FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
eGames 17 1. pvä, sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 61
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Tuomo AngA 14.15 0.00.00 89.79 92.03
2 Syrjäläinen Topi HS 14.39 0.00.24 87.12 89.29
3 Parjanne Antti TuMe 14.47 0.00.32 86.12 88.27
4 Ahola Topias Navi 14.49 0.00.34 85.71 87.85
4 Suominen Eemeli HiKi 14.49 0.00.34 85.71 87.85
6 Heikkilä Tuomas HS 14.53 0.00.38 84.89 87.01
7 Cederberg Björn SWE 14.58 0.00.43 84.21 86.31
8 Hasu Topi Trian 15.05 0.00.50 83.34 85.42
9 Saikko Ville LappRi 15.17 0.01.02 82.04 84.09
10 Penttinen Topi Trian 15.21 0.01.06 81.48 83.51
11 Jurvakainen Tuukka VaajTe 15.32 0.01.17 80.31 82.31
12 Kangas Veli HS 15.36 0.01.21 79.76 81.75
13 Loukkalahti Vilho HiKi 15.42 0.01.27 79.05 81.02
14 Elo Markku AngA 15.49 0.01.34 78.27 80.22
15 Vesterinen Arttu TP 15.50 0.01.35 77.98 79.93
16 Blomster Daniel Trian 15.51 0.01.36 77.70 79.64
17 Suominen Miika RR 15.56 0.01.41 77.09 79.01
18 Mänkärlä Janne Lynx 16.07 0.01.52 76.02 77.91
19 Scalet Tommaso HS 16.10 0.01.55 75.58 77.47
20 Suna Jussi TuMe 16.15 0.02.00 75.00 76.87
21 Aaltio Aapo KuoSu 16.18 0.02.03 74.57 76.43
22 Salervo Mikko Trian 16.22 0.02.07 74.07 75.92
23 Sipponen Jere SWE 16.27 0.02.12 73.50 75.34
24 Leskinen Aleksi Lynx 16.29 0.02.14 73.16 74.99
25 Liukkonen Matti RR 16.34 0.02.19 72.60 74.41
26 Saikko Antti TP 16.38 0.02.23 72.12 73.91
27 Takanen Lari VeVe 16.42 0.02.27 71.64 73.42
28 Sund Otto Trian 16.43 0.02.28 71.37 73.15
29 Vicari Lars Navi 16.48 0.02.33 70.83 72.60
29 Julkunen Aaro MSParma 16.48 0.02.33 70.83 72.60
31 Rantala Kalle HS 16.50 0.02.35 70.31 72.06
32 Hasu Simo Trian 17.00 0.02.45 69.43 71.16
32 Joensuu Ari-Pekka LapVi 17.00 0.02.45 69.43 71.16
34 Taivainen Juho-Matti PelPo 17.04 0.02.49 68.78 70.50
35 Sundelin Peter Femman 17.11 0.02.56 68.13 69.83
36 Lampinen Ville HS 17.13 0.02.58 67.81 69.51
37 Nurmiainen Aaro RR 17.19 0.03.04 67.24 68.92
38 Väänänen Heikki Pihkan 17.27 0.03.12 66.54 68.20
39 Mikander Christopher Trian 17.30 0.03.15 66.17 67.82
40 Virkki Vili HlS 17.44 0.03.29 65.12 66.74
41 Salo Markus PunKu 17.55 0.03.40 64.27 65.88
42 Väisänen Patrik KS 17.57 0.03.42 63.97 65.57
43 Kankkunen Matias OK77 17.58 0.03.43 63.74 65.33
44 Niskanen Janne VeVe 17.59 0.03.44 63.50 65.08
45 Kuutti Veli-Pekka EsAk 18.05 0.03.50 62.97 64.54
46 Stenbacka Wilhelm OK77 18.13 0.03.58 62.34 63.89
47 Mänty Sami AngA 18.38 0.04.23 60.77 62.29
48 Koivisto Antton SKUusi 18.48 0.04.33 60.06 61.56
49 Ylitalo Aki HauSi 19.07 0.04.52 58.90 60.37
50 Kokkinen Kari LaTa 19.17 0.05.02 58.22 59.68
51 Tolvanen Leo Pihkan 20.51 0.06.36 53.70 55.04
52 Saarinen Veli RaLu 21.54 0.07.39 50.98 52.25
53 Koskela Petri SuVe 23.26 0.09.11 47.50 48.69
54 Kauppila Tomi MiehVi 23.28 0.09.13 47.30 48.48
55 Valkonen Henri IHR 25.35 0.11.20 43.26 44.34
Berg Kimmo EsAk HYL -
Koistinen Olli-Pekka HiKi HYL -
Koskinen Jussi KR HYL -
Laine Miika KS HYL -
Lassila Mikko HS HYL -
Sorsa Lauri HiKi HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Näsi Matti RaJu 15.41 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kapiainen Tomi RaKaS 15.15 0.00.00 70.87 78.92
2 Matilainen Juha LS-37 15.25 0.00.10 69.05 76.90
3 Raute Kaj SuSi 15.50 0.00.35 66.21 73.74
4 Hämäläinen Ari LS-37 16.41 0.01.26 61.87 68.90
5 Lassila Jussi PiTa 18.29 0.03.14 54.96 61.21
6 Sevon Tuomo SalRe 18.40 0.03.25 53.56 59.64
7 Sjöholm Andreas Raseborg 18.42 0.03.27 52.59 58.57
8 Lahtinen Ismo OJy 19.39 0.04.24 49.23 54.82
9 Lindholm Johan Raseborg 22.11 0.06.56 42.87 47.75
10 Forsström Benny Raseborg 22.13 0.06.58 42.08 46.86
Stoor Matti KoS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mutka Manu TuMe 14.01 0.00.00 62.52 61.73
2 Leppänen Kristian LS-37 14.40 0.00.39 59.15 58.41
3 Kiuru Jani RaKaS 14.51 0.00.50 57.83 57.10
4 Johansson Tuomas HS 14.57 0.00.56 56.86 56.14
5 Sillanpää Sampo Lynx 15.14 0.01.13 55.23 54.53
6 Nikkinen Jari HiKi 15.33 0.01.32 53.54 52.86
7 Pulli Veli-Matti RaVa 15.42 0.01.41 52.47 51.81
8 Farkas David HS 15.54 0.01.53 51.26 50.61
9 Toivonen Teemu TuS 16.03 0.02.02 50.23 49.60
10 Laine Mikko HS 16.15 0.02.14 49.07 48.46
11 Heikkonen Rami SuSi 16.57 0.02.56 46.53 45.95
12 Viero Jussi LaihLu 16.59 0.02.58 45.92 45.35
13 Tamminen Miika KS 17.38 0.03.37 43.73 43.18
14 Hellstedt Tony RaHa 17.46 0.03.45 42.91 42.37
Pikkarainen Toni EsAk HYL -
Frey Alexander OK77 HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 14.55 0.00.00 62.80 63.18
2 Maasilta Tommi RaVa 15.49 0.00.54 58.70 59.06
3 Suominen Manne HiKi 16.03 0.01.08 57.33 57.68
4 Isoherranen Sami Lynx 16.13 0.01.18 56.23 56.57
5 Harjamäki Petri HiKi 16.32 0.01.37 54.66 54.99
5 Isokääntä Ari KEV 16.32 0.01.37 54.66 54.99
7 Tähtinen Timo HS 16.57 0.02.02 52.34 52.65
8 Tilli Juha Lynx 17.01 0.02.06 51.65 51.96
9 Meronen Juha OC Puist 17.07 0.02.12 50.86 51.17
10 Kleemola Jari PertPe 17.22 0.02.27 49.65 49.95
11 Kämäräinen Sami L-US 17.45 0.02.50 48.12 48.41
12 Surakka Petteri HS 18.36 0.03.41 45.47 45.75
13 Weiss Robert OK77 18.55 0.04.00 44.27 44.54
14 Nurmiainen Jouko Raseborg 19.37 0.04.42 42.27 42.53
15 Viljamaa Janne Navi 20.20 0.05.25 40.38 40.62
16 Illaru Tõnu PePo 21.00 0.06.05 38.70 38.94
Taskila Sakari LeSi HYL -
Metsäranta Arto HiKi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Östergård Patric Trian 13.43 0.00.00 58.88 63.82
2 Sorjonen Pekka RasPi 13.47 0.00.04 58.26 63.15
3 Nygård Marko KuoSu 14.04 0.00.21 56.75 61.52
4 Ojalainen Jorma SKVuoksi 14.32 0.00.49 54.61 59.19
5 Kulmala Mika RR 14.37 0.00.54 53.98 58.51
6 Kantanen Olli OK77 14.50 0.01.07 52.88 57.32
7 Korhonen Jussi HlS 15.16 0.01.33 51.07 55.36
8 Kahiala Jari Pihkan 15.27 0.01.44 50.16 54.37
9 Numminen Hannu EsAk 15.29 0.01.46 49.75 53.93
10 Lari Francesco GBR 15.43 0.02.00 48.72 52.81
11 Matilainen Kari HS 16.16 0.02.33 46.78 50.71
12 Pirtilä Timo KyS 16.38 0.02.55 45.47 49.29
13 Huhtanen Ossi TP 17.10 0.03.27 43.79 47.47
14 Hällström af Anders OK77 17.21 0.03.38 43.06 46.67
15 Hakuli Kari KeU 17.57 0.04.14 41.36 44.83
16 Sorri Pertti RaHa 18.43 0.05.00 39.42 42.72
17 Hyyryläinen Pasi EsAk 18.55 0.05.12 38.75 42.01
18 Antikainen Jarmo MU 19.31 0.05.48 37.32 40.46
19 Launis Kasperi Raus 22.15 0.08.32 32.53 35.26
20 Petäjistö Petri RaVi 23.11 0.09.28 31.02 33.62
Söderström Martin HS HYL -
Ray Tomas OK77 HYL -
Parttimaa Timo AngA HYL -
Ojanen Tuomas HS HYL -
Nyman Jörgen Raseborg HYL -
Huttunen Matti Pihkan HYL -
Hautaniemi Petri RaKaS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kuusinen Mikko Lynx 15.49 0.00.00 56.62 55.21
2 Liukkonen Juha HiKi 17.23 0.01.34 51.00 49.73
3 Ritakallio Timo Lynx 17.30 0.01.41 50.15 48.90
4 Vuorinen Hannu KyS 17.44 0.01.55 48.99 47.77
5 Mitenkov Andrej RUS 18.13 0.02.24 47.20 46.02
5 Laine Markku MU 18.13 0.02.24 47.20 46.02
7 Frilander Heikki Trian 18.21 0.02.32 45.88 44.73
8 Liukkonen Jari IHR 18.46 0.02.57 44.38 43.27
9 Autio Ossi HyRa 19.10 0.03.21 42.99 41.92
10 Hakulinen Jukka VeVe 19.15 0.03.26 42.34 41.28
11 Laukkarinen Kari TVV 19.38 0.03.49 41.05 40.03
12 Heikkinen Jarmo HS 25.24 0.09.35 31.38 30.60
Puustinen Tuomo Pihkan HYL -
Molnar Geza RaVa HYL -
Lampinen Raino HS HYL -
Laine Kimmo KyS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyppänen Timo EKSu 14.46 0.00.00 55.46 54.07
2 Lehto Jarmo VeVe 16.16 0.01.30 49.99 48.73
3 Laukka John RaVa 16.53 0.02.07 47.82 46.62
4 Aherto Jorma LS-37 17.22 0.02.36 46.15 44.99
5 Kuivala Hannu TuS 17.35 0.02.49 45.25 44.11
6 Helle Markku SaPu 18.29 0.03.43 42.73 41.65
7 Ojapalo Ilkka RR 18.39 0.03.53 42.03 40.98
8 Leppälä Martti HlS 18.50 0.04.04 41.31 40.27
9 Pettersson Staffan Lynx 20.02 0.05.16 38.55 37.58
10 Kuivala Juha TuS 20.33 0.05.47 37.29 36.36
11 Rantala Jari Koovee 20.46 0.06.00 36.62 35.70
12 Lindroos Mårten KSF 21.04 0.06.18 35.82 34.92
13 Saramäki Jukka Lynx 21.07 0.06.21 35.46 34.57
14 Viitasalo Harri RiSu 21.08 0.06.22 35.15 34.27
15 Sjöholm Peter Raseborg 21.33 0.06.47 34.20 33.35
16 Lähteenmäki Hannu HlT 22.21 0.07.35 32.72 31.90
17 Ahlqvist Hannu Raus 23.56 0.09.10 30.31 29.55
18 Mäki Erkki EE 26.16 0.11.30 27.39 26.71
Virtanen Kari PelPo HYL -
Malinen Jouko HS HYL -
Laaksonen Lasse SuSi HYL -
Kotilainen Matti LS-37 HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 15.08 0.00.00 53.00 57.24
2 Saksman Kai EST 16.01 0.00.53 49.90 53.89
3 Pietikäinen Markku JoKu 16.35 0.01.27 48.02 51.86
4 Tervo Vesa RR 16.58 0.01.50 46.77 50.51
5 Ovaska Ari EE 17.19 0.02.11 45.65 49.31
6 Helkkula Rauli TuMe 17.21 0.02.13 45.40 49.04
7 Turku Vesa HS 17.33 0.02.25 44.72 48.30
7 Määttä Asko KS 17.33 0.02.25 44.72 48.30
9 Koskinen Kaj VaHa 17.44 0.02.36 43.94 47.45
10 Sane Kari HS 17.51 0.02.43 43.49 46.97
11 Toppari Pekka PuolRy 18.00 0.02.52 42.97 46.41
12 Nippala Juhani Jyry 18.10 0.03.02 42.41 45.81
13 Turunen Erkki SuSe 18.27 0.03.19 41.61 44.94
14 Leino Tapio HS 18.32 0.03.24 41.27 44.57
15 Kataja Lasse SuSi 19.25 0.04.17 39.24 42.38
16 Kurvinen Veijo HiKi 19.27 0.04.19 39.03 42.15
17 Lehtiniemi Pekka SaSu 19.37 0.04.29 38.55 41.64
18 Pusa Raimo OrPo 19.38 0.04.30 38.37 41.44
19 Lassila Heikki PiTa 19.50 0.04.42 37.84 40.87
20 Ilmakunnas Pekka Pihkan 20.01 0.04.53 37.35 40.34
21 Tolvanen Harri Pihkan 20.14 0.05.06 36.81 39.76
22 Tolvanen Mauri LeSi 20.26 0.05.18 36.31 39.22
23 Rautanen Pauli JäPa 20.27 0.05.19 36.14 39.03
24 Koivula Jouko HS 20.43 0.05.35 35.53 38.38
25 Laine Jaakko HS 21.14 0.06.06 34.54 37.30
26 Tamminen Pentti PertPe 21.50 0.06.42 33.45 36.13
27 Sundbäck Tom Trian 21.53 0.06.45 33.25 35.91
28 Kallio Lasse SuSi 22.05 0.06.57 32.82 35.44
29 Hotti Reino HS 22.34 0.07.26 31.99 34.55
30 Kallio Erkki LoJa 23.13 0.08.05 30.97 33.45
31 Parviainen Martti XYZ 23.23 0.08.15 30.62 33.08
32 Leinonen Markku Pihkan 24.08 0.09.00 29.55 31.92
33 Lindberg Pekka LeSi 25.56 0.10.48 27.39 29.59
34 Terävä Seppo XYZ 27.03 0.11.55 26.16 28.25
35 Moisander Jouni RaVi 27.14 0.12.06 25.87 27.95
36 Aarnio Seppo RaPi 29.43 0.14.35 23.62 25.51
Keltamäki Seppo JoKu HYL -
Uljas Risto Jyry HYL -
Alexandersson Yngve NOK HYL -
Tarvainen Juhani PiTa HYL -
Railimo Matti SOC HYL -
Paikkala Jarmo Jyry HYL -
Kyckling Veli-Matti HS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Inkinen Paavo Jyry 14.13 0.00.00 45.56 44.71
2 Rusko Heikki VaajTe 14.49 0.00.36 43.37 42.56
2 Hyvönen Eero PorvU 14.49 0.00.36 43.37 42.56
4 Kivistö Erkki Pihkan 15.01 0.00.48 42.11 41.32
5 Hahto Matti OrPo 15.03 0.00.50 41.68 40.90
6 Laine Eero RaVi 16.19 0.02.06 38.13 37.41
7 Kätkä Vesa Reima 17.05 0.02.52 36.12 35.44
8 Karvonen Raimo SuSi 17.16 0.03.03 35.44 34.77
9 Leppäkorpi Eero LeSi 17.27 0.03.14 34.77 34.12
10 Tammisaari Pentti HirvHe 18.14 0.04.01 33.00 32.38
11 Rajamäki Jussi HS 18.38 0.04.25 32.02 31.42
12 Wessman Risto HiKi 18.47 0.04.34 31.49 30.90
13 Sirola Risto KeU 19.04 0.04.51 30.75 30.18
14 Koivula Keijo HyRa 19.20 0.05.07 30.06 29.50
15 Smedslund Torsten OK77 19.21 0.05.08 29.77 29.22
16 Helin Jorma Jyry 19.23 0.05.10 29.46 28.91
17 Mattila Pertti HS 20.49 0.06.36 27.18 26.67
18 Aho Olavi HS 20.50 0.06.37 26.92 26.41
19 Partanen Risto HyRa 21.04 0.06.51 26.38 25.88
20 Hartikainen Pertti S. RiSu 23.09 0.08.56 23.78 23.34

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lainema Matti MSParma 20.07 0.00.00 32.90 32.10
2 Kuusisto Kalevi HlT 20.33 0.00.26 31.51 30.75
3 Kuutti Jorma PertPe 22.42 0.02.35 27.90 27.23
4 Kuokkanen Kari Pihkan 24.47 0.04.40 24.99 24.38
5 Lepistö Heikki HS 30.40 0.10.33 19.73 19.25
6 Juntunen Olli HS 32.52 0.12.45 17.98 17.54
Österberg Reino LeSi HYL -
Syväterä Pekka RiSu HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 20.13 0.00.00 34.04 17.02
2 Ranta Esko LS-37 21.46 0.01.33 30.67 15.33
3 Pajuoja Reino KaRa 22.32 0.02.19 28.71 14.35
4 Lario Heikki RaVa 25.53 0.05.40 24.20 12.10
5 Heikkilä Mikko MaMa 32.26 0.12.13 18.67 9.34
Brax Asko TP HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vanhala Toivo Pihkan 26.55 0.00.00
2 Partanen Antero RaVi 36.03 0.09.08
Asikainen Ville XYZ HYL -
Pyökäri Antero RaPi HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lahtinen Vesa HiKi 16.19 0.00.00
2 Molnár Dániel RaVa 21.00 0.04.41

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Saku VeVe 18.39 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Määttälä Mikko EsSu 13.47 0.00.00 48.62 42.71
2 Lemström Karl Emil Raseborg 15.31 0.01.44 42.47 37.31
3 Hiiro Aleksanteri RR 15.34 0.01.47 41.61 36.56
4 Tiainen Olli EsSu 15.38 0.01.51 40.72 35.78
5 Tikkanen Elias EsSu 16.04 0.02.17 38.93 34.20
6 Salo Kasperi PunKu 16.30 0.02.43 37.23 32.71
7 Haapala Oskar EsSu 17.58 0.04.11 33.57 29.49
8 Florström Dennis EsAk 23.28 0.09.41 25.22 22.16
9 Kuusivaara Joonas EsAk 23.45 0.09.58 24.45 21.48
Virrankoski Iiro EsSu HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rautio Daniel EsSu 9.22 0.00.00
2 Penttinen Oskari EsSu 10.12 0.00.50
3 Vuorela Joona EsAk 10.17 0.00.55
4 Niskanen Aatu VeVe 10.46 0.01.24
5 Karelo Luukas EsSu 11.03 0.01.41
6 Ojala Akseli EsSu 11.11 0.01.49
7 Määttä Max Trian 12.56 0.03.34
8 Ekwik Niclas Lynx 12.59 0.03.37
9 Pekkala Tuukka EsSu 13.01 0.03.39
10 Korento Benjamin OK77 13.56 0.04.34
11 Miettinen Vili Lynx 15.26 0.06.04
12 Nuottajärvi Veeti Trian 20.04 0.10.42

Sarja H14L
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Suni Elias EsSu 15.16 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Meuronen Joonas HS 9.53 0.00.00
2 Carlsson Oliver EsAk 9.59 0.00.06
3 Toivonen Niko EsSu 10.31 0.00.38
4 Malmberg Vilho HS 11.10 0.01.17
5 Lahtinen Antti HiKi 12.05 0.02.12
6 Ruusu Rasmus EsSu 12.27 0.02.34
7 Tiainen Antti EsSu 12.52 0.02.59
8 Nuottajärvi Elias Trian 13.22 0.03.29
9 Vainoniemi Axel EsSu 14.44 0.04.51
10 Tapanainen Matias EsSu 15.39 0.05.46
11 Hyvärinen Luukas EsSu 15.41 0.05.48
12 Rönty Eeli EsSu 16.21 0.06.28
13 Pekkala Miikka EsSu 18.07 0.08.14

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hiiro Krister RR 13.51 0.00.00
Hujakka Lauri EsSu HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kavonius Atte HiKi 7.47 0.00.00
2 Kemppainen Aarne EsSu 9.07 0.01.20
3 Saranen Mikael HS 10.11 0.02.24
4 Vuorela Samu EsAk 10.14 0.02.27
5 Vanhanen Aapo EsSu 11.22 0.03.35
6 Castrén Toivo EsSu 13.09 0.05.22
7 Haapala Elias EsSu 25.31 0.17.44

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahlfors Lukas EsSu 6.10 0.00.00
2 Määttä Mico Trian 6.26 0.00.16
3 Rousu Topias EsSu 6.38 0.00.28
4 Suntioinen Ilari EsSu 7.02 0.00.52
5 Hilo Kasper EsSu 7.16 0.01.06
6 Tolkkinen Julian EsSu 7.24 0.01.14
7 Varvikko Aaro EsAk 7.37 0.01.27
8 Harjamäki Sisu HS 8.39 0.02.29
9 Ovaska Aleksi TarpSu 9.08 0.02.58
10 Tahkokallio Tuomas EsSu 9.11 0.03.01
11 Sundberg Valtteri Lynx 9.29 0.03.19
12 Kallioinen Lassi EsSu 9.34 0.03.24
13 Husu Aleksi HiKi 11.47 0.05.37

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Westerlund Ina OK77 14.21 0.00.00 93.22 89.75
2 Järveläinen Julia Femman 14.46 0.00.25 90.30 86.94
3 Karvonen Sara Lynx 14.53 0.00.32 89.32 85.99
4 Kivelä Sanni AngA 15.08 0.00.47 87.56 84.30
5 Hulkkonen Johanna Koovee 15.16 0.00.55 86.53 83.30
6 Otsamo Pihla HS 15.29 0.01.08 85.04 81.88
7 Hyyrynen Noora KS 15.48 0.01.27 83.08 79.98
8 Sundberg Karoliina Lynx 15.50 0.01.29 82.64 79.56
9 Åkerman Anu HiKi 15.55 0.01.34 81.94 78.89
10 Schoultz von Katja Trian 16.12 0.01.51 80.25 77.26
11 Gunell Yvonne PIF 16.15 0.01.54 79.75 76.78
12 Kauppila Sanna AngA 16.22 0.02.01 78.92 75.98
13 Andelin Sanna LaTa 16.30 0.02.09 78.03 75.13
14 Kaartinen Selja AngA 16.35 0.02.14 77.39 74.51
15 Mattila Milla HS 16.49 0.02.28 76.06 73.23
16 Kirvesmies Lotta LS-37 16.50 0.02.29 75.74 72.92
17 Latva-Kiskola Piia RR 16.55 0.02.34 75.12 72.32
18 Kilpeläinen Elina VeVe 16.56 0.02.35 74.80 72.01
19 Saarimäki Heini AngA 17.09 0.02.48 73.61 70.87
20 Suhonen Anniina HS 17.14 0.02.53 73.01 70.29
21 Matilainen Helena HS 17.16 0.02.55 72.63 69.93
21 Hasu Outi Trian 17.16 0.02.55 72.63 69.93
23 Skog Henna HiKi 17.17 0.02.56 72.08 69.39
24 Cederberg Ida-Marie PIF 17.25 0.03.04 71.28 68.63
25 Hulkkonen Niina SWE 17.27 0.03.06 70.91 68.27
26 Munukka Ellu TP 17.32 0.03.11 70.33 67.71
26 Uhotoinen Anu HiKi 17.32 0.03.11 70.33 67.71
28 Seppänen Mari Trian 17.41 0.03.20 69.26 66.68
29 Stenlund Hilla PR 17.48 0.03.27 68.57 66.02
30 Lindholm Sara Raseborg 18.00 0.03.39 67.58 65.06
31 Metsola Roosa KyS 18.02 0.03.41 67.22 64.72
32 Pusa Sanna KeuKi 18.11 0.03.50 66.44 63.97
33 Liimatainen Anni TuS 18.32 0.04.11 64.96 62.54
34 Autio Päivi Hiisi 18.34 0.04.13 64.62 62.21
35 Lindholm Vivian OK77 18.51 0.04.30 63.42 61.06
36 Hietanen Pinja KS 19.05 0.04.44 62.43 60.11
37 Fiskars Mikaela Raseborg 19.07 0.04.46 62.10 59.79
38 Lahtinen Katja HS 19.40 0.05.19 60.15 57.91
39 Lerssi Maria EsAk 19.55 0.05.34 59.19 56.98
40 Annila Silja RaLu 20.29 0.06.08 57.35 55.21
41 Salminen Henna OK77 20.31 0.06.10 57.05 54.93
42 Saramäki Sara Lynx 20.40 0.06.19 56.43 54.33
43 Mäkelä Joosefiina AngA 20.43 0.06.22 56.10 54.01
44 Ray Jenny OK77 21.48 0.07.27 53.12 51.14
45 Rantala Eerika HS 22.31 0.08.10 51.24 49.33
46 Mäkelä Anni AngA 25.26 0.11.05 45.20 43.52
Mänkärlä Aino Lynx HYL -
Kiiski Johanna HS HYL -
Leskinen Anne-Mari Lynx HYL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rauttola Tiia-Maria HiKi 15.32 0.00.00 30.58 30.58
2 Kela Sanna-Maija TP 16.08 0.00.36 27.97 27.97
3 Ekwik Micaela Lynx 16.18 0.00.46 26.23 26.23
4 Anana-Saranen Joanne HS 23.15 0.07.43 17.37 17.37

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiuru Veera RaKaS 15.32 0.00.00 85.51 80.49
2 Koivunen Mari LS-37 16.04 0.00.32 81.64 76.84
3 Väre Tiina SomEsa 16.24 0.00.52 78.96 74.33
4 Oinonen Lotta Pihkan 16.52 0.01.20 75.79 71.34
5 Hartonen Anne RR 18.09 0.02.37 69.52 65.44
6 Karvonen Tiina SomEsa 18.15 0.02.43 68.23 64.22
7 Eskola Marianne TP 18.24 0.02.52 66.77 62.85
8 Sintonen Satu Pihkan 19.29 0.03.57 62.21 58.55
9 Koskinen Hanna-Riikka HyRa 20.07 0.04.35 59.42 55.93
10 Pietilänaho Anu HiKi 20.59 0.05.27 56.18 52.88
11 Ali-Rekola Anne TVV 21.24 0.05.52 54.31 51.12
12 Rantanen Sinikka KyS 23.54 0.08.22 47.93 45.12
Nieminen Outi RR KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paukkunen Sanna MSParma 14.46 0.00.00 65.73 62.24
2 Kangasaho Hanna Lynx 17.31 0.02.45 54.81 51.91
3 Nuottajärvi Sanna Trian 17.34 0.02.48 54.07 51.20
4 Männikkö Niina RR 18.15 0.03.29 51.47 48.74
5 Kleemola Katri PertPe 19.04 0.04.18 48.72 46.14
6 Luurila Mervi Jyry 20.44 0.05.58 44.30 41.96
7 Wolff Charlotta Raseborg 20.48 0.06.02 43.66 41.35
8 Laine Matilda RaVi 20.51 0.06.05 43.06 40.78
9 Salminen Ulla EsAk 21.29 0.06.43 41.31 39.12
10 Salo Mervi PunKu 24.29 0.09.43 35.82 33.92
11 Palo Unna-Sisko Navi 27.52 0.13.06 31.10 29.45
Vuorela Hanna EsAk HYL -
Valkonen Anu HS HYL -
Sidensnöre Tiina Jyry HYL -
Carlsson Sanna EsAk HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppinen Riikka EsAk 15.29 0.00.00 67.75 65.51
2 Pietilä-Annala Jaana KangSK 16.06 0.00.37 64.46 62.32
3 Pulli Tessa RaVa 16.21 0.00.52 62.78 60.70
4 Saarijärvi Sari SuSe 17.03 0.01.34 59.55 57.57
5 Tiitola Annamari Lynx 17.25 0.01.56 57.65 55.74
6 Kärkkäinen Varpu ORa 18.06 0.02.37 54.85 53.03
7 Escartin-Sorjonen Laila RasPi 18.35 0.03.06 52.82 51.07
8 Tilli Virpi Lynx 19.01 0.03.32 51.02 49.33
9 Rantamäki Karin HS 19.36 0.04.07 48.93 47.31
10 Svedberg Inga-Lill Trian 19.39 0.04.10 48.24 46.64
11 Salokangas Anu EsAk 20.16 0.04.47 46.21 44.68
12 Niskanen Kirsi VeVe 20.21 0.04.52 45.47 43.97
13 Hovinen Mari KeU 21.29 0.06.00 42.55 41.14
14 Hautaniemi Marjaana RaKaS 22.35 0.07.06 39.98 38.66
15 Vehkamäki Hanna Pihkan 25.12 0.09.43 35.38 34.21

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Eija HS 15.13 0.00.00 56.72 58.12
2 Hietanen Pia KuUS 16.47 0.01.34 50.14 51.37
3 Holmgren Ulrica Trian 17.17 0.02.04 47.44 48.61
4 Westberg-Arrakoski Annika OK77 18.17 0.03.04 43.67 44.74
5 Jern Tove OK77 18.38 0.03.25 41.69 42.71
6 Franssila Hanna AngA 18.51 0.03.38 40.06 41.05
7 Huhtanen Meri TP 20.02 0.04.49 36.62 37.52

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 16.49 0.00.00 57.37 56.21
2 Pelto-Huikko Anne Hiisi 17.15 0.00.26 54.53 53.43
3 Lindholm Ann OK77 17.32 0.00.43 52.27 51.22
4 Lallo Tuula Trian 18.27 0.01.38 48.37 47.39
5 Kallio Arja RiSu 20.01 0.03.12 43.38 42.50
Salmenkylä-Mattila Leena HS HYL -
Kottonen Annariitta Lynx HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Illaru Sinikka PePo 14.37 0.00.00 58.27 54.00
2 Hakomäki Kirsi HS 15.08 0.00.31 55.58 51.51
3 Lonka Hennariikka KR 16.18 0.01.41 50.95 47.22
4 Liimatainen Raili HyRa 16.42 0.02.05 49.09 45.49
5 Leskinen Tiina Lynx 17.24 0.02.47 46.50 43.10
6 Pajunen Arja OrPo 17.29 0.02.52 45.67 42.33
7 Ahlqvist Kristiina Raus 17.33 0.02.56 44.89 41.60
8 Lehto Ulla KyS 17.38 0.03.01 44.08 40.85
9 Raiko Erja HyRa 18.24 0.03.47 41.66 38.61
10 Ojapalo Anneli RR 19.27 0.04.50 38.87 36.02
11 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 20.34 0.05.57 36.24 33.58
Määttä Lotta KS HYL -
Laaksonen Anita TarpSu HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Vellamo OK77 18.00 0.00.00 47.46 47.01
2 Andelin Tarja LaTa 18.09 0.00.09 46.43 45.99
3 Turku Kaija HS 18.28 0.00.28 45.00 44.57
4 Alexandersson Gia PIF 18.30 0.00.30 44.29 43.87
5 Koivula Sirpa HS 20.12 0.02.12 39.99 39.61
6 Laitinen Hellevi EsAk 20.20 0.02.20 39.15 38.78
7 Luoma Helena Pihkan 22.12 0.04.12 35.34 35.00
8 Kämäräinen Paula HiKi 26.59 0.08.59 28.64 28.37
9 Kurvinen Ulla HiKi 30.55 0.12.55 24.62 24.39
10 Heimonen Arja Navi 32.40 0.14.40 22.94 22.73
11 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 33.27 0.15.27 22.06 21.85
Purhonen Kaija HU-46 HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muikku Rauni Navi 21.38 0.00.00 43.11 38.88
2 Kuutti Kirsti PertPe 23.12 0.01.34 39.34 35.48
3 Salmela Juulia RiSu 23.41 0.02.03 37.69 33.99
4 Kastemaa Tuuli HirvHe 25.14 0.03.36 34.58 31.19
5 Särkkä Liisa Navi 28.53 0.07.15 29.52 26.62
6 Sundberg Liisa Lynx 32.05 0.10.27 25.95 23.41
7 Syväterä Hillevi RiSu 1.02.38 0.41.00 12.98 11.70
Karvinen Tuulikki HS HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Varmavuo Iida RR 20.47 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Holmgren Antonia Trian 15.35 0.00.00 56.10 56.82
2 Koli Helmi Trian 16.32 0.00.57 51.74 52.41
3 Bartholdi Jessica EsAk 16.40 0.01.05 50.20 50.85
4 Siikarla Siiri AngA 16.41 0.01.06 49.03 49.66
5 Tulonen Jenna HiKi 17.10 0.01.35 46.56 47.16
6 Mäntylä Anni HS 18.01 0.02.26 43.32 43.88
7 Niskanen Nelli VeVe 20.47 0.05.12 36.66 37.13
8 Tilli Henriikka Lynx 20.48 0.05.13 35.73 36.18

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haapala Ida EsSu 13.24 0.00.00 54.36 50.62
2 Lahdenperä Melina EsSu 13.42 0.00.18 52.03 48.45
3 Mäntylä Kaisa HS 15.09 0.01.45 46.02 42.85
4 Nilsson Matilda OK77 16.00 0.02.36 42.60 39.67
5 Varmavuo Emma RR 16.20 0.02.56 40.77 37.97
6 Tilli Pauliina Lynx 18.02 0.04.38 36.07 33.58
7 Lappi Essi EsSu 19.33 0.06.09 32.47 30.23
Mäkinen Sanni HS KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karppinen Inari EsAk 9.15 0.00.00
2 Kero Ada OK77 11.19 0.02.04
3 Viinikainen Vilja EsSu 11.44 0.02.29
4 Mäntylä Ulla-Riina HS 12.43 0.03.28
5 Leppänen Nella LS-37 12.48 0.03.33
6 Backman Wilhelmina OK77 13.25 0.04.10
7 Markki Emmi EsSu 14.19 0.05.04
8 Slotte Sofia OK77 15.19 0.06.04
9 Smedslund Matilda Raseborg 15.53 0.06.38
10 Varmavuo Maija RR 16.27 0.07.12
11 Loukkalahti Saima HiKi 17.20 0.08.05

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nikkinen Saana HiKi 9.45 0.00.00
2 Leppänen Jenni LS-37 10.47 0.01.02
3 Karelo Olivia EsSu 10.57 0.01.12
4 Rautio Ulrika EsSu 11.32 0.01.47
5 Hilo Jenny EsSu 11.51 0.02.06
6 Roschier Siiri HS 11.52 0.02.07
7 Backman Alexandra OK77 12.34 0.02.49
8 Lukkari Matilda SKUusi 12.37 0.02.52
9 Laine Ruusu HS 12.59 0.03.14
10 Viippola Sofia HS 14.09 0.04.24
11 Hyvönen Anniina MU 17.04 0.07.19

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aunila Veera HS 9.41 0.00.00
2 Hujakka Hanna EsSu 10.37 0.00.56

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heikkinen Ronja EsSu 12.35 0.00.00
2 Määttälä Senni EsSu 14.00 0.01.25

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jantunen Anni EsSu 6.37 0.00.00
2 Kemppainen Pilvi EsSu 7.32 0.00.55
3 Harjamäki Manja HS 8.00 0.01.23
4 Miettinen Tuuli Lynx 8.37 0.02.00
5 Farkas Villö HS 8.45 0.02.08
6 Karelo Linnea EsSu 9.54 0.03.17
7 Nurmiainen Elsa Raseborg 10.44 0.04.07
8 Määttä Sissi Trian 10.45 0.04.08