FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kukkosuunnistus
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric Femman 34.22 0.00.00 93.56 90.45
2 Ruohola Akseli MSParma 36.18 0.01.56 87.37 84.46
3 Knuuttila Mikko IkNV 36.32 0.02.10 85.61 82.76
4 Joensuu Ari-Pekka PR 38.50 0.04.28 79.41 76.77
5 Salmenoja Samuli MSParma 40.23 0.06.01 75.28 72.77
6 Huila Joona Hiisi 41.12 0.06.50 72.72 70.30
7 Julkunen Aaro MSParma 41.55 0.07.33 70.43 68.09
8 Mieskoski Kimmo RaLu 42.32 0.08.10 68.38 66.10
9 Fomin Daniil TuS 43.58 0.09.36 65.15 62.98
10 Metsälä Tuomas Lynx 44.33 0.10.11 63.32 61.21
11 Laaksonen Markku Rasti88 44.57 0.10.35 61.78 59.72
12 Ylikylä Petja AngA 46.05 0.11.43 59.31 57.33

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 46.54 0.00.00 52.11 48.58
2 Vuorela Veli-Matti UlvUra 49.46 0.02.52 48.06 44.80
3 Suominen Petteri HPV 50.48 0.03.54 46.05 42.93
4 Järvenpää Juha HS 54.07 0.07.13 42.26 39.39
5 Päärni Pertti MSParma 58.09 0.11.15 38.43 35.82
6 Mikkola Tuomas SuosmSa 1.00.57 0.14.03 35.80 33.38
7 Toivo Marko LLuja 1.07.48 0.20.54 31.41 29.28
8 Mäki Tero TuMe 1.21.48 0.34.54 25.40 23.68

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkonen Rami SuSi 50.03 0.00.00 43.27 42.53
2 Seppälä Jussi LLuja 51.18 0.01.15 40.64 39.94
3 Rintala Rami Hiisi 53.57 0.03.54 37.14 36.50
4 Rintala Veli-Matti MSParma 1.01.41 0.11.38 31.16 30.63
Anttonen Jari SuomRa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannervesi Mika AngA 33.28 0.00.00 56.72 55.97
2 Yliluikki Matti SuSi 33.58 0.00.30 54.84 54.11
3 Helin Timo VaRa 35.15 0.01.47 51.83 51.15
4 Lehtinen Marko SalVil 39.09 0.05.41 45.76 45.15
5 Mattila Olli MSParma 39.39 0.06.11 44.28 43.70
6 Pihlajaniemi Janne VePo 41.56 0.08.28 41.02 40.48
7 Moisio Orvo TuS 47.01 0.13.33 35.83 35.36
8 Karru Antti VaRa 57.30 0.24.02 28.68 28.30
Tenhunen Joni TuMe HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virta Marko TuS 41.51 0.00.00 44.01 42.49
2 Oksanen Jukka RasKa 43.30 0.01.39 41.28 39.86
3 Köyvönen Kimmo MaMa 54.53 0.13.02 31.88 30.78
4 Salmia Teppo TarpSu 58.23 0.16.32 29.18 28.18
5 Huhtala Ismo YlKi 1.03.38 0.21.47 26.05 25.15
6 Koivisto Timo KoKV 1.05.53 0.24.02 24.46 23.62
7 Kajavalta Jyrki TuS 1.08.07 0.26.16 22.98 22.19

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Kari TuMe 32.18 0.00.00 47.40 46.86
2 Vuorinen Petteri Hiisi 35.34 0.03.16 42.40 41.92
3 Lehtinen Timo RaTU 37.16 0.04.58 39.85 39.39
4 Keskitalo Markku MSParma 38.28 0.06.10 38.01 37.57
5 Lanne Vesa Hiisi 38.46 0.06.28 37.12 36.70
6 Asikainen Timo Hiisi 40.09 0.07.51 35.27 34.87
7 Viili Osmo MSParma 40.25 0.08.07 34.47 34.08
8 Uusikartano Simo TuMe 45.54 0.13.36 29.85 29.51
9 Keskitalo Jussi MSParma 46.12 0.13.54 29.16 28.83
10 Teittinen Matti KoKV 49.31 0.17.13 26.75 26.44
11 Laukkarinen Kari TVV 51.59 0.19.41 25.03 24.75
Laitinen Jorma RaLu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtanen Simo HinnYr 28.52 0.00.00 45.38 45.41
2 Pensas Esko LaihLu 30.12 0.01.20 42.99 43.03
3 Nummi Esko PunKu 30.49 0.01.57 41.75 41.79
4 Salonen Matti VaRa 32.02 0.03.10 39.81 39.84
5 Hirvelä Reijo SuosmSa 33.35 0.04.43 37.63 37.66
6 Andersson Bror KSF 35.44 0.06.52 35.04 35.07
7 Kuivala Hannu TuS 36.38 0.07.46 33.86 33.89
8 Helkkula Rauli TuMe 38.49 0.09.57 31.66 31.69
9 Keskitalo Jukka PunKu 39.03 0.10.11 31.18 31.20
10 Niemi Esa MSParma 40.02 0.11.10 30.12 30.15
11 Laine Esa KauPo 40.23 0.11.31 29.57 29.60
12 Sipponen Markku PR 42.42 0.13.50 27.70 27.72
13 Lehtovirta Timo RasKa 46.09 0.17.17 25.38 25.40
14 Kuivala Juha TuS 46.11 0.17.19 25.11 25.13
15 Havia Jouko PR 49.26 0.20.34 23.22 23.24
16 Salonen Kauko TuMe 52.49 0.23.57 21.52 21.54
17 Koskialho Jouko EuVe 56.25 0.27.33 19.94 19.96
Laakso Antero SuosmSa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 33.08 0.00.00 47.67 47.34
2 Siuko Hannu SuSe 37.16 0.04.08 42.03 41.73
3 Turpeinen Timo VaajTe 37.25 0.04.17 41.51 41.22
4 Ylikoski Erkki KanSu 37.29 0.04.21 41.08 40.80
5 Salmenoja Pertti HirvHe 37.31 0.04.23 40.70 40.41
6 Kerkola Pekka HlT 38.56 0.05.48 38.88 38.61
7 Virtanen Jorma Hiisi 41.18 0.08.10 36.33 36.08
8 Vesterinen Paavo LHR 41.56 0.08.48 35.47 35.22
9 Kares Olli EuVe 42.08 0.09.00 34.99 34.74
10 Inki Pekka TuMe 44.50 0.11.42 32.59 32.36
11 Hakanen Kai ValSu 45.59 0.12.51 31.49 31.27
12 Aarnio Seppo RaPi 46.12 0.13.04 31.05 30.84
13 Kuosa Harri LoJa 46.46 0.13.38 30.40 30.18
14 Rasmus Reijo TarpSu 51.11 0.18.03 27.52 27.32
15 Rajamäki Jussi HS 51.57 0.18.49 26.86 26.67
16 Nurminen Markku SuosmSa 56.25 0.23.17 24.50 24.32
17 Lindstedt Tapio OrPo 57.11 0.24.03 23.94 23.77
18 Alilonttinen Martti MSParma 1.01.21 0.28.13 22.10 21.94
Peltola Oke TuS HYL -
Riikonen Rauno PertPe EIL -
Koskinen Timo VaHa EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vannas Hannu MSParma 27.26 0.00.00 38.73 38.23
2 Hongisto Heimo LoJa 28.38 0.01.12 36.55 36.07
3 Mannervesi Simo RaLu 32.05 0.04.39 32.13 31.70
4 Ketamo Juhani SuSe 35.51 0.08.25 28.31 27.93
5 Urhonen Seppo TuS 36.10 0.08.44 27.62 27.26
6 Hedenström Rauno MaMa 36.34 0.09.08 26.88 26.53
7 Tammisaari Pentti HirvHe 37.01 0.09.35 26.12 25.78
8 Kaasalainen Oiva SuSe 37.37 0.10.11 25.28 24.95
9 Rapakko Timo SuSi 38.24 0.10.58 24.35 24.03
10 Grönroos Timo MSParma 40.54 0.13.28 22.47 22.18
11 Hahto Matti OrPo 48.49 0.21.23 18.50 18.26

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salomaa Kristian TuS 35.08 0.00.00
2 Koolmeister Peter TP 49.50 0.14.42

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eilu Kalevi RaLu 26.53 0.00.00 31.74 31.57
2 Aronen Osmo RasKa 35.14 0.08.21 23.70 23.57
3 Viiri Jyrki HirvHe 36.57 0.10.04 22.11 21.98
4 Pietilä Pauli SuSe 37.14 0.10.21 21.45 21.33
5 Kuusisto Kalevi HlT 47.32 0.20.39 16.41 16.32
6 Nyman Per RasKa 55.33 0.28.40 13.72 13.64
Kuusisto Seppo RaLu HYL -
Rintala Pentti Hiisi KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Bergström Kasper Kristina 36.32 0.00.00 50.53 49.36
2 Lindroos Elias PIF 50.49 0.14.17 33.60 32.82
3 Isosaari Antti MSParma 55.53 0.19.21 28.08 27.43

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Söyrilä Leevi AngA 20.27 0.00.00
2 Isosaari Aarne MSParma 23.02 0.02.35
3 Tölkkö Carlit MSParma 24.32 0.04.05
4 Niemelä Elmeri TuS 25.18 0.04.51
5 Ruohomäki Waltteri RasKa 42.50 0.22.23

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viberg Tuulia MSParma 41.03 0.00.00 70.10 67.40
2 Autio Päivi Hiisi 42.57 0.01.54 65.75 63.21
3 Kirvesmies Lotta LS-37 48.35 0.07.32 57.01 54.82
4 Portin Laura PIF 49.41 0.08.38 54.66 52.56
5 Ylikylä Sanna AngA 55.21 0.14.18 48.09 46.24
6 Rantanen Essi MSParma 56.22 0.15.19 46.27 44.49
7 Penger Sofia PIF 57.13 0.16.10 44.64 42.92
8 Jerkku Laura TuS 58.26 0.17.23 42.79 41.14
9 Suominen Salli PR 2.01.03 1.20.00 20.21 19.43

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maisila Mirkka MSParma 41.56 0.00.00
2 Karru Tuulikki VaRa 58.58 0.17.02
Perkola Pauliina VaRa EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sareila Outi MSParma 31.24 0.00.00 33.00 33.00
2 Yli-Sipilä Kati LLuja 51.52 0.20.28 19.23 19.23
3 Lamppu Tiina MSParma 55.03 0.23.39 17.41 17.41
Seppänen Katja Hiisi KES -
Tenhunen Oxana TuMe KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Riitta VaRa 41.23 0.00.00
Aho Johanna MSParma EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Otsamo Riikka HS 36.25 0.00.00 31.17 30.82
2 Mäkelä Tiina RaTU 38.31 0.02.06 27.26 26.95
3 Miettinen Päivi VaRa 1.20.27 0.44.02 11.99 11.86
Nurmi Anne AngA EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 27.36 0.00.00 54.53 54.12
2 Kihlström Kirsi RastiE4 31.10 0.03.34 47.49 47.12
3 Kokkila Marita EsSu 31.34 0.03.58 46.09 45.74
4 Penger Carola PIF 32.38 0.05.02 43.82 43.48
5 Kerkola Maija HlT 33.41 0.06.05 41.71 41.39
6 Laine Kirsi VaRa 34.02 0.06.26 40.54 40.23
7 Annila Päivi TP 36.09 0.08.33 37.47 37.18
8 Wirberg Taina RaPi 42.28 0.14.52 31.31 31.07
9 Nummikoski Maarit UlvUra 59.44 0.32.08 21.84 21.67
10 Toivanen Tuula RaN 1.07.45 0.40.09 18.88 18.74

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Marita SuSe 28.24 0.00.00 49.64 48.77
2 Suomela Margit RaLu 29.11 0.00.47 47.50 46.67
3 Kalliola Pirkko MaMa 31.20 0.02.56 43.49 42.73
4 Salmenoja Hely HirvHe 31.35 0.03.11 42.41 41.66
5 Taimisto Sinikka MSParma 33.23 0.04.59 39.41 38.72
6 Korpio Aulikki VaHa 33.41 0.05.17 38.37 37.69
7 Sipponen Airi PR 36.45 0.08.21 34.53 33.92
8 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 37.41 0.09.17 33.05 32.47
9 Koskialho Elisabeth EuVe 39.37 0.11.13 30.84 30.30
10 Salonen Iiris TuMe 1.20.27 0.52.03 14.90 14.63
Riikonen Margit PertPe EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 32.46 0.00.00 37.87 34.50
2 Mannervesi Helena RaLu 37.41 0.04.55 31.70 28.87
3 Piiparinen Seija RasKa 39.39 0.06.53 28.95 26.37
4 Kaasalainen Tuula SuSe 52.00 0.19.14 21.18 19.29
5 Rajamäki Vuokko HS 53.05 0.20.19 19.87 18.10

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohtander Ilona RaLu 40.59 0.00.00
2 Vuorela Peppi VaRa 1.22.12 0.41.13

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyörtti Sini RaLu 48.25 0.00.00 25.42 24.10
2 Anttonen Jemina SuomRa 48.54 0.00.29 23.28 22.07
3 Oksa Siiri RasKa 1.03.04 0.14.39 16.59 15.73

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Eerika RaLu 19.31 0.00.00
2 Päärni Iina MSParma 19.42 0.00.11
3 Koskela Katri AngA 24.07 0.04.36
4 Oksa Jenni RasKa 26.15 0.06.44
5 Lamppu Laura MSParma 26.22 0.06.51
6 Salmia Kaisla TarpSu 28.22 0.08.51
7 Pihlajaniemi Aini Pohjant 30.53 0.11.22
8 Mäkelä Ella TuS 37.10 0.17.39
9 Lamppu Lotta MSParma 39.45 0.20.14

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lähteenmäki Iiro TuS 25.11 0.00.00
2 Laine Oliver TuS 29.58 0.04.47

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttonen Nino SuomRa 40.35 0.00.00
Salmenoja Elmo MSParma EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korte Martta TuS 23.32 0.00.00
2 Söyrilä Iida AngA 23.42 0.00.10
3 Vuorela Sofia UlvUra 36.10 0.12.38
4 Hagström Wilma TuS 41.24 0.17.52
5 Anttonen Martta SuomRa 46.00 0.22.28

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Seppänen Isla RaLu 21.33 0.00.00
2 Pärkö Viola VaRa 23.20 0.01.47
3 Elo Taimi MSParma 23.45 0.02.12
4 Lehtinen Sofia PR 31.54 0.10.21
5 Laakso Vilja PR 33.38 0.12.05
6 Lonka Veera TuS 33.58 0.12.25
7 Ali Chuartai Soma MSParma 50.46 0.29.13