FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Natt ÖIDM Yö - Öppen/Avoin
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Istolahti Jaakko KangSK 57.14 0.00.00 74.97 74.20
2 Luoma Juha IkNV 57.28 0.00.14 73.81 73.05
3 Rantala Teemu LapVi 1.02.24 0.05.10 67.18 66.49
4 Laasanen Lauri LaihLu 1.08.16 0.11.02 60.68 60.06
5 Sankelo Hermanni LapVi 1.12.23 0.15.09 56.54 55.96
6 Björklund Anders Brahe 1.15.40 0.18.26 53.44 52.89
7 Jansson Sören Falken 1.16.17 0.19.03 52.35 51.82
8 Stubb Hannes Falken 1.18.30 0.21.16 50.25 49.73
9 Harald Joachim Falken 1.18.54 0.21.40 49.36 48.86
10 Vesterback Jonas Malax 1.22.59 0.25.45 46.34 45.86
11 Pensas Mika Malax 1.27.47 0.30.33 43.24 42.80
12 Knutar Tomas Terjärv 1.51.03 0.53.49 33.73 33.39
Lövsund Johan Botnia KES -
Åbacka Tommy Brahe HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Smeds Kenneth NOK 1.01.24 0.00.00 54.24 52.73
2 Smeds Christoffer NOK 1.05.31 0.04.07 48.29 46.95
3 Wahlberg Jonas Brahe 1.16.55 0.15.31 38.96 37.88
4 Lindfors Kari Falken 1.37.56 0.36.32 28.90 28.10

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylihärsilä Ari AlahKi 56.11 0.00.00 37.60 35.98
2 Grankull Kenneth Kronan 59.06 0.02.55 34.41 32.92
3 Öhman Andreas Malax 1.07.25 0.11.14 28.99 27.73
4 Myllymäki Kari KoS 1.19.30 0.23.19 23.58 22.56
Lindgren Markus Botnia KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suvanto Mikael RaJu 53.28 0.00.00 38.93 37.21
2 Johansson Peter Brahe 56.31 0.03.03 35.44 33.88
3 Svenlin Sören Kronan 1.00.56 0.07.28 31.59 30.20
4 Lillhonga Robert GIF 1.09.06 0.15.38 26.73 25.55
5 Björklund Tom Botnia 1.09.25 0.15.57 25.48 24.36

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laasanen Juha LaihLu 52.33 0.00.00 44.58 44.09
2 Räbb Rainer GIF 56.20 0.03.47 40.54 40.10
3 Strandberg Leif Malax 59.44 0.07.11 37.25 36.85
4 Koskela Heikki RaJu 1.04.30 0.11.57 33.59 33.22
5 Forsman Kristian Brahe 1.07.02 0.14.29 31.45 31.11
6 Snickars Christer Solf 1.17.19 0.24.46 26.51 26.22
7 Byggningsbacka Johan Brahe 1.23.01 0.30.28 23.98 23.72

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stubb Stefan Falken 40.25 0.00.00 47.45 46.58
2 Löfroth Tommy Malax 46.37 0.06.12 39.60 38.87
3 Patana Pekka LaihLu 47.38 0.07.13 37.24 36.56
4 Lillandt Stefan Kristina 48.22 0.07.57 35.19 34.54
5 Sund Bo-Göran NOK 48.33 0.08.08 33.57 32.96

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pensas Esko LaihLu 46.07 0.00.00 45.79 45.34
2 Nyystilä Jukka LaihLu 50.03 0.03.56 40.08 39.68
3 Lillsjö Bengt Malax 1.01.26 0.15.19 30.93 30.63
4 Nyman Leif Falken 1.42.28 0.56.21 17.52 17.34

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 48.22 0.00.00 42.17 41.78
2 Hautala Olavi RaJu 49.12 0.00.50 40.94 40.56
3 Rauma Håkan Botnia 49.37 0.01.15 40.08 39.71
4 Pienimäki Kari RaJu 50.36 0.02.14 38.80 38.44
5 Hartvik Seppo Malax 51.28 0.03.06 37.65 37.30
6 Turunen Erkki SuSe 54.05 0.05.43 35.36 35.03
7 Österbacka Bo Minken 54.26 0.06.04 34.66 34.34
8 Laasanen Veikko VäVi 59.29 0.11.07 31.29 31.00
9 Lövsund Bengt Botnia 59.52 0.11.30 30.67 30.38
10 Kalliomaa Lasse LaihLu 1.03.16 0.14.54 28.61 28.35
11 Blomqvist Carl-Henrik Minken 1.17.47 0.29.25 22.95 22.73
12 Aaltonen Jukka Brahe 2.08.53 1.20.31 13.65 13.52
Svedström Mats NOK KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Åkerblom Måns GIF 46.05 0.00.00 33.26 33.23
2 Torrkulla Roy Minken 47.18 0.01.13 31.59 31.57
3 Erkinheimo Voitto KortJV 47.36 0.01.31 30.59 30.57
4 Forsén Björn NOK 54.50 0.08.45 25.86 25.84
5 Sundqvist Stig Botnia 55.10 0.09.05 25.01 24.99
6 Kukko Risto VäVi 57.40 0.11.35 23.26 23.24
Backman Sven-Olof Falken HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Sandgren Lars NOK HYL -
Sandvik Klas Terjärv KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sund Åke NOK 1.09.04 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 1.16.04 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Emil Brahe 45.58 0.00.00 40.25 38.51
2 Sankelo Antton LapVi 46.25 0.00.27 37.87 36.23
3 Lillhonga Kevin GIF 1.08.39 0.22.41 24.26 23.20
4 Mylläri Lucas NOK 1.17.33 0.31.35 20.28 19.40

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivumäki Olli KoS 36.22 0.00.00 48.33 47.51
2 Laasanen Matti LaihLu 37.56 0.01.34 45.18 44.41
3 Koivisto Juho LapVi 39.01 0.02.39 42.80 42.07
4 Jansson Emil Falken 39.09 0.02.47 41.53 40.82
5 Forsell Mickel Botnia 40.31 0.04.09 39.04 38.38
6 Gripenberg Otto Brahe 42.16 0.05.54 36.39 35.77
7 Udell Robin Solf 42.49 0.06.27 34.89 34.30

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Gustav Botnia 20.19 0.00.00
2 Joensuu Valter Brahe 22.32 0.02.13
3 Bergström Jesper Femman 26.14 0.05.55
4 Finskas Lucas Femman 29.33 0.09.14
5 Ylihärsilä Roni AlahKi 50.07 0.29.48
Häggman Aaron Femman HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Finskas Isak Femman 14.27 0.00.00
2 Bergström Kasper Kristina 15.58 0.01.31
3 Hautala Rasmus Femman 16.10 0.01.43
4 Häggman Iivar Femman 16.40 0.02.13

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Satu VaaSu 56.41 0.00.00 62.66 61.10
2 Lönnberg Frida PIF 1.00.49 0.04.08 55.48 54.10
3 Finnäs Jenny Malax IF 1.14.57 0.18.16 42.65 41.58
4 Lindfors Lina Falken 1.18.19 0.21.38 38.55 37.59

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svartsjö Åsa Botnia 49.56 0.00.00 46.08 43.90
2 Nynäs Kati Botnia 52.25 0.02.29 41.71 39.73
3 Ena Linda Falken 52.59 0.03.03 39.09 37.23
4 Grankull Jaana Kronan 56.13 0.06.17 34.79 33.14

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.50.46 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajamäki Tuija KauWi 1.00.33 0.00.00 43.89 42.86
2 Koskela Sari RaJu 1.08.38 0.08.05 36.78 35.92
3 Snickars Virpi Solf 1.11.45 0.11.12 33.33 32.55
4 Sund Maria NOK 1.46.38 0.46.05 21.18 20.69

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 55.00 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 49.13 0.00.00
2 Erkinheimo Ritva KortJV 1.10.40 0.21.27

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Sandgren Ann-Mari NOK HYL -
Forsman Brita Falken HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snickars Fia Solf 50.09 0.00.00 46.26 43.78
2 Joensuu Ida Brahe 53.08 0.02.59 40.38 38.22
3 Biskop Greta KoS 57.15 0.07.06 34.44 32.60

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindgren Hanna Femman 39.06 0.00.00 47.03 45.37
2 Hansén Amanda Botnia 51.37 0.12.31 33.84 32.65
3 Perttu Pauliina LaihLu 1.01.35 0.22.29 26.87 25.93
4 Venetjoki Venla KoS 1.03.04 0.23.58 24.78 23.91
Ylihärsilä Ronja AlahKi EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuohimaa Ines Solf 30.08 0.00.00
2 Enlund Julia Femman 32.12 0.02.04
Torrkulla Henna Femman EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllymäki Matilda KoS 13.57 0.00.00
2 Liljeqvist Emilia Minken 18.46 0.04.49
3 Nordman Tilde Femman 18.47 0.04.50
4 Lindfors Karolina Falken 20.53 0.06.56
5 Nynäs Amanda Botnia 24.49 0.10.52
6 Norrgård Ida Femman 35.47 0.21.50
Kullman Thea Falken EIL -