FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kankaanpää-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Detkov Sergei Hiisi 1.06.38 0.00.00 84.28
2 Suna Jussi TuMe 1.06.45 0.00.07 83.08
3 Koivisto Matti MSParma 1.08.21 0.01.43 80.10
4 Karjalainen Teemu VaajTe 1.10.15 0.03.37 76.94
5 Kivelä Mikko YKV 1.12.57 0.06.19 73.13
6 Efimov Roman Hiisi 1.15.02 0.08.24 70.16
7 Putaja Pekka SuSe 1.18.14 0.11.36 66.40
8 Huila Joona Hiisi 1.29.35 0.22.57 57.20
9 Haapakoski Heikki RasKa 1.46.09 0.39.31 47.61
10 Seppänen Kari-Pekka RasKa 1.53.40 0.47.02 43.85
11 Jokela Ville SuSe 1.54.53 0.48.15 42.77
Huhtanen Juha LapVi KES -
Vartiainen Juha OrPo KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uitto Juha RasKu 1.03.17 0.00.00
Lavikainen Juho KangSK KES -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Aho Matti L-LL HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Eero UlvUra 1.10.41 0.00.00 56.17
2 Rintala Veli-Matti MSParma 1.18.36 0.07.55 48.61
3 Jonkka Jari RasKa 1.27.08 0.16.27 42.15
4 Suominen Tomi EsSu 1.29.15 0.18.34 39.48
Jarva Jukka OrPo KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pöysti Tapio RasKa 1.05.27 0.00.00 40.30
2 Ojala Marko UlvUra 1.18.42 0.13.15 31.00
3 Kuusisto Roope SuSe 1.20.01 0.14.34 28.02

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parttimaa Timo AngA 1.03.26 0.00.00 62.28
2 Numminen Mika UrjU 1.06.28 0.03.02 58.76
3 Mäki Pekka KangSK 1.09.29 0.06.03 55.55
4 Kerkola Mika SuSi 1.12.20 0.08.54 52.73
5 Oksanen Jukka RasKa 1.17.59 0.14.33 48.32
6 Hauhia Teemu RasKu 1.31.18 0.27.52 40.78
7 Pihala Mika RaLu 1.32.27 0.29.01 39.78
8 Ritvanen Paavo Pihkan 1.33.20 0.29.54 38.91
9 Hakamäki Matti S-JKL 1.34.56 0.31.30 37.78
10 Lassila Petri HlS 1.39.59 0.36.33 35.41
11 Sillanpää Kari MaMa 1.41.58 0.38.32 34.28
12 Haunia Heikki HSU 1.59.50 0.56.24 28.79
Vehkala Seppo SiikSi KES -
Nietosjärvi Tommi Pihkan KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyholm Thomas TP 54.22 0.00.00 42.65
2 Uusikartano Simo TuMe 59.04 0.04.42 37.29
3 Kurikkaoja Kari JalJa 1.13.14 0.18.52 28.49
4 Peltonen Timo SonPa 1.18.37 0.24.15 25.07

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 53.47 0.00.00 57.91
2 Pensas Esko LaihLu 57.24 0.03.37 53.53
3 Helle Markku SaPu 58.22 0.04.35 51.91
4 Virtala Arto LaJy 1.02.02 0.08.15 48.16
5 Keskitalo Jukka LLuja 1.02.32 0.08.45 47.09
6 Rantoja Juha RasKu 1.04.31 0.10.44 44.99
7 Lehtovirta Timo RasKa 1.07.24 0.13.37 42.43
8 Salo Taisto SiikSi 1.15.06 0.21.19 37.52
9 Viinikka Matti KauKa 1.23.15 0.29.28 33.33
10 Ahlqvist Hannu Raus 1.29.10 0.35.23 30.65
Nyman Leif Femman HYL -
Hanttu Ari RaN KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Etu-Huitti Arto MSParma 58.08 0.00.00 53.83
2 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 59.11 0.01.03 52.43
3 Päivänranta Pertti JoKu 1.01.46 0.03.38 49.82
4 Hongisto Keijo LoJa 1.01.57 0.03.49 49.25
5 Högnäs Tore Brahe 1.02.30 0.04.22 48.40
6 Lavikainen Jussi KangSK 1.04.16 0.06.08 46.66
7 Mäkiniemi Esko PunKu 1.07.46 0.09.38 43.87
8 Palttala Pekka TurSa 1.08.09 0.10.01 43.24
9 Varjonen Heikki RaLu 1.09.28 0.11.20 42.04
10 Turunen Erkki SuSe 1.10.07 0.11.59 41.28
11 Ritanotko Markku TuMe 1.12.07 0.13.59 39.77
12 Koskinen Kaj VaHa 1.18.22 0.20.14 36.27
13 Hakanen Kai ValSu 1.23.03 0.24.55 33.91
14 Mäkipää Veikko SuSe 1.26.51 0.28.43 32.13
15 Rautanen Pauli JäPa 1.27.05 0.28.57 31.74
16 Jakobsson Markus RasKa 1.36.16 0.38.08 28.44
17 Karvonen Jorma TarpSu 2.04.59 1.06.51 21.70
Virtanen Jorma Hiisi HYL -
Harju Hannu EsSu KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hillo Heikki VaHa 59.12 0.00.00 45.94
2 Jukkola Seppo RasKa 1.03.06 0.03.54 42.56
3 Jarva Risto OrPo 1.09.06 0.09.54 38.37
4 Korpinen Seppo RR 1.13.00 0.13.48 35.86
5 Lindstedt Tapio OrPo 1.13.18 0.14.06 35.25
6 Varheensalo Altti RasKa 1.14.16 0.15.04 34.33
7 Euren Pertti RasKa 1.16.06 0.16.54 33.06
8 Havia Pertti MaMa 1.16.17 0.17.05 32.53
9 Tiitola Tero RasKa 1.16.24 0.17.12 32.04
10 Valli Seppo KauKa 1.17.20 0.18.08 31.21
11 Mäkivaara Olavi RasKa 1.22.53 0.23.41 28.71
Immanen Pertti OrPo KES -
Pitkänen Heikki JRV KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Pekka RaLu 41.44 0.00.00 44.00
2 Hakio Risto HS 46.51 0.05.07 38.35
3 Jonkka Arvo RasKa 51.40 0.09.56 34.02
4 Mattila Kalervo RasKa 54.09 0.12.25 31.73
5 Rintala Pentti Hiisi 56.54 0.15.10 29.50
6 Punkero Toivo HyRa 1.04.15 0.22.31 25.52
Elonen Matti RaLu KES -
Valtonen Teuvo Hiisi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Houni Mikko EE 46.10 0.00.00 37.22
2 Kopra Valto OrPo 51.51 0.05.41 32.73
3 Collin Matti ValSu 53.48 0.07.38 31.14
4 Koskinen Jukka Hiisi 56.56 0.10.46 29.05
5 Jokinen Teuvo ValSu 1.01.01 0.14.51 26.75
6 Lammensalo Jaakko Hiisi 1.04.25 0.18.15 25.01
7 Rosenqvist Onni SuosmSa 1.07.54 0.21.44 23.41
8 Siivonen Jukka RasKa 1.11.34 0.25.24 21.91
9 Paavola Seppo EE 1.16.44 0.30.34 20.15
10 Erkkilä Raimo SuosmSa 1.35.37 0.49.27 15.95
Kataja Reino SuJu HYL -
Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu KES -
Mattila Pertti RasKa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikola Oiva Hiisi 43.58 0.00.00 23.35
2 Rantala Mauri KangSK 46.43 0.02.45 20.88
3 Koivuniemi Tapio RaN 56.44 0.12.46 16.29
4 Snellman Henry Falken 1.08.49 0.24.51 12.68

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Varamäki Veikko RaJu 56.43 0.00.00
2 Villgren Väinö UlvUra 58.15 0.01.32

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvensivu Oula OrPo 1.13.04 0.00.00
2 Alhonen Matias EKU 1.27.32 0.14.28

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suonurmi Vesa KyRa 1.10.06 0.00.00 40.85
2 Mäkinen Tuukka LLuja 1.12.52 0.02.46 38.46
3 Mattila Aleksi KyRa 1.19.52 0.09.46 34.32
4 Vähä-Savo Lauri UlvUra 1.20.42 0.10.36 33.21
5 Tuominen Juho KanSu 1.40.22 0.30.16 26.09
6 Ruusuvuori Roope VaRa 1.55.17 0.45.11 22.18
Satama Joni KanSu HYL -
Eskola Calle Kristina KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kaihtela Juuso RaLu 32.08 0.00.00
2 Mattila Verneri HS 43.00 0.10.52
3 Mattila Atte KyRa 43.10 0.11.02

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtimäki Janne Hiisi 23.22 0.00.00
2 Koivuniemi Sakari RaN 24.12 0.00.50
3 Kerkola Teemu SuSi 24.18 0.00.56
4 Ojala Juho RasKa 50.44 0.27.22
Siren Ossi RaN HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkalahti Kalle L-LL 13.41 0.00.00
2 Väliharju Joonas KangSK 19.48 0.06.07
3 Rantoja Jarkko RasKe 22.07 0.08.26

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lähteenmäki Juho KanSu 13.21 0.00.00
2 Männistö Juho KanSu 21.24 0.08.03

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivanen Nico KyRa 8.48 0.00.00
2 Vehkalahti Anton IkNV 9.20 0.00.32
3 Väliharju Ville KangSK 9.37 0.00.49
4 Tuominen Rami KanSu 9.42 0.00.54
5 Hauhia Iiro RaJu 10.06 0.01.18
6 Karjalainen Anttijussi S-JKL 13.07 0.04.19
7 Husari Hermanni KanSu 16.09 0.07.21

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinni Saila TP 45.04 0.00.00 85.87
2 Efimova Natalia Hiisi 46.14 0.01.10 81.19
3 Kaskinen Mira RasKa 52.59 0.07.55 68.66
4 Kyrölä Sonja TP 54.36 0.09.32 64.50
5 Jokela Emmi SuSe 57.22 0.12.18 59.36
6 Simonsén Suvi RasKa 1.20.30 0.35.26 40.86

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 28.33 0.00.00 33.00
2 Hekkala Jenni NaWi 36.08 0.07.35 24.12
3 Mäkivaara Jonna RasKa 38.37 0.10.04 20.74

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Päivi S-JKL 41.33 0.00.00
2 Kouttu Helena MaMa 1.00.03 0.18.30
3 Lundén Kati MaMa 1.23.34 0.42.01

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittymäki Katri Koovee 37.29 0.00.00
2 Salo Marjaana SiikSi 55.03 0.17.34

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Tiina SuSi 29.35 0.00.00 48.36
2 Järvensivu Nina OrPo 49.57 0.20.22 26.49
3 Hauhia Eija RaJu 52.16 0.22.41 23.27

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivuniemi Leena RaN 37.13 0.00.00 51.29
2 Nyholm Satu TP 37.35 0.00.22 49.71
3 Linko Rita EsSu 37.39 0.00.26 48.53
4 Kankaanranta Marja Hanka 37.50 0.00.37 47.21
5 Mäkelä Anja RiSu 38.51 0.01.38 44.93
6 Nummikoski Maarit RasKa 40.07 0.02.54 42.49
7 Kokkila Marita EsSu 41.35 0.04.22 40.01
8 Savolainen Raija TP 1.01.02 0.23.49 26.59

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpio Aulikki VaHa 43.41 0.00.00 45.99
2 Lavikainen Pirjo KangSK 49.25 0.05.44 39.63
3 Puumala Tarja Koovee 52.41 0.09.00 36.22
4 Toivanen Tuula RaN 57.30 0.13.49 32.32
5 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 57.55 0.14.14 31.22
6 Ahlqvist Kristiina Raus 1.25.20 0.41.39 20.60
7 Ahonkivi Irma RasKa 1.28.00 0.44.19 19.40

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Marjatta Koovee 42.42 0.00.00
2 Lankia Hilkka TP 52.33 0.09.51

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 42.30 0.00.00 46.65
2 Pitkänen Eila JRV 49.09 0.06.39 38.32
3 Piiparinen Seija RasKa 55.45 0.13.15 32.01
4 Havia Tuula MaMa 57.55 0.15.25 29.10

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 50.21 0.00.00 41.63
2 Mattila Riitta RasKa 54.12 0.03.51 36.74
3 Jalkanen Marke VaHa 1.06.03 0.15.42 28.56
4 Ruusunen Marja-Liisa EE 1.08.01 0.17.40 26.20

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vienola Raili VaRa 1.06.48 0.00.00 14.41
2 Erkkilä Aino SuosmSa 1.10.31 0.03.43 12.97
3 Kirkkala Aino SuosmSa 1.14.15 0.07.27 11.67
4 Lehtikangas Mirja RasKa 1.19.46 0.12.58 10.26

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivanen Pinja RaN 1.13.33 0.00.00
2 Toivanen Minttu RaN 1.22.52 0.09.19

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sandroos Lotta RasKa 50.55 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hiltunen Emmi SiikSi 37.29 0.00.00 39.45
2 Toivanen Hilla RaN 39.51 0.02.22 35.99
3 Lähteenmäki Iida KanSu 40.08 0.02.39 34.64
4 Yli-Kaatiala Iiris KuortKu 40.55 0.03.26 32.89
5 Siren Saara RaN 42.26 0.04.57 30.67
6 Viitala Nina RaN 43.29 0.06.00 28.91

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Susanna L-LL 20.20 0.00.00
2 Vehkala Eveliina SiikSi 27.49 0.07.29
3 Tuominen Heli KanSu 30.42 0.10.22
4 Järvensivu Silja OrPo 33.12 0.12.52
5 Mattila Venla HS 35.13 0.14.53
6 Pihala Jemina RaLu 50.59 0.30.39
7 Jääskeläinen Silja KyRa 1.03.16 0.42.56

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aho Aliisa KanSu 33.45 0.00.00
2 Valtonen Milla EKU 38.04 0.04.19
3 Toivanen Netta KyRa 54.17 0.20.32

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nuuttila Anni KauKa 15.49 0.00.00
2 Mäenpää Maija Keihäs 16.38 0.00.49
3 Karjalainen Venla-Linnea S-JKL 16.47 0.00.58
4 Tuominen Mari KanSu 16.53 0.01.04
5 Pohjolainen Iina LLuja 20.27 0.04.38
6 Viitala Sini RaN 22.37 0.06.48
7 Koskensalo Maria IkNV 24.16 0.08.27
8 Mäkinen Tuuli LLuja 26.37 0.10.48
9 Järventausta Ennimaria KyRa 26.44 0.10.55

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vehkala Katariina SiikSi 10.40 0.00.00
2 Haunia Heta HSU 11.17 0.00.37
3 Koskensalo Susanna IkNV 11.18 0.00.38

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkakoski Ilona TP 8.30 0.00.00
2 Pöysti Nelli RasKa 10.32 0.02.02
3 Vehkalahti Emma L-LL 10.38 0.02.08
4 Yli-Futka Amanda ValSu 12.01 0.03.31
5 Husari Hilda KanSu 12.42 0.04.12
6 Vehkala Anniina SiikSi 14.36 0.06.06
7 Sjöblom Lotta NaWi 23.36 0.15.06