkänen Eila JRV KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mäkinen Helena IlU 1.46.12 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gretschel Eino KaSu 27.45 0.00.00
2 Martikainen Eemil VierKo 31.31 0.03.46
3 Tikkanen Kalle KaSu 38.35 0.10.50
Tolkkinen Tuukka SoJy HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rantala Jussi OH 38.26 0.00.00
2 Aho Rauli VaHa 43.23 0.04.57
3 Rissanen Erno-Kalle SonPa 45.59 0.07.33
4 Tiainen Pietu NiS 1.00.59 0.22.33
5 Aikio Valtteri KEV 1.05.58 0.27.32

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Väinö KyS 43.37 0.00.00 66.72
2 Peltola Samuli HU 46.13 0.02.36 62.03
3 Heiskanen Tatu SonPa 48.03 0.04.26 58.75
4 Asklöf Henrik KS 48.18 0.04.41 57.54
5 Ekström Niklas MSParma 49.52 0.06.15 54.86
6 Ikola Atte HS 53.29 0.09.52 50.33
7 Aho Ilmari VaHa 57.00 0.13.23 46.46
8 Hiltunen Juho ONMKY 58.24 0.14.47 44.60
9 Hirvikallio Aatu LuuRa 1.13.04 0.29.27 35.05
10 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 1.18.09 0.34.32 32.21
Nykänen Tomi LS-37 HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Härkönen Tommi KaSu 1.00.03 0.00.00 77.29
2 Tervala Miska RaVa 1.02.05 0.02.02 73.51
3 Rissanen Roni-Ville SonPa 1.02.55 0.02.52 71.31
4 Viippola Aapo OuTa 1.03.17 0.03.14 69.67
5 Kanniainen Tomi PuolRy 1.06.08 0.06.05 65.50
6 Huila Joona Hiisi 1.07.22 0.07.19 63.15
7 Kiljunen Eemeli LS-37 1.08.04 0.08.01 61.37
8 Ruuhiala Roope Hiisi 1.14.04 0.14.01 55.35
9 Koirikivi Riku RasTiimi 1.45.09 0.45.06 38.25
10 Nivala Kari YlivKu 2.09.29 1.09.26 30.47

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Linnainmaa Tero KyRa 1.03.16 0.00.00 101.83
2 Tuomala Misa S-JKL 1.03.44 0.00.28 100.40
3 Karppinen Aleksi Pohjant 1.06.12 0.02.56 95.99
4 Toivonen Eevert PirHi 1.06.16 0.03.00 95.24
5 Häkkinen Janne S-JKL 1.07.12 0.03.56 93.26
6 Uusitalo Jyri PelPo 1.07.25 0.04.09 92.31
7 Pukema Hannu-Pekka Kajo 1.08.06 0.04.50 90.74
8 Schroderus Samuli Pohjant 1.09.04 0.05.48 88.83
9 Aikio Santeri KEV 1.11.02 0.07.46 85.75
10 Hyppölä Sampo SoJy 1.12.01 0.08.45 83.97
11 Schroderus Santeri Pohjant 1.12.22 0.09.06 82.96
12 Tauriainen Teemu KEV 1.13.17 0.10.01 81.32
13 Koirikivi Anssi RasTiimi 1.13.22 0.10.06 80.63
14 Saikko Antti LappRi 1.15.08 0.11.52 78.15
15 Köngäs Teemu PuolRy 1.15.17 0.12.01 77.41
16 Sundelin Peter Femman 1.16.11 0.12.55 75.92
17 Saikko Ville LappRi 1.17.59 0.14.43 73.60
18 Linna Matti S-JKL 1.19.09 0.15.53 71.96
19 Kettunen Pyry SäynSa 1.22.17 0.19.01 68.69
20 Väyrynen Ville RasPi 1.22.37 0.19.21 67.88
21 Häkkinen Kalle S-JKL 1.34.15 0.30.59 59.04
22 Järvenpää Antti SaSu 1.41.43 0.38.27 54.27
Reponen Tommi S-JKL KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Väänänen Jussi RasPi 52.38 0.00.00 66.74
2 Virkki Janne HU 54.04 0.01.26 61.72
3 Väänänen Lassi IisVi 57.51 0.05.13 54.65
4 Koljonen Jouni VaKa 1.11.54 0.19.16 41.53

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 47.58 0.00.00 71.43
2 Peltonen Tommi JRV 54.11 0.06.13 58.49
3 Ekström Thomas MSParma 1.11.47 0.23.49 40.57

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 48.24 0.00.00 67.52
2 Tervala Mika LHR 49.17 0.00.53 65.06
3 Viippola Ilpo S-2000 52.11 0.03.47 60.27
4 Klemettinen Vesa S-JKL 54.56 0.06.32 56.14
5 Hiltula Hannu PudU 1.02.12 0.13.48 48.60
6 Nivala Jarmo YlivKu 1.02.21 0.13.57 47.50
7 Aho Jarmo VaHa 1.04.22 0.15.58 45.06
8 Laitinen Tuomo SäynSa 1.14.41 0.26.17 38.01
9 Kokkonen Timo KaSu 1.14.55 0.26.31 37.08

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Petri KaaRa 46.57 0.00.00 61.75
2 Tuomala Jyrki S-JKL 49.48 0.02.51 56.77
3 Savikko Olli TarpSu 50.54 0.03.57 54.11
4 Kiljunen Juha LS-37 53.54 0.06.57 49.76
5 Lassila Antti KuortKu 59.18 0.12.21 44.00
6 Tiainen Hannu NiS 1.03.58 0.17.01 39.66
Similä Juha SKVuoksi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sippola Asko KuortKu 48.59 0.00.00 60.31
2 Martikainen Pasi HU 50.32 0.01.33 57.58
3 Vilppola Arto S-2000 53.59 0.05.00 53.08
4 Martikainen Ari HU 55.46 0.06.47 50.59
5 Koponen Hannu SäynSa 59.21 0.10.22 46.79
6 Paukku Ismo IPR 59.27 0.10.28 45.97
7 Karppinen Jouko LaiVe 1.01.47 0.12.48 43.51
8 Piispanen Reima HaapavU 1.05.11 0.16.12 40.56
9 Koljonen Pekka IisVi 2.41.09 1.52.10 16.13
Ruutala Jyrki IisVi HYL -
Gretschel Horst KEV KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 45.36 0.00.00 59.41
2 Pulkkinen Pekka JoKu 53.10 0.07.34 50.19
3 Tikkanen Tapio SaSu 53.19 0.07.43 49.28
4 Tunis Bengt Femman 55.19 0.09.43 46.77
5 Turkka Esko KS 1.02.26 0.16.50 40.79
6 Väätäinen Hannu IPR 1.06.25 0.20.49 37.73
7 Nyberg Henry Trian 1.08.55 0.23.19 35.77
8 Karhunen Juha KuoSu 1.15.55 0.30.19 31.94
9 Vesisenaho Markku SievSi 1.18.21 0.32.45 30.43
10 Huusko Martti IisVi 1.35.41 0.50.05 24.49
Valkonen Pekka SaSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 50.39 0.00.00 56.45
2 Ollikainen Seppo JuvU 50.59 0.00.20 55.56
3 Lehtinen Teuvo SOC 56.31 0.05.52 49.64
4 Urpalainen Jukka MiehVi 57.29 0.06.50 48.34
5 Keltamäki Seppo JoKu 58.23 0.07.44 47.14
6 Kemppainen Taisto VaKa 58.32 0.07.53 46.56
7 Mourujärvi Kauno KuoSu 1.00.03 0.09.24 44.94
8 Tolvanen Mauri LeSi 1.02.38 0.11.59 42.65
9 Hahtola Aulis RasKu 1.04.36 0.13.57 40.94
10 Köngäs Martti PuolRy 1.05.15 0.14.36 40.12
11 Virkkula Unto NivU 1.05.51 0.15.12 39.35
12 Tolkkinen Veikko SoJy 1.10.34 0.19.55 36.34
13 Köykkä Jussi RasKu 1.14.01 0.23.22 34.28
14 Lappalainen Martti Navi 1.14.31 0.23.52 33.69
15 Lakkala Ossi KuoSu 1.14.48 0.24.09 33.21
16 Salonen Kauko IPR 1.23.33 0.32.54 29.41
Pääkkönen Ari KuPe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Jorma JuvU 34.33 0.00.00 47.07
2 Inkinen Paavo Jyry 34.47 0.00.14 46.37
3 Ahtiainen Pertti KR 35.46 0.01.13 44.71
4 Kesti Tapani KuortKu 35.58 0.01.25 44.09
5 Ravattinen Pekka JoKu 36.27 0.01.54 43.13
6 Jokinen Leo KoS 38.27 0.03.54 40.54
7 Juola Eero KoS 39.10 0.04.37 39.45
8 Nurminen Heikki IPR 40.48 0.06.15 37.54
9 Oja Jorma NiS 42.53 0.08.20 35.40
10 Taipalus Esko RasKe 44.50 0.10.17 33.55
11 Jakovlev Sulo PiVe 45.33 0.11.00 32.73
12 Herttuainen Vesa RaKaS 45.36 0.11.03 32.40
13 Rönkkö Paavo EsSu 46.32 0.11.59 31.46
14 Voutilainen Taisto IPR 50.57 0.16.24 28.46
15 Tammela Seppo TikSu 52.35 0.18.02 27.32
16 Kettunen Kimmo SäynSa 52.46 0.18.13 26.97
17 Viitasaari Jussi NiS 53.49 0.19.16 26.19
18 Pitkänen Heikki JRV 1.00.05 0.25.32 23.23
19 Niskanen Erkki SievSi 1.11.03 0.36.30 19.46

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tahvanainen Veijo PäijRa 40.21 0.00.00 39.83
2 Jonkka Arvo RasKa 52.49 0.12.28 29.97
3 Tolmunen Tauno SäynSa 54.47 0.14.26 28.46
4 Pelkonen Toivo YlikNM 56.48 0.16.27 27.02
5 Sivonen Martti LipTa 59.33 0.19.12 25.37
6 Keskinen Matti TikSu 1.01.30 0.21.09 24.17
7 Oja Reijo NivU 1.10.53 0.30.32 20.63
8 Paavilainen Arvo IPR 1.12.52 0.32.31 19.74
9 Reini Jaakko TikSu 1.16.57 0.36.36 18.38
10 Linna Esko NivU 1.18.01 0.37.40 17.82
11 Laine Tapani KuoSu 2.01.12 1.20.51 11.27

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ryyppö Toivo JoKu 36.09 0.00.00 35.94
2 Moisio Paavo SaPu 38.53 0.02.44 32.16
3 Puustinen Valto IisVi 45.01 0.08.52 26.70
4 Kakkola Eero JoKu 46.58 0.10.49 24.55
5 Häkkinen Tapani IPR 1.02.17 0.26.08 17.73

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautala Eelis IisVi 49.46 0.00.00