FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Mehiläinen sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Takanen Lari VeVe 13.35 0.00.00 74.16 77.55
2 Elo Markku AngA 13.39 0.00.04 71.03 74.28
3 Rajaniemi Juho TuS 15.01 0.01.26 62.05 64.89
3 Pöyhönen Petja RasKa 15.01 0.01.26 62.05 64.89
5 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 15.40 0.02.05 54.66 57.15

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivelä Sanni AngA 14.57 0.00.00 81.67 73.50
2 Ylikylä Suvi RasKa 15.11 0.00.14 79.21 71.28
3 Peltomäki Elli RasKa 15.20 0.00.23 77.24 69.51
4 Ylikylä Sanna RasKa 15.53 0.00.56 73.41 66.07
5 Liimatainen Anni TuS 15.54 0.00.57 72.18 64.96
6 Jakobsson Laura RasKa 16.03 0.01.06 70.37 63.33
7 Cederberg Ida-Marie PIF 16.07 0.01.10 68.94 62.04
8 Gustafsson Essi R-P 17.26 0.02.29 62.68 56.41
9 Rajaniemi Maija TuS 18.26 0.03.29 58.29 52.46
10 Etu-Huitti Tanja MaMa 19.22 0.04.25 54.53 49.08
11 Salmi Anna MaMa 20.08 0.05.11 51.55 46.39

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivanen Juha-Matti LoJa 22.10 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivio Matti RaPi 15.58 0.00.00
2 Huhtala Antti RaHa 19.54 0.03.56

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäki Jarkko Rasti88 16.27 0.00.00 43.95 31.66
2 Kaira Miikka KyS 17.49 0.01.22 39.05 28.14
2 Suominen Juha-Matti LaJy 17.49 0.01.22 39.05 28.14
4 Karru Antti VaRa 18.38 0.02.11 34.43 24.81
5 Nurmiainen Jouko Raseborg 19.32 0.03.05 31.46 22.66

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haajanen Leif Raseborg 15.06 0.00.00 43.24
2 Järvensivu Tapio TuMe 15.16 0.00.10 40.63
3 Nappu Juha TuNMKY 16.48 0.01.42 34.98
4 Kajavalta Jyrki TuS 17.57 0.02.51 30.92

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehto Kari TuMe 12.10 0.00.00 49.31 46.94
2 Viitasaari Sauli KoS 12.38 0.00.28 46.47 44.24
3 Aakula Ilkka PR 12.43 0.00.33 45.16 42.99
4 Uusikartano Simo TuMe 12.53 0.00.43 43.57 41.48
5 Heinonen Kari AngA 14.05 0.01.55 38.95 37.08
6 Arki Hannu TuMe 14.29 0.02.19 36.99 35.21
7 Gustafsson Risto R-P 14.53 0.02.43 35.13 33.44
8 Mänty Pekka HirvHe 16.16 0.04.06 31.35 29.84

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vuori Rauno AngA 14.01 0.00.00 45.90 25.89
2 Kuivala Hannu TuS 14.53 0.00.52 41.93 23.65
3 Niinistö Harri AngA 16.28 0.02.27 36.73 20.72
4 Alhoke Timo TuMe 16.57 0.02.56 34.54 19.48
5 Salonen Kauko KyS 17.58 0.03.57 31.51 17.78
Kuivala Juha TuS HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ylikoski Erkki VaHa 12.19 0.00.00 44.67 42.02
2 Helkkula Rauli TuMe 13.10 0.00.51 41.01 38.57
3 Nurminen Markku SuosmSa 14.13 0.01.54 37.25 35.04
4 Salmenoja Pertti HirvHe 14.49 0.02.30 35.05 32.96
5 Pyy Hannu AngA 15.04 0.02.45 33.78 31.77
6 Kallio Erkki LoJa 15.49 0.03.30 31.53 29.65
7 Tamminen Pentti PertPe 16.21 0.04.02 29.87 28.09
8 Nevalainen Pentti RasKa 18.38 0.06.19 25.65 24.13
Inki Pekka TuMe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Olli TuS 11.54 0.00.00 45.16 40.57
2 Koistinen Leo VaRa 12.24 0.00.30 42.52 38.20
3 Karvonen Raimo SuSi 12.40 0.00.46 40.83 36.68
4 Jokinen Pentti KanSu 12.45 0.00.51 39.78 35.73
5 Laakso Raimo HaHa 15.05 0.03.11 32.95 29.61
6 Hirvonen Pentti TuMe 15.47 0.03.53 30.85 27.72
7 Halkosaari Severi NiS 15.59 0.04.05 29.84 26.81
8 Kuosa Harri LoJa 17.57 0.06.03 26.01 23.36
Loukonen Veikko PiKe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 13.31 0.00.00 38.73 28.86
2 Viiri Jyrki HirvHe 14.22 0.00.51 35.52 26.47
3 Aronen Osmo RasKa 14.34 0.01.03 34.14 25.44
4 Joonas Risto MaMa 17.20 0.03.49 27.93 20.82
5 Saario Pentti LoJa 17.54 0.04.23 26.32 19.61
Nurmo Heikki PunKu HYL -
Holmström Bengt KSF HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nummelin Oskari TuS 16.02 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vesterinen Arttu TP 14.13 0.00.00 66.08 61.01
2 Vuori Justus TuS 14.47 0.00.34 60.37 55.74
3 Ekström Rasmus MSParma 15.37 0.01.24 54.14 49.99
4 Mäki Juho Rasti88 17.06 0.02.53 46.70 43.11

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Seppä Touko TuS 12.58 0.00.00 53.02 44.11
2 Rousku Samuli MSParma 14.51 0.01.53 44.56 37.07
3 Takanen Aaro VeVe 15.24 0.02.26 41.29 34.36
4 Röntynen Leevi TuS 18.00 0.05.02 33.90 28.20
5 Karru Sami MSParma 18.59 0.06.01 30.78 25.61

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ylimaa Juho AngA 15.29 0.00.00
2 Mäki Jesse Rasti88 17.03 0.01.34
3 Hirvonen Lauri VaRa 17.34 0.02.05
4 Salonen Niklas Rasti88 19.14 0.03.45

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vaho Pyry TuS 11.48 0.00.00
2 Ruohonen Felix TuS 12.49 0.01.01
3 Hiirsalmi Ville TuMe 14.41 0.02.53

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 10.27 0.00.00
2 Lamminmäki Aaro MSParma 12.28 0.02.01
3 Kääntönen Arttu MSParma 16.01 0.05.34

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Tiina SomEsa 19.28 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huhtala Maija TuS 17.26 0.00.00 41.88
2 Karru Tuulikki VaRa 18.46 0.01.20 36.96
3 Kyläkoski Reetta TuS 19.09 0.01.43 34.32
4 Wolff Charlotta Raseborg 20.07 0.02.41 30.85

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattsson Ingela PIF 12.58 0.00.00 58.96 48.03
2 Saarijärvi Sari SuSe 13.31 0.00.33 54.44 44.35
3 Elovaara Heli AngA 13.53 0.00.55 50.94 41.50
4 Hirvonen Riitta VaRa 16.00 0.03.02 42.41 34.55
5 Brink Maria PIF 16.02 0.03.04 40.53 33.02

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Anne AngA 14.26 0.00.00 55.27 48.24
2 Havia-Kinnala Helena AngA 15.10 0.00.44 50.63 44.18
3 Hölsö Jaana PR 15.50 0.01.24 46.60 40.67
4 Sipponen Eija PR 16.08 0.01.42 43.88 38.30
5 Paasikivi Virva HauSi 21.18 0.06.52 31.83 27.78

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Miettinen Jaana TuS 13.37 0.00.00 54.61 24.70
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 13.39 0.00.02 51.76 23.41
3 Sulavuori Eija TuMe 15.45 0.02.08 42.50 19.22
4 Haajanen Ulrika Raseborg 16.34 0.02.57 38.16 17.26

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivanen Tuula RaN 15.52 0.00.00 37.94 30.44
2 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 17.29 0.01.37 31.85 25.55
3 Salonen Iiris KyS 23.03 0.07.11 22.20 17.81

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Korpinen Paula RaLu 18.45 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 14.00 0.00.00 41.41 37.96
2 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 14.52 0.00.52 36.08 33.06
3 Kastemaa Tuuli HirvHe 21.54 0.07.54 22.50 20.62

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kallio Tuija RaTU 14.57 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalava Enni TuS 16.05 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruokonen Sara-Elise AngA 12.18 0.00.00 26.13 34.82
2 Haavisto Alli TuS 14.29 0.02.11 20.53 27.35
3 Hiirsalmi Henni TuMe 20.28 0.08.10 13.35 17.79

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvonen Senni VaRa 16.49 0.00.00
2 Kauha Matilda VaRa 21.15 0.04.26

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kontio Katri KangSK 12.13 0.00.00
2 Hölsö Essi PR 12.16 0.00.03
3 Rantala Henna TuS 12.50 0.00.37
4 Ekström Lotte-Line MSParma 13.02 0.00.49
5 Suopajärvi Julia VaRa 13.14 0.01.01
6 Huhtala Vilma TuS 13.22 0.01.09
7 Wahlsten Vilma PR 14.06 0.01.53
8 Aalto Maija MSParma 14.29 0.02.16
9 Vuorela Peppi VaRa 15.29 0.03.16
10 Brink Henrika PIF 16.43 0.04.30

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Elovaara Emma AngA 10.23 0.00.00
2 Kontio Kirsi KangSK 10.33 0.00.10
3 Kyläkoski Elli TuS 11.48 0.01.25
4 Heinonen Sini MSParma 13.51 0.03.28
5 Rikkilä Ella MSParma 14.34 0.04.11
6 Kivijärvi Alli MSParma 15.57 0.05.34

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtala Lotta TuS 11.03 0.00.00
2 Ekström Saana-Mari MSParma 13.52 0.02.49
3 Kivijärvi Sanni MSParma 18.02 0.06.59
4 Päärni Iina MSParma 18.03 0.07.00
5 Siltanen Salli AngA 19.18 0.08.15
6 Mäkelä Ella TuS 19.31 0.08.28
7 Nurmiainen Elsa Raseborg 23.13 0.12.10