FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-sprintti ja WRE, karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Michiels Yannick TuMe 13.53 0.00.00 98.12 96.82
2 Syrjäläinen Topi HS 14.21 0.00.28 94.63 93.38
3 Ahola Topias Navi 14.29 0.00.36 93.46 92.22
4 Heikkilä Tuomas HS 14.33 0.00.40 92.73 91.50
5 Heinaro Einari HS 14.52 0.00.59 90.46 89.26
6 Kaario Otto HS 14.55 0.01.02 89.87 88.68
7 Ahola Joonas Navi 14.57 0.01.04 89.38 88.19
8 Syrjäläinen Arttu HS 15.02 0.01.09 88.59 87.42
8 Krivda Tomás KR 15.02 0.01.09 88.59 87.42
10 Suna Jussi TuMe 15.05 0.01.12 87.72 86.56
11 Nakonechnyi Dmitry Hiisi 15.08 0.01.15 87.15 85.99
12 Palmen Alvar EsSu 15.10 0.01.17 86.67 85.52
13 Penttinen Topi MSParma 15.13 0.01.20 86.10 84.96
14 Valtonen Luukas HS 15.30 0.01.37 84.24 83.13
15 Heinonen Samuel PR 15.35 0.01.42 83.51 82.41
16 Silvennoinen Oskari KR 15.37 0.01.44 83.06 81.96
17 Pasanen Ville KR 15.40 0.01.47 82.51 81.42
18 Viitasaari Toni-Antti LapVi 15.43 0.01.50 81.98 80.89
19 Nokka Atte LappRi 15.45 0.01.52 81.53 80.45
20 Suominen Miika HS 15.46 0.01.53 81.16 80.09
20 Huikko Petteri LS-37 15.46 0.01.53 81.16 80.09
22 Tikhonov Gleb TuMe 15.48 0.01.55 80.44 79.38
23 Julkunen Aaro MSParma 15.51 0.01.58 79.91 78.85
24 Vanhanen Konsta IkNV 15.52 0.01.59 79.56 78.50
25 Ylikylä Petja AngA 15.56 0.02.03 78.95 77.90
26 Kommio Jere AngA 15.57 0.02.04 78.60 77.55
27 Väyrynen Antti VeVe 16.04 0.02.11 77.75 76.72
28 Saari Toni PR 16.07 0.02.14 77.24 76.22
28 Vaismaa Lassi JRV 16.07 0.02.14 77.24 76.22
30 Sulkula Ilari VaajTe 16.09 0.02.16 76.55 75.53
31 Hällström af Fabian OK77 16.11 0.02.18 76.12 75.11
31 Tuomala Misa S-JKL 16.11 0.02.18 76.12 75.11
31 Senttula Tuukka S-JKL 16.11 0.02.18 76.12 75.11
34 Taivainen Juho-Matti PelPo 16.33 0.02.40 73.64 72.67
35 Heikkilä Ollipekka HS 16.35 0.02.42 73.23 72.26
36 Vainio Eero-Matti MSParma 16.37 0.02.44 72.83 71.86
37 Lampinen Ville HS 16.57 0.03.04 71.14 70.19
38 Uusitalo Jyri PelPo 17.08 0.03.15 70.12 69.19
39 Vehmas Miika EsSu 17.29 0.03.36 68.47 67.56
40 Sulkula Anton S-JKL 17.31 0.03.38 68.09 67.19
41 Tervala Miska RaVa 17.42 0.03.49 67.14 66.25
42 Salminen Joonas VaHa 17.56 0.04.03 66.02 65.15
42 Nisonen Antti Navi 17.56 0.04.03 66.02 65.15
44 Sankelo Hermanni IkNV 18.13 0.04.20 64.52 63.66
45 Hellman Aleksi MSParma 18.16 0.04.23 64.11 63.26
46 Linna Matti S-JKL 18.49 0.04.56 62.00 61.18
Kronqvist Emil KoS KES -
Kurkela Mikko Koovee HYL -

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Aleksi TP 14.02 0.00.00 92.50 91.50
2 Talvinen Arto MSParma 14.16 0.00.14 90.68 89.70
3 Kolbe Colin AngA 14.17 0.00.15 90.26 89.29
4 Kashin Daniil TuMe 14.36 0.00.34 88.00 87.05
5 Hirs Otakar HS 14.37 0.00.35 87.60 86.65
6 Ylinen Juho IkNV 14.40 0.00.38 87.00 86.06
7 Silvennoinen Santeri KR 14.43 0.00.41 86.40 85.47
8 Mäkelä Tuomo AngA 14.44 0.00.42 86.00 85.08
9 Aho Aaro VaHa 14.54 0.00.52 84.75 83.83
10 Kuningas Janne LappRi 15.00 0.00.58 83.89 82.98
11 Heinonen Eero MSParma 15.03 0.01.01 83.31 82.41
12 Toivonen Eevert KangSK 15.05 0.01.03 82.84 81.94
13 Saikko Antti TP 15.16 0.01.14 81.55 80.67
14 Mäkinen Tuukka MSParma 15.17 0.01.15 81.17 80.30
15 Koskinen Roope KR 15.20 0.01.18 80.62 79.75
16 Koivumäki Lauri LapVi 15.22 0.01.20 80.16 79.29
17 Rantala Valtteri LS-37 15.23 0.01.21 79.78 78.92
18 Joensuu Ari-Pekka PR 15.37 0.01.35 78.31 77.46
19 Jern Tobias OK77 15.45 0.01.43 77.36 76.53
20 Pryjma Fryderyk IkNV 15.49 0.01.47 76.76 75.93
21 Sipponen Jere PR 15.53 0.01.51 76.16 75.33
22 Vainio Antti MSParma 15.57 0.01.55 75.56 74.74
23 Jern Jonas PR 16.08 0.02.06 74.43 73.62
24 Helminen Topias JRV 16.11 0.02.09 73.92 73.13
25 Seppänen Kari-Pekka EsSu 16.16 0.02.14 73.27 72.48
26 Tervakangas Mikko EsSu 16.22 0.02.20 72.55 71.77
27 Stenbacka Wilhelm OK77 16.28 0.02.26 71.85 71.07
27 Aaltio Aapo KuoSu 16.28 0.02.26 71.85 71.07
29 Korpio Juha EsAk 16.38 0.02.36 70.59 69.83
30 Lindén Mikael KS 16.50 0.02.48 69.49 68.74
31 Pitkänen Jonne TP 16.51 0.02.49 69.16 68.41
32 Hakuli Tommi SKUusi 16.57 0.02.55 68.49 67.75
33 Nissinen Niko RasKu 17.06 0.03.04 67.63 66.90
34 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 17.12 0.03.10 66.98 66.26
35 Närvä Tomi HiKi 17.21 0.03.19 66.15 65.43
36 Kivelä Joonatan AnttU 17.28 0.03.26 65.45 64.75
37 Vicari Lars Navi 17.38 0.03.36 64.58 63.88
37 Rissanen Jiri-Pekka KangSK 17.38 0.03.36 64.58 63.88
39 Rautio Mikael EsSu 17.45 0.03.43 63.66 62.97
40 Sulkula Paulus S-JKL 17.50 0.03.48 63.11 62.43
41 Vierimaa Ville EsAk 18.07 0.04.05 61.88 61.21
42 Lamminsalo Marko KuoSu 18.08 0.04.06 61.58 60.92
43 Kankkunen Matias OK77 18.27 0.04.25 60.28 59.63
44 Bruguière André RaN 19.02 0.05.00 58.20 57.58
45 Hirvi Joonas RaKaS 19.40 0.05.38 56.10 55.50

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kymäläinen Severi TP 14.05 0.00.00 92.45 93.97
2 Popov Artem MSParma 14.07 0.00.02 91.93 93.43
3 Rauturier Maxime AngA 14.17 0.00.12 90.55 92.04
4 Oksanen Teemu IkNV 14.20 0.00.15 89.93 91.41
5 Simosas Otto TP 14.31 0.00.26 88.50 89.95
6 Von Arx Philipp LS-37 14.33 0.00.28 88.00 89.44
7 Hramov Andrei Hiisi 14.38 0.00.33 87.20 88.63
8 Lindqvist Arttu KS 14.41 0.00.36 86.61 88.03
9 Sevelius Emil OK77 14.43 0.00.38 86.12 87.53
10 Kangas Veli HS 14.45 0.00.40 85.63 87.03
10 Takanen Lari PR 14.45 0.00.40 85.63 87.03
12 Hubacek Jonas MSParma 14.55 0.00.50 84.09 85.47
13 Patana Mikko HiKi 14.56 0.00.51 83.70 85.08
14 Kari Tuomas AngA 15.03 0.00.58 82.77 84.12
14 Hirvikallio Joni Koovee 15.03 0.00.58 82.77 84.12
16 Turkki Eero HS 15.07 0.01.02 81.83 83.17
17 Koivisto Antton SKUusi 15.09 0.01.04 81.36 82.69
18 Heiska Samu TuMe 15.16 0.01.11 80.46 81.77
18 Suutari Matti VeVe 15.16 0.01.11 80.46 81.77
20 Vuori Justus TuS 15.19 0.01.14 79.63 80.93
21 Iurev Dmitrii HiKi 15.21 0.01.16 79.17 80.47
22 Järvenpää Antti OK77 15.24 0.01.19 78.63 79.92
23 Koistinen Olli-Pekka HiKi 15.33 0.01.28 77.59 78.86
24 Tulonen Benjamin HiKi 15.51 0.01.46 75.85 77.09
24 Ruohola Aaro MSParma 15.51 0.01.46 75.85 77.09
26 Manninen Heikki AnttU 15.52 0.01.47 75.22 76.46
27 Ovaska Janne VeVe 15.56 0.01.51 74.64 75.86
28 Koivuniemi Sakari Koovee 16.04 0.01.59 73.75 74.96
29 Niemi Oskari LappRi 16.07 0.02.02 73.25 74.45
30 Kinnunen Valtteri LS-37 16.09 0.02.04 72.83 74.02
31 Ray Jonathan OK77 16.10 0.02.05 72.49 73.67
32 Ursin Antti Lynx 16.17 0.02.12 71.70 72.87
33 Huhtinen Mikko TuS 16.29 0.02.24 70.57 71.72
34 Kuutti Veli-Pekka EsAk 16.33 0.02.28 70.02 71.17
35 Lapila Eero MSParma 16.40 0.02.35 69.27 70.40
36 Kerkola Nico AngA 16.45 0.02.40 68.67 69.79
37 Mikkolainen Juha VaHa 16.50 0.02.45 68.07 69.18
38 Lahtinen Atte HS 16.52 0.02.47 67.68 68.79
39 Joutsensaari Jeremias KangSK 17.30 0.03.25 64.98 66.04
40 Tauriainen Teemu KEV 17.35 0.03.30 64.42 65.48
41 Itkonen Otto TuS 17.38 0.03.33 64.00 65.04
42 Solonen Joni LS-37 17.52 0.03.47 62.92 63.95
43 Jurvakainen Tuukka HS 18.00 0.03.55 62.21 63.23
44 Häkkinen Kalle S-JKL 18.27 0.04.22 60.46 61.45
45 Runesson Johan TP 18.29 0.04.24 60.11 61.10
46 Hakkarainen Markus RaKaS 18.45 0.04.40 59.03 59.99

Sarja D21K1
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rudnaya Anastasia MSParma 15.59 0.00.00 96.96 94.69
2 Janosikova Tereza S-JKL 16.14 0.00.15 95.19 92.97
3 Oksanen Maiju KangSK 16.30 0.00.31 93.39 91.21
4 Taulavuori Venla AlatPi 16.34 0.00.35 92.75 90.58
5 Simonsén Suvi RasKa 16.38 0.00.39 92.11 89.96
6 Kauppila Sanna AngA 16.51 0.00.52 90.67 88.55
7 Hämäläinen Roosa HiKi 16.56 0.00.57 89.96 87.86
7 Närhi Anna LS-37 16.56 0.00.57 89.96 87.86
9 Harju Venla TP 17.00 0.01.01 89.09 87.02
10 Mänkärlä Aino Lynx 17.05 0.01.06 88.40 86.34
11 Rantala Jasmiina Lynx 17.12 0.01.13 87.55 85.51
12 Kuusela Tuija RasKa 17.19 0.01.20 86.71 84.68
13 Karhola Lotta TP 17.23 0.01.24 86.12 84.11
14 Valonen Hanna RR 17.30 0.01.31 85.30 83.31
15 Ylikylä Sanna AngA 17.40 0.01.41 84.24 82.28
16 Rahkola Ella-Noora TuS 17.45 0.01.46 83.60 81.65
16 Moilanen Anna KR 17.45 0.01.46 83.60 81.65
18 Valkama Emma PR 17.48 0.01.49 82.87 80.94
19 Kaartinen Selja AngA 17.49 0.01.50 82.55 80.62
20 Turakainen Venla HS 17.59 0.02.00 81.54 79.64
20 Norrbacka Sanni Lynx 17.59 0.02.00 81.54 79.64
22 Peltomäki Elli RasKa 18.00 0.02.01 80.98 79.09
22 Hulkkonen Johanna HS 18.00 0.02.01 80.98 79.09
24 Haavisto Emmi TuS 18.06 0.02.07 80.05 78.18
25 Lusa Vieda PR 18.07 0.02.08 79.73 77.87
26 Eerola Lotta TP 18.17 0.02.18 78.76 76.92
26 Nymalm Amy PIF 18.17 0.02.18 78.76 76.92
28 Ruokonen Sara-Elise S-JKL 18.26 0.02.27 77.65 75.83
28 Donner Janina S-JKL 18.26 0.02.27 77.65 75.83
30 Viholainen Elisa EsSu 18.28 0.02.29 77.03 75.23
31 Juva Jonna AngA 18.34 0.02.35 76.38 74.60
32 Hara Marika Koovee 18.47 0.02.48 75.27 73.51
33 Jakobsson Laura RasKa 18.49 0.02.50 74.90 73.15
34 Kinnala Venla TuS 18.53 0.02.54 74.40 72.67
35 Pellonperä Sofia EsSu 18.55 0.02.56 74.04 72.31
36 Manderbacka Hanne TuS 19.10 0.03.11 72.84 71.14
37 Puikkonen Janika S-JKL 19.29 0.03.30 71.44 69.77
38 Saarinen Anu Rasti88 19.40 0.03.41 70.55 68.90
39 Koskela Salla LHR 20.20 0.04.21 68.02 66.43
40 Oksanen Emmi SiiRa 20.44 0.04.45 66.49 64.94
41 Kymäläinen Sanni TP 20.52 0.04.53 65.86 64.32
42 Saarinen Henna Koovee 21.08 0.05.09 64.82 63.31
42 Virtala Jenny PIF 21.08 0.05.09 64.82 63.31
42 Lindholm Vivian OK77 21.08 0.05.09 64.82 63.31
45 Rantala Eerika HS 21.57 0.05.58 61.81 60.37
46 Uurasjärvi Emilia KuoSu 22.27 0.06.28 60.24 58.83
47 Diaz Emmi HlS 23.29 0.07.30 57.40 56.06
48 Aaltio Evelina KuoSu 23.41 0.07.42 56.73 55.41
49 Rauhala Elina EsAk 24.13 0.08.14 55.30 54.01
50 Brink Johanna PIF 24.52 0.08.53 53.68 52.42
51 Prittinen Aino HlS 25.53 0.09.54 51.40 50.20
52 Ylimaa Henna AngA 26.21 0.10.22 50.32 49.15
53 Lehtiniemi Iisa SaSu 26.40 0.10.41 49.56 48.40
54 Salmia Tuuli TarpSu 27.56 0.11.57 47.16 46.06

Sarja D21K2
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Westerlund Ina PR 15.52 0.00.00 94.49 92.93
2 Rantanen Merja JRV 15.57 0.00.05 93.72 92.16
3 Dvorianskaia Anna Hiisi 15.58 0.00.06 93.34 91.79
3 Nurminen Inka JRV 15.58 0.00.06 93.34 91.79
3 Klemettinen Veera S-JKL 15.58 0.00.06 93.34 91.79
6 Patana Jenny HiKi 16.06 0.00.14 91.73 90.21
7 Haataja Anna Pohjant 16.08 0.00.16 91.26 89.75
8 Nurmi Kirsi Pohjant 16.14 0.00.22 90.42 88.92
9 Silvennoinen Siiri KR 16.15 0.00.23 90.05 88.56
10 Tuomisto Anu NOR 16.23 0.00.31 89.04 87.57
11 Karvonen Sara Lynx 16.30 0.00.38 88.14 86.68
12 Hornik Aleksandra PR 16.45 0.00.53 86.56 85.12
13 Ukskoski Karoliina LS-37 16.51 0.00.59 85.78 84.35
14 Joensuu Marttiina Pohjant 16.53 0.01.01 85.34 83.93
15 Lahdenperä Melina EsSu 16.59 0.01.07 84.57 83.17
16 Pelkonen Roosa TP 17.04 0.01.12 83.90 82.51
17 Koskinen Noora MSParma 17.18 0.01.26 82.50 81.14
18 Niva Sara Pohjant 17.21 0.01.29 82.01 80.65
19 Heittola Suvi RasKa 17.26 0.01.34 81.36 80.01
20 Rahko Saana-Maria Pohjant 17.33 0.01.41 80.56 79.23
20 Saarijärvi Salla RasKa 17.33 0.01.41 80.56 79.23
22 Haanpää Anni TP 17.44 0.01.52 79.22 77.91
23 Uotila Ulrika KangSK 17.45 0.01.53 78.89 77.58
24 Hulkkonen Niina HS 17.52 0.02.00 78.13 76.83
25 Somova Inna Hiisi 17.54 0.02.02 77.73 76.44
26 Suhonen Anniina HS 18.04 0.02.12 76.76 75.49
27 Donner Isabel OK77 18.16 0.02.24 75.68 74.42
28 Vääränen Sari KS 18.36 0.02.44 74.08 72.85
29 Hanhijärvi Marjukka EsAk 18.38 0.02.46 73.70 72.48
30 Ovaska Jenni KR 18.39 0.02.47 73.40 72.18
31 Lammi Elina HS 18.46 0.02.54 72.70 71.50
32 Hyyryläinen Laura AnttU 18.56 0.03.04 71.82 70.63
33 Klemettinen Kaisa S-JKL 19.07 0.03.15 70.90 69.72
34 Rintanen Heini TuS 19.09 0.03.17 70.54 69.37
35 Hyyrynen Noora HS 19.11 0.03.19 70.18 69.02
36 Lahtinen Katja HS 19.23 0.03.31 69.23 68.08
36 Julkunen Sonja TuS 19.23 0.03.31 69.23 68.08
38 Pitkänen Salla TP 19.26 0.03.34 68.59 67.45
39 Vainikka Kaisa KS 19.28 0.03.36 68.24 67.11
40 Miettinen Minna MSParma 19.37 0.03.45 67.49 66.37
40 Määttä Suvi TP 19.37 0.03.45 67.49 66.37
42 Nummela Liinu Lynx 20.17 0.04.25 64.83 63.75
43 Jerkku Laura TuS 20.48 0.04.56 63.00 61.95
44 Rantanen Essi MSParma 21.07 0.05.15 61.84 60.82
45 Paunonen Tuuli Koovee 21.09 0.05.17 61.53 60.51
46 Väyrynen Anni KyS 22.03 0.06.11 58.82 57.84
47 Snickars Fia Solf 22.18 0.06.26 57.95 56.99
48 Pitkäaho Anni KuoSu 24.08 0.08.16 53.37 52.48
49 Lotvonen Essi LaiVe 24.21 0.08.29 52.71 51.83
50 Impiö Tiia Pohjant 25.09 0.09.17 50.85 50.01
51 Päkkilä Suvi HaHe 28.19 0.12.27 45.01 44.26

Sarja H20K1
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltola Samuli JRV 14.53 0.00.00 83.84 78.70
2 Koivumäki Olli LapVi 15.07 0.00.14 82.27 77.23
3 Gripenberg Otto Brahe 15.17 0.00.24 81.10 76.13
4 Ojala Aaro KS 15.18 0.00.25 80.74 75.79
5 Hiltunen Juho Pohjant 15.22 0.00.29 80.12 75.21
6 Kankainen Valtteri TuS 15.27 0.00.34 79.42 74.55
7 Lepistö Oskari MSParma 15.28 0.00.35 79.06 74.22
8 Lautamäki Matias MSParma 15.33 0.00.40 78.37 73.57
9 Syrjälä Niilo LHR 15.42 0.00.49 77.36 72.62
10 Määttälä Mikko EsSu 15.45 0.00.52 76.85 72.14
11 Salonen Seeti VaHa 15.49 0.00.56 76.26 71.59
12 Viskari Juuso Lynx 15.56 0.01.03 75.44 70.82
13 Jansson Emil Brahe 15.57 0.01.04 75.10 70.50
14 Mustajoki Olli TP 16.00 0.01.07 74.61 70.04
15 Hirvikallio Aatu KS 16.09 0.01.16 73.66 69.15
16 Sorsa Antti EsSu 16.13 0.01.20 73.10 68.62
17 Tiainen Olli EsSu 16.14 0.01.21 72.77 68.31
18 Ikola Atte HS 16.19 0.01.26 72.14 67.72
19 Laasanen Matti LaihLu 16.20 0.01.27 71.81 67.41
20 Aho Ilmari VaHa 16.22 0.01.29 71.41 67.04
21 Virtala Alex PIF 16.23 0.01.30 71.08 66.73
22 Haltia Ilari HS 16.25 0.01.32 70.69 66.36
23 Rousku Samuli MSParma 16.27 0.01.34 70.29 65.99
24 Karttila Aleksi MSParma 16.28 0.01.35 69.97 65.68
24 Alajoutsi Jasper Koovee 16.28 0.01.35 69.97 65.68
26 Lemström Karl Emil Raseborg 16.30 0.01.37 69.32 65.08
27 Väisänen Lenni EsSu 16.32 0.01.39 68.93 64.71
28 Aaltio Eerik VaHa 16.45 0.01.52 67.79 63.64
29 Sandell Cedrik Raseborg 16.51 0.01.58 67.14 63.03
30 Salo Kristian Trian 16.53 0.02.00 66.76 62.67
31 Kallio Matti SKUusi 16.54 0.02.01 66.45 62.38
32 Korhonen Eetu KS 16.58 0.02.05 65.94 61.90
33 Schüle Joel Koovee 17.22 0.02.29 64.19 60.25
34 Aumo Oskari VaHa 17.36 0.02.43 63.10 59.23
35 Kumara Eemeli LaihLu 17.43 0.02.50 62.45 58.62
36 Kokkonen Eemeli HS 17.47 0.02.54 61.98 58.18
37 Tikkanen Elias EsSu 17.54 0.03.01 61.34 57.59
38 Brysch Erik PR 18.02 0.03.09 60.66 56.94
39 Malinen Hannu JRV 18.03 0.03.10 60.37 56.68
40 Reijonen Oskari Trian 18.26 0.03.33 58.89 55.28
41 Höök Jaakko RaJu 18.53 0.04.00 57.27 53.76
42 Olkkonen Vili JRV 19.25 0.04.32 55.48 52.08
43 Nieminen Juho TP 19.46 0.04.53 54.29 50.96
44 Hiiro Artturi RR 21.02 0.06.09 50.82 47.71
45 Nieminen Eero S-JKL 22.39 0.07.46 47.01 44.13
Boström Kristian EsSu HYL -

Sarja H18K1
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Alajoutsi Oliver Koovee 15.16 0.00.00 78.54 70.29
2 Kemppi Topias EsSu 15.48 0.00.32 75.50 67.57
3 Sankelo Sampo LapVi 15.50 0.00.34 74.97 67.09
4 Seppänen Antti ORa 16.44 0.01.28 70.58 63.16
5 Hämäläinen Kasperi KuoSu 16.46 0.01.30 70.08 62.72
6 Nordgren Simon Trian 16.49 0.01.33 69.51 62.21
7 Yliaho Joona Koovee 16.50 0.01.34 69.09 61.83
8 Similä Severi Pohjant 16.51 0.01.35 68.67 61.45
9 Kirjavainen Santeri KuoSu 17.12 0.01.56 66.92 59.89
10 Gretschel Eino KEV 17.25 0.02.09 65.74 58.84
11 Still Alec Trian 17.49 0.02.33 63.93 57.22
12 Rokka Tuomas LHR 17.51 0.02.35 63.48 56.81
13 Lemberg Roope RaJu 17.53 0.02.37 63.02 56.40
14 Kallela Luca HS 18.05 0.02.49 61.99 55.48
15 Joensuu Valter Brahe 18.22 0.03.06 60.71 54.33
16 Rantala Valtteri VaHa 18.27 0.03.11 60.11 53.80
16 Virtanen Ilari LS-37 18.27 0.03.11 60.11 53.80
18 Ketonen Juuso LS-37 19.03 0.03.47 57.59 51.54
19 Mbembela Karim Lynx 19.06 0.03.50 57.12 51.12
20 Maasilta Aapo HS 19.13 0.03.57 56.47 50.53
21 Schüle Oliver Koovee 19.25 0.04.09 55.57 49.74
22 Tamminen Kasperi LappRi 19.32 0.04.16 54.94 49.17
23 Raasakka Jussi EsSu 20.15 0.04.59 52.70 47.16
24 Rautio Juho JoKu 20.34 0.05.18 51.59 46.17
25 Nieminen Lauri VaHa 21.01 0.05.45 50.20 44.93
26 Välimaa Aleksi TuS 21.17 0.06.01 49.29 44.11
26 Gröhn Riku TP 21.17 0.06.01 49.29 44.11
28 Hyvönen Jerry KuoSu 24.03 0.08.47 43.12 38.59
29 Koponen Matias Lynx 24.22 0.09.06 42.32 37.87
30 Kumara Heikki LaihLu 25.29 0.10.13 40.23 36.00
31 Vuorela Joona EsSu 27.27 0.12.11 37.13 33.23

Sarja H17K1
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Vinski Navi 14.16 0.00.00 71.82 66.27
2 Salomäki Jaakko SKUusi 14.21 0.00.05 71.06 65.57
3 Donner Jesper OK77 14.46 0.00.30 68.72 63.41
4 Rannila Oskari LapVi 15.12 0.00.56 66.43 61.30
5 Aho Rauli VaHa 15.20 0.01.04 65.53 60.47
6 Koivisto Mikael SKUusi 15.55 0.01.39 62.82 57.97
7 Kuusikko Miska Pohjant 15.56 0.01.40 62.44 57.62
8 Leinamo Tuomas TP 15.58 0.01.42 62.00 57.21
9 Kalliokoski Oskari TuS 16.04 0.01.48 61.31 56.57
10 Passila Veeti HU-46 16.09 0.01.53 60.68 55.99
11 Peltonen Lasse KS 16.17 0.02.01 59.88 55.25
11 Vuorensola Joonatan Lynx 16.17 0.02.01 59.88 55.25
13 Virkajärvi Juho JRV 16.23 0.02.07 58.91 54.36
14 Korento Benjamin OK77 16.27 0.02.11 58.37 53.86
15 Rautio Daniel EsSu 16.38 0.02.22 57.43 52.99
16 Liponkoski Aapo TP 16.39 0.02.23 57.08 52.66
17 Syrjälä Elmeri LHR 16.42 0.02.26 56.61 52.23
18 Taura Kalle VaHa 16.59 0.02.43 55.37 51.09
19 Granqvist Aapo LS-37 17.10 0.02.54 54.49 50.28
20 Kallioniemi Jami RaLu 17.12 0.02.56 54.10 49.92
21 Klemettinen Simo S-JKL 17.31 0.03.15 52.84 48.75
22 Heikkinen Otso SoJy 17.33 0.03.17 52.45 48.40
23 Ahlbäck Jonatan PIF 17.35 0.03.19 52.07 48.05
24 Niemensivu Miki RaLu 17.49 0.03.33 51.11 47.16
25 Määttänen Markus EsSu 18.08 0.03.52 49.95 46.09
26 Paananen Joonas TuS 18.09 0.03.53 49.63 45.79
27 Ekola Juuso LapVi 18.11 0.03.55 49.26 45.46
28 Arvela Henri LS-37 19.13 0.04.57 46.36 42.77
29 Aaltonen Tatu Lynx 19.54 0.05.38 44.51 41.07
30 Sankelo Verneri LapVi 20.36 0.06.20 42.76 39.46
Jussinmäki Pietari LapVi HYL -
Hågensen Sverre PIF HYL -

Sarja H16K1
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Riissanen Pyry EsAk 13.01 0.00.00 63.52 60.53
1 Muukkonen Topias MSParma 13.01 0.00.00 63.52 60.53
3 Packalén Anton Lynx 13.09 0.00.08 62.43 59.49
4 Aalto Lauri MSParma 13.15 0.00.14 61.75 58.84
5 Ronkainen Elias JRV 13.33 0.00.32 60.17 57.33
6 Ahoniemi Santeri HS 13.45 0.00.44 59.08 56.30
7 Kenttämies Eevert Koovee 14.32 0.01.31 55.70 53.08
8 Jutila Aleksi S-JKL 14.35 0.01.34 55.31 52.70
9 Skyttä Ilari HlS 14.42 0.01.41 54.67 52.10
10 Niemelä Paavo Pohjant 14.45 0.01.44 54.29 51.74
11 Simola Jere Koovee 14.48 0.01.47 53.91 51.38
12 Heikkinen Aaro HS 14.54 0.01.53 53.36 50.85
13 Konttila Milo TP 14.55 0.01.54 53.11 50.61
14 Norrbacka Roni-Eemil AR 14.56 0.01.55 52.85 50.37
15 Sulkula Sakari S-JKL 14.57 0.01.56 52.60 50.13
15 Vepsäläinen Onni KS 14.57 0.01.56 52.60 50.13
17 Mäenpää Jaakko KR 15.06 0.02.05 51.70 49.26
18 Noponen Juho EsSu 15.07 0.02.06 51.45 49.03
19 Gustafsson Noel EsSu 15.09 0.02.08 51.15 48.74
20 Punto Eetu RaN 15.13 0.02.12 50.73 48.34
21 Leppämäki Anton S-JKL 15.19 0.02.18 50.21 47.85
22 Niemensivu Roni RaLu 15.22 0.02.21 49.86 47.51
23 Lindroos Elias PIF 15.25 0.02.24 49.51 47.18
24 Udell Oliver Solf 15.50 0.02.49 48.03 45.77
25 Lahti Paavo RasKa 16.05 0.03.04 47.10 44.88
26 Kirvesmies Atte KuoSu 16.07 0.03.06 46.83 44.62
27 Vennelä Nuutti KangSK 16.19 0.03.18 46.07 43.91
28 Mäki-Laurila Anttoni TP 16.24 0.03.23 45.66 43.51
29 Länsiluoto Juho HS 16.28 0.03.27 45.30 43.17
30 Rytkö Olli VeVe 16.48 0.03.47 44.23 42.15
31 Lemberg Ville RaJu 16.51 0.03.50 43.93 41.86
32 Lahtinen Antti HiKi 17.04 0.04.03 43.21 41.17
33 Salonen Onni SoJy 17.23 0.04.22 42.25 40.26
34 Suomi Tyko LHR 17.25 0.04.24 42.01 40.03
35 Niemelä Julius RaN 18.07 0.05.06 40.22 38.33
36 Suhonen Oliver HU-46 18.08 0.05.07 40.03 38.14
37 Kujansuu Aaro RasKa 18.20 0.05.19 39.43 37.58
38 Seppä Elias AngA 18.32 0.05.31 38.85 37.02
39 Mukkala Jonne KR 18.42 0.05.41 38.35 36.55
40 Saarela Thomas LHR 18.48 0.05.47 37.99 36.21
41 Hyvärinen Luukas EsSu 18.49 0.05.48 37.81 36.03
42 Haara Eino HS 18.51 0.05.50 37.59 35.82
43 Lindfors Jesper Falken 19.13 0.06.12 36.72 34.99
44 Nylund Simon Raseborg 19.22 0.06.21 36.29 34.58

Sarja H15K1
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hauhia Aleksi RaJu 12.31 0.00.00 60.46 54.66
2 Hirvinen Joona KoS 12.37 0.00.06 59.78 54.04
3 Matila Oskari KuortKu 12.40 0.00.09 59.34 53.64
4 Sorsa Eero SoJy 13.17 0.00.46 56.39 50.98
5 Vuorinen Miki Koovee 13.22 0.00.51 55.85 50.48
6 Pöytäkangas Elias VaaSu 13.27 0.00.56 55.31 50.00
7 Lehtovirta Eetu TP 13.32 0.01.01 54.78 49.52
8 Fritzen Florian Lynx 13.40 0.01.09 54.05 48.86
9 Bergström Kasper Kristina 13.43 0.01.12 53.67 48.52
9 Liponkoski Eino TP 13.43 0.01.12 53.67 48.52
11 Jussinmäki Iisakki HalTo 13.56 0.01.25 52.46 47.43
12 Laapas Rasmus RR 14.12 0.01.41 51.30 46.37
13 Hirvilahti Joona VeVe 14.16 0.01.45 50.88 45.99
14 Tuominen Rami KanSu 14.17 0.01.46 50.64 45.78
15 Koskinen Eemil TP 14.18 0.01.47 50.40 45.56
16 Pesu Akseli TP 14.23 0.01.52 49.92 45.13
17 Ritala Arttu TP 14.30 0.01.59 49.35 44.61
18 Carlsson Oliver EsAk 14.36 0.02.05 48.83 44.14
19 Palokangas Tatu AlatPi 14.37 0.02.06 48.60 43.93
20 Heikkinen Altti SoJy 14.40 0.02.09 48.26 43.62
21 Koponen Rasmus Lynx 14.42 0.02.11 47.97 43.37
22 Liljeström Matias HS 14.55 0.02.24 47.10 42.58
23 Tonteri Tuomas KS 14.57 0.02.26 46.82 42.33
24 Peltoniemi Sisu KPV 15.15 0.02.44 45.73 41.34
25 Pinta Leevi Koovee 15.16 0.02.45 45.52 41.15
26 West Viktor Minken 15.24 0.02.53 44.95 40.64
27 Finskas Isak Femman 15.26 0.02.55 44.69 40.40
28 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 15.27 0.02.56 44.47 40.21
29 Heino Veikka Pohjant 15.42 0.03.11 43.60 39.42
30 Harju Tuomas RaN 15.43 0.03.12 43.39 39.23
31 Kallioniemi Justus RaLu 16.00 0.03.29 42.46 38.39
32 Lammi Tuomo HS 16.19 0.03.48 41.48 37.50
33 Wikblom Melker Minken 16.33 0.04.02 40.74 36.83
34 Mjösund Linus EsSu 16.39 0.04.08 40.34 36.47
35 Ala-Honkola Akseli KuortKu 16.41 0.04.10 40.10 36.25
36 Toivonen Nuutti RR 16.44 0.04.13 39.83 36.01
37 Tuomala Miiko S-JKL 17.39 0.05.08 37.62 34.00
38 Mattila Lauri KS 17.41 0.05.10 37.40 33.81
39 Noponen Veeti LapVi 18.01 0.05.30 36.56 33.05
40 Rauhamäki Vili LS-37 18.02 0.05.31 36.39 32.89
41 Kanervo Aaro SoJy 18.21 0.05.50 35.62 32.20
42 Hautala Rasmus Femman 18.46 0.06.15 34.69 31.36
42 Mustonen Ville RaLu 18.46 0.06.15 34.69 31.36
44 Muhonen Aatu RaJu 18.48 0.06.17 34.35 31.06
45 Kallela Lenni HS 20.06 0.07.35 32.00 28.93

Sarja H14K1
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sivill Tommi S-JKL 10.57 0.00.00
2 Virkajärvi Aapo JRV 11.08 0.00.11
3 Kemppi Anton EsSu 11.35 0.00.38
4 Kavonius Atte HiKi 11.40 0.00.43
5 Kuronen Aapo JRV 11.41 0.00.44
6 Hellstedt Oliver Lynx 12.02 0.01.05
7 Kallio Santeri KoS 12.03 0.01.06
8 Majaharju Pyry JRV 12.30 0.01.33
9 Vaje Jaakko SKUusi 12.38 0.01.41
10 Haara Väinö HS 13.01 0.02.04
11 Isoherranen Antti Lynx 13.02 0.02.05
12 Kuusinen Tuomas Lynx 13.18 0.02.21
13 Kemppainen Aarne EsSu 13.19 0.02.22
14 Saarilaakso Sulo LappRi 13.30 0.02.33
14 Suomalainen Vilho LappRi 13.30 0.02.33
16 Kivioja Arttu RasKa 13.39 0.02.42
17 Paloheimo Lenni ORa 13.41 0.02.44
18 Kiiski Olavi KyS 13.47 0.02.50
18 Pajari Antti SKVuoksi 13.47 0.02.50
20 Hannula Hugo Eemil PR 13.50 0.02.53
21 Kääntönen Arttu MSParma 14.24 0.03.27
22 Jansson Lukas Falken 14.50 0.03.53
23 Kujansuu Lauri RasKa 15.12 0.04.15
24 Karjalainen Samuli JRV 15.26 0.04.29
25 Kujala Aapo HiKi 15.28 0.04.31
26 Haapala Elias RR 15.43 0.04.46
27 Rytkö Elias VeVe 16.37 0.05.40
28 Kantelinen Leevi HyRa 16.47 0.05.50
29 Ojalainen Matias SKVuoksi 17.06 0.06.09
30 Wickholm Arthur Trian 22.40 0.11.43

Sarja H14K2
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 10.49 0.00.00
2 Lakanen Lauri HS 11.38 0.00.49
3 Mourujärvi Jonne RR 12.03 0.01.14
4 Takanen Eetu VeVe 12.32 0.01.43
5 Lautamäki Topias HlS 12.41 0.01.52
6 Syväterä Sampo TP 12.57 0.02.08
7 Kuusinen Karri Lynx 12.58 0.02.09
8 Ankelo Tuomas MSParma 13.02 0.02.13
9 Pylvänäinen Jere KS 13.07 0.02.18
10 Friman Eemeli HyRa 13.13 0.02.24
11 Berg Eelian Botnia 13.19 0.02.30
12 Nyman Elias Pihkan 13.23 0.02.34
13 Mäenpää Ilmari KR 13.29 0.02.40
14 Lindfors Kevin Falken 13.32 0.02.43
14 Kovanen Sauli S-JKL 13.32 0.02.43
16 Leskinen Eemeli Lynx 13.33 0.02.44
17 Länsiluoto Väinö HS 13.44 0.02.55
18 Saranen Mikael Pihkan 13.45 0.02.56
19 Juntunen Henrik KR 13.49 0.03.00
20 Nyman Vilhelm Brahe 13.54 0.03.05
21 Malmström Kaapo RR 14.02 0.03.13
22 Virtanen Topi PR 14.05 0.03.16
23 Vuorensola Tuomas Lynx 14.18 0.03.29
24 Nurminen Jonne JRV 14.23 0.03.34
25 Pakarinen Jere RaN 15.15 0.04.26
26 Saari Okko SiiRa 16.07 0.05.18
27 Määttä Mico Trian 17.27 0.06.38
28 Lindfors Hugo Falken 17.40 0.06.51
29 Vuorela Samu EsSu 17.45 0.06.56

Sarja D20K1
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taipale Anniina LS-37 16.01 0.00.00 80.29 79.47
2 Vuori Jenny TuS 16.16 0.00.15 78.74 77.94
3 Ankelo Elsa MSParma 16.30 0.00.29 77.32 76.53
4 Virtanen Heta RasKa 16.51 0.00.50 75.42 74.64
5 Pitkänen Hilla JRV 17.10 0.01.09 73.73 72.97
6 Goman Anna Pohjant 17.12 0.01.11 73.29 72.54
7 Konstari Elena JRV 17.28 0.01.27 71.88 71.14
8 Kärnä Nina SonPa 17.33 0.01.32 71.25 70.52
9 Jussila Ida TP 17.41 0.01.40 70.43 69.70
10 Raasakka Liisa EsSu 17.42 0.01.41 70.07 69.35
11 Kiljunen Emmi LS-37 17.44 0.01.43 69.66 68.94
12 Salmia Tessa MSParma 17.50 0.01.49 68.98 68.27
13 Luoma Oona TP 17.51 0.01.50 68.63 67.93
14 Nurminen Kaarina TP 17.58 0.01.57 67.90 67.21
15 Laine Anni TP 18.01 0.02.00 67.43 66.74
16 Mattila Elisa LS-37 18.03 0.02.02 67.03 66.34
17 Hoskari Maria RasKa 18.15 0.02.14 66.01 65.34
18 Hyyppä Milja KoS 18.22 0.02.21 65.32 64.65
19 Koistinen Milla RR 18.24 0.02.23 64.93 64.26
20 Latvala Matilda Lynx 18.32 0.02.31 64.18 63.52
21 Hansén Amanda Botnia 18.35 0.02.34 63.74 63.08
22 Joensivu Inka VaHa 18.48 0.02.47 62.73 62.09
23 Nurmilaukas Iiris LuuRa 18.59 0.02.58 61.86 61.22
24 Seppänen Kerttu ORa 19.02 0.03.01 61.43 60.80
25 Haunia Heta RasKa 19.33 0.03.32 59.55 58.94
26 Khokhlova Taisiia HiKi 19.36 0.03.35 59.14 58.53
27 Rantala Aino OH 19.41 0.03.40 58.63 58.03
28 Niemi Tiina RasKa 19.56 0.03.55 57.64 57.05
29 Mäkinen Sanni EsSu 20.00 0.03.59 57.19 56.60
30 Laurén Jill PIF 20.04 0.04.03 56.75 56.17
30 Mustajoki Villa TP 20.04 0.04.03 56.75 56.17
32 Ruokola Anna RaJu 20.19 0.04.18 55.55 54.98
33 Sainio Linda KangSK 20.23 0.04.22 55.12 54.55
34 Marttinen Jenni AnttU 20.33 0.04.32 54.43 53.87
35 Tiljander Venla RR 20.39 0.04.38 53.92 53.36
36 Kolehmainen Kaisu KuoSu 21.08 0.05.07 52.44 51.91
37 Jussinmäki Tuulia HalTo 21.37 0.05.36 51.04 50.51
38 Isoniemi Sandra Trian 22.19 0.06.18 49.21 48.70
39 Suntioinen Elli EsSu 23.28 0.07.27 46.58 46.10

Sarja D18K1
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kukonlehto Fanny KangSK 15.01 0.00.00 74.89 73.80
2 Ojala Jenny Koovee 15.12 0.00.11 73.66 72.59
3 Häkkinen Pihla TP 15.15 0.00.14 73.10 72.03
4 Hietala Emmi LapVi 15.27 0.00.26 71.83 70.78
5 Heikkinen Ida VeVe 15.43 0.00.42 70.30 69.27
6 Ojanaho Ansa-Lotta OH 15.44 0.00.43 69.91 68.88
7 Karppinen Inari EsSu 15.51 0.00.50 69.08 68.07
8 Riutto Eerika LS-37 15.57 0.00.56 68.33 67.34
9 Lantta Tinja LappRi 16.21 0.01.20 66.36 65.39
10 Palokangas Mette AlatPi 16.25 0.01.24 65.79 64.83
11 Hahn Olivia OK77 16.29 0.01.28 65.22 64.27
12 Tikkakoski Ilona TP 16.44 0.01.43 63.95 63.01
13 Juntunen Marikki KR 16.52 0.01.51 63.15 62.23
13 Tala Emilia HS 16.52 0.01.51 63.15 62.23
15 Holopainen Oili S-2000 16.54 0.01.53 62.44 61.52
16 Kontio Katri KangSK 17.02 0.02.01 61.66 60.76
17 Korpi Anna LänRa 17.07 0.02.06 61.07 60.17
18 Markki Emmi EsSu 17.16 0.02.15 60.25 59.37
19 Simola Rita Koovee 17.29 0.02.28 59.22 58.35
20 Viippola Venla OuTa 17.31 0.02.30 58.82 57.96
21 Rasimus Siiri S-JKL 17.43 0.02.42 57.88 57.03
22 Pesu Vilma TP 17.46 0.02.45 57.44 56.60
23 Rantala Henna TuS 18.08 0.03.07 56.00 55.18
24 Melender Emilia RaJu 18.14 0.03.13 55.42 54.61
25 Kuusinen Saana TP 18.19 0.03.18 54.90 54.10
26 Norrbacka Salla Lynx 18.34 0.03.33 53.89 53.11
27 Lauri Silja OH 18.35 0.03.34 53.58 52.79
28 Nietula Minja HS 18.42 0.03.41 52.98 52.20
29 Vallema Henrika VeVe 18.43 0.03.42 52.67 51.90
30 Viitasaari Liina KoS 19.12 0.04.11 51.08 50.34
31 Niininen Erika VetU 19.32 0.04.31 49.96 49.23
32 Martikainen Kristiina Trian 19.33 0.04.32 49.66 48.93
33 Heikkilä Suvi Lynx 19.42 0.04.41 49.03 48.31
34 Torrkulla Henna Femman 20.30 0.05.29 46.87 46.19
35 Tuovinen Jenni KuoSu 23.53 0.08.52 40.03 39.44

Sarja D17K1
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ekström Lotte-Line MSParma 16.16 0.00.00 69.10 61.01
2 Matinheikki Liisa TP 16.43 0.00.27 66.95 59.12
3 Turakainen Veera Lynx 16.47 0.00.31 66.40 58.63
4 Miettinen Kiia EsSu 16.48 0.00.32 66.05 58.32
5 Schmidt Emilia TP 16.55 0.00.39 65.31 57.66
6 Backman Wilhelmina OK77 17.00 0.00.44 64.71 57.13
7 Yliaho Iiris Koovee 17.03 0.00.47 64.23 56.71
8 Laine Noora TP 17.20 0.01.04 62.90 55.54
9 Pirilä Elisa MSParma 17.22 0.01.06 62.51 55.19
10 Hyyppä Liina KoS 17.23 0.01.07 62.17 54.89
10 Hosio Iris EsSu 17.23 0.01.07 62.17 54.89
12 Luoma Elli TP 17.31 0.01.15 61.15 53.99
13 Hämäläinen Elina RR 17.34 0.01.18 60.70 53.59
14 Määttälä Fanni EsSu 17.36 0.01.20 60.31 53.25
15 Soikkeli Linnea EsSu 17.44 0.01.28 59.58 52.61
16 Kokkonen Meeri KaSu 17.50 0.01.34 58.98 52.07
17 Tonder Oona KR 18.09 0.01.53 57.69 50.93
18 Rantakokko Merianna HS 18.10 0.01.54 57.37 50.65
19 Pahkamäki Nella S-JKL 18.16 0.02.00 56.79 50.14
20 Hanhijärvi Maijukka EsAk 18.39 0.02.23 55.36 48.88
21 Julkunen Siiri TP 19.02 0.02.46 54.00 47.67
22 Berg Nicolina Botnia 19.04 0.02.48 53.65 47.37
23 Rajala Anni HS 19.06 0.02.50 53.30 47.06
24 Tuohimaa Ines Solf 19.21 0.03.05 52.37 46.23
25 Kaplas Kerttu JoKu 19.44 0.03.28 51.10 45.12
26 Sandell Cilia Raseborg 19.49 0.03.33 50.65 44.72
27 Turkkila Liisa EsSu 19.54 0.03.38 50.19 44.32
28 Valio Salla TP 20.01 0.03.45 49.66 43.84
29 Sallila Katarina HS 20.19 0.04.03 48.69 42.99
30 Jaatinen Ilona Pohjant 20.21 0.04.05 48.37 42.71
31 Kinnunen Saana PiVe 20.30 0.04.14 47.78 42.19
32 Oikarainen Siiri LaihLu 20.51 0.04.35 46.75 41.28
33 Multala Essi RR 20.55 0.04.39 46.37 40.94
34 Frondelius Anni RaKaS 21.28 0.05.12 44.96 39.69
35 Väisänen Iida-Maria KR 23.30 0.07.14 40.86 36.08
Kaiponen Iida-Emilia ORa HYL -

Sarja D16K1
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppi Silva EsSu 10.53 0.00.00 70.11 63.95
2 Ojanaho Eeva-Liina OH 11.04 0.00.11 68.74 62.69
3 Sikkilä Peppi LapVi 11.49 0.00.56 64.17 58.53
4 Pellikka Virna HiKi 11.50 0.00.57 63.88 58.26
5 Kaikkonen Oona Koovee 11.55 0.01.02 63.23 57.67
6 Lillqvist Isabella TP 11.56 0.01.03 62.95 57.41
7 Salmela Anni S-2000 12.09 0.01.16 61.63 56.21
8 Punto Elli RaN 12.10 0.01.17 61.35 55.95
9 Virtala Emmi PIF 12.14 0.01.21 60.82 55.47
10 Kankaanpää Aino LapVi 12.22 0.01.29 59.97 54.69
11 Lindén Amalia KS 12.33 0.01.40 58.90 53.72
12 Gröhn Ronja TP 12.42 0.01.49 58.02 52.92
13 Hilo Jenny EsSu 12.48 0.01.55 57.38 52.33
13 Gripenberg Ester Brahe 12.48 0.01.55 57.38 52.33
15 Karkiainen Helmi KeuKi 12.52 0.01.59 56.71 51.72
16 Jussila Emma TP 12.56 0.02.03 56.24 51.29
17 Virkajärvi Heta JRV 12.57 0.02.04 55.98 51.06
18 Rehberger Nadja HS 12.59 0.02.06 55.65 50.76
19 Näsi Minea RaJu 13.07 0.02.14 54.90 50.07
20 Papinaho Alina KeuKi 13.09 0.02.16 54.58 49.78
21 Hyytiäinen Miina KS 13.12 0.02.19 54.20 49.43
21 Kiiski Aliisa KyS 13.12 0.02.19 54.20 49.43
23 Pajari Maija SKVuoksi 13.17 0.02.24 53.50 48.79
24 Koivula Venla LaihLu 13.23 0.02.30 52.92 48.26
24 Heikkinen Roosa VeVe 13.23 0.02.30 52.92 48.26
26 Kulju Eevi HlS 13.25 0.02.32 52.43 47.82
27 Kyllästinen Inka RaLu 13.28 0.02.35 52.06 47.48
28 Poijärvi Aino RaN 13.46 0.02.53 50.75 46.29
29 Myllymäki Matilda KoS 13.48 0.02.55 50.46 46.02
30 Ahonen Jutta AngA 13.49 0.02.56 50.22 45.81
31 Mänty Elisa RR 13.50 0.02.57 49.99 45.59
32 Romppainen Piia HyRa 13.51 0.02.58 49.76 45.38
33 Lakanen Inka PerhKi 14.02 0.03.09 48.94 44.63
34 Karttila Inkeri MSParma 14.05 0.03.12 48.60 44.32
35 Mäki Aino HlS 14.07 0.03.14 48.31 44.06
36 Juntunen Hertta KR 14.15 0.03.22 47.69 43.50
37 Rautio Ulrika EsSu 14.20 0.03.27 47.25 43.09
38 Laitinen Julia VeVe 14.23 0.03.30 46.92 42.79
39 Multala Emmi KuoSu 14.33 0.03.40 46.22 42.15
40 Mattila Helmi RasTiimi 14.37 0.03.44 45.84 41.81
41 Lindfors Karolina Falken 14.43 0.03.50 45.37 41.38
42 Uus-Mäkelä Anniina Hiisi 15.03 0.04.10 44.21 40.32
43 Haapamäki Kerttu HyRa 15.04 0.04.11 44.00 40.13
44 Vanhala Heidi SKUusi 15.06 0.04.13 43.74 39.90
45 Varjola Mette Koovee 15.30 0.04.37 42.46 38.73
46 Kärkkäinen Eeva HS 15.48 0.04.55 41.50 37.85
47 Kontio Kirsi KangSK 17.50 0.06.57 36.64 33.42
48 Evans Lidia SoJy 18.28 0.07.35 35.25 32.15
Nyholm Veera JRV HYL -

Sarja D15K1
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Emaldynova Alisa AngA 11.21 0.00.00 62.42 57.67
2 Mäkäräinen Selma Pohjant 11.36 0.00.15 60.89 56.26
3 Kurttila Meeri Navi 11.54 0.00.33 59.17 54.67
4 Rantanen Annika Koovee 11.55 0.00.34 58.90 54.43
5 Salonen Heidi Koovee 12.00 0.00.39 58.31 53.88
6 Nivukoski Lotta LapVi 12.05 0.00.44 57.73 53.34
7 Hoskari Sanni RaJu 12.14 0.00.53 56.85 52.52
8 Laakso Laura LappRi 12.18 0.00.57 56.36 52.08
9 Nordgren Cecilia Trian 12.19 0.00.58 56.11 51.84
10 Luhtasaari Nea RaJu 12.20 0.00.59 55.86 51.61
11 Kyläkoski Elli TuS 12.21 0.01.00 55.61 51.38
12 Lampinen Siina TP 12.31 0.01.10 54.69 50.54
13 Lukkari Matilda SKUusi 12.33 0.01.12 54.38 50.24
14 Naskali Johanna KyRa 12.35 0.01.14 54.06 49.95
15 Nieminen Reetta VaHa 12.36 0.01.15 53.82 49.72
16 Lehtonen Venla MSParma 12.38 0.01.17 53.50 49.43
17 Häkkinen Kaisla TP 12.39 0.01.18 53.26 49.21
18 Ryynänen Ella Pihkan 12.42 0.01.21 52.88 48.86
19 Biskop Patricia KoS 12.48 0.01.27 52.30 48.32
20 Davidsson Linnéa TP 12.53 0.01.32 51.79 47.85
21 Tuomaala Ella VaaSu 13.02 0.01.41 51.03 47.15
22 Lampinen Pihla TP 13.03 0.01.42 50.80 46.93
23 Elovaara Emma AngA 13.05 0.01.44 50.50 46.66
24 Saarinen Hetta HyRa 13.12 0.01.51 49.89 46.10
25 Kiintola Emilia KS 13.15 0.01.54 49.54 45.77
26 Hietala Sini LapVi 13.17 0.01.56 49.25 45.51
27 Raimovaara Emma HlS 13.22 0.02.01 48.78 45.07
28 Viskari Saana Lynx 13.29 0.02.08 48.20 44.53
29 Aaltonen Nelli Lynx 13.36 0.02.15 47.63 44.01
30 Kajander Alli TP 13.37 0.02.16 47.41 43.80
31 Heinilä Lumi TP 13.39 0.02.18 47.13 43.55
32 Suokko Matilda LapVi 13.51 0.02.30 46.30 42.78
33 Soikkeli Lauriina EsSu 13.54 0.02.33 45.97 42.48
34 Kriktilä Pihla VeVe 14.27 0.03.06 44.07 40.72
35 Loukkalahti Aino RR 14.45 0.03.24 43.03 39.76
36 Goman Matleena Pohjant 14.57 0.03.36 42.31 39.09
37 Niemelä Sania KyRa 14.58 0.03.37 42.12 38.92
38 Mbembela Kia Lynx 15.07 0.03.46 41.56 38.40
38 Lehtonen Minttu SiiRa 15.07 0.03.46 41.56 38.40
40 Backman Alexandra OK77 15.29 0.04.08 40.29 37.23
41 Pirinen Oona KeKaRa 15.48 0.04.27 39.35 36.36
42 Leinonen Siiri KaSu 15.49 0.04.28 39.17 36.19
43 Viippola Sofia HS 15.53 0.04.32 38.87 35.91
44 Kenttä Lumi OK77 15.57 0.04.36 38.57 35.64
45 Ruutiainen Alisa LaihLu 16.35 0.05.14 36.97 34.16
46 Hänninen Sanni TP 16.40 0.05.19 36.65 33.86
47 Rautio Oona JoKu 17.35 0.06.14 34.62 31.98
48 Kinnunen Isla PiVe 17.55 0.06.34 33.85 31.28
49 Ala-Jaskara Veera KyRa 19.05 0.07.44 31.67 29.26
Lindell Tilde Brahe HYL -

Sarja D14K1
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Hetaliina KeuKi 10.53 0.00.00
2 Koski Hanni Koovee 10.59 0.00.06
3 Vallittu Tuuli KangSK 11.57 0.01.04
3 Taini Elli JRV 11.57 0.01.04
5 Mäkelä Ilona Koovee 12.03 0.01.10
6 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 12.07 0.01.14
6 Kaiponen Ella-Sofia ORa 12.07 0.01.14
6 Päärni Iina MSParma 12.07 0.01.14
9 Kajander Saana Trian 12.12 0.01.19
10 Lintunen Venla RaKaS 12.23 0.01.30
11 Kuusikko Kiia Pohjant 12.28 0.01.35
12 Rajala Maija RaJu 12.38 0.01.45
13 Ylilehto Emilia TP 12.49 0.01.56
14 Malinen Fanni Navi 12.51 0.01.58
15 Lehtonen Vilja AngA 12.53 0.02.00
15 Ruotsalainen Emma LappRi 12.53 0.02.00
17 Lång Emma KuoSu 12.57 0.02.04
18 Kankaanpää Martta EsSu 13.12 0.02.19
19 Nurmela Helmiina LS-37 13.23 0.02.30
19 Liuha Vilma KangSK 13.23 0.02.30
21 Liukkonen Veera AnttU 13.26 0.02.33
22 Papinaho Enne KeuKi 13.28 0.02.35
23 Lehtonen Lilja SKUusi 13.36 0.02.43
24 Heikkinen Hilla SoJy 13.37 0.02.44
25 Peltonen Riikka JRV 13.47 0.02.54
26 Kovanen Saara S-JKL 13.51 0.02.58
27 Järvenpää Seela TP 14.07 0.03.14
28 Mustikkamaa Salla RaN 14.14 0.03.21
29 Määttälä Selma KoS 14.17 0.03.24
30 Lehtinen Miina AngA 14.19 0.03.26
31 Miettinen Iida Pihkan 14.23 0.03.30
31 Lehtinen Martta AngA 14.23 0.03.30
33 Lautamo Hilla VaaSu 14.29 0.03.36
34 Niemenmaa Meeri IkNV 14.35 0.03.42
35 Linnamäki Kerttu AngA 14.43 0.03.50
36 Kenttä Sora OK77 14.48 0.03.55
37 Laivanen Enni JRV 14.50 0.03.57
38 Mariani Sandra Koovee 15.03 0.04.10
39 Ekström Saana-Mari MSParma 15.24 0.04.31
40 Suihkonen Inga-Sofia Trian 15.40 0.04.47
41 Farkas Villö EsSu 16.16 0.05.23
41 Lohtander Eerika RaLu 16.16 0.05.23
43 Makkonen Iisa Maria KR 17.02 0.06.09
44 Auvinen Senja AnttU 17.05 0.06.12
45 Koskela Katri AngA 30.39 0.19.46

Sarja H35K1
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pukema Hannu-Pekka RR 15.47 0.00.00 85.97 77.97
2 Leinonen Jaakko RR 16.26 0.00.39 82.00 74.37
3 Matilainen Juha LS-37 16.34 0.00.47 80.78 73.27
4 Hyvönen Pekka AngA 17.33 0.01.46 75.73 68.68
5 Maajärvi Matti LappRi 17.47 0.02.00 74.22 67.31
6 Heiskanen Oskari Lynx 18.16 0.02.29 71.75 65.07
7 Lassila Mikko HS 18.23 0.02.36 70.79 64.20
8 Forsström Calle Raseborg 18.27 0.02.40 70.03 63.51
9 Manninen Kalle AnttU 18.43 0.02.56 68.54 62.16
9 Hirvikallio Petri LuuRa 18.43 0.02.56 68.54 62.16
11 Laitinen Antti KoskRi 18.56 0.03.09 66.78 60.56
12 Korpinen Olli-Jussi AnttU 19.02 0.03.15 65.94 59.80
13 Kariniemi Raimo KuoSu 19.08 0.03.21 65.11 59.05
14 Oikarinen Lauri S-JKL 19.09 0.03.22 64.57 58.56
15 Kokkinen Kari LaTa 19.20 0.03.33 63.48 57.57
16 Pajunen Jari PertPe 19.27 0.03.40 62.63 56.80
17 Jokela Juha PäLuLu 19.38 0.03.51 61.57 55.84
18 Nissinen Jani KuoSu 21.16 0.05.29 56.41 51.16
19 Löfroos Andreas Raseborg 21.47 0.06.00 54.64 49.56
20 Himanen Olli KuoSu 21.48 0.06.01 54.18 49.14
21 Myllymäki Jyri VetU 21.59 0.06.12 53.30 48.34
22 Välikorpi Jari RasKu 31.39 0.15.52 36.73 33.31
Pöytäkangas Teemu VaaSu HYL -

Sarja H40K1
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pikkarainen Toni HS 14.37 0.00.00 75.66 76.90
2 Detkov Sergei Hiisi 15.14 0.00.37 72.38 73.57
3 Lassila Juha VetU 15.18 0.00.41 71.85 73.03
4 Jansson Sören Falken 15.26 0.00.49 71.01 72.18
5 Weckman Janne VeVe 15.45 0.01.08 69.37 70.51
6 Lavonen Tommi KS 15.46 0.01.09 69.09 70.22
7 Turpeinen Antti ViPa 15.50 0.01.13 68.59 69.71
8 Kapiainen Tomi RaKaS 15.53 0.01.16 68.17 69.28
8 Paukkunen Petri MSParma 15.53 0.01.16 68.17 69.28
10 Liuha Jarkko KangSK 15.57 0.01.20 67.46 68.57
11 Vennelä Miika KangSK 16.05 0.01.28 66.70 67.79
12 Korhonen Hannu Pihkan 16.13 0.01.36 65.95 67.03
13 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 16.17 0.01.40 65.47 66.55
13 Kivioja Jussi RasKa 16.17 0.01.40 65.47 66.55
15 Hirvonen Juha LS-37 16.23 0.01.46 64.67 65.73
16 Vilska Kimmo RR 16.24 0.01.47 64.40 65.45
17 Pohjola Lauri S-JKL 16.34 0.01.57 63.55 64.59
18 Sinnelä Harri SuSi 16.39 0.02.02 63.03 64.07
19 Asikainen Pasi JoKu 16.40 0.02.03 62.77 63.80
20 Huttunen Matti LappRi 16.43 0.02.06 62.39 63.41
21 Raute Kaj SuSi 16.46 0.02.09 62.00 63.02
22 Hyyppä Tuomas KoS 16.56 0.02.19 61.20 62.20
22 Myllymäki Tero VetU 16.56 0.02.19 61.20 62.20
22 Stoor Matti KoS 16.56 0.02.19 61.20 62.20
22 Järvenpää Juha HS 16.56 0.02.19 61.20 62.20
26 Asikainen Saku Hiisi 17.00 0.02.23 60.17 61.16
26 Rajala Jarkko RaJu 17.00 0.02.23 60.17 61.16
28 Päärni Pertti MSParma 17.04 0.02.27 59.55 60.53
29 Auvinen Jukka KuoSu 17.18 0.02.41 58.56 59.52
30 Kiiski Mikko KyS 17.20 0.02.43 58.25 59.21
31 Kallio-Könnö Jarno RasKu 17.24 0.02.47 57.84 58.79
32 Ritala Markus TP 17.29 0.02.52 57.37 58.31
33 Hakkarainen Tuomas EsAk 17.36 0.02.59 56.80 57.73
34 Lintunen Sampsa RaKaS 17.42 0.03.05 56.30 57.22
35 Heikkinen Jussi-Pekka SoJy 17.43 0.03.06 56.06 56.97
36 Malila Vesa VaaSu 17.48 0.03.11 55.61 56.52
37 Isokoski Teppo KoS 17.51 0.03.14 55.26 56.17
38 Lassila Jussi PiTa 18.04 0.03.27 54.42 55.31
39 Kärkkäinen Kimmo HS 18.07 0.03.30 54.08 54.97
40 Korhonen Heikki RaPi 18.22 0.03.45 53.17 54.04
41 Tuomaala Ville VaaSu 18.30 0.03.53 52.61 53.47
42 Kemppainen Antti EsSu 18.44 0.04.07 51.77 52.62
43 Orjala Jarkko KoS 18.53 0.04.16 51.19 52.03
44 Tolvanen Leo Pihkan 19.53 0.05.16 48.45 49.24
45 Lindfors Jan Falken 20.49 0.06.12 46.11 46.87
46 Ala-Honkola Esa KuortKu 21.58 0.07.21 43.55 44.26
47 PYYKKÖ TUOMAS SalVil 23.07 0.08.30 41.24 41.91
48 Kantelinen Teemu HyRa 25.09 0.10.32 37.77 38.39
Tölli Marko S-JKL HYL -
Lampinen Jussi TP HYL -
Honkonen Atte Jyry HYL -

Sarja H45K1
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Petteri Trian 14.41 0.00.00 63.63 71.06
2 Salo Markus PunKu 15.21 0.00.40 60.59 67.67
3 Pesu Raino Hiilto 15.25 0.00.44 60.05 67.07
4 Romppainen Pasi HyRa 15.37 0.00.56 59.01 65.91
5 Sarkkinen Timo LaTa 15.47 0.01.06 58.12 64.91
6 Nikkola Hannu RaJu 15.50 0.01.09 57.67 64.40
7 Hernelahti Miika KR 16.00 0.01.19 56.80 63.44
8 Leppänen Kristian LS-37 16.22 0.01.41 55.27 61.73
9 Kiintola Jarno KS 16.28 0.01.47 54.68 61.06
10 Palokangas Markus AlatPi 16.52 0.02.11 53.13 59.33
11 Meronen Juha OCPuisto 17.00 0.02.19 52.46 58.59
12 Kaario Kimmo S-JKL 17.03 0.02.22 52.06 58.14
13 Mutka Manu TuMe 17.08 0.02.27 51.56 57.58
14 Nurminen Joonas JRV 17.29 0.02.48 50.28 56.16
15 Engström Jon PIF 17.30 0.02.49 49.99 55.83
16 Husu Heikki SKVuoksi 17.54 0.03.13 48.64 54.32
17 Rajala Marko HS 17.57 0.03.16 48.27 53.90
18 Mamia Tero Koovee 18.10 0.03.29 47.46 53.00
19 Isoherranen Sami Lynx 18.31 0.03.50 46.33 51.74
20 Hyvärinen Pietari EsSu 19.18 0.04.37 44.23 49.40
21 Kaplas Jarkko JoKu 19.19 0.04.38 43.97 49.11
22 Haikola Petteri KaSu 19.22 0.04.41 43.64 48.74
23 Aalto Sami MSParma 19.27 0.04.46 43.23 48.28
24 Nurmiainen Jouko Raseborg 19.29 0.04.48 42.94 47.96
25 Lauren Max PIF 19.56 0.05.15 41.76 46.64
26 Rekonen Janne Jyry 19.59 0.05.18 41.44 46.28
26 Marttinen Jarno AnttU 19.59 0.05.18 41.44 46.28
28 Turkki Antti ORa 20.09 0.05.28 40.68 45.43
29 Täppinen Jan Raseborg 20.12 0.05.31 40.37 45.08
30 Kokkonen Timo KaSu 20.41 0.06.00 39.22 43.80
31 Hämäläinen Petri Pihkan 20.44 0.06.03 38.92 43.46
32 Tala Henrik HS 23.33 0.08.52 34.08 38.06
Mustikkamaa Timo RaN HYL -
Maasilta Tommi RaVa HYL -

Sarja H45K2
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virta Jani Trian 14.56 0.00.00 64.64 69.34
2 Riissanen Jani EsAk 15.14 0.00.18 63.07 67.65
3 Kettunen Heikki ViPa 15.16 0.00.20 62.63 67.19
3 Nurminen Ilkka HS 15.16 0.00.20 62.63 67.19
5 Tala Tuomas HS 15.18 0.00.22 61.91 66.41
6 Häkkinen Mika Hiilto 15.26 0.00.30 61.08 65.52
7 Noponen Petri AnttU 15.27 0.00.31 60.72 65.13
8 Åkerman Anders HiKi 15.31 0.00.35 60.17 64.54
9 Hemminki Jukka RaJu 15.32 0.00.36 59.81 64.16
10 Kiuru Jani RaKaS 15.47 0.00.51 58.58 62.84
11 Kuronen Tommi JRV 15.55 0.00.59 57.80 62.01
12 Kankaanpää Vesa OK77 16.04 0.01.08 56.98 61.12
13 Hämäläinen Jani LS-37 16.12 0.01.16 56.23 60.32
14 Lindell Niklas Brahe 16.13 0.01.17 55.89 59.96
15 Pitkänen Marko JRV 16.24 0.01.28 54.99 58.99
16 Lehtonen Eero UlvUra 16.34 0.01.38 54.17 58.11
17 Tonder Mika SKVuoksi 16.36 0.01.40 53.79 57.70
18 Saarilaakso Miko LappRi 16.42 0.01.46 53.19 57.06
19 Huttunen Tomi KoHo 16.43 0.01.47 52.87 56.72
20 Farkas David HS 16.57 0.02.01 51.87 55.65
21 Gröhn Timo TP 16.58 0.02.02 51.56 55.31
22 Korhonen Tomi HyRa 17.07 0.02.11 50.84 54.54
23 Nylund André Raseborg 17.36 0.02.40 49.19 52.77
24 Lehtimäki Harri HlT 18.01 0.03.05 47.80 51.28
25 Lammi Uki OCPuisto 18.33 0.03.37 46.18 49.54
26 Viippola Ilpo OuTa 18.36 0.03.40 45.81 49.15
27 Haverinen Jari KaSu 19.25 0.04.29 43.65 46.83
28 Hellstedt Tony Lynx 19.42 0.04.46 42.80 45.91
29 Salo Jukka KuUS 19.48 0.04.52 42.35 45.43
30 Koistinen Janne Uolevi SalVil 20.15 0.05.19 41.19 44.18
31 Nyman Patrik Brahe 20.29 0.05.33 40.50 43.44
32 Nyman Tomi Pihkan 20.54 0.05.58 39.47 42.34
33 Alajoutsi Jukka Koovee 21.24 0.06.28 38.34 41.13

Sarja H50K1
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemelä Hannu Pohjant 15.13 0.00.00 65.54 64.89
2 Väisänen Marko LS-37 15.21 0.00.08 64.64 63.99
3 Karppinen Timo Pohjant 15.22 0.00.09 64.23 63.59
4 Plit Herkko EsSu 15.47 0.00.34 62.21 61.59
5 Harjamäki Petri HiKi 15.49 0.00.36 61.75 61.13
6 Kyyrönen Samuli RR 15.58 0.00.45 60.85 60.24
7 Viitasaari Tommi KoS 15.59 0.00.46 60.46 59.86
8 Peltoniemi Vesa KPV 16.01 0.00.48 60.01 59.41
9 Venäläinen Toni VaHa 16.03 0.00.50 59.57 58.97
10 Heikkilä Tero PR 16.08 0.00.55 58.94 58.35
11 Larmala Juha-Pekka EsSu 16.21 0.01.08 57.84 57.27
12 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 16.30 0.01.17 57.01 56.44
13 Suominen Juha-Matti LaJy 16.50 0.01.37 55.57 55.01
14 Liljeström Kimmo HS 16.57 0.01.44 54.88 54.33
15 Lohikainen Timo RaVa 17.10 0.01.57 53.89 53.35
16 Syrjäläinen Janne AnttU 17.15 0.02.02 53.33 52.80
17 Korhonen Mika SKVuoksi 17.16 0.02.03 52.98 52.45
18 Pahkamäki Pekka S-JKL 17.41 0.02.28 51.44 50.93
19 Mehtälä Markku Pihkan 17.51 0.02.38 50.67 50.16
20 Emaldinov Yuri AngA 17.58 0.02.45 50.06 49.55
21 Kaukonen Markus EsSu 18.08 0.02.55 49.31 48.82
22 Kleemola Jari PertPe 18.10 0.02.57 48.94 48.45
23 Kallioniemi Janne RaLu 18.11 0.02.58 48.61 48.12
24 Kurttila Jukka Navi 18.14 0.03.01 48.19 47.71
25 Kontio Pasi KangSK 19.28 0.04.15 44.87 44.42
26 Ojala Jari PirHi 19.51 0.04.38 43.75 43.31
27 Kuosmanen Tuomo Pihkan 20.08 0.04.55 42.87 42.45
28 Lehtinen Jussi HS 22.16 0.07.03 38.54 38.15
Latvala Marko TVV HYL -
Jerkku Jarmo TuS HYL -

Sarja H50K2
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 15.06 0.00.00 66.22 67.51
2 Loukkalahti Marko HiKi 15.47 0.00.41 63.03 64.26
3 Hanhela Veli-Matti MSParma 15.56 0.00.50 62.13 63.34
4 Koski Timo Koovee 15.57 0.00.51 61.75 62.95
5 Forsblom Vesa LS-37 16.02 0.00.56 61.11 62.30
6 Prittinen Juha HlS 16.07 0.01.01 60.49 61.67
7 Mannervesi Mika AngA 16.31 0.01.25 58.72 59.86
8 Pulli Antero RR 16.34 0.01.28 58.24 59.38
9 Asklöf Tom Lynx 16.35 0.01.29 57.88 59.01
10 Taulavuori Tero AlatPi 16.40 0.01.34 57.29 58.41
11 Anttonen Mikael KaRa 16.50 0.01.44 56.43 57.53
12 Torrkulla Jan Femman 17.04 0.01.58 55.36 56.44
13 Gynther Kimmo IHR 17.09 0.02.03 54.80 55.87
14 Leppämäki Tero S-JKL 17.13 0.02.07 54.30 55.36
15 Kuusinen Petri TP 17.29 0.02.23 53.19 54.22
16 Heikkilä Ossi S-JKL 17.32 0.02.26 52.75 53.78
17 Palmen Henrik EsSu 18.02 0.02.56 51.01 52.00
18 Parttimaa Timo AngA 18.06 0.03.00 50.55 51.53
19 Järvenpää Esa S-JKL 18.12 0.03.06 49.99 50.97
20 Laine Arttu EsSu 18.39 0.03.33 48.52 49.46
21 Ketola Mika Koovee 18.41 0.03.35 48.16 49.10
22 Lehtonen Timo LS-37 18.48 0.03.42 47.60 48.53
23 Oksanen Tuomo Navi 18.56 0.03.50 47.00 47.92
24 Biskop Kim KoS 19.10 0.04.04 46.17 47.07
25 Hautaniemi Petri RaKaS 20.01 0.04.55 43.96 44.81
26 Viljamaa Janne LS-37 20.24 0.05.18 42.89 43.72
27 Hyvönen Markku Lynx 20.39 0.05.33 42.12 42.95
28 Lehtonen Olli KoHo 21.32 0.06.26 40.16 40.95
29 Julkunen Tero LHR 21.36 0.06.30 39.81 40.58
30 Karru Antti VaRa 23.43 0.08.37 36.05 36.75
31 Kohvakka Hannu Kalske 24.38 0.09.32 34.50 35.17

Sarja H55K1
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 12.27 0.00.00 58.21 65.21
2 Kiljunen Pekka AnttU 13.13 0.00.46 54.66 61.24
3 Hakulinen Pekka EsSu 13.16 0.00.49 54.28 60.82
4 Korhonen Jussi HlS 13.39 0.01.12 52.59 58.92
5 Östergård Patric Trian 13.51 0.01.24 51.67 57.89
6 Tuomala Jyrki S-JKL 14.09 0.01.42 50.41 56.48
7 Kärkkäinen Panu JRV 14.15 0.01.48 49.90 55.91
8 Natunen Timo SaSu 14.17 0.01.50 49.63 55.60
9 Hakulinen Jukka VeVe 14.23 0.01.56 49.12 55.04
10 Kauria Juha ORa 14.33 0.02.06 48.41 54.23
11 Itkonen Arto TuS 14.38 0.02.11 47.98 53.75
12 Kuusinen Mikko Lynx 14.45 0.02.18 47.44 53.15
13 Ilmonen Matti JRV 14.48 0.02.21 47.13 52.80
14 Uotila Marko KS 14.50 0.02.23 46.87 52.51
14 Nygård Marko S-JKL 14.50 0.02.23 46.87 52.51
16 Ray Tomas OK77 15.07 0.02.40 45.69 51.19
17 Joutsensaari Jorma KuoSu 15.10 0.02.43 45.39 50.85
18 Väyrynen Timo KyS 15.11 0.02.44 45.19 50.63
19 Laasanen Juha KauWi 15.18 0.02.51 44.70 50.08
20 Höstman Stefan Malax 15.20 0.02.53 44.46 49.81
21 Ekström Thomas MSParma 15.23 0.02.56 44.16 49.48
22 Thitz Eero SaSu 15.31 0.03.04 43.64 48.89
22 Ruohola Risto MSParma 15.31 0.03.04 43.64 48.89
24 Haverinen Arto KaSu 15.41 0.03.14 42.89 48.05
24 Joutsensaari Jarmo KangSK 15.41 0.03.14 42.89 48.05
26 Mättölä Ali EsSu 15.51 0.03.24 42.15 47.22
27 Salmia Teppo TarpSu 15.57 0.03.30 41.74 46.77
28 Lahtinen Jari IHR 16.07 0.03.40 41.17 46.13
29 Nietosjärvi Tommi Pihkan 16.08 0.03.41 40.99 45.92
30 Numminen Hannu EsAk 16.10 0.03.43 40.76 45.67
31 Tuomisto Juha VaaSu 16.11 0.03.44 40.58 45.46
32 Kilpinen Mika KyS 16.23 0.03.56 39.95 44.76
33 Koskela Heikki RaJu 16.28 0.04.01 39.61 44.37
34 Nummela Arto MU 16.46 0.04.19 38.76 43.43
35 Virtala Markku PIF 16.48 0.04.21 38.55 43.19
36 Westerholm Jouni Trian 16.50 0.04.23 38.34 42.96
37 Hietanen Ari KuUS 17.13 0.04.46 37.36 41.85
38 Ojalainen Kari SKVuoksi 17.20 0.04.53 36.97 41.42
39 Hyväri Mikko HS 17.54 0.05.27 35.68 39.97
40 Mutka Jouni S-JKL 18.01 0.05.34 35.32 39.57
41 Furubacka Per-Åke Botnia 18.19 0.05.52 34.62 38.78
42 Ijas Markku HyRa 18.32 0.06.05 34.09 38.19
43 Antikainen Jarmo MU 18.53 0.06.26 33.34 37.35
44 Liukkonen Jari IHR 18.58 0.06.31 33.07 37.05
45 Lassila Antti KuortKu 19.44 0.07.17 31.67 35.49
46 Ojanen Juha HyRa 19.50 0.07.23 31.40 35.18
47 Hakuli Kari KeU 20.12 0.07.45 30.72 34.41
48 Rokka Timo LHR 21.28 0.09.01 28.80 32.27
Huostila Markku LamSä HYL -

Sarja H60K1
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vuorinen Pekka Trian 13.52 0.00.00 55.44 56.34
2 Kukkola Pauli SiiRa 14.12 0.00.20 53.97 54.85
3 Ahonen Pekka HauSi 14.13 0.00.21 53.74 54.61
4 Routsi Jyrki Hiisi 14.14 0.00.22 53.50 54.38
5 Kauppinen Tuomo HyRa 14.41 0.00.49 51.70 52.54
6 Lehto Kari TuMe 14.43 0.00.51 51.42 52.26
7 Kiviniitty Jyrki EsAk 14.54 0.01.02 50.63 51.45
8 Pietarinen Juha SiiRa 15.00 0.01.08 50.13 50.95
9 Storvall Stefan Kronan 15.08 0.01.16 49.53 50.34
10 Oikarinen Jarmo TP 15.18 0.01.26 48.83 49.63
11 Piispanen Reima OuHu 15.27 0.01.35 48.20 48.99
12 Rantala Timo KPV 15.31 0.01.39 47.84 48.62
13 Bäck Mikael Femman 15.41 0.01.49 47.18 47.95
14 Martiskainen Juho SKVuoksi 15.44 0.01.52 46.88 47.64
14 Hakala Heikki KortJV 15.44 0.01.52 46.88 47.64
16 Liikkanen Reima LaTa 15.45 0.01.53 46.52 47.28
17 Hyvärinen Vesa RaN 15.48 0.01.56 46.22 46.98
18 Niemi Kari-Veli HauSi 15.57 0.02.05 45.64 46.38
18 Molnar Geza LS-37 15.57 0.02.05 45.64 46.38
20 Vuorinen Hannu KyS 15.59 0.02.07 45.24 45.98
21 Ojapalo Ilkka RR 16.17 0.02.25 44.26 44.98
22 Virtanen Kari MSParma 16.19 0.02.27 44.02 44.74
23 Heikura Jukka TuuSe 16.20 0.02.28 43.83 44.54
24 Jurvakainen Jari S-JKL 16.40 0.02.48 42.81 43.51
25 Parnetti Roy KeU 16.59 0.03.07 41.87 42.55
26 Tiusanen Hannu SaSu 17.04 0.03.12 41.53 42.20
27 Pitkänen Juhani TP 17.07 0.03.15 41.26 41.94
28 Laine Markku MU 17.09 0.03.17 41.04 41.71
29 Lavonen Hannu MiehVi 17.10 0.03.18 40.86 41.53
29 Autio Ossi HyRa 17.10 0.03.18 40.86 41.53
31 Airosalo Jarmo Navi 17.11 0.03.19 40.54 41.20
31 Liukkonen Juha HiKi 17.11 0.03.19 40.54 41.20
33 Forss Jari HaukivKi 17.12 0.03.20 40.23 40.88
34 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 17.32 0.03.40 39.32 39.96
35 Toivonen Jari EE 17.37 0.03.45 39.00 39.64
36 Weide Ilmo AnttU 17.39 0.03.47 38.79 39.42
37 Laukkarinen Kari TVV 17.45 0.03.53 38.44 39.06
38 Peltonen Hannu AnttU 18.02 0.04.10 37.70 38.31
39 Puustinen Tuomo Pihkan 18.11 0.04.19 37.26 37.86
40 Vornanen Pekka SuoVa 18.18 0.04.26 36.89 37.49
41 Lampinen Raino HS 18.19 0.04.27 36.72 37.32
42 Vainio Asko MSParma 18.21 0.04.29 36.53 37.12
43 Parkkinen Kauko RR 18.39 0.04.47 35.81 36.39
44 Liukko Timo EnonkU 18.55 0.05.03 35.18 35.75
45 Lammi Hannu HS 19.14 0.05.22 34.47 35.04
45 Leppänen Kimmo HirvHe 19.14 0.05.22 34.47 35.04
47 Rämänen Ari IlU 19.29 0.05.37 33.79 34.34
48 Pajunen Jukka Navi 20.09 0.06.17 32.55 33.08
49 Jalanto Esko KangSK 20.41 0.06.49 31.59 32.11

Sarja H65K1
Matka
Osallistujien määrä 50
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kronholm Peter Brahe 14.16 0.00.00 52.87 54.66
2 Nissilä Jorma KoS 14.32 0.00.16 51.74 53.49
3 Toivonen Esa TarpSu 15.04 0.00.48 49.76 51.44
4 Valkonen Pekka Kalske 15.05 0.00.49 49.55 51.23
5 Malinen Jouko RR 15.06 0.00.50 49.34 51.01
6 Sani Mikko HU-46 15.15 0.00.59 48.71 50.35
7 Liukkala Pekka HauSi 15.17 0.01.01 48.45 50.09
8 Torniainen Ari LappRi 15.18 0.01.02 48.25 49.88
9 Heikka Markku ONMKY 15.23 0.01.07 47.83 49.45
9 Virtanen Timo IitPy 15.23 0.01.07 47.83 49.45
11 Hautala Matti ONMKY 15.40 0.01.24 46.67 48.25
12 Aasla Hannu RaN 15.59 0.01.43 45.61 47.15
13 Huttunen Kalle KuoSu 16.00 0.01.44 45.41 46.95
14 Forsström Ove Raseborg 16.05 0.01.49 45.03 46.56
15 Nylund Sven-Olof Botnia 16.06 0.01.50 44.84 46.36
16 Tarvonen Keijo Kalske 16.08 0.01.52 44.61 46.12
17 Tervo Arhi ONMKY 16.17 0.02.01 44.06 45.55
18 Vartiainen Aarne RAPSU 16.18 0.02.02 43.87 45.35
19 Lind Sune Falken 16.25 0.02.09 43.42 44.88
20 Vainio Jarmo HlS 16.36 0.02.20 42.80 44.25
21 Junttila Tuomo RasTiimi 16.39 0.02.23 42.53 43.97
22 Laaksonen Lasse SuSi 16.49 0.02.33 41.97 43.39
23 Kuivala Hannu TuS 16.51 0.02.35 41.75 43.16
24 Ilmakunnas Pekka Pihkan 16.53 0.02.37 41.53 42.94
25 Haajanen Juha Pohjant 17.18 0.03.02 40.40 41.77
25 Hakola Martti RiSu 17.18 0.03.02 40.40 41.77
27 Aherto Jorma LS-37 17.19 0.03.03 40.09 41.45
28 Keltamäki Seppo JoKu 17.26 0.03.10 39.69 41.03
29 Pulkkinen Erkki RaLu 17.32 0.03.16 39.33 40.66
30 Malinen Pentti KaSu 17.50 0.03.34 38.54 39.85
31 Toppari Pekka PuolRy 17.51 0.03.35 38.38 39.68
32 Matilainen Jorma S-JKL 17.54 0.03.38 38.14 39.43
33 Hattar Allan Falken 18.12 0.03.56 37.39 38.65
34 Nyystilä Jukka LaihLu 18.22 0.04.06 36.92 38.17
35 Tervo Vesa RR 18.27 0.04.11 36.63 37.87
36 Leinonen Markku Pihkan 18.41 0.04.25 36.05 37.27
37 Andersson Bror KSF 18.56 0.04.40 35.45 36.65
38 Papinsaari Kari KangSK 19.09 0.04.53 34.93 36.11
39 Antikainen Raimo KuoSu 19.15 0.04.59 34.63 35.80
40 Kuivala Juha TuS 19.24 0.05.08 34.24 35.40
41 Leppälä Martti HlS 19.38 0.05.22 33.72 34.86
42 Köngäs Martti PuolRy 19.47 0.05.31 33.34 34.47
43 Nurminen Ari VaHa 20.03 0.05.47 32.78 33.89
44 Mourujärvi Kauno KuoSu 20.26 0.06.10 32.06 33.14
45 Moisander Jouni RaVi 20.38 0.06.22 31.63 32.70
46 Paunonen Hannu Koovee 20.50 0.06.34 31.22 32.28
47 Ölander Ralf KSF 21.23 0.07.07 30.31 31.33
48 Viitasalo Harri RiSu 22.21 0.08.05 28.89 29.87
Pihlajamaa Martti VetU HYL -
Tikkanen Tapio SaSu HYL -

Sarja H70K1
Matka
Osallistujien määrä 48
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muukkonen Pekka KeU 12.53 0.00.00 49.88 50.36
2 Rauhamäki Kimmo JRV 13.47 0.00.54 46.48 46.92
3 Slant Teuvo IPR 14.16 0.01.23 44.76 45.18
4 Saksman Kai EST 14.35 0.01.42 43.65 44.06
5 Hahtola Aulis RasKu 14.38 0.01.45 43.36 43.77
6 Kerkola Pekka HlT 14.39 0.01.46 43.17 43.58
7 Myllymäki Ari KPV 14.43 0.01.50 42.83 43.24
8 Loukonen Veikko PiKe 15.00 0.02.07 41.89 42.28
9 Hiirijoki Pentti SuSe 15.03 0.02.10 41.61 42.01
10 Pokela Erkki LuuRa 15.04 0.02.11 41.43 41.82
11 Pietilä Pekka KangSK 15.07 0.02.14 41.16 41.55
12 Ovaska Ari EE 15.11 0.02.18 40.84 41.23
13 Hillo Heikki VaHa 15.15 0.02.22 40.53 40.91
14 Hautala Olavi RaJu 15.16 0.02.23 40.35 40.73
15 Koivukangas Erkki KoS 15.20 0.02.27 40.04 40.42
16 Vilska Pekka RR 15.21 0.02.28 39.86 40.24
17 Tarvainen Juhani PiTa 15.31 0.02.38 39.30 39.67
18 Sane Kari HS 15.33 0.02.40 39.09 39.46
19 Lehtinen Teuvo SOC 15.34 0.02.41 38.91 39.28
20 Mäkelä Harri SuSe 15.44 0.02.51 38.37 38.73
21 Nurminen Markku SuosmSa 15.46 0.02.53 38.16 38.52
22 Railimo Matti SOC 15.48 0.02.55 37.95 38.31
23 Pusa Raimo OrPo 15.50 0.02.57 37.74 38.10
24 Väätäinen Seppo EsSu 15.54 0.03.01 37.45 37.81
25 Tolvanen Mauri LeSi 16.00 0.03.07 37.09 37.44
26 Parkkonen Reima Pihkan 16.02 0.03.09 36.89 37.23
27 Lassila Heikki PiTa 16.09 0.03.16 36.49 36.84
28 Juutinen Hannu Pohjant 16.15 0.03.22 36.14 36.48
29 Koskinen Kaj VaHa 16.21 0.03.28 35.79 36.13
30 Lehtiniemi Pekka SaSu 16.29 0.03.36 35.38 35.71
31 Salminen Esko TurSa 16.53 0.04.00 34.42 34.75
32 Alexandersson Yngve PIF 17.20 0.04.27 33.41 33.72
33 Salmenoja Pertti HirvHe 17.51 0.04.58 32.33 32.63
34 Alilonttinen Martti MSParma 17.59 0.05.06 31.97 32.28
35 Kataja Lasse SuSi 18.19 0.05.26 31.28 31.57
36 Salo Hannu LS-37 18.37 0.05.44 30.67 30.95
37 Kuosa Harri LoJa 18.38 0.05.45 30.53 30.82
38 Nisonen Tapani Navi 18.40 0.05.47 30.36 30.65
39 Inki Pekka TuMe 19.58 0.07.05 28.28 28.55
40 Terävä Seppo Pihkan 20.01 0.07.08 28.11 28.38
41 Kujanpää Heikki JSRasti 20.19 0.07.26 27.59 27.86
42 Rajamäki Jussi HS 21.15 0.08.22 26.29 26.53
43 Turunen Erkki SuSe 23.57 0.11.04 23.24 23.46
44 Tiitto Jukka KuoSu 24.44 0.11.51 22.42 22.63
Helkkula Simo PiTa HYL -
Laine Jaakko HS HYL -
Mäkelä Martti SOC HYL -
Rautanen Pauli JäPa HYL -

Sarja H75K1
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tammisaari Pentti HirvHe 13.52 0.00.00 41.45 43.14
2 Hanhela Mauno HaHe 13.54 0.00.02 41.15 42.83
3 Hyyryläinen Jorma Navi 14.04 0.00.12 40.47 42.13
4 Kivistö Erkki Pihkan 14.51 0.00.59 38.16 39.72
5 Inkinen Paavo Jyry 15.35 0.01.43 36.19 37.67
6 Reinikainen Pentti Jyry 15.40 0.01.48 35.82 37.29
7 Rapakko Timo SuSi 15.42 0.01.50 35.58 37.03
8 Heinonen Jouko LS-37 15.50 0.01.58 35.11 36.54
9 Virtanen Kalle RaLu 15.59 0.02.07 34.61 36.02
10 Rusko Heikki VaajTe 16.03 0.02.11 34.30 35.70
11 Lukkarinen Olavi Pohjant 16.06 0.02.14 34.02 35.41
12 Karjalainen Seppo KuoSu 16.19 0.02.27 33.41 34.77
13 Kemppi Jorma Navi 16.35 0.02.43 32.71 34.04
14 Jylhä Keijo JRV 17.03 0.03.11 31.65 32.95
15 Haaja Reijo VaHa 17.10 0.03.18 31.28 32.56
16 Torrkulla Roy Minken 17.25 0.03.33 30.68 31.93
17 Lampi Eero PäijRa 17.29 0.03.37 30.41 31.65
18 Hedenström Rauno MaMa 17.35 0.03.43 30.08 31.31
19 Mannervesi Simo RaLu 17.56 0.04.04 29.34 30.54
20 Peitsala Osmo HS 17.57 0.04.05 29.17 30.36
21 Hartikainen Pertti S. RiSu 18.00 0.04.08 28.94 30.12
22 Kärkkäinen Antero RaLu 18.05 0.04.13 28.65 29.82
23 Lehtonen Matti PiVe 18.07 0.04.15 28.45 29.61
24 Kotikoski Juhani TP 18.12 0.04.20 28.17 29.32
25