FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pitkä matka (epäviralliset tulokset)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Tuomas SKVuoksi 1.35.47 0.00.00 104.43
2 Linnainmaa Tero KyRa 1.36.24 0.00.37 103.18
3 Tuomala Misa S-JKL 1.37.09 0.01.22 101.81
4 Uusitalo Jyri PelPo 1.37.25 0.01.38 100.97
5 Saarela Ville-Petteri KemU 1.39.42 0.03.55 98.10
6 Häkkinen Janne S-JKL 1.41.24 0.05.37 95.90
7 Toivonen Eevert PirHi 1.42.02 0.06.15 94.76
8 Aikio Santeri KEV 1.43.28 0.07.41 92.91
9 Reponen Tommi S-JKL 1.48.01 0.12.14 88.49
10 Martikainen Juha KEV 1.49.22 0.13.35 86.88
11 Tunis Staffan Femman 1.49.42 0.13.55 86.11
12 Tervala Miska RaVa 1.49.43 0.13.56 85.59
13 Tauriainen Teemu KEV 1.49.53 0.14.06 84.96
14 Pukema Hannu-Pekka S-2000 1.50.01 0.14.14 84.35
15 Linnainmaa Lauri KyRa 1.55.32 0.19.45 79.84
16 Häkkinen Kalle S-JKL 2.01.33 0.25.46 75.43
17 Schroderus Santeri Pohjant 2.02.15 0.26.28 74.55
18 Leinonen Lauri Pohjant 2.03.41 0.27.54 73.23
19 Heinonen Jouni VaHa 2.21.05 0.45.18 63.81
Linna Matti S-JKL HYL -
Poell Matthias AUT HYL -
Huila Joona Hiisi KES -
Saari Aki PoRa KES -
Schroderus Samuli Pohjant KES -
Sundelin Peter Femman KES -
Toivanen Elmeri KS KES -
Vainio Eero-Matti MSParma KES -
Walheim Sixten SWE KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Koskela Salla LHR 1.08.50 0.00.00 104.82
2 Pesu Mervi RR 1.12.46 0.03.56 98.28
3 Turunen Marjut SKVuoksi 1.12.47 0.03.57 97.38
4 Vääränen Sari KS 1.15.01 0.06.11 93.63
5 Reponen Milka HU 1.15.12 0.06.22 92.56
6 Räisänen Noora SalRe 1.18.18 0.09.28 88.08
7 Suutari Mirka KS 1.18.35 0.09.45 86.95
8 Niittymäki Johanna Koovee 1.18.57 0.10.07 85.74
9 Pusa Sanna HU 1.21.56 0.13.06 81.84
10 Tunis Pernilla Femman 1.21.58 0.13.08 81.04
11 Toivonen Alma KuoSu 1.24.57 0.16.07 77.44
12 Tahvanainen Venla EsSu 1.31.57 0.23.07 70.85
13 Lotvonen Essi LaiVe 1.44.34 0.35.44 61.69
14 Bergman Marjo OH 1.55.49 0.46.59 55.15
15 Heiskanen Terhi SonPa 1.58.38 0.49.48 53.31
16 Haataja Marianna KEV 2.12.06 1.03.16 47.39
Korhonen Julia LappRi KES -
Hämäläinen Reetta KaSu HYL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Erno-Kalle SonPa 27.16 0.00.00
2 Jaama Ilmar EST 27.46 0.00.30
3 Peltonen Lasse KS 30.14 0.02.58
4 Aho Rauli VaHa 31.53 0.04.37
5 Riissanen Miska EsAk 33.58 0.06.42
6 Aikio Valtteri KEV 36.39 0.09.23
7 Muotka Miika OH 36.54 0.09.38
8 Gretschel Eino KaSu 37.57 0.10.41
9 Klemettinen Simo S-JKL 43.55 0.16.39
10 Passila Veeti HU-46 44.46 0.17.30

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolkkinen Tuukka SoJy 16.10 0.00.00
2 Pesu Akseli PirHi 17.38 0.01.28
3 Riissanen Pyry EsAk 18.04 0.01.54
4 Toivonen Nuutti RR 22.49 0.06.39
5 Mukkala Jonne KR 28.53 0.12.43
6 Triipponen Vetja KuPe 38.01 0.21.51

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 23.09 0.00.00
2 Pylvänäinen Jere KS 32.09 0.09.00
3 Juntunen Henrik KR 32.27 0.09.18

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Vilma PirHi 28.15 0.00.00
2 Ekström Lotte-Line MSParma 28.48 0.00.33
3 Holopainen Oili S-2000 31.12 0.02.57
4 Ojanaho Ansa-Lotta OH 31.35 0.03.20
5 Ruutiainen Helmi SalRe 32.30 0.04.15
6 Viitasaari Liina KoS 34.32 0.06.17
7 Linnainmaa Katja PäLuLu 35.53 0.07.38
8 Kärnä Emmi SonPa 36.48 0.08.33
9 Lavonen Sanni MiehVi 38.13 0.09.58
10 Gretschel Liisa KaSu 41.50 0.13.35
11 Virtanen Reeta HlS 42.41 0.14.26
12 Juntunen Marikki KR 45.01 0.16.46
13 Triipponen Vanni KuPe 48.46 0.20.31
14 Olkkonen Veera PirHi 49.39 0.21.24
15 Hyyppä Liina KoS 1.07.04 0.38.49

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hoskari Sanni RasKe 19.06 0.00.00
2 Ojanaho Eeva-Liina OH 20.59 0.01.53
3 Naskali Johanna KyRa 21.35 0.02.29
4 Rissanen Venny SonPa 22.26 0.03.20
5 Pitkänen Anni KEV 23.04 0.03.58
6 Juntunen Hertta KR 24.25 0.05.19
7 Linnainmaa Annukka PäLuLu 24.52 0.05.46
8 Myllymäki Matilda KoS 34.21 0.15.15
Outinen Katariina KyS HYL -
Laitamäki Lotta HlT HYL -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 21.10 0.00.00
2 Pesu Lotta PirHi 30.28 0.09.18
3 Riissanen Viivi EsAk 2.14.03 1.52.53

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Achermann Therese SUI 1.06.50 0.00.00

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karhumäki Tuomas Pihkan 55.46 0.00.00