FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tervaruukkirastit ja nuorten MM-näyttökilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H20E
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Akseli KS 1.04.34 0.00.00 82.30 80.83
2 Ronkainen Aarni JRV 1.05.22 0.00.48 81.05 79.60
3 Arola Topias PR 1.05.38 0.01.04 80.49 79.05
4 Ojala Aaro KS 1.05.54 0.01.20 79.92 78.49
5 Willman Pyry LS-37 1.07.17 0.02.43 78.05 76.65
6 Syrjäläinen Lauri HS 1.07.21 0.02.47 77.74 76.35
7 Peltola Samuli JRV 1.07.55 0.03.21 76.86 75.49
8 Donner Jonny OK77 1.07.56 0.03.22 76.61 75.24
9 Outinen Tuomas KS 1.08.22 0.03.48 75.90 74.54
10 Kirjavainen Santeri KuoSu 1.08.42 0.04.08 75.30 73.95
11 Raasakka Jussi EsSu 1.09.28 0.04.54 74.25 72.92
12 Sankelo Sampo LapVi 1.09.30 0.04.56 73.98 72.66
13 Lohtander Aleksi RaLu 1.09.42 0.05.08 73.55 72.23
14 Alajoutsi Jasper Koovee 1.10.25 0.05.51 72.58 71.28
15 Ekström Niklas MSParma 1.10.50 0.06.16 71.93 70.64
16 Sorsa Antti EsSu 1.11.33 0.06.59 70.99 69.72
17 Gröhn Riku TP 1.12.40 0.08.06 69.69 68.44
18 Korhonen Eetu KS 1.14.06 0.09.32 68.13 66.91
18 Koivumäki Olli LapVi 1.14.06 0.09.32 68.13 66.91
20 Viskari Juuso Lynx 1.14.36 0.10.02 67.25 66.05
21 Virtala Alex PIF 1.15.08 0.10.34 66.57 65.37
22 Boström Kristian EsSu 1.15.21 0.10.47 66.17 64.98
23 Yliaho Joona Koovee 1.15.48 0.11.14 65.57 64.39
24 Rousku Samuli MSParma 1.16.06 0.11.32 65.10 63.94
25 Stregl Matyas JRV 1.16.26 0.11.52 64.62 63.46
26 Lautamäki Matias MSParma 1.16.45 0.12.11 64.15 63.00
27 Gripenberg Otto Brahe 1.17.37 0.13.03 63.23 62.10
28 Kokkonen Eemeli HS 1.19.21 0.14.47 61.65 60.55
29 Still Alec Trian 1.19.30 0.14.56 61.34 60.24
30 Rokka Tuomas LHR 1.19.42 0.15.08 60.99 59.90
31 Leinamo Tuomas TP 1.20.12 0.15.38 60.41 59.33
32 Kankainen Valtteri TuS 1.20.42 0.16.08 59.84 58.77
33 Korhonen Konsta Pohjant 1.20.44 0.16.10 59.63 58.56
34 Hyvönen Jerry KuoSu 1.22.00 0.17.26 58.51 57.47
35 Alajoutsi Oliver Koovee 1.22.07 0.17.33 58.24 57.20
36 Hämäläinen Kasperi KuoSu 1.22.28 0.17.54 57.80 56.77
37 Kallela Luca HS 1.22.38 0.18.04 57.50 56.47
38 Malinen Vinski Navi 1.23.00 0.18.26 57.06 56.03
39 Määttälä Mikko EsSu 1.23.38 0.19.04 56.44 55.43
40 Salonen Seeti VaHa 1.24.30 0.19.56 55.67 54.68
41 Pitkänen Ville RaJu 1.25.09 0.20.35 55.06 54.08
42 Schüle Joel Koovee 1.27.27 0.22.53 53.44 52.48
43 Stevander Karri LapVi 1.28.18 0.23.44 52.75 51.80
44 Lemström Karl Emil Raseborg 1.28.37 0.24.03 52.38 51.44
45 Aaltio Eerik VaHa 1.30.03 0.25.29 51.37 50.45
46 Engström Simon PIF 1.30.22 0.25.48 51.02 50.11
47 Pellinen Veeti JoKu 1.33.36 0.29.02 49.09 48.21
48 Määttänen Markus EsSu 1.46.21 0.41.47 43.06 42.29
Aho Rauli VaHa KES -
Haltia Ilari HS KES -
Lepistö Oskari MSParma KES -
Partanen Lauri HyRa HYL -

Sarja D20E
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksoviita Veera KR 53.36 0.00.00 87.76 85.22
2 Väätäjä Milja PR 56.32 0.02.56 82.94 80.53
3 Määttänen Maria EsSu 56.39 0.03.03 82.50 80.10
4 Isoherranen Salla Lynx 58.47 0.05.11 79.24 76.94
5 Hilo Hanne EsSu 59.02 0.05.26 78.65 76.37
6 Ojanaho Eeva-Liina OH 59.54 0.06.18 77.25 75.01
7 Lahdenperä Melina EsSu 1.00.44 0.07.08 75.94 73.74
8 Pitkänen Hilla JRV 1.01.40 0.08.04 74.54 72.38
9 Tala Emilia HS 1.02.46 0.09.10 72.99 70.87
10 Turakainen Veera Lynx 1.04.27 0.10.51 70.85 68.79
11 Ankelo Elsa MSParma 1.04.37 0.11.01 70.43 68.38
12 Ojanaho Ansa-Lotta OH 1.06.35 0.12.59 68.12 66.14
13 Salmia Tessa MSParma 1.07.39 0.14.03 66.82 64.88
14 Karppinen Inari EsSu 1.08.01 0.14.25 66.23 64.31
15 Raasakka Liisa EsSu 1.08.04 0.14.28 65.96 64.04
16 Ojala Jenny Koovee 1.08.21 0.14.45 65.46 63.56
17 Latvala Matilda Lynx 1.09.07 0.15.31 64.51 62.64
18 Kukonlehto Fanny KangSK 1.09.23 0.15.47 64.04 62.18
19 Asklöf Aino Lynx 1.10.08 0.16.32 63.14 61.31
20 Ekström Lotte-Line MSParma 1.10.35 0.16.59 62.52 60.70
21 Heikkinen Ida VeVe 1.11.52 0.18.16 61.19 59.41
22 Norrbacka Salla Lynx 1.11.59 0.18.23 60.88 59.11
23 Lindgren Hanna Femman 1.13.16 0.19.40 59.60 57.87
24 Julkunen Siiri TP 1.13.41 0.20.05 59.05 57.34
25 Pitkänen Helmi JRV 1.14.02 0.20.26 58.57 56.87
26 Mårtenson Lydia OK77 1.14.18 0.20.42 58.15 56.47
27 Hyyppä Milja KoS 1.15.04 0.21.28 57.35 55.69
28 Virtanen Heta RasKa 1.15.53 0.22.17 56.53 54.89
29 Hanhijärvi Maijukka EsAk 1.16.07 0.22.31 56.16 54.53
30 Laurén Jill PIF 1.16.55 0.23.19 55.38 53.77
31 Linnainmaa Katja KangSK 1.17.18 0.23.42 54.90 53.31
32 Soikkeli Sofia EsSu 1.19.53 0.26.17 52.94 51.40
33 Pirilä Elisa MSParma 1.20.20 0.26.44 52.45 50.93
34 Soikkeli Linnea EsSu 1.25.59 0.32.23 48.82 47.41
35 Pääkkönen Nea SoJy 1.27.13 0.33.37 47.96 46.57
36 Konstari Elena JRV 1.27.27 0.33.51 47.65 46.27
37 Kärnä Nina SonPa 1.28.13 0.34.37 47.07 45.70
38 Hoskari Maria RasKa 1.28.32 0.34.56 46.72 45.37
39 Torrkulla Henna Femman 1.29.38 0.36.02 45.98 44.65
40 Kokkonen Meeri KaSu 1.29.44 0.36.08 45.76 44.43
41 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 1.30.20 0.36.44 45.28 43.97
42 Peltonen Liisa KS 1.30.22 0.36.46 45.10 43.79
43 Niskanen Aura KuoSu 1.33.32 0.39.56 43.41 42.15
44 Backman Wilhelmina OK77 1.36.31 0.42.55 41.91 40.69
45 Martikainen Kristiina Trian 1.39.42 0.46.06 40.41 39.24
Goman Anna Pohjant HYL -
Tala Juulia HS HYL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjäläinen Topi HS 52.24 0.00.00 91.46 91.87
2 Seppä Touko TuS 52.43 0.00.19 90.34 90.75
3 Lakanen Jani HS 55.17 0.02.53 85.60 85.99
4 Leinonen Pauli LS-37 57.04 0.04.40 82.40 82.77
5 Pajunen Jere KR 58.18 0.05.54 80.15 80.51
6 Pasanen Ville KR 59.13 0.06.49 78.40 78.75
7 Silvennoinen Oskari KR 59.46 0.07.22 77.18 77.52
8 Turkki Eero HS 1.00.02 0.07.38 76.33 76.68
9 Nokka Atte LappRi 1.00.31 0.08.07 75.23 75.57
10 Lahtinen Tuomo LS-37 1.00.37 0.08.13 74.61 74.95
11 Juopperi Sami-Petteri Navi 1.01.39 0.09.15 72.88 73.20
12 Järvenpää Antti OK77 1.01.42 0.09.18 72.33 72.66
13 Oikarinen Lauri S-JKL 1.03.40 0.11.16 69.63 69.94
14 Pohjola Lauri S-JKL 1.04.19 0.11.55 68.46 68.77
15 Niemi Oskari LappRi 1.06.19 0.13.55 65.94 66.24
16 Sankelo Antton LapVi 1.08.32 0.16.08 63.37 63.66
17 Koivusalo Kalle IlU 1.12.17 0.19.53 59.67 59.94
18 Sormunen Roope JRV 1.14.25 0.22.01 57.56 57.82
19 Lamminsalo Marko KuoSu 1.14.35 0.22.11 57.03 57.28
20 Manninen Kalle AnttU 1.14.47 0.22.23 56.47 56.73
21 Koirikivi Riku Pohjant 1.21.34 0.29.10 51.41 51.64
22 Huomolin Ville LappRi 1.23.35 0.31.11 49.81 50.03
23 Manninen Marko Navi 1.26.12 0.33.48 47.95 48.17
24 Momkus Dovydas KuoSu 2.42.55 1.50.31 25.19 25.30
Heiska Samu TuMe KES -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 42.50 0.00.00 89.76 88.45
2 Klemettinen Veera S-JKL 44.05 0.01.15 86.40 85.14
3 Silvennoinen Siiri KR 44.39 0.01.49 84.50 83.26
4 Närhi Anna LS-37 44.57 0.02.07 83.13 81.91
5 Heittola Suvi RasKa 48.21 0.05.31 76.54 75.42
6 Turakainen Venla HS 51.00 0.08.10 71.86 70.80
7 Heittola Satu S-JKL 51.38 0.08.48 70.28 69.25
8 Hanhijärvi Marjukka EsAk 51.56 0.09.06 69.18 68.16
9 Niittynen Miia KR 52.45 0.09.55 67.42 66.43
10 Kiuru Veera RaKaS 53.05 0.10.15 66.32 65.35
11 Klemettinen Kaisa S-JKL 54.06 0.11.16 64.41 63.46
12 Mörsky Sonja KeuKi 56.05 0.13.15 61.49 60.59
13 Korhonen Kati S-JKL 57.00 0.14.10 59.87 58.99
14 Pellonperä Sofia EsSu 1.01.18 0.18.28 55.08 54.27
15 Kurri Noora KuoSu 1.06.03 0.23.13 50.57 49.83
16 Ylipelkola Essi LS-37 1.07.56 0.25.06 48.64 47.93
17 Uurasjärvi Emilia KuoSu 1.25.10 0.42.20 38.37 37.81

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iskanius Sakari SiiRa 1.15.14 0.00.00
2 Rantala Tommi S-JKL 1.30.17 0.15.03

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtala Jenny PIF 51.55 0.00.00 43.16 43.16
2 Kangasaho Aino HS 52.03 0.00.08 41.76 41.76
3 Pitkäaho Anni KuoSu 1.04.05 0.12.10 32.87 32.87
4 Tolppanen Jaana KuoSu 1.07.01 0.15.06 30.43 30.43
5 Keurulainen Siiri JRV 1.17.39 0.25.44 25.39 25.39
Järvelä Emmi KuoSu KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 55.58 0.00.00 54.35 53.82
2 Torniainen Heikki LappRi 57.03 0.01.05 51.98 51.48
3 Väyrynen Kimmo JuuanJä 1.04.34 0.08.36 44.75 44.32
4 Uuksulainen Lasse KeKaRa 1.05.26 0.09.28 43.00 42.58
5 Kariniemi Raimo KuoSu 1.08.17 0.12.19 40.09 39.70
6 Himanen Olli KuoSu 1.13.37 0.17.39 36.15 35.80
7 Hyttinen Ossi SonPa 1.14.09 0.18.11 34.87 34.53

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Lassi IisVi 59.30 0.00.00 48.82 47.72
2 Lyytinen Sami SuoVa 1.01.30 0.02.00 46.06 45.01
3 Turpeinen Antti ViPa 1.02.45 0.03.15 43.98 42.99
4 Saari Antti SiiRa 1.09.36 0.10.06 38.61 37.74
5 Hyyppä Tuomas KoS 1.09.49 0.10.19 37.45 36.60
6 Ketola Tarmo KeuKi 1.12.56 0.13.26 34.85 34.06
7 Aalto Erno LipTa 1.19.00 0.19.30 31.26 30.55

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kettunen Heikki ViPa 42.26 0.00.00 69.28 68.92
2 Noponen Petri AnttU 43.33 0.01.07 67.02 66.67
3 Heiskanen Ilkka EnonkU 44.35 0.02.09 65.00 64.66
4 Hernelahti Miika KR 45.12 0.02.46 63.65 63.31
5 Pietiläinen Juha RastiE4 48.01 0.05.35 59.48 59.16
6 Gröhn Timo TP 48.38 0.06.12 58.29 57.98
7 Rautanen Marko TuuSe 50.14 0.07.48 56.02 55.72
8 Pitkänen Marko JRV 51.08 0.08.42 54.62 54.33
9 Tala Tuomas HS 52.22 0.09.56 52.93 52.65
10 Lauren Max PIF 55.32 0.13.06 49.54 49.27
11 Rahkila Pyry VaajTe 58.35 0.16.09 46.60 46.35
12 Komonen Atte S-JKL 1.00.47 0.18.21 44.57 44.33
13 Partanen Tapani HyRa 1.01.26 0.19.00 43.75 43.52
14 Kokkonen Timo KaSu 1.03.50 0.21.24 41.78 41.56
15 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.04.00 0.21.34 41.34 41.12
16 Kiuru Jani RaKaS 1.05.04 0.22.38 40.34 40.13
17 Ruotsalainen Timo KuoSu 1.13.16 0.30.50 35.54 35.35
18 Isoherranen Sami Lynx 1.13.44 0.31.18 35.03 34.85
19 Haverinen Jari KaSu 1.14.12 0.31.46 34.53 34.34
20 Huttunen Tomi KoHo 1.14.42 0.32.16 34.01 33.84
21 NENONEN SAMI SiiRa 1.19.14 0.36.48 31.80 31.64
Turkki Antti ORa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 39.51 0.00.00 61.46 60.44
2 Sivill Timo VaajTe 43.01 0.03.10 56.59 55.65
3 Heikkilä Ossi S-JKL 43.37 0.03.46 55.48 54.56
4 Torrkulla Jan Femman 44.01 0.04.10 54.64 53.73
5 Korhonen Mika SKVuoksi 49.15 0.09.24 48.54 47.73
6 Kettunen Petri KR 49.30 0.09.39 47.99 47.20
7 Ojala Jari PirHi 49.39 0.09.48 47.55 46.76
8 Minkkinen Juha KuoSu 50.09 0.10.18 46.79 46.01
9 Ekström Thomas MSParma 50.29 0.10.38 46.19 45.42
10 Hiltula Hannu PudU 50.37 0.10.46 45.77 45.01
11 Mehtälä Markku Pihkan 51.13 0.11.22 44.95 44.20
12 Oikarinen Jarmo TP 51.39 0.11.48 44.29 43.55
13 Kurttila Jukka Navi 52.46 0.12.55 43.07 42.36
14 Koivusalo Juha IlU 52.57 0.13.06 42.65 41.94
15 Järvenpää Esa S-JKL 53.08 0.13.17 42.22 41.52
16 Karjalainen Risto LipTa 54.02 0.14.11 41.25 40.56
17 Vornanen Juha KeKaRa 54.51 0.15.00 40.37 39.69
18 Hakamäki Matti S-JKL 56.33 0.16.42 38.89 38.25
19 Syrjäläinen Janne AnttU 57.16 0.17.25 38.15 37.51
20 Heikkinen Jarkko VeVe 58.01 0.18.10 37.40 36.78
21 Kuokka Kari IisVi 1.00.51 0.21.00 35.42 34.83
22 Koirikivi Vesa RasTiimi 1.00.58 0.21.07 35.11 34.53
23 Pellinen Antti JoKu 1.08.19 0.28.28 31.12 30.60
24 Julkunen Tero LHR 1.13.37 0.33.46 28.68 28.20
25 Kohvakka Hannu Kalske 1.25.30 0.45.39 24.52 24.11
Torvinen Pekka SiiRa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Juha RasHy 47.23 0.00.00 56.61 56.13
2 Valkonen Pasi IHR 47.24 0.00.01 55.98 55.51
3 Lintunen Petteri SiiRa 50.52 0.03.29 51.60 51.16
4 Koskinen Juha VaajTe 51.11 0.03.48 50.72 50.29
5 Savilahti Petri Lynx 52.50 0.05.27 48.59 48.18
6 Noponen Pekka S-JKL 53.20 0.05.57 47.60 47.19
7 Hintsanen Harri IHR 53.33 0.06.10 46.87 46.47
8 Itkonen Raimo S-JKL 54.26 0.07.03 45.58 45.19
9 Peltonen Timo SonPa 1.00.23 0.13.00 40.61 40.27
10 Joutsensaari Jorma KuoSu 1.01.46 0.14.23 39.24 38.90
11 Virtala Markku PIF 1.06.00 0.18.37 36.29 35.98
12 Penttinen Tapani Navi 1.06.17 0.18.54 35.70 35.39
13 Salonen Mika KuoSu 1.13.46 0.26.23 31.69 31.42
14 Mutka Jouni S-JKL 1.13.47 0.26.24 31.29 31.02
Haavisto Marko KuoSu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkola Pauli SiiRa 32.15 0.00.00 52.97 52.53
2 Partanen Timo RasHy 34.37 0.02.22 48.73 48.33
3 Jeskanen Taito IlU 34.41 0.02.26 48.02 47.63
4 Särkkä Seppo VaajTe 36.02 0.03.47 45.63 45.25
5 Vornanen Pekka SuoVa 41.05 0.08.50 39.50 39.18
6 Rantala Timo KPV 41.08 0.08.53 38.94 38.61
7 Vairinen Risto KontU 41.10 0.08.55 38.39 38.07
8 Heiskanen Hannu SonPa 43.02 0.10.47 36.22 35.92
9 Peltonen Hannu AnttU 43.54 0.11.39 35.02 34.73
10 Keränen Kari KEV 47.23 0.15.08 32.00 31.73
11 Forss Jari HaukivKi 50.45 0.18.30 29.45 29.21
12 Liukko Timo EnonkU 56.58 0.24.43 25.86 25.65
Kosonen Hannu ORa KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piironen Markku KR 35.11 0.00.00 49.95 49.64
2 Torniainen Ari LappRi 37.18 0.02.07 46.73 46.43
3 Tervo Vesa RR 39.20 0.04.09 43.94 43.66
4 Valkonen Pekka Kalske 39.47 0.04.36 43.07 42.80
5 Turpeinen Seppo KontU 40.07 0.04.56 42.35 42.08
6 Helle Markku SaPu 41.19 0.06.08 40.77 40.51
7 Mourujärvi Kauno KuoSu 43.02 0.07.51 38.80 38.55
8 Rajaniemi Vesa S-JKL 48.53 0.13.42 33.86 33.64
9 Kurkela Reino OH 50.16 0.15.05 32.63 32.43
10 Vartiainen Aarne RAPSU 53.16 0.18.05 30.52 30.33
11 Valkonen Timo RR 53.44 0.18.33 29.98 29.79
12 Huttunen Kalle KuoSu 53.58 0.18.47 29.58 29.39
13 Matilainen Jorma S-JKL 55.34 0.20.23 28.47 28.29
14 Karvonen Paavo IisVi 56.43 0.21.32 27.63 27.46
15 Antikainen Raimo KuoSu 59.41 0.24.30 26.01 25.85
16 Suhonen Kauko LS-37 1.01.55 0.26.44 24.84 24.68
17 Halonen Pauli SäynSa 1.03.18 0.28.07 24.06 23.91
18 Laaksamo Seppo LipTa 1.07.05 0.31.54 22.49 22.35
19 Manninen Veli HaukivKi 1.15.19 0.40.08 19.84 19.71

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahti Jaakko S-JKL 33.08 0.00.00 44.85 43.24
2 Partanen Aimo NilsNu 34.38 0.01.30 42.55 41.02
3 Peippo Tapio JoKu 35.15 0.02.07 41.45 39.96
4 Liukkonen Leo PiVe 35.30 0.02.22 40.81 39.35
5 Salonen Kauko ViPa 36.48 0.03.40 39.03 37.63
6 Ovaska Ari EE 37.37 0.04.29 37.85 36.50
7 Väänänen Matti NilsNu 39.11 0.06.03 36.03 34.73
8 Railimo Matti SOC 39.33 0.06.25 35.38 34.11
9 Miettinen Kauko SuoVa 40.42 0.07.34 34.07 32.85
10 Rautanen Kyösti TuuSe 41.02 0.07.54 33.50 32.29
11 Myllymäki Ari KPV 46.00 0.12.52 29.61 28.55
12 Heinonen Kari KuoSu 50.09 0.17.01 26.91 25.95
13 Virtanen Matti ViPa 54.39 0.21.31 24.47 23.59
14 Matilainen Juhani NilsNu 55.42 0.22.34 23.79 22.93
15 Pajamäki Kalevi SäynSa 1.01.32 0.28.24 21.33 20.57
16 Puolakka Pekka SäynSa 1.03.49 0.30.41 20.37 19.64
Turpeinen Timo VaajTe HYL -
Rauhamäki Kimmo JRV HYL -
Butilkin Niilo SäynSa HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusi Klaus Mesik 35.28 0.00.00 35.30 34.45
2 Korhonen Pauli SäynSa 46.08 0.10.40 26.73 26.09
3 Kemppi Jorma Navi 47.48 0.12.20 25.40 24.79
4 Karppinen Eino SäynSa 49.50 0.14.22 23.99 23.41
5 Haarala Vesa LipTa 55.58 0.20.30 21.03 20.52
6 Jylhä Keijo JRV 57.45 0.22.17 20.05 19.57
7 Palo Hannu Navi 1.01.20 0.25.52 18.57 18.13
8 Kettunen Kimmo SäynSa 1.01.25 0.25.57 18.24 17.80
9 Suihkonen Matti KuoSu 1.02.29 0.27.01 17.63 17.21
10 Valta Matti JRV 1.03.21 0.27.53 17.09 16.68
Kettunen Erkki SäynSa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SäynSa 29.41 0.00.00 13.20 13.20
2 Lavikainen Mauno LipTa 50.45 0.21.04 7.14 7.14
3 Laine Tapani KuoSu 1.20.26 0.50.45 4.14 4.14

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 47.34 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virkajärvi Juho JRV 52.29 0.00.00 52.23 50.67
2 Ojala Urho KS 54.28 0.01.59 46.55 45.17
3 Peltonen Lasse KS 58.22 0.05.53 39.92 38.73

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fritzen Florian Lynx 26.51 0.00.00 63.11 62.48
2 Virkajärvi Aapo JRV 27.44 0.00.53 60.53 59.92
3 Ronkainen Elias JRV 29.33 0.02.42 56.27 55.71
4 Hirvilahti Joona VeVe 29.55 0.03.04 55.05 54.50
5 Kirvesmies Atte KuoSu 30.09 0.03.18 54.09 53.56
6 Mäenpää Jaakko KR 30.15 0.03.24 53.39 52.86
7 Ankelo Jussi MSParma 30.50 0.03.59 51.86 51.35
8 Jutila Aleksi S-JKL 31.51 0.05.00 49.71 49.22
9 Aalto Lauri MSParma 32.10 0.05.19 48.73 48.24
10 Isoherranen Antti Lynx 32.27 0.05.36 47.81 47.34
11 Gustafsson Noel EsSu 33.54 0.07.03 45.30 44.85
12 Granqvist Eetu LS-37 33.55 0.07.04 44.81 44.36
13 Lakanen Lauri HS 41.53 0.15.02 35.91 35.55
14 Tanskanen Pekka IisVi 47.26 0.20.35 31.37 31.06
15 Kallela Lenni HS 48.31 0.21.40 30.34 30.04
16 Makkonen Jonne KR 54.45 0.27.54 26.60 26.33
17 Mukkala Jonne KR 59.16 0.32.25 24.30 24.06

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tusa Nina SiiRa 48.29 0.00.00 28.44 27.95
2 Rautanen Eeva TuuSe 49.58 0.01.29 25.52 25.09
3 Himanka Satu IisVi 1.08.26 0.19.57 17.12 16.83

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mononen Hanna KR 34.27 0.00.00 51.65 51.79
2 Torvela Tiina KuoSu 40.54 0.06.27 42.78 42.90
3 Päivinen Sonja KaSu 44.27 0.10.00 38.69 38.80
4 Makkonen Mira LipTa 45.09 0.10.42 37.44 37.54
5 Moilanen Tiina SiiRa 46.37 0.12.10 35.62 35.72
6 Vanhala Annastiina KuPe 47.45 0.13.18 34.16 34.25
7 Saari Henna SiiRa 51.10 0.16.43 31.30 31.38
8 Korhonen Carita IisVi 57.32 0.23.05 27.32 27.39
9 Malinen Marita KuoSu 1.10.33 0.36.06 21.86 21.92
10 Tusa Maija KuoSu 1.11.14 0.36.47 21.23 21.29

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Mari KR 38.05 0.00.00 63.63 62.43
2 Lyytinen Tiina SuoVa 39.07 0.01.02 61.33 60.17
3 Lakanen Reetta HS 39.57 0.01.52 59.45 58.32
4 Viskari Tanja Lynx 41.59 0.03.54 55.99 54.93
4 Sivill Saana S-JKL 41.59 0.03.54 55.99 54.93
6 Kivelä Riikka VeVe 42.35 0.04.30 54.06 53.04
7 Isoherranen Kirsi Lynx 45.35 0.07.30 49.97 49.03
8 Nykänen Tarja JoKu 46.38 0.08.33 48.33 47.41
9 Wolff Charlotta Raseborg 47.20 0.09.15 47.10 46.21
10 Multala Sanna KuoSu 48.02 0.09.57 45.91 45.04
11 Väätäinen Hanna KuoSu 48.18 0.10.13 45.16 44.30
12 Goman Annukka VePo 55.06 0.17.01 39.14 38.40
13 Savolainen Varpu ORa 58.15 0.20.10 36.61 35.92
14 Närhi Minna AnttU 1.01.06 0.23.01 34.51 33.85
15 Tammilehto Erika KS 1.10.57 0.32.52 29.37 28.82
16 Lehtonen Raisa SiiRa 1.19.07 0.41.02 26.04 25.54

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekström Anu MSParma 38.50 0.00.00 57.20 53.70
2 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 44.18 0.05.28 49.64 46.60
3 Liukkonen Niina Navi 46.29 0.07.39 46.83 43.97
4 Heikkinen Anniina VeVe 46.40 0.07.50 46.17 43.35
5 Torp-Donner Heidi OK77 47.57 0.09.07 44.47 41.75
6 Holm Riikka SiiRa 50.17 0.11.27 41.97 39.40
7 Kahanpää Hanna EsSu 51.08 0.12.18 40.83 38.34
8 Viitanen Kirsi OH 53.46 0.14.56 38.42 36.07
9 Oikarinen Sirkka TP 53.59 0.15.09 37.86 35.54
10 Lintunen Sirpa SiiRa 54.41 0.15.51 36.97 34.70
11 Räsänen Marja NilsNu 55.59 0.17.09 35.71 33.52
12 Kallela Sari HS 58.35 0.19.45 33.75 31.68
13 Turakainen Irene Lynx 1.04.15 0.25.25 30.42 28.56
14 Klemetti Tarja LipTa 1.08.42 0.29.52 28.13 26.41
15 Sundvall Tiina KuoSu 1.19.35 0.40.45 24.00 22.53
16 Pakkala Pigga S-JKL 1.23.07 0.44.17 22.72 21.33

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 30.56 0.00.00 48.26 45.14
2 Lahtinen Ulla S-JKL 34.13 0.03.17 42.98 40.20
3 Leppävuori Päivi KuoSu 38.54 0.07.58 37.23 34.82
4 Suhonen Sirpa KuoSu 42.12 0.11.16 33.78 31.60
5 Kukkola Sinikka KuoSu 51.32 0.20.36 27.23 25.47
6 Jurvakainen Tuija RasHy 51.53 0.20.57 26.62 24.89
7 Laitinen Tiina KuoSu 52.06 0.21.10 26.08 24.39
8 Martikainen Lea Navi 53.24 0.22.28 25.02 23.40
9 Valkonen Virpi Kalske 1.03.53 0.32.57 20.56 19.23
10 Paalanen Anne RR 1.06.05 0.35.09 19.54 18.28
11 Norrbacka Aino HyRa 1.11.59 0.41.03 17.63 16.49

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juga Liisa KeU 38.22 0.00.00 42.58 41.54
2 Mutka Leena S-JKL 42.37 0.04.15 37.18 36.27
3 Lipsanen Maija LipTa 43.35 0.05.13 35.23 34.37
4 Rantala Maj-Lis KPV 50.38 0.12.16 29.36 28.64
5 Airaksinen Merja KuoSu 1.21.09 0.42.47 17.72 17.28
6 Karjalainen Päivi PiVe 1.21.17 0.42.55 17.08 16.66

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 35.22 0.00.00 32.14 32.49
2 Karvonen Pirjo IisVi 38.12 0.02.50 27.52 27.83
3 Hiltunen Maija SäynSa 57.46 0.22.24 16.72 16.91

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kolehmainen Kaisu KuoSu 53.54 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juntunen Marikki KR 44.51 0.00.00 41.69 39.63
2 Tonder Oona KR 46.31 0.01.40 38.69 36.78
3 Väisänen Iida-Maria KR 1.01.47 0.16.56 28.00 26.61
4 Tuovinen Jenni KuoSu 1.03.05 0.18.14 26.31 25.01
5 Kinnunen Saana PiVe 1.29.02 0.44.11 17.85 16.97

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karkiainen Helmi KeuKi 27.06 0.00.00 57.30 55.97
2 Gröhn Ronja TP 27.27 0.00.21 56.12 54.82
3 Virkajärvi Heta JRV 27.40 0.00.34 55.24 53.96
4 Kurttila Meeri Navi 29.58 0.02.52 50.59 49.42
5 Juntunen Hertta KR 31.59 0.04.53 47.02 45.93
6 Heikkinen Roosa VeVe 34.11 0.07.05 43.63 42.62
7 Soikkeli Lauriina EsSu 35.06 0.08.00 42.15 41.17
8 Multala Emmi KuoSu 37.52 0.10.46 38.74 37.84
9 Kuokka Katri IisVi 38.18 0.11.12 37.98 37.10
10 Gripenberg Ester Brahe 38.39 0.11.33 37.32 36.46
11 Viippola Sofia HS 38.56 0.11.50 36.74 35.88
12 Papinaho Alina KeuKi 40.23 0.13.17 35.11 34.30
13 Saar Tiia Navi 43.01 0.15.55 32.68 31.92
14 Joensuu Lumi HS 43.13 0.16.07 32.24 31.50
15 Lehtonen Minttu SiiRa 46.06 0.19.00 29.96 29.27
16 Nivukoski Lotta LapVi 51.42 0.24.36 26.48 25.86
17 Karppinen Vilma KuoSu 56.45 0.29.39 23.91 23.35
18 Kinnunen Isla PiVe 1.03.05 0.35.59 21.31 20.82
19 Kylmälä Maire SiiRa 1.21.25 0.54.19 16.36 15.98
Goman Matleena Pohjant KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Henrik KR 22.52 0.00.00
2 Kallio Santeri KoS 22.58 0.00.06
3 Sivill Tommi S-JKL 25.36 0.02.44
4 Hirvilahti Niklas VeVe 27.41 0.04.49
5 Kouvalainen Niilo Kiuru 31.01 0.08.09
6 Paloheimo Lenni ORa 31.18 0.08.26
7 Saari Okko SiiRa 31.58 0.09.06
8 Saalasti Paavo KR 35.04 0.12.12
9 Rieppo Veeti KR 36.00 0.13.08
10 Kovanen Sauli S-JKL 39.18 0.16.26
11 Joensuu Aapo HS 44.14 0.21.22
12 Mäenpää Ilmari KR 44.51 0.21.59
13 Närhi Eetu AnttU 49.44 0.26.52
14 Lemström Fredrik Raseborg 57.05 0.34.13
15 Mukkala Jonni KR 59.51 0.36.59
16 Koponen Otso KuoSu 1.38.42 1.15.50

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Papinaho Enne KeuKi 22.42 0.00.00
2 Malinen Fanni Navi 26.48 0.04.06
3 Lohtander Eerika RaLu 27.45 0.05.03
4 Mononen Linda KR 29.35 0.06.53
5 Karkiainen Hetaliina KeuKi 30.53 0.08.11
6 Niskanen Suvi KR 31.15 0.08.33
7 Malinen Ella KuoSu 34.37 0.11.55
8 Nivukoski Nanna LapVi 34.42 0.12.00
9 Lindholm Siiri ORa 38.41 0.15.59
10 Kovanen Saara S-JKL 42.45 0.20.03
11 Makkonen Iisa Maria KR 57.10 0.34.28
12 Nurmiainen Elsa Raseborg 1.02.11 0.39.29

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lyytinen Topias SuoVa 22.41 0.00.00
2 Suvinen Sisu SaSu 24.45 0.02.04
3 Turpeinen Topi ViPa 30.40 0.07.59
4 Saari Olavi SiiRa 31.10 0.08.29
5 Ryhänen Leo Navi 33.07 0.10.26
6 Kalilainen Jussi PiVe 40.40 0.17.59
7 Kovanen Jere SaSu 50.14 0.27.33
8 Laitinen Viljami S-JKL 57.49 0.35.08
Saalasti Toivo KR HYL -
Männikkö Aapo SaSu KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Hertta Navi 19.22 0.00.00
2 Noponen Venla AnttU 37.45 0.18.23
3 Hämäläinen Siiri KuoSu 40.48 0.21.26
4 Pennanen Ella-Lilja KR 52.54 0.33.32
5 Tusa Sonja SiiRa 56.38 0.37.16
6 Pohjola Linnea HS 57.17 0.37.55
7 Iskanius Kerttu SiiRa 1.02.56 0.43.34
Lindholm Lotta ORa HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rieppo Lenni KR 17.36 0.00.00
2 Kotta Miikka KanSu 18.44 0.01.08
3 Tiisanoja Elias KeuKi 20.01 0.02.25
4 Korpinen Veikko AnttU 21.55 0.04.19
5 Kovanen Joni SaSu 28.13 0.10.37
6 Suvinen Nuutti SaSu 30.29 0.12.53
7 Kinnunen Paulus PiVe 33.24 0.15.48
8 Makkonen Venni KR 40.35 0.22.59

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kalilainen Anni PiVe 18.55 0.00.00
2 Mononen Amanda KR 20.31 0.01.36
3 Noponen Vilma AnttU 21.16 0.02.21
4 Mukkala Janna KR 22.40 0.03.45
5 Siponen Anna Kiuru 24.18 0.05.23
6 Kortelainen Tara RaKaS 25.53 0.06.58
7 Noponen Viivi AnttU 28.59 0.10.04
8 Suvinen Liina SaSu 32.52 0.13.57
9 Lakanen Lilja HS 35.26 0.16.31
10 Männikkö Kerttu SaSu 38.08 0.19.13
11 Lehtonen Viivi SiiRa 41.53 0.22.58