FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-hiihtosuunnistus sprintti karsinta
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarela Ville-Petteri KemU 13.03 0.00.00 97.80
2 Pukema Hannu-Pekka Navi 13.19 0.00.16 95.36
3 Keskinarkaus Matti OH 13.34 0.00.31 93.13
4 Köngäs Teemu PuolRy 13.39 0.00.36 92.10
5 Turkka Tuukka KS 13.41 0.00.38 91.41
6 Häkkinen Janne S-JKL 13.52 0.00.49 89.74
7 Niskanen Teemu OH 13.53 0.00.50 89.17
8 Kiiskinen Petri RasPi 13.54 0.00.51 88.60
8 Parkkinen Jarno Navi 13.54 0.00.51 88.60
10 Reponen Tommi S-JKL 13.59 0.00.56 87.16
11 Sundelin Peter Femman 14.12 0.01.09 85.38
12 Leinonen Lauri Navi 14.16 0.01.13 84.54
13 Vainio Eero-Matti MSParma 14.17 0.01.14 83.99
14 Honkimaa Antti EsSu 14.18 0.01.15 83.45
15 Turunen Simo SKVuoksi 14.24 0.01.21 82.42
16 Kiiskinen Pasi RasPi 14.32 0.01.29 81.23
17 Rantala Teemu Femman 14.42 0.01.39 79.87
18 Siponen Markku RasPi 15.10 0.02.07 77.00
19 Väyrynen Ville RasPi 15.13 0.02.10 76.32
20 Ekonoja Antti PelPo 15.20 0.02.17 75.33
21 Virkki Janne HU 15.27 0.02.24 74.34
22 Viholainen Joona S-JKL 15.35 0.02.32 73.30
23 Saikko Ville LappRi 15.59 0.02.56 71.07
24 Kettunen Pyry SäynSa 16.07 0.03.04 70.08
25 Urpalainen Jaakko MiehVi 16.08 0.03.05 69.61
26 Paldan Ville KyRa 16.23 0.03.20 68.16
27 Kaskinen Kare UlvUra 17.41 0.04.38 62.79
28 Villanen Simo SKVuoksi 17.46 0.04.43 62.14
28 Siren Riku KyRa 17.46 0.04.43 62.14
30 Sorri Jaakko HU 18.07 0.05.04 60.23
31 Hiltunen Tuomas RasPi 21.31 0.08.28 50.42

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vääränen Sari KS 13.44 0.00.00 95.80
2 Hakala Eeva-Liisa KortJV 14.19 0.00.35 91.45
3 Pesu Mervi RR 14.27 0.00.43 90.16
4 Mörsky Sonja HU 14.30 0.00.46 89.41
5 Koskela Salla LHR 14.42 0.00.58 87.76
6 Hara Marika Koovee 14.43 0.00.59 87.23
7 Kaskinen Mira UlvUra 14.44 0.01.00 86.70
8 Närhi Anna JRV 14.45 0.01.01 86.17
9 Tallila Tiia VaHa 14.51 0.01.07 85.16
10 Toiviainen Anni SKVuoksi 14.55 0.01.11 84.35
11 Laitinen Kaisa OH 14.59 0.01.15 83.55
12 Tunis Pernilla Femman 15.13 0.01.29 81.86
13 Kiiskinen Kirsi KS 15.16 0.01.32 81.17
14 Suomalainen Riikka KS 15.31 0.01.47 79.45
15 Puhakka-Asikainen Mari KS 15.42 0.01.58 78.12
16 Urpalainen Heli SonPa 15.43 0.01.59 77.63
17 Honkimaa Anni EsSu 15.51 0.02.07 76.58
18 Tahvanainen Venla EsSu 15.56 0.02.12 75.78
19 Rantanen Marja LamSä 16.05 0.02.21 74.67
20 Luoma Katja KS 16.09 0.02.25 73.97
21 Tuokko Mari LamSä 16.10 0.02.26 73.50
22 Suutari Säde KS 16.18 0.02.34 72.51
23 Järveläinen Julia Femman 16.33 0.02.49 71.03
24 Haga Antonia OH 16.36 0.02.52 70.43
25 Partanen Ritva LamSä 17.27 0.03.43 66.64
26 Keskinarkaus Leena LamSä 18.02 0.04.18 64.13
27 Valkonen Outi Kalske 18.05 0.04.21 63.60
28 Bäck Sabina Femman 18.25 0.04.41 62.10
29 Lotvonen Milla LaiVe 18.28 0.04.44 61.59
30 Hämäläinen Reetta KaSu 19.09 0.05.25 59.06
31 Fincke Matleena AngA 21.16 0.07.32 52.88
32 Lehtiniemi Iisa SaSu 21.23 0.07.39 52.30

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Asikainen Pasi JoKu 14.12 0.00.00 85.73
2 Riissanen Jani EsAk 15.26 0.01.14 75.92
3 Häkkinen Mika Hiilto 15.38 0.01.26 72.03
4 Hannuksela Jari S-2000 18.03 0.03.51 59.86
5 Hämäläinen Esa PunKu 29.08 0.14.56 35.52

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Junnikkala Kalle KaJu 13.08 0.00.00 76.09
2 Viippola Ilpo S-2000 13.20 0.00.12 73.93
3 Pesu Raino LHR 13.32 0.00.24 71.83
4 Salo Mikael Orient 13.37 0.00.29 70.39
5 Toivanen Samuli LuuRa 14.16 0.01.08 66.22
6 Tuliniemi Harri LappRi 14.52 0.01.44 62.63
7 Marttinen Teijo Navi 15.17 0.02.09 60.04
8 Hankaniemi Tomi PunKu 15.55 0.02.47 56.79
9 Moisio Petri SaPu 16.12 0.03.04 54.96
10 Hytönen Harri RaVa 16.22 0.03.14 53.56
11 Miikki Jussi SKVuoksi 18.08 0.05.00 47.59
Arola Pertti Rasti88 HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Antti TarpSu 12.27 0.00.00 72.07
2 Tielinen Vesa LuuRa 12.35 0.00.08 70.71
3 Tervala Mika LHR 12.46 0.00.19 69.11
4 Vehkamäki Tero KanSu 13.37 0.01.10 64.24
5 Savikko Olli TarpSu 13.38 0.01.11 63.62
6 Tuomala Jyrki S-JKL 14.34 0.02.07 59.03
7 Juvakka Pekka S-JKL 14.56 0.02.29 57.08
7 Luukkonen Mika SKVuoksi 14.56 0.02.29 57.08
9 Suutari Tero KS 15.02 0.02.35 55.70
10 Stevander Petri KuortKu 15.42 0.03.15 52.86
11 Kiljunen Juha RaVa 15.44 0.03.17 52.27
12 Nivala Jarmo YlivKu 16.25 0.03.58 49.64
13 Aho Ismo Navi 16.29 0.04.02 48.99
14 Lyytikäinen Petri LappRi 16.55 0.04.28 47.29
14 Gynther Kimmo IHR 16.55 0.04.28 47.29
16 Kälviäinen Sami LappRi 18.59 0.06.32 41.36
17 Hannila Petri S-2000 19.03 0.06.36 40.82
18 Lindahl Anders AOK 20.14 0.07.47 38.06
19 Tuokko Jyrki RaVa 22.49 0.10.22 33.42

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juutilainen Anssi SKVuoksi 11.34 0.00.00 69.16
2 Määttä Kimmo OH 11.40 0.00.06 68.14
3 Mäkinen Seppo S-2000 11.48 0.00.14 66.94
4 Martikainen Pasi HU 12.36 0.01.02 62.30
5 Turunen Matti RasPi 13.03 0.01.29 59.76
6 Mäkipää Kalevi EE 13.23 0.01.49 57.90
7 Heiskanen Hannu SonPa 13.33 0.01.59 56.82
8 Sippola Asko KuortKu 13.35 0.02.01 56.31
9 Ovaska Pertti EE 13.37 0.02.03 55.81
10 Vilppola Arto PelPo 13.55 0.02.21 54.25
11 Koponen Hannu SäynSa 14.00 0.02.26 53.57
12 Enroth Ari RR 14.11 0.02.37 52.52
13 Jussila Esko PäijRa 14.39 0.03.05 50.51
14 Natunen Timo SaSu 14.51 0.03.17 49.49
14 Sipola Velu S-2000 14.51 0.03.17 49.49
16 Laine Markku MU 15.15 0.03.41 47.54
17 Piispanen Reima SalRe 15.16 0.03.42 47.16
18 Bäck Mikael Femman 15.27 0.03.53 46.27
19 Hirvonen Kai Navi 15.34 0.04.00 45.61
20 Honkimaa Ari EsSu 16.03 0.04.29 43.92
21 Vainio Asko MSParma 16.10 0.04.36 43.29
22 Tuomisto Juha VaaSu 17.09 0.05.35 40.52
23 Jetsonen Juhani KuoSu 17.32 0.05.58 39.35
24 Haapasalmi Eero OH 17.57 0.06.23 38.16
25 Rämänen Ari IlU 21.12 0.09.38 32.07

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Maajärvi Esa LappRi 9.36 0.00.00 61.81
2 Heimala Juha LappRi 10.13 0.00.37 57.66
2 Kotala Markku LS-37 10.13 0.00.37 57.66
4 Kattelus Keijo LuuRa 10.27 0.00.51 55.56
5 Liikkanen Reima RaVa 10.28 0.00.52 55.07
6 Pulkkinen Pekka JoKu 10.29 0.00.53 54.58
7 Kotala Ilkka OH 10.33 0.00.57 53.83
8 Halla-Aho Timo JoKu 11.06 0.01.30 50.78
9 Kivipelto Kalevi JoKu 11.25 0.01.49 49.00
10 Tunis Bengt Femman 11.29 0.01.53 48.35
11 Martikainen Ari HU 11.32 0.01.56 47.77
12 Hämäläinen Markku RaVa 11.41 0.02.05 46.80
13 Turkka Esko KS 12.17 0.02.41 44.16
13 Hiltunen Pekka RasPi 12.17 0.02.41 44.16
15 Ahlroth Timo TurSa 12.33 0.02.57 42.55
16 Karppinen Jouko LaiVe 12.56 0.03.20 40.96
17 Kurkela Reino OH 13.10 0.03.34 39.91
18 Paukku Ismo IPR 13.16 0.03.40 39.29
19 Varamäki Tapani OK77 13.27 0.03.51 38.44
20 Leppälä Martti HlS 14.01 0.04.25 36.59
21 Aalto Antti PäijRa 14.10 0.04.34 35.90
Valkonen Pekka Kalske HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 10.01 0.00.00 60.82
2 Saarinen Heikki SOC 10.18 0.00.17 58.83
3 Ollikainen Seppo JuvU 10.44 0.00.43 56.15
4 Kemppainen Taisto VaKa 10.47 0.00.46 55.59
5 Tiilikainen Teuvo HlS 10.48 0.00.47 55.20
6 Udd Esko HlS 10.53 0.00.52 54.48
7 Keltamäki Seppo JoKu 10.55 0.00.54 54.01
8 Vanhalakka Rauno KS 11.29 0.01.28 51.07
8 Pietikäinen Markku JoKu 11.29 0.01.28 51.07
10 Hirvikallio Lassi LuuRa 12.00 0.01.59 48.32
11 Tarvainen Juhani PiTa 12.12 0.02.11 47.26
12 Hahtola Aulis RasKu 12.28 0.02.27 45.99
13 Toropainen Pauli ONMKY 12.37 0.02.36 45.18
14 Lakkala Ossi SalRe 12.39 0.02.38 44.81
15 Väätäinen Hannu IPR 12.42 0.02.41 44.37
16 Urpalainen Jukka MiehVi 12.53 0.02.52 43.49
17 Peippo Tapio SKVuoksi 13.26 0.03.25 41.47
18 Lappalainen Martti Navi 13.29 0.03.28 41.07
19 Kiiskinen Eero RasPi 13.43 0.03.42 40.13
20 Mourujärvi Kauno KuoSu 14.06 0.04.05 38.81
21 Karhunen Juha KuoSu 14.29 0.04.28 37.56
22 Antikainen Raimo VetU 15.27 0.05.26 35.00
23 Uusitalo Johan MiehVi 15.28 0.05.27 34.75
24 Pöllänen Tapani MU 15.48 0.05.47 33.81
25 Lehtiniemi Pekka SaSu 16.29 0.06.28 32.21
26 Myllymäki Ari KPV 16.49 0.06.48 31.38
27 Högnäs Tore Brahe 17.28 0.07.27 30.02
28 Nurminen Markku SuosmSa 18.25 0.08.24 28.30
29 Köngäs Martti PuolRy 19.21 0.09.20 26.76

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Jorma JuvU 10.38 0.00.00 55.41
2 Inkinen Paavo Jyry 11.05 0.00.27 52.93
3 Orpana Risto SOC 11.16 0.00.38 51.84
4 Pellinen Veikko JoKu 11.28 0.00.50 50.70
5 Kesti Tapani KuortKu 11.29 0.00.51 50.40
6 Tolvanen Mauri LeSi 11.56 0.01.18 48.29
7 Koivunen Ossi EsAk 12.01 0.01.23 47.73
7 Turunen Kauko LS-37 12.01 0.01.23 47.73
9 Varjonen Antero RR 12.16 0.01.38 46.34
10 Töyrylä Hannu KS 12.20 0.01.42 45.88
11 Nurminen Heikki IPR 12.26 0.01.48 45.30
12 Kajava Viljo KuoSu 12.27 0.01.49 45.03
13 Köykkä Jussi RasKu 12.59 0.02.21 42.98
14 Virkkula Unto NivU 13.09 0.02.31 42.24
15 Herttuainen Vesa RaKaS 13.26 0.02.48 41.15
16 Hanhela Mauno HaHe 13.32 0.02.54 40.66
17 Mikkonen Lauri KontU 13.37 0.02.59 40.22
18 Karvinen Antero OH 13.39 0.03.01 39.93
19 Joensuu Martti NivU 14.01 0.03.23 38.70
20 Tammela Seppo TikSu 15.25 0.04.47 35.02
21 Taipalus Esko RasKe 15.36 0.04.58 34.44
22 Mähönen Seppo PeRa 15.52 0.05.14 33.69
23 Rautio Pekka JoKu 16.42 0.06.04 31.86
24 Ryytty Urho SKVuoksi 16.50 0.06.12 31.45
25 Pått Frans Minken 16.52 0.06.14 31.23
26 Parikka Reino EsAk 16.58 0.06.20 30.90
27 Partanen Risto HyRa 18.08 0.07.30 28.77
28 Kettunen Kimmo SäynSa 18.59 0.08.21 27.34
29 Mustonen Lauri S-2000 20.06 0.09.28 25.69
30 Mäkinen Atso Mesik 20.33 0.09.55 25.00
31 Haarala Vesa LipTa 20.52 0.10.14 24.50
Sartanen Kari SKVuoksi HYL -
Latvasto Erkki HS HYL -
Kujala Asko KoS HYL -
Jokinen Leo KoS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Linna Esko NivU 11.55 0.00.00 50.60
2 Tiili Kauko KontU 12.49 0.00.54 46.83
3 Nyberg Pertti SOC 12.55 0.01.00 46.25
4 Harvala Asko OH 12.56 0.01.01 45.97
5 Kanerva Unto Jyry 13.11 0.01.16 44.88
6 Karjalainen Seppo KuoSu 13.14 0.01.19 44.50
7 Koskinen Kari SOC 13.19 0.01.24 44.01
8 Torvikoski Jouko JäPa 13.20 0.01.25 43.74
9 Suorajärvi Mauri Pohjant 13.21 0.01.26 43.47
9 Saarinen Pentti SaRa 13.21 0.01.26 43.47
11 Luukko Jukka PäijRa 13.24 0.01.29 42.89
12 Tolonen Kalle Mesik 13.32 0.01.37 42.26
13 Alakuijala Erkki S-2000 14.05 0.02.10 40.41
14 Oja Reijo NivU 14.22 0.02.27 39.41
15 Alalahti Jaakko ONMKY 14.54 0.02.59 37.81
16 Pekkala Rauli Mesik 14.55 0.03.00 37.58
17 Karppinen Eino SäynSa 15.04 0.03.09 37.02
18 Veijovaara Jorma Pohjant 15.24 0.03.29 36.04
19 Korhonen Pauli SäynSa 16.31 0.04.36 33.43
20 Salmi Tarmo JoKu 16.55 0.05.00 32.47
21 Salo Markku PäijRa 17.05 0.05.10 31.99
22 Tolmunen Tauno SäynSa 17.28 0.05.33 31.12
23 Salminen Kari MikVa 17.32 0.05.37 30.84
24 Mäkinen Matti Mesik 17.51 0.05.56 30.14
25 Hakala Pekka KS 19.41 0.07.46 27.19
26 Keskinen Matti TikSu 20.19 0.08.24 26.20
27 Suutari Veikko JoKu 21.01 0.09.06 25.19
28 Laine Tapani KuoSu 22.04 0.10.09 23.87
29 Rautasalo Pertti LipTa 23.08 0.11.13 22.64
30 Partanen Heikki SaRa 23.50 0.11.55 21.86
31 Jakovlev Sulo SaRa 23.54 0.11.59 21.68
Sivonen Martti LipTa HYL -
Lavikainen Mauno LipTa HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Tuomas SKVuoksi 13.24 0.00.00 85.30
2 Nenonen Lauri SKVuoksi 14.09 0.00.45 79.85
3 Aikio Santeri KEV 14.26 0.01.02 77.37
4 Tauriainen Teemu KEV 14.43 0.01.19 74.98
5 Martikainen Juha HU 15.31 0.02.07 70.27
6 Peltonen Topias HU 15.55 0.02.31 67.67
7 Valjakka Vili AnttU 15.56 0.02.32 66.77
8 Väyrynen Jukka RasPi 15.57 0.02.33 65.88
9 Halme Jussi-Elmeri TP 16.43 0.03.19 62.07
10 Saari Juho PoRa 16.54 0.03.30 60.61
11 Juutilainen Masa SKVuoksi 17.09 0.03.45 58.96
12 Similä Lauri SKVuoksi 17.33 0.04.09 56.87
13 Jutila Jaakko TP 18.45 0.05.21 52.52
14 Senttula Tuukka S-JKL 25.29 0.12.05 38.13

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Similä Henri SKVuoksi 12.21 0.00.00 69.66
2 Hyppölä Sampo SoJy 12.42 0.00.21 67.23
3 Talvinen Arto MSParma 12.47 0.00.26 66.29
4 Korteniemi Jere PelPo 12.51 0.00.30 65.44
4 Saikko Antti LappRi 12.51 0.00.30 65.44
6 Bergman Markku OH 13.01 0.00.40 63.61
7 Tuomala Miro S-JKL 13.12 0.00.51 62.24
8 Saari Aki PoRa 13.35 0.01.14 60.01
9 Lindroth Joona AR 13.51 0.01.30 58.39
10 Sulkula Anton S-JKL 13.52 0.01.31 57.85
11 Rissanen Jiri-Pekka SonPa 13.53 0.01.32 57.32
12 Lipsanen Jeremias Navi 14.26 0.02.05 54.68
13 Salomaa Antti-Ville Navi 14.32 0.02.11 53.86
14 Schroderus Samuli Pohjant 14.43 0.02.22 52.75
15 Väyrynen Seppo RasPi 14.47 0.02.26 52.08
16 Lyytikäinen Osku SKVuoksi 14.58 0.02.37 51.01
17 Sopo Aleksi Navi 15.26 0.03.05 49.05
18 Linna Matti OuHu 16.34 0.04.13 45.31
19 Häkkinen Kalle S-JKL 17.41 0.05.20 42.08
20 Holopainen Martti S-2000 18.57 0.06.36 38.93
21 Järvenpää Antti SaSu 20.19 0.07.58 35.99

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tynys Joona KS 9.00 0.00.00 61.37
2 Lönnström Emil Orient 9.23 0.00.23 58.51
3 Toivonen Eevert PirHi 9.25 0.00.25 57.95
4 Tervala Miska RaVa 9.37 0.00.37 56.40
5 Toivanen Elmeri KS 9.42 0.00.42 55.58
6 Puputti Tuomas HiKi 9.50 0.00.50 54.49
7 Heikkilä Tuomas MU 9.58 0.00.58 53.42
8 Härkönen Tommi KaSu 10.19 0.01.19 51.29
9 Liikkanen Olli RaVa 10.26 0.01.26 50.40
10 Mustonen Vili PirHi 10.43 0.01.43 48.76
11 Lindahl Jesper AOK 11.06 0.02.06 46.78
12 Sevelius Emil Orient 11.09 0.02.09 46.27
12 Palmen Alvar EsSu 11.09 0.02.09 46.27
14 Nurminen Jani VaHa 11.19 0.02.19 45.00
15 Kiljunen Eemeli RaVa 11.23 0.02.23 44.45
16 Arola Matias PR 11.27 0.02.27 43.90
17 Lammi Aleksi LapVi 11.39 0.02.39 42.86
18 Oikarinen Tuomas OH 12.07 0.03.07 40.94
19 Stubb Hannes Falken 12.09 0.03.09 40.55
19 Lampinen Aaro MU 12.09 0.03.09 40.55
21 Taulavuori Arttu AlatPi 12.36 0.03.36 38.58
22 Rauhala Juha EsSu 12.48 0.03.48 37.72
23 Pernu Jere Pohjant 13.07 0.04.07 36.55
24 Mustonen Pyry PirHi 13.13 0.04.13 36.02
25 Hämäläinen Sami ORa 19.29 0.10.29 24.27
Nivala Kari YlivKu HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Aapo OuTa 10.04 0.00.00
2 Ojanaho Niilo OH 10.28 0.00.24
3 Hyppölä Pyry SoJy 10.37 0.00.33
4 Rissanen Roni-Ville SonPa 11.09 0.01.05
5 Natunen Samuli SaSu 11.30 0.01.26
6 Lönnström Eric Orient 11.42 0.01.38
7 Tuomala Mitri S-JKL 12.21 0.02.17
8 Määttä Juho OH 12.36 0.02.32
9 Sipiläinen Konsta S-JKL 13.08 0.03.04
10 Ruuhiala Roope Hiisi 13.45 0.03.41
11 Paasi Antti TP 14.18 0.04.14
12 Lehikoinen Elias EsSu 14.25 0.04.21
13 Konttila Eemi Koovee 15.09 0.05.05
14 Ekholm Tobias Orient 17.01 0.06.57
15 Lilja Juha TP 18.50 0.08.46
16 Liljeström Veikka ORa 20.51 0.10.47
Stevander Pyry KuortKu HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Maria OH 14.58 0.00.00 74.77
2 Salmi Maria LappRi 15.40 0.00.42 69.29
3 Sandberg Susanna S-2000 16.38 0.01.40 63.24
4 Pekkala Sini EsSu 17.31 0.02.33 58.14
5 Hyytiäinen Tuula Navi 21.45 0.06.47 45.28
6 Pelkonen Suvi MU 22.20 0.07.22 42.59

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niittymäki Katri Koovee 10.57 0.00.00 65.27
2 Kivilaakso Kirsi Lynx 11.33 0.00.36 60.56
3 Dahlman Maarit SalRe 12.02 0.01.05 56.85
4 Palmen Virpi EsSu 12.13 0.01.16 54.74
5 Konttila Minna Koovee 14.37 0.03.40 44.71
6 Rajasaari Kristiina RasKe 14.51 0.03.54 42.97
7 Törmikoski Tarja SaSu 16.56 0.05.59 36.78
8 Liljeström Anu ORa 21.14 0.10.17 28.61

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juutilainen Virpi SKVuoksi 10.22 0.00.00 72.34
2 Toivonen Sirra KangSK 10.38 0.00.16 69.77
3 Hannuksela Eija S-2000 10.47 0.00.25 68.06
4 Silventoinen Ulla SalRe 11.09 0.00.47 65.10
5 Perkkalainen Johanna EE 11.17 0.00.55 63.62
6 Oikkonen Mirka OH 11.54 0.01.32 59.64
6 Oikarinen Maarit OH 11.54 0.01.32 59.64
8 Mattila Riitta RasTiimi 12.00 0.01.38 57.81
9 Lotvonen Arja LaiVe 12.59 0.02.37 52.81
10 Suutari Vuokko KS 13.05 0.02.43 51.79
11 Haapasalmi Tuija OH 14.14 0.03.52 47.04
12 Lassila Päivi RasTiimi 15.32 0.05.10 42.59
13 Pirttilä Lea OH 16.00 0.05.38 40.84
14 Viitanen Kirsi OH 18.21 0.07.59 35.18
Stevander Arja KuortKu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kihlström Kirsi Hanka 12.01 0.00.00 60.59
2 Mulari Pirjo KaSu 13.04 0.01.03 55.12
3 Turtiainen Leena ORa 13.36 0.01.35 52.39
4 Kankaanpää Tarja KauWi 14.02 0.02.01 50.21
5 Soininen Ulla SäynSa 14.34 0.02.33 47.84
6 Juga Liisa KeU 14.39 0.02.38 47.04
7 Laurila Saija KangSK 14.44 0.02.43 46.24
8 Rämänen Pirjo IlU 15.14 0.03.13 44.21
9 Tuomisto Anna-Leena VaaSu 16.29 0.04.28 40.38
10 Nenonen Lea SKVuoksi 16.45 0.04.44 39.28
11 Mäntylä Kirsti RasKe 17.28 0.05.27 37.22
12 Väärälä Marita OH 17.41 0.05.40 36.32
13 Piispanen Eija OuHu 19.52 0.07.51 31.94
Vehomäki Pirkko ORa HYL -
Jetsonen Sari KuoSu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pelto-Huikko Anne EE 10.51 0.00.00 67.49
2 Raatikainen Päivi Hanka 11.51 0.01.00 59.94
3 Anttila Sisko LamSä 12.28 0.01.37 55.21
4 Soinila Helena TeuRi 12.33 0.01.42 53.09
5 Liimatainen Raili LamSä 14.04 0.03.13 45.81
6 Tunis Berit Femman 15.22 0.04.31 40.50

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nurminen Arja VaHa 13.22 0.00.00 60.48
2 Pulkkinen Arja JoKu 15.28 0.02.06 50.70
3 Suomalainen Marja LeSi 15.53 0.02.31 47.84
4 Fred Bodil Femman 16.02 0.02.40 45.88
5 Köngäs Kaarina PuolRy 16.35 0.03.13 42.90
6 Huttunen Kristiina SäynSa 20.56 0.07.34 32.82

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pått Saga Minken 15.59 0.00.00 43.53
2 Dahlman Kaija JoKu 16.06 0.00.07 42.28
3 Liuha Tuulikki Navi 17.07 0.01.08 38.90
4 Mikkonen Ritva EsSu 17.20 0.01.21 37.56
5 Valjakka Leena Navi 18.20 0.02.21 34.69
6 Ryytty Raija SKVuoksi 30.44 0.14.45 20.21
7 Mäkinen Pirjo Mesik 31.19 0.15.20 19.36
8 Kanerva Marja Jyry 40.56 0.24.57 14.45

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Muikku Rauni Navi 14.34 0.00.00 49.24
2 Paatero Leena EsSu 16.48 0.02.14 41.89
3 Pelkonen Elli KeKaRa 18.16 0.03.42 37.79
4 Vilppola Anneli Iisu 20.19 0.05.45 33.32
5 Mäkinen Helena IlU 21.31 0.06.57 30.83
6 Talka Riitta RaKaS 21.38 0.07.04 30.05
7 Latvasto Pirkko HS 22.55 0.08.21 27.78
8 Hankonen Anna-Liisa Iisu 24.48 0.10.14 25.12
9 Vauhkonen Marjatta EE 26.42 0.12.08 22.83

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kudre Daisy HS 13.04 0.00.00 81.89
2 Valkonen Oona Kalske 13.45 0.00.41 76.76
3 Bergman Marjo OH 14.26 0.01.22 72.12
4 Lotvonen Essi LaiVe 15.29 0.02.25 66.28
5 Virjula Laura Navi 16.09 0.03.05 62.64
6 Maijala Milla LapVe 16.25 0.03.21 60.74
7 Lindroth Mia AR 16.45 0.03.41 58.66
8 Riihimäki Anna AR 17.09 0.04.05 56.44
9 Silvonen Vilmalotta HS 17.12 0.04.08 55.43
10 Maijala Meri LapVe 19.04 0.06.00 49.23
Räisänen Mira SalRe HYL -
Pajunen Jenna Navi HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hakala Helena KortJV 10.21 0.00.00 70.80
2 Valkonen Viivi Kalske 10.49 0.00.28 67.06
3 Korhonen Julia RaKaS 11.19 0.00.58 63.45
4 Heikkilä Venla MU 11.20 0.00.59 62.71
5 Lehto Jenna LapVi 11.24 0.01.03 61.70
6 Lehto Hanna LapVi 11.56 0.01.35 58.33
7 Aho Petra Navi 12.06 0.01.45 56.92
8 Stevander Fanni KuortKu 12.11 0.01.50 55.93
9 Sundqvist Ellinor Minken 12.15 0.01.54 55.03
10 Heiskanen Terhi SonPa 12.18 0.01.57 54.21
11 Itkonen Siiri LapVe 12.29 0.02.08 52.83
12 Mäntylä Tanja KuortKu 13.25 0.03.04 48.61
13 Hannila Henna S-2000 13.46 0.03.25 46.84
14 Hyyrynen Noora KS 14.18 0.03.57 44.58
15 Ylikoski Taru KortJV 14.24 0.04.03 43.76
Järvinen Noora SalRe HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kudre Doris RaKaS 10.12 0.00.00 60.21
2 Nenonen Liisa SKVuoksi 10.32 0.00.20 57.95
3 Kotila Laura OH 11.11 0.00.59 54.25
4 Klemettinen Veera S-JKL 11.12 0.01.00 53.84
5 Juutilainen Sonia SKVuoksi 11.31 0.01.19 52.04
6 Rahkola Ella-Noora OH 11.48 0.01.36 50.48
7 Saalo Hanna-Mari MU 11.53 0.01.41 49.82
7 Nummela Liinu MU 11.53 0.01.41 49.82
9 Kontkanen Ronja PirHi 12.13 0.02.01 47.86
10 Näsi Juliaana Pohjant 12.16 0.02.04 47.36
11 Haltia Riikka RR 12.23 0.02.11 46.62
12 Kovanen Maiju S-JKL 12.28 0.02.16 46.01
13 Suutari Tuuli KS 12.29 0.02.17 45.65
14 Ståhlberg Emilia EsSu 12.40 0.02.28 44.70
15 Puikkonen Janika S-JKL 12.43 0.02.31 44.24
16 Similä Roosa SKVuoksi 12.57 0.02.45 43.15
17 Pihlajamaa Susanna YlivKu 12.58 0.02.46 42.81
18 Nurminen Jutta VaHa 13.01 0.02.49 42.37
19 Näsi Aurora Pohjant 13.13 0.03.01 41.45
20 Pajula Annika PirHi 13.29 0.03.17 40.35
21 Pihlajamaa Riikka YlivKu 14.04 0.03.52 38.42
22 Vehomäki Varpu ORa 14.08 0.03.56 37.98
23 Ek Rebecca Minken 14.18 0.04.06 37.28
24 Toomas Liis RaKaS 15.15 0.05.03 34.71
25 Kivilaakso Anni Lynx 15.29 0.05.17 33.95
26 Laasonen Sonja TP 17.56 0.07.44 29.11

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuomisto Satu VaaSu 11.53 0.00.00
2 Viholainen Elisa S-JKL 11.59 0.00.06
3 Tuomisto Anu VaaSu 12.00 0.00.07
4 Sopo Annika KuoSu 12.19 0.00.26
5 Lampinen Aino MU 13.07 0.01.14
6 Koskinen Pinja RR 14.05 0.02.12
7 Aho Susanna L-LL 15.40 0.03.47
8 Hämäläinen Iida ORa 21.51 0.09.58
9 Pelkonen Roosa MU 23.06 0.11.13
10 Tanskanen Anni IisVi 43.39 0.31.46