FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Varsinais-Suomen ja Satakunnan pitkän matkan AM-kilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuori Justus TuS 1.04.48 0.00.00 81.31 79.43
2 Ekström Niklas MSParma 1.05.23 0.00.35 79.66 77.82
3 Penttinen Topi MSParma 1.05.38 0.00.50 78.43 76.62
4 Huila Joona Hiisi 1.11.43 0.06.55 70.93 69.29
5 Julkunen Aaro MSParma 1.12.29 0.07.41 69.34 67.74
6 Laaksonen Markku Rasti88 1.13.42 0.08.54 67.37 65.81
7 Lapila Eero MSParma 1.19.33 0.14.45 61.65 60.23
8 Rajaniemi Juho TuS 1.21.49 0.17.01 59.20 57.83
9 Detkov Sergei Hiisi 1.24.41 0.19.53 56.48 55.17
10 Kerkola Teemu SuSi 1.25.34 0.20.46 55.18 53.91
11 Huovila Miikka KaRa 1.26.48 0.22.00 53.70 52.46
12 Poutiainen Harri TuMe 1.29.07 0.24.19 51.62 50.43
13 Hiidenhovi Aleks MSParma 1.30.33 0.25.45 50.13 48.97
14 Sychev Maxim Hiisi 1.43.33 0.38.45 43.25 42.25

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nyman Jonas Botnia 1.06.46 0.00.00 41.58 40.83
2 Hakkarainen Julius Rasti88 1.19.06 0.12.20 32.47 31.88
3 Pajunen Jari PertPe 1.28.03 0.21.17 26.80 26.31

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemenmaa Jari IkNV 1.05.05 0.00.00 57.54 53.65
2 Kivioja Jussi RasKa 1.07.39 0.02.34 53.97 50.32
3 Vuorela Veli-Matti UlvUra 1.08.36 0.03.31 51.86 48.35
4 Nummi Ilari AngA 1.12.27 0.07.22 47.81 44.58
5 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.19.23 0.14.18 42.46 39.59
6 Toivo Marko LLuja 1.30.51 0.25.46 36.07 33.63
7 Collander Tomi RasKa 1.38.17 0.33.12 32.39 30.20

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vaininen Juha TuS 1.02.55 0.00.00 55.05 53.74
2 Lehtonen Eero UlvUra 1.03.35 0.00.40 53.79 52.51
3 Virtanen Matti TuNMKY 1.04.48 0.01.53 52.11 50.87
4 Laine Kari HiKi 1.06.12 0.03.17 50.36 49.16
5 Kyllästinen Jyri RaLu 1.07.46 0.04.51 48.55 47.40
6 Riikonen Petri PertPe 1.08.48 0.05.53 47.19 46.07
7 Aalto Sami MSParma 1.11.08 0.08.13 45.04 43.97
8 Teerikoski Petri LLuja 1.11.52 0.08.57 43.98 42.93
9 Seppälä Jussi LLuja 1.12.51 0.09.56 42.79 41.77
10 Rintala Rami Hiisi 1.15.22 0.12.27 40.78 39.81
11 Riikonen Jarno TP 1.17.08 0.14.13 39.29 38.35
12 Lehtonen Tero SuSi 1.18.13 0.15.18 38.19 37.28
13 Rintala Veli-Matti MSParma 1.21.15 0.18.20 36.23 35.37

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Tero PR 53.58 0.00.00 61.50 60.59
2 Mannervesi Mika AngA 54.18 0.00.20 60.55 59.65
3 Havento Jukka KaRa 54.19 0.00.21 59.96 59.07
4 Helin Timo VaRa 54.31 0.00.33 59.17 58.29
5 Hakala Rauno AngA 56.44 0.02.46 56.31 55.47
6 Vuorenpää Asmo LaJy 1.02.09 0.08.11 50.90 50.15
7 Nurmo Mika PunKu 1.02.16 0.08.18 50.30 49.56
8 Mehtälä Markku Pihkan 1.04.42 0.10.44 47.93 47.22
9 Kallioniemi Janne RaLu 1.05.44 0.11.46 46.70 46.01
10 Kääriäinen Sami TuMe 1.06.29 0.12.31 45.71 45.03
11 Lappalainen Jari RasKa 1.08.15 0.14.17 44.07 43.42
12 Päivike Johan RaPi 1.10.15 0.16.17 42.37 41.75
13 Haikonen Jyrki UlvUra 1.10.58 0.17.00 41.50 40.89
14 Lehtinen Marko SalVil 1.14.04 0.20.06 39.35 38.77
15 Haapamäki Juha SuSe 1.15.35 0.21.37 38.15 37.58
16 Karru Antti VaRa 1.18.10 0.24.12 36.49 35.95
Suominen Juha-Matti LaJy HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 42.52 0.00.00 63.22 63.22
2 Anjala Ari LS-37 48.45 0.05.53 55.03 55.04
3 Jaakkola Jari MaMa 50.08 0.07.16 52.97 52.98
4 Reiman Jarmo AngA 54.43 0.11.51 48.04 48.04
5 Virta Marko TuS 55.39 0.12.47 46.75 46.75
6 Koponen Visa PertPe 56.14 0.13.22 45.78 45.78
7 Suominen Jukka LaJy 57.36 0.14.44 44.23 44.23
8 Kiljunen Pekka AnttU 57.52 0.15.00 43.55 43.55
9 Pihala Mika RaLu 1.07.11 0.24.19 37.11 37.11
10 Köyvönen Kimmo MaMa 1.10.10 0.27.18 35.15 35.15
11 Balck Johan AngA 1.17.23 0.34.31 31.52 31.52
12 Huuhka Jouko KanSu 1.17.33 0.34.41 31.10 31.10
13 Lahdenmäki Pertti UlvUra 1.35.13 0.52.21 25.05 25.05
14 Huhtala Ismo YlKi 1.43.34 1.00.42 22.76 22.77
15 Koivisto Timo KoKV 1.49.23 1.06.31 21.31 21.31
Kiljunen Juha LS-37 HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehto Kari TuMe 49.07 0.00.00 48.46 48.24
2 Paganus Ari AngA 50.14 0.01.07 46.67 46.46
3 Lehtinen Timo RaTU 56.18 0.07.11 41.01 40.82
4 Lehtonen Jukka TuS 56.43 0.07.36 40.08 39.89
5 Vuori Rauno AngA 1.01.01 0.11.54 36.67 36.50
6 Keskitalo Markku MSParma 1.02.10 0.13.03 35.41 35.25
7 Arki Hannu TuMe 1.04.10 0.15.03 33.75 33.60
8 Lanne Vesa Hiisi 1.05.34 0.16.27 32.49 32.34
9 Keskitalo Jussi MSParma 1.09.49 0.20.42 30.00 29.86
10 Laukkarinen Kari TVV 1.15.52 0.26.45 27.14 27.01
11 Teittinen Matti KoKV 1.18.15 0.29.08 25.85 25.74

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtanen Simo HinnYr 49.01 0.00.00 49.67 49.81
2 Nummi Esko PunKu 52.46 0.03.45 45.89 46.02
3 Ritanotko Markku TuMe 53.40 0.04.39 44.88 45.00
4 Vehmaa Hannu Koovee 53.45 0.04.44 44.56 44.69
5 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 57.07 0.08.06 41.71 41.83
6 Salonen Matti VaRa 58.59 0.09.58 40.17 40.28
7 Hintukainen Keijo TuS 59.11 0.10.10 39.81 39.93
8 Kurppa Hannu AngA 1.00.04 0.11.03 39.01 39.12
9 Pulkkinen Erkki RaLu 1.00.54 0.11.53 38.26 38.37
10 Halme Tapio AngA 1.01.19 0.12.18 37.79 37.90
11 Helle Markku SaPu 1.01.56 0.12.55 37.20 37.31
12 Etu-Huitti Arto MSParma 1.02.56 0.13.55 36.40 36.51
13 Kuivala Juha TuS 1.04.36 0.15.35 35.26 35.36
14 Vainiomäki Kauko SuSe 1.05.52 0.16.51 34.39 34.48
15 Lehtovirta Timo RasKa 1.05.54 0.16.53 34.17 34.27
16 Alhoke Timo TuMe 1.06.08 0.17.07 33.85 33.95
17 Hirvelä Reijo SuosmSa 1.06.36 0.17.35 33.42 33.52
18 Kuivala Hannu TuS 1.08.31 0.19.30 32.29 32.39
19 Lindeman Jorma R-P 1.09.45 0.20.44 31.54 31.63
20 Helkkula Rauli TuMe 1.11.27 0.22.26 30.60 30.69
21 Käyhkö Jaakko RaPi 1.17.26 0.28.25 28.07 28.15
22 Laine Esa KauPo 1.21.00 0.31.59 26.67 26.75
23 Hannukainen Raimo KanSu 1.21.40 0.32.39 26.30 26.37
24 Sinnelä Mauri SuSi 1.30.18 0.41.17 23.64 23.71
25 Jakobsson Markus RasKa 1.35.26 0.46.25 22.23 22.29
26 Nurminen Hannu Hiisi 1.44.36 0.55.35 20.16 20.21
27 Kuusela Pentti PunKu 1.51.24 1.02.23 18.81 18.86
28 Koskialho Jouko EuVe 1.52.10 1.03.09 18.56 18.62
Keskitalo Jukka PunKu HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Erkki SuSe 48.11 0.00.00 47.05 46.67
2 Loukonen Veikko PiKe 48.32 0.00.21 46.43 46.05
3 Mäkelä Harri SuSe 52.37 0.04.26 42.57 42.22
4 Jokinen Pentti KanSu 54.48 0.06.37 40.63 40.29
5 Nurminen Markku SuosmSa 56.22 0.08.11 39.26 38.93
6 Hämäläinen Seppo KanSu 57.14 0.09.03 38.42 38.11
7 Peltola Oke TuS 57.56 0.09.45 37.72 37.42
8 Tamminen Pentti PertPe 58.16 0.10.05 37.28 36.97
9 Hiirijoki Pentti SuSe 59.01 0.10.50 36.57 36.27
10 Sinnelä Reino SuSi 1.00.02 0.11.51 35.73 35.43
10 Kares Olli EuVe 1.00.02 0.11.51 35.73 35.43
12 Aarnio Seppo RaPi 1.01.00 0.12.49 34.71 34.43
13 Rasmus Reijo TarpSu 1.02.02 0.13.51 33.92 33.64
14 Virtanen Jorma Hiisi 1.02.25 0.14.14 33.49 33.21
15 Ylikoski Erkki KanSu 1.03.35 0.15.24 32.66 32.39
16 Mäkipää Veikko SuSe 1.03.57 0.15.46 32.26 32.00
17 Koistinen Leo VaRa 1.04.14 0.16.03 31.91 31.65
18 Vuorinen Lasse AngA 1.05.11 0.17.00 31.23 30.98
19 Eklund Ralf RaLu 1.10.42 0.22.31 28.60 28.37
20 Lakkinen Keijo SuSe 1.11.09 0.22.58 28.23 28.00
21 Laine Juhani KaRa 1.14.05 0.25.54 26.93 26.71
22 Koskinen Timo VaHa 1.16.38 0.28.27 25.86 25.64
22 Euren Pertti RasKa 1.16.38 0.28.27 25.86 25.64
24 Hörkkö Jaakko LHR 1.18.16 0.30.05 24.97 24.76
25 Roivas Matti UrjU 1.20.05 0.31.54 24.23 24.03
26 Suominen Risto SuSi 1.22.54 0.34.43 23.25 23.06

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorinen Lasse PiKe 46.09 0.00.00 42.41 42.31
2 Tammisaari Pentti HirvHe 49.36 0.03.27 39.19 39.10
3 Rautarae Veikko HirvHe 51.52 0.05.43 37.22 37.13
4 Paldanius Jorma TuS 52.12 0.06.03 36.73 36.64
5 Ketamo Juhani SuSe 52.46 0.06.37 36.08 35.99
6 Laine Erkki AngA 54.25 0.08.16 34.74 34.66
7 Ansamaa Reino RaN 56.46 0.10.37 33.07 32.99
8 Rantasaari Antti PiKe 58.15 0.12.06 32.00 31.92
9 Kallio Kari SuSi 59.05 0.12.56 31.32 31.24
10 Tiitola Tero RasKa 59.13 0.13.04 31.02 30.95
11 Wessman Risto HiKi 1.00.06 0.13.57 30.35 30.27
12 Verha Koitto VaRa 1.02.54 0.16.45 28.78 28.71
13 Kärkkäinen Antero RaLu 1.03.14 0.17.05 28.42 28.35
14 Jokinen Juhani MaMa 1.03.20 0.17.11 28.16 28.10
15 Orrensalo Reijo TuVi 1.04.12 0.18.03 27.58 27.51
16 Virtanen Kalle RaLu 1.04.30 0.18.21 27.24 27.17
17 Peltola Tuomo MSParma 1.05.05 0.18.56 26.79 26.73
18 Kaasalainen Oiva SuSe 1.06.53 0.20.44 25.87 25.81
19 Mannervesi Simo RaLu 1.07.09 0.21.00 25.57 25.51
20 Hedenström Rauno MaMa 1.10.39 0.24.30 24.11 24.06
21 Urhonen Seppo TuS 1.34.52 0.48.43 17.82 17.77
Vannas Hannu MSParma HYL -
Mäkinen Jaakko AngA HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eilu Kalevi RaLu 38.32 0.00.00 37.22 36.93
2 Tuominen Niilo R-P 46.24 0.07.52 30.40 30.16
3 Nurmi Pekka RaLu 48.32 0.10.00 28.57 28.34
4 Kuusisto Seppo RaLu 49.29 0.10.57 27.54 27.32
5 Rosenqvist Onni SuosmSa 50.23 0.11.51 26.57 26.36
6 Viiri Jyrki HirvHe 51.01 0.12.29 25.77 25.57
7 Aronen Osmo RasKa 57.26 0.18.54 22.48 22.30
8 Kuutti Jorma PertPe 1.01.30 0.22.58 20.60 20.44
9 Rintala Pentti Hiisi 1.19.54 0.41.22 15.56 15.44
Nurmo Heikki PunKu KES -

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero SalVie 44.48 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nymalm Amy PIF 55.38 0.00.00 77.40 81.24
2 Yliluikki Henna AngA 1.06.34 0.10.56 63.30 66.44
3 Autio Päivi Hiisi 1.08.15 0.12.37 60.39 63.39
4 Ajalin Riikka TuS 1.15.53 0.20.15 53.10 55.73
5 Juva Jonna AngA 1.17.23 0.21.45 50.87 53.40
6 Haapakoski Tiina RasKa 1.27.38 0.32.00 43.87 46.05
7 Nurmo Katariina PunKu 1.39.51 0.44.13 37.58 39.45
Korte Camilla RaLu HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Teerikoski Kaisa LLuja 55.04 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hanna PIF 44.27 0.00.00 60.44 59.99
2 Väre Tiina SomEsa 45.36 0.01.09 57.44 57.02
3 Vaara Inga-Maria KaRa 54.29 0.10.02 46.84 46.50
4 Uusikartano Hanna KodisjKa 57.49 0.13.22 42.98 42.66
5 Gustafsson Leena EuVe 59.21 0.14.54 40.74 40.44
6 Karru Tuulikki VaRa 1.04.13 0.19.46 36.60 36.33
7 Taanila Maria KanSu 1.31.54 0.47.27 24.85 24.66

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kyläkoski Reetta TuS 55.56 0.00.00 44.53 42.72
2 Lamppu Tiina MSParma 56.36 0.00.40 42.69 40.95
3 Väätäjä Marjo RaPi 57.52 0.01.56 40.46 38.82
4 Nyholm Tanja KaRa 1.06.31 0.10.35 34.08 32.69
5 Sinnelä Terhi SuSi 1.08.56 0.13.00 31.80 30.50
Ketola Sanna TP HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kauppila Marika PIF 48.09 0.00.00 56.57 55.10
2 Koskinen Sari Hiisi 55.07 0.06.58 48.19 46.93
3 Lainio Saija TuNMKY 59.13 0.11.04 43.70 42.56
4 Valkonen Sanna TuS 1.00.05 0.11.56 41.94 40.84
5 Kerkola Tiina SuSi 1.00.23 0.12.14 40.60 39.54
6 Guseff Virpi HirvHe 1.03.16 0.15.07 37.67 36.69
7 Aho Johanna MSParma 1.16.57 0.28.48 30.09 29.31

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 49.42 0.00.00 40.58 39.88
2 Sulavuori Eija TuMe 59.23 0.09.41 32.26 31.71
3 Tuuppa Riikka EKU 1.05.40 0.15.58 27.64 27.16
4 Hyytiäinen Tarja RaPi 1.26.53 0.37.11 19.73 19.39

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettinen Jaana TuS 45.32 0.00.00 44.98 44.26
2 Järvinen Anne RaPi 50.04 0.04.32 40.03 39.39
3 Annila Päivi TP 1.02.38 0.17.06 31.30 30.80
4 Kuisma Tuula SomEsa 1.03.24 0.17.52 30.23 29.74
5 Laine Kirsi VaRa 1.07.19 0.21.47 27.82 27.37
6 Wirberg Taina RaPi 1.09.10 0.23.38 26.44 26.02
7 Nummikoski Maarit UlvUra 1.14.54 0.29.22 23.83 23.45
8 Kuusela Pirjo PunKu 1.40.47 0.55.15 17.27 17.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Marita SuSe 41.21 0.00.00 52.26 51.84
2 Kalliola Pirkko MaMa 42.34 0.01.13 49.92 49.52
3 Juura Maarit KanSu 45.58 0.04.37 45.44 45.08
4 Suomela Margit RaLu 46.31 0.05.10 44.13 43.78
5 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 51.20 0.09.59 39.29 38.98
6 Lähteenmäki Pirjo PR 54.31 0.13.10 36.33 36.04
7 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 57.43 0.16.22 33.70 33.43
8 Nurminen Aila Hiisi 1.04.59 0.23.38 29.37 29.14
9 Koskialho Elisabeth EuVe 1.05.59 0.24.38 28.38 28.16
Korpio Aulikki VaHa KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Irmeli HirvHe 40.31 0.00.00 41.16 40.44
2 Laine Irmeli KaRa 44.11 0.03.40 36.33 35.69
3 Kohijoki Liisa PunKu 57.14 0.16.43 26.96 26.48
4 Mäkelä Oivi SuSe 1.03.29 0.22.58 23.32 22.90
Verha Maija VaRa KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 41.04 0.00.00 41.82 41.50
2 Mannervesi Helena RaLu 47.14 0.06.10 35.58 35.31
3 Koskinen Marja-Terttu VaHa 51.15 0.10.11 32.07 31.83
4 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 51.59 0.10.55 30.91 30.68
5 Kaasalainen Tuula SuSe 54.19 0.13.15 28.91 28.69
6 Nurmi Raija RaLu 57.18 0.16.14 26.76 26.55
7 Piiparinen Seija RasKa 1.05.02 0.23.58 23.01 22.84
Kuutti Kirsti PertPe KES -

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallio Tuija RaTU 41.38 0.00.00
2 Kirkkala Aino SuosmSa 1.03.08 0.21.30

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliokoski Oskari TuS 1.01.13 0.00.00 37.27 36.22
2 Palomäki Oskari UlvUra 1.03.25 0.02.12 33.28 32.34
3 Balck Otto AngA 1.23.56 0.22.43 23.11 22.45

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fritzen Florian Lynx 34.26 0.00.00 60.11 59.49
2 Aalto Lauri MSParma 34.49 0.00.23 57.22 56.63
3 Kujansuu Aaro RasKa 38.44 0.04.18 49.43 48.92
4 Kallioniemi Justus RaLu 40.06 0.05.40 45.81 45.33
5 Balck Axel AngA 41.14 0.06.48 42.67 42.23

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmo Marjaana PunKu 1.35.54 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmo Pauliina PunKu 1.00.16 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Venla MSParma 33.31 0.00.00 56.25 54.85
2 Kyllästinen Inka RaLu 52.43 0.19.12 33.08 32.26
3 Lehtonen Venla RasKa 1.04.46 0.31.15 24.74 24.13

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmo Olavi PunKu 21.51 0.00.00
2 Kivioja Arttu RasKa 22.01 0.00.10
3 Hakanen Eliel RaLu 24.28 0.02.37
4 Kujansuu Lauri RasKa 28.09 0.06.18
5 Nyman Matias TuS 39.08 0.17.17

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Martta AngA 23.42 0.00.00
2 Lehtinen Miina AngA 26.56 0.03.14
3 Koskela Katri AngA 30.02 0.06.20
4 Raukola Venla KanSu 31.11 0.07.29
5 Oksa Siiri RasKa 34.22 0.10.40
6 Linnamäki Kerttu AngA 44.30 0.20.48

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 16.52 0.00.00
2 Söyrilä Leevi AngA 18.19 0.01.27
3 Sundberg Hannes Minken 19.01 0.02.09
4 Joopi Lauri UlvUra 23.19 0.06.27
5 Teerikoski Pyry LLuja 23.39 0.06.47
6 Tomula Otso RasKa 25.20 0.08.28
7 Balck Erik AngA 45.49 0.28.57

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttänen Stella RasKa 23.20 0.00.00
2 Lamppu Laura MSParma 24.38 0.01.18
3 Oksa Jenni RasKa 24.39 0.01.19
4 Sulonen Saana RaLu 27.04 0.03.44
5 Mäkelä Ella TuS 32.31 0.09.11
6 Anttonen Helmiina AngA 35.25 0.12.05
7 Lamppu Lotta MSParma 37.46 0.14.26
8 Vuorela Sofia UlvUra 39.58 0.16.38

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Elias Minken 13.39 0.00.00
2 Palmroos Elliot NIF 17.17 0.03.38
3 Pihlaja Eeli PR 51.06 0.37.27

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Söyrilä Iida AngA 17.29 0.00.00
2 Lehtonen Viola RasKa 20.14 0.02.45
3 Lehtonen Aurora UlvUra 22.44 0.05.15

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kotta Miikka KanSu 14.41 0.00.00
2 Närvä Mikko EKU 15.54 0.01.13
3 Gustafsson Tuomas EuVe 18.18 0.03.37
4 Laine Oskari LoJa 20.03 0.05.22
5 Jokela Vihtori LoJa 32.46 0.18.05

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Andelmaa Oona AngA 12.49 0.00.00
2 Mäkinen Venla AngA 15.24 0.02.35
3 Lonka Veera TuS 16.39 0.03.50
4 Kujansuu Siiri RasKa 18.12 0.05.23
5 Hakanen Elsa RaLu 21.28 0.08.39
6 Pihlaja Silva PR 22.00 0.09.11
7 Mäkinen Leila AngA 23.20 0.10.31
8 Syrjänen Ilona HlS 23.53 0.11.04
9 Pihlaja Hilla PR 26.16 0.13.27
10 Sulonen Inka RaLu 33.54 0.21.05
11 Valkonen Selma TuS 36.07 0.23.18
12 Nepponen Aino LoJa 42.37 0.29.48