FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Jaalan tupla keskimatka, aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Jarno Koovee 39.15 0.00.00 81.20 80.63
2 Huttunen Esa TuMe 43.07 0.03.52 73.18 72.66
3 Lindqvist Arttu KS 43.27 0.04.12 71.88 71.37
4 Hyvönen Pekka AngA 43.35 0.04.20 70.93 70.43
5 Mertanen Simo LappRi 43.53 0.04.38 69.72 69.23
6 Pukema Hannu-Pekka RR 46.33 0.07.18 65.04 64.58
7 Lilja Arto AnttU 46.55 0.07.40 63.85 63.40
8 Järvinen Seppo LS-37 47.03 0.07.48 63.00 62.55
9 Mattila Pyry KS 50.40 0.11.25 57.87 57.46
10 Kansonen Jari JoKu 52.04 0.12.49 55.70 55.31
11 Kohvakka Ilkka KS 55.13 0.15.58 51.95 51.58
12 Pönkkä Jukka NaTe 1.00.55 0.21.40 46.56 46.23
13 Kesälä Mikko Pohjant 1.10.19 0.31.04 39.88 39.60
14 Koskelainen Marko IitPy 1.22.12 0.42.57 33.73 33.49
Valkonen Lauri LS-37 KES -
Tynys Joona KS KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Jussi KyS 39.58 0.00.00 49.08 48.49
2 Kurhinen Jani S-JKL 42.17 0.02.19 42.91 42.39
3 Sirola Timo KeU 44.37 0.04.39 37.37 36.92

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Venäläinen Toni VaHa 40.52 0.00.00 53.96 53.45
2 Tervala Mika RaVa 40.54 0.00.02 51.90 51.41
3 Pietiläinen Juha RastiE4 41.37 0.00.45 49.02 48.55
4 Kurhinen Tomi RaVa 43.52 0.03.00 44.62 44.19
5 Virtanen Joni EsSu 1.03.03 0.22.11 29.73 29.45

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 31.51 0.00.00 57.36 56.98
2 Pyymäki Leo EsSu 31.58 0.00.07 55.43 55.07
3 Hintsanen Harri Navi 37.25 0.05.34 45.89 45.60
4 Borgenström Jussi HyRa 42.46 0.10.55 38.87 38.62
Lahtinen Jari IHR KES -
Lind Raimo HyRa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Aimo RaN 36.22 0.00.00 54.95 54.66
2 Markki Tapio EsSu 38.43 0.02.21 50.07 49.80
3 Heikkinen Juha Pihkan 47.00 0.10.38 39.97 39.76
4 Liukkonen Jari IHR 49.17 0.12.55 36.90 36.70
5 Peni Hannu KS 1.04.55 0.28.33 27.09 26.95
Valkonen Pasi IHR KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turpeinen Seppo KontU 40.32 0.00.00 30.38 30.35
2 Toikkanen Jukka PorvU 41.25 0.00.53 27.50 27.48
3 Höglund Risto ORa 53.07 0.12.35 19.71 19.69

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivänranta Pertti JoKu 28.38 0.00.00 50.02 49.90
2 Tani Ossi KS 30.14 0.01.36 46.67 46.55
3 Töyrylä Hannu KS 33.20 0.04.42 41.68 41.58
4 Mäkelä Martti SOC 33.47 0.05.09 40.49 40.39
5 Saukonoja Jouni PorvU 35.39 0.07.01 37.77 37.68
6 Pokela Erkki LuuRa 36.15 0.07.37 36.55 36.46
7 Ollikainen Seppo JuvU 40.18 0.11.40 32.34 32.27
8 Espo Matti KS 46.53 0.18.15 27.34 27.28
9 Välimäki Pertti LS-37 51.55 0.23.17 24.28 24.22
10 Kaukiainen Raimo HU-46 1.02.17 0.33.39 19.89 19.84
Saarinen Heikki MU HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Heikki RaVa 26.27 0.00.00 35.73 35.67
2 Hakala Pekka KS 29.56 0.03.29 30.38 30.34
3 Seitsonen Kauko Kajo 35.44 0.09.17 24.46 24.42
4 Tuominen Seppo KS 35.57 0.09.30 23.33 23.29
5 Tukiainen Tapio HyRa 37.20 0.10.53 21.51 21.48

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokipelto Seppo HU-46 27.58 0.00.00 37.97 38.02
2 Rönn Ralf AOK 30.36 0.02.38 33.83 33.88
3 Karnaattu Mauri KS 33.46 0.05.48 29.87 29.92
4 Kvick Aimo IHR 34.57 0.06.59 28.10 28.14
5 Salo Eero InkTe 44.25 0.16.27 21.51 21.55
6 Salo Markku LS-37 55.45 0.27.47 16.66 16.69
7 Punkero Toivo LS-37 1.05.41 0.37.43 13.74 13.76

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Lauri KS 51.29 0.00.00
2 Tamminen Kasperi LuuRa 57.59 0.06.30
3 Kytömäki Aapo SKUusi 1.00.02 0.08.33

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurhinen Miika S-JKL 11.44 0.00.00
2 Kytömäki Esko SKUusi 11.53 0.00.09
3 Suomalainen Vilho LappRi 15.02 0.03.18

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Eetu VeVe 10.52 0.00.00
2 Vainio Anton VeVe 10.56 0.00.04
3 Jarolf Noel PorvU 13.52 0.03.00
4 Simola Viljo LuuRa 15.53 0.05.01
5 Välimäki Markus EsAk 16.14 0.05.22
6 Tamminen Oskari LuuRa 16.15 0.05.23
7 Suomalainen Veikka LappRi 17.37 0.06.45
8 Jokela Väinö VeVe 17.48 0.06.56

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Marttiina Pohjant 37.11 0.00.00 74.32 73.91
2 Mattila Elisa KS 41.03 0.03.52 66.31 65.95
3 Räisänen Noora SalRe 43.38 0.06.27 61.43 61.10
4 Vääränen Sari KS 45.05 0.07.54 58.54 58.22
5 Lilja Salla AnttU 47.07 0.09.56 55.13 54.83
6 Elffors Anna Trian 50.16 0.13.05 50.85 50.58
7 Suomalainen Riikka LappRi 50.33 0.13.22 49.75 49.48
8 Vainikka Kaisa KS 51.13 0.14.02 48.29 48.03
9 Tuominen Krista LS-37 56.26 0.19.15 43.09 42.86
10 Simola Anni LuuRa 59.43 0.22.32 40.03 39.81
11 Tani Leena KS 1.17.12 0.40.01 30.43 30.26

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kytömäki Katri KeU 1.03.14 0.00.00
2 Jarolf Tanja PorvU 1.12.30 0.09.16

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 38.12 0.00.00 67.26 67.97
2 Marttila Outi EsSu 41.29 0.03.17 58.84 59.46
3 Huusari Heidi InkTe 46.11 0.07.59 50.07 50.60
4 Torvela Tiina KuoSu 52.02 0.13.50 41.97 42.42

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 38.06 0.00.00 51.48 50.19
2 Ilonen Marjo TY 47.48 0.09.42 37.96 37.00
3 Hyyrynen Virpi KS 48.48 0.10.42 34.16 33.30

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 35.01 0.00.00 52.40 52.53
2 Einonen Päivi LS-37 37.47 0.02.46 47.35 47.47
3 Töyrylä Marja KyS 43.49 0.08.48 39.78 39.88
4 Hakkarainen Riitta RaKaS 48.35 0.13.34 34.93 35.02
5 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 50.33 0.15.32 32.67 32.75
6 Käkelä Anne RaVa 56.31 0.21.30 28.41 28.48
7 Paronen Hanna IHR 56.53 0.21.52 27.42 27.49

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tukiainen Marja HyRa 39.54 0.00.00 43.70 43.08
2 Tikka Eija RaKaS 43.35 0.03.41 38.00 37.47
3 Venäläinen Kaija VaHa 47.17 0.07.23 33.19 32.72
4 Juvonen Marja RaKaS 47.27 0.07.33 31.23 30.79

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Särkkä Liisa Navi HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tamminen Ilona LuuRa 50.46 0.00.00
2 Jokela Kiia VeVe 1.24.09 0.33.23
3 Välimäki Meri EsAk 1.26.10 0.35.24

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Alma KS 13.46 0.00.00
2 Takanen Tiitu VeVe 16.43 0.02.57