FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Peikkorastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lundanes Olav PR 1.07.38 0.00.00 89.34 87.93
2 Talvinen Arto MSParma 1.08.44 0.01.06 87.29 85.91
3 Penttinen Topi Trian 1.13.32 0.05.54 81.00 79.72
4 Mattila Tomi AngA 1.16.37 0.08.59 77.18 75.96
5 Koskinen Roope KR 1.18.00 0.10.22 75.26 74.07
6 Väisänen Henrik MSParma 1.18.27 0.10.49 74.27 73.10
7 Palmen Alvar EsSu 1.18.38 0.11.00 73.55 72.39
8 Sipponen Jere SWE 1.19.40 0.12.02 72.06 70.92
9 Hyvönen Pekka AngA 1.19.57 0.12.19 71.26 70.14
10 Joensuu Ari-Pekka LapVi 1.20.41 0.13.03 70.08 68.97
11 Valkonen Lauri LS-37 1.21.49 0.14.11 68.58 67.50
12 Laaksonen Markku Rasti88 1.22.04 0.14.26 67.85 66.77
13 Sorsa Lauri HiKi 1.23.51 0.16.13 65.89 64.85
14 Sorsa Perttu HiKi 1.25.31 0.17.53 64.10 63.09
15 Kleemola Lauri Lynx 1.26.32 0.18.54 62.85 61.85
16 Hakuli Tommi SKUusi 1.28.40 0.21.02 60.85 59.89
17 Saarinen Jarkko HiKi 1.29.43 0.22.05 59.66 58.71
18 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.30.04 0.22.26 58.94 58.01
19 Heikkonen Rami SuSi 1.40.05 0.32.27 52.61 51.78
20 Kemppinen Mikko LaTa 1.48.27 0.40.49 48.16 47.40
21 Kokkinen Kari LaTa 1.52.47 0.45.09 45.92 45.20
Väisänen Patrik KS KES -
Parjanne Antti TuMe EIL -
Heikkilä Markus EsSu EIL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suonpää Olli MSParma 1.06.58 0.00.00
2 Kivelä Janne AngA 1.12.05 0.05.07
Hakkarainen Julius MSParma EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paldanius Kimmo TuS 34.59 0.00.00
2 Salomaa Kristian TuS 42.49 0.07.50

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongisto Pasi LoJa 1.08.08 0.00.00 67.48 66.03
2 Asikainen Saku Hiisi 1.10.22 0.02.14 63.70 62.34
3 Aaltonen Vesa Brahe 1.12.26 0.04.18 60.30 59.01
4 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.19.59 0.11.51 53.17 52.03
5 Suominen Petteri HPV 1.27.30 0.19.22 47.29 46.28
6 Putaja Pekka SuSe 1.30.53 0.22.45 44.26 43.32
Hoikkala Mikko KSF KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sillanpää Sampo Lynx 1.04.03 0.00.00 42.03 41.72
2 Oksa Jukka PR 1.11.44 0.07.41 34.71 34.46
3 Riikonen Petri SuSi 1.17.19 0.13.16 29.59 29.38

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 57.00 0.00.00 66.67 66.24
2 Numminen Mika UrjU 1.03.53 0.06.53 58.74 58.37
3 Asklöf Tom Lynx 1.05.46 0.08.46 56.34 55.98
4 Kerkola Mika SuSi 1.06.37 0.09.37 54.90 54.56
5 Haaramo Panu EsSu 1.10.09 0.13.09 51.46 51.13
6 Nieminen Jyrki LHR 1.11.00 0.14.00 50.18 49.86
7 Tilli Juha Lynx 1.11.12 0.14.12 49.37 49.05
8 Itkonen Tommi AngA 1.15.17 0.18.17 46.06 45.77
9 Juva Mika MuurVi 1.17.21 0.20.21 44.22 43.93
10 Helander Mika MSParma 1.18.35 0.21.35 42.92 42.64
11 Anttila Jouni SuSi 1.19.28 0.22.28 41.84 41.58
12 Nurmi Janne Uolevi SalVil 1.19.39 0.22.39 41.15 40.89
13 Päivike Johan RaPi 1.21.44 0.24.44 39.52 39.27

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 52.33 0.00.00 63.03 62.27
2 Reiman Jarmo AngA 1.00.38 0.08.05 53.94 53.29
3 Nokka Ilkka Rasti88 1.05.23 0.12.50 49.39 48.79
4 Jylhä Jouko EsSu 1.06.06 0.13.33 48.23 47.65
5 Mänty Markku MaMa 1.08.47 0.16.14 45.74 45.19
6 Virta Marko TuS 1.10.38 0.18.05 43.96 43.43
7 Hakulinen Pekka EsSu 1.12.48 0.20.15 42.08 41.58
8 Sinkkonen Juha Rasti88 1.19.33 0.27.00 37.99 37.53
9 Ratia Tuomo SuSi 1.23.15 0.30.42 35.81 35.37
10 Kuusisto Jari AngA 1.26.10 0.33.37 34.11 33.70
11 Kokko Tero SalVil 1.38.25 0.45.52 29.45 29.09
12 Kanko Jari Koovee 1.41.01 0.48.28 28.28 27.94
13 Karjalainen Heikki Raus 1.42.29 0.49.56 27.47 27.14

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Ilkka IHR 52.09 0.00.00 59.65 59.25
2 Kuusinen Mikko Lynx 59.00 0.06.51 52.23 51.88
3 Valkonen Pasi IHR 1.00.30 0.08.21 50.45 50.11
4 Asikainen Timo Hiisi 1.05.14 0.13.05 46.34 46.03
5 Keskitalo Markku MSParma 1.05.35 0.13.26 45.65 45.35
6 Lammila Jyrki LaJy 1.07.18 0.15.09 44.05 43.76
7 Uusikartano Simo TuMe 1.10.26 0.18.17 41.68 41.40
8 Arki Hannu TuMe 1.11.59 0.19.50 40.38 40.11
9 Laine Rauno LHR 1.12.21 0.20.12 39.77 39.50
10 Aakula Ilkka PR 1.12.25 0.20.16 39.33 39.07
11 Viitasaari Sauli KoS 1.16.00 0.23.51 37.09 36.84
12 Gustafsson Risto R-P 1.17.42 0.25.33 35.90 35.67
13 Paganus Ari AngA 1.25.17 0.33.08 32.37 32.15
14 Vainio Kari TuMe 1.27.15 0.35.06 31.31 31.10
15 Salonen Jukka LHR 1.28.51 0.36.42 30.41 30.21
16 Keskitalo Jussi MSParma 1.34.05 0.41.56 28.41 28.22
17 Lanne Vesa Hiisi 1.40.13 0.48.04 26.38 26.21

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Arto RR 50.28 0.00.00 55.62 55.54
2 Valtanen Simo HinnYr 52.35 0.02.07 53.02 52.94
3 Heinonen Veli-Matti RR 53.45 0.03.17 51.51 51.43
4 Kurppa Hannu AngA 57.43 0.07.15 47.64 47.57
5 Heikkilä Ari HlS 58.07 0.07.39 46.98 46.91
6 Halme Tapio AngA 59.18 0.08.50 45.72 45.65
7 Nurminen Jouko TP 59.57 0.09.29 44.91 44.84
8 Saarimäki Ilkka AngA 1.01.28 0.11.00 43.49 43.42
9 Ritanotko Markku TuMe 1.01.53 0.11.25 42.89 42.82
10 Vuori Rauno AngA 1.06.35 0.16.07 39.57 39.51
11 Lång Jan Raseborg 1.08.12 0.17.44 38.35 38.30
12 Alhoke Timo TuMe 1.11.27 0.20.59 36.34 36.29
13 Reiman Juha Hiisi 1.13.22 0.22.54 35.13 35.08
14 Kuivala Hannu TuS 1.13.38 0.23.10 34.74 34.69
15 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.15.16 0.24.48 33.73 33.68
16 Kuivala Juha TuS 1.17.30 0.27.02 32.52 32.47
17 Karro Markku SalVil 1.18.17 0.27.49 31.95 31.90
18 Koskialho Jouko RaLu 1.19.00 0.28.32 31.41 31.37
19 Nieminen Taisto RaPi 1.20.13 0.29.45 30.70 30.65
20 Tammi Timo SalVil 1.44.36 0.54.08 23.36 23.32
21 Virtanen Martti EsSu 1.46.35 0.56.07 22.75 22.71
Laaksonen Lasse SuSi HYL -
Jokinen Matti TuVi KES -
Salonen Matti VaRa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Paavo LHR 42.09 0.00.00 51.03 50.87
2 Jalonen Raimo MSParma 46.52 0.04.43 45.60 45.45
3 Kallio Risto AngA 48.21 0.06.12 43.91 43.77
4 Kallio Lasse SuSi 51.02 0.08.53 41.33 41.19
5 Röytiö Lauri PR 51.15 0.09.06 40.88 40.74
6 Hongisto Keijo LoJa 51.21 0.09.12 40.53 40.39
7 Venho Kari MaMa 51.27 0.09.18 40.17 40.04
8 Helkkula Rauli TuMe 51.56 0.09.47 39.53 39.40
9 Hintukainen Keijo TuS 53.29 0.11.20 38.12 38.00
10 Kataja Lasse SuSi 54.16 0.12.07 37.31 37.19
11 Kurvinen Veijo HiKi 55.20 0.13.11 36.34 36.22
12 Aavasalo Rauno SalVie 56.03 0.13.54 35.63 35.51
13 Tuomola Touko Rasti88 57.20 0.15.11 34.58 34.47
14 Peltola Oke TuS 57.56 0.15.47 33.98 33.87
15 Roivas Matti UrjU 57.59 0.15.50 33.71 33.60
16 Virtanen Jari PR 1.02.46 0.20.37 30.92 30.82
17 Villberg Hannu SalVie 1.03.16 0.21.07 30.45 30.35
18 Aaltonen Juhani AngA 1.03.33 0.21.24 30.10 30.00
19 Vuorinen Lasse AngA 1.08.37 0.26.28 27.67 27.58
20 Alilonttinen Martti MSParma 1.09.51 0.27.42 26.98 26.89
21 Mannonen Mikko TuS 1.11.53 0.29.44 26.02 25.94
22 Sinnelä Mauri SuSi 1.13.10 0.31.01 25.37 25.29
23 Kangasaho Simo HiKi 1.13.49 0.31.40 24.96 24.88
Kämpe Leif Raseborg HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wessman Risto HiKi 41.41 0.00.00 47.75 47.85
2 Laine Erkki AngA 46.42 0.05.01 42.35 42.44
3 Karvonen Raimo SuSi 47.02 0.05.21 41.79 41.88
4 Vannas Hannu MSParma 47.30 0.05.49 41.11 41.20
5 Pajunen Heikki PR 48.15 0.06.34 40.22 40.30
6 Moisio Kalevi TuS 51.15 0.09.34 37.62 37.70
7 Paldanius Jorma TuS 53.18 0.11.37 35.94 36.02
8 Hongisto Heimo LoJa 53.26 0.11.45 35.62 35.70
9 Koistinen Leo VaRa 53.38 0.11.57 35.25 35.33
10 Verha Koitto VaRa 54.37 0.12.56 34.39 34.47
11 Grönroos Timo MSParma 57.25 0.15.44 32.50 32.57
12 Yliuntinen Hannu KarjUra 59.06 0.17.25 31.36 31.43
13 Tammisaari Pentti HirvHe 1.00.32 0.18.51 30.41 30.48
14 Kallio Kari SuSi 1.01.35 0.19.54 29.69 29.76
15 Hofmann Kari AngA 1.01.56 0.20.15 29.32 29.39
16 Kaasalainen Oiva SuSe 1.03.41 0.22.00 28.32 28.38
17 Sonkki Juhani PR 1.03.47 0.22.06 28.08 28.14
18 Hedenström Rauno MaMa 1.05.44 0.24.03 27.06 27.12
19 Heinonen Heikki LHR 1.06.07 0.24.26 26.71 26.77
20 Laine Juhani KaRa 1.07.02 0.25.21 26.16 26.22
21 Mattila Erkki MaMa 1.07.37 0.25.56 25.75 25.81
22 Laakso Raimo HaHa 1.08.10 0.26.29 25.36 25.42
23 Viljanen Keijo LoJa 1.17.36 0.35.55 22.12 22.17
24 Ahlqvist Pekka TuMe 1.29.29 0.47.48 19.04 19.09
Mäkinen Jaakko AngA HYL -
Penttinen Juha Mesik EIL -
Hirvonen Pentti TuMe EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Juhani MaMa 44.51 0.00.00 42.50 42.54
2 Leino Reijo HiKi 48.44 0.03.53 38.69 38.73
3 Tuominen Niilo R-P 51.45 0.06.54 36.04 36.07
4 Kiiski Osmo SomEsa 53.51 0.09.00 34.26 34.29
5 Holmström Bengt KSF 54.38 0.09.47 33.39 33.42
6 Juhonsalo Matti LHR 57.45 0.12.54 31.24 31.26
7 Haarlaa Rihko HS 58.49 0.13.58 30.32 30.35
8 Saario Pentti LoJa 59.23 0.14.32 29.69 29.72
9 Viiri Jyrki HirvHe 1.03.04 0.18.13 27.63 27.66
10 Launis Kari Raus 1.08.03 0.23.12 25.31 25.33
11 Sukki Martti LHR 1.12.23 0.27.32 23.51 23.53
12 Aaltonen Pertti RaPi 1.13.33 0.28.42 22.86 22.88
13 Lainema Matti MSParma 1.22.21 0.37.30 20.17 20.19
14 Nuotio Olli SomEsa 1.23.33 0.38.42 19.64 19.65
Kuusisto Seppo RaLu HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salminen Pertti TurSa 38.35 0.00.00 34.07 34.04
2 Nordell Rolf KSF 40.33 0.01.58 31.45 31.42
3 Joonas Risto MaMa 42.21 0.03.46 29.18 29.16
4 Paananen Aapo R-P 48.30 0.09.55 24.67 24.65
5 Heikkilä Mikko MaMa 51.01 0.12.26 22.68 22.66
6 Hirvikorpi Raimo HiKi 1.00.10 0.21.35 18.57 18.56

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero SalVie 51.56 0.00.00
Laurila Pertti EsSu HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Tuukka MSParma 1.02.36 0.00.00
2 Kerkola Nico SuSi 1.39.33 0.36.57

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Teemu SuSi 1.32.09 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kristian Lynx 55.13 0.00.00
2 Virtala Alex PIF 58.48 0.03.35
Tuomasjukka Voima PR KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Asklöf Viktor Lynx 47.39 0.00.00
2 Siikarla Tapio PertPe 51.18 0.03.39
3 Ahonen Jani AngA 53.19 0.05.40

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Tuomas Lynx 20.08 0.00.00
2 Seppä Elias AngA 51.01 0.30.53

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juva Juho AngA 18.07 0.00.00
Mannonen Niko AngA EIL -
Lahtinen Antti HiKi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 11.39 0.00.00
2 Virtanen Onni AngA 15.06 0.03.27
3 Aaltonen Arttu HiKi 18.01 0.06.22
4 Söyrilä Leevi AngA 18.45 0.07.06
5 Oksa Sampo PR 23.11 0.11.32
6 Virtanen Otto AngA 23.24 0.11.45
7 Hoikkala Vilhelm KSF 27.26 0.15.47

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dambe Inga PR 1.09.04 0.00.00 88.61 87.89
2 Heikkonen Anni MSParma 1.12.09 0.03.05 83.66 82.99
3 Koskinen Noora Hiisi 1.13.19 0.04.15 81.19 80.54
4 Schoultz von Katja Trian 1.15.15 0.06.11 78.00 77.37
5 Autio Päivi Hiisi 1.15.32 0.06.28 76.60 75.98
6 Laitinen Salla EsAk 1.16.20 0.07.16 74.70 74.10
7 Ylikylä Suvi RasKa 1.17.21 0.08.17 72.64 72.06
8 Väre Tiina SomEsa 1.18.17 0.09.13 70.71 70.14
9 Andelin Sanna LaTa 1.25.20 0.16.16 63.89 63.38
10 Kanko Ruut S-JKL 1.31.38 0.22.34 58.59 58.12
11 Tanskanen Anni IisVi 1.42.49 0.33.45 51.40 50.99
12 Kolehmainen Hanne LaTa 2.09.24 1.00.20 40.20 39.87
Naess Björgul Ida Marie PR EIL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppänen Minna Rasti88 1.02.51 0.00.00 58.78 55.74
2 Matilainen Helena HS 1.04.42 0.01.51 56.15 53.25
3 Anttila Tiina SuSi 1.05.57 0.03.06 54.15 51.35
4 Salmi Anna MaMa 1.08.01 0.05.10 51.60 48.93
5 Gustafsson Essi R-P 1.08.18 0.05.27 50.49 47.88
6 Sopanen Nelly MaMa 1.10.20 0.07.29 48.15 45.66
7 Hyvönen Noora AngA 1.12.03 0.09.12 46.15 43.76
8 Orkola Saana HiKi 1.14.46 0.11.55 43.65 41.39
9 Etu-Huitti Tanja MaMa 1.14.53 0.12.02 42.76 40.55
10 Jääskeläinen Kaisa SuSi 1.24.52 0.22.01 37.00 35.09
Neuvonen Laura TuS EIL -
Mäkelä Joosefiina AngA EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaarto Hanna Rasti88 41.44 0.00.00
Sinnelä Terhi SuSi HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sinkkonen Tuula Rasti88 1.12.56 0.00.00
2 Hoikkala Gun KSF 1.32.16 0.19.20

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paukkunen Sanna MSParma 55.41 0.00.00 60.84 60.41
2 Härkönen Marjo SalVil 1.20.18 0.24.37 40.92 40.64
3 Kyläkoski Reetta TuS 1.25.07 0.29.26 37.41 37.15
4 Sillanpää Hanna Lynx 1.30.44 0.35.03 33.98 33.74
5 Karvonen-Hyvämäki Kirsi SomEsa 1.36.41 0.41.00 30.84 30.62
6 Klapuri Tintti PR 2.00.30 1.04.49 23.90 23.73

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattsson Ingela PIF 55.41 0.00.00 65.45 64.08
2 Tilli Virpi Lynx 1.04.39 0.08.58 54.26 53.12
3 Tiitola Annamari Lynx 1.09.19 0.13.38 48.64 47.62
4 Manni Katariina LHR 1.11.56 0.16.15 44.97 44.02
5 Valkonen Sanna TuS 1.17.15 0.21.34 40.10 39.26

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 45.26 0.00.00 62.33 60.32
2 Kerkola Tiina SuSi 50.12 0.04.46 55.00 53.23
3 Kollanen Teresa Lynx 51.05 0.05.39 52.66 50.97
4 Varpula Marjut EsSu 51.11 0.05.45 51.18 49.53
5 Sipponen Eija PR 59.43 0.14.17 42.68 41.30
6 Kalenius Regina KarjUra 1.01.46 0.16.20 40.12 38.82
7 Mäkelä Tiina RaTU 1.03.59 0.18.33 37.62 36.41

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 46.56 0.00.00 53.22 53.47
2 Lång Gun-Viol Raseborg 55.14 0.08.18 44.38 44.59
3 Airaksinen Merja KuoSu 56.19 0.09.23 42.69 42.89
4 Sulavuori Eija TuMe 58.36 0.11.40 40.23 40.42
5 Kivioja Pirjo SalVil 1.02.34 0.15.38 36.93 37.10
6 Reiman Päivi Hiisi 1.02.40 0.15.44 36.12 36.29
7 Miettinen Jaana TuS 1.05.35 0.18.39 33.80 33.96
8 Wirberg Taina RaPi 1.12.51 0.25.55 29.79 29.93
9 Miettinen Päivi VaRa 1.19.57 0.33.01 26.56 26.68

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 49.12 0.00.00 51.33 50.74
2 Liimatainen Raili HyRa 50.33 0.01.21 49.13 48.57
3 Moilanen Kirsti MaMa 53.30 0.04.18 45.63 45.11
4 Suna Eija MSParma 54.03 0.04.51 44.39 43.88
5 Uusitalo Hannele LoJa 54.16 0.05.04 43.44 42.94
6 Taimisto Sinikka MSParma 55.34 0.06.22 41.66 41.19
7 Saarimäki Helena AngA 56.16 0.07.04 40.40 39.93
8 Kangasaho Sirpa HiKi 1.06.07 0.16.55 33.74 33.35
9 Koskialho Elisabeth RaLu 1.07.29 0.18.17 32.43 32.06
10 Virtanen Marita EsSu 1.12.55 0.23.43 29.44 29.10

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurppa Pirjo MaMa 43.23 0.00.00 47.32 47.23
2 Laine Irmeli KaRa 50.23 0.07.00 40.28 40.20
3 Kurvinen Ulla HiKi 54.25 0.11.02 36.86 36.79
4 Heimonen Arja Navi 55.14 0.11.51 35.88 35.82
5 Laitinen Hellevi EsAk 56.29 0.13.06 34.67 34.60
6 Haasto Raija HirvHe 59.51 0.16.28 32.32 32.26
7 Kämäräinen Paula HiKi 1.02.34 0.19.11 30.54 30.48
8 Haatio Pirkko HS 1.04.33 0.21.10 29.24 29.18
9 Tienari Pauliina KyRa 1.06.52 0.23.29 27.87 27.82
10 Nurminen Eija TP 1.06.56 0.23.33 27.49 27.44
11 Liitola Ritva RaPi 1.11.22 0.27.59 25.45 25.40
12 Toikka Riitta RaPi 1.15.44 0.32.21 23.67 23.62
13 Metsämäki Leena TuS 1.30.59 0.47.36 19.44 19.40
14 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 1.37.41 0.54.18 17.86 17.83

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 37.07 0.00.00 46.66 46.54
2 Laaksonen Raili SuSi 40.15 0.03.08 42.31 42.20
3 Salmela Juulia RiSu 41.30 0.04.23 40.34 40.23
4 Rahkasuo Kaarina Rasti88 42.13 0.05.06 38.97 38.87
5 Eskola Pirkko Rasti88 48.37 0.11.30 33.25 33.16
6 Kaasalainen Tuula SuSe 48.47 0.11.40 32.54 32.46
7 Ketola Paula LoJa 51.16 0.14.09 30.40 30.32
8 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 54.11 0.17.04 28.23 28.16
9 Kiiski Eira SomEsa 1.06.09 0.29.02 22.69 22.63
10 Kastemaa Tuuli HirvHe 1.08.29 0.31.22 21.50 21.44

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kaartinen Selja AngA 1.17.19 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtala Jenny PIF 1.03.01 0.00.00 48.43 47.58
2 Roos Renja AngA 1.15.34 0.12.33 38.37 37.70
3 Tilli Henriikka Lynx 1.31.00 0.27.59 30.18 29.65
4 Kuusisto Veera AngA 1.33.53 0.30.52 27.63 27.15

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väätäjä Milja PR 39.36 0.00.00 54.12 51.47
2 Asklöf Aino Lynx 39.47 0.00.11 51.85 49.31
3 Heikkilä Suvi Lynx 44.51 0.05.15 44.20 42.04
4 Kaartinen Kaisa AngA 52.01 0.12.25 36.57 34.78
5 Tilli Pauliina Lynx 1.11.45 0.32.09 25.39 24.15

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kytäjä Nora HiKi 41.28 0.00.00
2 Virtanen Aino AngA 57.43 0.16.15
Siltanen Senni AngA EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahonen Jutta AngA 19.19 0.00.00
2 Juva Juulia AngA 26.23 0.07.04
3 Virtanen Ilona AngA 28.39 0.09.20

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kyläkoski Elli TuS 22.56 0.00.00
Nordell Thilda KSF EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Vilja AngA 16.10 0.00.00
2 Sillanpää Alisa Lynx 21.20 0.05.10
3 Jaloluoma Kaisa EsAk 22.45 0.06.35
4 Siltanen Salli AngA 26.32 0.10.22
5 Kytäjä Nia HiKi 28.20 0.12.10
6 Laine Saana HiKi 28.29 0.12.19
7 Lahtinen Venla HiKi 28.35 0.12.25
8 Leppälä Jasmiina AngA 28.45 0.12.35
9 Hoikkala Venla KSF 41.31 0.25.21
Nordell Tinja KSF EIL -