FIN GB SWE
Login to IRMA
Keskimatka
Classes District Club Number of the competitors
Classes H21
Length
Number of the participants 11
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Häkkinen Mika Hiilto 39.49 0.00.00 80.18
2 Kahelin Jouni VaajTe 40.38 0.00.49 77.26
3 Rissanen Antti TP 41.43 0.01.54 73.98
4 Huikko Petteri VaajTe 45.00 0.05.11 67.40
5 Kleemola Joona Eks 45.29 0.05.40 65.51
6 Jokinen Heikki LS-37 45.56 0.06.07 63.71
7 Pyykönen Pasi KanSu 51.08 0.11.19 56.19
8 Pesu Raino Hiilto 51.46 0.11.57 54.47
9 Kupriyanov Alexey RUS 55.53 0.16.04 49.51
Nykänen Tomi LS-37 KES -
Mikkola Timo Hiisi EIL -

Classes H40
Length
Number of the participants 5
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Voutilainen Arto JRV 36.47 0.00.00 60.79
2 Klemettinen Vesa S-JKL 40.48 0.04.01 52.75
3 Pirilä Mikko HlS 46.44 0.09.57 44.26
4 Ikola Timo LeSi 51.03 0.14.16 38.87
5 Hyvönen Esa S-JKL 57.09 0.20.22 33.26

Classes H45
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Surakka Petteri HS 38.31 0.00.00
2 Rissanen Markku TP 45.43 0.07.12

Classes H50
Length
Number of the participants 9
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Savikko Olli TarpSu 30.10 0.00.00 67.06
2 Mäki Pekka TarpSu 30.29 0.00.19 65.11
3 Mäkinen Seppo S-2000 32.09 0.01.59 60.56
4 Launonen Jarmo KeU 32.29 0.02.19 58.77
5 Raudus Timo Eks 34.28 0.04.18 54.29
6 Höstman Stefan Malax 35.22 0.05.12 51.83
7 Kleemola Jouko Eks 35.45 0.05.35 50.22
8 Paasi Jaakko TP 39.38 0.09.28 44.34
9 Ijas Markku HyRa 43.07 0.12.57 39.88

Classes H55
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Ovaska Pertti EE 33.53 0.00.00 59.13
2 Martikainen Pasi IPR 35.55 0.02.02 51.60
3 Niemensivu Pekka KanSu 37.05 0.03.12 45.93
Jetsonen Juhani OC-DUBHE EIL -

Classes H60
Length
Number of the participants 5
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Juura Esa KanSu 24.52 0.00.00 50.45
2 Peltonen Heikki IPR 25.17 0.00.25 47.76
3 Viilo Keijo TP 27.28 0.02.36 42.25
4 Aalto Timo TurSa 30.12 0.05.20 36.87
Nuoranne Jussi LHR KES -

Classes H65
Length
Number of the participants 6
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Saarinen Heikki SOC 25.53 0.00.00 52.00
2 Ollikainen Seppo IPR 26.31 0.00.38 48.85
3 Köykkä Jussi RasKu 36.58 0.11.05 33.68
4 Hirsimäki Raimo JäPa 42.46 0.16.53 27.93
5 Ojala Antti TurSa 44.32 0.18.39 25.69
Hahtola Aulis RasKu EIL -

Classes H70
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Ilkka Jarmo RaJu 24.00 0.00.00 44.95
2 Nurminen Heikki IPR 32.26 0.08.26 31.60
3 Varonen Arto LeSi 35.27 0.11.27 27.39
4 Torvikoski Jouko JäPa 44.01 0.20.01 20.83

Classes H75
Length
Number of the participants 5
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Kanerva Unto Jyry 28.04 0.00.00 39.42
2 Martikainen Arvo LS-37 30.43 0.02.39 34.67
3 Luukko Jukka LS-37 36.19 0.08.15 28.18
4 Häkkinen Tapani IPR 40.29 0.12.25 24.26
Kuisla Raimo EE KES -

Classes H20
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Kleemola Arttu Eks 1.03.54 0.00.00
2 Paasi Antti TP 1.06.44 0.02.50

Classes H17
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Ikola Atte LeSi 43.21 0.00.00
2 Arvela Oskari LS-37 47.08 0.03.47

Classes H15
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Saarela Benjamin LHR 39.14 0.00.00
2 Maaranen Jaakko PäijRa 42.56 0.03.42
3 Viilo Tommi TP 44.18 0.05.04
4 Perälä Eemeli PäijRa 1.01.34 0.22.20

Classes H13
Length
Number of the participants 5
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Klemettinen Simo S-JKL 21.59 0.00.00
2 Pesu Akseli Hiilto 22.33 0.00.34
3 Arvela Henri LS-37 25.38 0.03.39
4 Filppula Juho VirtU 45.45 0.23.46
5 Ekwik Niclas Lynx 52.08 0.30.09

Classes D21
Length
Number of the participants 4
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Pesu Mervi RR 54.05 0.00.00 52.93
2 Vaano Kristiina RaVi 1.08.57 0.14.52 39.44
3 Arvela Kirsi LS-37 1.18.45 0.24.40 32.72
Andelin Marjaana LaTa KES -

Classes D35
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Wiklund Anna RaHa 50.48 0.00.00

Classes D40
Length
Number of the participants 3
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Ojansivu Marjo-Riitta SuSe 33.39 0.00.00 38.97
2 Jämsén Miia JRV 33.59 0.00.20 35.70
3 Telilä Marke RaVi 36.13 0.02.34 30.78

Classes D50
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Erkkilä Marja RaJu 25.18 0.00.00
2 Riikonen Tiina HU-46 32.24 0.07.06

Classes D60
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Juura Maarit KanSu 28.46 0.00.00

Classes D65
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Malmsten Beatrice Jyry 33.15 0.00.00

Classes D70
Length
Number of the participants 1
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Palomäki Eila SuSe 37.01 0.00.00

Classes D20
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead Points
1 Koskinen Pinja RR 42.01 0.00.00
2 Kilpeläinen Pihla JRV 58.56 0.16.55

Classes D15
Length
Number of the participants 5
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Tiljander Venla HyRa 23.04 0.00.00
2 Voutilainen Lotta JRV 23.21 0.00.17
3 Filppula Ella VirtU 30.35 0.07.31
4 Kupriyanova Maria RUS 32.39 0.09.35
5 Pesu Vilma Hiilto 37.34 0.14.30

Classes D13
Length
Number of the participants 2
Place Name Club Time Difference to the lead
1 Rantanen Annika Koovee 25.28 0.00.00
Laitamäki Lotta HlT HYL -