FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Koillis-Savon Rastipäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 35.24 0.00.00 53.34 51.83
2 Liukko Eetu EnonkU 38.34 0.03.10 47.13 45.79
3 Oinonen Sami RasPi 41.40 0.06.16 41.92 40.73
4 Pörsti Markus SiiRa 41.54 0.06.30 40.00 38.86
5 Hynninen Tommi KeKaRa 54.51 0.19.27 29.26 28.43

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asmundela Jukka SiiRa 22.39 0.00.00 30.04 30.04
2 Järvinen Jouko TP 22.43 0.00.04 27.71 27.71
3 Sutinen Lauri KuoSu 23.55 0.01.16 24.19 24.19

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Jussi RasPi 37.43 0.00.00
2 Hämäläinen Marko KeKaRa 46.05 0.08.22

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolkki Lauri SuSe 40.57 0.00.00
2 Kettunen Ilpo KR 1.01.49 0.20.52

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Risto LipTa 38.39 0.00.00 36.63 36.15
2 Vornanen Juha JoS 38.43 0.00.04 35.19 34.73
3 Hankaniemi Tomi PunKu 40.23 0.01.44 32.43 32.00
4 Ruokolainen Jouni RasPi 42.29 0.03.50 29.57 29.18
5 Korhonen Marko YlämPy 48.35 0.09.56 24.77 24.44
Korhonen Arto RasPi EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vidqvist Jouni TuMe 37.19 0.00.00 38.51 37.69
2 Leivo Jari RasPi 44.29 0.07.10 30.69 30.03
3 Kankkunen Matti SonPa 54.05 0.16.46 23.92 23.40
4 Kauppinen Vesa SonPa 59.06 0.21.47 20.67 20.23

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Pekka KR 33.12 0.00.00 43.37 42.86
2 Peltonen Timo SonPa 38.08 0.04.56 36.34 35.92
3 Heiskanen Hannu SonPa 41.01 0.07.49 32.47 32.09
4 Salminen Arto KeKaRa 44.10 0.10.58 28.93 28.60
5 Salonen Hannu KonnU 47.16 0.14.04 25.89 25.59

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vairinen Risto KontU 25.43 0.00.00 36.19 35.58
2 Karhunen Juha KuoSu 28.49 0.03.06 31.33 30.80
3 Liukko Timo EnonkU 33.43 0.08.00 25.95 25.51
4 Malinen Pentti KaSu 35.47 0.10.04 23.67 23.27
5 Laaksamo Seppo LipTa 40.10 0.14.27 20.39 20.05
Högnäs Tore Brahe KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Hannu RasPi 25.44 0.00.00 40.21 40.16
2 Miettinen Kauko SuoVa 28.50 0.03.06 34.99 34.95
3 Loikkanen Hannes SaSu 36.33 0.10.49 26.89 26.86
4 Åhlin Sten OK Måsen 37.30 0.11.46 25.52 25.49
5 Matilainen Juhani NilsNu 38.05 0.12.21 24.45 24.42
6 Väänänen Matti NilsNu 43.48 0.18.04 20.67 20.65
7 Hyvönen Markku RasPi 43.55 0.18.11 20.03 20.00

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Aimo NilsNu 26.49 0.00.00 31.11 31.16
2 Korhonen Mauno KuoSu 26.51 0.00.02 29.91 29.96
3 Sorri Seppo PihtTu 30.57 0.04.08 24.94 24.98
4 Seilonen Reino KaSu 31.02 0.04.13 23.86 23.90
5 Lång Eero KaSu 47.45 0.20.56 14.85 14.88

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Veijo LS-37 31.05 0.00.00 19.60 19.32
2 Sivonen Martti LipTa 34.18 0.03.13 16.87 16.63
3 Lehtinen Lauri KuoSu 44.31 0.13.26 12.32 12.14
4 Laine Tapani KuoSu 1.15.58 0.44.53 6.82 6.72

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 32.32 0.00.00 16.49 16.53
2 Lavikainen Mauno LipTa 36.23 0.03.51 14.00 14.04
3 Halonen Valto KuoSu 55.03 0.22.31 8.77 8.79
4 Känninen Lauri KuoSu 1.15.19 0.42.47 6.05 6.07
Raitomäki Uolevi KR EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karjalainen Rasmus LipTa 19.17 0.00.00
2 Mäenpää Jaakko KR 20.39 0.01.22
3 Karjalainen Kasperi LipTa 23.43 0.04.26
4 Triipponen Vetja KuPe 40.26 0.21.09

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolehmainen Matias SäynSa 34.59 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruokolainen Jenni RasPi 49.30 0.00.00
2 Rautanen Eeva TuuSe 1.00.46 0.11.16

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Leena SoJy 59.17 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moilanen Ulla KaSu 26.31 0.00.00 37.88 37.25
2 Meriläinen-Ruokolainen Eija RasPi 30.15 0.03.44 31.54 31.02
3 Kukkola Sinikka KuoSu 34.16 0.07.45 26.38 25.94
4 Malinen Paula KaSu 35.26 0.08.55 24.09 23.69

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Eija RasPi 1.02.54 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Kyllikki KR 26.42 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärnä Nina SonPa 29.20 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Triipponen Vanni KuPe 43.40 0.00.00
Kärnä Emmi SonPa EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Alisa SonPa 30.17 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Jonna SonPa 28.51 0.00.00
2 Tukiainen Justiina SäynSa 28.58 0.00.07