FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
raktorirastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viberg Tuulia MSParma 40.41 0.00.00 75.20 74.68
2 Savolainen Iida KangSK 44.34 0.03.53 66.59 66.13
3 Koivunen Mari LS-37 50.38 0.09.57 56.80 56.40
4 Truhponen Minna SaPu 53.56 0.13.15 51.62 51.26
5 Mansikkaviita Riikka JalJa 1.01.51 0.21.10 43.53 43.23
6 Närhi Minna JRV 1.11.48 0.31.07 36.22 35.97

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolkkinen Aino SoJy 48.53 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 41.54 0.00.00 59.06 55.07
2 Lyytinen Tiina SuoVa 45.44 0.03.50 51.41 47.93
3 Grankull Jaana Kronan 55.03 0.13.09 40.46 37.73
4 Kankainen Ulla-Maria SoJy 1.03.21 0.21.27 33.21 30.96

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 42.25 0.00.00 38.28 37.50
2 Kukkola Sinikka KuoSu 58.00 0.15.35 26.94 26.39
3 Sippo Leena Kalske 1.01.15 0.18.50 24.52 24.02
4 Aho Tuija Kalske 1.26.47 0.44.22 16.60 16.26
5 Turtinen Mari SaPu 1.29.03 0.46.38 15.50 15.18

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 37.38 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 27.20 0.00.00 42.91 42.91
2 Ketola Sirkka SaPu 28.47 0.01.27 38.71 38.71
3 Valkonen Pirjo Hanka 36.36 0.09.16 28.84 28.84
4 Ikonen Sinikka SaPu 48.08 0.20.48 20.71 20.71

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Tarja SaPu 41.00 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Anu S-JKL 56.53 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 45.45 0.00.00 58.34 58.22
2 Sankelo Lotta Pohjant 58.58 0.13.13 43.00 42.92
3 Sirviö Elisa SoJy 1.08.02 0.22.17 35.31 35.24
4 Oikkonen Sanni OH 1.13.16 0.27.31 30.97 30.90

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikkanen Tia-Maria KaSu 39.53 0.00.00 25.91 24.54
2 Keränen Saimi RasHy 41.58 0.02.05 22.78 21.58
3 Keurulainen Siiri RastiE4 54.12 0.14.19 16.21 15.35
Kiiskinen Elisa SoJy EIL -
Laaksoviita Veera SuomRa EIL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankainen Venla SoJy 31.23 0.00.00 40.96 39.76
2 Leppämäki Elsa ViiSu 32.13 0.00.50 38.40 37.28
3 Pääkkönen Nea OH 36.33 0.05.10 32.53 31.58
4 Sankelo Emma Pohjant 39.04 0.07.41 29.20 28.35
5 Nieminen Noora S-JKL 49.16 0.17.53 22.18 21.53
Haapasalo Heidi Pohjant EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tikkanen Mia-Emilia KaSu 33.20 0.00.00
2 Gretschel Liisa KaSu 33.25 0.00.05
3 Lehtonen Iida SKUusi 42.47 0.09.27
3 Kiiskinen Kiira SoJy 42.47 0.09.27
5 Tolkkinen Tuuli SoJy 44.36 0.11.16

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pimiä Tilda SaPu 22.24 0.00.00
2 Keurulainen Helmi RastiE4 23.07 0.00.43

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Minea Pohjant 15.05 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laivanen Enni JRV 13.56 0.00.00
2 Grankull Daniela Kronan 14.07 0.00.11
3 Kovanen Saara S-JKL 14.44 0.00.48
4 Kautto Taru RastiE4 18.18 0.04.22
5 Roimela Ella S-JKL 23.02 0.09.06
6 Tupitsa Kerttu RastiE4 31.37 0.17.41
Alonen Eeva S-JKL EIL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sulkula Ilari VaajTe 42.24 0.00.00 86.23 85.53
2 Knuuttila Mikko IkNV 43.54 0.01.30 82.59 81.92
3 Hautala Jarkko VaajTe 44.51 0.02.27 80.16 79.51
4 Sulkula Anton S-JKL 47.59 0.05.35 74.29 73.69
5 Kettunen Heikki ViPa 49.06 0.06.42 71.98 71.39
6 Pohjola Lauri S-JKL 49.11 0.06.47 71.24 70.66
7 Hämäläinen Ari LS-37 50.26 0.08.02 68.87 68.31
8 Alonen Matti S-JKL 50.36 0.08.12 68.04 67.49
9 Heikkilä Ossi S-JKL 50.47 0.08.23 67.20 66.65
10 Sivill Timo VaajTe 51.18 0.08.54 65.93 65.39
11 Kankainen Valtteri SoJy 51.22 0.08.58 65.25 64.71
12 Leppämäki Tero ViiSu 51.43 0.09.19 64.22 63.69
13 Kosola Ville Pohjant 52.17 0.09.53 62.94 62.42
14 Jurvakainen Tuukka VaajTe 52.21 0.09.57 62.28 61.77
15 Kallio Kari Koovee 52.37 0.10.13 61.38 60.88
16 Liuha Jari ViPa 53.38 0.11.14 59.65 59.16
17 Kokkonen Eemeli KaSu 56.12 0.13.48 56.38 55.92
18 Nissinen Jere Pohjant 57.44 0.15.20 54.36 53.91
Tölli Marko S-JKL HYL -
Malinen Hannu KuPe EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Kenneth Kronan 49.48 0.00.00 28.86 28.40
2 Lyytinen Sami SuoVa 52.17 0.02.29 25.42 25.03
3 Rahkila Pyry VaajTe 55.19 0.05.31 22.08 21.74

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Petri SaPu 39.16 0.00.00 50.79 49.74
2 Rusanen Petri S-JKL 52.21 0.13.05 36.95 36.19
3 Isokääntä Ari KEV 53.22 0.14.06 35.13 34.40
4 Hakamäki Matti S-JKL 56.52 0.17.36 31.91 31.25
5 Kohvakka Hannu Kalske 1.03.07 0.23.51 27.81 27.23
Kankainen Janne SoJy HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björkqvist Niklas HlS 44.06 0.00.00 50.47 49.11
2 Alvoittu Petri ViPa 49.49 0.05.43 41.33 40.22
3 Hämynen Petri ÄäSa 56.37 0.12.31 33.41 32.52

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paukku Ismo ViPa 45.30 0.00.00 46.25 45.72
2 Mehto Harri VaajTe 50.55 0.05.25 40.64 40.17
3 Alakoski Markku S-JKL 53.49 0.08.19 37.80 37.36
4 Senttula Asko S-JKL 55.11 0.09.41 36.22 35.81
5 Valkonen Pekka Kalske 56.07 0.10.37 35.00 34.60
6 Salonen Hannu KonnU 57.53 0.12.23 33.32 32.94
7 Koponen Pekka LohiRa 1.01.57 0.16.27 30.57 30.22
8 Uuttu Risto S-JKL 1.19.43 0.34.13 23.32 23.05
Vornanen Pekka SuoVa HYL -
Jurvakainen Jari S-JKL HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Juha Hanka 38.57 0.00.00 42.44 42.06
2 Häkkinen Kari VaajTe 39.38 0.00.41 40.82 40.45
3 Hämynen Timo ÄäSa 40.30 0.01.33 39.07 38.72
4 Rautavuoma Tapani ViPa 42.17 0.03.20 36.58 36.25
5 Aasla Hannu RaN 43.00 0.04.03 35.15 34.83
6 Niemistö Juha ViPa 49.11 0.10.14 30.01 29.74
7 Väätäinen Hannu ViPa 52.10 0.13.13 27.61 27.37
8 Kurittu Lassi S-JKL 55.17 0.16.20 25.42 25.19

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Matti ViPa 37.42 0.00.00 39.48 38.78
2 Leinonen Markku Pihkan 39.58 0.02.16 36.45 35.80
3 Rantapuska Seppo PetPe 40.37 0.02.55 35.08 34.45
4 Kaihlavirta Heikki TikSu 42.38 0.04.56 32.67 32.09
5 Tarvonen Keijo Kalske 42.59 0.05.17 31.66 31.10
6 Lehtiniemi Pekka SaSu 44.37 0.06.55 29.79 29.26
7 Butilkin Niilo SäynSa 45.40 0.07.58 28.40 27.90
8 Salonen Kauko ViPa 52.40 0.14.58 24.02 23.60
Pajamäki Kalevi SäynSa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruuskanen Seppo KuoSu 32.55 0.00.00 36.19 36.27
2 Häkkinen Risto ViPa 36.40 0.03.45 31.88 31.95
3 Sorri Seppo PihtTu 37.05 0.04.10 30.92 30.98
4 Mönttinen Erkki ViPa 41.53 0.08.58 26.84 26.90
5 Ottelin Pekka JRV 43.19 0.10.24 25.44 25.49
6 Tammela Seppo TikSu 50.05 0.17.10 21.55 21.60
7 Voutilainen Taisto IPR 57.28 0.24.33 18.40 18.44
8 Palo Hannu Navi 1.03.00 0.30.05 16.43 16.46
9 Linna Mikko S-JKL 1.05.18 0.32.23 15.51 15.54

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolmunen Tauno SäynSa 38.03 0.00.00 36.83 36.60
2 Salo Jaakko SaPu 40.58 0.02.55 33.57 33.35
3 Manerus Erkki PetPe 51.02 0.12.59 26.43 26.26
4 Nieminen Mauno ViiSu 51.15 0.13.12 25.81 25.64
5 Reini Jaakko TikSu 56.15 0.18.12 23.04 22.90
6 Salmela Kosti PihtTu 58.07 0.20.04 21.85 21.71
7 Keskinen Matti TikSu 1.12.08 0.34.05 17.24 17.13
Valkonen Paavo Hanka KES -
Rantala Eino SaPu KES -
Ruotsalainen Reino OH EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 32.31 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahm Väinö RastiE4 43.55 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissinen Veeti PuolRy 52.21 0.00.00
2 Sipiläinen Konsta S-JKL 52.54 0.00.33

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sippo Matias Kalske 48.13 0.00.00
2 Huhtala Jyri Eräp 49.44 0.01.31

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leppämäki Anton ViiSu 25.51 0.00.00
2 Gretschel Eino KaSu 28.55 0.03.04
3 Turpeinen Tuomas RasHy 40.55 0.15.04

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolkkinen Tuukka SoJy 13.14 0.00.00
2 Sulkula Sakari S-JKL 16.13 0.02.59
Remonen Kalle RastiE4 KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sivill Tommi S-JKL 8.38 0.00.00
2 Hietala Vilho S-JKL 9.33 0.00.55
3 Grankull Sebastian Kronan 12.53 0.04.15
4 Kämäräinen Aaro S-JKL 13.41 0.05.03
5 Kovanen Sauli S-JKL 15.13 0.06.35
6 Oksanen Reima S-JKL 15.40 0.07.02
7 Kallio Aleksi S-JKL 17.48 0.09.10
8 Pimiä Aapo SaPu 24.15 0.15.37
9 Kallio Matias S-JKL 26.23 0.17.45
10 Alonen Veikko S-JKL 36.13 0.27.35