FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kainuun Rastiviikko 4. osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Joni Koovee 1.00.52 0.00.00 87.67 85.60
2 Saari Aki LS-37 1.04.03 0.03.11 82.18 80.23
3 Saarela Ville-Petteri KemU 1.05.00 0.04.08 79.86 77.97
4 Savolainen Eetu IkNV 1.05.18 0.04.26 78.38 76.52
5 Anjala Topi Koovee 1.06.05 0.05.13 76.35 74.54
6 Koistinen Olli-Pekka HiKi 1.07.56 0.07.04 73.19 71.46
7 Itävuo Pekka Koovee 1.10.08 0.09.16 69.86 68.21
8 Viippola Aapo OuTa 1.15.34 0.14.42 63.88 62.36
9 Kujala Rainer Lynx 1.21.21 0.20.29 58.44 57.06
10 Rissanen Roni-Ville SonPa 1.27.06 0.26.14 53.75 52.47
11 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.33.19 0.32.27 49.39 48.22
Runesson Johan TP HYL -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 47.58 0.00.00 92.35 93.04
2 Nurmi Kirsi Pohjant 48.27 0.00.29 90.28 90.96
3 Mänkärlä Aino Lynx 48.34 0.00.36 88.93 89.60
4 Tuomisto Anu NOR 49.44 0.01.46 85.73 86.37
5 Heittola Suvi RasKa 51.40 0.03.42 81.45 82.06
6 Saarimäki Heini AngA 52.57 0.04.59 78.43 79.02
7 Pylvänäinen Henna KS 55.42 0.07.44 73.56 74.12
8 Anjala Anna-Kaisa LS-37 56.10 0.08.12 71.96 72.51
9 Moilanen Anna KR 59.49 0.11.51 66.65 67.15
10 Tala Emilia HS 1.03.33 0.15.35 61.86 62.33
11 Klemettinen Kaisa S-JKL 1.04.18 0.16.20 60.28 60.73
12 Tuomisto Satu VaaSu 1.04.50 0.16.52 58.93 59.37
13 Lahtinen Katja HS 1.06.15 0.18.17 56.83 57.26

Sarja H20E
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alajoutsi Jasper Koovee 52.02 0.00.00 68.75 64.97
2 Kokkonen Eemeli HS 55.56 0.03.54 62.58 59.14
3 Laasanen Matti LaihLu 59.03 0.07.01 57.98 54.79
4 Salonen Seeti VaHa 59.09 0.07.07 56.59 53.48
5 Hiltunen Juho Pohjant 1.00.22 0.08.20 54.18 51.20
6 Hanhijärvi Paulus EsAk 1.05.20 0.13.18 48.89 46.20
7 Malinen Hannu JRV 1.18.04 0.26.02 39.93 37.74
8 Partanen Lauri HyRa 1.21.43 0.29.41 37.21 35.16

Sarja H18E
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Vinski Navi 45.08 0.00.00 76.05 73.24
2 Kuusikko Miska Pohjant 47.24 0.02.16 71.81 69.16
3 Hämäläinen Kasperi KuoSu 49.25 0.04.17 68.30 65.78
4 Aaltonen Tatu Lynx 50.41 0.05.33 66.03 63.59
5 Arvela Henri LS-37 51.29 0.06.21 64.45 62.07
6 Lemberg Roope RaJu 53.20 0.08.12 61.68 59.40
7 Granqvist Aapo LS-37 53.23 0.08.15 61.09 58.83
8 Alajoutsi Oliver Koovee 53.25 0.08.17 60.51 58.27
9 Jussinmäki Pietari LapVi 53.34 0.08.26 59.81 57.60
10 Mbembela Karim Lynx 53.54 0.08.46 58.91 56.73
11 Ukkola Sakari Pohjant 57.21 0.12.13 54.87 52.84
12 Rissanen Erno-Kalle SonPa 57.58 0.12.50 53.79 51.80
13 Yliaho Joona Koovee 58.16 0.13.08 53.02 51.06
14 Hyvönen Jerry KuoSu 59.54 0.14.46 51.10 49.21
15 Gretschel Eino KEV 1.02.25 0.17.17 48.58 46.78
16 Korento Benjamin OK77 1.03.32 0.18.24 47.27 45.53
17 Klemettinen Simo S-JKL 1.06.34 0.21.26 44.69 43.04
18 Heikkinen Otso SoJy 1.12.56 0.27.48 40.40 38.90
Kemppi Topias EsSu KES -

Sarja H16E
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Topias MSParma 40.36 0.00.00 60.51 59.20
2 Mäenpää Jaakko KR 40.40 0.00.04 60.12 58.81
3 Ala-Heikkilä Elias AR 41.28 0.00.52 58.67 57.40
4 Noponen Juho EsSu 42.27 0.01.51 57.03 55.79
5 Hirvilahti Joona VeVe 42.30 0.01.54 56.69 55.46
6 Koskinen Eemil TP 42.56 0.02.20 55.84 54.62
7 Kirvesmies Atte KuoSu 43.25 0.02.49 54.94 53.75
8 Karjanlahti Kosti KauWi 43.53 0.03.17 54.09 52.91
9 Sorsa Eero SoJy 44.32 0.03.56 53.03 51.88
10 Lahti Paavo RasKa 44.58 0.04.22 52.26 51.12
11 Skyttä Ilari HlS 45.37 0.05.01 51.25 50.14
12 Ahoniemi Santeri HS 45.54 0.05.18 50.68 49.57
13 Heino Veikka Pohjant 46.17 0.05.41 50.00 48.91
14 Granqvist Eetu LS-37 46.37 0.06.01 49.39 48.31
15 Hauhia Aleksi RaJu 46.48 0.06.12 48.94 47.88
15 Nikkinen Hannes HiKi 46.48 0.06.12 48.94 47.88
17 Ruusu Rasmus EsSu 47.38 0.07.02 47.58 46.55
18 Vuorinen Miki Koovee 47.45 0.07.09 47.22 46.19
19 Lehtovirta Eetu TP 49.52 0.09.16 44.98 44.00
20 Tonteri Tuomas KS 50.01 0.09.25 44.60 43.63
21 Salonen Onni SoJy 51.04 0.10.28 43.45 42.51
22 Jussinmäki Iisakki HalTo 51.34 0.10.58 42.80 41.87
23 Wikblom Melker Minken 51.38 0.11.02 42.52 41.59
24 Kujansuu Aaro RasKa 52.55 0.12.19 41.26 40.36
25 Ritala Arttu TP 54.04 0.13.28 40.16 39.29
26 Niemelä Paavo Pohjant 54.34 0.13.58 39.58 38.72
27 Peltoniemi Sisu KPV 55.27 0.14.51 38.73 37.89
28 Tolvanen Elias AlatPi 56.32 0.15.56 37.78 36.96
29 Mukkala Jonne KR 57.05 0.16.29 37.21 36.40
30 Harju Tuomas RaN 1.02.59 0.22.23 33.53 32.80
Hölsö Aaro RaJu HYL -
Heikkinen Altti SoJy KES -

Sarja D20E
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 47.56 0.00.00 64.13 63.34
2 Hyyppä Milja KoS 49.07 0.01.11 61.24 60.49
3 Kärnä Nina SonPa 50.21 0.02.25 58.44 57.71
4 Hoskari Maria RasKa 53.40 0.05.44 53.60 52.93
5 Keränen Saimi RasHy 54.13 0.06.17 51.84 51.20
6 Nurmilaukas Iiris LuuRa 56.24 0.08.28 48.66 48.06
7 Ruokola Anna RaJu 1.06.59 0.19.03 39.99 39.50
Liuksiala Wilhelmiina KyRa KES -

Sarja D18E
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Pihla TP 46.25 0.00.00 69.07 68.27
2 Lauri Silja OH 47.47 0.01.22 66.61 65.85
3 Pirilä Elisa MSParma 50.35 0.04.10 62.47 61.76
4 Viippola Venla OuTa 50.38 0.04.13 61.96 61.25
5 Julkunen Siiri TP 51.06 0.04.41 60.95 60.25
6 Rantala Henna TuS 51.17 0.04.52 60.28 59.59
7 Riutto Eerika LS-37 52.21 0.05.56 58.62 57.94
8 Kuusinen Saana TP 52.47 0.06.22 57.70 57.04
9 Rasimus Siiri S-JKL 52.57 0.06.32 57.09 56.43
10 Vallema Henrika VeVe 53.33 0.07.08 56.02 55.38
11 Juntunen Marikki KR 53.41 0.07.16 55.45 54.82
12 Hanhijärvi Maijukka EsAk 56.25 0.10.00 52.36 51.76
13 Heikkinen Ida VeVe 56.33 0.10.08 51.83 51.24
14 Miettinen Kiia EsSu 57.17 0.10.52 50.77 50.19
15 Hyyppä Liina KoS 1.00.22 0.13.57 47.80 47.25
16 Kokkonen Meeri KaSu 1.01.17 0.14.52 46.71 46.17
17 Melender Emilia RaJu 1.02.26 0.16.01 45.48 44.96
18 Tonder Oona KR 1.02.30 0.16.05 45.07 44.55
19 Lauri Elina OH 1.04.01 0.17.36 43.64 43.14
20 Soini Mette KyS 1.06.25 0.20.00 41.72 41.24
21 Gretschel Liisa KEV 1.15.16 0.28.51 36.51 36.09
22 Tala Juulia HS 1.16.13 0.29.48 35.75 35.34

Sarja D16E
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 39.00 0.00.00 70.20 69.07
2 Kemppi Silva EsSu 39.55 0.00.55 68.23 67.14
3 Pellikka Virna HiKi 42.33 0.03.33 63.68 62.65
4 Wickholm Saga Trian 45.47 0.06.47 58.87 57.92
5 Sikkilä Peppi LapVi 46.00 0.07.00 58.28 57.35
6 Salonen Heidi Koovee 47.05 0.08.05 56.64 55.73
7 Kyläkoski Elli TuS 47.45 0.08.45 55.55 54.66
8 Kankaanpää Aino LapVi 47.46 0.08.46 55.24 54.35
9 Nivukoski Lotta LapVi 49.37 0.10.37 52.89 52.05
10 Koivisto Aida LapVi 49.44 0.10.44 52.49 51.64
11 Heikkinen Roosa VeVe 50.21 0.11.21 51.56 50.73
12 Hietala Sini LapVi 51.04 0.12.04 50.56 49.75
13 Rissanen Venny SonPa 51.30 0.12.30 49.86 49.06
14 Karkiainen Helmi KeuKi 52.53 0.13.53 48.29 47.51
15 Rehberger Nadja HS 53.38 0.14.38 47.35 46.59
16 Lehtonen Minttu SiiRa 55.34 0.16.34 45.45 44.72
17 Juntunen Hertta KR 55.37 0.16.37 45.15 44.43
18 Hoskari Sanni RaJu 55.49 0.16.49 44.74 44.02
19 Papinaho Alina KeuKi 56.05 0.17.05 44.27 43.56
20 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 56.10 0.17.10 43.95 43.25
21 Häkkinen Kaisla TP 1.02.21 0.23.21 39.37 38.74
22 Hemmi Mai Pohjant 1.04.20 0.25.20 37.93 37.32
23 Kiintola Emilia KS 1.04.55 0.25.55 37.37 36.77
24 Multala Emmi KuoSu 1.10.33 0.31.33 34.19 33.64
25 Saari Venla PoRa 1.17.41 0.38.41 30.87 30.37
26 Ruutiainen Alisa LaihLu 1.19.07 0.40.07 30.13 29.65
27 Saarinen Hetta HyRa 1.28.19 0.49.19 26.83 26.40
Nikkinen Saana HiKi KES -
Mbembela Kia Lynx KES -
Loukkalahti Aino RR KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Aaro KR 52.06 0.00.00 70.15 69.02
2 Hietala Perttu PelPo 58.16 0.06.10 61.95 60.94
3 Hyyryläinen Juha AnttU 59.56 0.07.50 59.46 58.50
4 Mähönen Timo SWE 1.01.56 0.09.50 56.80 55.88
5 Kokkila Ville EsSu 1.06.17 0.14.11 52.39 51.54
6 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.06.21 0.14.15 51.64 50.81
7 Laasanen Lauri LaihLu 1.06.59 0.14.53 50.47 49.65
8 Päivärinta Juhani KiimU 1.07.34 0.15.28 49.36 48.56
9 Hirvikallio Petri LuuRa 1.09.49 0.17.43 47.12 46.35
10 Juntunen Jukka-Pekka KuPe 1.17.27 0.25.21 41.88 41.20
11 Hietala Esa PudU 1.20.01 0.27.55 39.97 39.32
12 Nissinen Veeti PuolRy 1.23.20 0.31.14 37.83 37.22
13 Ervasti Samuli KEV 1.25.13 0.33.07 36.46 35.87

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanniainen Tomi PuolRy 42.29 0.00.00 51.69 48.54
2 Turpeinen Antti ViPa 43.13 0.00.44 50.27 47.21
3 Asikainen Vesa KaJu 43.29 0.01.00 49.42 46.41
4 Kärkkäinen Matti ViPa 44.12 0.01.43 48.09 45.16
5 Nurminen Jussi VaHa 45.38 0.03.09 46.06 43.25
6 Leppäsalmi Topi VaajTe 46.46 0.04.17 44.44 41.73
7 Sabel Ville Hiisi 47.04 0.04.35 43.66 41.00
8 Isokoski Teppo KoS 58.30 0.16.01 34.72 32.61
9 Rantala Tommi S-JKL 58.48 0.16.19 34.15 32.07
10 Alasuvanto Matti KaJu 1.04.24 0.21.55 30.81 28.93
11 Korpijärvi Veijo KannUra 1.04.58 0.22.29 30.18 28.34
12 Natunen Samuli SaSu 1.11.06 0.28.37 27.25 25.59
13 Päivike Jaakko RaPi 1.11.50 0.29.21 26.64 25.02
14 Keski-Ojala Markus KannUra 1.18.36 0.36.07 24.05 22.58
15 Himanka Jari KaJu 1.20.29 0.38.00 23.19 21.78

Sarja H35A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Mikko HS 1.05.23 0.00.00 62.80 61.59
2 Lauronen Jarkko LaihLu 1.07.42 0.02.19 59.51 58.36
3 Aaltonen Vesa Brahe 1.14.31 0.09.08 53.04 52.01
4 Alasuvanto Mikko KaJu 1.18.02 0.12.39 49.66 48.70
5 Hyttinen Ossi SonPa 1.22.57 0.17.34 45.79 44.90
6 Rintanen Marko Mesik 1.23.17 0.17.54 44.68 43.82
7 Aho Mika Pohjant 1.31.20 0.25.57 39.90 39.13
8 Oksman Jukka Pohjant 1.40.36 0.35.13 35.46 34.77
9 Lukkarinen Jouni Pohjant 1.45.20 0.39.57 33.13 32.49

Sarja H35AL
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raute Kaj SuSi 46.16 0.00.00 44.88 42.67
2 Kolmonen Ville KR 47.12 0.00.56 43.49 41.34
2 Rossi Juho RastiE4 47.12 0.00.56 43.49 41.34
4 Himanen Olli KuoSu 49.12 0.02.56 40.74 38.73
5 Kervinen Lasse JäPa 49.25 0.03.09 40.08 38.10
6 Autio Rauno KaRa 54.17 0.08.01 36.05 34.27
7 Juote Juho SomEsa 56.54 0.10.38 33.97 32.29
8 Kervinen Sami JäPa 56.58 0.10.42 33.51 31.85
9 Maukonen Mikko HimU 59.56 0.13.40 31.45 29.90
10 Ruotsalainen Jesse JRV 1.00.48 0.14.32 30.61 29.10
11 Korpijärvi Vesa KannUra 1.02.16 0.16.00 29.50 28.04
12 Suntioinen Ville KaRa 1.04.56 0.18.40 27.92 26.54
13 Rosenblad Kalle HiKi 1.18.35 0.32.19 22.76 21.64
14 Karhumäki Matti KuorKä 1.21.17 0.35.01 21.71 20.64

Sarja H40A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindeqvist Markus PR 50.43 0.00.00 73.66 71.14
2 Weckman Janne VeVe 52.53 0.02.10 70.25 67.85
3 Rautanen Mika TuuSe 53.24 0.02.41 69.18 66.82
4 Pikkarainen Toni HS 57.03 0.06.20 64.39 62.19
5 Laakso Juha-Matti RasKu 57.10 0.06.27 63.90 61.71
6 Väisänen Paavo HS 1.01.20 0.10.37 59.22 57.19
7 Myllymäki Tero VetU 1.01.59 0.11.16 58.26 56.27
8 Silvonen Tomi LS-37 1.02.09 0.11.26 57.77 55.80
9 Siponen Markku SiiRa 1.02.48 0.12.05 56.84 54.90
10 Kettunen Pyry SäynSa 1.02.49 0.12.06 56.50 54.57
11 Härkönen Miko SoJy 1.03.05 0.12.22 55.93 54.02
12 Korkeakangas Antti RaJu 1.03.48 0.13.05 54.98 53.10
13 Heikkinen Jussi-Pekka SoJy 1.07.23 0.16.40 51.75 49.98
14 Lehtonen Pasi HauSi 1.08.20 0.17.37 50.72 48.99
15 Harila Esko HS 1.10.03 0.19.20 49.18 47.50
15 Lepistö Mikko HauSi 1.10.03 0.19.20 49.18 47.50
17 Laine Kalle KauKa 1.10.15 0.19.32 48.45 46.80
18 Ketola Mikko SaPu 1.13.13 0.22.30 46.21 44.63
19 Lyytinen Sami SuoVa 1.13.51 0.23.08 45.53 43.97
20 Kalapudas Antti AlatPi 1.17.08 0.26.25 43.32 41.84
21 Palosaari Mikko KiimU 1.19.19 0.28.36 41.87 40.44
22 Hietanen Aki SKVuoksi 1.20.40 0.29.57 40.91 39.51
22 Pohjola Jukka HauSi 1.20.40 0.29.57 40.91 39.51
24 Lassila Jussi PiTa 1.22.07 0.31.24 39.68 38.32
25 Haikonen Timo VaHa 1.33.08 0.42.25 34.76 33.58
26 Karppinen Jyrki LaTa 1.35.27 0.44.44 33.70 32.55
27 Ritala Markus TP 1.38.09 0.47.26 32.56 31.45
28 Hyvärinen Kimmo ViPa 1.41.39 0.50.56 31.24 30.17

Sarja H40AL
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hänninen Janne SaKa 39.13 0.00.00 45.06 41.60
2 Haapalehto Tuomas VetU 39.38 0.00.25 43.98 40.60
3 Hyyppä Tuomas KoS 46.37 0.07.24 36.87 34.04
4 Jussinmäki Ari HalTo 53.13 0.14.00 31.85 29.40
5 Karetjoki Jouni LS-37 56.08 0.16.55 29.76 27.48
6 Tiihonen Mika KaSu 1.00.06 0.20.53 27.40 25.30
7 Lepistö Lasse HauSi 1.00.29 0.21.16 26.83 24.77
8 Kankaanpää Juha LaihLu 1.05.59 0.26.46 24.23 22.37
9 Ala-Honkola Esa KuortKu 1.06.14 0.27.01 23.77 21.95
10 Kaartinen Mikko KeKaRa 1.14.02 0.34.49 20.94 19.33
11 Kantelinen Teemu HyRa 1.16.58 0.37.45 19.83 18.31
12 Pöyhönen Simo Raus 1.18.43 0.39.30 19.08 17.62

Sarja H45A
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Petri VaajTe 43.53 0.00.00 67.92 67.34
2 Kallio Kari S-JKL 45.20 0.01.27 65.40 64.85
3 Pajula Kimmo TuMe 48.36 0.04.43 60.69 60.18
4 Tala Tuomas HS 48.40 0.04.47 60.29 59.78
5 Kettunen Heikki ViPa 48.41 0.04.48 59.95 59.45
6 Romppainen Pasi HyRa 48.53 0.05.00 59.39 58.89
7 Sillanpää Sampo Lynx 50.24 0.06.31 57.30 56.82
8 Nurmilaukas Ville EsAk 52.16 0.08.23 54.96 54.50
9 Löfbacka Sami KPV 52.17 0.08.24 54.65 54.19
10 Rautanen Marko TuuSe 52.23 0.08.30 54.25 53.79
11 Sarkkinen Timo LaTa 52.35 0.08.42 53.75 53.30
12 Kiintola Jarno KS 52.57 0.09.04 53.08 52.64
13 Husu Heikki SKVuoksi 54.05 0.10.12 51.69 51.25
14 Sorri Pietari VaajTe 54.19 0.10.26 51.18 50.75
15 Kemppi Joni EsSu 54.24 0.10.31 50.82 50.39
16 Kuronen Tommi JRV 54.25 0.10.32 50.52 50.10
17 Grankull Kenneth Kronan 57.01 0.13.08 47.95 47.54
18 Tonder Mika SKVuoksi 57.03 0.13.10 47.65 47.25
19 Hietala Jussi S-JKL 59.18 0.15.25 45.58 45.20
20 Lehtinen Juhani KauKa 1.00.55 0.17.02 44.12 43.75
21 Saarinen Sauli MU 1.01.03 0.17.10 43.77 43.40
22 Hiltula Hannu PudU 1.01.19 0.17.26 43.33 42.96
23 Loukusa Markku Iisu 1.04.31 0.20.38 40.94 40.59
24 Saarijärvi Erkki SiiRa 1.06.20 0.22.27 39.59 39.25
25 Virkkala Tero KaSu 1.06.54 0.23.01 39.02 38.69
26 Teerikoski Petri LLuja 1.07.02 0.23.09 38.71 38.39
27 Mustikkamaa Timo RaN 1.09.22 0.25.29 37.19 36.87
28 Juutila Juha EsSu 1.09.49 0.25.56 36.73 36.42
29 Heikkinen Urpo KaSu 1.12.18 0.28.25 35.25 34.96
30 Kokkonen Timo KaSu 1.13.24 0.29.31 34.51 34.22

Sarja H45AL
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viippola Ilpo OuTa 38.41 0.00.00 41.32 39.49
2 Heino Petteri Pohjant 40.25 0.01.44 39.09 37.36
3 Nivukoski Janne YKV 43.06 0.04.25 36.23 34.62
4 Partanen Tapani HyRa 44.32 0.05.51 34.65 33.11
5 Kuntola Sami LaihLu 46.17 0.07.36 32.94 31.48
6 Miikki Jussi SKVuoksi 47.09 0.08.28 31.95 30.53
7 Nurmiainen Jouko Raseborg 47.42 0.09.01 31.19 29.81
8 Ikola Timo LeSi 51.35 0.12.54 28.48 27.22
9 Hellstedt Tony Lynx 53.51 0.15.10 26.94 25.75
10 Honkanen Antti LapVi 58.57 0.20.16 24.30 23.22
11 Santapakka Pasi HimU 1.00.33 0.21.52 23.35 22.32
12 Karjalainen Mikko KuoSu 1.02.44 0.24.03 22.25 21.26
13 Miettinen Sami Pihkan 1.30.35 0.51.54 15.20 14.53
Ahoniemi Sakke HyRa KES -

Sarja H50A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemelä Hannu Pohjant 43.33 0.00.00 67.28 65.94
2 Klemettinen Vesa S-JKL 44.01 0.00.28 66.20 64.88
3 Salonen Mikko HS 48.42 0.05.09 59.50 58.31
4 Wikblom Tomas Minken 53.16 0.09.43 54.09 53.01
5 Tuominen Hans Pihkan 54.05 0.10.32 52.97 51.92
6 Loukkalahti Mika RR 54.20 0.10.47 52.43 51.39
7 Venäläinen Toni VaHa 55.51 0.12.18 50.71 49.70
8 Kuusinen Petri TP 56.17 0.12.44 50.03 49.04
9 Palmen Henrik EsSu 58.17 0.14.44 48.04 47.08
10 Pellinen Antti JoKu 1.00.14 0.16.41 46.21 45.29
11 Ruokolainen Jouni NurmSe 1.00.26 0.16.53 45.79 44.88
12 Peltoniemi Vesa KPV 1.01.30 0.17.57 44.73 43.84
13 Ruuska Vesa KangSK 1.02.26 0.18.53 43.80 42.93
14 Hyvönen Sakari KuoSu 1.04.09 0.20.36 42.38 41.53
15 Lauri Hannu OH 1.04.22 0.20.49 41.98 41.14
16 Ruokola Ilkka RaJu 1.04.58 0.21.25 41.34 40.52
17 Anttonen Mikael KaRa 1.05.39 0.22.06 40.66 39.85
18 Hakamäki Matti S-JKL 1.07.05 0.23.32 39.55 38.76
19 Reponen Jouko KaSu 1.07.09 0.23.36 39.27 38.49
20 Kela Marko OulRe 1.07.11 0.23.38 39.01 38.23
21 Vornanen Juha KeKaRa 1.08.30 0.24.57 38.02 37.26
22 Tähtinen Timo HS 1.10.01 0.26.28 36.97 36.23
23 Pasanen Jussi RaJu 1.12.33 0.29.00 35.45 34.74
24 Suutari Juha KaSu 1.13.15 0.29.42 34.89 34.19
25 Hyvönen Markku Lynx 1.22.03 0.38.30 30.95 30.33
26 Julkunen Tero LHR 1.27.43 0.44.10 28.76 28.19
27 Välimaa Pertti VaaSu 1.31.09 0.47.36 27.50 26.95
Päivike Johan RaPi KES -

Sarja H50AL
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 29.51 0.00.00 53.81 51.93
2 Nokka Ilkka Rasti88 36.24 0.06.33 43.53 42.01
3 Kauppila Timo SalRe 36.53 0.07.02 42.36 40.88
4 Ketola Mika Koovee 37.28 0.07.37 41.12 39.68
5 Kuosmanen Tuomo Pihkan 43.10 0.13.19 35.18 33.95
6 Paaso-Rantala Juha IinYr 44.02 0.14.11 33.99 32.81
7 Kuusikko Marko SalRe 44.12 0.14.21 33.37 32.20
8 Sinkkonen Juha Rasti88 47.48 0.17.57 30.40 29.34
9 Lång Pekka KuoSu 49.19 0.19.28 29.02 28.00
10 Kyckling Kai RaHa 49.47 0.19.56 28.31 27.32
11 Laitinen Kari SaSu 53.40 0.23.49 25.85 24.95
12 Ruutiainen Jaakko LaihLu 1.02.32 0.32.41 21.83 21.07

Sarja H55A
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Noponen Pekka S-JKL 45.25 0.00.00 55.37 54.69
2 Natunen Timo SaSu 45.43 0.00.18 54.79 54.11
3 Kemppainen Vesa Iisu 46.58 0.01.33 53.12 52.47
4 Saatsi Asko NurmSe 47.21 0.01.56 52.48 51.83
5 Partanen Juha RasHy 48.55 0.03.30 50.60 49.97
6 Thitz Eero SaSu 49.32 0.04.07 49.77 49.15
7 Koskela Heikki RaJu 50.32 0.05.07 48.59 47.99
8 Koskinen Juha VaajTe 50.34 0.05.09 48.36 47.76
9 Laasanen Juha KauWi 51.02 0.05.37 47.72 47.13
10 Tuomisto Juha VaaSu 51.41 0.06.16 46.93 46.35
11 Koistinen Pasi NaTe 51.49 0.06.24 46.62 46.04
12 Lindroos Jarmo EsSu 51.51 0.06.26 46.40 45.82
13 Mättölä Ali EsSu 52.36 0.07.11 45.55 44.98
14 Väyrynen Jukka PuolRy 52.55 0.07.30 45.09 44.53
15 Haajanen Leif Raseborg 53.17 0.07.52 44.59 44.04
16 Forsberg Matti SäynSa 53.32 0.08.07 44.20 43.65
17 Autero Janne RaN 55.45 0.10.20 42.26 41.74
18 Holmijoki Tapani RaPi 56.11 0.10.46 41.76 41.24
19 Tallgren Janne JäPa 56.52 0.11.27 41.08 40.57
20 Lintunen Petteri SiiRa 57.33 0.12.08 40.42 39.92
21 Kauppila Samppa OYUS 58.08 0.12.43 39.85 39.35
22 Salo Pertti KoS 58.21 0.12.56 39.53 39.04
23 Haavisto Marko KuoSu 59.07 0.13.42 38.85 38.37
24 Hakulinen Pekka EsSu 59.14 0.13.49 38.60 38.12
25 Härkönen Antti PudU 59.42 0.14.17 38.14 37.66
26 Pirtilä Timo EKSu 59.45 0.14.20 37.94 37.47
27 Pietilä Hannu KaSu 1.00.15 0.14.50 37.46 36.99
28 Alahäivälä Tapani PudU 1.00.50 0.15.25 36.94 36.48
29 Lahtinen Jari IHR 1.01.05 0.15.40 36.62 36.17
30 Nummela Arto MU 1.05.01 0.19.36 34.25 33.83
31 Ronkainen Timo KoS 1.05.26 0.20.01 33.88 33.46
32 Aronen Matti IisVi 1.07.10 0.21.45 32.86 32.45
33 Nurminen Juha KajKu 1.07.19 0.21.54 32.64 32.24
34 Heikkinen Sakari RaVi 1.07.39 0.22.14 32.33 31.93
35 Lassila Antti KuortKu 1.08.02 0.22.37 32.00 31.61
36 Hakala Eero Femman 1.08.54 0.23.29 31.46 31.07
37 Launis Kasperi Raus 1.18.11 0.32.46 27.60 27.25
38 Antikainen Jarmo MU 1.29.15 0.43.50 24.06 23.76
39 Huhtala Ismo YlKi 1.50.32 1.05.07 19.34 19.10

Sarja H55AL
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Timo SonPa 37.53 0.00.00 37.66 37.60
2 Ojalainen Kari SKVuoksi 38.22 0.00.29 36.75 36.70
3 Huotari Arto KuPe 38.53 0.01.00 35.84 35.79
4 Alvoittu Petri ViPa 42.55 0.05.02 32.09 32.04
5 Kankkunen Matti SonPa 43.28 0.05.35 31.30 31.26
6 Kinnari Jukka SuJu 44.00 0.06.07 30.55 30.50
7 Mehto Harri VaajTe 44.45 0.06.52 29.67 29.62
8 Salonen Timo VaHa 45.17 0.07.24 28.96 28.91
9 Hirvonen Pasi KeKaRa 45.32 0.07.39 28.44 28.39
10 Sankari Jeremias IHR 53.41 0.15.48 23.81 23.78
11 Kyöstilä Ari RaVa 56.28 0.18.35 22.35 22.31
12 Ojanen Juha HyRa 1.00.13 0.22.20 20.68 20.65
13 Talonen Jussi Raus 1.17.08 0.39.15 15.93 15.91
14 Laurila Harri JäPa 1.26.20 0.48.27 14.05 14.02

Sarja H60A
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 41.23 0.00.00 54.28 54.12
2 Helander Rolf OuHu 44.20 0.02.57 50.48 50.33
3 Lehto Kari TuMe 44.25 0.03.02 50.20 50.05
4 Junkala Eero KannUra 44.36 0.03.13 49.81 49.66
5 Laiho Hannu RaVa 44.37 0.03.14 49.61 49.46
6 Kauppinen Tuomo HyRa 44.44 0.03.21 49.30 49.15
7 Lehtinen Timo RaTU 48.03 0.06.40 45.72 45.59
8 Lähdesmäki Veli-Matti RasHy 48.12 0.06.49 45.41 45.27
9 Jeskanen Taito IlU 49.44 0.08.21 43.85 43.71
10 Oikarinen Jarmo TP 50.33 0.09.10 42.97 42.84
11 Kauppila Antti SalRe 50.50 0.09.27 42.57 42.44
12 Kaartinen Pekka KaSu 50.51 0.09.28 42.40 42.27
13 Keränen Kari KEV 52.43 0.11.20 40.74 40.62
14 Tiusanen Hannu SaSu 53.11 0.11.48 40.23 40.11
15 Hakala Heikki KortJV 54.14 0.12.51 39.30 39.18
16 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 55.04 0.13.41 38.55 38.44
17 Heikkinen Esko RasHy 55.32 0.14.09 38.08 37.97
18 Liikkanen Reima LaTa 56.12 0.14.49 37.48 37.37
19 Wickholm Björn-Erik Raseborg 58.53 0.17.30 35.64 35.53
20 Toppari Reijo KauWi 1.00.31 0.19.08 34.54 34.43
21 Toppari Mauri HiKi 1.00.58 0.19.35 34.15 34.05
22 Mäkitalo Mikko KauKa 1.01.02 0.19.39 33.98 33.87
23 Rantala Timo KPV 1.01.05 0.19.42 33.82 33.71
24 Parnetti Roy KeU 1.03.13 0.21.50 32.54 32.45
25 Salminen Arto KeKaRa 1.03.38 0.22.15 32.20 32.10
26 Piispanen Reima OuHu 1.03.58 0.22.35 31.91 31.81
27 Koistinen Kari HiKi 1.04.16 0.22.53 31.63 31.53
28 Laine Rauno LHR 1.04.43 0.23.20 31.28 31.19
29 Viinikainen Mikko EsSu 1.05.19 0.23.56 30.87 30.78
30 Puustinen Tuomo Pihkan 1.05.21 0.23.58 30.73 30.63
31 Lampinen Raino HS 1.06.10 0.24.47 30.22 30.13
32 Laitinen Jorma RaLu 1.07.30 0.26.07 29.50 29.42
33 Lahtinen Jouko HS 1.08.00 0.26.37 29.17 29.08
34 Salonen Hannu KonnU 1.09.11 0.27.48 28.55 28.46
35 Asikainen Rauno KR 1.09.35 0.28.12 28.27 28.18
36 Nummi Eino VaKa 1.12.51 0.31.28 26.89 26.81
37 Kokkonen Markku KajKu 1.13.33 0.32.10 26.52 26.44
38 Heikkinen Esa KEV 1.16.51 0.35.28 25.27 25.20
39 Karppinen Jouko VaKa 1.17.13 0.35.50 25.05 24.97
40 Pajunen Jukka Navi 1.23.54 0.42.31 22.95 22.88
41 Koljonen Pekka IisVi 2.16.28 1.35.05 14.05 14.01
Parkkinen Pekka Pohjant KES -

Sarja H60AL
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Timo KPV 33.58 0.00.00 36.69 36.05
2 Malinen Jouko SoJy 34.15 0.00.17 35.78 35.16
3 Joensuu Raimo TVV 35.05 0.01.07 34.34 33.74
4 Sirviö Teijo YllRa 38.29 0.04.31 30.76 30.23
5 Lotvonen Kari LaiVe 39.08 0.05.10 29.72 29.21
6 Eronen Juha KaRa 46.17 0.12.19 24.68 24.25
7 Halonen Jari KajKu 46.46 0.12.48 23.98 23.57
8 Korhonen Jukka RasTiimi 48.33 0.14.35 22.67 22.28
9 Leppänen Kimmo HirvHe 53.22 0.19.24 20.24 19.89
10 Kokkila Jussi EsSu 58.10 0.24.12 18.21 17.90

Sarja H65A
Matka
Osallistujien määrä 51
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Juha ViPa 42.59 0.00.00 49.95 49.91
2 Vilminko Pauli SiSe 44.42 0.01.43 47.88 47.85
3 Pensas Esko LaihLu 46.09 0.03.10 46.24 46.21
4 Malinen Jouko RR 46.54 0.03.55 45.36 45.33
5 Piironen Markku KR 48.00 0.05.01 44.19 44.16
6 Kronholm Peter Brahe 48.16 0.05.17 43.81 43.78
7 Ritanotko Markku TuMe 48.34 0.05.35 43.41 43.38
8 Aherto Jorma LS-37 49.52 0.06.53 42.15 42.12
9 Linjala Pekka SaSu 50.07 0.07.08 41.81 41.78
10 Kurkela Reino OH 50.09 0.07.10 41.65 41.63
11 Höglund Risto ORa 50.12 0.07.13 41.48 41.46
12 Joki Sauli VetU 51.51 0.08.52 40.04 40.01
13 Ahlroth Timo TurSa 52.03 0.09.04 39.76 39.74
14 Halla-Aho Timo JSRasti 52.32 0.09.33 39.27 39.25
15 Halme Tapio AngA 52.49 0.09.50 38.94 38.91
16 Nevalainen Eero Pihkan 53.29 0.10.30 38.33 38.31
17 Rantala Aulis KoS 53.48 0.10.49 37.99 37.96
18 Härkönen Arto KajKu 53.57 0.10.58 37.76 37.74
19 Lehtovirta Timo RasKa 54.21 0.11.22 37.37 37.34
20 Savolainen Markku KaSu 55.02 0.12.03 36.79 36.76
21 Hirvikallio Lassi LuuRa 55.06 0.12.07 36.63 36.60
22 Nieminen Tapio JRV 55.13 0.12.14 36.43 36.41
23 Korpijärvi Asko KannUra 56.20 0.13.21 35.59 35.57
24 Etu-Huitti Arto MSParma 57.20 0.14.21 34.86 34.84
25 Nurisalo Seppo KoS 57.23 0.14.24 34.72 34.70
26 Käyhkö Jaakko RaPi 58.24 0.15.25 34.00 33.98
27 Malinen Pentti KaSu 58.33 0.15.34 33.81 33.79
28 Halonen Pauli SäynSa 59.20 0.16.21 33.25 33.23
29 Laine Esa KauPo 59.50 0.16.51 32.87 32.85
30 Turkka Esko KS 1.00.21 0.17.22 32.48 32.46
31 Jokinen Matti TuVi 1.00.24 0.17.25 32.35 32.32
32 Leppälä Martti HlS 1.00.29 0.17.30 32.19 32.17
33 Pihlajamaa Martti VetU 1.01.11 0.18.12 31.72 31.70
34 Jylkkä Markku YlivKu 1.02.08 0.19.09 31.13 31.11
35 Nieminen Taisto RaPi 1.03.31 0.20.32 30.35 30.33
36 Alhoke Timo TuMe 1.03.33 0.20.34 30.24 30.22
37 Pääkkönen Ari KuPe 1.04.18 0.21.19 29.78 29.76
38 Huusko Martti IisVi 1.04.43 0.21.44 29.49 29.47
39 Karhunen Juha KuoSu 1.05.15 0.22.16 29.15 29.13
40 Suutarinen Erkki VirtU 1.05.53 0.22.54 28.77 28.75
41 Pinola Timo KaSu 1.06.10 0.23.11 28.55 28.53
42 Valkonen Timo RR 1.07.29 0.24.30 27.90 27.88
43 Turunen Esko SonPa 1.12.52 0.29.53 25.75 25.73
44 Jakobsson Markus RasKa 1.15.50 0.32.51 24.66 24.64
45 Hongisto Keijo LoJa 1.23.46 0.40.47 22.25 22.23
46 Kekki Mikko I KS 1.23.50 0.40.51 22.15 22.14
47 Laukka Ville Raus 1.36.02 0.53.03 19.27 19.26
Högnäs Tore Brahe KES -
Lukander Harri RaPi KES -
Sivén Osmo ÄhtU KES -
Rytkönen Harri KR HYL -

Sarja H65AL
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Herttua Martti LapVi 34.31 0.00.00 30.43 29.52
2 Zonato Stefano PuolRy 35.13 0.00.42 29.66 28.77
3 Antell Kai KeU 36.14 0.01.43 28.67 27.81
4 Vaara Jari KanSu 37.38 0.03.07 27.45 26.62
4 Karvonen Paavo IisVi 37.38 0.03.07 27.45 26.62
6 Pöllönen Tenho LappRi 38.34 0.04.03 26.48 25.68
7 Ollila Jarmo Trian 38.41 0.04.10 26.25 25.46
8 Antikainen Raimo KuoSu 39.52 0.05.21 25.33 24.56
9 Köngäs Martti PuolRy 40.14 0.05.43 24.95 24.20
10 Mäki Erkki EE 40.32 0.06.01 24.62 23.88
11 Laaksamo Seppo LipTa 40.48 0.06.17 24.32 23.58
12 Eskelinen Unto ViPa 42.18 0.07.47 23.32 22.61
13 Karstunen Hannu MuuRa 42.28 0.07.57 23.09 22.39
14 Laitinen Hannu Lynx 43.28 0.08.57 22.42 21.75
15 Haapasalo Pertti Pohjant 44.48 0.10.17 21.62 20.97
16 Alanen Martti RasKu 45.55 0.11.24 20.97 20.34
17 Nieminen Kimmo KajKu 46.46 0.12.15 20.47 19.85
18 Pajula Ilkka LapVi 48.27 0.13.56 19.63 19.04
19 Manninen Veli HaukivKi 49.24 0.14.53 19.14 18.56
20 Havia Jouko PR 51.00 0.16.29 18.42 17.87
21 Haaranen Juho LipTa 51.59 0.17.28 17.96 17.42
22 Kartaslammi Ari IkNV 53.33 0.19.02 17.33 16.81
23 Manninen Pentti KuPe 54.41 0.20.10 16.86 16.35
24 Pohjola Pekka HauSi 55.23 0.20.52 16.54 16.05
25 Pihlajaniemi Pekka SalRe 59.32 0.25.01 15.29 14.83
26 Nurminen Hannu Hiisi 1.00.19 0.25.48 15.00 14.55
27 Mikkola Jouko SomEsa 1.06.27 0.31.56 13.53 13.12
28 Sinkkonen Aulis KeKaRa 1.33.35 0.59.04 9.54 9.25

Sarja H70A
Matka
Osallistujien määrä 42
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 33.47 0.00.00 50.84 50.63
2 Kemppainen Taisto VaKa 35.03 0.01.16 48.82 48.62
3 Ollikainen Seppo JuvU 37.45 0.03.58 45.16 44.98
4 Kanste Pekka PeRa 39.18 0.05.31 43.22 43.05
5 Lakanen Ensio VaajTe 39.53 0.06.06 42.43 42.26
6 Loikkanen Hannes SaSu 40.21 0.06.34 41.78 41.61
7 Käyhkö Kari LS-37 40.48 0.07.01 41.17 41.00
8 Rautanen Pauli JäPa 41.33 0.07.46 40.28 40.11
9 Rauhamäki Kimmo JRV 41.59 0.08.12 39.71 39.55
10 Turpeinen Timo VaajTe 42.41 0.08.54 38.91 38.75
11 Tarvainen Juhani PiTa 43.01 0.09.14 38.46 38.31
12 Okkonen Eero KaSu 43.40 0.09.53 37.75 37.59
13 Jokinen Leo KoS 43.43 0.09.56 37.56 37.41
14 Liukkonen Leo PiVe 44.12 0.10.25 37.01 36.86
15 Tolvanen Mauri LeSi 44.35 0.10.48 36.55 36.40
16 Lindqvist Pekka RaKaS 45.57 0.12.10 35.32 35.18
17 Hautala Olavi RaJu 46.34 0.12.47 34.72 34.58
18 Hillo Heikki VaHa 46.59 0.13.12 34.28 34.14
19 Myllymäki Ari KPV 48.14 0.14.27 33.26 33.13
20 Tuohimaa Esko ONMKY 48.28 0.14.41 32.97 32.84
21 Williamsson Bo-Göran VaaSu 48.31 0.14.44 32.81 32.68
22 Juutinen Hannu Pohjant 49.07 0.15.20 32.28 32.15
23 Lassila Heikki PiTa 49.16 0.15.29 32.05 31.92
24 Hyvönen Eero PorvU 49.55 0.16.08 31.51 31.38
25 Lavikainen Jussi KangSK 50.07 0.16.20 31.26 31.13
26 Jauhiainen Pentti Trian 50.46 0.16.59 30.74 30.61
27 Tamminen Pentti PertPe 51.17 0.17.30 30.30 30.18
28 Parjanne Mikko EsSu 52.35 0.18.48 29.43 29.32
29 Kari Erkki KajKu 52.44 0.18.57 29.23 29.11
30 Majasaari Kari SuJu 53.01 0.19.14 28.96 28.84
31 Keränen Kauko UrjU 57.13 0.23.26 26.72 26.61
32 Kares Olli EuVe 57.23 0.23.36 26.53 26.43
33 Salmenoja Pertti HirvHe 58.04 0.24.17 26.11 26.01
34 Niemi Ilkka EsSu 59.31 0.25.44 25.37 25.27
35 Määttä Jouko PuolRy 1.02.27 0.28.40 24.08 23.98
36 Kalliomaa Lasse LaihLu 1.02.49 0.29.02 23.84 23.74
37 Kangasaho Simo HiKi 1.05.19 0.31.32 22.83 22.74
38 Helin Jorma Jyry 1.07.56 0.34.09 21.86 21.77
39 Ruokolainen Hannu KR 1.10.50 0.37.03 20.88 20.79
40 Pöntinen Jorma Navi 1.13.00 0.39.13 20.17 20.09
41 Terävä Seppo Pihkan 1.32.19 0.58.32 15.88 15.82
42 Tyyskänen Unto MSParma 1.46.57 1.13.10 13.65 13.59

Sarja H70AL
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Teuvo SOC 29.47 0.00.00 34.18 31.78
2 Ovaska Ari EE 31.06 0.01.19 32.51 30.22
3 Röytiö Lauri PR 31.13 0.01.26 32.16 29.90
4 Mäkelä Juha HimU 34.23 0.04.36 29.00 26.96
5 Valli Seppo KauKa 34.26 0.04.39 28.76 26.74
6 Huovinen Jarmo PuolRy 34.52 0.05.05 28.20 26.22
7 Sarkkinen Heino LaTa 35.07 0.05.20 27.80 25.85
8 Rissanen Veijo HPV 35.49 0.06.02 27.07 25.16
9 Lappalainen Martti Navi 37.11 0.07.24 25.88 24.06
10 Kinnunen Raimo Pohjant 38.59 0.09.12 24.51 22.79
11 Tuominen Osmo KoS 39.02 0.09.15 24.30 22.59
12 Jussinmäki Mauri HalTo 39.14 0.09.27 24.00 22.31
13 Heinonen Kari KuoSu 41.08 0.11.21 22.72 21.13
14 Pajamäki Kalevi SäynSa 43.30 0.13.43 21.33 19.83
15 Mannonen Mikko TuS 44.41 0.14.54 20.61 19.16
16 Juntunen Tuomo TP 45.31 0.15.44 20.08 18.67
17 Koskinen Timo VaHa 46.28 0.16.41 19.52 18.15
18 Myllymaa Kauko OulRe 48.35 0.18.48 18.52 17.22
19 Kosenius Jari RiSu 49.11 0.19.24 18.16 16.88
20 Kinnula Ahti KEV 51.03 0.21.16 17.36 16.14
21 Humalamäki Hannu ÄhtU 53.02 0.23.15 16.58 15.41
22 Holappa Paavo TVV 54.56 0.25.09 15.88 14.76
23 Aaltonen Jukka Brahe 1.20.05 0.50.18 10.80 10.05

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 52
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 30.35 0.00.00 41.13 40.78
2 Hongisto Heimo LoJa 34.06 0.03.31 36.78 36.47
3 Laine Erkki AngA 34.32 0.03.57 36.21 35.90
4 Rönkkö Paavo EsSu 35.57 0.05.22 34.68 34.39
5 Toskala Paavo KoS 36.13 0.05.38 34.33 34.03
6 Moisio Kalevi TuS 36.20 0.05.45 34.11 33.82
7 Erkinheimo Voitto KortJV 36.21 0.05.46 34.00 33.71
8 Karvonen Raimo SuSi 36.52 0.06.17 33.42 33.13
9 Kemppi Jorma Navi 37.18 0.06.43 32.93 32.65
10 Lukkarinen Olavi Pohjant 38.03 0.07.28 32.19 31.91
11 Verha Koitto VaRa 39.10 0.08.35 31.17 30.91
12 Grekula Kalervo SalRe 39.23 0.08.48 30.91 30.64
13 Seilonen Reino KaSu 40.39 0.10.04 29.85 29.60
14 Karppinen Eino SäynSa 40.42 0.10.07 29.73 29.47
15 Salo Jaakko SaPu 40.56 0.10.21 29.47 29.21
16 Orrensalo Reijo TuVi 41.18 0.10.43 29.12 28.87
17 Jylhä Keijo JRV 41.28 0.10.53 28.91 28.66
18 Pietiläinen Erkki PeRa 41.46 0.11.11 28.61 28.37
19 Kukko Risto VäVi 42.16 0.11.41 28.19 27.95
20 Kallio-Könnö Aarno KauKa 42.22 0.11.47 28.03 27.79
21 Saarimäki Jorma VaaSu 42.36 0.12.01 27.79 27.56
22 Taipalus Esko RasKe 42.40 0.12.05 27.66 27.43
23 Tsurkin Leo VaKa 43.24 0.12.49 27.11 26.88
24 Kukkohovi Reino OSVA 43.43 0.13.08 26.83 26.60
24 Varonen Arto LeSi 43.43 0.13.08 26.83 26.60
26 Lappalainen Jorma KaSu 43.58 0.13.23 26.51 26.28
26 Kiltinen Juhani KeuKi 43.58 0.13.23 26.51 26.28
28 Helanti Arvo SalRe 44.36 0.14.01 25.97 25.74
29 Kettunen Kimmo SäynSa 44.49 0.14.14 25.76 25.54
30 Kettunen Erkki SäynSa 45.35 0.15.00 25.24 25.03
31 Koski Matti J NOK 45.46 0.15.11 25.06 24.85
32 Peltola Lasse SuJu 46.34 0.15.59 24.55 24.34
33 Kykkänen Herkko KaaRa 46.37 0.16.02 24.45 24.24
34 Jalonen Teuvo KuPe 46.53 0.16.18 24.23 24.02
35 Kervinen Unto JäPa 46.59 0.16.24 24.10 23.89
36 Luukkonen Taisto PudU 47.42 0.17.07 23.66 23.46
37 Valkonen Mikko Hanka 49.04 0.18.29 22.92 22.73
38 Lassila Matti SalRe 49.10 0.18.35 22.80 22.61
39 Hartikainen Pertti S. RiSu 49.27 0.18.52 22.60 22.40
40 Saarinen Mikko KeuKi 49.46 0.19.11 22.38 22.19
41 Tukiainen Tapio HyRa 49.50 0.19.15 22.27 22.08
42 Kumpulainen Matti IisVi 51.05 0.20.30 21.66 21.47
43 Nousiainen Pekka KR 52.17 0.21.42 21.09 20.91
44 Valta Matti JRV 53.24 0.22.49 20.58 20.40
45 Pelkonen Toivo YlikNM 53.31 0.22.56 20.46 20.29
46 Henriksson Jouko HlS 55.43 0.25.08 19.59 19.42
47 Karjalainen Reijo KaSu 59.40 0.29.05 18.23 18.08
48 Heiskanen Viljo NurmSe 1.00.08 0.29.33 18.03 17.87
49 Mattila Kalervo RasKa 1.01.21 0.30.46 17.61 17.46
50 Kaivosaari Viljo RastiE4 1.02.13 0.31.38 17.31 17.16
51 Pelkonen Alpo OSVA 1.02.44 0.32.09 17.10 16.96
Rautarae Veikko HirvHe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takkinen Esko KiimU 29.31 0.00.00 32.32 32.15
2 Kittilä Olavi SalRe 29.53 0.00.22 31.61 31.44
3 Hovikorpi Aarno HlT 30.24 0.00.53 30.75 30.59
4 Tolmunen Tauno SäynSa 30.40 0.01.09 30.18 30.02
5 Nurmi Pekka RaLu 33.15 0.03.44 27.54 27.40
6 Nikula Reino OuTa 34.58 0.05.27 25.92 25.78
7 Matikainen Martti KeKaRa 35.16 0.05.45 25.43 25.30
8 Viiri Jyrki HirvHe 38.10 0.08.39 23.25 23.13
9 Sulander Heikki EE 38.49 0.09.18 22.61 22.49
10 Rosenqvist Onni SuosmSa 39.29 0.09.58 21.99 21.87
11 Salmi Tarmo JoKu 39.57 0.10.26 21.49 21.38
12 Kuutti Jorma PertPe 45.15 0.15.44 18.76 18.67
13 Repo Voitto RaKaS 46.56 0.17.25 17.89 17.79
14 Mikkilä Mauno NiS 51.46 0.22.15 16.03 15.95
Paavilainen Arvo IPR HYL -
Myllymäki Antti VaaSu HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 29.23 0.00.00 30.66 30.26
2 Suutari Veikko JoKu 30.34 0.01.11 27.27 26.91
3 Ranta Esko LS-37 34.48 0.05.25 22.01 21.72

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 42.29 0.00.00 9.90 9.90
2 Pelkonen Pentti KeKaRa 51.34 0.09.05 7.54 7.54
3 Jäppinen Kyösti Iisu 1.32.41 0.50.12 3.86 3.86

Sarja H95
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kempf Adolf SUI 1.09.28 0.00.00

Sarja H17-20B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reinikka Ossi SoJy 41.16 0.00.00 28.66 28.66
2 Evans Benjamin SoJy 46.21 0.05.05 23.61 23.61
3 Mutikainen Leevi KauWi 1.04.53 0.23.37 15.50 15.50

Sarja H16B
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kouvalainen Olli Kiuru 38.01 0.00.00 29.99 29.99
2 Heikkinen Eeli Pohjant 39.01 0.01.00 28.59 28.59
3 Kahelin Janne S-JKL 41.26 0.03.25 26.33 26.33
4 Hoikka Osku SoJy 44.23 0.06.22 24.03 24.03
5 Sarkkinen Joonas LaTa 1.13.29 0.35.28 14.18 14.18
6 Friman Ben Solf 1.16.40 0.38.39 13.28 13.28
7 Eronen Jooa KaRa 1.30.10 0.52.09 11.02 11.02
Kyckling Veikka RaHa HYL -

Sarja H14A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mourujärvi Jonne RR 24.13 0.00.00
2 Kavonius Atte HiKi 24.17 0.00.04
3 Kemppi Anton EsSu 25.10 0.00.57
4 Hellstedt Oliver Lynx 25.48 0.01.35
5 Lakanen Lauri HS 25.50 0.01.37
6 Oja Lauri LapVi 27.03 0.02.50
7 Sivill Tommi S-JKL 27.53 0.03.40
8 Mäenpää Ilmari KR 28.09 0.03.56
9 Kuronen Aapo JRV 28.49 0.04.36
10 Juntunen Henrik KR 29.10 0.04.57
11 Syväterä Sampo TP 31.40 0.07.27
12 Takanen Eetu VeVe 31.46 0.07.33
13 Friman Eemeli HyRa 31.47 0.07.34
14 Koivisto Asser KortJV 32.57 0.08.44
15 Koivuniemi Timo LS-37 34.08 0.09.55
16 Hakkarainen Oskari SoJy 35.13 0.11.00
17 Suomalainen Vilho LappRi 35.42 0.11.29
18 Kuusinen Tuomas Lynx 36.04 0.11.51
19 Nurmilaukas Niilo EsAk 36.18 0.12.05
20 Kuusinen Karri Lynx 36.21 0.12.08
21 Hietala Elmeri KPV 41.33 0.17.20
22 Pylvänäinen Jere KS 43.44 0.19.31
23 Kemppainen Samu SoJy 46.15 0.22.02
24 Kujansuu Lauri RasKa 47.30 0.23.17
25 Hahto Vili Pihkan 57.50 0.33.37
26 Ojalainen Matias SKVuoksi 1.00.03 0.35.50
27 Kantelinen Leevi HyRa 1.21.01 0.56.48

Sarja H13-14B
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pellikka Väinö HiKi 23.12 0.00.00
2 Wickholm Arthur Trian 26.13 0.03.01
3 Ervasti Hannes KEV 30.11 0.06.59
4 Hölsö Tuomas RaJu 30.36 0.07.24
5 Rantanen Justus HyRa 32.15 0.09.03
6 Holmström Samuli Trian 38.34 0.15.22
7 Karjalainen Akseli KuoSu 38.51 0.15.39
8 Ritala Samu TP 40.47 0.17.35
9 Sarkkinen Eetu LaTa 48.22 0.25.10
10 Ovaska Aleksi TarpSu 54.33 0.31.21
11 Peltoniemi Sulo KPV 1.10.00 0.46.48
Kyckling Niilo Eräp HYL -
Kahelin Jasu S-JKL KES -

Sarja H13A
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 19.53 0.00.00
2 Rieppo Veeti KR 21.47 0.01.54
3 Kouvalainen Niilo Kiuru 23.30 0.03.37
4 Juote Aleksi LHR 24.30 0.04.37
5 Hirvilahti Niklas VeVe 24.49 0.04.56
6 Tolonen Vilho Koovee 25.14 0.05.21
7 Karetjoki Eemil LS-37 28.25 0.08.32
8 Räihä Konsta Navi 29.25 0.09.32
9 Teerikoski Pyry LLuja 30.07 0.10.14
10 Simola Viljo LuuRa 31.22 0.11.29
11 Ukkola Santeri Pohjant 32.11 0.12.18
12 Paakkolanvaara Kalle OSVA 32.28 0.12.35
13 Grankull Sebastian Kronan 33.20 0.13.27
14 Wikblom Sander Minken 33.58 0.14.05
15 Tiihonen Lauri KaSu 34.46 0.14.53
16 Kallio Aleksi S-JKL 34.54 0.15.01
17 Korhonen Karri KaSu 36.20 0.16.27
18 Mukkala Jonni KR 41.06 0.21.13
19 Kiintola Eemil KS 44.31 0.24.38
20 Heikkinen Arttu KaSu 45.02 0.25.09
21 Lauri Heikki OH 47.36 0.27.43
22 Lemberg Anton TP 50.18 0.30.25
23 Hakkarainen Viljami SoJy 54.03 0.34.10

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Johannes RasKu 15.30 0.00.00
2 Savinainen Joakim RasKu 15.35 0.00.05
3 Viippola Veeti OuTa 15.42 0.00.12
4 Lepistö Onni HauSi 18.32 0.03.02
5 Lång Elmeri KuoSu 18.44 0.03.14
6 Kantelinen Vili HyRa 19.44 0.04.14
7 Haapamäki Aaro KauKa 20.56 0.05.26
8 Koskinen Linus Trian 22.29 0.06.59
9 Kiukkonen Leevi KauKa 23.17 0.07.47
10 Väkiparta Simo RR 25.15 0.09.45
11 Schroderus Nikke KaSu 25.50 0.10.20
12 Heikkinen Konsta SoJy 26.31 0.11.01
13 Kalliomäki Konsta KauKa 27.02 0.11.32
14 Räihä Vinski Navi 28.11 0.12.41
15 Bonden Sisu RaN 28.52 0.13.22
16 Ryhänen Leo Navi 29.01 0.13.31
17 Murtovaara Tuukka S-2000 29.21 0.13.51
18 Ahoniemi Henrik HyRa 31.00 0.15.30
19 Mourujärvi Jere RR 31.32 0.16.02
20 Lehtonen Eemeli HauSi 34.43 0.19.13
21 Luhtala Akseli SomEsa 35.29 0.19.59
22 Kauppila Roope Koovee 42.44 0.27.14
23 Kalilainen Jussi PiVe 57.33 0.42.03
Turpeinen Topi ViPa HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saalasti Toivo KR 18.10 0.00.00
2 Mäkelä Ohto SaPu 18.20 0.00.10
3 Kiiskinen Kyrö SoJy 18.23 0.00.13
4 Eronen Jero KaRa 20.34 0.02.24
5 Hanhijärvi Matteus EsAk 20.56 0.02.46
6 Suomalainen Veikka LappRi 21.45 0.03.35
7 Paakkolanvaara Ilpo OSVA 21.59 0.03.49
8 Launonen Lauri KuoSu 22.53 0.04.43
9 Hoikka Sulo SoJy 23.08 0.04.58
10 Lyytinen Topias SuoVa 23.11 0.05.01
11 Heino Santeri Pohjant 24.07 0.05.57
12 Laurila Viljami SalRe 24.45 0.06.35
13 Seväkivi Heikki LaiVe 25.55 0.07.45
14 Kolehmainen Matias SäynSa 30.05 0.11.55
15 Kallio Matias S-JKL 30.10 0.12.00
16 Hakkarainen Eemeli SoJy 33.19 0.15.09
17 Loukkalahti Antti RR 40.59 0.22.49
18 Silvonen Perttu LS-37 41.45 0.23.35
19 Haapalehto Kaapo VetU 42.40 0.24.30
20 Alahäivälä Pauli PudU 44.30 0.26.20
Röytiö Eemil PR KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Kaarlo RasKu 11.07 0.00.00
2 Hietala Nuutti S-JKL 12.03 0.00.56
3 Korhonen Veikko KaSu 12.04 0.00.57
4 Papinaho Akseli KeuKi 13.18 0.02.11
5 Koskinen Okko TP 13.23 0.02.16
6 Tiisanoja Elias KeuKi 13.24 0.02.17
7 Rieppo Lenni KR 14.25 0.03.18
8 Itävuo Roope TP 14.29 0.03.22
9 Pohjola Ilmari HauSi 14.55 0.03.48
10 Hietala Samu LapVi 14.58 0.03.51
11 Juutila Arttu EsSu 15.36 0.04.29
12 Mäkäräinen Eeli Pohjant 15.52 0.04.45
13 Leinonen Hannes LaiVe 15.53 0.04.46
14 Honkanen Iivari LapVi 17.59 0.06.52
15 Oja Leo LapVi 18.52 0.07.45
16 Holappa Akseli SuomRa 19.24 0.08.17
17 Röytiö Elias PR 19.36 0.08.29
18 Murtovaara Topias S-2000 19.59 0.08.52
19 Nivukoski Hugo YKV 20.10 0.09.03
20 Bonden Pyry RaN 21.29 0.10.22
21 Juote Severi SomEsa 22.26 0.11.19
22 Peltonen Jaakko JRV 27.41 0.16.34
23 Sillanpää Touko Lynx 34.46 0.23.39
24 Anttonen Eetu SuomRa 35.00 0.23.53

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolmonen Aatos KR 13.16 0.00.00
2 Salmenoja Elmo MSParma 13.54 0.00.38
3 Heikkinen Aaro SoJy 15.28 0.02.12
4 Ala-Heikkilä Juho AR 15.42 0.02.26
5 Nissinen Akseli TP 15.46 0.02.30
6 Rantanen Eelis HyRa 19.35 0.06.19
7 Lakanen Otso LappRi 20.22 0.07.06
8 Lehtonen Eino SKUusi 21.09 0.07.53
9 Haapalehto Aarni VetU 21.16 0.08.00
10 Sabel Santeri HauSi 22.49 0.09.33
11 Kallio Noel TuS 23.40 0.10.24
12 Kankaanpää Akseli LapVi 24.46 0.11.30
13 Kallio Topias S-JKL 25.09 0.11.53
14 Kangas Emil Pohjant 27.23 0.14.07
15 Seväkivi Eero LaiVe 30.25 0.17.09
16 Alasuvanto Manu KaJu 38.11 0.24.55
17 Ylikojola Vilho RaJu 47.40 0.34.24

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Zuikov Kirill KR 10.26 0.00.00
2 Pohjola Arttu HauSi 13.54 0.03.28
3 Laamanen Atte TarpSu 14.23 0.03.57
4 Haikonen Kevin Koovee 15.04 0.04.38
5 Kanchanasthira Otso EsSu 15.06 0.04.40
6 Rossi Paavo S-JKL 15.16 0.04.50
7 Turkka Theo KS 15.45 0.05.19
8 Damskägg Oiva HyRa 16.01 0.05.35
9 Luhtala Elias SomEsa 17.30 0.07.04
10 Malinen Miika KuoSu 18.38 0.08.12
11 Koskinen Ruben Trian 19.10 0.08.44
12 Harju Frans KPV 20.22 0.09.56
13 Zuikov Andrei KR 21.25 0.10.59
14 Holappa Lassi SuomRa 29.01 0.18.35
15 Ala-Heikkilä Oiva AR 34.10 0.23.44
16 Alasuvanto Max KaJu 34.12 0.23.46

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvonen Ella KeKaRa 45.46 0.00.00 59.24 56.02
2 Hanhijärvi Marjukka EsAk 47.53 0.02.07 56.15 53.10
3 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 48.37 0.02.51 54.84 51.86
4 Malinen Saara KaSu 49.00 0.03.14 53.95 51.02
5 Höglund Henna ORa 51.06 0.05.20 51.29 48.50
6 Nifakina Julia TaivKu 51.23 0.05.37 50.57 47.82
7 Suomalainen Riikka LappRi 52.17 0.06.31 49.27 46.59
8 Hyyryläinen Laura AnttU 52.39 0.06.53 48.50 45.86
9 Lotvonen Essi LaiVe 59.09 0.13.23 42.78 40.46
10 Huovinen Marika SonPa 1.00.06 0.14.20 41.73 39.46
11 Happonen Krista LS-37 1.00.45 0.14.59 40.91 38.69
12 Tiitto Johanna RasTiimi 1.02.44 0.16.58 39.26 37.12
13 Bergman Marjo OH 1.07.29 0.21.43 36.16 34.19
14 Rantala Eerika HS 1.08.16 0.22.30 35.42 33.49
15 Välimaa Kristiina HS 1.09.06 0.23.20 34.66 32.78
16 Rauhala Elina EsAk 1.09.08 0.23.22 34.32 32.45
17 Stalder Kaja SUI 1.13.02 0.27.16 32.18 30.43
18 Karhunen Anni Pohjant 1.17.02 0.31.16 30.21 28.57
19 Pitkäaho Anni KuoSu 1.31.04 0.45.18 25.31 23.93

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Eveliina KangSK 36.16 0.00.00 45.80 46.01
2 Turkka Saara KS 37.31 0.01.15 43.91 44.11
3 Reiniharju Maarit LaiVe 41.26 0.05.10 39.42 39.60
4 Nissinen Katariina TP 42.21 0.06.05 38.24 38.42
5 Korkeakangas Alisa RaJu 42.48 0.06.32 37.52 37.69
6 Åkermarck-Mähönen Ramona SWE 43.29 0.07.13 36.61 36.77
7 Pensas Johanna TuS 46.16 0.10.00 34.11 34.26
8 Laasanen Aino LaihLu 47.06 0.10.50 33.21 33.36
9 Pisto Henna NurmSe 49.29 0.13.13 31.33 31.47
10 Kurikkala Eeva KaJu 50.14 0.13.58 30.59 30.73
11 Kangasaho Aino HS 50.25 0.14.09 30.20 30.34
12 Jussinmäki Tuulia HalTo 50.46 0.14.30 29.72 29.86
13 Hirvonen Henna KeKaRa 52.10 0.15.54 28.66 28.79
14 Antell Saara KeU 52.38 0.16.22 28.14 28.27
15 Alvoittu Elina ViPa 52.39 0.16.23 27.87 28.00
16 Wickholm Frida Trian 55.27 0.19.11 26.21 26.33
17 Jaakola Emma-Noora PudU 56.37 0.20.21 25.43 25.54
18 Karhumäki Laura Brahe 59.44 0.23.28 23.87 23.98
19 Latvasto-Hyvärinen Elisa KeU 1.11.39 0.35.23 19.71 19.80

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Simola Anni LuuRa 53.24 0.00.00
2 Heikkilä Mariannika SaKa 1.02.22 0.08.58

Sarja D35A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heittola Satu S-JKL 42.59 0.00.00 75.20 76.06
2 Kangasaho Essi HiKi 52.22 0.09.23 60.95 61.65
3 Teerikoski Kaisa LLuja 55.12 0.12.13 57.09 57.75
4 Suntioinen Riina AngA 58.26 0.15.27 53.24 53.85
5 Sabel Jenni Hiisi 58.43 0.15.44 52.30 52.89
6 Rautanen Eeva TuuSe 59.13 0.16.14 51.17 51.76
7 Tuomisto Hanna EsAk 1.02.41 0.19.42 47.70 48.24
8 Karetjoki Miia LS-37 1.04.30 0.21.31 45.73 46.25
9 Marttinen Minna VaKa 1.12.34 0.29.35 40.09 40.55
10 Nieminen Saara EsAk 1.15.41 0.32.42 37.90 38.34
11 Korhonen Hanna KaSu 1.18.16 0.35.17 36.14 36.55
12 Sergejeff Kati Iisu 1.36.44 0.53.45 28.82 29.15
Tyyskänen Annu OH HYL -

Sarja D35B
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Himanka Satu IisVi 45.49 0.00.00 37.55 37.55
2 Pyhtilä Kristiina KyRa 48.40 0.02.51 34.29 34.29
3 Juote Miia SomEsa 48.53 0.03.04 33.08 33.08
4 Himanka Suvi KaJu 51.04 0.05.15 30.66 30.66
5 Lassila Liinu HS 52.52 0.07.03 28.64 28.64
6 Drews Pilvi Raus 1.13.45 0.27.56 19.83 19.83

Sarja D40A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Paula RaKaS 39.05 0.00.00 71.35 68.99
2 Lindeqvist Katri PR 42.16 0.03.11 65.42 63.26
3 Papinaho Annika KeuKi 44.19 0.05.14 61.87 59.83
4 Mononen Hanna KR 44.46 0.05.41 60.73 58.72
5 Päivinen Sonja KaSu 48.19 0.09.14 55.79 53.94
6 Laine-Itävuo Tuija TP 48.56 0.09.51 54.61 52.81
7 Luhtala Johanna SomEsa 49.11 0.10.06 53.86 52.08
8 Weckman Sanna VeVe 49.15 0.10.10 53.31 51.55
9 Eskola Missu TP 49.20 0.10.15 52.75 51.01
10 Kyckling Katja Lynx 51.58 0.12.53 49.63 47.99
11 Liimatainen Anni TuS 52.05 0.13.00 49.08 47.45
12 Salo Katri HS 55.03 0.15.58 46.01 44.49
13 Vanhala Annastiina KuPe 55.16 0.16.11 45.41 43.91
14 Haapamäki Maria KauKa 56.44 0.17.39 43.82 42.38
15 Lainkari Mari JRV 59.44 0.20.39 41.23 39.87
16 Nivukoski Elisa YKV 1.00.08 0.21.03 40.57 39.23
17 Sillanpää Hanna Lynx 1.02.38 0.23.33 38.58 37.31
18 Kauppila Terhi TP 1.04.33 0.25.28 37.08 35.85
19 Kuuri-Riutta Eeva KS 1.08.57 0.29.52 34.37 33.24

Sarja D40B
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lithovius Anna-Riikka OSVA 32.39 0.00.00 35.20 35.20
2 Repo Nina SoJy 32.42 0.00.03 34.62 34.62
3 Järvinen Anna S-JKL 40.53 0.08.14 27.27 27.27
4 Juutila Oili EsSu 43.45 0.11.06 25.09 25.09
5 Sinisammal Liisa JRV 44.36 0.11.57 24.22 24.22
6 Laine Heli KauKa 46.21 0.13.42 22.94 22.94
7 Maukonen Erja HimU 52.29 0.19.50 19.93 19.93
8 Kaartinen Sanna KeKaRa 53.54 0.21.15 19.08 19.08
9 Laamanen Päivi TarpSu 54.05 0.21.26 18.70 18.70
10 Märsynaho Maaret PuolRy 56.17 0.23.38 17.66 17.66
11 Hakkarainen Riitta-Liisa SoJy 1.03.05 0.30.26 15.49 15.49

Sarja D45A
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 35.29 0.00.00 69.40 69.01
2 Salonen Heidi HS 37.16 0.01.47 65.73 65.36
3 Lakanen Reetta HS 37.21 0.01.52 65.25 64.88
4 Väisänen Mari KR 37.37 0.02.08 64.44 64.08
5 Palomäki Sanna RasKu 39.20 0.03.51 61.31 60.96
6 Torvinen Sirpa OH 40.11 0.04.42 59.69 59.36
7 Eeva Jonna KangSK 40.40 0.05.11 58.67 58.34
8 Sivill Saana S-JKL 40.49 0.05.20 58.14 57.82
9 Seppänen Katja Hiisi 42.08 0.06.39 56.02 55.71
10 Niittymäki Katri Hiilto 42.36 0.07.07 55.11 54.80
11 Lyytinen Tiina SuoVa 42.40 0.07.11 54.73 54.42
12 Mäenpää Katri SoJy 42.51 0.07.22 54.20 53.89
13 Väätäinen Hanna KuoSu 43.09 0.07.40 53.52 53.22
14 Ketola Heli Koovee 43.10 0.07.41 53.21 52.91
15 Nykänen Tarja JoKu 44.40 0.09.11 51.14 50.85
16 Multala Sanna KuoSu 45.16 0.09.47 50.18 49.90
17 Lång Maija KuoSu 48.18 0.12.49 46.76 46.50
18 Grankull Jaana Kronan 49.31 0.14.02 45.36 45.10
19 Wolff Charlotta Raseborg 51.10 0.15.41 43.64 43.40
20 Sorri Katja S-JKL 51.32 0.16.03 43.09 42.85
21 Heino Sanna Pohjant 51.34 0.16.05 42.81 42.57
22 Löfbacka Sanna KPV 52.09 0.16.40 42.09 41.85
23 Goman Annukka VePo 53.34 0.18.05 40.74 40.51
24 Nyholm Tanja KaRa 55.28 0.19.59 39.11 38.89
25 Lauri Laura OH 56.03 0.20.34 38.48 38.26
26 Komulainen Niina KaSu 56.48 0.21.19 37.75 37.53
27 Leiniö Sari HS 1.02.45 0.27.16 33.96 33.77
28 Laurila Milla Trian 1.14.22 0.38.53 28.49 28.33
29 Kyläkoski Reetta TuS 1.23.49 0.48.20 25.12 24.98
Kela Merja OulRe KES -

Sarja D45B
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahoniemi Riikka HyRa 38.27 0.00.00 33.00 33.00
2 Kallio Terhi S-JKL 40.25 0.01.58 30.87 30.87
3 Holster-Hemmi Mervi Pohjant 41.14 0.02.47 29.75 29.75
4 Kallio-Könnö-Musse Riia HS 45.32 0.07.05 26.47 26.47
5 Halonen Katja SäynSa 50.52 0.12.25 23.28 23.28
6 Ikola Reeta LeSi 52.13 0.13.46 22.27 22.27
7 Evans Anneli SoJy 54.24 0.15.57 20.99 20.99
8 Nokka Katja Rasti88 55.22 0.16.55 20.24 20.24
9 Lehtonen Raisa SiiRa 59.13 0.20.46 18.57 18.57
10 Salonen Merja SoJy 1.04.03 0.25.36 16.84 16.84

Sarja D50A
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 35.10 0.00.00 62.21 60.18
2 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 37.59 0.02.49 57.11 55.25
3 Haataja Mirka YlikNM 39.32 0.04.22 54.41 52.64
4 Laurila Anneli Trian 41.42 0.06.32 51.15 49.48
5 Pikkarainen Anu HS 41.53 0.06.43 50.49 48.84
6 Palmen Virpi EsSu 43.12 0.08.02 48.53 46.94
7 Heikkinen Anniina VeVe 44.01 0.08.51 47.21 45.67
8 Guseff Virpi HirvHe 44.55 0.09.45 45.86 44.36
9 Hagman Terése Trian 48.12 0.13.02 42.36 40.98
10 Oikkonen Mirka OH 48.34 0.13.24 41.67 40.30
11 Lintunen Sirpa SiiRa 50.06 0.14.56 40.03 38.72
12 Viitanen Kirsi OH 51.51 0.16.41 38.32 37.07
13 Haverinen Tuula KaSu 52.30 0.17.20 37.50 36.28
14 Halme Kaisa HiKi 53.02 0.17.52 36.78 35.58
15 Kahelin Anne S-JKL 53.58 0.18.48 35.81 34.64
16 Gretschel Anu KEV 55.41 0.20.31 34.38 33.25
17 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 56.31 0.21.21 33.55 32.45
18 Päivike Satu RaPi 57.43 0.22.33 32.53 31.47
19 Laurila Sari SalRe 1.03.09 0.27.59 29.45 28.48

Sarja D50B
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Tuula KeKaRa 35.07 0.00.00 40.85 36.65
2 Filipsson-Korento Lena OK77 39.12 0.04.05 36.09 32.38
3 Pellikka Katja HiKi 40.14 0.05.07 34.68 31.11
4 Salonen Eeva-Liisa Koovee 41.30 0.06.23 33.15 29.74
5 Vallema Tanja VeVe 42.24 0.07.17 31.99 28.70
6 Vikström Liisa Pihkan 42.38 0.07.31 31.35 28.13
7 Pakkala Pigga S-JKL 43.44 0.08.37 30.12 27.02
8 Sutela Sanna PuolRy 48.08 0.13.01 26.96 24.18
9 Hauhia Eija RaJu 52.34 0.17.27 24.31 21.81
10 Tuomisto Maarit JäPa 1.05.39 0.30.32 19.17 17.20
11 Klemettinen Ulla S-JKL 1.06.16 0.31.09 18.69 16.77
12 Eronen Päivi KaRa 1.25.27 0.50.20 14.27 12.80

Sarja D55A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Eija EsSu 38.54 0.00.00 54.11 53.82
2 Lotvonen Arja LaiVe 40.01 0.01.07 52.31 52.03
3 Savolainen Paula PR 40.02 0.01.08 52.00 51.72
4 Kekäläinen Kaija HS 41.15 0.02.21 50.18 49.91
5 Lassila Päivi RasTiimi 41.34 0.02.40 49.52 49.25
6 Ekdahl Pirkko NiS 42.23 0.03.29 48.29 48.03
7 Juote Taina Pihkan 43.05 0.04.11 47.23 46.98
8 Valjakka Leena Navi 45.01 0.06.07 44.94 44.70
9 Perkkalainen Johanna EE 45.22 0.06.28 44.34 44.10
10 Torri-Tuominen Mari Pihkan 45.41 0.06.47 43.78 43.54
11 Henttonen Elina HirvHe 45.53 0.06.59 43.33 43.10
12 Strandberg Annika Femman 45.59 0.07.05 42.98 42.75
13 Hokajärvi Raili Pohjant 46.30 0.07.36 42.25 42.02
14 Hakkarainen Riitta RaKaS 48.28 0.09.34 40.30 40.08
15 Koskela Sari RaJu 49.54 0.11.00 38.90 38.70
16 Piispanen Eija OuHu 55.12 0.16.18 34.96 34.77
17 Jurvakainen Tuija RasHy 55.55 0.17.01 34.30 34.12
18 Paalanen Anne RR 57.29 0.18.35 33.16 32.98
19 Meriläinen-Ruokolainen Eija NurmSe 58.24 0.19.30 32.44 32.27
20 Karjalainen Eija SoJy 59.22 0.20.28 31.72 31.55
21 Paronen Hanna IHR 1.01.55 0.23.01 30.22 30.06
22 Haajanen Ulrika Raseborg 1.04.21 0.25.27 28.90 28.74
23 Leppänen Satu HirvHe 1.05.14 0.26.20 28.33 28.17
24 Punta Eeva KR 1.05.23 0.26.29 28.08 27.93
25 Friman Rose-Maj Solf 1.10.19 0.31.25 25.95 25.81
26 Launis Teija Raus 1.14.31 0.35.37 24.33 24.20
27 Hyytiäinen Tarja RaPi 1.23.18 0.44.24 21.62 21.50
Jokikokko Tarja OuTa HYL -

Sarja D55B
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllys Leena Lynx 36.57 0.00.00 36.15 33.34
2 Hirvonen Auli KeKaRa 37.59 0.01.02 34.76 32.06
3 Alvoittu Hanna ViPa 39.47 0.02.50 32.80 30.25
4 Partanen Tuula RasHy 40.24 0.03.27 31.92 29.43
5 Wickholm Petra Trian 42.21 0.05.24 30.08 27.74
6 Hovikorpi Auli Keihäs 43.24 0.06.27 29.00 26.74
7 Lankinen Tuula RasHy 44.58 0.08.01 27.65 25.50
8 Mannonen Anu TuS 45.34 0.08.37 26.94 24.85
9 Pelkonen Päivi KeKaRa 49.14 0.12.17 24.62 22.71
10 Mikkanen Pirita Raus 50.27 0.13.30 23.72 21.88
11 Bergman Heidi OH 51.53 0.14.56 22.77 21.00
12 Larikka Tiina SuJu 53.26 0.16.29 21.82 20.13
13 Toivola Saija RaVa 57.13 0.20.16 20.11 18.55
14 Shemeikka Taina HPV 59.31 0.22.34 19.07 17.59

Sarja D60A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vehomäki Pirkko ORa 36.19 0.00.00 48.11 47.63
2 Lallo Tuula Trian 36.32 0.00.13 47.52 47.04
3 Oikarinen Sirkka TP 36.42 0.00.23 46.99 46.52
4 Anttonen Päivi ViPa 37.59 0.01.40 45.10 44.65
5 Rantala Maj-Lis KPV 39.10 0.02.51 43.45 43.01
6 Uusitalo Hannele LoJa 39.15 0.02.56 43.07 42.63
7 Kokkila Marita EsSu 39.43 0.03.24 42.27 41.85
8 Malinen Paula KaSu 40.28 0.04.09 41.21 40.79
9 Mattila Airi KPV 42.55 0.06.36 38.59 38.20
10 Lahtinen Terttu IHR 42.59 0.06.40 38.27 37.88
11 Pajunen Tarja Navi 43.21 0.07.02 37.68 37.30
12 Juga Liisa KeU 44.16 0.07.57 36.64 36.27
13 Hautala Päivi RaJu 45.51 0.09.32 35.13 34.77
14 Lukander Hilkka RaPi 47.33 0.11.14 33.63 33.29
15 Leskinen Tiina Lynx 48.52 0.12.33 32.49 32.17
16 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 49.14 0.12.55 32.02 31.70
17 Kuisma Tuula SomEsa 49.26 0.13.07 31.66 31.34
18 Humalamäki Marja ÄhtU 54.10 0.17.51 28.68 28.39
19 Äijälä Merja Navi 56.56 0.20.37 27.09 26.82
20 Antila Suvi PäLuLu 1.00.03 0.23.44 25.49 25.24
21 Mäkitalo Liisa KauKa 1.05.37 0.29.18 23.16 22.92
22 Kananen Tuula JRV 1.13.24 0.37.05 20.55 20.34
Runesson Lena SWE HYL -
Toivanen Tuula RaN KES -

Sarja D60B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Kirsi VaRa 30.41 0.00.00 0.00 0.00
2 Mannonen Jaana PertPe 35.05 0.04.24 0.00 0.00
3 Väisänen Annu PuolRy 39.25 0.08.44 0.00 0.00

Sarja D65A
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Aila Hiisi 40.07 0.00.00 48.62 48.46
2 Kekki Päivi KS 41.58 0.01.51 46.14 45.99
3 Heinonen Kaija Pihkan 43.44 0.03.37 43.96 43.82
4 Korpio Aulikki VaHa 43.53 0.03.46 43.49 43.35
5 Räikkönen Anneli RaVa 44.03 0.03.56 43.01 42.87
6 Lähteenmäki Pirjo PR 46.42 0.06.35 40.27 40.14
7 Kuusela Vappu VaKa 47.08 0.07.01 39.61 39.48
8 Haatio Pirkko HS 48.05 0.07.58 38.53 38.41
9 Kangasaho Sirpa HiKi 49.20 0.09.13 37.28 37.16
10 Salmenoja Hely HirvHe 50.17 0.10.10 36.29 36.18
11 Lavikainen Pirjo KangSK 50.18 0.10.11 36.01 35.89
12 Karjalainen Seija LaiVe 50.25 0.10.18 35.65 35.53
13 Soanjärvi Tuija Lynx 51.16 0.11.09 34.78 34.67
14 Wickholm Rita Trian 51.20 0.11.13 34.47 34.36
15 Fred Bodil Femman 51.29 0.11.22 34.10 33.99
16 Parjanne Marja-Liisa EsSu 52.38 0.12.31 33.09 32.98
17 Heinola Helena JoKu 52.41 0.12.34 32.79 32.68
18 Koskenranta Raija JRV 55.09 0.15.02 31.07 30.97
19 Valonen Eila KaRa 1.01.02 0.20.55 27.85 27.76
20 Aaltonen Eeva-Kaarina Brahe 1.02.30 0.22.23 26.97 26.88
21 Hyvönen Eija NurmSe 1.17.24 0.37.17 21.60 21.53
Sivén Hannele ÄhtU KES -

Sarja D65B
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Seija PoRa 33.07 0.00.00 28.56 26.86
2 Karvonen Pirjo SuSi 39.11 0.06.04 23.83 22.41
3 Sepponen Raija JäPa 41.12 0.08.05 22.38 21.05
4 Hautamäki Leena KortJV 44.08 0.11.01 20.62 19.40
5 Hiltunen Maija SäynSa 45.40 0.12.33 19.67 18.50
6 Kinnula Irma Pohjant 48.57 0.15.50 18.11 17.03
7 Malkki Sisko SaSu 49.15 0.16.08 17.76 16.70
8 Matilainen Eeva SOC 51.27 0.18.20 16.77 15.77
9 Karstunen Rauni MuuRa 54.57 0.21.50 15.49 14.57
10 Anttonen Anna-Maija KaSu 56.36 0.23.29 14.83 13.95
11 Karvonen Pirjo IisVi 59.31 0.26.24 13.90 13.08
12 Kosenius Sirkka-Liisa RiSu 1.02.53 0.29.46 12.97 12.20
13 Ketola Pirjo SalRe 1.17.14 0.44.07 10.41 9.79

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 25.59 0.00.00 47.72 47.27
2 Ketola Sirkka SaPu 26.03 0.00.04 47.35 46.90
3 Koivula Sirpa HS 27.41 0.01.42 44.33 43.90
4 Halme Ritva KiimU 28.42 0.02.43 42.54 42.13
5 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 30.15 0.04.16 40.14 39.76
6 Saari Irmeli HirvHe 30.18 0.04.19 39.87 39.48
7 Lakanen Sirpa RaKaS 30.40 0.04.41 39.18 38.80
8 Laitinen Hellevi EsAk 31.09 0.05.10 38.37 38.00
9 Huttunen Kristiina SäynSa 31.45 0.05.46 37.44 37.08
10 Kajava Ritva HlS 32.12 0.06.13 36.72 36.37
11 Pöntinen Tuula Navi 33.17 0.07.18 35.33 34.99
12 Venäläinen Kaija VaHa 36.22 0.10.23 32.16 31.85
13 Kanste Helena PeRa 36.58 0.10.59 31.46 31.16
14 Erkinheimo Ritva KortJV 37.42 0.11.43 30.68 30.39
15 Mononen Ritva HlS 39.12 0.13.13 29.34 29.06
15 Pelkonen Maija OSVA 39.12 0.13.13 29.34 29.06
17 Haase Tuula OH 40.12 0.14.13 28.29 28.02
18 Kela Mirja OulRe 40.14 0.14.15 28.11 27.84
19 Köngäs Kaarina PuolRy 41.15 0.15.16 27.26 27.00
20 Soikkeli Orvokki KanSu 42.44 0.16.45 26.17 25.92
21 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 43.50 0.17.51 25.36 25.12
22 Kukkonen Marja RaKaS 45.13 0.19.14 24.44 24.21
23 Taitto Annikka SKVuoksi 46.32 0.20.33 23.62 23.39
24 Hanhela Raili KiimU 47.48 0.21.49 22.86 22.64
25 Tukiainen Marja HyRa 48.56 0.22.57 22.20 21.98
26 Lindqvist Ulla RaKaS 50.11 0.24.12 21.51 21.31
27 Törrö Maria-Leena VaHa 53.50 0.27.51 19.94 19.75
28 Lainkari Aino JRV 58.44 0.32.45 18.16 17.99
29 Päivinen Marja KeKaRa 1.12.33 0.46.34 14.62 14.48
Verha Maija VaRa HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 24.57 0.00.00 38.70 38.14
2 Ketola Paula LoJa 26.03 0.01.06 36.67 36.14
3 Muikku Rauni Navi 26.21 0.01.24 35.86 35.34
4 Koskinen Marja-Terttu VaHa 31.15 0.06.18 29.90 29.47
5 Nurmi Raija RaLu 35.31 0.10.34 26.02 25.65
6 Kuutti Kirsti PertPe 36.15 0.11.18 25.21 24.85
7 Aatsinki Mirja VePo 36.35 0.11.38 24.70 24.34
8 Ahonen Ulla HlS 36.38 0.11.41 24.38 24.03
9 Mattila Riitta RasKa 37.59 0.13.02 23.24 22.91
10 Torp Tytti HS 40.34 0.15.37 21.51 21.20
11 Valkonen Leena Hanka 41.59 0.17.02 20.53 20.24
12 Ohramaa Tuula Jyry 42.14 0.17.17 20.17 19.88
13 Sulander Mirja-Liisa EE 47.04 0.22.07 17.88 17.62
14 Peltola Hilkka SuJu 56.00 0.31.03 14.84 14.63
15 Viiri Rauni HirvHe 58.53 0.33.56 13.94 13.74

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Elli KeKaRa 30.17 0.00.00 36.10 36.26
2 Kallio Tuija RaTU 37.19 0.07.02 28.57 28.69
3 Piskonen Leena Navi 39.22 0.09.05 26.38 26.50
4 Kirkkala Aino SuosmSa 41.56 0.11.39 24.12 24.22
5 Pekkarinen Eila KeU 52.30 0.22.13 18.74 18.82
6 Ruisaho Eila EE 53.38 0.23.21 17.84 17.91
Ruusunen Marja-Liisa EE HYL -

Sarja D17-20B
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukusa Anni Iisu 43.15 0.00.00 8.47 8.39
2 Väisänen Iida-Maria KR 44.54 0.01.39 7.55 7.48
3 Sirviö Taija YllRa 49.59 0.06.44 6.23 6.17

Sarja D16B
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Evans Lidia SoJy 33.32 0.00.00 39.76 38.35
2 Multala Moona RR 36.22 0.02.50 35.98 34.70
3 Romppainen Piia HyRa 37.34 0.04.02 34.16 32.95
4 Goman Matleena Pohjant 39.26 0.05.54 31.91 30.78
5 Pitkänen Anni KEV 46.32 0.13.00 26.51 25.57
6 Leinonen Siiri KaSu 46.56 0.13.24 25.75 24.83
7 Pirinen Oona KeKaRa 50.03 0.16.31 23.64 22.81
8 Kärnä Alisa SonPa 53.34 0.20.02 21.63 20.86
9 Laakso Evena RasKu 59.01 0.25.29 19.20 18.52

Sarja D14A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Hetaliina KeuKi 30.19 0.00.00
2 Kajander Saana Trian 30.42 0.00.23
3 Papinaho Enne KeuKi 32.18 0.01.59
4 Kuusikko Kiia Pohjant 33.35 0.03.16
5 Lång Emma KuoSu 33.55 0.03.36
6 Heikkinen Hilla SoJy 34.27 0.04.08
7 Lehtonen Lilja SKUusi 35.49 0.05.30
8 Miettinen Iida Pihkan 40.28 0.10.09