FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-sprintti, viralliset SM-tulokset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja M21
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirmula Miika KR 13.42 0.00.00
2 Oksanen Teemu IkNV 13.45 0.00.03
3 Heikkilä Tuomas HS 13.54 0.00.12
4 Ruohola Akseli MSParma 14.06 0.00.24
5 Sankelo Sampo LapVi 14.08 0.00.26
5 Ronkainen Aarni JRV 14.08 0.00.26
7 Aho Aaro VaHa 14.13 0.00.31
8 Syrjäläinen Topi HS 14.16 0.00.34
9 Seppä Touko TuS 14.20 0.00.38
10 Rauturier Maxime KR 14.23 0.00.41
11 Kaario Otto HS 14.32 0.00.50
12 Kymäläinen Severi TP 14.42 0.01.00
13 Sevelius Emil OK77 14.48 0.01.06
14 Spektors Fricis TuMe 14.53 0.01.11
15 Donner Jonny OK77 14.58 0.01.16
16 Suna Jussi TuMe 15.01 0.01.19
16 Pasanen Ville KR 15.01 0.01.19
18 Virtanen Akseli TuMe 15.02 0.01.20
19 Jansson Emil Brahe 15.03 0.01.21
19 Suominen Eemeli HiKi 15.03 0.01.21
21 Takanen Lari PR 15.07 0.01.25
21 Kirjavainen Santeri KR 15.07 0.01.25
23 Sopo Aleksi Navi 15.11 0.01.29
24 Hirvikallio Joni Koovee 15.14 0.01.32
25 Senttula Tuukka S-JKL 15.16 0.01.34
26 Heinonen Eero MSParma 15.17 0.01.35
27 Peltola Samuli JRV 15.25 0.01.43
28 Silvennoinen Oskari KR 15.28 0.01.46
29 Vaismaa Lassi HS 15.32 0.01.50
30 Koskinen Roope KR 15.35 0.01.53
31 Vainio Antti MSParma 15.37 0.01.55
32 Suutari Matti VeVe 15.39 0.01.57
33 Nokka Atte VeVe 15.45 0.02.03
34 Valtonen Luukas HS 15.48 0.02.06
34 Heikkilä Niklas KS 15.48 0.02.06
36 Solonen Joni LS-37 15.56 0.02.14
37 Tikhonov Gleb TuMe 15.59 0.02.17
38 Saikko Antti TP 16.00 0.02.18
39 Ojala Aaro KS 16.05 0.02.23
40 Turkki Eero HS 16.16 0.02.34
41 Ovaska Janne VeVe 16.23 0.02.41
41 Hämäläinen Kasperi KR 16.23 0.02.41
43 Rantala Valtteri LS-37 16.25 0.02.43
43 Anttolainen Aleksi LS-37 16.25 0.02.43
45 Kuningas Janne LappRi 16.26 0.02.44
46 Stenbacka Wilhelm OK77 16.37 0.02.55
47 Hjulgren Markus EsAk 17.18 0.03.36
Similä Severi TP HYL -

Sarja W21
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sianoja Maija MSParma 13.54 0.00.00
2 Oksanen Maiju KangSK 14.24 0.00.30
3 Karppinen Inari EsSu 14.26 0.00.32
4 Harju Venla TP 14.30 0.00.36
5 Mänkärlä Aino Lynx 14.34 0.00.40
6 Teini Marika KR 14.35 0.00.41
7 Janosikova Tereza S-JKL 14.46 0.00.52
8 Klemettinen Veera S-JKL 14.49 0.00.55
9 Nurminen Inka JRV 15.02 0.01.08
10 Taipale Anniina S-JKL 15.05 0.01.11
11 Kaasiku Evely HS 15.08 0.01.14
12 Tuomisto Anu NOR 15.13 0.01.19
13 Taulavuori Venla TP 15.15 0.01.21
14 Ukskoski Karoliina LS-37 15.19 0.01.25
15 Nymalm Amy PIF 15.24 0.01.30
16 Kauppila Sanna LS-37 15.26 0.01.32
16 Ruokonen Sara-Elise AngA 15.26 0.01.32
18 Närhi Anna LS-37 15.27 0.01.33
19 Hämäläinen Roosa HiKi 15.28 0.01.34
20 Nurmi Kirsi Pohjant 15.34 0.01.40
21 Haapala Ida KR 15.36 0.01.42
22 Haanpää Anni TP 15.40 0.01.46
23 Haajanen Sofia Pohjant 15.41 0.01.47
24 Laaksoviita Veera KR 15.42 0.01.48
25 Hahn Olivia OK77 15.44 0.01.50
26 Kinni Saila TP 15.54 0.02.00
27 Niemi Tiina RasKa 16.05 0.02.11
28 Nietula Minja HS 16.06 0.02.12
29 Salmia Tessa MSParma 16.07 0.02.13
29 Vuori Jenny TuS 16.07 0.02.13
31 Patana Jenny RaJu 16.09 0.02.15
32 Rantala Jasmiina Lynx 16.24 0.02.30
32 Latvala Matilda S-JKL 16.24 0.02.30
32 Mattila Milla HS 16.24 0.02.30
35 Hirvonen Eveliina PR 16.26 0.02.32
36 Ojala Jenny RasKa 16.34 0.02.40
37 Turakainen Venla KR 16.37 0.02.43
38 Donner Isabel OK77 16.42 0.02.48
39 Moilanen Anna RasKa 16.47 0.02.53
40 Silvennoinen Siiri KR 17.09 0.03.15
41 Pelkonen Roosa TP 17.19 0.03.25
42 Goman Anna Pohjant 17.20 0.03.26
43 Rahkola Ella-Noora TuS 17.36 0.03.42
43 Saarijärvi Salla RasKa 17.36 0.03.42
45 Kinnala Venla TuS 17.58 0.04.04
Hilo Hanne EsSu HYL -
Julkunen Sonja MSParma HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Vinski Navi 14.33 0.00.00
2 Aho Rauli VaHa 14.46 0.00.13
3 Donner Jesper OK77 14.55 0.00.22
4 Kenttämies Eevert Koovee 14.57 0.00.24
5 Ronkainen Elias JRV 15.14 0.00.41
6 Rannila Oskari LapVi 15.23 0.00.50
7 Ahoniemi Santeri HS 15.25 0.00.52
8 Ankelo Jussi MSParma 15.29 0.00.56
9 Rautio Daniel EsSu 15.34 0.01.01
10 Saarela Thomas EsSu 15.37 0.01.04
11 Ekola Juuso LapVi 15.42 0.01.09
12 Nikkinen Hannes HiKi 15.46 0.01.13
13 Kuusikko Miska IkNV 15.55 0.01.22
14 Karjanlahti Kosti RaJu 16.02 0.01.29
15 Aalto Lauri MSParma 16.12 0.01.39
16 Mäenpää Jaakko KR 16.14 0.01.41
17 Sallinen Eero KangSK 16.28 0.01.55
18 Liponkoski Aapo TP 16.30 0.01.57
19 Noponen Juho EsSu 16.31 0.01.58
20 Muukkonen Topias MSParma 16.32 0.01.59
21 Niemelä Julius MSParma 16.36 0.02.03
22 Jutila Aleksi S-JKL 16.43 0.02.10
22 Aaltonen Tatu Lynx 16.43 0.02.10
24 Meuronen Joonas HS 16.55 0.02.22
25 Simola Jere Koovee 17.00 0.02.27
26 Peltonen Lasse KS 17.20 0.02.47
27 Skyttä Ilari HS 17.28 0.02.55
28 Niemelä Paavo KR 17.42 0.03.09
29 Balck Axel AngA 17.54 0.03.21
30 Gustafsson Noel EsSu 18.31 0.03.58
31 Heikkinen Aaro HS 19.34 0.05.01
31 Mäki-Laurila Anttoni TP 19.34 0.05.01
33 Nättiaho Elmeri S-JKL 21.59 0.07.26
34 Sarkkinen Joonas LaTa 23.58 0.09.25
Lehtonen Elias MSParma HYL -
Rytkö Olli VeVe HYL -
Sivonen Miro VaHa HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvilahti Joona VeVe 13.53 0.00.00
2 Koskinen Eemil VaHa 13.56 0.00.03
3 Hauhia Aleksi RaJu 13.57 0.00.04
4 Pöytäkangas Elias VaaSu 14.08 0.00.15
5 Kallela Lenni HS 14.28 0.00.35
6 West Viktor Brahe 14.46 0.00.53
7 Jussinmäki Iisakki LapVi 14.50 0.00.57
8 Carlsson Oliver EsAk 14.51 0.00.58
9 Vuorinen Miki Koovee 14.59 0.01.06
10 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 15.29 0.01.36
11 Liljeström Matias HS 15.32 0.01.39
12 Tonteri Tuomas KS 15.45 0.01.52
13 Toivonen Nuutti RR 15.51 0.01.58
14 Heino Veikka Pohjant 16.05 0.02.12
15 Gil Aguilar Yeray S-JKL 16.16 0.02.23
16 Hautala Rasmus Femman 16.28 0.02.35
17 Lintula Aapo HS 16.39 0.02.46
Heikkinen Altti SoJy HYL -
Kallioniemi Justus RaLu HYL -
Lehtovirta Eetu TP HYL -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Töyrylä Rasmus KyS 12.43 0.00.00
2 Sivill Tommi S-JKL 12.57 0.00.14
3 Hellstedt Oliver Lynx 13.30 0.00.47
4 Virkajärvi Aapo JRV 13.38 0.00.55
5 Lautamäki Topias MSParma 14.06 0.01.23
6 Paloheimo Lenni ORa 14.11 0.01.28
7 Takanen Eetu VeVe 14.12 0.01.29
8 Haara Väinö HS 14.31 0.01.48
9 Kivioja Arttu RasKa 14.32 0.01.49
10 Kuronen Aapo JRV 14.36 0.01.53
11 Kavonius Atte HiKi 14.40 0.01.57
12 Kallio Santeri KoS 14.42 0.01.59
13 Lakanen Lauri HS 14.44 0.02.01
14 Isoherranen Antti Lynx 14.47 0.02.04
15 Löfbacka Atte LapVi 14.50 0.02.07
16 Juntunen Henrik KR 14.59 0.02.16
17 Friman Eemeli HyRa 15.07 0.02.24
18 Saranen Mikael HS 15.26 0.02.43
19 Kovanen Sauli S-JKL 15.30 0.02.47
20 Kuusinen Karri Lynx 15.37 0.02.54
21 Pajari Antti SKVuoksi 15.40 0.02.57
22 Suomalainen Vilho LappRi 15.45 0.03.02
23 Nyman Elias Lynx 15.50 0.03.07
24 Syväterä Sampo EsSu 16.16 0.03.33
25 Konttinen Otto SaSu 16.34 0.03.51
26 Szanti Elias TP 16.59 0.04.16
27 Kuikko Matias KangSK 17.05 0.04.22
28 Talka Eero KS 17.15 0.04.32
29 Karjalainen Samuli JRV 17.22 0.04.39
30 Saarilaakso Sulo LappRi 17.37 0.04.54
31 Kemppi Anton EsSu 17.39 0.04.56
32 Vaje Jaakko SKUusi 17.43 0.05.00
33 Rikkonen Joonas TuS 18.09 0.05.26
34 Sarkkinen Eetu LaTa 18.38 0.05.55
35 Nyman Vilhelm Brahe 18.58 0.06.15
36 Haapala Elias RR 19.32 0.06.49
Malmström Kaapo RR HYL -
Mourujärvi Jonne RR HYL -
Mäenpää Ilmari KR HYL -
Nyman Matias TuS HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Penttilä Akseli Koovee 12.37 0.00.00
2 Virtanen Onni AngA 12.43 0.00.06
3 Hietala Vilho S-JKL 13.04 0.00.27
4 Paakkolanvaara Kalle Pohjant 13.06 0.00.29
5 Tyni Sisu VeVe 13.23 0.00.46
6 Lintunen Aapo RaKaS 13.24 0.00.47
7 Leinonen Otso RR 13.30 0.00.53
8 Kirves Antti AngA 13.42 0.01.05
9 Söyrilä Leevi AngA 13.53 0.01.16
10 Närhi Eetu AnttU 14.08 0.01.31
11 Lemström Fredrik Raseborg 14.14 0.01.37
11 Koski Juuso LapVi 14.14 0.01.37
13 Tolonen Vilho RaN 14.15 0.01.38
14 Roschier Eemil HS 14.25 0.01.48
15 Sundberg Hannes Minken 14.27 0.01.50
16 Joensuu Aapo HS 14.40 0.02.03
17 Karvonen Tatu KS 14.41 0.02.04
18 Ala-Honkola Svantte LapVi 14.43 0.02.06
19 Göransson Niklas HS 14.49 0.02.12
20 Saalasti Paavo KR 14.53 0.02.16
21 Wirsching Lukas Pihkan 15.33 0.02.56
22 Juote Aleksi AngA 15.34 0.02.57
23 Kiintola Eemil KS 15.47 0.03.10
24 Räihä Konsta Navi 16.11 0.03.34
25 Muhonen Eetu RaJu 16.13 0.03.36
26 Rieppo Veeti KR 16.23 0.03.46
27 Joopi Lauri UlvUra 16.46 0.04.09
28 Kärkkäinen Eliel IkNV 18.17 0.05.40
29 Kallio Aleksi S-JKL 19.20 0.06.43
Hyytiäinen Topi KangSK HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Savinainen Joakim RasKu 12.22 0.00.00
2 Orhanen Johannes RasKu 13.04 0.00.42
3 Viippola Veeti SoJy 13.13 0.00.51
4 Martomaa Eero EsSu 13.45 0.01.23
5 Immonen Topias HlS 13.48 0.01.26
6 Marttinen Aatu LS-37 13.54 0.01.32
7 Reiman Niklas Trian 14.21 0.01.59
8 Backman Voitto KangSK 14.30 0.02.08
8 Pohjalainen Olli VeVe 14.30 0.02.08
10 Kivistö Joona TP 14.31 0.02.09
11 Vuorenmaa Joona Koovee 14.32 0.02.10
12 Järvensivu Arttu HS 14.39 0.02.17
13 Seppälä Kalle JRV 14.50 0.02.28
14 Heinilä Pyry RasKa 15.05 0.02.43
15 Varvikko Aaro EsAk 15.26 0.03.04
15 Sorsa Lauri SoJy 15.26 0.03.04
17 Juvaste Samuel EsSu 15.37 0.03.15
18 Lång Elmeri KuoSu 15.53 0.03.31
19 Pietilä Luka TP 15.57 0.03.35
20 Hanhijärvi Matteus EsAk 16.01 0.03.39
21 Ryyppö Topias HS 16.28 0.04.06
21 Ekqvist Leo HiKi 16.28 0.04.06
23 Lilja Masi TP 16.31 0.04.09
24 Siivonen Eero Koovee 16.45 0.04.23
25 Suvinen Sisu SaSu 16.53 0.04.31
26 Haapamäki Aaro KauKa 16.56 0.04.34
27 Puurunen Joona OuTa 16.57 0.04.35
28 Jormanainen Ilja KR 17.00 0.04.38
29 Kankaanpää Mikki EsSu 17.07 0.04.45
30 Jauho Eelis LappRi 17.15 0.04.53
31 Hannula Riku LS-37 17.23 0.05.01
32 Väänänen Lauri Pihkan 18.13 0.05.51
33 Forsman Aaron HiKi 21.10 0.08.48
Heikkinen Konsta SoJy HYL -
Hilo Kasper EsSu HYL -
Mjösund Rasmus EsSu HYL -
Vartiainen Oliver AR HYL -
Väliaho Aarni TP HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stenholm Daniel TuS 12.22 0.00.00
2 Toivanen Aaron HyRa 12.35 0.00.13
3 Kantelinen Vili HyRa 12.59 0.00.37
4 Sundberg Elias Minken 13.05 0.00.43
5 Kiukkonen Leevi KauKa 13.15 0.00.53
6 Latonummi Hermanni LS-37 13.18 0.00.56
7 Ekonoja Kasper S-JKL 13.25 0.01.03
8 Talka Aapo KS 13.26 0.01.04
9 Taponen Eemeli Jyry 13.33 0.01.11
10 Repo Saku TP 13.39 0.01.17
11 Lepistö Onni HauSi 13.47 0.01.25
12 Sirén Niki TuS 14.33 0.02.11
13 Yrjölä Aaro LS-37 14.39 0.02.17
14 Palmroos Elton PIF 14.42 0.02.20
15 Mäkinen Eino JRV 14.43 0.02.21
15 Veikkola Viljami EsSu 14.43 0.02.21
17 Krogius Alvar HS 14.44 0.02.22
17 Palmroos Elliot PIF 14.44 0.02.22
19 Lyytinen Topias SuoVa 14.45 0.02.23
20 Liuha Eino KangSK 14.49 0.02.27
21 Lähteenmäki Iiro TuS 14.58 0.02.36
22 Johansson Patrik EsSu 15.03 0.02.41
23 Lintunen Elmo RaKaS 15.14 0.02.52
24 Puro-Aho Aapo VaaSu 15.19 0.02.57
25 Heinonen Lauri Lynx 15.47 0.03.25
26 Ekström Lassi MSParma 15.52 0.03.30
27 Männikkö Aapo SaSu 16.21 0.03.59
28 Pulkkinen Elmo RaKaS 16.23 0.04.01
29 Makki Daniel EsAk 16.55 0.04.33
30 Kullberg Lauri Trian 16.59 0.04.37
31 Pusa Väinö KangSK 17.01 0.04.39
32 Räihä Vinski Navi 17.22 0.05.00
33 Varjola Veeti Koovee 18.19 0.05.57
34 Backman Sebastian OK77 18.25 0.06.03
Heikkinen Paavo TP HYL -
Koivisto Luukas SKUusi HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Punto Elli EsSu 12.59 0.00.00
2 Virkajärvi Heta JRV 13.34 0.00.35
3 Kaiponen Iida-Emilia KR 13.43 0.00.44
4 Kaikkonen Oona Koovee 13.48 0.00.49
5 Kemppi Silva EsSu 13.51 0.00.52
6 Hyyppä Liina LapVi 14.10 0.01.11
7 Sallila Katarina HS 14.11 0.01.12
8 Virtala Emmi PIF 14.13 0.01.14
9 Sikkilä Peppi LapVi 14.18 0.01.19
10 Berke Laura LapVi 14.26 0.01.27
11 Karkiainen Helmi S-JKL 14.33 0.01.34
12 Laamanen Emma-Riikka TP 14.47 0.01.48
13 Heikkinen Roosa VeVe 14.52 0.01.53
14 Poijärvi Aino Koovee 15.05 0.02.06
15 Miettinen Kiia EsSu 15.29 0.02.30
16 Pajari Maija SKVuoksi 15.30 0.02.31
17 Mänty Elisa RR 15.31 0.02.32
18 Juntunen Hertta KR 15.34 0.02.35
19 Rokala Erica LapVi 15.44 0.02.45
20 Wickholm Saga Trian 15.46 0.02.47
21 Näsi Minea RaJu 15.48 0.02.49
22 Ahlfors Anni RaLu 16.01 0.03.02
23 Ekström Lotte-Line MSParma 16.14 0.03.15
24 Gröhn Ronja TP 16.21 0.03.22
25 Lindén Amalia Trian 16.30 0.03.31
26 Sipilä Mia KangSK 16.36 0.03.37
27 Paavola Titta KyS 16.38 0.03.39
28 Matinheikki Liisa TP 16.43 0.03.44
29 Talvitie Meri Koovee 16.55 0.03.56
30 Papinaho Alina S-JKL 16.58 0.03.59
31 Gripenberg Ester OK77 17.05 0.04.06
32 Linnainmaa Annukka KangSK 17.25 0.04.26
33 Tonder Oona KR 17.32 0.04.33
34 Mattila Helmi RasTiimi 17.47 0.04.48
35 Hanhijärvi Maijukka EsAk 18.12 0.05.13

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nivukoski Lotta LapVi 13.19 0.00.00
2 Kurttila Meeri Lynx 13.38 0.00.19
3 Lehtonen Venla MSParma 13.41 0.00.22
4 Kyläkoski Elli TuS 13.56 0.00.37
5 Tuomaala Ella RaJu 14.06 0.00.47
6 Mäkäräinen Selma S-JKL 14.23 0.01.04
7 Rantanen Annika Koovee 14.51 0.01.32
8 Luhtasaari Nea RaJu 14.52 0.01.33
9 Nordgren Cecilia Trian 14.57 0.01.38
10 Elovaara Emma AngA 15.28 0.02.09
11 Lukkari Matilda SKUusi 15.31 0.02.12
12 Hietala Sini LapVi 15.42 0.02.23
13 Lampinen Pihla TP 15.49 0.02.30
14 Kämäräinen Loviisa SoJy 15.55 0.02.36
15 Lehtonen Minttu SiiRa 16.04 0.02.45
16 Heinilä Lumi TP 16.09 0.02.50
17 Naskali Johanna KyRa 16.12 0.02.53
18 Davidsson Linnéa TP 16.20 0.03.01
19 Viskari Saana Lynx 17.19 0.04.00
20 Kriktilä Pihla VeVe 17.35 0.04.16
21 Biskop Patricia LapVi 17.44 0.04.25
22 Suokko Matilda LapVi 18.03 0.04.44
22 Kuokka Katri IisVi 18.03 0.04.44
24 Nieminen Reetta VaHa 18.20 0.05.01
25 Karppinen Vilma KuoSu 18.56 0.05.37

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäki-Hokkonen Anni EsSu 13.13 0.00.00
2 Lehtinen Martta AngA 14.12 0.00.59
3 Kuusikko Kiia Pohjant 14.14 0.01.01
4 Liuha Vilma KangSK 14.24 0.01.11
5 Nurmela Helmiina LS-37 14.34 0.01.21
6 Kajander Saana Trian 14.35 0.01.22
6 Niinimäki Nelli Pohjant 14.35 0.01.22
8 Mariani Sandra Koovee 14.39 0.01.26
9 Lintunen Venla RaKaS 14.54 0.01.41
10 Taini Elli JRV 14.59 0.01.46
11 Vallittu Tuuli KangSK 15.01 0.01.48
12 Heikkinen Hilla SoJy 15.28 0.02.15
13 Enroth Emma RaN 15.32 0.02.19
14 Rajala Maija RaJu 15.33 0.02.20
15 Kankaanpää Martta EsSu 15.41 0.02.28
16 Koski Hanni Koovee 15.46 0.02.33
17 Päärni Iina MSParma 15.49 0.02.36
18 Gaasenbeek Annlinn LS-37 16.10 0.02.57
19 Papinaho Enne S-JKL 16.12 0.02.59
20 Malinen Fanni Navi 16.21 0.03.08
21 Palomäki Emilia RasKa 16.31 0.03.18
22 Mustonen Vilma KangSK 16.38 0.03.25
23 Enroth Jenna RaN 16.43 0.03.30
24 Pihlajaniemi Aini Pohjant 16.52 0.03.39
25 Liukkonen Veera AnttU 16.54 0.03.41
26 Löfqvist Linn Femman 16.59 0.03.46
26 Lehtonen Vilja AngA 16.59 0.03.46
28 Martikainen Ronja JRV 17.10 0.03.57
29 Ahlfors Erika JRV 17.13 0.04.00
30 Kaiponen Ella-Sofia ORa 17.36 0.04.23
31 Peltonen Riikka JRV 18.16 0.05.03
32 Markkanen Iita SKUusi 18.23 0.05.10
33 Määttälä Selma LapVi 18.29 0.05.16
34 Auvinen Senja AnttU 19.20 0.06.07
35 Frondelius Elli RaKaS 20.08 0.06.55
Vepsäläinen Liina HS HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso Lotta LappRi 12.35 0.00.00
2 Fröjdö Ellen TuS 13.38 0.01.03
3 Koskinen Iida RaN 13.49 0.01.14
4 Halkilahti Siiri AngA 13.55 0.01.20
5 Muukkonen Roosa SKUusi 14.01 0.01.26
6 Länsitie Pinja Pohjant 14.19 0.01.44
7 Määttänen Stella RasKa 14.27 0.01.52
8 Sauso Aada HS 14.40 0.02.05
9 Roche Amaia EsSu 14.46 0.02.11
10 Sikkilä Iines LapVi 14.49 0.02.14
11 Ketola Matleena LapVi 14.57 0.02.22
12 Miettinen Tuuli Lynx 15.04 0.02.29
13 Similä Helmiina Pohjant 15.10 0.02.35
14 Honkanen Siiri LS-37 15.17 0.02.42
15 Harjamäki Manja HS 15.22 0.02.47
16 Lindholm Siiri ORa 15.23 0.02.48
17 Siivola Alina HS 15.27 0.02.52
18 Nynäs Matilda Botnia 15.36 0.03.01
19 Heikkinen Aada Pohjant 15.41 0.03.06
20 Vepsäläinen Liinu KuoSu 15.44 0.03.09
21 Lehtovirta Saana TP 16.09 0.03.34
21 Jormanainen Tuuli KangSK 16.09 0.03.34
23 Perälä Fanni RaJu 16.13 0.03.38
24 Lehtinen Lotta HS 16.26 0.03.51
25 Kuoppala Saana RasKu 16.37 0.04.02
26 Häkkinen Senni AnttU 16.41 0.04.06
27 Kaijalainen Katariina EsAk 16.43 0.04.08
28 Anttila Emilia JRV 16.52 0.04.17
29 Salmia Kaisla RaN 16.58 0.04.23
29 Laamanen Karoliina TP 16.58 0.04.23
31 Koskinen Aino TP 17.10 0.04.35
32 Alonen Eeva S-JKL 17.25 0.04.50
33 Backlund Thelma Femman 17.37 0.05.02
34 Nivukoski Nanna LapVi 17.44 0.05.09
34 Virkkala Venla KaSu 17.44 0.05.09
36 Tonder Ilona SKVuoksi 18.01 0.05.26
37 Väisänen Martta Pohjant 18.12 0.05.37
38 Mäkelä Ella TuS 18.15 0.05.40
39 Hokkanen Liina Pohjant 18.48 0.06.13
Sillanpää Alisa Lynx HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jantunen Anni EsSu 12.49 0.00.00
2 Mennala Venla HlS 13.24 0.00.35
3 Oksa Jenni RasKa 14.05 0.01.16
4 Mononen Linda KR 14.56 0.02.07
5 Peltotalo Alma HlS 14.57 0.02.08
6 Tasala Emily TuS 15.01 0.02.12
7 Turpeinen Selma TP 15.12 0.02.23
8 Ryytty Inka Pohjant 15.20 0.02.31
9 Kalari Kaisla TP 15.25 0.02.36
10 Takanen Tiitu VeVe 15.27 0.02.38
10 Tetri Ella TuS 15.27 0.02.38
12 Sippola Sanni LapVi 15.42 0.02.53
13 Näykki Minttu LapVi 15.57 0.03.08
14 Kataja Enni RaJu 16.03 0.03.14
15 Jokelainen Sanja KaSu 16.10 0.03.21
16 Kulju Silva HlS 16.25 0.03.36
17 Heikkinen Elli S-JKL 16.35 0.03.46
18 Weckman Venla VeVe 16.38 0.03.49
19 Gaasenbeek Celine LS-37 16.41 0.03.52
20 Söyrilä Iida AngA 16.46 0.03.57
21 Ruotsalainen Elina LappRi 16.50 0.04.01
22 Heikkilä Nella RasKa 16.52 0.04.03
23 Talonen Elsa IkNV 16.58 0.04.09
24 Kapanen Anna MSParma 17.09 0.04.20
25 Vepsäläinen Elsa KyS 17.36 0.04.47
26 Koskinen Frida Trian 17.38 0.04.49
27 Niskanen Suvi KR 17.50 0.05.01
28 Tamminen Anna KyRa 17.58 0.05.09
29 Ylikojola Veera RaJu 18.10 0.05.21
30 Heikkinen Emmi RaKaS 18.38 0.05.49
31 Rajala Kerttu RaJu 18.40 0.05.51

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtonen Aurora UlvUra 12.38 0.00.00
2 Laakso Anni LappRi 12.42 0.00.04
3 Korte Martta TuS 13.25 0.00.47
4 Nikkinen Lotta HiKi 13.31 0.00.53
4 Kolmonen Aino KR 13.31 0.00.53
6 Malm Saara TP 13.32 0.00.54
7 Malinen Hertta Navi 13.52 0.01.14
8 Hokkanen Hilma Pohjant 14.28 0.01.50
9 Holmroos Siiri TuS 14.39 0.02.01
10 Damskägg Hilda HyRa 14.41 0.02.03
11 Niemelä Inka S-JKL 14.53 0.02.15
12 Tapiola Aada AngA 15.09 0.02.31
13 Myllymäki Elsa IkNV 15.34 0.02.56
14 Karjalainen Sonja TP 15.37 0.02.59
15 Räsänen Reeta Pohjant 15.39 0.03.01
16 Haavisto Kerttu TuS 15.50 0.03.12
17 Tiits Maria TP 15.56 0.03.18
18 Liukkonen Iiris AnttU 16.31 0.03.53
19 Riissanen Viivi EsAk 16.41 0.04.03
20 Lindholm Lotta ORa 17.08 0.04.30
21 Pennanen Ella-Lilja KR 17.22 0.04.44
22 Määttä Malla Pohjant 18.03 0.05.25
23 Kangas Inga Pohjant 18.37 0.05.59
24 Majander Tindra Trian 19.11 0.06.33
25 Hämäläinen Siiri KuoSu 19.24 0.06.46
Sauso Edith HS HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ihme Vili Pohjant 13.20 0.00.00
2 Ala-Äijälä Janne RaLu 14.42 0.01.22
3 Forsell Daniel Raseborg 14.43 0.01.23
4 Mikkolainen Juha-Matti VaHa 14.44 0.01.24
5 Manninen Heikki AnttU 14.47 0.01.27
6 Hytönen Juho-Veikko IkNV 14.48 0.01.28
7 Summanen Aapo HS 14.53 0.01.33
8 Iivari Antti RaJu 15.22 0.02.02
9 Mäkelä Jaakko SuSe 15.34 0.02.14
10 Niemi Pyry RR 15.51 0.02.31
11 Lamminsalo Marko TP 16.20 0.03.00
12 Annila Petri Koovee 16.29 0.03.09
13 Tuomaala Juuso RaJu 16.35 0.03.15
14 Kleemola Lauri Lynx 16.36 0.03.16
15 Rautiainen Teemu RastiE4 16.46 0.03.26
16 Aalto Tuomas EsAk 17.27 0.04.07
17 Tetri Tero TuS 18.23 0.05.03
18 Leinonen Lauri Pohjant 18.28 0.05.08
Näsi Matti RaJu HYL -
Rissanen Jaakko LapVe HYL -
Viinikka Heikki KR HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parjanne Antti Lynx 13.11 0.00.00
2 Berg Kimmo EsAk 14.01 0.00.50
3 Mattila Tuomas VeVe 14.10 0.00.59
4 Pukema Hannu-Pekka KS 14.16 0.01.05
5 Alonen Matti S-JKL 14.40 0.01.29
6 Korpinen Taneli TuMe 14.41 0.01.30
7 Pohjola Lauri S-JKL 14.59 0.01.48
8 Kinni Juho TP 15.01 0.01.50
9 Myllärinen Jani Koovee 15.13 0.02.02
10 Seppänen Mika VaKa 15.27 0.02.16
11 Forsström Calle Raseborg 15.29 0.02.18
12 Liukkonen Matti RR 15.31 0.02.20
13 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 15.32 0.02.21
14 Kokkinen Kari LaTa 15.49 0.02.38
15 Aho Jukka RaJu 15.52 0.02.41
16 Väänänen Heikki Pihkan 16.14 0.03.03
17 Lassila Mikko HS 16.17 0.03.06
18 Hemminki Antti RasKu 16.28 0.03.17
18 Liukkala Jaakko HauSi 16.28 0.03.17
20 Ekonoja Antti PelPo 16.38 0.03.27
21 Lassila Juha VetU 16.42 0.03.31
22 Siivola Markus LappRi 16.45 0.03.34
23 Matilainen Juha OK77 16.46 0.03.35
24 Stoor Matti KoS 16.47 0.03.36
25 Lavonen Tommi KS 17.01 0.03.50
26 Jokela Juha PäLuLu 17.14 0.04.03
27 Nurminen Janne HS 17.28 0.04.17
28 Pietilänaho Juho HiKi 17.31 0.04.20
28 Mouhu Timo RaHa 17.31 0.04.20
30 Sinnelä Harri SuSi 17.39 0.04.28
31 Ylönen Lauri Jyry 18.13 0.05.02
32 Keltamäki Kimmo Iisu 18.15 0.05.04
33 Orhanen Aarne RasKu 18.19 0.05.08
34 Pajunen Jari PertPe 18.22 0.05.11
35 Oksman Jukka Pohjant 18.58 0.05.47
36 Pulkkinen Ville RaKaS 19.17 0.06.06
37 Lahtinen Ismo Jyry 19.39 0.06.28
38 Löfroos Andreas Raseborg 21.10 0.07.59
39 Räsänen Aleksi Pohjant 23.43 0.10.32
Leinonen Jaakko RR HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vilska Kimmo RR 13.52 0.00.00
2 Paukkunen Petri MSParma 14.06 0.00.14
3 Weckman Janne VeVe 14.22 0.00.30
4 Soini Jussi KS 15.03 0.01.11
5 Lehtonen Eero UlvUra 15.13 0.01.21
6 Hernelahti Miika KR 15.17 0.01.25
7 Rantala Teemu LapVi 15.18 0.01.26
8 Nikkola Hannu RaJu 15.25 0.01.33
9 Ylitalo Aki HauSi 15.27 0.01.35
10 Raute Kaj SuSi 15.35 0.01.43
11 Salo Markus PunKu 15.38 0.01.46
12 Sorvari Niko RaVi 15.42 0.01.50
13 Repo Ville TP 15.44 0.01.52
14 Kallio Kari S-JKL 15.48 0.01.56
15 Korhonen Hannu Pihkan 15.53 0.02.01
16 Hämäläinen Jani LS-37 15.57 0.02.05
17 Perä Tapio RR 15.59 0.02.07
17 Sarkkinen Timo LaTa 15.59 0.02.07
17 Kainu Markus VetU 15.59 0.02.07
20 Järvenpää Juha HS 16.00 0.02.08
21 Myöhänen Mikko MusNe 16.01 0.02.09
22 Hyyppä Tuomas KoS 16.14 0.02.22
23 Hirvonen Juha LS-37 16.16 0.02.24
24 Asikainen Saku Hiisi 16.20 0.02.28
25 Koivula Jeppe HS 16.26 0.02.34
26 Lintunen Sampsa RaKaS 16.27 0.02.35
27 Palokangas Markus AlatPi 16.33 0.02.41
28 Lehtinen Juhani KauKa 16.43 0.02.51
29 Hakkarainen Tuomas EsAk 16.49 0.02.57
30 Rajala Jarkko RaJu 16.51 0.02.59
31 Backlund Jan-Anders Femman 16.52 0.03.00
32 Uimonen Toni HS 17.04 0.03.12
33 Heikkinen Jari TP 17.21 0.03.29
34 Kivelä Juha RaKaS 17.29 0.03.37
35 Päärni Pertti MSParma 17.37 0.03.45
36 Sippola Juha LapVi 18.11 0.04.19
37 Husu Heikki SKVuoksi 18.23 0.04.31
38 Breilin Oskar AR 18.30 0.04.38
39 Asikainen Pasi JoKu 22.32 0.08.40
Laitinen Antti KoskRi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mutka Manu TuMe 12.51 0.00.00
2 Noponen Petri AnttU 13.13 0.00.22
3 Kankaanpää Vesa OK77 13.42 0.00.51
4 Kyyrönen Samuli RR 13.43 0.00.52
5 Heikkilä Tero HS 13.49 0.00.58
6 Harjamäki Petri HS 14.02 0.01.11
7 Kiuru Jani RaKaS 14.10 0.01.19
8 Tala Tuomas HS 14.14 0.01.23
9 Salonen Mikko HS 14.15 0.01.24
10 Väisänen Marko LS-37 14.20 0.01.29
10 Kaario Kimmo S-JKL 14.20 0.01.29
12 Sillanpää Sampo Lynx 14.31 0.01.40
13 Virtanen Matti RaPi 14.47 0.01.56
14 Maasilta Tommi HS 14.52 0.02.01
15 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 14.53 0.02.02
15 Nurminen Ilkka HS 14.53 0.02.02
15 Forsblom Vesa LS-37 14.53 0.02.02
18 Tuominen Hans Pihkan 14.57 0.02.06
18 Riissanen Jani EsAk 14.57 0.02.06
20 Paajanen Jarkko Jyry 15.00 0.02.09
21 Liljeström Kimmo HS 15.02 0.02.11
22 Toivio Matti RaPi 15.07 0.02.16
23 Pihlajaniemi Janne Pohjant 15.16 0.02.25
24 Pohjola Olli-Pekka S-JKL 15.23 0.02.32
25 Meronen Juha OCPuisto 15.34 0.02.43
26 Rajala Marko HS 15.44 0.02.53
27 Myllykoski Pekka S-JKL 15.50 0.02.59
28 Kallioniemi Janne RaLu 15.57 0.03.06
29 Skinnari Juha Pihkan 16.04 0.03.13
30 Lapila Pekka MSParma 16.09 0.03.18
31 Kiintola Jarno KS 16.24 0.03.33
32 Mulari Valtteri MaMa 16.40 0.03.49
33 Isoherranen Sami Lynx 16.41 0.03.50
34 Kirves Saku SKUusi 16.44 0.03.53
35 Anttonen Mikael KaRa 16.48 0.03.57
36 Stenholm Pekka TuS 17.08 0.04.17
37 Pulli Veli-Matti LappRi 17.36 0.04.45
Holmroos Joni TuS HYL -
Naakka Tuomas Jyry HYL -
Taulavuori Tero AlatPi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 12.59 0.00.00
2 Virtanen Antti HlS 13.05 0.00.06
3 Ylikangas Esko HimU 13.27 0.00.28
4 Östergård Patric Trian 13.30 0.00.31
5 Miettinen Juha Lynx 13.34 0.00.35
6 Loukkalahti Marko HiKi 13.43 0.00.44
7 Gynther Kimmo IHR 13.47 0.00.48
8 Rönnlöf Petter PIF 13.59 0.01.00
9 Heikkinen Jarkko VeVe 14.04 0.01.05
10 Järvenpää Esa S-JKL 14.07 0.01.08
10 Prittinen Juha HlS 14.07 0.01.08
12 Ruuska Vesa KangSK 14.12 0.01.13
13 Viitasaari Tommi KoS 14.21 0.01.22
14 Vainionpää Matti RaJu 14.25 0.01.26
15 Ojalainen Jorma SKVuoksi 14.34 0.01.35
16 Mannervesi Mika AngA 14.50 0.01.51
17 Kulmala Mika RR 14.59 0.02.00
18 Koskela Jarmo OK77 15.09 0.02.10
19 Ray Tomas OK77 15.11 0.02.12
20 Joutsensaari Jorma KuoSu 15.13 0.02.14
21 Parttimaa Timo AngA 15.15 0.02.16
22 Loukkalahti Mika RR 15.22 0.02.23
23 Ilmonen Matti JRV 15.25 0.02.26
24 Holm Jari ViiSu 15.33 0.02.34
25 Huotari Reijo Pihkan 15.36 0.02.37
26 Hautaniemi Petri RaKaS 15.42 0.02.43
27 Kahiala Jari Pihkan 15.55 0.02.56
28 Emaldinov Yuri AngA 16.10 0.03.11
29 Nietosjärvi Tommi Pihkan 16.32 0.03.33
30 Lintunen Petteri SiiRa 16.44 0.03.45
31 Reijonen Jaakko Pohjant 16.50 0.03.51
32 Laasanen Juha KauWi 18.20 0.05.21
33 Syrjäläinen Janne AnttU 18.54 0.05.55
Enroth Vesa TarpSu HYL -
Kuusinen Petri TP HYL -
Nokka Ilkka Rasti88 HYL -
Tähtinen Timo HS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 11.51 0.00.00
2 Oksanen Teijo HS 12.04 0.00.13
3 Koskinen Juha VaajTe 12.55 0.01.04
4 Kiviniitty Jyrki EsAk 12.59 0.01.08
5 Kiljunen Pekka AnttU 13.18 0.01.27
6 Heinämäki Mikko TP 14.15 0.02.24
7 Paganus Ari AngA 14.18 0.02.27
8 Mäkipää Kalevi Hiisi 14.21 0.02.30
9 Sippola Asko KuortKu 14.23 0.02.32
10 Kukkola Pauli SiiRa 14.27 0.02.36
11 Kuusinen Mikko Lynx 14.40 0.02.49
12 Mättölä Ali HS 14.41 0.02.50
13 Konttajärvi Seppo Pohjant 14.48 0.02.57
14 Itkonen Raimo S-JKL 14.58 0.03.07
15 Numminen Hannu EsAk 15.19 0.03.28
16 Lampinen Raino HS 15.24 0.03.33
17 Laukkarinen Kari SKUusi 15.25 0.03.34
18 Reinikka Kenneth HyRa 15.27 0.03.36
19 Uusikartano Simo TuMe 15.28 0.03.37
20 Vuorinen Hannu KyS 15.32 0.03.41
21 Piispanen Reima OuHu 15.38 0.03.47
22 Itkonen Arto TP 15.42 0.03.51
23 Lehto Kari TuMe 15.50 0.03.59
24 Tuomisto Juha VaaSu 15.51 0.04.00
25 Virtala Markku PIF 15.52 0.04.01
26 Polso Jukka KoS 15.58 0.04.07
27 Kuoppala Esa RasKu 16.07 0.04.16
28 Tiusanen Hannu SaSu 16.08 0.04.17
29 Kaasalainen Matti HS 16.20 0.04.29
30 Pyykkö Juhani KaRa 16.24 0.04.33
31 Virtanen Kari MSParma 16.25 0.04.34
32 Hakulinen Jukka VeVe 16.29 0.04.38
33 Väisänen Juha MU 16.39 0.04.48
34 Kauria Juha ORa 16.58 0.05.07
35 Muhonen Arto KR 17.11 0.05.20
36 Lahtinen Jari IHR 17.16 0.05.25
37 Salmenkylä Veli Matti HS 17.37 0.05.46
38 Niinimäki Risto Pihkan 17.53 0.06.02
Storvall Stefan Kronan HYL -
Vuorinen Pekka Trian HYL -
Väyrynen Timo KyS HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 12.07 0.00.00
2 Malinen Jouko RR 12.23 0.00.16
3 Kauppinen Tuomo HyRa 13.31 0.01.24
4 Ahonen Pekka HauSi 13.44 0.01.37
5 Hämäläinen Markku RaVa 13.55 0.01.48
6 Lahti Markku Raus 14.17 0.02.10
7 Karamo Jouko HS 14.30 0.02.23
8 Fogelholm Mikael KeU 14.35 0.02.28
9 Aakula Ilkka PR 15.17 0.03.10
10 Liukkonen Juha HiKi 15.18 0.03.11
11 Peltonen Heikki ViPa 15.22 0.03.15
12 Liikkanen Reima LaTa 15.27 0.03.20
13 Laaksonen Lasse SuSi 15.49 0.03.42
14 Lehto Jarmo VeVe 15.53 0.03.46
15 Forss Jari SaSu 16.16 0.04.09
16 Kössi Jouko TuMe 16.43 0.04.36
17 Heikkilä Kari KuUS 17.00 0.04.53
18 Papinsaari Kari KangSK 17.04 0.04.57
19 Ojapalo Ilkka RR 17.45 0.05.38
20 Laine Markku MU 17.51 0.05.44
21 Jurvakainen Jari S-JKL 18.12 0.06.05
22 Parnetti Roy Navi 18.33 0.06.26
23 Numminen Mikko EE 20.10 0.08.03
24 Koistinen Kari HiKi 21.30 0.09.23
Routsi Jyrki KauPo KES -
Hyppänen Timo KarhKk HYL -
Puustinen Tuomo Pihkan HYL -
Rantala Jari Koovee HYL -
Svärd Rune Trian HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kekoni Lauri HS 12.24 0.00.00
2 Virtanen Timo IitPy 13.34 0.01.10
3 Vartiainen Aarne RAPSU 13.41 0.01.17
4 Hautala Matti ONMKY 13.47 0.01.23
5 Ilmakunnas Pekka Pihkan 13.51 0.01.27
6 Liukkala Pekka HauSi 14.14 0.01.50
7 Forsström Ove Raseborg 14.21 0.01.57
8 Aherto Jorma LS-37 14.29 0.02.05
9 Saksman Kai EST 14.39 0.02.15
10 Helkkula Simo PiTa 14.47 0.02.23
11 Sani Mikko HU-46 15.04 0.02.40
12 Helkkula Rauli TuMe 15.05 0.02.41
13 Pulkkinen Erkki ORa 15.23 0.02.59
14 Kerkola Pekka HS 15.32 0.03.08
15 Kuivala Hannu TuVi 15.49 0.03.25
16 Suhonen Kauko LS-37 16.13 0.03.49
17 Turunen Erkki SuSe 16.26 0.04.02
18 Salmi Veijo RR 16.28 0.04.04
19 Hattar Allan Falken 16.35 0.04.11
20 Toppari Pekka PuolRy 16.50 0.04.26
21 Heikka Markku ONMKY 17.04 0.04.40
22 Lind Sune Falken 17.07 0.04.43
23 Keltamäki Seppo JoKu 17.24 0.05.00
24 Tervo Vesa RR 17.32 0.05.08
25 Sjöholm Peter Raseborg 17.39 0.05.15
26 Matilainen Jorma S-JKL 17.49 0.05.25
27 Paunonen Hannu Koovee 18.18 0.05.54
28 Pihlajamaa Martti VetU 19.23 0.06.59
29 Pietilä Pekka KangSK 20.03 0.07.39
30 Pietikäinen Markku JoKu 20.05 0.07.41
31 Sundelin Rolf-Erik GIF 21.45 0.09.21
32 Eklund Ralf RaLu 22.35 0.10.11
Rautanen Pauli JäPa KES -
Hyyryläinen Raimo JuvU HYL -
Nyystilä Jukka LaihLu HYL -
Slant Teuvo SOC HYL -
Tarvainen Juhani PiTa HYL -
Tervo Arhi ONMKY HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Railimo Matti SOC 12.51 0.00.00
2 Turku Vesa HS 12.53 0.00.02
3 Nieminen Pertti RR 13.06 0.00.15
4 Orpana Risto SOC 13.26 0.00.35
5 Loukonen Veikko PiKe 13.35 0.00.44
6 Peltola Timo MSParma 13.41 0.00.50
7 Tolvanen Mauri LeSi 14.29 0.01.38
8 Hyyryläinen Jorma Navi 14.37 0.01.46
9 Lehtinen Olli TuS 14.44 0.01.53
10 Lakanen Ensio VaajTe 14.58 0.02.07
11 Tammisaari Pentti HirvHe 15.00 0.02.09
12 Aho Olavi HS 15.04 0.02.13
13 Nippala Juhani Jyry 15.13 0.02.22
14 Salo Hannu LS-37 15.41 0.02.50
15 Engström Berndt PIF 15.59 0.03.08
16 Alexandersson Yngve PIF 16.00 0.03.09
17 Mattila Pertti HS 16.17 0.03.26
18 Laine Jaakko HS 16.54 0.04.03
19 Hillo Heikki VaHa 16.59 0.04.08
19 Keränen Kauko UrjU 16.59 0.04.08
21 Kuusi Klaus Mesik 17.01 0.04.10
22 Reinikainen Pentti Jyry 17.08 0.04.17
23 Lindstedt Tapio OrPo 17.17 0.04.26
24 Kuokkanen Seppo Pihkan 17.40 0.04.49
25 Lindberg Pekka LeSi 18.06 0.05.15
26 Virtanen Kalle RaLu 18.19 0.05.28
27 Vilska Pekka RR 18.27 0.05.36
28 Mannervesi Simo RaLu 18.30 0.05.39
28 Mäkelä Harri SuSe 18.30 0.05.39
30 Hotti Reino HS 18.34 0.05.43
31 Liljeström Åge HS 18.41 0.05.50
32 Kuosa Harri LoJa 21.25 0.08.34
33 Tanttu Unto SKUusi 21.38 0.08.47
34 Salmenoja Pertti HirvHe 26.44 0.13.53
35 Lassila Heikki PiTa 27.54 0.15.03
Koistinen Leo VaRa HYL -
Lakkala Ossi KuoSu HYL -
Leino Tapio HS HYL -
Ryynänen Jorma Pihkan HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haaja Reijo VaHa 11.06 0.00.00
2 Kivistö Erkki Pihkan 11.35 0.00.29
3 Rapakko Timo LHR 12.35 0.01.29
4 Heinonen Jouko LS-37 12.37 0.01.31
5 Hedenström Rauno MaMa 12.51 0.01.45
6 Junttila Olavi HS 13.01 0.01.55
7 Luoma Simo Pihkan 13.13 0.02.07
8 Karvonen Raimo SuSi 13.30 0.02.24
9 Peitsala Osmo HS 15.09 0.04.03
10 Hakio Risto HS 15.14 0.04.08
11 Laakso Raimo HaHa 15.18 0.04.12
12 Laine Eero RaVi 21.43 0.10.37
13 Koivula Keijo HyRa 28.43 0.17.37
Anjala Risto LS-37 HYL -
Mäkinen Matti HS HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 11.53 0.00.00
2 Salmela Kosti PihtTu 13.00 0.01.07
3 Kuokkanen Kari Pihkan 15.24 0.03.31
4 Erkkilä Olavi HlS 16.58 0.05.05
5 Saario Seppo MSParma 17.18 0.05.25
6 Jansson Nils KSF 17.19 0.05.26
7 Salmi Tarmo JoKu 17.46 0.05.53
8 Ryyppö Toivo RaKaS 19.06 0.07.13
9 Kilo Esko LappRi 23.37 0.11.44
Kuutti Jorma PertPe HYL -

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vanhala Toivo Pihkan 35.25 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vääränen Sari KS 13.16 0.00.00
2 Hytönen Outi KangSK 13.22 0.00.06
3 Finnäs Jenny Malax 13.52 0.00.36
4 Dambe Inga PR 14.01 0.00.45
5 Vierimaa Salla EsAk 14.09 0.00.53
6 Kangasaho Essi HiKi 14.11 0.00.55
7 Parjanne Laura HiKi 14.19 0.01.03
7 Juga Emma SKUusi 14.19 0.01.03
9 Rinkineva Elina RaJu 14.20 0.01.04
10 Ruokolainen Miina OK77 14.32 0.01.16
11 Hemminki Heini RasKu 15.50 0.02.34
12 Aho Reija RaJu 15.57 0.02.41
13 Laatikainen Henna Pohjant 16.34 0.03.18
14 Valve Reeta TP 17.42 0.04.26
15 Jokinen Heini HS 19.45 0.06.29
16 Järvinen Tiina Pihkan 21.12 0.07.56

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 13.40 0.00.00
2 Taini Mia JRV 14.40 0.01.00
3 Tarkiainen Tia JRV 14.59 0.01.19
4 Vilska Tiina RR 15.05 0.01.25
5 Andelin Sanna LaTa 15.17 0.01.37
6 Lindholm Sara Raseborg 15.30 0.01.50
7 Pajula Mari KangSK 15.42 0.02.02
8 Soini Satu EsAk 15.44 0.02.04
9 Ekonoja Linda PelPo 15.48 0.02.08
10 Launistola Heidi EsAk 15.50 0.02.10
11 Kiuru Veera RaKaS 15.54 0.02.14
12 Väre Tiina SomEsa 16.02 0.02.22
13 Noponen Heli AnttU 16.05 0.02.25
14 Paunonen Tuuli Koovee 16.06 0.02.26
15 Kostamoinen Ulrika OK77 16.46 0.03.06
16 Koski Päivi YKV 16.54 0.03.14
17 Elovaara-Salmi Anna HS 17.10 0.03.30
18 Nieminen Outi RR 17.27 0.03.47
19 Göransson Niina HlS 17.50 0.04.10
20 Hägg Susanna LaTa 18.37 0.04.57
21 Rantoja Kaija Jyry 18.46 0.05.06
Eskola Missu TP HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paukkunen Sanna MSParma 13.01 0.00.00
2 Lakanen Reetta S-JKL 13.07 0.00.06
3 Sane Mari HS 13.19 0.00.18
4 Autio Päivi YlKi 13.39 0.00.38
5 Forssten Ann-Sofie Pihkan 13.50 0.00.49
6 Rantanen Maaret JRV 13.51 0.00.50
7 Heikkinen Paula RaKaS 14.16 0.01.15
8 Koski Hanna-Maija Koovee 14.18 0.01.17
9 Lehtikangas Katri KS 14.23 0.01.22
10 Suomalainen Riikka LappRi 14.26 0.01.25
11 Tervo Johanna Pihkan 14.43 0.01.42
12 Porkka Paula HiKi 14.46 0.01.45
13 Oinonen Lotta Pihkan 14.49 0.01.48
14 Maisila Mirkka MSParma 14.57 0.01.56
15 Ryyppö Minna HS 15.01 0.02.00
16 Keski-Säntti Eija YKV 15.13 0.02.12
17 Martinmäki Kaisu S-JKL 15.15 0.02.14
18 Hokkanen Anni Pohjant 15.16 0.02.15
19 Rintamäki Riina Pihkan 15.20 0.02.19
20 Ikkala Sari HyRa 15.25 0.02.24
21 Wolff Charlotta Raseborg 15.30 0.02.29
22 Routsi Anastasia Jyry 15.33 0.02.32
23 Muukkonen Eveliina KangSK 15.40 0.02.39
24 Hankonen Johanna Pohjant 15.52 0.02.51
25 Carlsson Sanna EsAk 15.57 0.02.56
26 Vaara Inga-Maria KaRa 16.03 0.03.02
27 Kiiski Johanna HS 16.09 0.03.08
28 Castrén Jenni Jyry 16.27 0.03.26
29 Karru Tuulikki VaRa 16.37 0.03.36
30 Huusari Heidi InkTe 16.38 0.03.37
31 Kalari Tanja TP 16.45 0.03.44
32 Aumo Satu Pihkan 16.51 0.03.50
33 Rajamäki Riikka HS 16.57 0.03.56
34 Wiklund Anna RaHa 16.59 0.03.58
35 Hirvonen Salla LS-37 17.05 0.04.04
36 Sivill Saana S-JKL 17.07 0.04.06
37 Närhi Minna AnttU 17.47 0.04.46
Torvela Tiina KuoSu HYL -
Uusitalo Krista AngA HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Heidi HS 12.26 0.00.00
2 Gunell Yvonne PIF 12.39 0.00.13
3 Elovaara Heli AngA 13.31 0.01.05
4 Pulli Tessa LappRi 13.36 0.01.10
5 Luoma Päivi Pihkan 14.34 0.02.08
6 Yrjölä Ulla MuuRa 14.35 0.02.09
7 Mattsson Ingela PIF 14.44 0.02.18
7 Laukkanen Marja KS 14.44 0.02.18
9 Nynäs Kati Botnia 15.12 0.02.46
10 Nurmela Anu LS-37 15.16 0.02.50
11 Nyholm Tanja KaRa 15.28 0.03.02
12 Turakainen Irene Lynx 15.41 0.03.15
13 Leiniö Sari HS 16.50 0.04.24
14 Kela Sanna-Maija TP 17.34 0.05.08
15 Sten Kajsa Pihkan 17.46 0.05.20
16 Rautakorpi Tiina EsAk 18.19 0.05.53
17 Puro-Aho Veera VaaSu 18.24 0.05.58
18 Klapuri Tintti PR 18.33 0.06.07
19 Pelkonen Suvi VeVe 18.41 0.06.15
20 Kyläkoski Reetta TuS 18.43 0.06.17
21 Tenhunen Oxana TuMe 19.08 0.06.42
22 Nokka Katja Rasti88 19.31 0.07.05
23 Hovinen Mari SKUusi 20.34 0.08.08
24 Kinnunen Katja AngA 21.38 0.09.12
25 Koskelainen Teija HlT 21.53 0.09.27
26 Salminen Jonna KuUS 22.12 0.09.46
27 Lamppu Tiina MSParma 22.46 0.10.20
28 Klemetti Tarja LipTa 22.57 0.10.31
29 Nordgren Christel Trian 24.03 0.11.37

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 12.22 0.00.00
2 Viilo Annika TP 12.54 0.00.32
3 Mattila Riitta RasTiimi 13.08 0.00.46
4 Saarijärvi Sari RaN 13.29 0.01.07
5 Laurila Anneli Trian 13.50 0.01.28
6 Hirvonen Leena AR 14.42 0.02.20
7 Myllys Leena Lynx 15.13 0.02.51
8 Matilainen Mirja HS 15.24 0.03.02
9 Lintunen Sirpa SiiRa 15.39 0.03.17
10 Jern Tove OK77 15.40 0.03.18
11 Koskivaara Eija MSParma 15.53 0.03.31
12 Blomqvist Marika PIF 15.58 0.03.36
13 Blomqvist Eija Femman 16.30 0.04.08
14 Tuumi-Niemi Leena-Riitta HS 16.39 0.04.17
15 Holm Riikka KangSK 16.50 0.04.28
16 Torri-Tuominen Mari Pihkan 16.56 0.04.34
17 Perkkalainen Johanna EE 17.30 0.05.08
18 Haavisto Lotta TuS 17.35 0.05.13
19 Marjoniemi Jaana RaVi 17.52 0.05.30
20 Rokka Susanna LHR 17.57 0.05.35
21 Heikkinen Anniina VeVe 18.03 0.05.41
22 Havia-Kinnala Helena AngA 18.08 0.05.46
23 Ala-Nissilä Tiina LoJa 18.19 0.05.57
24 Seppälä Anu EE 18.31 0.06.09
25 Taulavuori Tarja AlatPi 18.35 0.06.13
26 Hagman Terése Trian 19.33 0.07.11
27 Hauhia Eija RaJu 20.07 0.07.45
28 Haverinen Tuula KaSu 20.17 0.07.55
29 Brink Maria PIF 20.57 0.08.35
30 Paalanen Anne RR 21.45 0.09.23
Tervo Tiina HS KES -
Franssila Hanna AngA HYL -
Hautaniemi Marjaana RaKaS HYL -
Hietanen Pia KuUS HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 13.15 0.00.00
2 Rantalainen Anna-Lea LS-37 14.06 0.00.51
3 Ljungqvist-Sarparanta Nina Lynx 15.13 0.01.58
4 Savolainen Paula PR 15.19 0.02.04
5 Juutilainen Virpi SKVuoksi 15.20 0.02.05
6 Lankinen Pauliina HS 15.50 0.02.35
7 Kauria Pirjo ORa 15.53 0.02.38
8 Suhonen Sirpa KuoSu 15.59 0.02.44
9 Lassila Päivi RasTiimi 16.13 0.02.58
10 Leppä Eija SuJu 16.32 0.03.17
11 Laurila Saija KangSK 16.46 0.03.31
12 Rajamäki Terhi KangSK 18.10 0.04.55
13 Lotvonen Arja LaiVe 19.06 0.05.51
14 Kallio Arja RiSu 19.27 0.06.12
15 Lahtinen Terttu IHR 19.43 0.06.28
16 Kankaanpää Tarja KauWi 20.24 0.07.09
17 Mäkelä Tiina RaTU 20.30 0.07.15
18 Annila Heli EE 20.45 0.07.30
19 Piispanen Eija OuHu 23.03 0.09.48
20 Jalanto Terttu KangSK 23.32 0.10.17
21 Juga Liisa SKUusi 24.40 0.11.25
Jyvälahti Annariina HS HYL -
Miettinen Jaana TuS HYL -
Sipponen Eija PR HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 12.30 0.00.00
2 Lonka Hennariikka LS-37 13.43 0.01.13
3 Kottonen Annariitta Lynx 13.44 0.01.14
4 Pelto-Huikko Anne Hiisi 13.48 0.01.18
5 Lindholm Ann OK77 15.10 0.02.40
6 Korpio Aulikki VaHa 15.47 0.03.17
7 Saari Marita SuSe 16.08 0.03.38
8 Hakomäki Kirsi HS 16.13 0.03.43
9 Humalamäki Mirja SuomRa 17.22 0.04.52
10 Lähteenmäki Pirjo PR 18.32 0.06.02
11 Ojapalo Anneli RR 18.36 0.06.06
12 Humalamäki Marja ÄhtU 19.33 0.07.03
13 Virtanen Marjo Hiisi 19.50 0.07.20
14 Leskinen Tiina Lynx 20.29 0.07.59
15 Papinsaari Sirpa KangSK 21.06 0.08.36
16 Hakkarainen Maria-Leena IHR 21.59 0.09.29
16 Toivanen Tuula RaN 21.59 0.09.29
18 Koskenranta Raija JRV 24.55 0.12.25
Forsström Rita Raseborg HYL -
Ilmakunnas Seija Pihkan HYL -
Käkelä Maija PuolRy HYL -
Liimatainen Raili HyRa HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Illaru Sinikka HiKi 13.36 0.00.00
2 Pajunen Arja OrPo 14.13 0.00.37
3 Kalliola Pirkko MaMa 14.14 0.00.38
4 Kattilakoski Kirsti KoS 14.43 0.01.07
5 Raiko Erja HyRa 15.55 0.02.19
6 Turunen Päivi-Kaarina KoS 17.29 0.03.53
7 Niemi Tuire TP 19.00 0.05.24
8 Karvonen Pirjo SuSi 20.56 0.07.20
9 Kukkonen Marja RaKaS 21.51 0.08.15
10 Malkki Sisko SaSu 22.03 0.08.27
11 Hyvärinen Vappu SaPu 22.12 0.08.36
12 Lakanen Sirpa RaKaS 24.34 0.10.58
Turku Kaija HS KES -
Wickholm Rita Trian HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 12.01 0.00.00
2 Salonen Marja-Liisa HauSi 12.37 0.00.36
3 Kajava Ritva HlS 13.09 0.01.08
4 Luoma Helena Pihkan 14.08 0.02.07
5 Stoor Anne KoS 14.11 0.02.10
6 Mannervesi Helena RaLu 14.14 0.02.13
7 Ketola Sirkka SaPu 14.52 0.02.51
8 Lankia Hilkka TP 14.57 0.02.56
9 Salmela Juulia RiSu 15.00 0.02.59
10 Suomalainen Marja LeSi 15.15 0.03.14
11 Mononen Ritva HlS 15.19 0.03.18
12 Ahonen Ulla HlS 16.55 0.04.54
13 Malmsten Beatrice Lynx 17.03 0.05.02
14 Hautala Tuula ONMKY 17.54 0.05.53
Laitinen Hellevi EsAk HYL -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 13.09 0.00.00
2 Kyyrönen Paula KS 15.30 0.02.21
3 Tahvanainen Pirkko HU-46 34.40 0.21.31

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 21.25 0.00.00

Sarja D90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nieminen Sole JRV 37.03 0.00.00

Sarja M21B1
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huila Joona IkNV 13.52 0.00.00
2 Koivumäki Olli LapVi 14.18 0.00.26
3 Vanhanen Konsta IkNV 14.21 0.00.29
4 Kinnunen Valtteri LS-37 14.36 0.00.44
5 Koivisto Antton S-JKL 14.41 0.00.49
6 Salmenkylä Anton HS 14.45 0.00.53
7 Viitasaari Toni-Antti LapVi 14.53 0.01.01
8 Heikkilä Ollipekka HS 14.54 0.01.02
9 Ray Jonathan OK77 14.56 0.01.04
10 Hirvikallio Aatu KS 15.11 0.01.19
11 Still Alec Trian 15.16 0.01.24
12 Niemi Oskari VeVe 15.24 0.01.32
13 Lammi Aleksi LapVi 15.25 0.01.33
14 Taivainen Juho-Matti PelPo 15.26 0.01.34
15 Toivonen Eevert KangSK 15.31 0.01.39
16 Helander Iisak Pohjant 15.32 0.01.40
17 Koivuniemi Sakari Koovee 15.33 0.01.41
17 Lemström Karl Emil Raseborg 15.33 0.01.41
19 Nummelin Oskari TuS 15.40 0.01.48
20 Sainio Santeri KangSK 15.41 0.01.49
21 Mieskoski Kimmo RaLu 15.42 0.01.50
21 Väyrynen Antti VeVe 15.42 0.01.50
23 Nissinen Niko RaJu 15.47 0.01.55
24 Laine Ville NaTe 15.51 0.01.59
25 Lemberg Roope RaJu 15.56 0.02.04
26 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 15.57 0.02.05
27 Vierimaa Ville EsAk 15.59 0.02.07
28 Rissanen Erno-Kalle SonPa 16.01 0.02.09
29 Korpio Juha EsAk 16.04 0.02.12
30 Ruuhiala Roope Hiisi 16.05 0.02.13
31 Pousi Juho VeVe 16.06 0.02.14
32 Pitkänen Ville RaJu 16.14 0.02.22
33 Joensuu Valter Brahe 16.16 0.02.24
34 Saarimaa Saku HS 16.21 0.02.29
35 Hapola Tuomas RaKaS 16.31 0.02.39
36 Järvenpää Antti OK77 16.45 0.02.53
37 Saikko Ville LappRi 16.48 0.02.56
38 Ursin Antti Lynx 17.00 0.03.08
38 Saari Toni PR 17.00 0.03.08
40 Sankelo Hermanni LapVi 17.32 0.03.40
41 Sipilä Vili TP 17.43 0.03.51
42 Kukkonen Henri VeVe 18.33 0.04.41
43 Nordgren Simon Trian 18.46 0.04.54
Lepistö Oskari MSParma KES -
Hölli Mikko KangSK HYL -
Kallio Matti VeVe HYL -
Taulavuori Arttu Pohjant HYL -
Viskari Juuso Lynx HYL -

Sarja M21B2
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hällström af Fabian OK77 13.31 0.00.00
2 Haltia Ilari HS 13.50 0.00.19
3 Linnainmaa Lauri HiKi 14.14 0.00.43
3 Virtala Alex PIF 14.14 0.00.43
5 Rokka Tuomas VaHa 15.26 0.01.55
6 Alajoutsi Jasper Koovee 15.33 0.02.02
7 Lipsanen Pekko HS 15.39 0.02.08
8 Tanninen Ilmari KR 15.43 0.02.12
9 Kuutti Veli-Pekka EsAk 15.51 0.02.20
10 Toivonen Juuso HlS 15.59 0.02.28
11 Saarela Benjamin LHR 16.09 0.02.38
12 Kinnala Kalle TuS 16.11 0.02.40
13 Lehtoranta Teemu SKUusi 16.18 0.02.47
14 Rantala Peetu KoS 16.19 0.02.48
15 Korhonen Konsta VaHa 16.22 0.02.51
16 Arvela Oskari Pohjant 16.34 0.03.03
17 Soisalo Tuomas HS 16.52 0.03.21
18 Ranto Tuomas KoS 16.58 0.03.27
19 Hyyppä Samuel TP 17.04 0.03.33
20 Melin Christoffer OK77 17.23 0.03.52
21 Jurvakainen Tuukka HS 19.09 0.05.38
22 Lipponen Janne KeKaRa 21.57 0.08.26
23 Nieminen Lauri VaHa 22.11 0.08.40
Hakala Antti RaJu HYL -

Sarja M21B3
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raasakka Jussi HS 13.40 0.00.00
2 Mäkelä Tuomo AngA 13.44 0.00.04
3 Liukkonen Oskari HiKi 14.01 0.00.21
4 Puranen Konsta JRV 15.44 0.02.04
5 Matikainen Juho KS 16.02 0.02.22
6 Kronqvist Emil KoS 21.43 0.08.03

Sarja W21B1
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hansén Amanda OK77 14.57 0.00.00
2 Kärnä Nina KuoSu 15.09 0.00.12
3 Puikkonen Janika S-JKL 15.18 0.00.21
4 Eerola Lotta TP 15.23 0.00.26
5 Jussila Ida TP 15.27 0.00.30
6 Tala Emilia HS 15.39 0.00.42
7 Korpi Anna S-JKL 15.45 0.00.48
8 Virtanen Heta HlS 15.47 0.00.50
9 Lammi Elina HS 15.51 0.00.54
9 Taulavuori Anni AlatPi 15.51 0.00.54
11 Pitkänen Hilla JRV 15.58 0.01.01
12 Hietala Emmi LapVi 16.00 0.01.03
13 Valonen Hanna RR 16.09 0.01.12
14 Pellonperä Sofia KR 16.10 0.01.13
15 Manderbacka Hanne TuS 16.28 0.01.31
16 Wallikivi Maria EsAk 16.29 0.01.32
17 Ruoti Miina KangSK 16.39 0.01.42
18 Kontio Katri KangSK 16.43 0.01.46
19 Palokangas Mette AlatPi 16.47 0.01.50
20 Lahtinen Katja HS 16.55 0.01.58
20 Määttä Suvi TP 16.55 0.01.58
20 Haavisto Veera IkNV 16.55 0.01.58
23 Klemettinen Kaisa S-JKL 17.00 0.02.03
24 Riski Leenukka EsAk 17.05 0.02.08
25 Haavisto Emmi TuS 17.06 0.02.09