FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Virkiän kevätkansalliset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Einari HS 29.46 0.00.00 94.26 94.14
2 Heiska Samu TuMe 29.48 0.00.02 93.77 93.65
3 Leinonen Pauli LS-37 31.32 0.01.46 88.24 88.13
4 Huikko Petteri LS-37 32.08 0.02.22 86.23 86.12
5 Suominen Miika HS 32.14 0.02.28 85.60 85.49
6 Luoma Juha IkNV 32.23 0.02.37 84.84 84.73
7 Pajukangas Mikko LapVi 33.14 0.03.28 82.32 82.22
8 Pohjola Lauri S-JKL 33.50 0.04.04 80.52 80.41
9 Parkkinen Jarno Koovee 34.05 0.04.19 79.58 79.48
10 Stenlund Daniel Brahe 34.44 0.04.58 77.76 77.66
11 Nissinen Niko RaJu 35.18 0.05.32 76.18 76.08
12 Hytönen Juho-Veikko IkNV 35.32 0.05.46 75.35 75.25
13 Jansson Emil Brahe 35.36 0.05.50 74.88 74.78
14 Holmback Hannes OK77 35.43 0.05.57 74.31 74.21
15 Iivari Antti RaJu 35.46 0.06.00 73.87 73.78
16 Patana Mikko RaJu 36.03 0.06.17 72.97 72.88
17 Kautto Lasse VaajTe 36.04 0.06.18 72.61 72.52
18 Joensuu Valter Brahe 36.46 0.07.00 70.91 70.82
19 Kurkela Mikko Koovee 36.48 0.07.02 70.53 70.44
20 Saari Toni PR 36.52 0.07.06 70.08 70.00
21 Latva Niko SuJu 36.54 0.07.08 69.70 69.62
22 Bäckström Anders Femman 36.56 0.07.10 69.33 69.24
23 Markkila Eero RasKu 37.20 0.07.34 68.27 68.18
24 Alppi Antti KanSu 37.58 0.08.12 66.82 66.74
25 Åbacka Tommy Brahe 38.21 0.08.35 65.85 65.77
26 Rantala Antti KangSK 39.33 0.09.47 63.56 63.48
27 Ikävalko Petri KangSK 40.02 0.10.16 62.50 62.42
28 Rantala Petteri KoS 40.14 0.10.28 61.90 61.82
29 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 40.30 0.10.44 61.20 61.12
30 Rahko Sampo Pohjant 42.33 0.12.47 57.98 57.90
31 Udell Robin Solf 46.39 0.16.53 52.63 52.56
32 Huhtanen Juha KanSu 46.42 0.16.56 52.32 52.26
33 Höök Jaakko RaJu 47.45 0.17.59 50.93 50.86
34 Mikkonen Ville KoskRi 58.06 0.28.20 41.65 41.60
Asikainen Vesa KaJu KES -
Pasanen Ville KR EIL -
Hakuli Tommi SKUusi EIL -
Savolainen Eetu IkNV KES -
Pitkänen Ville RaJu HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Markku JäPa 1.14.17 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hemminki Antti RasKu 30.55 0.00.00 55.98 54.78
2 Annila Petri Koovee 31.30 0.00.35 53.77 52.61
3 Jern Jens Femman 32.54 0.01.59 50.35 49.27
4 Granholm Christoffer Femman 33.37 0.02.42 48.17 47.14
5 Holm Christian Femman 36.52 0.05.57 42.92 42.00
6 Rossi Janne S-JKL 36.54 0.05.59 41.88 40.98
7 Harju-Säntti Erkka RasKu 38.56 0.08.01 38.74 37.91
Wik Niklas Falken HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Sari Pohjant 27.55 0.00.00 82.85 82.11
2 Heittola Suvi RasKa 29.37 0.01.42 77.44 76.75
3 Hytönen Outi KangSK 29.53 0.01.58 76.11 75.42
4 Kriikkula Johanna RaJu 30.38 0.02.43 73.61 72.95
5 Joensuu Marttiina Pohjant 31.15 0.03.20 71.54 70.90
6 Autio Henna RasKu 32.24 0.04.29 68.41 67.80
7 Portin Laura PIF 33.04 0.05.09 66.45 65.85
8 Lönnberg Frida PIF 33.27 0.05.32 65.11 64.53
9 Höstman Victoria Femman 33.45 0.05.50 63.96 63.39
10 Finnäs Jenny Malax 34.13 0.06.18 62.52 61.97
11 Savinainen Kati RasKu 34.39 0.06.44 61.19 60.64
12 Rinkineva Laura RaJu 34.52 0.06.57 60.25 59.71
13 Hemminki Heini RasKu 36.06 0.08.11 57.66 57.14
14 Asikainen Satu RaJu 36.15 0.08.20 56.89 56.38
15 Rinkineva Elina RaJu 37.19 0.09.24 54.75 54.26
16 Jussinmäki Tuulia S-JKL 40.43 0.12.48 49.70 49.26
17 Grahn Elina Femman 43.15 0.15.20 46.35 45.93
18 Kamila Minerva SuJu 48.16 0.20.21 41.13 40.76
19 Asukas Varpu KanSu 1.00.15 0.32.20 32.63 32.34
Kukonlehto Hilda KangSK EIL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtomäki Paavo KeuKi 30.24 0.00.00 52.26 50.37
2 Udell Oliver Solf 31.45 0.01.21 48.54 46.78
3 Heino Paavo S-JKL 34.05 0.03.41 43.82 42.23
4 Karhunen Juho YKV 39.09 0.08.45 36.93 35.59
5 Friman Ben Solf 56.55 0.26.31 24.57 23.67
Klemettinen Simo S-JKL HYL -
Lindfors Jesper Falken EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoluhta Iida KauWi 33.41 0.00.00 40.88 40.88
2 Halla-aho Emma KoS 34.00 0.00.19 38.98 38.98
3 Ojala Ulla PoRa 35.36 0.01.55 35.78 35.78
4 Kaitola Iina RasKe 39.22 0.05.41 31.05 31.05
5 Kauppi Aada LaihLu 51.43 0.18.02 22.63 22.63

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Tommi S-JKL 20.27 0.00.00 55.59 53.23
2 Bergström Kasper Brahe 21.35 0.01.08 52.32 50.09
3 Kallioniemi Justus RaLu 22.00 0.01.33 50.97 48.80
4 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 22.19 0.01.52 49.90 47.78
5 Hauhia Aleksi RaJu 22.29 0.02.02 49.19 47.09
6 Hölsö Aaro RaJu 22.34 0.02.07 48.66 46.59
7 Jussinmäki Iisakki LapVi 22.56 0.02.29 47.55 45.52
8 Jansson Lukas Falken 23.22 0.02.55 46.33 44.36
9 Hautala Rasmus Femman 24.53 0.04.26 43.20 41.36
10 Pöytäkangas Elias VaaSu 25.22 0.04.55 42.07 40.28
11 Seppä Max S-JKL 26.05 0.05.38 40.62 38.89
12 Lindfors Kevin Falken 26.10 0.05.43 40.19 38.48
13 Ala-Honkola Akseli LapVi 26.31 0.06.04 39.37 37.69
14 Hietamäki Matias RaJu 29.30 0.09.03 35.12 33.63
15 Muhonen Aatu RaJu 29.52 0.09.25 34.43 32.97
16 Löfbacka Atte KPV 30.22 0.09.55 33.61 32.18
17 Kurhinen Miika S-JKL 32.15 0.11.48 31.41 30.07
18 Ylä-Rautio Eeli RasKe 33.51 0.13.24 29.69 28.43
19 Seppälä Paavo Femman 34.39 0.14.12 28.78 27.56
20 Heino Eelis S-JKL 37.04 0.16.37 26.70 25.56
21 Lindfors Hugo Falken 37.31 0.17.04 26.17 25.06
22 Ylihärsilä Manu AlahKi 40.18 0.19.51 24.17 23.14
23 Koski Hannes LaihLu 41.19 0.20.52 23.39 22.39
Oja Lauri LapVi EIL -
Hietala Elmeri KPV EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hietala Sini LapVi 26.11 0.00.00 53.26 51.05
2 Rajala Maija RaJu 27.22 0.01.11 50.41 48.32
3 Taini Elli JRV 27.36 0.01.25 49.45 47.39
4 Nivukoski Lotta LapVi 27.52 0.01.41 48.44 46.42
5 Papinaho Enne KeuKi 29.31 0.03.20 45.22 43.34
6 Luhtasaari Nea RaJu 31.11 0.05.00 42.33 40.57
7 Löfqvist Linn Femman 33.30 0.07.19 38.95 37.33
8 Korkonen Emilia LapVi 37.48 0.11.37 34.13 32.71
9 Oksa Siiri RasKa 42.27 0.16.16 30.04 28.79
10 Pihlajaniemi Aini Pohjant 42.29 0.16.18 29.66 28.43
11 Enlund Isabella Femman 43.11 0.17.00 28.83 27.64
12 Ruutiainen Alisa LaihLu 46.17 0.20.06 26.58 25.48
13 Lautamo Hilla VaaSu 48.32 0.22.21 25.04 24.00
14 Isoaho Peppilotta S-JKL 49.07 0.22.56 24.44 23.42
15 Määttälä Selma KoS 56.49 0.30.38 20.86 20.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Tiina RasKa 26.04 0.00.00 62.60 60.22
2 Torrkulla Henna Femman 32.20 0.06.16 47.94 46.12
3 Myrskog Rosa Kronan 32.37 0.06.33 45.03 43.32
4 Melender Emilia RaJu 39.09 0.13.05 35.43 34.08

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Berg Nicolina Botnia 36.36 0.00.00 47.20 42.97
2 Tuohimaa Ines Solf 37.00 0.00.24 45.69 41.60
3 Koivula Venla LaihLu 37.36 0.01.00 43.97 40.04
4 Gripenberg Ester OK77 39.11 0.02.35 41.25 37.56
5 Enlund Julia Femman 39.26 0.02.50 40.05 36.47
6 Kullman Thea Falken 40.01 0.03.25 38.54 35.09
7 Lindfors Karolina Falken 41.35 0.04.59 36.20 32.96
8 Nynäs Amanda Botnia 58.35 0.21.59 25.06 22.82
Papinaho Alina KeuKi EIL -
Lakanen Inka PerhKi EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 26.41 0.00.00 66.30 65.20
2 Jansson Sören Falken 28.26 0.01.45 61.73 60.71
3 Hämäläinen Ari LS-37 28.42 0.02.01 60.67 59.66
4 Lehtimäki Pasi RaJu 29.42 0.03.01 58.16 57.19
5 Aho Jukka RaJu 29.46 0.03.05 57.56 56.60
6 Tunis Staffan Femman 29.57 0.03.16 56.74 55.80
7 Korkeakangas Antti RaJu 31.05 0.04.24 54.22 53.32
8 Takanen Jari KuortKu 32.01 0.05.20 52.20 51.34
9 Rajala Jarkko RaJu 32.19 0.05.38 51.29 50.44
10 Pesola Pasi KPV 33.53 0.07.12 48.50 47.70
11 Gripenberg Mattias Brahe 34.27 0.07.46 47.30 46.52
12 Kauhajärvi Jani KauKa 35.45 0.09.04 45.19 44.44
13 Närvä Juha VaaSu 36.13 0.09.32 44.22 43.49
14 Lassila Jussi PiTa 36.42 0.10.01 43.26 42.54
15 Hertsbacka Johan NOK 37.23 0.10.42 42.09 41.40
16 Kallio Jussi LaihLu 39.58 0.13.17 39.02 38.38
17 Lindfors Kari Falken 42.51 0.16.10 36.07 35.47
18 Nikunen Karri Terjärv 43.40 0.16.59 35.08 34.50
19 Kupari Hannu YKV 50.38 0.23.57 29.98 29.48
20 Sundqvist Mats Falken 1.11.08 0.44.27 21.14 20.79

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Petri VaajTe 24.32 0.00.00 60.61 59.17
2 Löfbacka Sami KPV 25.40 0.01.08 57.56 56.19
3 Nikkola Hannu RaJu 26.44 0.02.12 54.90 53.59
4 Hietala Jussi S-JKL 27.17 0.02.45 53.44 52.16
5 Heino Samuli S-JKL 28.09 0.03.37 51.45 50.22
6 Grankull Kenneth Kronan 28.18 0.03.46 50.83 49.62
7 Fränti Juha RasKu 28.42 0.04.10 49.79 48.60
8 Koski Eero YKV 29.09 0.04.37 48.69 47.52
9 Backlund Jan-Anders Femman 30.14 0.05.42 46.62 45.51
10 Lyytinen Sami SuoVa 30.19 0.05.47 46.17 45.07
11 Hemminki Jukka RaJu 31.49 0.07.17 43.69 42.65
12 Lehtinen Juhani KauKa 33.08 0.08.36 41.66 40.67
13 Ylihärsilä Ari AlahKi 33.43 0.09.11 40.65 39.68
14 Savolainen Tomi RasKe 34.12 0.09.40 39.80 38.84
15 Kurhinen Jani S-JKL 34.29 0.09.57 39.19 38.25
16 Jylkkä Marko YlivKu 35.01 0.10.29 38.31 37.40
17 Snåre Dan Brahe 36.03 0.11.31 36.95 36.06
18 Eriksson Henrik VaaSu 36.44 0.12.12 35.99 35.14
19 Ketola Tarmo KeuKi 39.25 0.14.53 33.30 32.50
20 Myllymäki Jyri VetU 40.40 0.16.08 32.04 31.27
21 Määttälä Jukka KoS 41.07 0.16.35 31.45 30.70
22 Kataja Pasi RaJu 41.58 0.17.26 30.58 29.85
23 Ala-Honkola Esa KuortKu 42.12 0.17.40 30.18 29.46
24 Ylihärsilä Arto AlahKi 46.26 0.21.54 27.22 26.57

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ylikangas Esko RasKu 27.37 0.00.00 57.02 56.56
2 Vainionpää Matti RasKu 27.51 0.00.14 56.07 55.62
3 Holm Jari ViiSu 28.32 0.00.55 54.27 53.83
4 Torrkulla Jan Femman 28.44 0.01.07 53.43 53.00
5 Jokikuona Juha RasTiimi 29.33 0.01.56 51.51 51.10
6 Kallioniemi Janne RaLu 29.50 0.02.13 50.58 50.18
7 Kamila Kai SuJu 30.38 0.03.01 48.83 48.44
8 Vesisenaho Tero NaTe 30.52 0.03.15 48.04 47.65
9 Suvanto Mikael RaJu 32.01 0.04.24 45.90 45.53
10 Ylihärsilä Juha AlahKi 32.17 0.04.40 45.12 44.76
11 Peltonen Mikko RaJu 32.34 0.04.57 44.32 43.97
12 Pihlajaniemi Janne VePo 33.05 0.05.28 43.23 42.89
13 Yli-Ilkka Harri RaJu 37.19 0.09.42 37.98 37.67
14 Korhonen Marko YlämPy 37.37 0.10.00 37.32 37.03
15 Kujanpää Marko JSRasti 37.51 0.10.14 36.75 36.45
16 Haverinen Jari KaSu 39.40 0.12.03 34.73 34.46
17 Lillhonga Robert GIF 43.31 0.15.54 31.36 31.11
18 Nynäs Stefan Botnia 47.15 0.19.38 28.60 28.38
19 Ruutiainen Jaakko LaihLu 53.53 0.26.16 24.84 24.64
Sivill Timo VaajTe EIL -
Lehtinen Esa KauWi EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuoppala Esa RasKu 26.18 0.00.00 47.13 45.65
2 Koskela Heikki RaJu 26.20 0.00.02 46.19 44.74
3 Höstman Stefan Malax 26.30 0.00.12 45.02 43.61
4 Kujala Tapio RaJu 27.43 0.01.25 42.21 40.88
5 Stenlund Tom Brahe 28.44 0.02.26 39.91 38.65
6 Lassila Antti KuortKu 29.41 0.03.23 37.85 36.66
7 Hauhia Teemu RaJu 30.25 0.04.07 36.17 35.03
8 Strandberg Leif Malax 34.08 0.07.50 31.55 30.56
9 Lindgrén Henrik Femman 43.09 0.16.51 24.42 23.65
Myllymäki Aimo KortJV EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvensalo Jorma SaPu 25.13 0.00.00 49.95 49.83
2 Löfroth Tommy Malax 25.23 0.00.10 49.12 49.00
3 Helander Rolf OuHu 27.17 0.02.04 45.24 45.13
4 Metsälä Risto IkNV 27.24 0.02.11 44.59 44.48
5 Sippola Asko KuortKu 27.37 0.02.24 43.78 43.68
6 Vallbacka Heikki KortJV 27.41 0.02.28 43.22 43.12
7 Toppari Reijo KauWi 28.34 0.03.21 41.44 41.34
8 Bäck Mikael Femman 29.27 0.04.14 39.77 39.68
9 Polso Jukka KoS 29.28 0.04.15 39.32 39.23
10 Valtari Markku VaaSu 29.35 0.04.22 38.74 38.65
11 Vornanen Pekka SuoVa 30.50 0.05.37 36.76 36.67
12 Kangasmäki Esa SuJu 32.33 0.07.20 34.44 34.35
13 Tamminen Erkki SuJu 34.13 0.09.00 32.39 32.31
14 Laitila Jukka-Pekka KuortKu 35.36 0.10.23 30.78 30.71
15 Jurvakainen Jari S-JKL 36.05 0.10.52 30.02 29.95
16 Palomäki Eero Femman 42.06 0.16.53 25.43 25.37

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tunis Pernilla Femman 33.06 0.00.00 43.70 45.14
2 Lindfors Lina Falken 35.49 0.02.43 39.18 40.46
3 Ekonoja Linda PelPo 38.07 0.05.01 35.67 36.84
4 Tunis Jenny KauWi 44.30 0.11.24 29.58 30.55
5 Kuoppala Minna KuortKu 1.01.32 0.28.26 20.69 21.37
6 Sundqvist Marina Falken 1.19.58 0.46.52 15.38 15.88

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 29.35 0.00.00 51.33 46.86
2 Hemminki Hanna PoRa 34.54 0.05.19 42.85 39.13
3 Hemminki Tiina PoRa 35.55 0.06.20 41.01 37.44
4 Mäenpää Niina YKV 36.31 0.06.56 39.71 36.26
5 Joupers Joana Malax 37.13 0.07.38 38.35 35.02
6 Sandvik Annika Falken 38.37 0.09.02 36.37 33.21
7 Jansson Tuija Falken 39.25 0.09.50 35.05 32.01
8 Peltoniemi Päivi KoS 40.24 0.10.49 33.64 30.71
9 Haapamäki Maria KauKa 42.16 0.12.41 31.61 28.86
10 Nivukoski Elisa YKV 50.14 0.20.39 26.15 23.87
11 Möuts Anette Femman 51.34 0.21.59 25.03 22.85

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Sanna RasKu 28.26 0.00.00 58.11 57.01
2 Niittymäki Johanna Hiilto 28.47 0.00.21 56.87 55.79
3 Päivinen Sonja KR 31.36 0.03.10 51.31 50.33
4 Mashina Anna LS-37 32.05 0.03.39 50.05 49.10
5 Backman Yvonne Falken 32.39 0.04.13 48.71 47.78
6 Lyytinen Tiina SuoVa 32.40 0.04.14 48.21 47.29
7 Grankull Jaana Kronan 33.49 0.05.23 46.11 45.24
8 Saarimäki Riikka RasKe 34.05 0.05.39 45.30 44.44
9 Ena Linda Falken 35.57 0.07.31 42.52 41.71
10 Nynäs Kati Botnia 36.47 0.08.21 41.13 40.35
11 Lehtinen Anne KauKa 37.43 0.09.17 39.70 38.95
12 Heino Anna-Mari S-JKL 38.35 0.10.09 38.41 37.68
13 Lautamo Riikka VaaSu 39.13 0.10.47 37.39 36.68
14 Löfbacka Sanna KPV 40.15 0.11.49 36.05 35.36
15 Puro-Aho Veera VaaSu 44.35 0.16.09 32.20 31.58
16 Kujanpää Maarit KuortKu 50.30 0.22.04 28.12 27.58
Peltoniemi Tuula KoS HYL -
Rotola-Pukkila Minna KauKa EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Wärnman Ingela Falken 25.29 0.00.00 42.87 40.89
2 Taipalus Maarika RasKu 26.00 0.00.31 41.38 39.48
3 Lindgren Annika Femman 28.10 0.02.41 37.62 35.89
4 Vesisenaho Anu NaTe 29.45 0.04.16 35.07 33.45
5 Blomqvist Eija Femman 30.44 0.05.15 33.41 31.87
6 Kuusisto Merja LaihLu 31.47 0.06.18 31.79 30.33
7 Iso-Koivisto Minna KauWi 33.07 0.07.38 30.02 28.63
8 Karhunen Katri YKV 36.44 0.11.15 26.62 25.39
9 Hauhia Eija RaJu 37.48 0.12.19 25.43 24.26
10 Kujala Anne-Mari RasKe 40.45 0.15.16 23.19 22.12
11 Udell Tina Solf 44.54 0.19.25 20.68 19.73

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 23.51 0.00.00 47.63 46.90
2 Lassila Päivi RasTiimi 25.41 0.01.50 43.40 42.74
3 Ala-Kasari Outi RasKu 29.25 0.05.34 37.17 36.60
4 Korpela-Kamila Heidi SuJu 32.00 0.08.09 33.50 32.99
5 Koskela Sari RaJu 33.47 0.09.56 31.10 30.63
6 Viitanen Kirsi OH 34.10 0.10.19 30.13 29.67
7 Annila Heli Koovee 35.50 0.11.59 28.14 27.71
8 Erkkilä Marja KauWi 42.26 0.18.35 23.26 22.90
9 Mylläri Britt-Marie NOK 50.30 0.26.39 19.12 18.83
Katajamäki Tuija KauWi EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekdahl Pirkko NiS 28.43 0.00.00 41.40 39.48
2 Ojajärvi Päivi RasKe 30.45 0.02.02 37.70 35.94
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 32.39 0.03.56 34.59 32.98
4 Leppä Eija SuJu 34.39 0.05.56 31.74 30.26
5 Raatikainen Päivi RastiE4 34.57 0.06.14 30.61 29.19
6 Mäntylä Kirsti RasKe 35.34 0.06.51 29.25 27.89
7 Kankaanranta Marja RastiE4 49.38 0.20.55 20.36 19.41

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pentilä Vilho KauKa 10.55 0.00.00
2 Rossi Paavo S-JKL 13.06 0.02.11
3 Perälä Artturi LapVi 13.49 0.02.54
4 Aho Tiitus RaJu 14.04 0.03.09
5 Rossi Leo S-JKL 14.49 0.03.54
6 Kauhajärvi Onni KauKa 15.09 0.04.14
7 Nybacka Carl Kristina 16.46 0.05.51
8 Sivén Luukas LapVi 16.57 0.06.02
9 Perälä Topias LapVi 17.22 0.06.27
10 Malila Veikka VaaSu 25.31 0.14.36
Ylikojola Vilho RaJu EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kriikkula Siiri RasKu 11.31 0.00.00
2 Peltoluhta Aada KauWi 14.36 0.03.05
3 Kiukkonen Fanni KauKa 14.37 0.03.06
4 Patana Minttu RaJu 14.59 0.03.28
5 Ekonoja Emilia PelPo 15.29 0.03.58
6 Lehtimäki Oona RaJu 16.16 0.04.45
7 Hautala Miina KauWi 16.26 0.04.55
8 Niemi Viivi PoRa 17.04 0.05.33
9 Sandvik Felicia Falken 17.21 0.05.50
10 Lassila Nelli RaJu 17.40 0.06.09
11 Pesola Aada KPV 17.41 0.06.10
12 Lyytinen Inka SuoVa 18.16 0.06.45
13 Lakanen Lilja S-JKL 18.24 0.06.53
14 Isoaho Pihlariina S-JKL 18.51 0.07.20
15 Herttua Venla LapVi 21.05 0.09.34
16 Yli-Rantala Elviira LapVi 23.20 0.11.49
17 Löfbacka Iiris KPV 23.22 0.11.51
18 Hertsbacka Linnea NOK 27.09 0.15.38
19 Harju-Säntti Fanni RasKu 27.40 0.16.09
20 Poola Ella LaihLu 28.42 0.17.11
Äyrämö Alisa PelPo EIL -
Taini Noora LapVi EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Närhi Niilo S-JKL 14.08 0.00.00
2 Kankaanpää Venni LapVi 14.47 0.00.39
3 Hietala Samu LapVi 15.47 0.01.39
4 Kotta Miikka KanSu 18.25 0.04.17
5 Peltoluhta Aapo KauWi 18.49 0.04.41
6 Koski Ahti LaihLu 23.06 0.08.58
7 Huhtamäki Vilho LapVi 31.28 0.17.20
Honkanen Iivari LapVi HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltoluhta Susanna KauWi 20.35 0.00.00
2 Sippola Veera LapVi 22.27 0.01.52
3 Ketola Mette KoS 22.32 0.01.57
4 Kupari Annikki YKV 23.00 0.02.25
5 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 23.38 0.03.03
6 Lindfors Mira Falken 28.18 0.07.43
7 Keski-Säntti Venla YKV 28.52 0.08.17
8 Granholm Emilia Femman 33.33 0.12.58

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Orhanen Kaarlo RasKu 8.41 0.00.00
2 Pohjonen Samra IkNV 10.07 0.01.26
3 Lyytinen Topias SuoVa 10.11 0.01.30
4 Hietala Nuutti S-JKL 10.55 0.02.14
5 Puro-Aho Aapo VaaSu 11.23 0.02.42
6 Kiukkonen Leevi KauKa 12.17 0.03.36
7 Ekonoja Kasper PelPo 13.09 0.04.28
8 Aho Lenni RaJu 14.16 0.05.35
9 Krook Elliot NOK 14.53 0.06.12
10 Erkkilä Juho KauWi 15.12 0.06.31
11 Hautala Jonatan Femman 15.39 0.06.58
12 Norrgård Isak Femman 17.21 0.08.40
Tunis Evert Femman EIL -
Kivistö Aleksi TP EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 11.02 0.00.00
2 Latva-Hirvelä Siiri RasKu 11.06 0.00.04
3 Kurhinen Inka S-JKL 13.01 0.01.59
4 Taini Iida JRV 13.24 0.02.22
5 Lemberg Linnea RaJu 15.00 0.03.58
6 Koski Sofia YKV 15.15 0.04.13
7 Pesola Ella KPV 15.40 0.04.38
8 Sundqvist Ida Falken 15.50 0.04.48
9 Kataja Helmi RaJu 16.46 0.05.44
10 Rossi Aino S-JKL 16.53 0.05.51
11 Muhonen Oona RaJu 18.35 0.07.33
Hallivuori Katri KauKa EIL -
Enlund Nova Femman EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivistö Joona TP 17.36 0.00.00
2 Heino Iivari S-JKL 19.26 0.01.50
3 Oksanen Reima S-JKL 23.31 0.05.55
4 Hemminki Eemeli RasKu 23.45 0.06.09
5 Närvä Juuso VaaSu 25.27 0.07.51
6 Joronen Aatu RasKu 28.09 0.10.33
7 Ala-Honkola Iivari LapVi 29.39 0.12.03
8 Antikainen Eero RasKu 30.06 0.12.30
9 Hertsbacka Isak NOK 31.09 0.13.33
Äyrämö Milo PelPo EIL -
Haapamäki Aaro KauKa EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kataja Enni RaJu 16.46 0.00.00
2 Sippola Sanni LapVi 18.17 0.01.31
3 Näykki Minttu LapVi 19.07 0.02.21
4 Ylikojola Veera RaJu 20.34 0.03.48
5 Rajala Kerttu RaJu 20.56 0.04.10
6 Heikkinen Elli S-JKL 22.03 0.05.17
7 Lillhonga Elin GIF 22.32 0.05.46
8 Hietamäki Anni RaJu 23.22 0.06.36
9 Hietala Liina-Maija KPV 24.33 0.07.47
10 Isoaho Pinjasisko S-JKL 26.30 0.09.44
11 Keski-Säntti Helka YKV 36.11 0.19.25
12 Kupari Aino YKV 52.34 0.35.48
Oksa Jenni RasKa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 13.55 0.00.00
2 Hietala Vilho S-JKL 15.10 0.01.15
3 Virrankoski Väinö KauWi 18.53 0.04.58
4 Muhonen Eetu RaJu 19.01 0.05.06
5 Koski Juuso YKV 19.06 0.05.11
6 Ala-Honkola Svantte LapVi 21.04 0.07.09
7 Grankull Sebastian Kronan 26.08 0.12.13
8 Strandberg John Malax 35.45 0.21.50
9 Hölsö Tuomas RaJu 37.11 0.23.16
10 Sundqvist Ivar Falken 45.31 0.31.36

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni RaJu 18.28 0.00.00
2 Nivukoski Nanna LapVi 21.26 0.02.58
3 Sikkilä Iines LapVi 21.38 0.03.10
4 Ketola Matleena KoS 22.27 0.03.59
5 Kuoppala Saana RasKu 23.30 0.05.02
6 Backlund Thelma Femman 24.03 0.05.35
7 Nynäs Matilda Botnia 24.05 0.05.37
8 Niemi Siiri PoRa 26.45 0.08.17
9 Norrgård Ida Femman 35.18 0.16.50
10 Peltoluhta Aino KauWi 38.39 0.20.11

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Juha ViPa 21.52 0.00.00 47.41 47.37
2 Nissilä Jorma KoS 22.29 0.00.37 45.70 45.66
3 Pensas Esko LaihLu 23.35 0.01.43 43.18 43.15
4 Rantala Aulis KoS 23.42 0.01.50 42.58 42.55
5 Tamminen Hannu SuJu 25.04 0.03.12 39.89 39.86
6 Halla-Aho Timo JSRasti 25.10 0.03.18 39.37 39.34
7 Pajukangas Tauno KPV 26.07 0.04.15 37.59 37.56
8 Nurisalo Seppo KoS 26.27 0.04.35 36.77 36.74
9 Luuri Pertti RaJu 26.38 0.04.46 36.17 36.15
10 Kurkela Reino OH 27.31 0.05.39 34.68 34.65
11 Toikkanen Ilpo SaPu 27.41 0.05.49 34.14 34.11
12 Niinimäki Hannu K. LaihLu 29.02 0.07.10 32.24 32.21
13 Sillanpää Paavo JSRasti 31.35 0.09.43 29.35 29.32
14 Nyystilä Jukka LaihLu 31.49 0.09.57 28.84 28.82
15 Kaataja Jorma RasKe 33.33 0.11.41 27.08 27.06
16 Rajaniemi Vesa S-JKL 33.48 0.11.56 26.61 26.59
17 Tuomaala Juhani KoS 39.33 0.17.41 22.51 22.49
Taanila Mauno NiS HYL -
Yli-Kaatiala Jorma KuortKu EIL -
Ritanotko Markku TuMe EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylkkä Markku YlivKu 23.39 0.00.00 44.27 43.83
2 Laine Harri KauKa 24.37 0.00.58 42.34 41.92
3 Ylikoski Erkki KanSu 24.39 0.01.00 42.09 41.67
4 Lakanen Ensio VaajTe 25.07 0.01.28 41.12 40.71
5 Myllymäki Ari KPV 25.14 0.01.35 40.74 40.33
6 Sivén Osmo ÄhtU 25.15 0.01.36 40.52 40.12
7 Svedström Mats NOK 25.16 0.01.37 40.31 39.91
8 Eno Kaarlo TeuRi 25.45 0.02.06 39.36 38.98
9 Nynäs Henning Brahe 25.49 0.02.10 39.08 38.69
10 Pienimäki Kari RaJu 25.52 0.02.13 38.82 38.44
11 Rantapuska Seppo PetPe 25.59 0.02.20 38.46 38.08
12 Keltamäki Seppo JoKu 26.13 0.02.34 37.94 37.56
13 Butilkin Niilo SäynSa 26.43 0.03.04 37.05 36.68
14 Lassila Heikki PiTa 26.47 0.03.08 36.78 36.42
15 Björklund Håkan Falken 26.48 0.03.09 36.58 36.22
16 Williamsson Bo-Göran VaaSu 26.58 0.03.19 36.18 35.82
17 Pollari Kalevi YKV 27.18 0.03.39 35.56 35.21
18 Turpeinen Timo VaajTe 27.50 0.04.11 34.71 34.37
19 Turunen Erkki SuSe 28.30 0.04.51 33.73 33.40
20 Eklund Sven NOK 29.36 0.05.57 32.32 32.00
21 Närvä Martti SuJu 29.43 0.06.04 32.03 31.71
22 Majasaari Kari SuJu 30.44 0.07.05 30.81 30.51
23 Pajamäki Kalevi SäynSa 31.05 0.07.26 30.31 30.01
24 Kujanpää Heikki JSRasti 31.59 0.08.20 29.31 29.02
25 Laasanen Veikko VäVi 32.57 0.09.18 28.31 28.03
26 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 34.01 0.10.22 27.28 27.01
27 Österbacka Bo Minken 34.03 0.10.24 27.11 26.85
28 Nylund Henrik Falken 35.10 0.11.31 26.12 25.86
29 Miettinen Kauko SuoVa 36.58 0.13.19 24.72 24.47
30 Hytönen Veikko KangSK 38.18 0.14.39 23.73 23.50
31 Juutinen Hannu Pohjant 38.42 0.15.03 23.36 23.13
32 Joensuu Heimo JSRasti 41.39 0.18.00 21.59 21.38
33 Finnilä Mauri VetU 42.36 0.18.57 21.00 20.79
34 Lappalainen Martti Navi 43.20 0.19.41 20.54 20.33
Lövsund Bengt Botnia EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 19.05 0.00.00 34.78 34.26
2 Toskala Paavo KoS 20.29 0.01.24 31.96 31.48
3 Saarimäki Jorma VaaSu 20.44 0.01.39 31.14 30.67
4 Pått Frans Minken 21.14 0.02.09 29.98 29.53
5 Forsén Björn NOK 21.21 0.02.16 29.39 28.95
6 Åkerblom Måns GIF 21.49 0.02.44 28.35 27.92
7 Backman Sven-Olof Falken 23.41 0.04.36 25.73 25.35
8 Rantakangas Erkki JSRasti 23.53 0.04.48 25.14 24.76
9 Tammela Seppo TikSu 27.51 0.08.46 21.23 20.91
10 Lähdekorpi Mauri Femman 29.12 0.10.07 19.94 19.64
11 Torrkulla Roy Minken 35.07 0.16.02 16.32 16.08
12 Voutilainen Taisto RaJu 40.56 0.21.51 13.78 13.58

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soinila Helena TeuRi 21.00 0.00.00 37.03 34.88
2 Kajaala-Ylikoski Helena KanSu 22.49 0.01.49 32.81 30.90
3 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 25.03 0.04.03 28.72 27.05
4 Berger Gunhild Falken 40.54 0.19.54 16.88 15.90
5 Hiltunen Maija SäynSa 54.22 0.33.22 12.16 11.45
Sivén Hannele ÄhtU EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Matti J NOK 24.46 0.00.00 27.78 27.65
2 Nieminen Mauno ViiSu 26.10 0.01.24 25.64 25.52
3 Sandgren Lars NOK 26.35 0.01.49 24.59 24.47
4 Tammisto Vesa KauWi 27.17 0.02.31 23.33 23.22
5 Jokikuona Toivo RasTiimi 31.00 0.06.14 19.97 19.88
6 Patana Tapio VetU 32.51 0.08.05 18.33 18.24
7 Reini Jaakko TikSu 35.50 0.11.04 16.32 16.24
Salmela Kosti PihtTu EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Aimo VaaSu 33.47 0.00.00
2 Knuuttila Helge VaaSu 46.57 0.13.10

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 18.35 0.00.00 43.58 42.73
2 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 20.40 0.02.05 38.70 37.95
3 Sandgren Ann-Mari NOK 22.56 0.04.21 34.43 33.76
4 Seppälä Eila YKV 23.05 0.04.30 33.77 33.11
5 Fred Bodil Femman 24.48 0.06.13 31.02 30.42
6 Yliniemi Kaisa NiS 25.00 0.06.25 30.37 29.78
7 Lähdekorpi Kaija Femman 25.44 0.07.09 29.11 28.55
8 Lakanen Sirpa RaKaS 27.50 0.09.15 26.55 26.04
9 Pått Saga Minken 28.32 0.09.57 25.54 25.05
10 Finnilä Katariina VetU 30.05 0.11.30 23.89 23.43
11 Hautamäki Anna-Maija RasKe 38.42 0.20.07 18.31 17.96
12 Laine Kaija KauKa 45.01 0.26.26 15.52 15.22
Nylund Marlene Falken HYL -