FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Päijät-Hämeen AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Jarno Koovee 32.21 0.00.00 86.16 85.72
2 Huikko Petteri LS-37 32.22 0.00.01 85.25 84.82
3 Heiska Samu TuMe 32.35 0.00.14 83.83 83.40
4 Mertanen Simo LappRi 32.50 0.00.29 82.34 81.92
5 Koivisto Daniel VeVe 33.38 0.01.17 79.56 79.15
6 Fabritius Mikael LS-37 34.29 0.02.08 76.79 76.40
7 Weckman Janne VeVe 35.44 0.03.23 73.32 72.95
8 Saikko Ville LappRi 36.38 0.04.17 70.76 70.40
9 Lahtinen Tuomo LS-37 36.48 0.04.27 69.68 69.33
10 Etula Atte LS-37 37.21 0.05.00 67.91 67.56
11 Hämäläinen Ari LS-37 37.39 0.05.18 66.63 66.29
12 Ahokas Niila IitPy 38.06 0.05.45 65.11 64.78
13 Karppinen Timo Pohjant 38.45 0.06.24 63.30 62.97
14 Pukema Hannu-Pekka RR 42.00 0.09.39 57.74 57.44
15 Niskanen Teemu LS-37 56.36 0.24.15 42.35 42.13
Joentausta Pontus NaTe KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Anna-Kaisa LS-37 29.11 0.00.00 83.52 82.49
2 Mattila Elisa LS-37 30.24 0.01.13 78.97 78.00
3 Kauppi Minna LS-37 32.30 0.03.19 72.74 71.85
4 Joensuu Marttiina Pohjant 36.18 0.07.07 64.12 63.33
5 Taipale Anniina LS-37 36.27 0.07.16 62.85 62.08
6 Andelin Sanna LaTa 37.35 0.08.24 59.99 59.25
7 Pradel Anna LS-37 43.24 0.14.13 51.10 50.48
8 Hirvonen Milla TP 45.05 0.15.54 48.39 47.79
9 Ylipelkola Essi LS-37 45.23 0.16.12 47.26 46.68
10 Koskelainen Minna IitPy 45.31 0.16.20 46.32 45.75
Nevalainen Elina IHR KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Joonas NaTe 44.51 0.00.00 60.07 56.07
2 Tervonen Harri LS-37 50.04 0.05.13 51.12 47.72
3 Kokkinen Kari LaTa 53.27 0.08.36 45.37 42.35
4 Myllykangas Juuso NaTe 1.02.34 0.17.43 36.60 34.17

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soini Jussi KS 32.59 0.00.00 56.05 51.91
2 Hirvonen Juha LS-37 42.45 0.09.46 41.08 38.05
3 Wirman Tuomo RaVa 53.12 0.20.13 31.27 28.97
4 Breilin Oskar AR 1.15.17 0.42.18 20.87 19.33

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiintola Jarno KS 32.49 0.00.00 39.59 38.29
2 Sarkkinen Timo LaTa 37.06 0.04.17 32.39 31.33
3 Latva Lauri AR 42.19 0.09.30 26.10 25.24

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Ilkka S-JKL 28.22 0.00.00 52.00 50.00
2 Kurhinen Tomi NaTe 28.48 0.00.26 49.68 47.77
3 Lohikainen Timo RaVa 30.28 0.02.06 45.51 43.76
4 Heikura Mika RR 33.13 0.04.51 40.41 38.86
5 Sundqvist Jari LS-37 33.31 0.05.09 38.73 37.24
6 Ryyppö Jarkko RaVa 36.46 0.08.24 34.10 32.79

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 27.50 0.00.00 48.96 47.77
2 Kaija Esko RaVa 29.14 0.01.24 45.45 44.35
3 Hintsanen Harri IHR 30.05 0.02.15 43.04 41.99
4 Laine Kimmo KyS 39.27 0.11.37 31.95 31.18
5 Koskivirta Eero EKSu 40.01 0.12.11 30.65 29.91
6 Liukkonen Jari IHR 45.46 0.17.56 26.05 25.42
7 Lahtinen Jari IHR 51.15 0.23.25 22.60 22.05

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Ari LS-37 20.26 0.00.00 56.53 56.01
2 Hämäläinen Markku RaVa 22.32 0.02.06 49.98 49.52
3 Vestola Heikki NaTe 23.01 0.02.35 47.68 47.24
4 Liikkanen Reima LaTa 23.11 0.02.45 46.09 45.66
5 Hyppänen Timo EKSu 28.21 0.07.55 36.67 36.33
6 Karlsson Henrik KuUS 34.08 0.13.42 29.61 29.34
7 Lammi Hannu HS 34.43 0.14.17 28.28 28.02

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Teuvo VeVe 25.12 0.00.00 49.19 46.44
2 Lehto Esa HS 27.43 0.02.31 44.11 41.64
3 Aherto Jorma LS-37 28.15 0.03.03 42.68 40.29
4 Vennelä Simo-Pekka NaTe 28.38 0.03.26 41.52 39.20
5 Pelkonen Heikki NaTe 29.27 0.04.15 39.79 37.57
6 Malinen Jouko RR 30.18 0.05.06 38.12 35.99
7 Parikka Esko HU-46 34.38 0.09.26 32.86 31.02
8 Nyberg Henry Trian 35.24 0.10.12 31.67 29.90
9 Sani Mikko HU-46 37.12 0.12.00 29.69 28.03
10 Suhonen Kauko LS-37 40.57 0.15.45 26.56 25.07
11 Virtanen Timo IitPy 41.19 0.16.07 25.91 24.46
12 Ahlqvist Hannu RiSu 51.24 0.26.12 20.50 19.35

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Hannu AR 25.15 0.00.00 47.66 46.60
2 Töyrylä Hannu KS 26.42 0.01.27 44.55 43.56
3 Kiuru Seppo HU-46 28.06 0.02.51 41.84 40.91
4 Pitkänen Reijo HU-46 28.40 0.03.25 40.53 39.63
5 Rusko Heikki VaajTe 29.19 0.04.04 39.15 38.29
6 Lehtinen Teuvo SOC 29.34 0.04.19 38.35 37.50
7 Liljeström Åge HS 29.44 0.04.29 37.67 36.84
7 Matikainen Markku RaVa 29.44 0.04.29 37.67 36.84
9 Martikainen Sakari KuUS 33.07 0.07.52 32.98 32.25
10 Käyhkö Kari LS-37 33.49 0.08.34 31.89 31.18
11 Nikkari Paavo LS-37 33.53 0.08.38 31.42 30.72
12 Mäkelä Martti SOC 35.50 0.10.35 29.32 28.67
13 Railimo Matti SOC 35.54 0.10.39 28.88 28.24
14 Kaukiainen Raimo HU-46 37.58 0.12.43 26.94 26.34

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Matti Mesik 26.53 0.00.00 31.18 31.55
2 Hakala Pekka KS 27.21 0.00.28 29.73 30.08
3 Railo Matti LS-37 29.22 0.02.29 26.83 27.15
4 Kyyrönen Heikki KS 30.31 0.03.38 24.99 25.29
5 Harkola Hannu PäijRa 34.49 0.07.56 21.18 21.44
6 Anjala Risto LS-37 40.28 0.13.35 17.61 17.82

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Jouko HS 25.19 0.00.00 29.95 29.70
2 Salo Markku LS-37 28.58 0.03.39 24.87 24.66
3 Kvick Aimo IHR 31.57 0.06.38 21.36 21.18
Jokipelto Seppo HU-46 HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta Esko LS-37 35.22 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pikkarainen Pyry LS-37 47.44 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioinen Niko PäijRa 20.59 0.00.00 39.57 37.36
2 Ala-Heikkilä Elias AR 22.39 0.01.40 34.82 32.88
3 Wirman Teemu RaVa 25.41 0.04.42 29.09 27.47
4 Rauhamäki Vili LS-37 27.13 0.06.14 25.93 24.48

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Sanna VeVe 34.49 0.00.00 62.30 56.27
2 Mashina Anna LS-37 40.18 0.05.29 49.79 44.97
3 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 1.27.07 0.52.18 21.16 19.11

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 28.17 0.00.00 66.65 66.13
2 Karppinen Satu YlikNM 33.20 0.05.03 55.14 54.71
3 Nurmela Anu LS-37 33.35 0.05.18 53.33 52.91
4 Ryyppö Minna HS 36.03 0.07.46 48.37 47.99
5 Kiintola Susanna KS 1.06.15 0.37.58 25.61 25.41
Passila Heidi HU-46 KES -
Latva Katariina AR KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundqvist Sari LS-37 31.39 0.00.00 37.83 36.99
2 Villikka Sanna VeVe 32.51 0.01.12 35.08 34.30
3 Dahlman Maarit RaVa 36.08 0.04.29 30.65 29.97
4 Aaltonen Kati LS-37 40.26 0.08.47 26.28 25.69
5 lindroos katri KuUS 47.59 0.16.20 21.21 20.74

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 26.34 0.00.00 56.43 56.84
2 Remahl Virpi LS-37 28.06 0.01.32 49.35 49.70
3 Einonen Päivi LS-37 29.11 0.02.37 43.66 43.98

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vestola Arja NaTe 28.49 0.00.00 45.32 44.43
2 Sani Tuula HU-46 30.37 0.01.48 40.52 39.73
3 Töyrylä Marja KyS 38.58 0.10.09 30.16 29.57
4 Lahtinen Terttu IHR 39.02 0.10.13 28.44 27.88

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 26.59 0.00.00 46.62 45.93
2 Hakkarainen Maria-Leena IHR 34.10 0.07.11 34.98 34.46
3 Purhonen Kaija HU-46 34.28 0.07.29 32.85 32.36
4 Ahlqvist Kristiina RiSu 47.38 0.20.39 22.45 22.12

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dahlman Kaija RaVa 43.11 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 39.57 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipiläinen Aada RaVa 30.54 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindén Amalia KS 19.06 0.00.00 54.18 52.29
2 Hyytiäinen Miina KS 21.52 0.02.46 45.55 43.96
3 Laakso Elisa S-JKL 24.30 0.05.24 39.07 37.71
4 Kriktilä Pihla VeVe 26.37 0.07.31 34.51 33.30
5 Kiintola Emilia KS 27.36 0.08.30 31.87 30.76

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivuniemi Timo LS-37 16.48 0.00.00
2 Karvonen Tatu KS 17.12 0.00.24
3 Kiintola Eemil KS 17.52 0.01.04
4 Mutikainen Veeti HU-46 19.18 0.02.30
5 Wirman Vilho RaVa 37.56 0.21.08

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmela Helmiina LS-37 19.04 0.00.00
2 Weckman Venla VeVe 19.46 0.00.42
3 Jokinen Sivi HU-46 22.04 0.03.00
4 Gaasenbeek Annlinn LS-37 23.51 0.04.47
5 Lehtonen Elisa KS 24.06 0.05.02
6 Honkanen Siiri RaVa 26.52 0.07.48
7 Simola Alexandra RaVa 27.23 0.08.19

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmela Eevert LS-37 13.30 0.00.00
2 Yrjölä Aaro LS-37 16.29 0.02.59
3 Latonummi Hermanni LS-37 18.31 0.05.01
4 Latva Leino AR 21.03 0.07.33
5 Karvonen Elmo KS 23.51 0.10.21
6 Ryyppö Topias HS 24.47 0.11.17

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gaasenbeek Celine LS-37 16.08 0.00.00
2 Weckman Selma VeVe 18.37 0.02.29
3 Siikanen Siiri LS-37 20.33 0.04.25
4 Breilin Linda AR 20.52 0.04.44
5 Koivuniemi Maija LS-37 22.33 0.06.25