FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pikku-Syöte suunnistus pitkämatka (lähikilpailu)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Jere KR 1.02.31 0.00.00 74.54 73.65
2 Koirikivi Anssi RasTiimi 1.04.02 0.01.31 71.94 71.07
3 Koirikivi Riku Pohjant 1.13.21 0.10.50 62.07 61.32
4 Hietala Perttu PelPo 1.14.17 0.11.46 60.56 59.84
5 Alasuvanto Joni KaJu 1.17.01 0.14.30 57.71 57.02
6 Karppinen Timo Pohjant 1.17.19 0.14.48 56.79 56.12
7 Kuusikko Miska Pohjant 1.18.30 0.15.59 55.25 54.59
8 Hagström Fredrik Brahe 1.30.26 0.27.55 47.37 46.80
9 Tahkola Mikko KEV 1.33.22 0.30.51 45.30 44.76
10 Gretschel Eino KEV 1.36.27 0.33.56 43.30 42.78
11 Niemelä Paavo Pohjant 1.37.25 0.34.54 42.32 41.81
Juola Saku KaJu HYL -
Hyyppä Jarmo Pohjant HYL -
Asikainen Vesa KaJu KES -
Ukkola Sakari Pohjant EIL -
Pajukangas Mikko LapVi EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viippola Ilpo OuTa 1.25.59 0.00.00 35.71 34.26
2 Harlamow Kim KoS 1.28.40 0.02.41 33.59 32.23
3 Määttä Jari KemijU 1.35.24 0.09.25 30.26 29.03
4 Karppinen Mikko Pohjant 1.38.31 0.12.32 28.36 27.21
5 Rapo Mikko S-2000 1.41.14 0.15.15 26.69 25.61
6 Järvelin Marko PeRa 2.21.23 0.55.24 18.46 17.71
Similä Jouni Pohjant EIL -
Hokkanen Matti Pohjant EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauri Hannu OH 1.09.46 0.00.00 40.51 40.14
2 Härkönen Antti PudU 1.27.01 0.17.15 31.67 31.38
3 Jurvakainen Mika KiimU 1.31.47 0.22.01 29.25 28.99
4 Luodonpää Risto AlatPi 1.33.17 0.23.31 28.02 27.77
5 Konttajärvi Seppo VePo 1.34.53 0.25.07 26.81 26.57
Vilppola Arto AlatPi KES -
Sillanpää Tommi Pohjant EIL -
Kela Marko OulRe HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vartiainen Börje KR 49.31 0.00.00 38.33 38.04
2 Airaksinen Risto OuTa 50.39 0.01.08 36.54 36.26
3 Seppänen Ilpo VaKa 50.56 0.01.25 35.40 35.14
4 Määttä Anse PosPy 54.03 0.04.32 32.48 32.24
5 Karjalainen Pasi Pohjant 54.30 0.04.59 31.34 31.11
6 Parkkinen Pekka Pohjant 55.01 0.05.30 30.19 29.96
7 Tahkola Tapio KEV 1.10.32 0.21.01 22.87 22.70

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 58.43 0.00.00 31.07 30.90
2 Juutinen Hannu Pohjant 1.02.21 0.03.38 28.17 28.01
3 Tamminen Pentti PertPe 1.04.14 0.05.31 26.27 26.13
4 Puurunen Reijo OuTa 1.12.58 0.14.15 22.19 22.07
5 Pelkonen Toivo YlikNM 1.43.13 0.44.30 15.03 14.94
Kinnunen Raimo Pohjant EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haatainen Matti Iisu 1.48.32 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Santeri Pohjant 37.53 0.00.00
2 Lifflander Jesse SalRe 41.24 0.03.31
3 Lauri Heikki OH 1.25.50 0.47.57
Paakkolanvaara Kalle OSVA KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 16.20 0.00.00
2 Westerholm Lauri Pohjant 21.19 0.04.59
3 Paakkolanvaara Ilpo OSVA 31.51 0.15.31
4 Seväkivi Heikki LaiVe 32.21 0.16.01

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Anna Pohjant 1.04.22 0.00.00 50.01 49.83
2 Asikainen Satu RasKu 1.13.41 0.09.19 42.59 42.44
3 Skog Henna HiKi 1.15.12 0.10.50 40.66 40.52
4 Nifakina Julia TaivKu 1.21.21 0.16.59 36.60 36.47
5 Jaatinen Ilona Pohjant 1.47.35 0.43.13 26.93 26.83
6 Kuusrainen Anni KoskRi 1.50.57 0.46.35 25.39 25.29
7 Sergejeff Kati Iisu 2.32.57 1.28.35 17.89 17.82

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Kaisa YlikNM 1.05.46 0.00.00 50.82 48.63
2 Karppinen Satu YlikNM 1.19.00 0.13.14 41.67 39.88
3 Laitinen Maria YlikNM 1.19.17 0.13.31 40.89 39.13
4 Aalto Pirjo Pohjant 1.37.15 0.31.29 32.82 31.41
5 Kela Merja OulRe 1.39.04 0.33.18 31.71 30.35
6 Hokkanen Anni Pohjant 1.41.56 0.36.10 30.33 29.02
7 Ryytty Mervi Pohjant 1.41.57 0.36.11 29.83 28.55
8 Frant Nina S-2000 1.45.12 0.39.26 28.43 27.21
9 Lithovius Anna-Riikka OSVA 1.52.05 0.46.19 26.24 25.11
10 Mikkonen Johanna KoskRi 2.03.58 0.58.12 23.32 22.32
11 Sillanpää Elina Pohjant 2.08.37 1.02.51 22.09 21.14

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 55.12 0.00.00 44.70 44.66
2 Kauppinen Liisa SuomRa 1.11.18 0.16.06 33.31 33.28
3 Kosamo Maire PudU 1.14.07 0.18.55 30.79 30.77
4 Aikio Outi Pohjant 1.23.56 0.28.44 26.09 26.07
5 Rajander Tuula KaSu 1.41.04 0.45.52 20.75 20.73

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Linjama Mirja EsSu EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Annalotta HaHe 53.51 0.00.00
2 Kuusikko Kiia Pohjant 1.03.34 0.09.43

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Ilona Pohjant 37.53 0.00.00
2 Similä Helmiina Pohjant 39.41 0.01.48
3 Heikkinen Aada Pohjant 52.46 0.14.53
4 Kangas Siiri OSVA 57.15 0.19.22
5 Pihlajaniemi Aini Pohjant 1.07.51 0.29.58
6 Hokkanen Liina Pohjant 1.08.42 0.30.49

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hokkanen Hilma Pohjant 25.05 0.00.00
2 Kangas Inga Pohjant 29.32 0.04.27
3 Ryytty Elena Pohjant 47.34 0.22.29
4 Eilola Jenna Pohjant 52.33 0.27.28