FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pyhäjoen sprinttikisa, 2. osakilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alahäivälä Silja PudU 6.55 0.00.00
2 Kuusikko Kiia SalRe 8.13 0.01.18
3 Similä Helmiina Pohjant 10.38 0.03.43
4 Päkkilä Venla HaHe 12.40 0.05.45
5 Harjuhaahto Sini SalRe 15.00 0.08.05

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Santeri Pohjant 9.07 0.00.00
2 Loukkaanhuhta Olli SalRe 12.52 0.03.45
3 Puurunen Joona OuTa 26.42 0.17.35

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllymäki Matilda KoS 9.13 0.00.00
2 Similä Selina Pohjant 9.17 0.00.04
3 Hemmi Mai Pohjant 10.45 0.01.32
4 Loukkaanhuhta Elli SalRe 10.57 0.01.44
5 Siltala Sini OTaru 14.46 0.05.33

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Heino Veikka Pohjant 9.56 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ukkola Sakari Pohjant 9.54 0.00.00
2 Loukkaanhuhta Kalle SalRe 10.58 0.01.04
3 Harjuhaahto Antti SalRe 11.16 0.01.22

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Harjuhaahto Heli SalRe 13.48 0.00.00 21.01 21.01
2 Venetjoki Venla KoS 13.49 0.00.01 19.41 19.41
3 Loukusa Iina Iisu 17.24 0.03.36 14.17 14.17

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tilvis Paavo KaJu 16.30 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väliheikki Julia Pohjant 12.51 0.00.00 38.98 36.80
2 Biskop Greta KoS 13.37 0.00.46 35.41 33.42
3 Linna Aino-Maria HaapavU 14.09 0.01.18 32.75 30.91
4 Kurikkala Eeva KaJu 18.00 0.05.09 24.70 23.31
5 Päkkilä Suvi HaHe 18.28 0.05.37 23.06 21.76

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Impiö Tiia Pohjant 21.11 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Räisänen Noora SalRe 15.27 0.00.00 51.26 48.30
2 Laitinen Maria YlikNM 16.25 0.00.58 45.83 43.18
3 Laitala Piia KaJu 17.40 0.02.13 40.34 38.01
4 Törmikoski Tiina SiSe 19.09 0.03.42 35.15 33.12

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Isokoski Teppo KoS 16.24 0.00.00 50.80 45.83
2 Alasuvanto Joni KaJu 16.40 0.00.16 48.11 43.40
3 Hiltunen Juho ONMKY 16.43 0.00.19 46.10 41.59
4 Kauppila Timo Koovee 18.30 0.02.06 39.97 36.05
5 Keski-Ojala Markus KannUra 19.52 0.03.28 35.65 32.16

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lukkarinen Katariina KaSu 17.05 0.00.00
2 Luttinen Tuula OTaru 22.15 0.05.10

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hankonen Johanna Pohjant 12.25 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Juola Osmo KaJu 15.08 0.00.00 24.03 31.81
2 Jylkkä Marko YlivKu 15.10 0.00.02 22.18 29.36
3 Myllymäki Kari KoS 15.36 0.00.28 19.81 26.23

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 11.58 0.00.00 42.57 41.36
2 Leskelä Maarit OSVA 14.41 0.02.43 32.96 32.03
3 Sillanpää Elina Pohjant 18.23 0.06.25 24.94 24.23
Alahäivälä Kirsi PudU HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Westerholm Lasse VePo 13.48 0.00.00 40.58 35.42
2 Väliheikki Mikael LaiVe 14.43 0.00.55 36.15 31.55
3 Loukusa Markku Iisu 15.41 0.01.53 32.14 28.05
4 Kela Marko OulRe 16.39 0.02.51 28.59 24.95

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyvönen Panu Pohjant 11.37 0.00.00 42.90 28.31
2 Konttajärvi Seppo VePo 12.53 0.01.16 35.78 23.61
3 Alahäivälä Tapani PudU 16.00 0.04.23 26.47 17.47

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 17.23 0.00.00 43.21 43.56
2 Piispanen Eija HaapavU 17.39 0.00.16 39.37 39.69
3 Kattilakoski Kirsti KoS 18.51 0.01.28 33.87 34.15

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piispanen Reima HaapavU 14.57 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nylund Sven-Olof Botnia 13.46 0.00.00 45.80 40.51
2 Korpijärvi Asko KannUra 14.24 0.00.38 43.06 38.08
3 Vilminko Pauli SiSe 14.49 0.01.03 41.14 36.38
3 Grekelä Antti HaHe 14.49 0.01.03 41.14 36.38
5 Argillander Erkki VaKa 15.41 0.01.55 37.52 33.19
6 Tuomaala Juhani KoS 16.23 0.02.37 35.28 31.20
6 Udd Esko LänRa 16.23 0.02.37 35.28 31.20
8 Lind Sune Falken 17.01 0.03.15 32.73 28.95
9 Nurisalo Seppo KoS 18.47 0.05.01 29.09 25.73
10 Haapasalo Pertti Pohjant 21.04 0.07.18 25.44 22.50

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 14.17 0.00.00 31.74 32.58
2 Pelkonen Maija OSVA 15.49 0.01.32 27.59 28.32
3 Ketola Pirjo SalRe 19.19 0.05.02 21.71 22.29
Kela Mirja OulRe HYL -
Yliniemi Kaisa NiS HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ovaska Ari EE 14.13 0.00.00 42.04 43.03
2 Koivukangas Erkki KoS 15.25 0.01.12 37.94 38.83
3 Toppari Pekka PuolRy 16.53 0.02.40 33.89 34.68
4 Törmälä Samuli YlivKu 17.00 0.02.47 32.90 33.67
5 Juutinen Hannu Pohjant 17.21 0.03.08 31.50 32.23
6 Keltamäki Seppo JoKu 18.09 0.03.56 29.40 30.09
7 Jylkkä Markku YlivKu 18.52 0.04.39 27.61 28.25
8 Hurskainen Pentti OulRe 19.28 0.05.15 26.10 26.71

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nikula Irma OuTa 25.29 0.00.00

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 12.49 0.00.00 35.29 31.96
2 Lukkarinen Olavi Pohjant 14.20 0.01.31 30.77 27.87
3 Backman Sven-Olof Falken 15.13 0.02.24 28.24 25.58
4 Åkerblom Måns GIF 15.17 0.02.28 27.37 24.79
5 Myllymaa Kauko OulRe 15.45 0.02.56 25.84 23.41
6 Heinikoski Kalevi KoskRi 17.32 0.04.43 22.57 20.44
Pelkonen Alpo OSVA HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nikula Reino OuTa 17.58 0.00.00