FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Rakas-sprintti ja kaakon AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lakanen Jonne VaajTe 15.49 0.00.00 83.31 73.53
2 Hasu Topi Trian 16.16 0.00.27 80.39 70.96
3 Heiska Samu VeVe 16.35 0.00.46 78.26 69.08
4 Hyyryläinen Juha AnttU 16.45 0.00.56 76.89 67.87
5 Weckman Janne VeVe 17.00 0.01.11 75.18 66.36
6 Inkeri Eero VeVe 17.04 0.01.15 74.31 65.59
7 Koivisto Daniel KyS 17.05 0.01.16 73.66 65.02
8 Kuningas Janne LuuRa 17.11 0.01.22 72.65 64.13
9 Mertanen Simo LappRi 17.38 0.01.49 70.24 62.00
10 Klemola Saul Koovee 18.10 0.02.21 67.63 59.70
11 Pukema Hannu-Pekka RR 18.35 0.02.46 65.59 57.89
12 Korpinen Olli-Jussi AnttU 18.49 0.03.00 64.25 56.71
13 Noponen Petri AnttU 19.56 0.04.07 60.15 53.10
14 Manninen Marko Navi 20.38 0.04.49 57.63 50.87
15 Hakkarainen Markus RaKaS 21.00 0.05.11 56.16 49.57
16 Siivola Markus LappRi 22.17 0.06.28 52.48 46.32
17 Aspelund Kalle KontU 24.01 0.08.12 48.28 42.62
Vicari Lars Navi HYL -
Ovaska Janne VeVe HYL -
Kansonen Jari JoKu HYL -
Huomolin Ville LuuRa KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ekonoja Antti PelPo 17.03 0.00.00 56.61 43.17
2 Kiiski Mikko KyS 17.31 0.00.28 52.35 39.92
3 Huttunen Matti KoHo 18.16 0.01.13 47.56 36.27
4 Myyryläinen Jani Navi 20.16 0.03.13 40.48 30.87

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lilja Arto AnttU 16.04 0.00.00 58.83 65.38
2 Tonder Mika SKVuoksi 17.19 0.01.15 53.56 59.52
3 Kiintola Jarno KS 17.50 0.01.46 51.01 56.69
4 Pulli Veli-Matti RaVa 18.09 0.02.05 49.15 54.62
5 Saarilaakso Miko LappRi 18.33 0.02.29 47.13 52.38
6 Rautio Mikko JoKu 19.13 0.03.09 44.58 49.54
7 Karvonen Ossi KS 19.28 0.03.24 43.09 47.89
8 Marttinen Jarno AnttU 20.51 0.04.47 39.38 43.77
9 Korhonen Kai SKVuoksi 22.31 0.06.27 35.68 39.65

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ryyppö Jarkko RaVa 16.44 0.00.00 56.03 54.45
2 Marttinen Teijo Navi 18.22 0.01.38 48.50 47.13
3 Heikkinen Jarkko VeVe 18.55 0.02.11 44.61 43.35
4 Salonen Mika KS 19.36 0.02.52 40.66 39.51

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kotro Petri KaaRa 16.08 0.00.00 58.40 55.31
2 Ojalainen Jorma SKVuoksi 16.10 0.00.02 57.69 54.65
3 Kauria Juha ORa 16.31 0.00.23 55.90 52.95
4 Peltola Ilkka IHR 16.40 0.00.32 54.83 51.94
5 Uotila Marko KS 16.55 0.00.47 53.46 50.64
6 Mattinen Reijo JoKu 17.00 0.00.52 52.65 49.87
7 Tielinen Vesa LuuRa 17.29 0.01.21 50.65 47.98
8 Pellinen Antti JoKu 18.37 0.02.29 47.06 44.58
9 Hietanen Ari KuUS 18.57 0.02.49 45.74 43.32
10 Syrjäläinen Janne AnttU 20.05 0.03.57 42.69 40.43
11 Myllys Jussi ORa 20.09 0.04.01 42.08 39.86
12 Pirtilä Timo KyS 20.29 0.04.21 40.94 38.77
13 Rautio Mika AnttU 22.20 0.06.12 37.12 35.16
Ojalainen Kari SKVuoksi HYL -
Lahtinen Jari IHR HYL -
Hintsanen Harri Navi HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Kari-Veli LappRi 16.26 0.00.00 48.72 47.28
2 Peltonen Hannu AnttU 19.18 0.02.52 40.60 39.40
3 Weide Ilmo AnttU 20.04 0.03.38 38.19 37.06
4 Myllärinen Hannu JoKu 21.10 0.04.44 35.40 34.35
5 Pajunen Jukka Navi 21.58 0.05.32 33.33 32.34
6 Peni Hannu KS 23.54 0.07.28 29.91 29.03
7 Kylliäinen Seppo LappRi 25.00 0.08.34 27.91 27.08
Kattelus Lasse KS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyppänen Timo EKSu 17.49 0.00.00 48.05 35.64
2 Lehto Jarmo VeVe 18.43 0.00.54 44.02 32.65
3 Lavonen Hannu MiehVi 19.42 0.01.53 40.19 29.81
4 Virtanen Timo IitPy 21.24 0.03.35 35.50 26.33
5 Maajärvi Esa LappRi 24.13 0.06.24 30.05 22.28
Pulkkinen Pekka JoKu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Määttä Asko KS 19.41 0.00.00 43.17 46.56
2 Pietikäinen Markku JoKu 19.57 0.00.16 40.46 43.64
3 Pellinen Veikko JoKu 20.36 0.00.55 37.13 40.04
Tarvainen Juhani PiTa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtonen Matti PiVe 14.28 0.00.00 35.06 35.00
2 Kyyrönen Heikki KS 14.39 0.00.11 33.75 33.69
3 Paukkunen Ossi RaKaS 17.18 0.02.50 27.85 27.80
4 Rautio Pekka JoKu 17.34 0.03.06 26.71 26.66
5 Kemppi Jorma Navi 18.56 0.04.28 24.11 24.07
6 Kykkänen Herkko KaaRa 19.34 0.05.06 22.68 22.64
7 Seitsonen Kauko Kajo 20.41 0.06.13 20.84 20.81

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 17.23 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Suutari Veikko JoKu 25.29 0.00.00
2 Pulli Erkki KoHo 31.58 0.06.29
Kakkola Eero JoKu HYL -

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Majoinen Arvo RaKaS 32.25 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Oskari LappRi 17.27 0.00.00 52.74 44.91
2 Parviainen Markus SKVuoksi 17.41 0.00.14 50.09 42.65
3 Ahtiainen Antti VeVe 19.10 0.01.43 44.42 37.82
4 Hirvikallio Teemu LuuRa 20.19 0.02.52 40.20 34.23
5 Kotro Väinö KyS 21.08 0.03.41 37.02 31.52
Mattila Pyry KS EIL -
Husu Miika SKVuoksi EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Akseli KyS 14.51 0.00.00 45.56 37.18
2 Hirvikallio Aatu LuuRa 15.13 0.00.22 43.51 35.50
3 Ojala Aaro KS 16.50 0.01.59 38.47 31.39
4 Pellinen Veeti JoKu 17.06 0.02.15 37.02 30.21
5 Hirvikallio Henri LuuRa 19.37 0.04.46 31.53 25.73
6 Marttinen Harri AnttU 21.20 0.06.29 28.31 23.11
7 Ripatti Max JoKu 27.40 0.12.49 21.31 17.39
Outinen Tuomas KyS HYL -
Husu Eeka SKVuoksi EIL -
Eskelinen Pyry SKVuoksi EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllärinen Vertti-Vilhelm LappRi 10.40 0.00.00
2 Malinen Vinski Navi 10.46 0.00.06
3 Ojala Urho KS 10.53 0.00.13
4 Tamminen Kasperi LuuRa 11.08 0.00.28
5 Seppänen Antti ORa 11.43 0.01.03
6 Peltonen Lasse KS 11.55 0.01.15
7 Laukkanen Juho KS 12.59 0.02.19
8 Kuusio Samu RaKaS 14.27 0.03.47
9 Rautio Juho JoKu 14.44 0.04.04
10 Rasa Aku-Pekka AnttU 17.48 0.07.08

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mattila Lauri KS 10.12 0.00.00
2 Hirvilahti Joona VeVe 10.51 0.00.39
3 Hirvilahti Niklas VeVe 13.15 0.03.03
4 Paajanen Alpo AnttU 14.20 0.04.08
5 Saarilaakso Sulo LappRi 15.14 0.05.02
6 Zhukov Viacheslav AnttU 16.04 0.05.52
7 Länsivuori Luukas RaKaS 16.07 0.05.55
8 Siivola Visa LappRi 16.56 0.06.44
9 Paajanen Ilari AnttU 17.34 0.07.22
10 Uotila Topi KS 18.11 0.07.59
11 Kirjalainen Axel AnttU 19.24 0.09.12
12 Kiintola Eemil KS 21.50 0.11.38
13 Simola Viljo LuuRa 22.31 0.12.19
14 Tamminen Oskari LuuRa 47.34 0.37.22
Rasa Ahti AnttU HYL -
Kiiski Olavi KyS HYL -
Rytkö Olli VeVe EIL -
Rytkö Elias VeVe EIL -
Ruoti Eeli VeVe EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nykänen Eveliina LappRi 18.19 0.00.00 74.35 72.74
2 Lakanen Laura Pohjant 18.47 0.00.28 71.90 70.35
3 Hasu Outi Trian 18.52 0.00.33 70.98 69.45
4 Vainikka Kaisa KS 19.54 0.01.35 66.72 65.28
5 Noponen Heli AnttU 20.22 0.02.03 64.64 63.24
6 Väyrynen Aino KyS 20.26 0.02.07 63.87 62.49
7 Vääränen Sari KS 20.29 0.02.10 63.16 61.80
7 Lilja Salla AnttU 20.29 0.02.10 63.16 61.80
9 Pulli Tessa RaVa 21.06 0.02.47 60.24 58.94
10 Ekonoja Linda Botnia 21.25 0.03.06 58.82 57.55
11 Pekkala Sini EsSu 21.29 0.03.10 58.11 56.85
12 Jerkku Laura TuS 21.55 0.03.36 56.44 55.22
13 Simola Anni LuuRa 23.19 0.05.00 52.56 51.43
14 Väyrynen Anni KyS 23.39 0.05.20 51.34 50.24
15 Ojala Janita VeVe 24.04 0.05.45 49.98 48.91
16 Ojala Jenna VeVe 24.50 0.06.31 47.98 46.95
Ryyppö Minna HS HYL -
Mattila Elisa KS HYL -
Hyyrynen Noora KS EIL -
Hyyryläinen Laura AnttU EIL -
Toiviainen Anni SKVuoksi HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Weckman Sanna VeVe 18.33 0.00.00 46.92 29.32
2 Salo Katri HS 21.44 0.03.11 38.05 23.77
3 Friari Päivi SKVuoksi 28.50 0.10.17 27.17 16.97
4 Vainikka Sanni LappRi 31.07 0.12.34 23.78 14.86

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmi Maria LappRi 18.28 0.00.00 51.13 50.40
2 Tonder Marja AlatPi 19.10 0.00.42 48.03 47.35
3 Huusari Heidi InkTe 21.39 0.03.11 41.43 40.84
4 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 24.21 0.05.53 35.87 35.36
5 Hyytiäinen Tuula Navi 24.49 0.06.21 34.24 33.76
6 Kiintola Susanna KS 27.26 0.08.58 30.12 29.69
Tammilehto Erika KS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kärkkäinen Varpu ORa 15.01 0.00.00 56.37 38.16
2 Liukkonen Niina Navi 16.02 0.01.01 50.16 33.95
3 Heikkinen Anniina VeVe 17.48 0.02.47 42.80 28.97
4 Vallema Tanja VeVe 19.14 0.04.13 37.41 25.32

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hietanen Pia KuUS 16.37 0.00.00 47.95 48.48
2 Kauria Pirjo ORa 17.24 0.00.47 43.50 43.98
3 Harjula Oili KS 17.34 0.00.57 40.82 41.27
4 Korhonen Eeva RaKaS 24.19 0.07.42 27.85 28.16

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vehomäki Pirkko ORa 18.35 0.00.00 41.69 47.99
2 Pajunen Tarja Navi 20.40 0.02.05 35.61 40.99
3 Lahtinen Terttu IHR 22.02 0.03.27 31.65 36.43
4 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 22.46 0.04.11 28.92 33.29

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kekki Päivi KS 17.20 0.00.00 49.71 19.46
2 Lehto Ulla KyS 20.09 0.02.49 39.56 15.49
3 Kattelus Helena KS 24.00 0.06.40 30.52 11.95

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tikka Eija RaKaS 16.29 0.00.00
2 Heimonen Arja Navi 19.31 0.03.02

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Muikku Rauni Navi 22.12 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 16.24 0.00.00
2 Ruoti Roosa VeVe 22.37 0.06.13

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ovaska Jenni LuuRa 14.15 0.00.00 49.30 48.99
2 Pakkanen Raita VeVe 14.51 0.00.36 44.95 44.66
3 Ojala Jutta VeVe 16.03 0.01.48 39.40 39.15
4 Vesikko Venla JoKu 16.37 0.02.22 35.94 35.71
Harjula Tanja KS EIL -
Ruoti Miina VeVe EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Marttinen Jenni AnttU 18.16 0.00.00 32.95 22.36
2 Mattinen Lotta JoKu 20.21 0.02.05 27.36 18.57
3 Nurmilaukas Iiris LuuRa 25.00 0.06.44 20.47 13.89
Peltonen Liisa KS EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pätäri Emilia KyS 10.52 0.00.00
2 Heikkinen Ida VeVe 11.50 0.00.58
3 Marttinen Ella Navi 12.11 0.01.19
4 Vallema Henrika VeVe 13.26 0.02.34
5 Lantta Tinja LappRi 14.51 0.03.59
6 Jokela Kiia VeVe 14.54 0.04.02
7 Tonder Oona SKVuoksi 15.06 0.04.14
8 Lavonen Sanni MiehVi 17.46 0.06.54
9 Laitimo Maija JoKu 18.43 0.07.51
10 Leppänen Iisa Navi 18.51 0.07.59
Ripatti Mona JoKu EIL -
Neuvonen Venla LuuRa EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Linden Amalia KS 12.22 0.00.00
2 Laakso Laura LappRi 12.36 0.00.14
3 Hirvikallio Saara LuuRa 13.08 0.00.46
4 Rautio Oona JoKu 13.38 0.01.16
5 Arponen Sofia RaKaS 14.07 0.01.45
6 Kurttila Meeri Navi 14.33 0.02.11
7 Laakso Lotta LappRi 14.49 0.02.27
8 Haikka Annika VeVe 14.58 0.02.36
9 Neuvonen Riina LuuRa 15.02 0.02.40
10 Kiintola Emilia KS 15.14 0.02.52
11 Outinen Katariina KyS 15.25 0.03.03
12 Törmänen Nella RaKaS 15.29 0.03.07
13 Lintunen Venla RaKaS 15.54 0.03.32
14 Laukkanen Alma KS 16.48 0.04.26
15 Baranova Vladislava AnttU 16.57 0.04.35
16 Uotila Aino KS 18.20 0.05.58
17 Tamminen Ilona LuuRa 18.30 0.06.08
18 Kriktilä Pihla VeVe 19.45 0.07.23
19 Heikkinen Roosa VeVe 20.08 0.07.46
20 Kivelä Martta RaKaS 20.12 0.07.50
21 Kantanen Reea RaKaS 20.20 0.07.58
22 Metsälä Hetti RaKaS 21.17 0.08.55
23 Lilja Hilma AnttU 21.46 0.09.24
24 Kirjalainen Aallotar AnttU 39.29 0.27.07
Malinen Fanni Navi HYL -
Lilja Eevi AnttU HYL -
Kuusio Senni RaKaS HYL -
Hasu Aino Trian HYL -
Kaurala Ronja VeVe EIL -