FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM pitkä Satakunta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Detkov Sergei Hiisi 1.22.43 0.00.00 82.01
2 Pohjala Johannes Hiisi 1.25.25 0.02.42 77.93
3 Mieskoski Kimmo RaLu 1.34.10 0.11.27 69.34
4 Kauppi Mikael RaLu 1.37.23 0.14.40 65.74
5 Koskinen Roope Hiisi 1.41.52 0.19.09 61.60
6 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.53.09 0.30.26 54.33
7 Uotila Juho Hiisi 1.59.53 0.37.10 50.22
8 Raitoharju Matti RaLu 2.51.55 1.29.12 34.28
Seppä Jussi SuSe KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajisto Teemu KanSu 1.14.52 0.00.00 64.69
1 Siivonen Rami RaLu 1.14.52 0.00.00 64.69
3 Lehtonen Eero UlvUra 1.14.54 0.00.02 61.43
4 Jonkka Jari RasKa 1.23.48 0.08.56 53.46
5 Tiirikainen Taneli UlvUra 1.24.20 0.09.28 51.69
6 Rintala Rami Hiisi 1.24.36 0.09.44 50.09
7 Asikainen Timo Hiisi 1.37.33 0.22.41 42.20
Känsäkangas Jari RasKa EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöysti Tapio RasKa 1.11.00 0.00.00 53.66
2 Haikonen Jyrki UlvUra 1.19.53 0.08.53 46.67
3 Mäkipää Kalevi Hiisi 1.20.16 0.09.16 45.43
4 Kyllästinen Jyri RaLu 1.20.40 0.09.40 44.19
5 Ojala Marko UlvUra 1.21.30 0.10.30 42.74
6 Uusi-Pietilä Janne RaLu 1.22.27 0.11.27 41.26
7 Silander Mika RaLu 1.28.44 0.17.44 37.42
8 Laurila Hemmo KodisjKa 1.32.48 0.21.48 34.90
Yli-Sipilä Kai LLuja EIL -
Kuusisto Roope SuSe EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarkkanen Matti UlvUra 1.13.35 0.00.00 44.24
2 Pihala Mika RaLu 1.14.11 0.00.36 43.15
3 Mattila Vesa Hiisi 1.17.09 0.03.34 40.79
4 Heino Ismo RasKa 1.18.41 0.05.06 39.30
5 Kuusholma Ari Hiisi 1.21.17 0.07.42 37.38
6 Oksanen Jukka RasKa 1.30.30 0.16.55 32.97
7 Rapeli Pekka RaLu 1.38.59 0.25.24 29.60
8 Jutila Veli-Matti RasKa 2.01.29 0.47.54 23.67
Rapeli Timo RaLu HYL -
Vehkala Seppo SiikSi KES -
Lahdenmäki Pertti UlvUra EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Teittinen Matti Hiisi 1.08.22 0.00.00 22.41
2 Laitinen Jorma RaLu 1.13.17 0.04.55 19.34
3 Virtanen Jukka RasKa 1.45.04 0.36.42 12.39

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttas Ari Hiisi 1.01.20 0.00.00 55.96
2 Keskitalo Jukka LLuja 1.02.59 0.01.39 53.75
3 Mannila Tapio RasKa 1.05.25 0.04.05 51.03
4 Pulkkinen Erkki RaLu 1.08.57 0.07.37 47.74
5 Valtanen Simo HinnYr 1.13.02 0.11.42 44.43
6 Mykrälaakso Pentti PunKu 1.14.09 0.12.49 43.13
7 Nummi Esko PunKu 1.16.18 0.14.58 41.30
8 Knuutila Mikko Hiisi 1.20.53 0.19.33 38.38
9 Laakso Antero PunKu 1.21.04 0.19.44 37.72
10 Lehtovirta Timo RasKa 1.27.44 0.26.24 34.32
11 Rintala Hannu Hiisi 1.30.55 0.29.35 32.60
12 Juura Esa KanSu 1.33.52 0.32.32 31.08

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vainiomäki Kauko SuSe 49.40 0.00.00 51.27
2 Mäkiniemi Esko PunKu 52.26 0.02.46 48.14
3 Kares Olli Hiisi 55.43 0.06.03 44.90
4 Nurminen Markku SuosmSa 56.31 0.06.51 43.87
5 Turunen Erkki SuSe 57.16 0.07.36 42.90
6 Lakkinen Keijo SuSe 59.28 0.09.48 40.93
7 Mäkipää Veikko SuSe 59.29 0.09.49 40.55
8 Varjonen Heikki RaLu 59.39 0.09.59 40.06
9 Hirvelä Reijo PunKu 1.05.56 0.16.16 35.90
10 Eklund Ralf RaLu 1.08.53 0.19.13 34.03
11 Hakanen Kai ValSu 1.11.26 0.21.46 32.50
12 Lylynperä Jarmo SuSe 1.16.32 0.26.52 30.04
13 Lehtinen Esa RaLu 1.17.02 0.27.22 29.56
14 Jakobsson Markus RasKa 1.18.42 0.29.02 28.65
15 Nurminen Hannu Hiisi 1.36.03 0.46.23 23.24
16 Sundell Matti Hiisi 1.42.06 0.52.26 21.64
Ylikoski Erkki KanSu KES -
Hannukainen Raimo KanSu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Pentti KanSu 43.28 0.00.00 46.11
2 Hämäläinen Seppo KanSu 46.29 0.03.01 42.62
3 Mäkelä Harri SuSe 51.25 0.07.57 38.08
4 Ketamo Juhani SuSe 51.33 0.08.05 37.53
5 Hiirijoki Pentti SuSe 51.38 0.08.10 37.02
6 Tiitola Tero RasKa 52.47 0.09.19 35.78
7 Jääskeläinen Esko Hiisi 54.11 0.10.43 34.43
8 Järvenpää Heikki ParkU 57.08 0.13.40 32.24
9 Inkinen Lasse Hiisi 57.14 0.13.46 31.78
10 Kärkkäinen Antero RaLu 58.21 0.14.53 30.78
11 Rintala Paavo Palo-88 1.01.11 0.17.43 28.98
12 Rantanen Ismo Palo-88 1.03.48 0.20.20 27.43
13 Hieta Lauri KanSu 1.06.02 0.22.34 26.15
Euren Pertti RasKa KES -
Varheensalo Altti RasKa EIL -
Mäkivaara Olavi RasKa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elonen Matti RaLu 45.03 0.00.00 44.75
2 Eilu Kalevi RaLu 47.16 0.02.13 42.02
3 Kaasalainen Oiva SuSe 49.08 0.04.05 39.80
4 Jonkka Arvo RasKa 50.59 0.05.56 37.77
5 Kuusisto Seppo RaLu 52.55 0.07.52 35.82
6 Heerman Stig RaLu 53.10 0.08.07 35.08
7 Nurmi Timo Hiisi 57.53 0.12.50 31.70
8 Rintala Pentti Hiisi 1.01.38 0.16.35 29.28
9 Valtonen Teuvo Hiisi 1.02.00 0.16.57 28.62
10 Mattila Kalervo RasKa 1.05.56 0.20.53 26.45
Aronen Osmo RasKa KES -
Nurmi Pekka RaLu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siivonen Jukka RasKa 57.06 0.00.00 32.40
2 Rosenqvist Onni SuosmSa 59.04 0.01.58 30.38
3 Helariutta Eero RasKa 1.07.57 0.10.51 25.59
4 Harju Seppo RasKa 1.10.27 0.13.21 23.89
5 Erkkilä Raimo SuosmSa 1.11.51 0.14.45 22.66
6 Collin Matti ValSu 1.21.15 0.24.09 19.35
Jokinen Tauno SuosmSa EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Ville SuSe 1.21.32 0.00.00 43.11
2 Haapakoski Heikki RasKa 1.23.28 0.01.56 38.96
3 Leppimäki Ilari Hiisi 2.39.11 1.17.39 18.77

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juhala Riku Hiisi 1.08.59 0.00.00 58.42
2 Sundelin Ville RasKa 1.11.02 0.02.03 55.31
3 Willman Hermanni RasKa 1.12.26 0.03.27 52.85
4 Pöyhönen Petja RasKa 1.12.43 0.03.44 51.26
5 Niemi Mikael RaLu 1.17.59 0.09.00 46.51
Mäkelä Pekka RasKa KES -
Mäkelä Antti RasKa KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuominen Juho KanSu 55.49 0.00.00 41.76
2 Mäkinen Tuukka LLuja 58.06 0.02.17 39.36
3 Jutila Konsta RasKa 1.12.22 0.16.33 31.00
4 Annila Veikka RaLu 1.12.51 0.17.02 30.19
5 Vähä-Savo Lauri UlvUra 1.15.51 0.20.02 28.42
6 Ruusunen Pyry RaLu 1.16.23 0.20.34 27.65
7 Kukkula Tommi RasKa 1.16.57 0.21.08 26.88
8 Leppimäki Jukka Hiisi 1.37.45 0.41.56 20.71
Satama Joni KanSu HYL -
Lohikoski Roope RasKa EIL -
Lahdenmäki Ville RasKa EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ruuhiala Roope Hiisi 19.59 0.00.00
2 Kaihtela Juuso RaLu 25.56 0.05.57
3 Haikonen Aaro UlvUra 26.36 0.06.37
Kanerva Santtu SuSe EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtimäki Janne Hiisi 26.31 0.00.00
2 Mäkilä Samuli RasKa 33.06 0.06.35
Tuominen Oskari Hiisi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lohtander Aleksi RaLu 13.45 0.00.00
2 Willman Iivari RasKa 15.39 0.01.54
3 Tiirikainen Ville UlvUra 19.23 0.05.38
4 Imberg Viljami RasKa 20.30 0.06.45
5 Lähteenmäki Juho KanSu 21.51 0.08.06
6 Jutila Pietu RasKa 22.39 0.08.54
7 Yli-Sipilä Juho LLuja 22.46 0.09.01
8 Seppälä Alvar LLuja 23.42 0.09.57
9 Niemensivu Timi RaLu 26.54 0.13.09
10 Willman Pyry RasKa 27.28 0.13.43
11 Nummi Luukas PunKu 28.05 0.14.20
12 Kyllästinen Iiro RaLu 30.07 0.16.22
13 Seppälä Frans LLuja 32.10 0.18.25
14 Teini Taneli RaLu 51.53 0.38.08

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Willman Kasperi RasKa 17.37 0.00.00
2 Horelli Felix KoKV 19.36 0.01.59
3 Kallioniemi Jami RaLu 20.27 0.02.50
4 Murto Aleksi RasKa 20.52 0.03.15
5 Lehtonen Elias UlvUra 21.34 0.03.57
6 Teini Viljami RaLu 25.36 0.07.59
7 Haikonen Ilmo UlvUra 29.02 0.11.25
Nummi Leevi PunKu EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallioniemi Justus RaLu 25.20 0.00.00
2 Niemensivu Roni RaLu 30.42 0.05.22
3 Tuominen Rami KanSu 33.30 0.08.10
4 Husari Hermanni KanSu 36.28 0.11.08

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaskinen Mira RasKa 1.00.58 0.00.00 72.32
2 Jokela Emmi SuSe 1.04.11 0.03.13 67.23
3 Autio Päivi Hiisi 1.06.20 0.05.22 63.62
4 Laitinen Anna RaLu 1.16.14 0.15.16 54.12
5 Liuha Elina SuSe 1.34.56 0.33.58 42.47
6 Uusikartano Hanna KodisjKa 1.37.57 0.36.59 40.19
7 Raitoharju Jenni RaLu 1.49.40 0.48.42 35.04
Gustafsson Piia RaLu HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Reija RaLu 1.03.33 0.00.00 58.66
2 Seppänen Katja Hiisi 1.12.11 0.08.38 47.77
3 Laine Anu RasKa 1.19.21 0.15.48 39.93

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Sipilä Kati LLuja 50.49 0.00.00
2 Matintalo Terhi LLuja 51.31 0.00.42

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Sari Hiisi 53.36 0.00.00 44.34
2 Mäkelä Tiina RaTU 56.14 0.02.38 39.09
3 Jokela Outi SuSe 1.40.08 0.46.32 20.17

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Teini Heli RaLu 52.50 0.00.00 41.49
2 Kuusholma Tiina Hiisi 54.37 0.01.47 38.12
3 Nummikoski Maarit RasKa 1.05.29 0.12.39 30.12
4 Aarikka-Ruuhiala Päivi Hiisi 1.09.12 0.16.22 26.92

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 47.06 0.00.00 58.05
2 Saari Marita SuSe 49.09 0.02.03 54.44
3 Juura Maarit KanSu 57.25 0.10.19 45.58
4 Luovula Pia SuosmSa 57.49 0.10.43 44.25
5 Virtanen Marjo Hiisi 1.02.27 0.15.21 40.03
6 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 1.06.10 0.19.04 36.90
7 Koskialho Elisabeth RaLu 1.09.53 0.22.47 34.10
Hannukainen Anne KanSu KES -
Turunen Päivi-Kaarina SuSe EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurminen Aila Hiisi 1.00.18 0.00.00 33.46
1 Siuko Anja SuSe 1.00.18 0.00.00 33.46
3 Korpinen Paula RaLu 1.04.00 0.03.42 28.37
4 Mäkelä Oivi SuSe 1.04.41 0.04.23 26.51

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 48.52 0.00.00 42.67
2 Kaasalainen Tuula SuSe 55.44 0.06.52 35.54
3 Piiparinen Seija RasKa 59.43 0.10.51 31.43
4 Soikkeli Orvokki KanSu 1.21.20 0.32.28 21.79

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 52.24 0.00.00
2 Mattila Riitta RasKa 1.19.02 0.26.38

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirkkala Aino SuosmSa 59.28 0.00.00
2 Erkkilä Aino SuosmSa 1.32.31 0.33.03
Lehtikangas Mirja RasKa KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltomäki Elli RasKa 1.05.49 0.00.00 80.25
2 Lylynperä Katri SuSe 1.08.43 0.02.54 73.98
3 Annila Silja RaLu 1.15.13 0.09.24 64.95
Kuusela Tuija RasKa KES -
Teini Emilia RaLu KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Noora Hiisi 42.26 0.00.00 63.37
2 Pöyhönen Saina Hiisi 45.46 0.03.20 57.28
3 Haapakoski Tiina RasKa 50.23 0.07.57 50.70
4 Isolähteenmäki Pia RasKa 52.56 0.10.30 46.99
5 Ruuhiala Sanni Hiisi 1.04.27 0.22.01 37.55
6 Reuna Laura Hiisi 1.16.53 0.34.27 30.60
Mikkola Heidi KanSu HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Emmi SiikSi 54.09 0.00.00 32.35
2 Lähteenmäki Iida KanSu 59.18 0.05.09 28.07
3 Silvanto Heidi RasKa 1.07.07 0.12.58 23.49
4 Mähönen Venla KanSu 1.10.00 0.15.51 21.27

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Susanna L-LL 22.15 0.00.00
2 Pihala Jemina RaLu 29.37 0.07.22
3 Tuominen Heli KanSu 31.20 0.09.05
4 Vehkala Eveliina SiikSi 32.00 0.09.45
5 Lagerroos Milla UlvUra 32.36 0.10.21
6 Mähönen Helka KanSu 39.34 0.17.19
Uusi-Pietilä Säde RaLu EIL -
Rantala Jasmiina RaLu EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiittanen Maija UlvUra 20.02 0.00.00
2 Koivunen Nea RasKa 30.19 0.10.17
3 Valtonen Milla EKU 42.20 0.22.18
4 Nurmo Katariina PunKu 54.05 0.34.03
Mattila Pipsa Hiisi EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkinen Tuuli LLuja 16.39 0.00.00
2 Tuominen Mari KanSu 18.37 0.01.58
3 Haikonen Sanni UlvUra 19.34 0.02.55
4 Silander Iida-Maria RaLu 20.50 0.04.11
5 Murto Anniina RasKa 21.37 0.04.58
6 Nurmo Marjaana PunKu 28.24 0.11.45
7 Annila Helmi RaLu 29.27 0.12.48
8 Jutila Iisa RasKa 30.22 0.13.43
9 Siivonen Alina RaLu 30.32 0.13.53
10 Ojala Aino UlvUra 33.23 0.16.44
11 Pohjolainen Iina LLuja 34.34 0.17.55
12 Vehkala Katariina SiikSi 38.30 0.21.51
Imberg Venla RasKa KES -
Saarisalo Iida EKU EIL -
Jutila Pinja RasKa EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivunen Jutta RasKa 17.25 0.00.00
2 Lohtander Ilona RaLu 20.36 0.03.11
3 Pöysti Nelli RasKa 21.12 0.03.47
4 Nurmo Pauliina PunKu 23.23 0.05.58
5 Yli-Futka Amanda ValSu 24.44 0.07.19
6 Tuhkanen Suvi UlvUra 25.04 0.07.39
7 Husari Hilda KanSu 31.58 0.14.33
8 Vuorinen Saana UlvUra 33.11 0.15.46
9 Vahtola Asta EKU 34.02 0.16.37

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivunen Netta RasKa 22.52 0.00.00
2 Lehtonen Venla UlvUra 24.32 0.01.40
3 Siivonen Kerttu RaLu 26.17 0.03.25
4 Vehkala Anniina SiikSi 26.44 0.03.52
5 Kyllästinen Inka RaLu 29.50 0.06.58
6 Vahtola Eevi EKU 32.10 0.09.18
7 Ojala Aura UlvUra 32.42 0.09.50
8 Sjöblom Lotta NaWi 38.52 0.16.00