FIN GB SWE
IRMA inloggning
* PySu-kansalliset, MM-katsastus, 2. pv
Klass Region Förening Antal tävlare
Klass H13
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Pesu Akseli Hiilto 26.36 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 30.56 0.04.20

Klass H15
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Ketonen Juuso RaVa 1.12.47 0.00.00

Klass H17
Sträcka
Antal deltagare 9
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Haltia Ilari RR 45.21 0.00.00 67.23
2 Autio Wertti HyRa 48.51 0.03.30 61.08
3 Rissanen Antti TP 49.04 0.03.43 59.48
4 Ikola Atte LeSi 52.58 0.07.37 53.86
5 Oksa Antti-Jussi HyRa 55.27 0.10.06 50.27
6 Saarela Benjamin LHR 57.06 0.11.45 47.68
7 Hanhijärvi Paulus EsAk 1.01.51 0.16.30 42.96
Viilo Tommi TP HYL -
Väisänen Lenni HS EIL -

Klass H20
Sträcka
Antal deltagare 9
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Kaksonen Teemu YKV 57.46 0.00.00 75.15
2 Lilja Juha TP 59.56 0.02.10 70.62
3 Nykänen Tomi LS-37 1.00.49 0.03.03 67.81
4 Venetjoki Väinö KoS 1.05.30 0.07.44 61.30
5 Väisänen Leevi EsSu 1.26.07 0.28.21 45.37
6 Kleemola Arttu Eks 1.28.53 0.31.07 42.73
Saranpää Topias RaJu HYL -
Paasi Antti TP EIL -
Ekholm Tobias Trian EIL -

Klass H21
Sträcka
Antal deltagare 17
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Laurila Jussi JalJa 1.01.32 0.00.00 98.56
2 Niemi Pekka KanSu 1.03.15 0.01.43 94.85
3 Kaskinen Kare UlvUra 1.05.34 0.04.02 90.51
4 Puolakanaho Sakari HyRa 1.08.04 0.06.32 86.23
5 Saarela Samuli KoS 1.08.59 0.07.27 84.15
6 Kahelin Jouni VaajTe 1.09.35 0.08.03 82.49
7 Häkkinen Mika Hiilto 1.11.38 0.10.06 79.22
8 Pesu Raino Hiilto 1.12.28 0.10.56 77.41
9 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.14.06 0.12.34 74.83
10 Nurminen Ilkka Hiilto 1.16.21 0.14.49 71.77
11 Kleemola Joona HyRa 1.25.32 0.24.00 63.31
Pyykönen Pasi KanSu HYL -
Blomster Anders Trian HYL -
Rantala Mika RaJu KES -
Nieminen Verneri RaVa KES -
Toimela Niko LS-37 EIL -
Tervala Miska RaVa EIL -

Klass H35
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Kokkinen Kari LaTa 1.00.00 0.00.00
2 Peltonen Heikki IPR 1.02.54 0.02.54

Klass H40
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Sarkkinen Timo LaTa 51.08 0.00.00 62.31
2 Voutilainen Arto JYPS 56.59 0.05.51 51.72
3 Ikola Timo LeSi 1.13.17 0.22.09 36.96

Klass H45
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Kamila Kai SuJu 50.33 0.00.00 60.24
2 Surakka Petteri HS 1.01.39 0.11.06 45.69
3 Karppinen Tom RaVa 1.06.19 0.15.46 39.03

Klass H50
Sträcka
Antal deltagare 14
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Tervala Mika RaVa 39.17 0.00.00 68.81
2 Östergård Patric Trian 43.59 0.04.42 60.75
3 Raudus Timo Eks 44.00 0.04.43 60.02
4 Granqvist Antti Trian 44.18 0.05.01 58.91
5 Kleemola Jouko Eks 44.49 0.05.32 57.53
6 Mäki Pekka TarpSu 49.10 0.09.53 51.81
7 Lindfors Max Trian 51.19 0.12.02 49.03
8 Kinnari Jukka SuJu 51.49 0.12.32 47.96
9 Paasi Jaakko TP 53.44 0.14.27 45.66
10 Rissanen Markku TP 54.40 0.15.23 44.31
11 Piirainen Jyrki JäPa 58.01 0.18.44 41.22
12 Laine Kari VaHa 59.41 0.20.24 39.54
13 Ijas Markku HyRa 1.00.06 0.20.49 38.75
Höstman Stefan Malax KES -

Klass H55
Sträcka
Antal deltagare 5
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Martikainen Pasi IPR 47.11 0.00.00 55.56
2 Nykänen Timo SOC 51.20 0.04.09 49.16
3 Enroth Ari RR 52.06 0.04.55 46.55
4 Niemensivu Pekka KanSu 52.19 0.05.08 44.47
Ovaska Pertti EE HYL -

Klass H60
Sträcka
Antal deltagare 6
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Viilo Keijo TP 49.01 0.00.00 47.39
2 Liikkanen Reima LaTa 53.04 0.04.03 42.13
3 Höstman Glenn Malax 57.23 0.08.22 37.44
4 Laurila Timo JalJa 1.01.35 0.12.34 33.48
5 Nuoranne Jussi LHR 1.01.44 0.12.43 31.98
Honkanen Reijo TurSa EIL -

Klass H65
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Virtanen Jorma Hiisi 44.13 0.00.00
Tyrväinen Heikki JäPa EIL -
Hahtola Aulis RasKu HYL -
Ollikainen Seppo IPR HYL -

Klass H70
Sträcka
Antal deltagare 5
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Juola Eero KoS 43.05 0.00.00 44.93
2 Varonen Arto LeSi 58.36 0.15.31 31.79
3 Sirola Risto KeU 1.07.36 0.24.31 26.49
Köykkä Jussi RasKu HYL -
Nurminen Heikki IPR HYL -

Klass H75
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Martikainen Arvo LS-37 51.02 0.00.00
Torvikoski Jouko JäPa EIL -
Nyberg Pertti SOC HYL -

Klass D13
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten
1 Pesu Lotta Hiilto 59.28 0.00.00
Laamanen Emma-Riikka TarpSu HYL -

Klass D17
Sträcka
Antal deltagare 6
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Pesu Vilma Hiilto 51.14 0.00.00 43.07
2 Yli-Hietanen Silja TP 52.27 0.01.13 40.81
3 Häkkinen Pihla Hiilto 55.16 0.04.02 37.53
4 Voutilainen Lotta JYPS 55.20 0.04.06 36.29
5 Kaksonen Terhi SuJu 59.12 0.07.58 32.80
6 Ruokola Anna RaJu 59.54 0.08.40 31.31

Klass D20
Sträcka
Antal deltagare 4
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Yli-Hietanen Saara TP 1.00.31 0.00.00 74.93
2 Välimaa Eveliina VaaSu 1.04.29 0.03.58 66.81
3 Koskinen Pinja RR 1.08.41 0.08.10 59.42
Voutilainen Viivi JYPS KES -

Klass D21
Sträcka
Antal deltagare 7
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Hara Marika Koovee 1.04.03 0.00.00 80.10
2 Pesu Mervi RR 1.10.48 0.06.45 69.75
3 Saarela Ruska KoS 1.11.09 0.07.06 66.70
4 Nurminen Kaarina TP 1.11.24 0.07.21 63.77
Stengård Ingrid Trian EIL -
Andelin Marjaana LaTa KES -
Saarinen Henna Koovee EIL -

Klass D35
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Andelin Sanna LaTa 53.59 0.00.00

Klass D40
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Jämsén Miia JYPS 56.11 0.00.00

Klass D45
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Hedman Kirsi Navi 44.42 0.00.00

Klass D50
Sträcka
Antal deltagare 5
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Laine Merja VaHa 43.31 0.00.00 56.21
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 43.58 0.00.27 53.55
3 Pirttilä Lea OH 52.11 0.08.40 43.36
Blomster Anne-Maj Trian HYL -
Oksa Sari TarpSu HYL -

Klass D55
Sträcka
Antal deltagare 1
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
Rasimus Tuula S-JKL HYL -

Klass D60
Sträcka
Antal deltagare 3
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Laurila Arja JalJa 49.45 0.00.00
Anttila Sisko LamSä EIL -
Saari Marita SuSe HYL -

Klass D65
Sträcka
Antal deltagare 2
Placering Namn Förening Tid Skillnaden till täten Poäng
1 Palomäki Eila SuSe 41.52 0.00.00
2 Andelin Tarja LaTa 42.35 0.00.43