FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Mehiläinen sprintti, iltapäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Takanen Lari VeVe 14.12 0.00.00 74.86 78.28
2 Elo Markku AngA 14.40 0.00.28 69.76 72.95
3 Pöyhönen Petja RasKa 15.43 0.01.31 62.56 65.42
4 Rajaniemi Juho TuS 16.24 0.02.12 57.53 60.15
5 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 16.48 0.02.36 53.78 56.24

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivelä Sanni AngA 13.58 0.00.00 81.48 74.20
2 Ylikylä Suvi RasKa 14.37 0.00.39 76.56 69.72
3 Peltomäki Elli RasKa 14.46 0.00.48 74.50 67.84
4 Cederberg Ida-Marie PIF 15.07 0.01.09 71.52 65.13
5 Liimatainen Anni TuS 15.31 0.01.33 68.45 62.34
6 Jakobsson Laura RasKa 15.42 0.01.44 66.45 60.51
7 Rajaniemi Maija TuS 17.50 0.03.52 57.43 52.30
8 Salmi Anna MaMa 19.26 0.05.28 51.73 47.11
9 Gustafsson Essi R-P 20.10 0.06.12 48.91 44.54
10 Etu-Huitti Tanja MaMa 20.17 0.06.19 47.69 43.43

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivanen Juha-Matti LoJa 20.52 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivio Matti RaPi 15.14 0.00.00
2 Huhtala Antti RaHa 19.53 0.04.39

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suominen Juha-Matti LaJy 14.30 0.00.00 44.38 31.98
2 Mäki Jarkko Rasti88 15.13 0.00.43 40.71 29.33
3 Kaira Miikka KyS 16.39 0.02.09 35.75 25.76
4 Karru Antti VaRa 16.43 0.02.13 34.17 24.62
5 Nurmiainen Jouko Raseborg 17.53 0.03.23 30.59 22.04

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Järvensivu Tapio TuMe 15.25 0.00.00 44.12
2 Haajanen Leif Raseborg 16.13 0.00.48 39.85
3 Nappu Juha TuNMKY 17.28 0.02.03 35.05
4 Kajavalta Jyrki TuS 17.37 0.02.12 32.82

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Sauli KoS 13.16 0.00.00 50.67 48.23
2 Aakula Ilkka PR 13.39 0.00.23 48.19 45.87
3 Arki Hannu TuMe 15.26 0.02.10 41.69 39.68
4 Gustafsson Risto R-P 15.39 0.02.23 40.19 38.26
5 Heinonen Kari AngA 15.55 0.02.39 38.61 36.76
6 Mänty Pekka HirvHe 17.44 0.04.28 33.84 32.22
Uusikartano Simo TuMe HYL -
Lehto Kari TuMe HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vuori Rauno AngA 15.32 0.00.00 44.35 18.29
2 Kuivala Hannu TuS 16.02 0.00.30 40.82 16.83
3 Niinistö Harri AngA 16.56 0.01.24 36.62 15.10
4 Alhoke Timo TuMe 19.00 0.03.28 30.82 12.71

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Helkkula Rauli TuMe 13.20 0.00.00 44.01 41.39
2 Ylikoski Erkki VaHa 13.34 0.00.14 42.45 39.92
3 Nurminen Markku SuosmSa 14.39 0.01.19 38.56 36.26
4 Pyy Hannu AngA 16.15 0.02.55 34.08 32.05
5 Kallio Erkki LoJa 16.49 0.03.29 32.28 30.36
6 Salmenoja Pertti HirvHe 17.17 0.03.57 30.77 28.94
7 Nevalainen Pentti RasKa 18.06 0.04.46 28.78 27.06
8 Inki Pekka TuMe 19.19 0.05.59 26.39 24.82
Tamminen Pentti PertPe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Olli TuS 11.57 0.00.00 45.25 41.41
2 Karvonen Raimo SuSi 12.56 0.00.59 40.92 37.44
3 Loukonen Veikko PiKe 13.02 0.01.05 39.71 36.34
4 Koistinen Leo VaRa 13.03 0.01.06 38.77 35.48
5 Jokinen Pentti KanSu 13.11 0.01.14 37.50 34.32
6 Laakso Raimo HaHa 17.05 0.05.08 28.26 25.87
7 Kuosa Harri LoJa 18.11 0.06.14 25.92 23.72
Halkosaari Severi NiS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Holmström Bengt KSF 14.43 0.00.00 40.69 30.33
2 Jokinen Juhani MaMa 15.09 0.00.26 38.54 28.72
3 Viiri Jyrki HirvHe 16.31 0.01.48 34.44 25.67
4 Aronen Osmo RasKa 19.59 0.05.16 27.72 20.66
5 Nurmo Heikki PunKu 20.16 0.05.33 26.59 19.82
6 Joonas Risto MaMa 22.31 0.07.48 23.27 17.34
7 Saario Pentti LoJa 24.25 0.09.42 20.85 15.54

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nummelin Oskari TuS 15.00 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vuori Justus TuS 13.21 0.00.00 65.15 60.15
2 Vesterinen Arttu TP 13.30 0.00.09 61.21 56.51
3 Ekström Rasmus MSParma 14.00 0.00.39 55.92 51.62
Mäki Juho Rasti88 HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Seppä Touko TuS 12.21 0.00.00 56.27 46.39
2 Takanen Aaro VeVe 15.03 0.02.42 43.86 36.16
3 Röntynen Leevi TuS 17.35 0.05.14 35.57 29.32
Rousku Samuli MSParma HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylimaa Juho AngA 16.25 0.00.00
2 Mäki Jesse Rasti88 17.31 0.01.06
3 Hirvonen Lauri VaRa 18.04 0.01.39
4 Salonen Niklas Rasti88 19.48 0.03.23

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vaho Pyry TuS 12.33 0.00.00
2 Ruohonen Felix TuS 13.37 0.01.04
3 Hiirsalmi Ville TuMe 17.21 0.04.48

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 8.02 0.00.00
2 Lamminmäki Aaro MSParma 9.10 0.01.08

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Tiina SomEsa 19.00 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kyläkoski Reetta TuS 17.35 0.00.00 40.55
2 Huhtala Maija TuS 17.46 0.00.11 38.13
3 Wolff Charlotta Raseborg 17.52 0.00.17 35.92
4 Karru Tuulikki VaRa 19.12 0.01.37 31.57

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattsson Ingela PIF 13.44 0.00.00 60.77 49.51
2 Saarijärvi Sari SuSe 14.22 0.00.38 55.92 45.55
3 Elovaara Heli AngA 15.58 0.02.14 48.35 39.39
4 Hirvonen Riitta VaRa 18.34 0.04.50 39.89 32.50
5 Brink Maria PIF 19.47 0.06.03 35.86 29.21

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Anne AngA 15.24 0.00.00 53.78 46.94
2 Havia-Kinnala Helena AngA 15.50 0.00.26 50.34 43.94
3 Hölsö Jaana PR 15.56 0.00.32 48.08 41.96
4 Sipponen Eija PR 17.32 0.02.08 41.92 36.59
5 Paasikivi Virva HauSi 22.30 0.07.06 31.29 27.31

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 14.11 0.00.00 55.61 25.15
2 Miettinen Jaana TuS 14.44 0.00.33 50.85 23.00
3 Haajanen Ulrika Raseborg 16.42 0.02.31 42.50 19.22
4 Sulavuori Eija TuMe 17.03 0.02.52 39.32 17.78

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivanen Tuula RaN 18.42 0.00.00
2 Salonen Iiris KyS 25.47 0.07.05
Kajaala-Ylikoski Helena VaHa HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korpinen Paula RaLu 19.06 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 15.10 0.00.00 40.79 37.38
2 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 15.38 0.00.28 36.60 33.55
3 Kastemaa Tuuli HirvHe 19.10 0.04.00 27.43 25.14

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallio Tuija RaTU 17.50 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalava Enni TuS 15.35 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruokonen Sara-Elise AngA 13.25 0.00.00 24.79 33.03
2 Haavisto Alli TuS 14.18 0.00.53 21.51 28.67
3 Hiirsalmi Henni TuMe 22.27 0.09.02 12.59 16.78

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvonen Senni VaRa 20.43 0.00.00
2 Kauha Matilda VaRa 21.37 0.00.54

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Katri KangSK 12.29 0.00.00
2 Ekström Lotte-Line MSParma 12.52 0.00.23
3 Rantala Henna TuS 13.12 0.00.43
4 Suopajärvi Julia VaRa 14.00 0.01.31
5 Hölsö Essi PR 14.57 0.02.28
6 Vuorela Peppi VaRa 16.09 0.03.40
7 Wahlsten Vilma PR 16.10 0.03.41
8 Aalto Maija MSParma 16.42 0.04.13
9 Brink Henrika PIF 17.19 0.04.50
Huhtala Vilma TuS HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Elovaara Emma AngA 12.15 0.00.00
2 Kontio Kirsi KangSK 13.04 0.00.49
3 Kyläkoski Elli TuS 13.47 0.01.32
4 Heinonen Sini MSParma 14.04 0.01.49
5 Kivijärvi Alli MSParma 15.50 0.03.35
Rikkilä Ella MSParma HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtala Lotta TuS 8.47 0.00.00
2 Ekström Saana-Mari MSParma 9.49 0.01.02
3 Kivijärvi Sanni MSParma 14.02 0.05.15
4 Päärni Iina MSParma 17.24 0.08.37
5 Mäkelä Ella TuS 19.24 0.10.37
6 Siltanen Salli AngA 20.41 0.11.54
7 Nurmiainen Elsa Raseborg 21.26 0.12.39