FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjantähti sprintti 2.osa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kanniainen Tomi PuolRy 15.53 0.00.00 66.95 71.46
2 Kuusikko Miska Pohjant 16.02 0.00.09 65.08 69.47
3 Saarela Ville-Petteri KemU 16.11 0.00.18 63.24 67.51
4 Tauriainen Teemu KEV 16.26 0.00.33 61.07 65.18
5 Schroderus Santeri Pohjant 16.27 0.00.34 59.79 63.82
5 Parkkinen Ville IkNV 16.27 0.00.34 59.79 63.82
7 Taulavuori Arttu AlatPi 16.47 0.00.54 56.23 60.02
8 Svensson Karl-Mikael Pohjant 28.30 0.12.37 32.41 34.60
Similä Severi Pohjant HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kinnunen Juha Pohjant 18.04 0.00.00 36.18 27.14
2 Puurunen Olli OuTa 18.15 0.00.11 34.48 25.86
3 Aho Mika Pohjant 18.17 0.00.13 33.07 24.80
4 Lukkarinen Jouni Pohjant 20.56 0.02.52 27.71 20.79
Tihinen Jarno LaiVe HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitinen Antti KoskRi 15.08 0.00.00 35.16 41.09
2 Hyyppä Tuomas KoS 15.29 0.00.21 32.64 38.16
3 Jeskanen Juha HaHe 17.38 0.02.30 27.16 31.74
4 Saari Aki HaHe 19.20 0.04.12 23.39 27.34

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lindell Niklas Brahe 15.17 0.00.00 39.32 27.41
2 Määttälä Jukka KoS 17.22 0.02.05 32.87 22.91
3 Järvelin Marko PeRa 20.14 0.04.57 26.73 18.63
Haikola Petteri KaSu EIL -
Kotaniemi Janne AlatPi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taulavuori Tero AlatPi 13.47 0.00.00 47.55 54.15
2 Pihlajaniemi Janne VePo 14.47 0.01.00 43.38 49.41
3 Järvenpää Esa S-JKL 15.03 0.01.16 41.68 47.47
4 Viitasaari Tommi KoS 15.09 0.01.22 40.48 46.10
5 Leskelä Jyrki Pohjant 16.06 0.02.19 37.22 42.39
6 Kela Marko OulRe 16.13 0.02.26 36.08 41.09
7 Oja Sami NiS 20.45 0.06.58 27.52 31.35
Loukusa Markku Iisu HYL -
Biskop Kim KoS EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Konttajärvi Seppo VePo 13.10 0.00.00 37.67 42.72
2 Alahäivälä Tapani PudU 14.45 0.01.35 31.94 36.23
3 Backman Kari IinYr 14.55 0.01.45 29.92 33.94
4 Luodonpää Risto AlatPi 16.02 0.02.52 26.29 29.82
Haverinen Arto KaSu EIL -
Kemppainen Vesa Iisu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piispanen Reima OuHu 13.27 0.00.00

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautala Matti ONMKY 10.41 0.00.00 43.33 45.40
2 Heikka Markku ONMKY 11.16 0.00.35 40.70 42.64
3 Grekelä Antti HaHe 11.18 0.00.37 40.20 42.11
4 Kotala Markku OH 11.34 0.00.53 38.89 40.75
5 Ruokamo Eero OuTa 11.43 0.01.02 38.03 39.84
6 Laaksonen Lasse SuSi 11.59 0.01.18 36.82 38.57
7 Airaksinen Risto OuTa 12.04 0.01.23 36.20 37.93
8 Kurkela Reino OH 12.12 0.01.31 35.45 37.14
9 Keltamäki Seppo JoKu 12.13 0.01.32 35.05 36.72
10 Malinen Pentti KaSu 12.35 0.01.54 33.68 35.29
11 Tahkola Tapio KEV 12.55 0.02.14 32.48 34.03
12 Kotila Harri YlikNM 13.16 0.02.35 31.29 32.79
13 Eriksson Sven GIF 16.06 0.05.25 25.52 26.73
Tuomaala Juhani KoS HYL -
Suorsa Matti PudU HYL -
Kotala Ilkka OH HYL -
Haapasalo Pertti Pohjant HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sevon Niilo SalRe 12.30 0.00.00 26.15 20.40
2 Malm Lauri Reima 12.36 0.00.06 24.97 19.48
3 Tuohimaa Esko ONMKY 13.09 0.00.39 22.99 17.94
4 Puurunen Jorma ONMKY 15.14 0.02.44 19.04 14.86
5 Puurunen Reijo OuTa 15.56 0.03.26 17.44 13.60

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 12.44 0.00.00 29.53 34.63
2 Lukkarinen Olavi Pohjant 13.49 0.01.05 26.19 30.72
3 Kukkohovi Reino OSVA 15.29 0.02.45 22.46 26.35
4 Pelkonen Alpo OSVA 16.14 0.03.30 20.56 24.11
5 Pelkonen Toivo YlikNM 18.34 0.05.50 17.21 20.19

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Veijovaara Jorma Pohjant 14.54 0.00.00
2 Nikula Reino OuTa 17.09 0.02.15

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 15.26 0.00.00 31.53 40.15
2 Gretschel Eino KEV 16.58 0.01.32 26.53 33.79
3 Heikkinen Otso SoJy 17.30 0.02.04 23.64 30.10

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sorsa Eero SoJy 13.42 0.00.00 23.90 22.05
2 Heikkinen Altti SoJy 15.04 0.01.22 20.64 19.05
3 Tolvanen Elias AlatPi 15.49 0.02.07 18.63 17.19
4 Niinimäki Olli Pohjant 19.44 0.06.02 14.10 13.01

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paakkolanvaara Kalle OSVA 9.31 0.00.00
2 Ryytty Eino Pohjant 10.12 0.00.41
3 Ukkola Santeri Pohjant 10.29 0.00.58
Tiihonen Lauri KaSu EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Manninen Eelis Pohjant 9.55 0.00.00
2 Tihinen Matias LaiVe 10.09 0.00.14
3 Paakkolanvaara Ilpo OSVA 10.37 0.00.42
4 Sorsa Lauri SoJy 11.13 0.01.18
5 Alahäivälä Pauli PudU 12.07 0.02.12
Karhu Lauri HaHe HYL -
Westerholm Lauri Pohjant EIL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Emil Pohjant 9.29 0.00.00
2 Tihinen Elias LaiVe 10.34 0.01.05
3 Väisänen Viljami LaiVe 11.27 0.01.58
4 Puurunen Peetu OuTa 14.48 0.05.19
5 Korpi Joona LänRa 20.11 0.10.42
6 Leinonen Hannes LaiVe 28.53 0.19.24
Vierimaa Juuso HaHe EIL -
Mäkäräinen Eeli Pohjant EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Anna Pohjant 14.36 0.00.00 76.22 76.05
2 Ojanaho Eeva-Liina OH 14.58 0.00.22 73.73 73.57
3 Taulavuori Venla AlatPi 15.06 0.00.30 72.47 72.31
4 Ojanaho Ansa-Lotta OH 16.37 0.02.01 65.29 65.15
5 Mäkäräinen Selma Pohjant 17.17 0.02.41 62.24 62.11
6 Kankainen Venla RasKa 17.32 0.02.56 60.82 60.69
7 Salmela Anni S-2000 17.50 0.03.14 59.28 59.15
8 Holopainen Oili S-2000 18.16 0.03.40 57.37 57.24
9 Viippola Venla OuTa 18.31 0.03.55 56.09 55.97
10 Skog Henna HiKi 18.36 0.04.00 55.34 55.22
11 Backman Saana IinYr 19.26 0.04.50 52.49 52.38
12 Kuusikko Kiia Pohjant 19.39 0.05.03 51.44 51.33
13 Hyyppä Milja KoS 19.46 0.05.10 50.67 50.56
14 Lotvonen Essi LaiVe 20.52 0.06.16 47.55 47.45
15 Impiö Tiia Pohjant 21.10 0.06.34 46.44 46.34
16 Kuusrainen Anni KoskRi 21.20 0.06.44 45.64 45.54
17 Päkkilä Suvi HaHe 24.54 0.10.18 38.73 38.65
Korpi Anna LänRa HYL -
Huuha Anni OuHu KES -
Palokangas Mette AlatPi EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 17.01 0.00.00 37.73 26.40
2 Vanhala Annastiina KuPe 20.37 0.03.36 29.59 20.70
3 Märsynaho Maaret PuolRy 24.36 0.07.35 23.49 16.44
Lithovius Anna-Riikka OSVA HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Satu YlikNM 14.59 0.00.00 45.59 31.11
2 Goman Annukka VePo 16.25 0.01.26 39.53 26.98
3 Frant Nina S-2000 16.34 0.01.35 37.11 25.33
4 Komu Heidi S-2000 17.34 0.02.35 33.05 22.56
Aalto Pirjo Pohjant EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 14.13 0.00.00 52.87 41.50
2 Haataja Mirka YlikNM 14.31 0.00.18 50.67 39.77
3 Tolvanen Heidi AlatPi 16.15 0.02.02 44.27 34.75
4 Laaksoviita Katja SuomRa 17.01 0.02.48 41.33 32.44
5 Viitanen Kirsi OH 17.42 0.03.29 38.82 30.47
6 Siltala Anne NiS 18.01 0.03.48 37.25 29.24
7 Haverinen Tuula KaSu 18.32 0.04.19 35.34 27.74
8 Holopainen Lone-Maria S-2000 23.34 0.09.21 27.11 21.28

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 12.32 0.00.00 38.24 28.98
2 Lotvonen Arja LaiVe 13.15 0.00.43 34.36 26.04
3 Piispanen Eija OuHu 14.51 0.02.19 29.05 22.01
Jurvakainen Tuija RasHy EIL -
Kauppinen Liisa SuomRa HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Paula KaSu 13.50 0.00.00
2 Humalamäki Mirja SuomRa 15.30 0.01.40

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yliniemi Kaisa NiS 21.09 0.00.00 18.52 16.94
2 Ketola Pirjo SalRe 22.16 0.01.07 16.27 14.88
3 Kuusela Vappu VaKa 27.35 0.06.26 12.07 11.04

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Halme Ritva KiimU 10.39 0.00.00 26.23 36.20
2 Malmsten Beatrice Lynx 12.46 0.02.07 21.33 29.45
3 Kela Mirja OulRe 12.56 0.02.17 20.52 28.32
4 Pelkonen Maija OSVA 13.29 0.02.50 19.16 26.45
5 Petäys Helvi Pihkan 14.03 0.03.24 17.89 24.70
6 Luoma Helena Pihkan 14.45 0.04.06 16.57 22.87
7 Hautala Tuula ONMKY 18.33 0.07.54 12.80 17.67

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Liina KoS 14.59 0.00.00 56.67 52.10
2 Taulavuori Anni AlatPi 15.40 0.00.41 51.49 47.33
3 Viitasaari Liina KoS 16.01 0.01.02 47.71 43.86
4 Loukusa Anni Iisu 19.54 0.04.55 36.27 33.34

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Helmi RasTiimi 14.11 0.00.00 32.31 21.85
2 Saari Annalotta HaHe 15.20 0.01.09 27.64 18.70
3 Määttälä Selma KoS 15.57 0.01.46 24.42 16.52
Biskop Patricia KoS EIL -
Similä Selina Pohjant EIL -
Leinonen Siiri KaSu EIL -
Lindell Tilde Brahe EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkkala Venla KaSu 10.14 0.00.00
2 Heikkinen Hilla SoJy 10.29 0.00.15
3 Niinimäki Nelli Pohjant 10.42 0.00.28

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Similä Helmiina Pohjant 9.14 0.00.00
2 Anttila Ilona Pohjant 10.08 0.00.54
3 Hokkanen Liina Pohjant 10.11 0.00.57
4 Heikkinen Aada Pohjant 10.27 0.01.13
5 Alahäivälä Silja PudU 10.48 0.01.34
6 Väisänen Martta LaiVe 11.11 0.01.57

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Inka Pohjant 7.11 0.00.00
2 Kettunen Sara KaSu 8.14 0.01.03
3 Saari Amanda HaHe 8.24 0.01.13
4 Leinonen Helmi LaiVe 8.33 0.01.22
5 Jokelainen Sanja KaSu 8.41 0.01.30
6 Hokkanen Hilma Pohjant 8.53 0.01.42
7 Kangas Inga Pohjant 9.15 0.02.04
8 Eilola Jenna Pohjant 10.21 0.03.10
9 Tihinen Milja LaiVe 11.00 0.03.49
10 Moilanen Mette PudU 11.23 0.04.12
11 Laitinen Ines Pohjant 11.30 0.04.19
12 Tiihonen Annika KaSu 11.40 0.04.29
13 Märsynaho Minja PuolRy 11.45 0.04.34
14 Niemelä Hetta Pohjant 12.37 0.05.26
Määttä Malla Pohjant EIL -
Loukusa Aino Iisu EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Oona Pohjant 8.20 0.00.00
2 Pitkänen Enni OSVA 8.25 0.00.05
3 Heikkinen Aamu Pohjant 8.39 0.00.19
4 Määttä Hilla Pohjant 8.45 0.00.25
5 Moilanen Liisa PudU 10.22 0.02.02
Ryytty Elena Pohjant EIL -
Kangas Saga Pohjant EIL -