FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Satakunnan am-sprintti, avoin
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nakonechnyi Dmitry Hiisi 14.31 0.00.00 76.22 83.68
2 Mäkelä Tuomo AngA 14.50 0.00.19 73.48 80.67
3 Asmolov Aleksei Hiisi 15.11 0.00.40 70.69 77.61
4 Viitasaari Toni-Antti LapVi 15.15 0.00.44 69.29 76.07
5 Huila Joona Hiisi 15.44 0.01.13 66.11 72.58
6 Koivuniemi Sakari Koovee 16.44 0.02.13 61.17 67.15
7 Ruuhiala Roope Hiisi 16.53 0.02.22 59.64 65.47
8 Nurminen Ilkka HS 17.55 0.03.24 55.27 60.68
9 Asikainen Saku Hiisi 18.20 0.03.49 53.11 58.31
10 Mieskoski Kimmo RaLu 18.51 0.04.20 50.78 55.74
11 Pyykönen Pasi KanSu 19.12 0.04.41 48.99 53.78

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 15.05 0.00.00 53.00 62.23
2 Salo Markus PunKu 15.10 0.00.05 51.72 60.73
3 Kivioja Jussi RasKa 15.24 0.00.19 49.97 58.66
4 Vuorela Veli-Matti UlvUra 16.47 0.01.42 44.96 52.78
5 Peltonen Jani RasKa 17.44 0.02.39 41.70 48.96
6 Joopi Juha UlvUra 17.54 0.02.49 40.48 47.52
7 Rintala Veli-Matti MSParma 19.09 0.04.04 37.05 43.50
8 Nummela Ville OrPo 19.27 0.04.22 35.71 41.92
9 Toivo Marko LLuja 20.46 0.05.41 32.72 38.42

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallioniemi Janne RaLu 17.22 0.00.00 44.96 50.88
2 Nurmo Mika PunKu 17.47 0.00.25 42.96 48.62
3 Mäkipää Kalevi Hiisi 20.02 0.02.40 37.30 42.22
4 Haunia Heikki HSU 20.45 0.03.23 35.21 39.85
5 Lehtonen Olli KoHo 21.20 0.03.58 33.46 37.87
6 Koivisto Timo KoKV 21.42 0.04.20 32.13 36.36
7 Lahdenmäki Pertti UlvUra 25.24 0.08.02 26.79 30.31
Vehkalahti Harri IkNV HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mannila Tapio RasKa 17.24 0.00.00 38.64 40.58
2 Pulkkinen Erkki RaLu 19.08 0.01.44 33.38 35.06
3 Papinsaari Kari KangSK 20.57 0.03.33 28.88 30.33
4 Kartaslammi Ari IkNV 24.43 0.07.19 23.12 24.28

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turunen Erkki SuSe 14.57 0.00.00 41.46 41.14
2 Ovaska Ari EE 15.27 0.00.30 39.61 39.31
3 Pusa Raimo OrPo 15.51 0.00.54 38.12 37.84
4 Jokinen Pentti KanSu 16.03 0.01.06 37.17 36.89
5 Mäkelä Harri SuSe 16.10 0.01.13 36.42 36.14
6 Nylund Henrik Falken 17.32 0.02.35 33.14 32.89
7 Hiirijoki Pentti SuSe 17.37 0.02.40 32.54 32.30
8 Laine Jaakko HS 17.50 0.02.53 31.71 31.47
9 Hakanen Kai ValSu 19.29 0.04.32 28.63 28.41
10 Kallio Erkki LoJa 19.35 0.04.38 28.09 27.87
11 Kuosa Harri LoJa 20.29 0.05.32 26.48 26.27
12 Huhta Tapani KangSK 21.34 0.06.37 24.79 24.60
Eklund Ralf RaLu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tiitola Tero RasKa 14.25 0.00.00 33.22 32.62
2 Ketamo Juhani SuSe 14.27 0.00.02 32.44 31.85
3 Mannervesi Simo RaLu 15.32 0.01.07 29.51 28.98
4 Virtanen Kalle RaLu 16.01 0.01.36 27.98 27.48
5 Mäki Pentti RasKa 18.50 0.04.25 23.25 22.83
6 Kärkkäinen Antero RaLu 19.18 0.04.53 22.16 21.76
Paavola Vesa EE HYL -
Jylhä Keijo JRV HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Aronen Osmo RasKa 17.52 0.00.00 26.98 28.84
2 Saario Pentti LoJa 18.13 0.00.21 25.14 26.87
3 Kuusisto Kalevi HlT 20.00 0.02.08 21.69 23.18
Paavola Seppo EE HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallioniemi Jami RaLu 14.33 0.00.00 54.00 52.90
2 Mäenpää Matias TP 15.05 0.00.32 48.19 47.20
3 Palomäki Oskari UlvUra 16.19 0.01.46 40.93 40.10

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuominen Rami KanSu 13.02 0.00.00 45.20 45.35
2 Niemensivu Roni RaLu 13.13 0.00.11 42.35 42.49
3 Konttila Milo TP 13.33 0.00.31 39.13 39.26
4 Kallioniemi Justus RaLu 14.14 0.01.12 35.18 35.30

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kujansuu Lauri RasKa 12.44 0.00.00
2 Syväterä Sampo TP 12.55 0.00.11
3 Kivioja Arttu RasKa 13.03 0.00.19
4 Kärkkäinen Eliel IkNV 13.25 0.00.41
5 Nurmo Olavi PunKu 14.01 0.01.17
6 Ruohomäki Waltteri RasKa 14.48 0.02.04
7 Kujansuu Severi KanSu 18.10 0.05.26
Vienola Kasper KanSu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väliaho Aarni KyRa 11.49 0.00.00
2 Riitaoja Niklas KanSu 14.02 0.02.13
3 Malinen Otto KoKV 15.33 0.03.44
4 Ojanen Arto RasKa 15.53 0.04.04
5 Laino Vesperi KanSu 18.56 0.07.07
6 Setälä Tuomas KoKV 31.43 0.19.54

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kotta Miikka KanSu 12.07 0.00.00
2 Ala-Jaskara Aaro KyRa 12.18 0.00.11
3 Kallio Jare RasKa 13.44 0.01.37
4 Salomaa Paavo KanSu 13.46 0.01.39
5 Nieminen Mikael RasKa 15.34 0.03.27
6 Hohkuri Ville UlvUra 15.39 0.03.32
7 Niemi Lenni RasKa 21.43 0.09.36

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarinen Henna Koovee 19.13 0.00.00 41.60 41.60
2 Koivusalo Sanna RasKa 19.56 0.00.43 39.36 39.36
3 Ruuhiala Sanni Hiisi 20.18 0.01.05 37.91 37.91
4 Isokallio Pauliina L-LL 20.30 0.01.17 36.81 36.81
5 Tuhkanen Suvi UlvUra 22.01 0.02.48 33.59 33.59
6 Tiusanen Maria UlvUra 23.19 0.04.06 31.07 31.07
7 Tenho Sanni L-LL 24.15 0.05.02 29.26 29.26
8 Korte Camilla RaLu 26.29 0.07.16 26.23 26.23
Keskinen Nella VaaSu HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vallin Kaisa EE 21.46 0.00.00 26.04 26.04
2 Salokangas Susanna KanSu 23.51 0.02.05 22.87 22.87
3 Krzywacki Soile R-P 25.14 0.03.28 20.78 20.78
4 Naskali Liisa KyRa 25.32 0.03.46 19.70 19.70
5 Salo Mervi PunKu 34.46 0.13.00 13.86 13.86

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari RaN 16.29 0.00.00 53.86 59.81
2 Koskinen Sari Hiisi 18.55 0.02.26 45.53 50.56
3 Nurmi Anne AngA 19.11 0.02.42 43.50 48.31
4 Aarikka-Ruuhiala Päivi Hiisi 23.45 0.07.16 34.02 37.78
5 Kallio Kaisa SiikSi 23.48 0.07.19 32.83 36.45
6 Hauhia Eija RaJu 24.02 0.07.33 31.40 34.87

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Papinsaari Sirpa KangSK 24.23 0.00.00
Luovula Pia SuosmSa HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Arja VaHa 14.18 0.00.00
2 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 16.35 0.02.17
Saari Marita SuSe HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nylund Marlene Falken 17.53 0.00.00
2 Kohijoki Liisa PunKu 36.49 0.18.56

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mannervesi Helena RaLu 16.56 0.00.00
2 Piiparinen Seija RasKa 19.59 0.03.03

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmo Marjaana PunKu 20.35 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemenmaa Meeri IkNV 15.38 0.00.00 40.89 41.68
2 Aaltonen Milla IkNV 16.47 0.01.09 36.66 37.37
3 Nurmo Pauliina PunKu 17.30 0.01.52 33.79 34.44
4 Salo Kerttu PunKu 21.56 0.06.18 25.87 26.37
5 Myllykoski Venla KanSu 22.39 0.07.01 23.99 24.45

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Naskali Johanna KyRa 10.55 0.00.00 42.54 41.79
2 Lohtander Eerika RaLu 11.45 0.00.50 38.33 37.66
3 Peltonen Iida-Maria RasKa 13.13 0.02.18 33.03 32.44
4 Niemelä Sania KyRa 13.16 0.02.21 31.85 31.29
5 Lehtonen Venla RasKa 13.31 0.02.36 30.23 29.70
6 Ala-Jaskara Veera KyRa 18.55 0.08.00 20.86 20.50

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttänen Stella RasKa 10.50 0.00.00
2 Laino Siiri KanSu 11.10 0.00.20
3 Palomäki Emilia UlvUra 11.41 0.00.51
4 Laine Liina LLuja 11.42 0.00.52
5 Pyhtilä Neea KyRa 11.51 0.01.01
6 Raukola Venla KanSu 11.58 0.01.08
7 Oksa Siiri RasKa 12.28 0.01.38
8 Tiusanen Saara UlvUra 16.31 0.05.41

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oksa Jenni RasKa 8.13 0.00.00
2 Pyhtilä Vilma KyRa 8.47 0.00.34
3 Vuorela Sofia UlvUra 10.02 0.01.49
4 Heikkilä Nella RasKa 10.48 0.02.35
5 Salomaa Aino KanSu 11.27 0.03.14
6 Poskiparta Iida RasKa 11.48 0.03.35
7 Lehtonen Viola RasKa 11.56 0.03.43
8 Tiusanen Essi UlvUra 14.50 0.06.37

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemenmaa Reetta IkNV 13.12 0.00.00
2 Koivusalo Elli RasKa 14.15 0.01.03
3 Ruohomäki Wilhelmiina RasKa 16.27 0.03.15
Kujansuu Siiri RasKa HYL -
Maljanen Linda RasKa HYL -