FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-sprintti (WRE), karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja M21K1
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kirmula Miika KR 11.31 0.00.00 90.61 87.95
2 Kirjavainen Santeri KR 11.59 0.00.28 86.69 84.15
3 Rauturier Maxime KR 12.04 0.00.33 85.71 83.20
4 Pasanen Ville KR 12.12 0.00.41 84.40 81.92
5 Peltola Samuli JRV 12.13 0.00.42 83.91 81.45
6 Heikkilä Niklas KS 12.15 0.00.44 83.30 80.86
7 Hirvikallio Joni Koovee 12.25 0.00.54 81.82 79.42
8 Silvennoinen Oskari KR 12.31 0.01.00 80.79 78.42
9 Ovaska Janne VeVe 12.32 0.01.01 80.32 77.96
9 Tikhonov Gleb TuMe 12.32 0.01.01 80.32 77.96
11 Vaismaa Lassi HS 12.35 0.01.04 79.27 76.94
12 Suutari Matti VeVe 12.37 0.01.06 78.69 76.39
13 Von Arx Philipp LS-37 12.38 0.01.07 78.23 75.93
14 Niemi Oskari VeVe 12.47 0.01.16 76.95 74.69
15 Järvenpää Antti OK77 12.49 0.01.18 76.39 74.15
16 Vanhanen Konsta IkNV 12.55 0.01.24 75.44 73.23
17 Taulavuori Arttu Pohjant 13.06 0.01.35 74.03 71.86
18 Hapola Tuomas RaKaS 13.12 0.01.41 73.12 70.98
19 Viitasaari Toni-Antti LapVi 13.17 0.01.46 72.32 70.20
20 Vierimaa Ville EsAk 13.25 0.01.54 71.26 69.17
21 Mieskoski Kimmo RaLu 13.30 0.01.59 70.48 68.41
22 Koivuniemi Sakari Koovee 13.35 0.02.04 69.70 67.66
23 Korpio Juha EsAk 13.46 0.02.15 68.44 66.43
24 Myllärinen Vertti VeVe 13.52 0.02.21 67.62 65.63
25 Saari Toni PR 14.26 0.02.55 64.64 62.75
26 Sipilä Vili TP 14.28 0.02.57 64.18 62.29
27 Arvela Oskari Pohjant 14.30 0.02.59 63.71 61.84
27 Korhonen Konsta VaHa 14.30 0.02.59 63.71 61.84
29 Balck Otto AngA 14.35 0.03.04 62.71 60.88
30 Hakala Antti RaJu 15.24 0.03.53 59.09 57.36
31 Rehn Ville Lynx 15.40 0.04.09 57.79 56.10
32 Alajoutsi Jasper Koovee 15.42 0.04.11 57.37 55.69
33 Ranto Tuomas KoS 16.56 0.05.25 52.92 51.37
34 Lipsanen Pekko HS 18.48 0.07.17 47.42 46.03
Matikainen Juho KS HYL -

Sarja M21K2
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aho Aaro VaHa 10.44 0.00.00 94.96 92.05
2 Sevelius Emil OK77 10.45 0.00.01 94.42 91.52
3 Seppä Touko TuS 10.47 0.00.03 93.74 90.86
4 Heikkilä Tuomas HS 10.53 0.00.09 92.49 89.64
5 Kymäläinen Severi TP 10.54 0.00.10 91.95 89.13
6 Suominen Eemeli HiKi 11.06 0.00.22 89.91 87.15
7 Koskinen Roope KR 11.14 0.00.30 88.47 85.75
8 Anttolainen Aleksi LS-37 11.18 0.00.34 87.57 84.88
9 Donner Jonny OK77 11.19 0.00.35 87.07 84.39
10 Turkki Eero HS 11.23 0.00.39 86.18 83.54
11 Ojala Aaro KS 11.35 0.00.51 84.33 81.74
12 Jansson Emil Brahe 11.36 0.00.52 83.84 81.27
13 Suna Jussi TuMe 11.44 0.01.00 82.53 79.99
14 Koivumäki Olli LapVi 11.47 0.01.03 81.82 79.30
15 Huila Joona IkNV 11.49 0.01.05 81.23 78.73
16 Kinnunen Valtteri LS-37 11.53 0.01.09 80.41 77.94
17 Joensuu Valter Brahe 11.57 0.01.13 79.61 77.16
18 Ray Jonathan OK77 11.58 0.01.14 79.14 76.71
19 Väyrynen Antti VeVe 12.02 0.01.18 78.35 75.94
20 Rissanen Erno-Kalle SonPa 12.28 0.01.44 75.29 72.97
21 Saikko Ville LappRi 12.35 0.01.51 74.25 71.97
22 Laine Ville NaTe 12.37 0.01.53 73.72 71.45
23 Helander Iisak Pohjant 12.40 0.01.56 73.09 70.85
24 Markkila Eero RasKu 12.53 0.02.09 71.53 69.34
25 Ursin Antti Lynx 12.56 0.02.12 70.93 68.75
26 Vainio Eero-Matti MSParma 13.02 0.02.18 70.06 67.91
27 Saarela Benjamin LHR 13.04 0.02.20 69.56 67.42
28 Rantala Petteri KoS 13.12 0.02.28 68.53 66.43
29 Tanninen Ilmari KR 13.22 0.02.38 67.36 65.29
30 Toivonen Juuso HlS 13.40 0.02.56 65.57 63.56
31 Rantala Peetu KoS 13.57 0.03.13 63.93 61.97
32 Nieminen Lauri VaHa 18.41 0.07.57 47.51 46.05
Raasakka Jussi HS HYL -
Kronqvist Emil KoS HYL -
Liukkonen Oskari HiKi HYL -
Patana Mikko RaJu HYL -
Höök Jaakko RaJu HYL -

Sarja M21K3
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruohola Akseli MSParma 10.44 0.00.00 93.52 90.90
2 Ronkainen Aarni JRV 10.47 0.00.03 92.72 90.12
3 Syrjäläinen Topi HS 10.48 0.00.04 92.21 89.62
4 Sankelo Sampo LapVi 11.01 0.00.17 90.03 87.51
5 Kaario Otto HS 11.04 0.00.20 89.27 86.77
6 Heiska Samu TuMe 11.09 0.00.25 88.25 85.77
7 Spektors Fricis TuMe 11.16 0.00.32 86.98 84.54
8 Sopo Aleksi Navi 11.24 0.00.40 85.62 83.22
9 Nokka Atte VeVe 11.28 0.00.44 84.77 82.40
10 Saikko Antti TP 11.29 0.00.45 84.30 81.94
11 Senttula Tuukka S-JKL 11.31 0.00.47 83.72 81.37
12 Valtonen Luukas HS 11.36 0.00.52 82.77 80.45
13 Stenbacka Wilhelm OK77 11.42 0.00.58 81.73 79.44
14 Lepistö Oskari MSParma 11.45 0.01.01 81.04 78.77
15 Heikkilä Ollipekka HS 11.51 0.01.07 80.02 77.78
15 Koivisto Antton S-JKL 11.51 0.01.07 80.02 77.78
17 Viskari Juuso Lynx 11.54 0.01.10 79.02 76.81
18 Toivonen Eevert KangSK 12.03 0.01.19 77.71 75.53
19 Nummelin Oskari TuS 12.16 0.01.32 76.01 73.88
19 Hölli Mikko KangSK 12.16 0.01.32 76.01 73.88
21 Lammi Aleksi LapVi 12.17 0.01.33 75.27 73.16
22 Lemström Karl Emil Raseborg 12.23 0.01.39 74.34 72.25
22 Hirvikallio Aatu KS 12.23 0.01.39 74.34 72.25
24 Kallio Matti VeVe 12.36 0.01.52 72.43 70.40
25 Pitkänen Ville RaJu 12.44 0.02.00 71.36 69.36
26 Still Alec Trian 12.45 0.02.01 70.96 68.97
27 Virtala Alex PIF 12.58 0.02.14 69.47 67.52
28 Linnainmaa Lauri HiKi 13.00 0.02.16 68.98 67.05
29 Rokka Tuomas VaHa 13.05 0.02.21 68.24 66.33
30 Haltia Ilari HS 13.13 0.02.29 67.25 65.37
31 Melin Christoffer OK77 13.19 0.02.35 66.45 64.59
32 Kinnala Kalle TuS 14.02 0.03.18 62.77 61.01
33 Soisalo Tuomas HS 14.24 0.03.40 60.90 59.19
34 Tuomaala Eero SKUusi 14.37 0.03.53 59.73 58.05
35 Hyyppä Samuel TP 14.38 0.03.54 59.39 57.72
36 Lipponen Janne KeKaRa 18.14 0.07.30 47.45 46.12
37 Kuutti Veli-Pekka EsAk 19.19 0.08.35 44.58 43.33
Koyama Shogo JPN HYL -
Hällström af Fabian OK77 HYL -

Sarja M21K4
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Teemu IkNV 11.25 0.00.00 91.63 90.74
2 Takanen Lari PR 11.48 0.00.23 88.25 87.39
3 Heinonen Eero MSParma 11.51 0.00.26 87.48 86.63
4 Virtanen Akseli TuMe 12.15 0.00.50 84.23 83.41
5 Vainio Antti MSParma 12.19 0.00.54 83.39 82.58
6 Komaki Hiroki JPN 12.20 0.00.55 82.89 82.09
7 Hämäläinen Kasperi KR 12.21 0.00.56 82.40 81.59
8 Kuningas Janne LappRi 12.30 0.01.05 81.03 80.24
9 Hjulgren Markus EsAk 12.34 0.01.09 80.22 79.44
10 Solonen Joni LS-37 12.43 0.01.18 78.90 78.13
11 Similä Severi TP 12.49 0.01.24 77.91 77.15
12 Rantala Valtteri LS-37 12.53 0.01.28 77.14 76.39
13 Osaki Hirokazu JPN 12.55 0.01.30 76.57 75.83
14 Taivainen Juho-Matti PelPo 12.59 0.01.34 75.81 75.08
15 Nissinen Niko RaJu 13.04 0.01.39 74.97 74.24
16 Salmenkylä Anton HS 13.09 0.01.44 74.13 73.41
17 Sainio Santeri KangSK 13.34 0.02.09 71.50 70.81
18 Lemberg Roope RaJu 13.44 0.02.19 70.29 69.60
18 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 13.44 0.02.19 70.29 69.60
20 Saarimaa Saku HS 13.54 0.02.29 68.76 68.09
21 Ruuhiala Roope Hiisi 13.58 0.02.33 68.09 67.43
22 Sankari Matias LS-37 14.00 0.02.35 67.59 66.93
23 Pousi Juho VeVe 14.06 0.02.41 66.77 66.12
24 Nordgren Simon Trian 14.11 0.02.46 66.05 65.40
25 Sankelo Hermanni LapVi 14.33 0.03.08 64.06 63.43
26 Kukkonen Henri VeVe 14.52 0.03.27 62.37 61.76
27 Lehtoranta Teemu SKUusi 14.55 0.03.30 61.84 61.24
28 Sliksjanis Matiss TuMe 15.51 0.04.26 57.90 57.34
29 Jurvakainen Tuukka HS 18.06 0.06.41 50.44 49.95
Chapelliere Yann KangSK HYL -
Glebov Ruslan TuMe HYL -
Mäkelä Tuomo AngA HYL -
Puranen Konsta JRV HYL -
Sankelo Antton LapVi HYL -

Sarja W21K1
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaasiku Evely HS 11.01 0.00.00 95.89 94.55
2 Karppinen Inari EsSu 11.19 0.00.18 92.98 91.68
3 Oksanen Maiju KangSK 11.21 0.00.20 92.34 91.04
4 Klemettinen Veera S-JKL 11.24 0.00.23 91.57 90.28
5 Taipale Anniina S-JKL 11.27 0.00.26 90.81 89.53
6 Tuomisto Anu NOR 11.30 0.00.29 90.05 88.78
7 Patana Jenny RaJu 11.33 0.00.32 89.30 88.04
8 Hirvonen Eveliina PR 11.44 0.00.43 87.55 86.32
8 Janosikova Tereza S-JKL 11.44 0.00.43 87.55 86.32
10 Salmia Tessa MSParma 11.47 0.00.46 86.47 85.25
10 Ukskoski Karoliina LS-37 11.47 0.00.46 86.47 85.25
12 Turakainen Venla KR 11.57 0.00.56 84.57 83.38
13 Kauppila Sanna LS-37 11.58 0.00.57 84.10 82.92
14 Hahn Olivia OK77 11.59 0.00.58 83.64 82.46
15 Nymalm Amy PIF 12.05 0.01.04 82.60 81.44
16 Närhi Anna LS-37 12.09 0.01.08 81.80 80.65
17 Rahkola Ella-Noora TuS 12.12 0.01.11 81.12 79.98
18 Jussila Ida TP 12.19 0.01.18 80.02 78.89
19 Kärnä Nina KuoSu 12.23 0.01.22 79.25 78.14
20 Virtanen Heta HlS 12.28 0.01.27 78.39 77.28
21 Korpi Anna S-JKL 12.41 0.01.40 76.72 75.64
22 Eerola Lotta TP 12.42 0.01.41 76.29 75.22
23 Lammi Elina HS 12.49 0.01.48 75.27 74.21
24 Pellonperä Sofia KR 13.06 0.02.05 73.32 72.29
25 Määttä Suvi TP 13.27 0.02.26 71.10 70.10
26 Valonen Hanna RR 13.39 0.02.38 69.76 68.78
27 Haavisto Emmi TuS 13.45 0.02.44 68.95 67.98
28 Wallikivi Maria EsAk 13.52 0.02.51 68.07 67.11
29 Riski Leenukka EsAk 13.54 0.02.53 67.60 66.65
30 Vallema Henrika JRV 14.35 0.03.34 64.15 63.25
31 Jokilammi Essi HS 14.43 0.03.42 63.28 62.39
32 Jerkku Laura TuS 15.08 0.04.07 61.27 60.40
33 Uurasjärvi Emilia TP 16.15 0.05.14 56.80 56.00
34 Soini Mette KyS 16.17 0.05.16 56.43 55.63
35 Koskilaakso Aada OK77 16.51 0.05.50 54.28 53.52
36 Närhi Minna S-JKL 17.52 0.06.51 50.96 50.24
37 Brink Henrika PIF 18.27 0.07.26 49.12 48.43
38 Hyttinen Maria S-JKL 19.19 0.08.18 46.70 46.05
Haavisto Alli TuS HYL -

Sarja W21K2
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sianoja Maija MSParma 11.07 0.00.00 94.03 91.40
2 Grosberga Sandra LAT 11.20 0.00.13 91.85 89.28
3 Laaksoviita Veera KR 11.31 0.00.24 90.01 87.49
4 Harju Venla TP 11.32 0.00.25 89.50 87.00
5 Vuori Jenny TuS 11.34 0.00.27 88.87 86.38
6 Hilo Hanne EsSu 11.39 0.00.32 87.86 85.40
7 Silvennoinen Siiri KR 11.52 0.00.45 85.89 83.48
8 Taulavuori Venla TP 11.56 0.00.49 85.04 82.66
9 Mero Dominika EsSu 12.03 0.00.56 83.86 81.51
10 Hämäläinen Roosa HiKi 12.06 0.00.59 83.15 80.82
11 Ruokonen Sara-Elise AngA 12.07 0.01.00 82.68 80.36
12 Goman Anna Pohjant 12.10 0.01.03 81.98 79.68
13 Mattila Milla HS 12.13 0.01.06 81.29 79.01
14 Latvala Matilda S-JKL 12.16 0.01.09 80.60 78.34
15 Rantala Jasmiina Lynx 12.33 0.01.26 78.43 76.24
16 Donner Isabel OK77 12.39 0.01.32 77.47 75.30
17 Hotz Marita HiKi 12.41 0.01.34 76.92 74.77
18 Taulavuori Anni AlatPi 12.47 0.01.40 75.98 73.85
19 Latva-Kiskola Piia RR 12.48 0.01.41 75.54 73.43
20 Tala Emilia HS 12.52 0.01.45 74.81 72.72
21 Puikkonen Janika S-JKL 13.21 0.02.14 71.78 69.77
22 Haavisto Veera IkNV 13.42 0.02.35 69.62 67.67
23 Kiljunen Emmi LS-37 13.52 0.02.45 68.47 66.56
24 Kymäläinen Sanni TP 14.21 0.03.14 65.86 64.02
25 Klemettinen Kaisa S-JKL 14.23 0.03.16 65.41 63.58
26 Lahtinen Katja HS 14.24 0.03.17 65.03 63.21
27 Ruoti Miina KangSK 14.25 0.03.18 64.65 62.84
28 Viitasaari Liina KoS 14.44 0.03.37 62.97 61.20
29 Eklund Ida-Marie OK77 15.25 0.04.18 59.89 58.22
30 Brink Johanna PIF 16.41 0.05.34 55.09 53.54
31 Diaz Emmi HlS 16.58 0.05.51 53.91 52.40
32 Tuorila Heidi TP 17.08 0.06.01 53.13 51.64
33 Pääkkönen Nea SoJy 17.22 0.06.15 52.17 50.70
34 Rantama Pinja HS 17.34 0.06.27 51.32 49.89
35 Lotvonen Essi LaiVe 19.04 0.07.57 47.06 45.74
36 Suominen Salli PR 21.36 0.10.29 41.34 40.18
Sandelin Caroline NOK HYL -

Sarja W21K3
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Teini Marika KR 10.59 0.00.00 94.82 91.88
1 Nurminen Inka JRV 10.59 0.00.00 94.82 91.88
3 Nurmi Kirsi Pohjant 11.11 0.00.12 92.39 89.52
4 Haapala Ida KR 11.13 0.00.14 91.75 88.90
5 Kutkaite Ausrine LTU 11.19 0.00.20 90.58 87.76
6 Nietula Minja HS 11.31 0.00.32 88.65 85.89
7 Niemi Tiina RasKa 11.32 0.00.33 88.16 85.42
8 Haanpää Anni TP 11.35 0.00.36 87.43 84.71
9 Ojala Jenny RasKa 11.37 0.00.38 86.82 84.13
10 Mänkärlä Aino Lynx 11.40 0.00.41 86.10 83.42
11 Kinni Saila TP 11.52 0.00.53 84.30 81.68
12 Haajanen Sofia Pohjant 11.54 0.00.55 83.72 81.12
13 Julkunen Sonja MSParma 11.57 0.00.58 83.02 80.45
14 Saarijärvi Salla RasKa 12.01 0.01.02 82.22 79.67
15 Moilanen Anna RasKa 12.03 0.01.04 81.65 79.12
16 Pelkonen Roosa TP 12.15 0.01.16 79.98 77.50
17 Kinnala Venla TuS 12.22 0.01.23 78.90 76.45
18 Heikkinen Ida VeVe 12.35 0.01.36 77.21 74.81
19 Hansén Amanda OK77 12.43 0.01.44 76.08 73.72
20 Hietala Emmi LapVi 12.44 0.01.45 75.66 73.31
21 Häkkinen Pihla S-JKL 13.16 0.02.17 72.30 70.06
21 Pitkänen Hilla JRV 13.16 0.02.17 72.30 70.06
23 Rautasalo Essi LappRi 13.17 0.02.18 71.59 69.37
24 Viippola Venla OuTa 13.22 0.02.23 70.84 68.64
25 Palokangas Mette AlatPi 13.32 0.02.33 69.66 67.50
26 Manderbacka Hanne TuS 13.38 0.02.39 68.85 66.71
27 Rautiainen Satu RastiE4 13.46 0.02.47 67.89 65.78
27 Koli Helmi Lynx 13.46 0.02.47 67.89 65.78
29 Kolehmainen Kaisu KangSK 14.06 0.03.07 65.70 63.66
30 Ajalin Riikka TuS 14.32 0.03.33 63.46 61.49
31 Kontio Katri KangSK 14.37 0.03.38 62.81 60.86
32 Rauhala Elina EsAk 14.53 0.03.54 61.41 59.51
33 Hietala Miina KyS 15.01 0.04.02 60.59 58.71
34 Tikkakoski Ilona TP 15.32 0.04.33 58.31 56.50
35 Jussinmäki Tuulia S-JKL 15.56 0.04.57 56.59 54.83
36 Reitmaa Sohvi HiKi 15.58 0.04.59 56.22 54.47
37 Haapasaari Ilona TuS 16.50 0.05.51 53.08 51.43
38 Gretschel Liisa KEV 18.46 0.07.47 47.39 45.92
Joensivu Inka RasKa HYL -

Sarja H20K1
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Thenoz Bastien AngA 10.19 0.00.00 80.50 82.11
2 Ankelo Jussi MSParma 10.29 0.00.10 78.74 80.32
3 Donner Jesper OK77 10.32 0.00.13 77.90 79.46
4 Aho Rauli VaHa 10.45 0.00.26 75.86 77.39
5 Aaltonen Tatu Lynx 10.51 0.00.32 74.70 76.20
6 Malinen Vinski Navi 10.56 0.00.37 73.68 75.16
7 Mäenpää Jaakko KR 10.59 0.00.40 72.89 74.35
8 Karjanlahti Kosti RaJu 11.02 0.00.43 72.11 73.56
9 Saarela Thomas EsSu 11.07 0.00.48 71.12 72.55
10 Jutila Aleksi S-JKL 11.16 0.00.57 69.73 71.13
11 Balck Axel AngA 11.18 0.00.59 69.08 70.47
12 Skyttä Ilari HS 11.19 0.01.00 68.54 69.92
13 Rautio Daniel EsSu 11.24 0.01.05 67.60 68.96
14 Nikkinen Hannes HiKi 11.36 0.01.17 66.01 67.33
15 Liponkoski Aapo TP 11.40 0.01.21 65.20 66.51
16 Gustafsson Noel EsSu 11.41 0.01.22 64.68 65.98
16 Kuusikko Miska IkNV 11.41 0.01.22 64.68 65.98
18 Niemelä Julius MSParma 11.44 0.01.25 63.56 64.84
19 Lehtonen Elias MSParma 11.52 0.01.33 62.43 63.68
20 Peltonen Lasse KS 11.55 0.01.36 61.75 62.99
21 Ala-Heikkilä Elias AR 11.58 0.01.39 61.07 62.30
22 Holmroos Sakari TuS 12.12 0.01.53 59.49 60.69
23 Ruusu Rasmus EsSu 12.14 0.01.55 58.93 60.11
23 Vepsäläinen Onni KS 12.14 0.01.55 58.93 60.11
Kivikoski Pyry RaHa HYL -
Haara Eino HS HYL -

Sarja H20K2
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pichard Romain AngA 10.41 0.00.00 71.36 73.90
2 Sallinen Eero KangSK 10.49 0.00.08 69.98 72.46
3 Ahoniemi Santeri HS 10.54 0.00.13 68.94 71.39
4 Rannila Oskari LapVi 11.05 0.00.24 67.31 69.70
5 Ronkainen Elias JRV 11.16 0.00.35 65.73 68.07
6 Ekola Juuso LapVi 11.19 0.00.38 64.96 67.27
7 Kenttämies Eevert Koovee 11.23 0.00.42 64.10 66.38
8 Meuronen Joonas HS 11.34 0.00.53 62.61 64.84
9 Muukkonen Topias MSParma 11.36 0.00.55 61.96 64.17
10 Aalto Lauri MSParma 11.48 0.01.07 60.45 62.60
11 Mäki-Laurila Anttoni TP 11.50 0.01.09 59.82 61.95
12 Simola Jere Koovee 11.51 0.01.10 59.28 61.39
13 Niemelä Paavo KR 11.57 0.01.16 58.33 60.40
14 Noponen Juho EsSu 12.02 0.01.21 57.47 59.51
15 Sivonen Miro VaHa 12.43 0.02.02 53.95 55.87
16 Heikkinen Aaro HS 12.51 0.02.10 52.97 54.85
17 Rytkö Olli VeVe 14.08 0.03.27 47.78 49.47
18 Nättiaho Elmeri S-JKL 14.35 0.03.54 45.93 47.56
19 Sarkkinen Joonas LaTa 40.54 0.30.13 16.24 16.82
Koivisto Mikael SKUusi HYL -
Lemberg Ville RaJu HYL -
Norrbacka Roni-Eemil AR HYL -

Sarja H18K1
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hauhia Aleksi RaJu 9.59 0.00.00 71.20 67.90
2 Koskinen Eemil VaHa 10.01 0.00.02 70.48 67.21
2 Pöytäkangas Elias VaaSu 10.01 0.00.02 70.48 67.21
4 West Viktor Brahe 10.07 0.00.08 68.83 65.63
5 Jussinmäki Iisakki LapVi 10.17 0.00.18 67.24 64.12
6 Hirvilahti Joona VeVe 10.20 0.00.21 66.45 63.36
7 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 10.24 0.00.25 65.55 62.51
8 Vuorinen Miki Koovee 10.25 0.00.26 64.98 61.97
9 Carlsson Oliver EsAk 10.39 0.00.40 63.10 60.18
10 Liljeström Matias HS 10.40 0.00.41 62.55 59.65
11 Kallela Lenni HS 10.43 0.00.44 61.81 58.94
12 Toivonen Nuutti RR 10.48 0.00.49 60.88 58.06
13 Tonteri Tuomas KS 10.50 0.00.51 60.25 57.45
14 Heino Veikka Pohjant 10.59 0.01.00 58.98 56.25
15 Heikkinen Altti SoJy 11.08 0.01.09 57.75 55.07
15 Kallioniemi Justus RaLu 11.08 0.01.09 57.75 55.07
17 Lehtovirta Eetu TP 11.10 0.01.11 56.71 54.08
17 Lintula Aapo HS 11.10 0.01.11 56.71 54.08
19 Gil Aguilar Yeray S-JKL 11.21 0.01.22 54.94 52.39
20 Hautala Rasmus Femman 11.41 0.01.42 52.96 50.50
Mustonen Ville RaLu HYL -
Pachnik Jedrzej EsSu HYL -
Emaldynov Artur AngA HYL -

Sarja H17K1
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Töyrylä Rasmus KyS 9.17 0.00.00 69.78 69.76
2 Kallio Santeri KoS 9.54 0.00.37 64.98 64.97
3 Haara Väinö HS 10.30 0.01.13 60.85 60.84
4 Lakanen Lauri HS 10.31 0.01.14 60.33 60.32
5 Friman Eemeli HyRa 10.33 0.01.16 59.72 59.71
6 Kemppi Anton EsSu 10.43 0.01.26 58.38 58.37
6 Sivill Tommi S-JKL 10.43 0.01.26 58.38 58.37
8 Virkajärvi Aapo JRV 10.56 0.01.39 56.42 56.41
8 Malmström Kaapo RR 10.56 0.01.39 56.42 56.41
10 Talka Eero KS 11.05 0.01.48 54.86 54.85
11 Kuikko Matias KangSK 11.08 0.01.51 54.22 54.20
12 Saranen Mikael HS 11.10 0.01.53 53.66 53.65
13 Kavonius Atte HiKi 11.19 0.02.02 52.56 52.54
14 Löfbacka Atte LapVi 11.21 0.02.04 52.01 52.00
15 Sarkkinen Eetu LaTa 11.46 0.02.29 49.80 49.78
16 Konttinen Otto SaSu 11.56 0.02.39 48.73 48.72
17 Saarilaakso Sulo LappRi 11.59 0.02.42 48.16 48.15
18 Vaje Jaakko SKUusi 12.04 0.02.47 47.46 47.45
19 Rikkonen Joonas TuS 12.23 0.03.06 45.89 45.88
20 Haapala Elias RR 12.40 0.03.23 44.51 44.50
21 Kantelinen Leevi HyRa 14.03 0.04.46 39.82 39.81
Kemppainen Aarne EsSu HYL -
Hämäläinen Aaro KangSK HYL -

Sarja H17K2
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuusinen Karri Lynx 10.25 0.00.00 61.16 61.09
2 Mäenpää Ilmari KR 10.33 0.00.08 60.01 59.94
3 Kuronen Aapo JRV 10.35 0.00.10 59.44 59.38
4 Lautamäki Topias MSParma 10.37 0.00.12 58.88 58.81
5 Isoherranen Antti Lynx 10.40 0.00.15 58.23 58.17
6 Hellstedt Oliver Lynx 10.43 0.00.18 57.59 57.52
7 Suomalainen Vilho LappRi 10.50 0.00.25 56.60 56.54
8 Kivioja Arttu RasKa 10.59 0.00.34 55.46 55.40
9 Juntunen Henrik KR 11.12 0.00.47 54.03 53.98
10 Takanen Eetu VeVe 11.15 0.00.50 53.44 53.38
10 Mourujärvi Jonne RR 11.15 0.00.50 53.44 53.38
12 Kovanen Sauli S-JKL 11.16 0.00.51 52.65 52.60
13 Nyman Elias Lynx 11.20 0.00.55 51.99 51.94
14 Paloheimo Lenni ORa 11.25 0.01.00 51.27 51.21
15 Karjalainen Samuli JRV 11.36 0.01.11 50.11 50.06
16 Nyman Matias TuS 11.43 0.01.18 49.27 49.22
17 Pajari Antti SKVuoksi 11.48 0.01.23 48.59 48.53
18 Syväterä Sampo EsSu 11.49 0.01.24 48.18 48.13
19 Szanti Elias TP 12.03 0.01.38 46.92 46.87
20 Nyman Vilhelm Brahe 12.49 0.02.24 43.80 43.75
21 Kukkonen Aaro VeVe 12.54 0.02.29 43.21 43.16
22 Ketonen Jussi RaVa 13.03 0.02.38 42.41 42.36
23 Määttä Mico Trian 13.27 0.03.02 40.85 40.81
24 Mattila Lauri Pihkan 13.44 0.03.19 39.72 39.68
25 Koivikko Matias OK77 16.41 0.06.16 32.46 32.42

Sarja H16K1
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Onni AngA 8.22 0.00.00 59.55 61.45
2 Hyytiäinen Topi KangSK 8.28 0.00.06 58.59 60.47
3 Söyrilä Leevi AngA 8.42 0.00.20 56.78 58.59
4 Ala-Honkola Svantte LapVi 8.56 0.00.34 55.05 56.81
5 Hietala Vilho S-JKL 9.07 0.00.45 53.71 55.43
6 Koski Juuso LapVi 9.08 0.00.46 53.38 55.09
6 Kirves Antti AngA 9.08 0.00.46 53.38 55.09
8 Wirsching Lukas Pihkan 9.10 0.00.48 52.72 54.41
9 Joensuu Aapo HS 9.12 0.00.50 52.30 53.97
9 Lemström Fredrik Raseborg 9.12 0.00.50 52.30 53.97
11 Lintunen Aapo RaKaS 9.14 0.00.52 51.65 53.30
12 Sundberg Hannes Minken 9.15 0.00.53 51.32 52.96
13 Tyni Sisu VeVe 9.16 0.00.54 51.00 52.63
14 Paakkolanvaara Kalle Pohjant 9.17 0.00.55 50.68 52.30
15 Närhi Eetu AnttU 9.20 0.00.58 50.18 51.78
16 Roschier Eemil HS 9.23 0.01.01 49.68 51.27
17 Penttilä Akseli Koovee 9.28 0.01.06 49.02 50.59
18 Leinonen Otso RR 9.32 0.01.10 48.45 50.00
19 Saalasti Paavo KR 9.36 0.01.14 47.90 49.43
20 Räihä Konsta Navi 9.39 0.01.17 47.43 48.94
21 Tolonen Vilho RaN 9.42 0.01.20 46.96 48.46
22 Kiintola Eemil KS 9.45 0.01.23 46.50 47.99
23 Muhonen Eetu RaJu 9.50 0.01.28 45.89 47.36
23 Göransson Niklas HS 9.50 0.01.28 45.89 47.36
25 Kärkkäinen Eliel IkNV 9.51 0.01.29 45.38 46.83
26 Karvonen Tatu KS 9.54 0.01.32 44.93 46.37
27 Rieppo Veeti KR 10.01 0.01.39 44.20 45.61
28 Joopi Lauri UlvUra 10.06 0.01.44 43.62 45.02
29 Juote Aleksi AngA 10.10 0.01.48 43.13 44.50
30 Kallio Aleksi S-JKL 10.23 0.02.01 42.02 43.36
31 Aaltonen Arttu HiKi 10.31 0.02.09 41.28 42.60
32 Korhonen Karri KaSu 11.23 0.03.01 37.95 39.17
33 Paju Vilho TP 11.28 0.03.06 37.49 38.69
34 Balck Erik AngA 11.36 0.03.14 36.88 38.05
35 Petroff Ilmo Trian 11.51 0.03.29 35.92 37.07
36 Siivola Visa LappRi 12.58 0.04.36 32.66 33.70

Sarja H15K1
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Savinainen Joakim RasKu 7.50 0.00.00 56.25 56.52
2 Jauho Eelis LappRi 8.17 0.00.27 53.03 53.28
3 Martomaa Eero EsSu 8.18 0.00.28 52.75 53.01
4 Viippola Veeti SoJy 8.21 0.00.31 52.27 52.53
5 Orhanen Johannes RasKu 8.37 0.00.47 50.50 50.74
6 Heikkinen Konsta SoJy 8.39 0.00.49 50.14 50.38
7 Reiman Niklas Trian 8.46 0.00.56 49.32 49.56
8 Pohjalainen Olli VeVe 8.47 0.00.57 49.07 49.30
9 Järvensivu Arttu HS 8.50 0.01.00 48.63 48.87
10 Heinilä Pyry RasKa 8.53 0.01.03 48.20 48.44
11 Väliaho Aarni TP 8.57 0.01.07 47.69 47.92
12 Juvaste Samuel EsSu 8.59 0.01.09 47.36 47.59
13 Marttinen Aatu LS-37 9.02 0.01.12 46.95 47.17
13 Seppälä Kalle JRV 9.02 0.01.12 46.95 47.17
15 Haapamäki Aaro KauKa 9.10 0.01.20 45.96 46.19
16 Immonen Topias HlS 9.11 0.01.21 45.73 45.95
17 Vuorenmaa Joona Koovee 9.14 0.01.24 45.33 45.55
18 Kivistö Joona TP 9.22 0.01.32 44.54 44.76
19 Hanhijärvi Matteus EsAk 9.24 0.01.34 44.24 44.45
20 Sorsa Lauri SoJy 9.32 0.01.42 43.47 43.68
21 Ekqvist Leo HiKi 9.37 0.01.47 42.95 43.16
22 Pietilä Luka TP 9.43 0.01.53 42.37 42.58
23 Varvikko Aaro EsAk 9.44 0.01.54 42.16 42.36
24 Lång Elmeri KuoSu 9.45 0.01.55 41.94 42.15
25 Kankaanpää Mikki EsSu 9.46 0.01.56 41.73 41.93
26 Ryyppö Topias HS 9.47 0.01.57 41.52 41.72
27 Backman Voitto KangSK 9.54 0.02.04 40.89 41.09
28 Puurunen Joona OuTa 9.55 0.02.05 40.68 40.88
29 Vartiainen Oliver AR 9.56 0.02.06 40.48 40.67
30 Siivonen Eero Koovee 9.58 0.02.08 40.20 40.40
31 Mjösund Rasmus EsSu 10.09 0.02.19 39.34 39.53
32 Lilja Masi TP 10.11 0.02.21 39.08 39.27
33 Hilo Kasper EsSu 10.12 0.02.22 38.88 39.07
34 Suvinen Sisu SaSu 10.19 0.02.29 38.30 38.49
35 Väänänen Lauri Pihkan 10.23 0.02.33 37.93 38.11
36 Forsman Aaron HiKi 10.34 0.02.44 37.14 37.32
37 Jormanainen Ilja KR 10.37 0.02.47 36.83 37.01
38 Hannula Riku LS-37 10.38 0.02.48 36.65 36.82
39 Nurmela Eevert LS-37 10.41 0.02.51 36.35 36.52
40 Paju Eelis TP 10.42 0.02.52 36.16 36.33
41 Tuominen Pyry HS 10.44 0.02.54 35.92 36.09
42 Björk Cedric OK77 10.51 0.03.01 35.41 35.58
43 Karvonen Elmo KS 11.09 0.03.19 34.33 34.50
44 Ryhänen Leo AnttU 11.24 0.03.34 33.46 33.62
45 Matilainen Tuomas OK77 11.53 0.04.03 31.98 32.13
46 Kullberg Adam Malax 12.09 0.04.19 31.16 31.32
47 Hemminki Eemeli RasKu 12.50 0.05.00 29.40 29.54
Kivelä Veikko RaKaS HYL -
Heino Iivari S-JKL HYL -

Sarja H14K1
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiukkonen Leevi KauKa 9.19 0.00.00
2 Palmroos Elliot PIF 9.31 0.00.12
3 Stenholm Daniel TuS 9.33 0.00.14
4 Toivanen Aaron HyRa 9.40 0.00.21
5 Sundberg Elias Minken 9.52 0.00.33
6 Kantelinen Vili HyRa 10.06 0.00.47
7 Repo Saku TP 10.11 0.00.52
8 Taponen Eemeli Jyry 10.15 0.00.56
9 Talka Aapo KS 10.27 0.01.08
10 Yrjölä Aaro LS-37 10.32 0.01.13
11 Palmroos Elton PIF 10.40 0.01.21
12 Sirén Niki TuS 10.49 0.01.30
13 Koivisto Luukas SKUusi 10.50 0.01.31
14 Lepistö Onni HauSi 10.52 0.01.33
15 Veikkola Viljami EsSu 10.59 0.01.40
16 Ekonoja Kasper S-JKL 11.01 0.01.42
17 Puro-Aho Aapo VaaSu 11.03 0.01.44
18 Mäkinen Eino JRV 11.05 0.01.46
19 Heikkinen Paavo TP 11.08 0.01.49
20 Lähteenmäki Iiro TuS 11.14 0.01.55
21 Männikkö Aapo SaSu 11.16 0.01.57
21 Räihä Vinski Navi 11.16 0.01.57
23 Johansson Patrik EsSu 11.19 0.02.00
24 Latonummi Hermanni LS-37 11.29 0.02.10
25 Liuha Eino KangSK 11.30 0.02.11
26 Ekström Lassi MSParma 11.35 0.02.16
27 Lintunen Elmo RaKaS 11.38 0.02.19
28 Heinonen Lauri Lynx 11.58 0.02.39
28 Kullberg Lauri Trian 11.58 0.02.39
30 Pusa Väinö KangSK 12.08 0.02.49
31 Lyytinen Topias SuoVa 12.18 0.02.59
31 Pulkkinen Elmo RaKaS 12.18 0.02.59
33 Krogius Alvar HS 12.28 0.03.09
34 Makki Daniel EsAk 12.43 0.03.24
35 Varjola Veeti Koovee 12.51 0.03.32
36 Backman Sebastian OK77 13.02 0.03.43
37 Asikainen Viljami JoKu 13.11 0.03.52
38 Keskinarkaus Nilla LS-37 13.15 0.03.56
39 Kinni Aaro EsSu 13.17 0.03.58
40 Granlund Lucas Femman 13.39 0.04.20
41 Alonen Veikko S-JKL 14.20 0.05.01
42 Kärkkäinen Linus IkNV 14.50 0.05.31
43 Konttinen Aleksi HS 14.53 0.05.34
44 Reitti Elmeri Pihkan 17.37 0.08.18
45 Aho Lenni RaJu 19.43 0.10.24
Nieminen Eljas KyS HYL -
Saalasti Toivo KR HYL -

Sarja D20K1
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Punto Elli EsSu 9.34 0.00.00 74.91 77.44
2 Kaikkonen Oona Koovee 9.39 0.00.05 74.00 76.50
3 Kemppi Silva EsSu 9.43 0.00.09 73.23 75.71
4 Kaiponen Iida-Emilia KR 9.46 0.00.12 72.60 75.06
5 Virkajärvi Heta JRV 9.53 0.00.19 71.49 73.91
6 Virtala Emmi PIF 9.57 0.00.23 70.76 73.15
7 Laamanen Emma-Riikka TP 10.03 0.00.29 69.81 72.17
8 Berke Laura LapVi 10.11 0.00.37 68.65 70.97
9 Karkiainen Helmi S-JKL 10.14 0.00.40 68.07 70.37
10 Näsi Minea RaJu 10.17 0.00.43 67.50 69.78
11 Papinaho Alina S-JKL 10.19 0.00.45 67.04 69.30
12 Juntunen Hertta KR 10.20 0.00.46 66.69 68.94
13 Sikkilä Peppi LapVi 10.21 0.00.47 66.34 68.58
14 Miettinen Kiia EsSu 10.23 0.00.49 65.88 68.11
15 Pajari Maija SKVuoksi 10.24 0.00.50 65.54 67.75
16 Hyyppä Liina LapVi 10.26 0.00.52 65.09 67.29
17 Tonder Oona KR 10.29 0.00.55 64.54 66.72
18 Paavola Titta KyS 10.30 0.00.56 64.20 66.37
19 Ekström Lotte-Line MSParma 10.34 0.01.00 63.56 65.71
20 Lindén Amalia Trian 10.36 0.01.02 63.12 65.25
21 Linnainmaa Annukka KangSK 10.39 0.01.05 62.59 64.71
21 Sallila Katarina HS 10.39 0.01.05 62.59 64.71
21 Mänty Elisa RR 10.39 0.01.05 62.59 64.71
24 Heikkinen Roosa VeVe 10.40 0.01.06 61.79 63.88
25 Rokala Erica LapVi 10.42 0.01.08 61.36 63.44
26 Matinheikki Liisa TP 10.44 0.01.10 60.94 63.00
27 Gripenberg Ester OK77 10.46 0.01.12 60.52 62.56
28 Sipilä Mia KangSK 10.52 0.01.18 59.73 61.75
29 Gröhn Ronja TP 10.55 0.01.21 59.23 61.23
30 Poijärvi Aino Koovee 10.58 0.01.24 58.73 60.72
31 Ahlfors Anni RaLu 11.00 0.01.26 58.33 60.30
32 Hanhijärvi Maijukka EsAk 11.06 0.01.32 57.58 59.52
33 Talvitie Meri Koovee 11.08 0.01.34 57.18 59.11
34 Wickholm Saga Trian 11.27 0.01.53 55.38 57.25
34 Mattila Helmi RasTiimi 11.27 0.01.53 55.38 57.25
36 Varjola Mette Koovee 11.29 0.01.55 54.78 56.63
37 Nyman Ida Lynx 11.30 0.01.56 54.49 56.33
38 Nurmo Pauliina PunKu 11.43 0.02.09 53.27 55.07
39 Hyytiäinen Miina MSParma 11.46 0.02.12 52.83 54.61
40 Laitinen Julia VeVe 11.53 0.02.19 52.10 53.86
41 Salo Kerttu PunKu 13.59 0.04.25 44.10 45.59
42 Nynäs Amanda Botnia 14.55 0.05.21 41.17 42.56
43 Frondelius Anni RaKaS 16.38 0.07.04 36.77 38.01
Vanhala Heidi SKUusi HYL -

Sarja D18K1
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nordgren Cecilia Trian 11.24 0.00.00 66.04 70.97
2 Nivukoski Lotta LapVi 11.46 0.00.22 63.68 68.43
3 Kyläkoski Elli TuS 11.47 0.00.23 63.29 68.02
4 Lehtonen Venla MSParma 11.53 0.00.29 62.46 67.12
4 Rantanen Annika Koovee 11.53 0.00.29 62.46 67.12
6 Naskali Johanna KyRa 11.58 0.00.34 61.44 66.02
7 Kurttila Meeri Lynx 12.10 0.00.46 60.14 64.63
8 Tuomaala Ella RaJu 12.13 0.00.49 59.60 64.05
9 Lampinen Pihla TP 12.18 0.00.54 58.91 63.31
9 Luhtasaari Nea RaJu 12.18 0.00.54 58.91 63.31
11 Elovaara Emma AngA 12.29 0.01.05 57.48 61.77
12 Heinilä Lumi TP 12.35 0.01.11 56.75 60.98
13 Kämäräinen Loviisa SoJy 12.39 0.01.15 56.17 60.36
13 Lehtonen Minttu SiiRa 12.39 0.01.15 56.17 60.36
15 Kuokka Katri IisVi 12.52 0.01.28 54.67 58.75
16 Mäkäräinen Selma S-JKL 13.07 0.01.43 53.36 57.34
17 Lukkari Matilda SKUusi 13.12 0.01.48 52.76 56.69
18 Biskop Patricia LapVi 13.19 0.01.55 52.03 55.91
19 Hietala Sini LapVi 13.23 0.01.59 51.51 55.35
20 Nieminen Reetta VaHa 13.30 0.02.06 50.80 54.59
21 Kriktilä Pihla VeVe 13.36 0.02.12 50.17 53.91
22 Karppinen Vilma KuoSu 13.38 0.02.14 49.79 53.50
22 Davidsson Linnéa TP 13.38 0.02.14 49.79 53.50
24 Suokko Matilda LapVi 13.43 0.02.19 48.97 52.62
25 Viskari Saana Lynx 13.49 0.02.25 48.36 51.97
26 Loukkalahti Aino RR 14.51 0.03.27 44.76 48.10
27 Siivola Iida HS 14.57 0.03.33 44.22 47.52
28 Mbembela Kia TP 15.08 0.03.44 43.45 46.69
29 Viippola Sofia HS 15.55 0.04.31 41.09 44.16
30 Ala-Jaskara Veera KyRa 22.39 0.11.15 28.72 30.86
Laakso Laura LappRi HYL -
Lampinen Siina TP HYL -
Häkkinen Kaisla TP HYL -

Sarja D17K1
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niinimäki Nelli Pohjant 10.10 0.00.00 64.14 67.43
2 Mäki-Hokkonen Anni EsSu 10.13 0.00.03 63.59 66.85
3 Kuusikko Kiia Pohjant 10.21 0.00.11 62.54 65.75
4 Koski Hanni Koovee 10.33 0.00.23 61.13 64.26
5 Liuha Vilma KangSK 10.42 0.00.32 60.05 63.13
6 Rajala Maija RaJu 10.46 0.00.36 59.46 62.51
7 Vallittu Tuuli KangSK 10.53 0.00.43 58.60 61.60
8 Kankaanpää Martta EsSu 10.54 0.00.44 58.29 61.28
8 Nurmela Helmiina LS-37 10.54 0.00.44 58.29 61.28
10 Taini Elli JRV 10.56 0.00.46 57.68 60.64
11 Mariani Sandra Koovee 11.00 0.00.50 57.11 60.04
12 Mustonen Vilma KangSK 11.01 0.00.51 56.81 59.72
13 Lehtonen Vilja AngA 11.07 0.00.57 56.08 58.96
14 Kaiponen Ella-Sofia ORa 11.11 0.01.01 55.54 58.38
14 Gaasenbeek Annlinn LS-37 11.11 0.01.01 55.54 58.38
16 Heikkinen Hilla SoJy 11.13 0.01.03 54.95 57.76
17 Enroth Emma RaN 11.15 0.01.05 54.57 57.37
18 Lehtinen Martta AngA 11.16 0.01.06 54.28 57.06
19 Papinaho Enne S-JKL 11.18 0.01.08 53.91 56.67
19 Peltonen Riikka JRV 11.18 0.01.08 53.91 56.67
19 Liukkonen Veera AnttU 11.18 0.01.08 53.91 56.67
22 Lintunen Venla RaKaS 11.22 0.01.12 52.96 55.68
23 Malinen Fanni Navi 11.35 0.01.25 51.77 54.42
24 Pihlajaniemi Aini Pohjant 11.39 0.01.29 51.26 53.89
25 Enroth Jenna RaN 11.40 0.01.30 50.99 53.60
26 Kajander Saana Trian 11.43 0.01.33 50.57 53.16
27 Vepsäläinen Liina HS 11.45 0.01.35 50.22 52.79
28 Löfqvist Linn Femman 11.56 0.01.46 49.25 51.77
29 Palomäki Emilia RasKa 12.05 0.01.55 48.44 50.92
30 Markkanen Iita SKUusi 12.11 0.02.01 47.85 50.30
31 Määttälä Selma LapVi 12.27 0.02.17 46.63 49.02
32 Martikainen Ronja JRV 12.29 0.02.19 46.31 48.69
33 Ahlfors Erika JRV 12.33 0.02.23 45.88 48.23
34 Päärni Iina MSParma 12.41 0.02.31 45.21 47.52
35 Auvinen Senja AnttU 13.07 0.02.57 43.53 45.76
36 Frondelius Elli RaKaS 13.09 0.02.59 43.24 45.46
37 Lehtinen Miina AngA 13.11 0.03.01 42.95 45.15
38 Palosaari Maiju Pohjant 13.23 0.03.13 42.13 44.29
39 Hahl Annika JRV 14.03 0.03.53 39.96 42.01
40 Ekström Saana-Mari MSParma 14.04 0.03.54 39.74 41.78
41 Mustikkamaa Salla JRV 15.21 0.05.11 36.27 38.12
42 Matilainen Julia RaHa 18.30 0.08.20 29.96 31.50

Sarja D16K1
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Roosa SKUusi 10.01 0.00.00 57.12 56.15
2 Koskinen Iida RaN 10.04 0.00.03 56.51 55.55
3 Fröjdö Ellen TuS 10.14 0.00.13 55.26 54.32
4 Roche Amaia EsSu 10.18 0.00.17 54.58 53.66
5 Halkilahti Siiri AngA 10.23 0.00.22 53.83 52.91
6 Virkkala Venla KaSu 10.56 0.00.55 50.82 49.96
7 Harjamäki Manja HS 10.57 0.00.56 50.44 49.58
8 Laamanen Karoliina TP 11.05 0.01.04 49.54 48.69
8 Sikkilä Iines LapVi 11.05 0.01.04 49.54 48.69
10 Siivola Alina HS 11.23 0.01.22 47.65 46.84
11 Salmia Kaisla RaN 11.25 0.01.24 47.22 46.42
12 Häkkinen Senni AnttU 11.33 0.01.32 46.39 45.60
13 Ketola Matleena LapVi 11.34 0.01.33 46.04 45.26
14 Kaijalainen Katariina EsAk 11.45 0.01.44 45.04 44.28
15 Kuoppala Saana RasKu 12.05 0.02.04 43.52 42.79
16 Väisänen Martta Pohjant 12.08 0.02.07 43.07 42.34
17 Backlund Thelma Femman 12.11 0.02.10 42.62 41.90
18 Lehtovirta Saana TP 12.17 0.02.16 42.01 41.30
19 Anttila Emilia JRV 12.38 0.02.37 40.58 39.90
20 Sillanpää Alisa Lynx 12.40 0.02.39 40.22 39.53
21 Pekkanen Nuppu-Sofia HS 12.41 0.02.40 39.90 39.23
22 Rantala Iida-Maria TuS 13.02 0.03.01 38.58 37.92
23 Lamppu Lotta MSParma 13.28 0.03.27 37.09 36.46
24 Tohka Jenna PäLuLu 13.39 0.03.38 36.35 35.74
25 Honkala Emmi TP 14.42 0.04.41 33.53 32.96
26 Nurmiainen Elsa Raseborg 15.07 0.05.06 32.39 31.84
Uitto Saana KauWi HYL -

Sarja D16K2
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Similä Helmiina Pohjant 10.25 0.00.00 58.41 57.04
2 Määttänen Stella RasKa 10.29 0.00.04 57.70 56.35
2 Laakso Lotta LappRi 10.29 0.00.04 57.70 56.35
4 Sauso Aada HS 10.34 0.00.09 56.58 55.26
5 Miettinen Tuuli Lynx 10.37 0.00.12 55.99 54.67
6 Nynäs Matilda Botnia 10.46 0.00.21 54.88 53.59
7 Honkanen Siiri LS-37 10.51 0.00.26 54.14 52.86
8 Heikkinen Aada Pohjant 11.01 0.00.36 53.00 51.75
9 Lehtinen Lotta HS 11.05 0.00.40 52.36 51.13
9 Länsitie Pinja Pohjant 11.05 0.00.40 52.36 51.13
11 Jormanainen Tuuli KangSK 11.17 0.00.52 50.81 49.62
12 Vepsäläinen Liinu KuoSu 11.33 0.01.08 49.34 48.18
13 Lindholm Siiri ORa 11.40 0.01.15 48.54 47.40
13 Perälä Fanni RaJu 11.40 0.01.15 48.54 47.40
15 Alonen Eeva S-JKL 11.50 0.01.25 47.26 46.15
16 Nivukoski Nanna LapVi 11.55 0.01.30 46.64 45.54
17 Koskinen Aino TP 12.08 0.01.43 45.52 44.45
18 Hokkanen Liina Pohjant 12.25 0.02.00 44.20 43.16
19 Tonder Ilona SKVuoksi 12.28 0.02.03 43.74 42.71
20 Mäkelä Ella TuS 12.33 0.02.08 43.17 42.15
21 Zhu Wanling EsAk 12.35 0.02.10 42.77 41.77
22 Turunen Helmi TP 12.48 0.02.23 41.78 40.79
23 Turunen Elina KuoSu 12.51 0.02.26 41.34 40.37
24 Nyholm Ella JRV 16.14 0.05.49 32.51 31.74
25 Suojoki Milla PäLuLu 16.44 0.06.19 31.33 30.59
Lamppu Laura MSParma HYL -
Rautiainen Senni SoJy HYL -

Sarja D15K1
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jantunen Anni EsSu 8.14 0.00.00 61.07 59.52
2 Tasala Emily TuS 8.57 0.00.43 55.96 54.54
3 Peltotalo Alma HlS 9.20 0.01.06 53.45 52.09
4 Mennala Venla HlS 9.25 0.01.11 52.76 51.43
5 Oksa Jenni RasKa 9.27 0.01.13 52.37 51.04
6 Turpeinen Selma TP 9.28 0.01.14 52.07 50.75
7 Kulju Silva HlS 9.35 0.01.21 51.23 49.93
8 Sippola Sanni LapVi 9.37 0.01.23 50.84 49.55
9 Tetri Ella TuS 9.39 0.01.25 50.46 49.18
10 Kataja Enni RaJu 9.47 0.01.33 49.57 48.31
11 Takanen Tiitu VeVe 9.49 0.01.35 49.20 47.95
12 Mononen Linda KR 9.50 0.01.36 48.91 47.67
13 Näykki Minttu LapVi 9.52 0.01.38 48.55 47.32
14 Gaasenbeek Celine LS-37 9.53 0.01.39 48.26 47.04
15 Jokelainen Sanja KaSu 10.02 0.01.48 47.35 46.14
15 Kalari Kaisla TP 10.02 0.01.48 47.35 46.14
17 Weckman Venla VeVe 10.09 0.01.55 46.41 45.23
18 Talonen Elsa IkNV 10.10 0.01.56 46.14 44.97
19 Ryytty Inka Pohjant 10.20 0.02.06 45.20 44.06
20 Söyrilä Iida AngA 10.25 0.02.11 44.65 43.52
21 Koskinen Frida Trian 10.32 0.02.18 43.97 42.85
22 Rajala Kerttu RaJu 10.42 0.02.28 43.10 42.00
23 Niskanen Suvi KR 10.44 0.02.30 42.78 41.69
24 Kapanen Anna MSParma 10.47 0.02.33 42.40 41.32
25 Heikkinen Emmi RaKaS 10.49 0.02.35 42.08 41.01
26 Ruotsalainen Elina LappRi 10.51 0.02.37 41.77 40.71
27 Tamminen Anna KyRa 11.03 0.02.49 40.83 39.80
28 Heikkinen Elli S-JKL 11.09 0.02.55 40.29 39.27
28 Vepsäläinen Elsa KyS 11.09 0.02.55 40.29 39.27
30 Ylikojola Veera RaJu 11.20 0.03.06 39.29 38.29
31 Heikkilä Nella RasKa 11.29 0.03.15 38.60 37.62
32 Lehtonen Viola RasKa 11.42 0.03.28 37.72 36.76
33 Torrkulla Moa Femman 12.03 0.03.49 36.46 35.53
34 Hanhela Helka MSParma 12.10 0.03.56 35.94 35.03
35 Laitinen Sofia VeVe 12.58 0.04.44 33.57 32.72
36 Koivikko Linda OK77 13.12 0.04.58 32.83 32.00
37 Koivula Sanni LaihLu 14.28 0.06.14 29.82 29.06
38 Karru Johanna MSParma 22.49 0.14.35 18.82 18.34
Pohjola Linnea S-JKL HYL -

Sarja D14K1
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Aurora UlvUra 9.16 0.00.00
2 Korte Martta TuS 9.36 0.00.20
3 Kolmonen Aino KR 9.55 0.00.39
4 Laakso Anni LappRi 9.59 0.00.43
5 Hokkanen Hilma Pohjant 10.06 0.00.50
6 Damskägg Hilda HyRa 10.16 0.01.00
7 Malm Saara TP 10.17 0.01.01
8 Kangas Inga Pohjant 10.46 0.01.30
9 Tapiola Aada AngA 10.47 0.01.31
10 Nikkinen Lotta HiKi 10.48 0.01.32
11 Malinen Hertta Navi 10.50 0.01.34
12 Haavisto Kerttu TuS 10.56 0.01.40
13 Karjalainen Sonja TP 11.04 0.01.48
14 Räsänen Reeta Pohjant 11.11 0.01.55
14 Myllymäki Elsa IkNV 11.11 0.01.55
16 Tiits Maria TP 11.13 0.01.57
17 Holmroos Siiri TuS 11.22 0.02.06
18 Pennanen Ella-Lilja KR 11.38 0.02.22
19 Niemelä Inka S-JKL 11.40 0.02.24
20 Sauso Edith HS 12.02 0.02.46
21 Riissanen Viivi EsAk 12.10 0.02.54
22 Määttä Malla Pohjant 12.21 0.03.05
23 Liukkonen Iiris AnttU 12.23 0.03.07
24 Lindholm Lotta ORa 12.59 0.03.43
25 Hämäläinen Siiri KuoSu 13.29 0.04.13
26 Majander Tindra Trian 14.34 0.05.18
27 Brink Amanda PIF 15.34 0.06.18
28 Tarkiainen Janette JRV 18.52 0.09.36
Lehtonen Uma LS-37 HYL -
Nurminen Lotta HS HYL -
Tyni Veera VeVe HYL -
Kuikko Saini KangSK HYL -

Sarja H35K1
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ihme Vili Pohjant 10.50 0.00.00 79.96 84.60
2 Ala-Äijälä Janne RaLu 11.34 0.00.44 74.42 78.74
3 Summanen Aapo HS 11.46 0.00.56 72.70 76.91
4 Forsell Daniel Raseborg 11.58 0.01.08 71.03 75.15
5 Iivari Antti RaJu 12.10 0.01.20 69.42 73.44
6 Mikkolainen Juha-Matti VaHa 12.13 0.01.23 68.69 72.67
7 Rissanen Jaakko LapVe 12.17 0.01.27 67.88 71.81
8 Niemi Pyry RR 12.20 0.01.30 67.16 71.06
9 Hytönen Juho-Veikko IkNV 12.27 0.01.37 66.10 69.93
10 Mäkelä Jaakko SuSe 12.31 0.01.41 65.32 69.10
11 Tuomaala Juuso RaJu 12.32 0.01.42 64.80 68.55
12 Aalto Tuomas EsAk 12.57 0.02.07 62.29 65.91
13 Annila Petri Koovee 13.03 0.02.13 61.40 64.96
14 Kleemola Lauri Lynx 13.04 0.02.14 60.91 64.44
15 Rautiainen Teemu RastiE4 13.07 0.02.17 60.26 63.76
16 Lamminsalo Marko TP 13.17 0.02.27 59.10 62.53
17 Manninen Heikki AnttU 13.19 0.02.29 58.55 61.94
18 Näsi Matti RaJu 13.30 0.02.40 57.35 60.67
19 Viinikka Heikki KR 13.42 0.02.52 56.12 59.37
20 Tetri Tero TuS 14.05 0.03.15 54.21 57.35
21 Leinonen Lauri Pohjant 14.12 0.03.22 53.38 56.47
22 Mänty Eero EsAk 14.44 0.03.54 51.08 54.04
23 Valve Ville-Pekka TP 15.30 0.04.40 48.20 51.00
24 Paasikoski Antti RR 15.47 0.04.57 46.99 49.72
Levälehto Riku TuMe HYL -

Sarja H40K1
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parjanne Antti Lynx 9.48 0.00.00 75.75 74.99
2 Pukema Hannu-Pekka KS 10.41 0.00.53 69.03 68.34
3 Myllärinen Jani Koovee 11.10 0.01.22 65.61 64.95
4 Orhanen Aarne RasKu 11.22 0.01.34 64.03 63.39
5 Räsänen Aleksi Pohjant 11.35 0.01.47 62.41 61.79
6 Berg Kimmo EsAk 11.36 0.01.48 61.91 61.29
7 Alonen Matti S-JKL 11.40 0.01.52 61.14 60.52
8 Seppänen Mika VaKa 11.43 0.01.55 60.46 59.86
9 Liukkala Jaakko HauSi 11.45 0.01.57 59.88 59.28
10 Siivola Markus LappRi 11.50 0.02.02 59.05 58.46
11 Pohjola Lauri S-JKL 12.00 0.02.12 57.83 57.25
12 Aho Jukka RaJu 12.05 0.02.17 57.03 56.45
13 Matilainen Juha OK77 12.08 0.02.20 56.39 55.83
14 Lassila Juha VetU 12.12 0.02.24 55.69 55.13
15 Stoor Matti KoS 12.24 0.02.36 54.40 53.85
16 Lavonen Tommi KS 12.49 0.03.01 52.25 51.73
17 Keltamäki Kimmo Iisu 12.57 0.03.09 51.34 50.83
17 Pietilänaho Juho HiKi 12.57 0.03.09 51.34 50.83
19 Oksman Jukka Pohjant 13.27 0.03.39 48.71 48.22
20 Pulkkinen Ville RaKaS 13.32 0.03.44 48.06 47.57
21 Siivonen Jere PirHi 13.34 0.03.46 47.58 47.10
22 Rantala Jyri Koovee 13.52 0.04.04 46.20 45.74
23 Lassila Jussi PiTa 14.44 0.04.56 43.16 42.72
24 Hakkarainen Julius Rasti88 15.07 0.05.19 41.74 41.32

Sarja H40K2
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kinni Juho TP 11.33 0.00.00 74.70 73.76
2 Liukkonen Matti RR 12.11 0.00.38 70.37 69.49
3 Mattila Tuomas VeVe 12.21 0.00.48 68.99 68.12
4 Lassila Mikko HS 12.30 0.00.57 67.73 66.87
5 Leinonen Jaakko RR 12.36 0.01.03 66.76 65.92
6 Korpinen Taneli TuMe 12.38 0.01.05 66.16 65.32
7 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 12.42 0.01.09 65.39 64.56
8 Väänänen Heikki Pihkan 12.59 0.01.26 63.55 62.74
9 Mouhu Timo RaHa 13.16 0.01.43 61.78 61.00
10 Forsström Calle Raseborg 13.17 0.01.44 61.30 60.52
11 Kokkinen Kari LaTa 13.25 0.01.52 60.29 59.53
12 Sinnelä Harri SuSi 13.26 0.01.53 59.81 59.06
13 Hemminki Antti RasKu 13.34 0.02.01 58.83 58.08
13 Nurminen Janne HS 13.34 0.02.01 58.83 58.08
15 Pajunen Jari PertPe 14.11 0.02.38 55.51 54.81
16 Lahtinen Ismo Jyry 14.22 0.02.49 54.42 53.74
17 Löfroos Andreas Raseborg 14.24 0.02.51 53.92 53.24
18 Ekonoja Antti PelPo 14.25 0.02.52 53.49 52.81
19 Jokela Juha PäLuLu 14.27 0.02.54 52.99 52.32
20 Ylönen Lauri Jyry 14.30 0.02.57 52.44 51.77
21 Paju Erno TP 14.32 0.02.59 51.95 51.29
22 Aho Mika Pohjant 14.37 0.03.04 51.28 50.63
23 Korhonen Heikki RaPi 14.54 0.03.21 49.94 49.31
24 Hämäläinen Marko KeKaRa 15.45 0.04.12 46.91 46.31
25 Lamminpää Mikko TP 16.56 0.05.23 43.31 42.76

Sarja H45K1
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Weckman Janne VeVe 10.38 0.00.00 69.46 66.75
2 Repo Ville TP 10.53 0.00.15 67.55 64.91
3 Nikkola Hannu RaJu 10.59 0.00.21 66.62 64.01
4 Rantala Teemu LapVi 11.00 0.00.22 66.20 63.61
5 Ylitalo Aki HauSi 11.01 0.00.23 65.79 63.22
6 Soini Jussi KS 11.05 0.00.27 65.08 62.54
7 Kallio Kari S-JKL 11.07 0.00.29 64.57 62.05
8 Lintunen Sampsa RaKaS 11.26 0.00.48 62.48 60.04
9 Korhonen Hannu Pihkan 11.34 0.00.56 61.46 59.06
10 Hirvonen Juha LS-37 11.48 0.01.10 59.95 57.61
11 Asikainen Saku Hiisi 11.50 0.01.12 59.49 57.17
12 Myöhänen Mikko MusNe 11.52 0.01.14 59.03 56.73
13 Hämäläinen Jani LS-37 11.59 0.01.21 58.17 55.90
14 Hernelahti Miika KR 12.03 0.01.25 57.56 55.31
15 Asikainen Pasi JoKu 12.04 0.01.26 57.19 54.96
16 Sippola Juha LapVi 12.05 0.01.27 56.83 54.61
17 Rajala Jarkko RaJu 12.12 0.01.34 56.00 53.81
18 Husu Heikki SKVuoksi 12.16 0.01.38 55.41 53.25
19 Sarkkinen Timo LaTa 12.17 0.01.39 55.06 52.91
20 Perä Tapio RR 12.19 0.01.41 54.63 52.49
21 Ylis-Junttila Vesa HlS 12.25 0.01.47 53.91 51.80
22 Hautala Jari Femman 12.30 0.01.52 53.27 51.19
23 Teriö Tatu TuMe 13.20 0.02.42 49.68 47.74
24 Lyytinen Sami SuoVa 13.47 0.03.09 47.81 45.94
25 Joopi Juha UlvUra 13.51 0.03.13 47.33 45.48
26 Salo Jukka KuUS 13.59 0.03.21 46.63 44.81
27 Kaijalainen Osku EsAk 14.27 0.03.49 44.88 43.13
28 Kullberg Fredrik Malax 14.31 0.03.53 44.44 42.70
29 Pyttynen Joakim MusNe 14.44 0.04.06 43.55 41.85
30 Matilainen Teemu RaHa 15.15 0.04.37 41.85 40.21
31 Forsström Benny Raseborg 15.45 0.05.07 40.30 38.73
Pääkkönen Mikko KuPe HYL -
Olenius Roger HS HYL -

Sarja H45K2
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paukkunen Petri MSParma 11.03 0.00.00 65.99 65.53
2 Sorvari Niko RaVi 11.15 0.00.12 64.51 64.06
3 Vilska Kimmo RR 11.17 0.00.14 64.02 63.57
4 Laitinen Antti KoskRi 11.35 0.00.32 62.06 61.64
5 Salo Markus PunKu 11.37 0.00.34 61.59 61.17
6 Lehtonen Eero UlvUra 11.44 0.00.41 60.69 60.27
7 Backlund Jan-Anders Femman 11.52 0.00.49 59.72 59.31
8 Kainu Markus VetU 11.56 0.00.53 59.10 58.69
9 Kivelä Juha RaKaS 12.07 0.01.04 57.92 57.52
10 Palokangas Markus AlatPi 12.14 0.01.11 57.09 56.70
11 Heikkinen Jari TP 12.17 0.01.14 56.58 56.19
12 Raute Kaj SuSi 12.19 0.01.16 56.15 55.76
13 Hyyppä Tuomas KoS 12.23 0.01.20 55.57 55.19
14 Breilin Oskar AR 12.25 0.01.22 55.15 54.76
15 Järvenpää Juha HS 12.27 0.01.24 54.72 54.35
16 Uimonen Toni HS 12.28 0.01.25 54.38 54.00
17 Hakkarainen Tuomas EsAk 12.36 0.01.33 53.53 53.16
18 Lehtinen Juhani KauKa 12.59 0.01.56 51.69 51.33
18 Päärni Pertti MSParma 12.59 0.01.56 51.69 51.33
20 Koivula Jeppe HS 13.01 0.01.58 51.03 50.68
21 Tuomaala Ville VaaSu 13.27 0.02.24 49.13 48.79
22 Paasikivi Mikko TuMe 13.55 0.02.52 47.24 46.91
23 Eskelinen Joona RaVi 14.02 0.02.59 46.60 46.28
24 Matilainen Jarno LS-37 14.05 0.03.02 46.19 45.87
25 Farkas David HS 14.11 0.03.08 45.63 45.31
26 Takanen Jari KuortKu 14.15 0.03.12 45.17 44.86
27 Karvonen Ossi KS 15.07 0.04.04 42.36 42.06
28 Räsänen Mikko MaMa 15.34 0.04.31 40.91 40.63
29 Pöyhönen Simo Raus 18.57 0.07.54 33.43 33.20
30 Kantelinen Teemu HyRa 19.06 0.08.03 32.99 32.76
Hellstedt Tony Lynx HYL -
Korpinen Olli-Jussi AnttU HYL -
Kärkkäinen Kimmo HS HYL -

Sarja H50K1
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankaanpää Vesa OK77 10.43 0.00.00 67.20 67.57
2 Harjamäki Petri HS 11.19 0.00.36 63.36 63.71
3 Sillanpää Sampo Lynx 11.24 0.00.41 62.62 62.96
4 Kaario Kimmo S-JKL 11.47 0.01.04 60.31 60.64
5 Salonen Mikko HS 11.48 0.01.05 59.95 60.28
6 Mutka Manu TuMe 11.52 0.01.09 59.35 59.68
6 Tala Tuomas HS 11.52 0.01.09 59.35 59.68
8 Liljeström Kimmo HS 12.05 0.01.22 57.76 58.08
9 Maasilta Tommi HS 12.13 0.01.30 56.87 57.18
10 Taulavuori Tero AlatPi 12.14 0.01.31 56.53 56.84
11 Toivio Matti RaPi 12.25 0.01.42 55.44 55.75
12 Kiuru Jani RaKaS 12.35 0.01.52 54.46 54.75
13 Skinnari Juha Pihkan 12.36 0.01.53 54.13 54.43
14 Anttonen Mikael KaRa 12.39 0.01.56 53.67 53.96
15 Rajala Marko HS 12.45 0.02.02 53.00 53.29
16 Holmroos Joni TuS 12.46 0.02.03 52.68 52.97
17 Kirves Saku SKUusi 12.49 0.02.06 52.22 52.51
17 Kiintola Jarno KS 12.49 0.02.06 52.22 52.51
19 Isoherranen Sami Lynx 13.08 0.02.25 50.48 50.76
20 Pihlajaniemi Janne Pohjant 13.19 0.02.36 49.55 49.82
21 Kleemola Jari PertPe 13.37 0.02.54 48.22 48.49
22 Tonder Mika SKVuoksi 13.41 0.02.58 47.76 48.02
23 Karjalainen Antti JRV 13.57 0.03.14 46.61 46.87
24 Nyman Patrik Brahe 14.07 0.03.24 45.84 46.09
25 Mustajoki Jyri TP 14.10 0.03.27 45.45 45.70
26 Biskop Kim KoS 14.37 0.03.54 43.84 44.08
27 Myllymäki Jyri VetU 15.31 0.04.48 41.09 41.31
28 Kuokka Kari IisVi 15.50 0.05.07 40.07 40.29
29 Lehtonen Olli SKVuoksi 18.04 0.07.21 34.94 35.13
Uusitalo Tero EsAk HYL -
Sillanpää Tommi Pohjant HYL -
Leskelä Jyrki Pohjant HYL -
Kuosmanen Tuomo Pihkan HYL -
Haverinen Jari KaSu HYL -
Viero Jussi LaihLu HYL -

Sarja H50K2
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Matti RaPi 11.13 0.00.00 63.47 63.59
2 Kyyrönen Samuli RR 11.17 0.00.04 62.81 62.93
3 Noponen Petri AnttU 11.26 0.00.13 61.70 61.82
4 Riissanen Jani EsAk 11.32 0.00.19 60.88 61.01
5 Forsblom Vesa LS-37 11.36 0.00.23 60.25 60.38
6 Paajanen Jarkko Jyry 11.40 0.00.27 59.63 59.75
7 Väisänen Marko LS-37 11.43 0.00.30 59.10 59.22
8 Nurminen Ilkka HS 11.44 0.00.31 58.74 58.86
9 Kallioniemi Janne RaLu 11.48 0.00.35 58.14 58.25
10 Stenholm Pekka TuS 11.53 0.00.40 57.46 57.57
10 Tuominen Hans Pihkan 11.53 0.00.40 57.46 57.57
12 Myllykoski Pekka S-JKL 12.05 0.00.52 55.97 56.08
13 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 12.07 0.00.54 55.55 55.66
14 Meronen Juha OCPuisto 12.13 0.01.00 54.83 54.94
14 Pulli Veli-Matti LappRi 12.13 0.01.00 54.83 54.94
16 Lapila Pekka MSParma 12.30 0.01.17 53.07 53.17
17 Naakka Tuomas Jyry 12.35 0.01.22 52.46 52.57
18 Pohjola Olli-Pekka S-JKL 12.38 0.01.25 52.00 52.10
19 Heikkilä Tero HS 12.40 0.01.27 51.60 51.71
20 Mulari Valtteri MaMa 12.43 0.01.30 51.15 51.25
21 Viippola Ilpo OuTa 12.47 0.01.34 50.63 50.73
22 Salonen Tero HauSi 13.01 0.01.48 49.47 49.57
23 Friman Sami HyRa 13.17 0.02.04 48.23 48.33
24 Korhonen Mika SKVuoksi 13.21 0.02.08 47.75 47.85
25 Mehtälä Markku Pihkan 13.22 0.02.09 47.45 47.54
26 Tamminen Miika Jyry 13.28 0.02.15 46.86 46.95
27 Nurmiainen Jouko Raseborg 14.03 0.02.50 44.68 44.77
28 Hopearuoho Jan KaRa 14.43 0.03.30 42.44 42.52
29 Mäkirinne Mikko SuSi 14.58 0.03.45 41.51 41.59
30 Nurminen Petri TuMe 15.07 0.03.54 40.89 40.97
31 Frondelius Petri RaKaS 15.11 0.03.58 40.49 40.57
32 Kontio Pasi KangSK 15.56 0.04.43 38.38 38.46
Suominen Juha-Matti LaJy HYL -
Leinikka Harri Raseborg HYL -

Sarja H55K1
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 11.39 0.00.00 58.35 58.08
2 Östergård Patric Trian 11.49 0.00.10 57.26 57.00
3 Loukkalahti Mika RR 11.58 0.00.19 56.29 56.03
4 Suominen Manne HiKi 12.01 0.00.22 55.80 55.54
5 Numminen Mika UrjU 12.02 0.00.23 55.46 55.21
6 Ruuska Vesa KangSK 12.12 0.00.33 54.45 54.20
7 Ilmonen Matti JRV 12.19 0.00.40 53.69 53.44
8 Enroth Vesa TarpSu 12.23 0.00.44 53.15 52.90
9 Heikkinen Jarkko VeVe 12.32 0.00.53 52.26 52.03
10 Ray Tomas OK77 12.40 0.01.01 51.47 51.24
11 Kyhäräinen Jukka HS 12.42 0.01.03 51.09 50.86
12 Emaldinov Yuri AngA 12.43 0.01.04 50.78 50.55
13 Parttimaa Timo AngA 12.59 0.01.20 49.50 49.27
13 Kulmala Mika RR 12.59 0.01.20 49.50 49.27
15 Hautaniemi Petri RaKaS 13.02 0.01.23 48.84 48.61
16 Nokka Ilkka Rasti88 13.04 0.01.25 48.48 48.25
16 Lintunen Petteri SiiRa 13.04 0.01.25 48.48 48.25
18 Vainionpää Matti RaJu 13.05 0.01.26 47.94 47.72
19 Huotari Reijo Pihkan 13.06 0.01.27 47.64 47.43
20 Joutsensaari Jorma KuoSu 13.09 0.01.30 47.23 47.01
21 Tenhunen Joni TuMe 13.35 0.01.56 45.49 45.29
22 Kantanen Olli OK77 13.40 0.02.01 44.99 44.79
23 Talvitie Mikko KeU 13.47 0.02.08 44.39 44.18
24 Hyvönen Markku Lynx 14.05 0.02.26 43.22 43.02
25 Salmia Teppo RaN 15.23 0.03.44 39.37 39.19
26 Varmavuo Seppo RR 16.26 0.04.47 36.66 36.50
27 Pietikäinen Timo Pihkan 16.47 0.05.08 35.72 35.55
28 Launis Kasperi Raus 16.56 0.05.17 35.22 35.06
29 Balck Johan AngA 17.13 0.05.34 34.46 34.30
30 Lehtonen Timo LS-37 17.23 0.05.44 33.95 33.79
31 Ojanen Juha HyRa 17.38 0.05.59 33.29 33.14
32 Piirainen Jyrki JäPa 18.01 0.06.22 32.41 32.27
Hanhela Veli-Matti MSParma HYL -
Koskinen Seppo VaajTe HYL -

Sarja H55K2
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Miettinen Juha Lynx 10.00 0.00.00 60.61 61.30
2 Loukkalahti Marko HiKi 10.32 0.00.32 57.29 57.94
3 Prittinen Juha HlS 10.35 0.00.35 56.76 57.41
4 Gynther Kimmo IHR 10.44 0.00.44 55.72 56.35
5 Heikkilä Ossi S-JKL 10.46 0.00.46 55.30 55.93
6 Viitasaari Tommi KoS 10.47 0.00.47 54.97 55.59
6 Tähtinen Timo HS 10.47 0.00.47 54.97 55.59
8 Rönnlöf Petter PIF 10.52 0.00.52 54.05 54.67
8 Holm Jari ViiSu 10.52 0.00.52 54.05 54.67
10 Ojalainen Jorma SKVuoksi 10.55 0.00.55 53.31 53.92
11 Ylikangas Esko HimU 10.57 0.00.57 52.91 53.51
12 Mannervesi Mika AngA 11.08 0.01.08 51.80 52.39
13 Järvenpää Esa S-JKL 11.13 0.01.13 51.17 51.76
14 Koskela Jarmo OK77 11.17 0.01.17 50.63 51.21
15 Kuusinen Petri TP 11.25 0.01.25 49.81 50.38
16 Syrjäläinen Janne AnttU 11.54 0.01.54 47.56 48.10
17 Reijonen Jaakko Pohjant 12.06 0.02.06 46.55 47.08
18 Kahiala Jari Pihkan 12.07 0.02.07 46.27 46.80
19 Nietosjärvi Tommi Pihkan 12.13 0.02.13 45.67 46.19
20 Laasanen Juha KauWi 12.16 0.02.16 45.27 45.78
21 Ruohola Risto MSParma 12.17 0.02.17 44.99 45.50
22 Hyväri Mikko HS 12.26 0.02.26 44.23 44.73
23 Rautio Mika AnttU 12.31 0.02.31 43.72 44.22
24 Yli-Kauppila Mikko IkNV 12.39 0.02.39 43.05 43.54
25 Laitinen Kari SaSu 12.43 0.02.43 42.61 43.10
26 Brink Anders PIF 12.46 0.02.46 42.24 42.72
27 Kyckling Kai RaHa 12.58 0.02.58 41.38 41.85
28 Viljamaa Janne LS-37 13.01 0.03.01 41.02 41.48
29 Hauhia Teemu RaJu 13.14 0.03.14 40.14 40.60
30 Karru Antti VaRa 14.30 0.04.30 36.45 36.87
31 Piironen Timo MSParma 14.33 0.04.33 36.14 36.55
Autio Rauno KaRa HYL -
Jussila Kari TP HYL -
Martikainen Mika OCPuisto HYL -
Weiss Robert OK77 HYL -

Sarja H60K1
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 10.08 0.00.00 53.32 56.95
2 Oksanen Teijo HS 10.47 0.00.39 49.82 53.21
3 Heinämäki Mikko TP 11.31 0.01.23 46.38 49.53
4 Piispanen Reima OuHu 11.59 0.01.51 44.31 47.33
5 Vuorinen Pekka Trian 12.03 0.01.55 43.81 46.79
6 Itkonen Raimo S-JKL 12.09 0.02.01 43.19 46.13
7 Tuomisto Juha VaaSu 12.16 0.02.08 42.53 45.42
8 Sippola Asko KuortKu 12.32 0.02.24 41.37 44.19
9 Vuorinen Hannu KyS 12.38 0.02.30 40.80 43.57
10 Mäkipää Kalevi Hiisi 12.40 0.02.32 40.44 43.20
11 Kauria Juha ORa 12.46 0.02.38 39.88 42.60
12 Itkonen Arto TP 12.48 0.02.40 39.54 42.23
13 Konttajärvi Seppo Pohjant 13.03 0.02.55 38.54 41.16
14 Lahtinen Jari IHR 13.10 0.03.02 37.96 40.54
15 Uusikartano Simo TuMe 13.13 0.03.05 37.58 40.14
16 Storvall Stefan Kronan 13.34 0.03.26 36.38 38.86
17 Tiusanen Hannu SaSu 13.37 0.03.29 36.02 38.47
18 Laukkarinen Kari SKUusi 13.47 0.03.39 35.36 37.76
18 Reinikka Kenneth HyRa 13.47 0.03.39 35.36 37.76
20 Salmenkylä Veli Matti HS 13.50 0.03.42 34.78 37.15
20 Hakulinen Jukka VeVe 13.50 0.03.42 34.78 37.15
22 Liukkonen Jari IHR 14.33 0.04.25 32.64 34.86
23 Ijas Markku HyRa 14.52 0.04.44 31.73 33.89
24 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 15.05 0.04.57 31.07 33.18
25 Ritakallio Timo Lynx 15.46 0.05.38 29.53 31.53
26 Hakala Seppo PäLuLu 30.49 0.20.41 15.01 16.03
Lassila Antti KuortKu HYL -

Sarja H60K2
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 9.56 0.00.00 54.43 54.96
2 Kiljunen Pekka AnttU 10.35 0.00.39 50.78 51.28
3 Kuusinen Mikko Lynx 10.43 0.00.47 49.85 50.33
4 Mättölä Ali HS 10.56 0.01.00 48.56 49.04
5 Väyrynen Timo KyS 11.04 0.01.08 47.69 48.15
6 Lehto Kari TuMe 11.05 0.01.09 47.32 47.78
7 Numminen Hannu EsAk 11.23 0.01.27 45.79 46.23
8 Paganus Ari AngA 11.30 0.01.34 45.04 45.48
9 Polso Jukka KoS 11.48 0.01.52 43.62 44.05
10 Lampinen Raino HS 11.51 0.01.55 43.16 43.58
11 Kukkola Pauli SiiRa 12.00 0.02.04 42.35 42.77
12 Kaasalainen Matti HS 12.06 0.02.10 41.74 42.14
13 Kuoppala Esa RasKu 12.09 0.02.13 41.30 41.70
13 Kiviniitty Jyrki EsAk 12.09 0.02.13 41.30 41.70
15 Väisänen Juha MU 12.23 0.02.27 40.00 40.38
16 Pyykkö Juhani KaRa 12.42 0.02.46 38.74 39.12
17 Virtala Markku PIF 12.55 0.02.59 37.84 38.21
18 Virtanen Kari MSParma 13.18 0.03.22 36.51 36.86
19 Muhonen Arto KR 13.19 0.03.23 36.22 36.57
20 Niinimäki Risto Pihkan 13.20 0.03.24 35.93 36.28
21 Hietanen Ari KuUS 13.24 0.03.28 35.51 35.85
22 Rantala Antti Pihkan 13.31 0.03.35 34.96 35.30
23 Frilander Heikki Trian 13.36 0.03.40 34.51 34.84
24 Koskela Heikki RaJu 13.38 0.03.42 34.19 34.52
25 Peltonen Hannu AnttU 14.02 0.04.06 32.98 33.30
26 Melin Martin Falken 15.02 0.05.06 30.57 30.87

Sarja H65K1
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki KauPo 10.30 0.00.00 52.87 52.64
2 Hyppänen Timo KarhKk 10.35 0.00.05 52.23 52.01
3 Malinen Jouko RR 10.42 0.00.12 51.44 51.23
4 Niemi Kari-Veli LappRi 11.34 0.01.04 47.39 47.19
5 Kauppinen Tuomo HyRa 11.46 0.01.16 46.39 46.19
6 Karamo Jouko HS 11.51 0.01.21 45.87 45.67
7 Ahonen Pekka HauSi 11.59 0.01.29 45.16 44.97
8 Fogelholm Mikael KeU 12.00 0.01.30 44.91 44.72
9 Lahti Markku Raus 12.03 0.01.33 44.53 44.34
10 Hämäläinen Markku RaVa 12.09 0.01.39 43.97 43.79
11 Peltonen Heikki ViPa 12.17 0.01.47 43.31 43.12
12 Forss Jari SaSu 12.22 0.01.52 42.83 42.65
13 Aakula Ilkka PR 12.27 0.01.57 42.36 42.18
14 Aasla Hannu RaN 12.28 0.01.58 42.11 41.94
14 Lehto Jarmo VeVe 12.28 0.01.58 42.11 41.94
16 Heikkilä Kari KuUS 12.40 0.02.10 41.08 40.91
17 Granholm Tommi EE 12.50 0.02.20 40.37 40.20
18 Liukkonen Juha HiKi 12.54 0.02.24 39.98 39.81
19 Kössi Jouko TuMe 13.00 0.02.30 39.50 39.33
20 Laine Markku MU 13.02 0.02.32 39.22 39.05
21 Puustinen Tuomo Pihkan 13.05 0.02.35 38.89 38.73
22 Ojapalo Ilkka RR 13.18 0.02.48 38.08 37.92
23 Jurvakainen Jari S-JKL 13.20 0.02.50 37.82 37.66
24 Liikkanen Reima LaTa 13.24 0.02.54 37.45 37.30
25 Rantala Jari Koovee 13.31 0.03.01 36.96 36.80
26 Svärd Rune Trian 13.48 0.03.18 36.03 35.88
27 Parnetti Roy Navi 14.11 0.03.41 34.90 34.75
28 Laaksonen Lasse SuSi 14.49 0.04.19 33.25 33.11
29 Papinsaari Kari KangSK 15.15 0.04.45 32.15 32.02
30 Numminen Mikko EE 15.37 0.05.07 31.25 31.12
31 Koistinen Kari HiKi 15.48 0.05.18 30.74 30.61
32 Leppänen Kimmo HirvHe 15.56 0.05.26 30.34 30.21
33 Kuivala Juha TuVi 16.01 0.05.31 30.04 29.91
34 Leppälä Martti HlS 16.08 0.05.38 29.68 29.55
35 Viitasalo Harri RiSu 16.41 0.06.11 28.56 28.44
36 Ruotsalainen Keijo Pohjant 18.53 0.08.23 25.11 25.00
37 Lähteenmäki Hannu HlT 19.43 0.09.13 23.93 23.83

Sarja H70K1
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 11.09 0.00.00 46.90 46.36
2 Ilmakunnas Pekka Pihkan 11.11 0.00.02 46.49 45.96
3 Liukkala Pekka HauSi 11.54 0.00.45 43.43 42.94
4 Kuivala Hannu TuVi 12.16 0.01.07 41.89 41.41
5 Aherto Jorma LS-37 12.19 0.01.10 41.48 41.00
6 Nyystilä Jukka LaihLu 12.22 0.01.13 41.06 40.59
7 Helkkula Simo PiTa 12.28 0.01.19 40.49 40.03
8 Hattar Allan Falken 12.36 0.01.27 39.82 39.37
9 Pulkkinen Erkki ORa 12.37 0.01.28 39.53 39.08
10 Virtanen Timo IitPy 12.40 0.01.31 39.14 38.69
11 Heikka Markku ONMKY 12.41 0.01.32 38.85 38.40
12 Tervo Vesa RR 12.42 0.01.33 38.56 38.12
13 Saksman Kai EST 12.58 0.01.49 37.54 37.11
14 Sundelin Rolf-Erik GIF 13.23 0.02.14 36.14 35.73
15 Sjöholm Peter Raseborg 13.24 0.02.15 35.87 35.46
16 Koskinen Kaj VaHa 13.29 0.02.20 35.43 35.02
17 Salmi Veijo RR 13.42 0.02.33 34.65 34.25
18 Tarvainen Juhani PiTa 13.46 0.02.37 34.26 33.87
19 Pihlajamaa Martti VetU 13.51 0.02.42 33.83 33.45
20 Matilainen Jorma S-JKL 13.54 0.02.45 33.50 33.11
21 Leinonen Markku Pihkan 14.21 0.03.12 32.23 31.87
22 Saramäki Jukka Lynx 14.33 0.03.24 31.58 31.22
23 Rasmus Reijo TarpSu 16.15 0.05.06 28.09 27.77
24 Karvonen Paavo IisVi 17.06 0.05.57 26.52 26.22
25 Nykänen Pentti Jyry 20.25 0.09.16 22.07 21.81
Lindroos Mårten KSF HYL -
Laine Harri KauKa HYL -

Sarja H70K2
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kekoni Lauri HS 10.56 0.00.00 48.11 44.96
2 Hautala Matti ONMKY 11.27 0.00.31 45.67 42.68
3 Vartiainen Aarne RAPSU 12.01 0.01.05 43.26 40.43
4 Forsström Ove Raseborg 12.15 0.01.19 42.19 39.43
5 Lind Sune Falken 12.16 0.01.20 41.89 39.15
6 Hyyryläinen Raimo JuvU 12.23 0.01.27 41.25 38.55
7 Slant Teuvo SOC 12.24 0.01.28 40.95 38.27
8 Kerkola Pekka HS 12.26 0.01.30 40.59 37.94
9 Suhonen Kauko LS-37 13.09 0.02.13 38.15 35.66
10 Tervo Arhi ONMKY 13.12 0.02.16 37.78 35.31
11 Turunen Erkki SuSe 13.18 0.02.22 37.26 34.83
12 Helkkula Rauli TuMe 13.20 0.02.24 36.94 34.53
13 Pietikäinen Markku JoKu 13.50 0.02.54 35.39 33.07
14 Pietilä Pekka KangSK 13.53 0.02.57 35.04 32.75
15 Rautanen Pauli JäPa 14.18 0.03.22 33.81 31.60
16 Toppari Pekka PuolRy 14.27 0.03.31 33.25 31.07
17 Keltamäki Seppo JoKu 14.41 0.03.45 32.51 30.39
18 Paunonen Hannu Koovee 14.57 0.04.01 31.73 29.66