FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Uusimaa ja Päijät-Häme avoin AM pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Lauri HiKi 1.37.00 0.00.00 73.66 70.51
2 Hjulgren Markus EsAk 1.37.17 0.00.17 72.65 69.55
3 Riissanen Jani EsAk 1.44.31 0.07.31 66.89 64.03
4 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.47.06 0.10.06 64.57 61.81
5 Virta Jani Trian 1.47.41 0.10.41 63.51 60.79
6 Rissanen Jaakko LapVe 1.48.42 0.11.42 62.21 59.55
7 Ylitalo Aki HauSi 1.48.56 0.11.56 61.37 58.75
8 Liukkala Jaakko HauSi 1.49.29 0.12.29 60.36 57.78
9 Korpio Juha EsAk 1.53.36 0.16.36 57.50 55.04
10 Helander Iisak Pohjant 1.58.41 0.21.41 54.39 52.07
11 Hapola Tuomas RaKaS 1.59.21 0.22.21 53.45 51.16
Vierimaa Ville EsAk KES -
Siipola Janne Pihkan KES -
Larmala Niko EsSu KES -
Kokkila Ville EsSu KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haarlaa Tiina HS 1.20.10 0.00.00 73.50 72.27
2 Laitinen Salla EsAk 1.25.24 0.05.14 66.41 65.30
3 Mäkilä Sohvi EsAk 1.33.31 0.13.21 58.28 57.31
4 Sipilä Kirsi HU-46 1.34.00 0.13.50 55.63 54.70
5 Kuusela Saila Jyry 1.43.43 0.23.33 48.29 47.48

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindberg Aapo RR 1.22.22 0.00.00 67.56 64.75
2 Lassila Mikko HS 1.22.35 0.00.13 66.26 63.50
3 Tervonen Harri LS-37 1.26.34 0.04.12 62.14 59.55
4 Kokkinen Kari LaTa 1.32.34 0.10.12 57.11 54.73
5 Kemppainen Teemu EsSu 1.36.41 0.14.19 53.72 51.48
6 Helin Tuomas RaHa 1.47.09 0.24.47 47.61 45.62
7 Mouhu Timo RaHa 1.47.25 0.25.03 46.63 44.68
8 Hossain Tarik RaHa 1.51.22 0.29.00 44.14 42.30
9 Isokoski Erkki VePo 1.51.59 0.29.37 43.07 41.27
Haarlaa Tapio HS KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pikkarainen Toni HS 1.15.11 0.00.00 68.81 66.87
2 Hämäläinen Ari LS-37 1.16.57 0.01.46 66.84 64.95
3 Hillo Kari Downtown 1.20.55 0.05.44 63.19 61.41
4 Villa Juha KaRa 1.23.11 0.08.00 61.11 59.39
5 Alanko Heikki Jyry 1.25.45 0.10.34 58.93 57.27
6 Ritasalo Teemu EsAk 1.27.12 0.12.01 57.61 55.99
7 Laisev Aleksei Pihkan 1.27.53 0.12.42 56.82 55.22
8 Honkonen Atte Jyry 1.28.39 0.13.28 56.00 54.42
9 Ylis-Junttila Vesa HlS 1.35.12 0.20.01 51.83 50.37
10 Korhonen Hannu Pihkan 1.35.18 0.20.07 51.46 50.01
11 Pärssinen Matti Pihkan 1.35.23 0.20.12 51.11 49.67
12 Korhonen Teemu EsAk 1.36.25 0.21.14 50.25 48.83
13 Eskelinen Joona RaVi 1.36.30 0.21.19 49.90 48.49
14 Järvenpää Juha HS 1.38.27 0.23.16 48.60 47.23
15 Nurmela Heikki Pihkan 1.40.38 0.25.27 47.25 45.92
16 Suominen Petteri HPV 1.42.15 0.27.04 46.21 44.91
17 Sevon Tuomo EsSu 1.43.35 0.28.24 45.33 44.05
18 Sauso Riku HS 1.46.03 0.30.52 44.00 42.76
19 Wirman Tuomo RaVa 1.49.22 0.34.11 42.39 41.19
20 Tompuri Seppo RaHa 1.51.30 0.36.19 41.31 40.15
21 Kärkkäinen Kimmo HS 1.51.57 0.36.46 40.88 39.72
22 Kemppainen Antti EsSu 2.04.09 0.48.58 36.62 35.59
23 Lassila Ilkka Jyry 2.47.00 1.31.49 27.04 26.28
Stoor Matti KoS KES -
Seitajoki Tommi Jyry KES -
Lassila Jussi PiTa KES -
Berg Kimmo EsAk KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huovila Miikka KaRa 1.11.56 0.00.00 68.52 67.16
2 Sillanpää Sampo Lynx 1.13.58 0.02.02 66.32 65.00
3 Tala Tuomas HS 1.14.23 0.02.27 65.63 64.32
4 Romppainen Pasi HyRa 1.17.05 0.05.09 63.02 61.76
5 Koivula Jeppe HS 1.23.48 0.11.52 57.68 56.53
6 Vaherlehto Tuomas EsAk 1.23.56 0.12.00 57.31 56.17
7 Leppänen Kristian LS-37 1.24.57 0.13.01 56.34 55.22
8 Levijoki Sami HiKi 1.25.04 0.13.08 55.98 54.87
9 Lehmusvuori Tomi LS-37 1.26.51 0.14.55 54.56 53.47
10 Sarkkinen Timo LaTa 1.28.02 0.16.06 53.55 52.49
11 Myöhänen Mikko MusNe 1.30.19 0.18.23 51.94 50.90
12 Kämäräinen Sami L-US 1.30.30 0.18.34 51.57 50.54
13 Riikonen Jarno TP 1.32.46 0.20.50 50.05 49.05
14 Pohjola Olli-Pekka Koovee 1.33.31 0.21.35 49.39 48.41
15 Karri Janne HyRa 1.33.50 0.21.54 48.97 48.00
16 Siivola Jarno HS 1.35.53 0.23.57 47.68 46.73
17 Korhonen Tomi HyRa 1.37.08 0.25.12 46.82 45.89
18 Honkakari Jussi RaVi 1.40.38 0.28.42 44.95 44.06
19 Ovaskainen Mika Jyry 1.42.24 0.30.28 43.94 43.07
20 Saarinen Sauli MU 1.50.24 0.38.28 40.54 39.74
21 Wallén Henrik OK77 1.51.43 0.39.47 39.85 39.06
22 Naakka Tuomas Jyry 1.57.03 0.45.07 37.83 37.08
23 Nyman Tomi Pihkan 2.02.10 0.50.14 36.05 35.33
24 Isoniemi Vesa Trian 2.02.23 0.50.27 35.79 35.08
25 Viero Jussi LaihLu 2.09.05 0.57.09 33.75 33.08
26 Hellstedt Tony Lynx 2.10.09 0.58.13 33.29 32.63
27 Engblom Magnus Trian 3.07.05 1.55.09 23.03 22.57
Laimio Jussi MusNe HYL -
Pohjola Mikko Lynx KES -
Lehtonen Juha TVV KES -
Hämäläinen Jani LS-37 KES -
Hyvärilä Jussi HyRa KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taskila Sakari LeSi 1.08.19 0.00.00 58.72 57.56
2 Tuominen Hans Pihkan 1.08.40 0.00.21 58.13 56.98
3 Gynther Kimmo IHR 1.09.53 0.01.34 56.83 55.70
4 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.10.42 0.02.23 55.89 54.78
5 Kärkkäinen Mikko LamSä 1.14.04 0.05.45 53.08 52.03
6 Väkeväinen Mika LS-37 1.16.06 0.07.47 51.40 50.38
7 Anttonen Mikael KaRa 1.16.21 0.08.02 50.96 49.95
8 Heinilä Hannu RaVa 1.18.17 0.09.58 49.45 48.47
9 Skinnari Juha Pihkan 1.18.31 0.10.12 49.05 48.08
10 Niemi Tauno LS-37 1.20.35 0.12.16 47.54 46.60
11 Lehtonen Timo LS-37 1.21.11 0.12.52 46.94 46.01
12 Kahiala Jari Pihkan 1.24.11 0.15.52 45.03 44.14
13 Kurhinen Tomi NaTe 1.24.13 0.15.54 44.77 43.89
14 Lohikainen Timo RaVa 1.25.10 0.16.51 44.04 43.17
15 Autio Rauno KaRa 1.26.41 0.18.22 43.04 42.19
16 Metsäranta Arto HiKi 1.26.57 0.18.38 42.67 41.83
17 Kuosmanen Tuomo Pihkan 1.27.19 0.19.00 42.27 41.43
18 Kleemola Jari PertPe 1.27.59 0.19.40 41.72 40.89
19 Havento Jukka KaRa 1.28.17 0.19.58 41.35 40.53
20 Mehtälä Markku Pihkan 1.28.42 0.20.23 40.93 40.12
21 Laiho Juha-Matti KärKV 1.30.33 0.22.14 39.87 39.08
22 Tähtinen Timo HS 1.32.40 0.24.21 38.74 37.98
23 Toivanen Samuli HiKi 1.34.23 0.26.04 37.83 37.08
24 Noponen Jyrki EsSu 1.38.26 0.30.07 36.07 35.35
25 Koskela Jarmo OK77 1.43.19 0.35.00 34.17 33.49
26 Nieminen Jyrki LHR 1.43.55 0.35.36 33.78 33.11
27 Ritvanen Paavo Pihkan 1.52.59 0.44.40 30.89 30.28
28 Aunesluoma Antero RaHa 1.57.41 0.49.22 29.49 28.90
29 Kyckling Kai RaHa 2.17.29 1.09.10 25.09 24.60
Tervala Mika RaVa KES -
Jokinen Heikki LS-37 KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 58.46 0.00.00 54.79 52.25
2 Rantala Mika HS 1.00.29 0.01.43 52.91 50.45
3 Jylhä Jouko EsSu 1.04.08 0.05.22 49.58 47.28
4 Ojalainen Jorma SKVuoksi 1.08.33 0.09.47 46.09 43.96
5 Väisänen Juha MU 1.13.05 0.14.19 42.96 40.97
6 Mättölä Ali EsSu 1.14.48 0.16.02 41.70 39.77
7 Borgenström Jussi HyRa 1.15.32 0.16.46 41.03 39.13
8 Nurminen Juha HyRa 1.17.19 0.18.33 39.83 37.98
9 Niinimäki Risto Pihkan 1.17.31 0.18.45 39.46 37.63
10 Laine Kimmo KyS 1.18.31 0.19.45 38.70 36.91
11 Tallgren Janne JäPa 1.20.45 0.21.59 37.38 35.65
12 Heikkinen Jussi EsSu 1.24.09 0.25.23 35.63 33.98
13 Nummela Arto MU 1.25.00 0.26.14 35.04 33.42
14 Kaija Esko RaVa 1.29.48 0.31.02 32.94 31.42
15 Hyyryläinen Pasi EsAk 1.30.36 0.31.50 32.43 30.93
16 Karling Harri Pihkan 1.30.46 0.32.00 32.15 30.66
17 Heikkinen Arto HS 1.32.37 0.33.51 31.29 29.84
18 Minkkinen Ismo RR 1.36.33 0.37.47 29.81 28.43
19 Pietikäinen Timo Pihkan 1.36.45 0.37.59 29.54 28.17
20 Ijas Markku HyRa 1.37.08 0.38.22 29.21 27.86
21 Antikainen Jarmo MU 1.38.11 0.39.25 28.70 27.37
22 Liukkonen Jari IHR 1.43.29 0.44.43 27.03 25.78
Tuomi Pertti AskU HYL -
Rantala Antti Pihkan KES -
Kälviäinen Sami HS KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Ari LS-37 53.07 0.00.00 59.45 59.08
2 Laiho Hannu RaVa 58.05 0.04.58 54.04 53.71
3 Kauppinen Tuomo HyRa 58.11 0.05.04 53.62 53.29
4 Vestola Heikki NaTe 59.33 0.06.26 52.07 51.75
5 Karamo Jouko HS 1.02.09 0.09.02 49.59 49.28
6 Mannila Jussi KangSK 1.03.26 0.10.19 48.29 47.99
7 Autio Ossi HyRa 1.03.37 0.10.30 47.85 47.55
8 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 1.08.09 0.15.02 44.39 44.12
9 Sorri Esko RaHa 1.09.11 0.16.04 43.45 43.18
10 Liikkanen Reima LaTa 1.10.15 0.17.08 42.52 42.26
11 Pajuoja Pekka Lynx 1.10.57 0.17.50 41.84 41.58
12 Ojapalo Ilkka RR 1.11.12 0.18.05 41.42 41.17
13 Toppari Mauri HiKi 1.16.26 0.23.19 38.34 38.10
14 Laine Markku MU 1.17.55 0.24.48 37.37 37.14
15 Suvitaival Pekka MU 1.22.55 0.29.48 34.89 34.67
16 Lehtinen Jukka AR 1.27.39 0.34.32 32.79 32.58
17 Mäntynen Ari KyS 1.29.23 0.36.16 31.94 31.74
18 Puustinen Tuomo Pihkan 1.34.11 0.41.04 30.11 29.92
19 Vainikka Jari Pihkan 1.35.37 0.42.30 29.46 29.28
20 Heikkinen Juha Pihkan 1.44.14 0.51.07 26.84 26.68
21 Leskinen Juha HS 1.48.01 0.54.54 25.73 25.57
22 Tiittanen Eino Pihkan 2.02.49 1.09.42 22.47 22.33
23 Paukkola Jari RiSu 2.22.45 1.29.38 19.20 19.08
Hyppänen Timo EKSu HYL -
Kiviniitty Jyrki EsAk KES -
Hämäläinen Markku RaVa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Arto RR 54.30 0.00.00 55.02 54.65
2 Kaura-aho Pertti Jyry 1.01.44 0.07.14 48.29 47.97
3 Tervo Arhi ONMKY 1.04.19 0.09.49 46.09 45.77
4 Kiiskinen Arto TP 1.06.00 0.11.30 44.65 44.35
5 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 1.07.02 0.12.32 43.70 43.41
6 Heinonen Veli-Matti RR 1.07.45 0.13.15 42.98 42.69
7 Aherto Jorma LS-37 1.08.38 0.14.08 42.18 41.89
8 Pelkonen Heikki NaTe 1.10.11 0.15.41 41.00 40.72
9 Tervo Vesa RR 1.11.30 0.17.00 40.00 39.73
10 Salmi Veijo RR 1.11.50 0.17.20 39.58 39.31
11 Parikka Esko HU-46 1.12.16 0.17.46 39.10 38.84
12 Viirto Matti HiKi 1.13.37 0.19.07 38.15 37.89
13 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.14.22 0.19.52 37.53 37.28
14 Ilmakunnas Pekka Pihkan 1.17.15 0.22.45 35.91 35.66
15 Leinonen Markku Pihkan 1.24.16 0.29.46 32.71 32.49
16 Vainio Jarmo HlS 1.25.31 0.31.01 32.03 31.81
17 Rajaniemi Vesa S-JKL 1.27.31 0.33.01 31.10 30.89
18 Niskanen Heikki TVV 1.31.23 0.36.53 29.60 29.40
19 Kinkki Seppo HyRa 1.32.37 0.38.07 29.02 28.82
20 Jylhä Kari HS 1.32.51 0.38.21 28.76 28.56
21 Ahlqvist Hannu RiSu 1.51.01 0.56.31 23.89 23.73
Malinen Jouko RR HYL -
Harju Matti PorvU HYL -
Harju Hannu JäPa HYL -
Hakola Martti RiSu HYL -
Valkonen Timo RR KES -
Liukkala Pekka HauSi KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Heimo HS 53.51 0.00.00 50.81 49.86
2 Saarinen Heikki MU 55.55 0.02.04 48.75 47.84
3 Kokkonen Hannu AR 56.09 0.02.18 48.37 47.46
4 Rautanen Pauli JäPa 59.58 0.06.07 45.12 44.27
5 Käyhkö Kari LS-37 1.02.11 0.08.20 43.34 42.53
6 Lehtinen Teuvo SOC 1.04.02 0.10.11 41.93 41.14
7 Turku Vesa HS 1.04.05 0.10.14 41.74 40.95
8 Parkkonen Reima Pihkan 1.04.12 0.10.21 41.50 40.72
9 Tarvainen Juhani PiTa 1.04.34 0.10.43 41.11 40.34
10 Tolvanen Mauri LeSi 1.05.03 0.11.12 40.65 39.88
11 Nevalainen Auvo JäPa 1.05.48 0.11.57 40.03 39.27
12 Liljeström Åge HS 1.06.25 0.12.34 39.50 38.76
13 Kaukiainen Raimo HU-46 1.06.50 0.12.59 39.10 38.37
14 Lassila Heikki PiTa 1.08.13 0.14.22 38.16 37.44
15 Kuokkanen Seppo Pihkan 1.08.34 0.14.43 37.81 37.10
16 Jauhiainen Pentti Trian 1.09.02 0.15.11 37.41 36.71
17 Pitkänen Reijo HU-46 1.09.35 0.15.44 36.97 36.27
18 Vilska Pekka RR 1.11.39 0.17.48 35.76 35.08
19 Väätäinen Seppo EsSu 1.11.48 0.17.57 35.54 34.87
20 Martikainen Sakari KuUS 1.12.22 0.18.31 35.12 34.46
21 Mustranta Antti HS 1.12.23 0.18.32 34.97 34.31
22 Saukonoja Jouni PorvU 1.13.41 0.19.50 34.21 33.57
23 Pajala Tauno EsSu 1.14.29 0.20.38 33.71 33.07
24 Uljas Risto Jyry 1.16.19 0.22.28 32.76 32.15
25 Ilonen Kalevi Trian 1.16.56 0.23.05 32.37 31.76
26 Helkkula Simo PiTa 1.19.13 0.25.22 31.30 30.72
27 Kurvinen Veijo HiKi 1.20.59 0.27.08 30.49 29.92
28 Railimo Matti SOC 1.22.41 0.28.50 29.74 29.18
29 Ryynänen Jorma Pihkan 1.23.13 0.29.22 29.43 28.88
30 Hyvönen Eero PorvU 1.23.33 0.29.42 29.19 28.64
31 Kyckling Veli-Matti HS 1.24.21 0.30.30 28.79 28.25
32 Mäkilä Ilmari EsSu 1.27.18 0.33.27 27.70 27.18
33 Parjanne Mikko EsSu 1.28.32 0.34.41 27.20 26.69
34 Sane Kari HS 1.29.28 0.35.37 26.80 26.30
35 Nykänen Pentti Jyry 1.32.17 0.38.26 25.87 25.38
36 Saaristo Veikko RaHa 1.36.25 0.42.34 24.66 24.19
37 Hotti Reino HS 1.43.35 0.49.44 22.85 22.42
38 Kangasaho Simo HiKi 1.47.17 0.53.26 21.97 21.55
39 Helin Jorma Jyry 1.54.43 1.00.52 20.45 20.07
40 Nilsson Ove RaHa 2.02.36 1.08.45 19.06 18.70
Nieminen Pertti RR KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 52.47 0.00.00 46.57 46.57
2 Kuusi Klaus Mesik 58.06 0.05.19 42.14 42.15
3 Orpana Risto SOC 58.12 0.05.25 41.91 41.91
4 Reinikainen Pentti Jyry 1.02.39 0.09.52 38.78 38.79
5 Valtee Pertti HS 1.03.05 0.10.18 38.36 38.37
6 Wessman Risto HiKi 1.07.41 0.14.54 35.62 35.62
7 Partanen Paavo HyRa 1.08.03 0.15.16 35.29 35.29
8 Elomaa Pekka EsSu 1.09.13 0.16.26 34.55 34.56
9 Heinonen Jouko LS-37 1.14.42 0.21.55 31.89 31.90
10 Kytöjoki Juhani Jyry 1.15.40 0.22.53 31.36 31.36
11 Palomäki Mikko HyRa 1.17.42 0.24.55 30.42 30.42
12 Virtanen Markku EsAk 1.18.04 0.25.17 30.15 30.16
13 Rönkkö Paavo EsSu 1.18.54 0.26.07 29.71 29.72
14 Tammela Seppo TikSu 1.20.26 0.27.39 29.03 29.04
15 Luoma Simo Pihkan 1.24.30 0.31.43 27.52 27.53
16 Railo Matti LS-37 1.25.35 0.32.48 27.06 27.07
17 Liitiäinen Reijo Trian 1.28.06 0.35.19 26.18 26.19
18 Aho Olavi HS 1.29.50 0.37.03 25.57 25.58
19 Tiura Tapio HS 1.30.26 0.37.39 25.30 25.30
20 Hartikainen Pertti S. RiSu 1.30.36 0.37.49 25.15 25.15
21 Mattila Pertti HS 1.30.50 0.38.03 24.98 24.98
22 Latvasto Erkki HS 1.32.24 0.39.37 24.45 24.46
23 Ekholm Hans AOK 1.32.43 0.39.56 24.27 24.27
24 Hämäläinen Reijo Pihkan 1.35.16 0.42.29 23.52 23.52
25 Varonen Arto LeSi 1.35.20 0.42.33 23.40 23.41
26 Peitsala Osmo HS 1.43.40 0.50.53 21.43 21.43
Inkinen Paavo Jyry HYL -
Tiainen Veikko HS KES -
Penttinen Juha Mesik KES -
Niinimäki Jukka HyRa KES -
Nenonen Mauri EsSu KES -
Mäkinen Matti Mesik KES -
Laine Eero RaVi KES -
Kärkkäinen Eero EsSu KES -
Koivula Keijo HyRa KES -
Kanerva Unto Jyry KES -
Isoherranen Seppo HS KES -
Heikinheimo Matti HS KES -
Harkola Hannu PäijRa KES -
Erkiö Hannu HS KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Raimo HiKi 52.35 0.00.00 36.45 36.44
2 Tolonen Kalle Mesik 55.11 0.02.36 34.36 34.35
3 Åberg Karl-Erik EsSu 58.16 0.05.41 32.19 32.18
4 Karjalainen Jouko HS 1.00.03 0.07.28 30.89 30.88
5 Kuokkanen Kari Pihkan 1.13.35 0.21.00 24.93 24.92
6 Seitajoki Reijo Jyry 1.15.43 0.23.08 23.96 23.95
7 Erkkilä Erkki JäPa 1.25.47 0.33.12 20.91 20.90
8 Kvick Aimo IHR 1.30.32 0.37.57 19.58 19.58
9 Salo Markku LS-37 1.36.53 0.44.18 18.09 18.08
10 Perkinen Osmo Pihkan 2.19.00 1.26.25 12.46 12.46
Siivonen Raimo RiSu HYL -
Vänttinen Seppo EsSu KES -
Syväterä Pekka RiSu KES -
Setälä Toivo JäPa KES -
Huuhtanen Jorma RaVi KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ranta Esko LS-37 56.59 0.00.00 29.04 28.61
2 Laurila Pertti EsSu 1.02.52 0.05.53 25.33 24.96
3 Jokinen Eino HyRa 1.04.55 0.07.56 23.58 23.23
4 Ruokonen Keijo HS 1.39.16 0.42.17 14.79 14.58
Vanhala Toivo Pihkan KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salo Kristian Trian 1.21.39 0.00.00 58.05 52.36
2 Määttälä Mikko EsSu 1.23.19 0.01.40 55.18 49.77
3 Reijonen Oskari Trian 1.25.32 0.03.53 52.09 46.98
4 Lintula Veikka Trian 1.27.08 0.05.29 49.50 44.65
5 Pajuoja Otso EsSu 1.33.24 0.11.45 44.65 40.28
6 Johansson Eelis Trian 1.37.35 0.15.56 41.28 37.24

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mbembela Karim Lynx 1.08.52 0.00.00 59.70 57.07
2 Ketonen Juuso LS-37 1.18.36 0.09.44 50.74 48.50
3 Väkeväinen Vili LS-37 1.19.22 0.10.30 48.69 46.55
4 Koivula Emil HS 1.21.22 0.12.30 45.98 43.95
5 Pikkarainen Pyry LS-37 1.34.14 0.25.22 38.39 36.70
6 Vuorela Joona EsSu 1.48.59 0.40.07 32.07 30.65

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kavonius Atte HiKi 51.30 0.00.00 55.70 53.04
2 Noponen Juho EsSu 57.26 0.05.56 49.20 46.84
3 Meuronen Joonas HS 1.01.06 0.09.36 45.54 43.36
4 Ruusu Rasmus EsSu 1.04.36 0.13.06 42.41 40.38
5 Haara Eino HS 1.05.54 0.14.24 40.92 38.96
6 Kivenjuuri Lauri ORa 1.06.38 0.15.08 39.82 37.92
7 Heikkinen Aaro HS 1.19.56 0.28.26 32.66 31.10
8 Kivenjuuri Aaro ORa 1.20.53 0.29.23 31.74 30.22
9 Carlsson Oliver EsAk 1.24.15 0.32.45 29.96 28.53
Länsiluoto Juho HS HYL -
Kyckling Veikka RaHa KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Nuutti RR 1.11.07 0.00.00
2 Lassila Veikka Jyry 1.22.28 0.11.21

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Antti Lynx 36.13 0.00.00
2 Haara Väinö HS 36.57 0.00.44
3 Nyman Elias Pihkan 37.08 0.00.55
4 Kemppainen Aarne EsSu 39.26 0.03.13
5 Hellstedt Oliver Lynx 40.23 0.04.10
6 Mourujärvi Jonne RR 42.01 0.05.48
7 Koivuniemi Timo LS-37 46.09 0.09.56
8 Vuorensola Tuomas Lynx 49.45 0.13.32
9 Wickholm Arthur Trian 52.23 0.16.10
10 Malmström Kaapo RR 52.33 0.16.20
11 Laisev Vjatseslav Pihkan 54.37 0.18.24
12 Mutikainen Veeti HU-46 59.00 0.22.47
13 Vuorela Samu EsSu 1.01.07 0.24.54
14 Kantelinen Leevi HyRa 1.02.04 0.25.51
15 Määttä Mico Trian 1.06.20 0.30.07
16 Wirman Vilho RaVa 1.10.44 0.34.31
Juures Oskari RaVa HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Joensuu Aapo HS 27.48 0.00.00
2 Pellikka Väinö HiKi 28.35 0.00.47
3 Holmström Samuli Trian 42.32 0.14.44
4 Leinonen Otso RR 48.45 0.20.57
5 Viero Juho EsSu 1.15.10 0.47.22

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hilo Kasper EsSu 17.18 0.00.00
2 Reiman Niklas Trian 18.05 0.00.47
3 Yrjölä Aaro LS-37 18.33 0.01.15
4 Latonummi Hermanni LS-37 19.17 0.01.59
5 Nurmela Eevert LS-37 19.24 0.02.06
6 Taponen Eemeli Jyry 21.35 0.04.17
7 Kullberg Lauri Trian 24.14 0.06.56
8 Koskinen Linus Trian 25.13 0.07.55
9 Hannula Riku LS-37 25.19 0.08.01
10 Koivisto Luukas SKUusi 25.33 0.08.15
11 Mourujärvi Jere RR 27.59 0.10.41
12 Latva Leino AR 32.27 0.15.09
13 Forsman Aaron Lynx 32.50 0.15.32

Sarja H11TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahola Miko HyRa 20.32 0.00.00
2 Naakka Väinö Jyry 21.24 0.00.52
3 Väänänen Jesse SKUusi 48.22 0.27.50

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laininen Juuso EsSu 13.55 0.00.00
2 Jantunen Olli EsSu 16.52 0.02.57
3 Hannonen Eetu LS-37 18.13 0.04.18
4 Rintamäki Santtu Pihkan 18.30 0.04.35
5 Määttä Mattis Trian 19.39 0.05.44
6 Hirvonen Eerikki LS-37 21.34 0.07.39
7 Ahola Miska HyRa 23.33 0.09.38
8 Makkonen Kosti LS-37 24.32 0.10.37
9 Lind Tomas LS-37 26.28 0.12.33
10 Moisander Iivo HyRa 26.54 0.12.59
11 Multala Oskari RR 27.06 0.13.11
12 Damskägg Oiva HyRa 28.15 0.14.20
13 Seitajoki Oskar Jyry 29.46 0.15.51
14 Viero Aapo EsSu 34.27 0.20.32

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Breilin Daniel AR 18.05 0.00.00
2 Latonummi Aaretti HU-46 20.08 0.02.03
3 Latonummi Iisakki HU-46 24.59 0.06.54
4 Koskinen Ruben Trian 31.34 0.13.29
5 Eskeli Antti LS-37 38.15 0.20.10
6 Majander Felix Trian 1.05.23 0.47.18

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andelin Sanna LaTa 1.13.28 0.00.00 45.80 41.64
2 Kangasaho Essi HiKi 1.15.31 0.02.03 41.21 37.47
3 Tuomisto Hanna EsAk 1.29.10 0.15.42 32.07 29.16

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundberg Karoliina Lynx 58.36 0.00.00 72.28 68.96
2 Rintamäki Riina Pihkan 1.01.36 0.03.00 68.02 64.90
3 Männikkö Niina RR 1.07.08 0.08.32 61.74 58.90
4 Vaara Inga-Maria KaRa 1.10.36 0.12.00 58.07 55.40
5 Heikkilä Maija EsAk 1.13.18 0.14.42 55.31 52.77
6 Kyckling Katja Lynx 1.14.14 0.15.38 54.00 51.52
7 Havu Paula EsAk 1.16.26 0.17.50 51.85 49.47
8 Mashina Anna LS-37 1.18.48 0.20.12 49.72 47.44
9 Castrén Jenni Jyry 1.22.10 0.23.34 47.13 44.97
10 Vaiksalu Lilyon KaRa 1.26.52 0.28.16 44.06 42.03
11 Rantanen Sinikka KyS 1.27.41 0.29.05 43.13 41.15
12 Sillanpää Hanna Lynx 1.28.56 0.30.20 42.01 40.08
13 Wiklund Anna RaHa 1.29.06 0.30.30 41.43 39.52
14 Lassila Sanna Jyry 1.50.28 0.51.52 33.00 31.49
Nieminen Outi RR KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 45.42 0.00.00 73.46 72.27
2 Sane Mari HS 55.19 0.09.37 60.30 59.31
3 Kivelä Riikka VeVe 55.44 0.10.02 59.45 58.48
4 Koivuniemi Kirsi LS-37 58.03 0.12.21 56.70 55.78
5 Nurmela Anu LS-37 1.02.00 0.16.18 52.74 51.88
6 Pekkala Sini EsSu 1.03.31 0.17.49 51.13 50.30
7 Malmi Päivi HS 1.05.27 0.19.45 49.29 48.48
8 Autio Tanja KaRa 1.06.07 0.20.25 48.46 47.67
9 Isoherranen Kirsi Lynx 1.07.04 0.21.22 47.45 46.67
10 Koivu-Tikkanen Terhi EsSu 1.10.35 0.24.53 44.77 44.04
11 Salonen Heidi HS 1.11.22 0.25.40 43.97 43.26
12 Rajamäki Sohvi HS 1.11.50 0.26.08 43.38 42.68
13 Nyholm Tanja KaRa 1.13.44 0.28.02 41.97 41.28
14 Nybakken Line EsSu 1.14.10 0.28.28 41.43 40.75
15 Vuorela Hanna EsAk 1.16.35 0.30.53 39.84 39.19
16 Marttila Outi EsSu 1.21.48 0.36.06 37.03 36.42
17 Määttälä Johanna EsSu 1.28.03 0.42.21 34.15 33.59
18 Latva Katariina AR 1.29.07 0.43.25 33.50 32.95
19 Hyyryläinen Ulla EsAk 1.53.23 1.07.41 26.13 25.71
20 Koskelainen Teija HlT 2.00.26 1.14.44 24.42 24.02
Karppinen Riikka EsAk HYL -
Suikkanen Tiina KaRa KES -
Rajamäki Riikka HS KES -
Passila Heidi HU-46 KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Leena AR 55.49 0.00.00 59.02 55.10
2 Pikkarainen Anu HS 59.20 0.03.31 54.93 51.28
3 Palmen Virpi EsSu 1.00.45 0.04.56 53.07 49.54
4 Lankinen Hanna HS 1.08.30 0.12.41 46.55 43.46
5 Torp-Donner Heidi OK77 1.11.10 0.15.21 44.31 41.37
6 Turakainen Irene Lynx 1.12.58 0.17.09 42.73 39.89
7 Talvioja Hanna RaHa 1.13.52 0.18.03 41.73 38.96
8 Laurila Anneli Trian 1.15.24 0.19.35 40.42 37.73
9 Vehkamäki Hanna Pihkan 1.18.00 0.22.11 38.62 36.05
10 Tervo Tiina HS 1.25.40 0.29.51 34.75 32.44
11 Vikström Liisa Pihkan 1.31.54 0.36.05 32.01 29.88
12 Koistinen Marjo EsSu 1.34.30 0.38.41 30.75 28.71
13 Aaltonen Kati LS-37 1.52.00 0.56.11 25.63 23.93
14 Tuomola Marjo RaHa 2.18.44 1.22.55 20.44 19.08
Tupitsa Nina HS KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 54.38 0.00.00 60.38 59.11
2 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 58.29 0.03.51 55.75 54.59
3 Autti Marja-Liisa EsSu 59.36 0.04.58 54.07 52.94
4 Henttonen Elina HirvHe 1.03.45 0.09.07 49.95 48.91
5 Otsamo Riikka HS 1.07.40 0.13.02 46.50 45.53
6 Rantala Eija EsSu 1.08.18 0.13.40 45.51 44.56
7 Lankinen Pauliina HS 1.10.05 0.15.27 43.81 42.89
8 Paalanen Anne RR 1.13.17 0.18.39 41.38 40.51
9 Juote Taina Pihkan 1.15.26 0.20.48 39.69 38.86
10 Villikka-Storm Jaana EsSu 1.16.00 0.21.22 38.90 38.08
11 Einonen Päivi LS-37 1.20.23 0.25.45 36.30 35.54
12 Salmi Kirsti RR 1.20.28 0.25.50 35.79 35.04
13 Pajarinen Pirjo HS 1.36.59 0.42.21 29.30 28.69
14 Mbembela Tuula Lynx 2.17.35 1.22.57 20.38 19.95

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puromies Merja EsSu 54.45 0.00.00 49.84 47.96
2 Vestola Arja NaTe 1.02.13 0.07.28 42.76 41.15
3 Ilmakunnas Seija Pihkan 1.04.29 0.09.44 40.20 38.68
4 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 1.11.32 0.16.47 35.28 33.95
5 Markki Outi EsSu 1.19.00 0.24.15 31.08 29.91
Antila Suvi PäLuLu HYL -
Hakomäki Kirsi HS KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 57.45 0.00.00 48.17 47.95
2 Purhonen Kaija HU-46 1.02.43 0.04.58 43.85 43.64
3 Jumppanen Helena Pihkan 1.03.02 0.05.17 43.12 42.91
4 Lappeteläinen Raija HyRa 1.04.40 0.06.55 41.53 41.34
5 Hakkarainen Maria-Leena IHR 1.06.57 0.09.12 39.64 39.45
6 Haatio Pirkko HS 1.13.02 0.15.17 35.90 35.73
7 Virtanen Marita EsSu 1.16.21 0.18.36 33.92 33.75
8 Karvonen Iris LeSi 1.21.28 0.23.43 31.39 31.24
9 Liimatainen Raili HyRa 1.22.58 0.25.13 30.44 30.29
10 Ahlqvist Kristiina RiSu 1.25.51 0.28.06 29.04 28.90
11 Kiiskinen Gunnevi TP 1.37.53 0.40.08 25.14 25.02
12 Isokangas-Torniainen Tuulikki Pihkan 2.05.03 1.07.18 19.42 19.33
Heinonen Kaija Pihkan HYL -
Parjanne Marja-Liisa EsSu KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurvinen Ulla HiKi 54.41 0.00.00 41.67 39.31
2 Koivula Sirpa HS 1.00.02 0.05.21 36.82 34.73
3 Kämäräinen Paula HiKi 1.02.47 0.08.06 34.12 32.18
4 Malmsten Beatrice Lynx 1.19.29 0.24.48 26.09 24.61
Reinikainen Pirjo Jyry KES -
Turku Kaija HS HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvinen Tuulikki HS 56.57 0.00.00 38.46 38.49
2 Paatero Leena EsSu 57.24 0.00.27 37.45 37.48
3 Salmela Juulia RiSu 1.01.28 0.04.31 34.30 34.33
4 Tanska Eeva EsSu 1.09.22 0.12.25 29.80 29.83
5 Ohramaa Tuula Jyry 1.17.42 0.20.45 26.08 26.10
6 Torp Tytti HS 1.20.50 0.23.53 24.56 24.58
7 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 1.43.48 0.46.51 18.73 18.74
Puhakka Sisko HTH KES -
Isoherranen Kaarina HS KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Pirkko HU-46 1.08.02 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoniemi Sandra Trian 1.36.03 0.00.00
2 Seppälä Kaisla RR 1.50.50 0.14.47
Tiljander Venla RR KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sallila Katarina HS 1.00.46 0.00.00 51.01 48.70
2 Miettinen Kiia EsSu 1.06.54 0.06.08 44.94 42.91
3 Lauren Camilla HS 1.26.40 0.25.54 33.62 32.10
4 Multala Essi RR 1.50.35 0.49.49 25.51 24.36
5 Leppänen Nella LS-37 2.17.44 1.16.58 19.80 18.91
6 Sipiläinen Aada RaVa 2.23.29 1.22.43 18.36 17.53

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wickholm Saga Trian 43.46 0.00.00 53.51 51.67
2 Hilo Jenny EsSu 1.00.47 0.17.01 37.56 36.27
3 Tupitsa Milla HS 1.02.36 0.18.50 35.54 34.32
4 Joensuu Lumi HS 1.04.39 0.20.53 33.51 32.35
5 Leppänen Jenni LS-37 1.07.24 0.23.38 31.27 30.19
6 Rautio Ulrika EsSu 1.08.57 0.25.11 29.72 28.70
7 Sipiläinen Aino RaVa 1.25.22 0.41.36 23.32 22.52

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lukkari Matilda SKUusi 42.12 0.00.00 51.61 48.19
2 Nordgren Cecilia Trian 42.23 0.00.11 50.29 46.95
3 Multala Moona RR 49.17 0.07.05 42.30 39.49
4 Sundberg Viliina Lynx 51.29 0.09.17 39.59 36.96
5 Saarinen Hetta HyRa 56.47 0.14.35 35.07 32.74
6 Siivola Iida HS 1.05.10 0.22.58 29.84 27.86
7 Anttila Krista SKUusi 1.21.32 0.39.20 23.28 21.73
Viippola Sofia HS KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmela Helmiina LS-37 46.15 0.00.00
2 Lehtonen Lilja SKUusi 47.39 0.01.24
3 Honkanen Siiri RaVa 57.58 0.11.43
4 Mariani Sandra Koovee 1.06.08 0.19.53
5 Jokinen Sivi HU-46 1.11.29 0.25.14
6 Gaasenbeek Annlinn LS-37 1.12.35 0.26.20
7 Tuurinkoski Sara HU-46 1.13.54 0.27.39
Miettinen Iida Pihkan KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sauso Aada HS 34.36 0.00.00
2 Sillanpää Alisa Lynx 36.31 0.01.55
3 Isoniemi Stella Trian 38.07 0.03.31
4 Siivola Alina HS 38.36 0.04.00
5 Engblom Lydia Trian 44.24 0.09.48
6 Grönholm Clara Trian 45.10 0.10.34
7 Leppänen Jenna LS-37 54.36 0.20.00
8 Anttila Kiira SKUusi 1.06.25 0.31.49
Lehtinen Lotta HS HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltotalo Alma HlS 16.50 0.00.00
2 Jantunen Anni EsSu 17.59 0.01.09
3 Kulju Silva HlS 18.25 0.01.35
4 Lehtonen Uma LS-37 21.10 0.04.20
5 Koskinen Frida Trian 24.45 0.07.55
6 Laininen Noora EsSu 27.50 0.11.00
7 Koivuniemi Maija LS-37 29.47 0.12.57
8 Gaasenbeek Celine LS-37 31.18 0.14.28
9 Juures Siiri RaVa 31.22 0.14.32
10 Länsiluoto Venla HS 33.12 0.16.22
11 Hirvonen Saara LS-37 35.22 0.18.32
Sauso Edith HS HYL -

Sarja D11TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Damskägg Hilda HyRa 21.18 0.00.00
2 Seitajoki Ada Jyry 22.51 0.01.33
3 Reiman Sonja Trian 26.44 0.05.26
4 Määttä Sissi Trian 33.30 0.12.12
5 Majander Tindra Trian 38.45 0.17.27
6 Kyytinen Aili MU 1.00.26 0.39.08
7 Alakare Nelli HS 1.23.43 1.02.25

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Breilin Linda AR 16.10 0.00.00
2 Tervo Kiira Pihkan 18.32 0.02.22
3 Taponen Alisa Jyry 19.01 0.02.51
4 Ihrcke Emma Lynx 20.26 0.04.16
5 Pekanpalo Raita Pihkan 21.24 0.05.14
6 Norrbacka Isla-Riina AR 21.59 0.05.49
7 Koskinen Kaisla SKUusi 22.26 0.06.16
8 Haarlaa Sini HS 22.46 0.06.36
9 Kantelinen Mona HyRa 23.29 0.07.19
10 Anttila Mira SKUusi 23.49 0.07.39
11 Siikanen Siiri LS-37 24.07 0.07.57
12 Mutikainen Viivi HU-46 25.59 0.09.49
13 Saarinen Aada LS-37 26.18 0.10.08
14 Hilasvuori Venla EsSu 30.22 0.14.12
15 Eskeli Sanni LS-37 30.56 0.14.46
16 Siivola Ilona HS 37.56 0.21.46

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siikanen Hertta LS-37 24.22 0.00.00
2 Nurminen Emma RR 29.40 0.05.18