FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pohjantähti-sprintti aamupäivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Venetjoki Väinö KoS 12.25 0.00.00 70.98 73.18
2 Similä Severi Pohjant 12.45 0.00.20 68.26 70.37
3 Parkkinen Ville IkNV 12.49 0.00.24 67.05 69.12
4 Hiltunen Juho EsSu 13.00 0.00.35 65.25 67.27
4 Nurmela Joose KoS 13.00 0.00.35 65.25 67.27
6 Seppänen Kari-Pekka EsSu 13.03 0.00.38 63.31 65.28
7 Linnainmaa Tero IkNV 13.25 0.01.00 60.76 62.65
8 Niemelä Paavo Pohjant 13.52 0.01.27 58.00 59.79
9 Kuusikko Miska Pohjant 13.56 0.01.31 56.93 58.69
10 Rantala Peetu KoS 14.19 0.01.54 54.63 56.33
11 Niemelä Hannu Pohjant 15.30 0.03.05 49.75 51.29
Kanniainen Tomi PuolRy EIL -
Viippola Aapo OuTa EIL -
Kronqvist Emil KoS HYL -
Rantala Petteri KoS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitinen Antti KoskRi 11.31 0.00.00 46.81 48.81
2 Asikainen Saku Hiisi 11.41 0.00.10 44.99 46.91
2 Heikkinen Jussi-Pekka SoJy 11.41 0.00.10 44.99 46.91
4 Puurunen Olli OuTa 13.10 0.01.39 37.87 39.49
5 Rapo Mikko S-2000 13.41 0.02.10 35.46 36.97
6 Väänänen Lassi IisVi 13.54 0.02.23 33.93 35.38
7 Lukkarinen Aaro Pohjant 17.49 0.06.18 25.72 26.82

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 12.36 0.00.00 45.94 44.06
2 Kotaniemi Janne AlatPi 12.38 0.00.02 44.83 43.00
3 Ronkainen Markus LapVe 13.46 0.01.10 40.24 38.60
4 Korhonen Ari-Matti KaSu 13.50 0.01.14 39.15 37.55
5 Myllymäki Jyri VetU 14.19 0.01.43 36.96 35.45
6 Saari Aki HaHe 16.32 0.03.56 31.26 29.98
7 Jylkkä Marko YlivKu 16.37 0.04.01 30.35 29.11
Järvelin Marko PeRa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haapasalo Harri VePo 11.35 0.00.00 41.26 43.71
2 Leskelä Jyrki Pohjant 11.45 0.00.10 39.46 41.80
3 Pihlajaniemi Janne VePo 12.01 0.00.26 37.39 39.61
4 Kankainen Janne SoJy 12.31 0.00.56 34.75 36.81
5 Haikola Petteri KaSu 12.57 0.01.22 32.48 34.41
6 Hyvönen Markku Lynx 13.38 0.02.03 29.80 31.57
Loukusa Markku Iisu EIL -
Viitasaari Tommi KoS EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lauri Hannu OH 11.50 0.00.00 48.98 39.55
2 Järvenpää Esa S-JKL 12.05 0.00.15 46.52 37.57
3 Backman Kari IinYr 14.37 0.02.47 37.27 30.10
4 Luodonpää Risto AlatPi 15.36 0.03.46 33.81 27.30
5 Alahäivälä Tapani PudU 15.37 0.03.47 32.66 26.37
Kinnari Jukka SuJu EIL -
Vidqvist Jouni TuMe EIL -
Rahkola Mika OH HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Junkala Eero KannUra 13.23 0.00.00 42.35 24.81
2 Partanen Timo RasHy 13.55 0.00.32 38.69 22.67
3 Karppinen Jouko VaKa 17.00 0.03.37 30.00 17.58
Tepsa Antti LapVe HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Grekelä Antti HaHe 13.01 0.00.00 37.29 37.76
2 Heikka Markku ONMKY 13.29 0.00.28 35.33 35.77
3 Kotila Harri YlikNM 13.41 0.00.40 34.15 34.57
4 Karhunen Juha KuoSu 14.09 0.01.08 32.38 32.78
5 Kotala Ilkka OH 14.33 0.01.32 30.86 31.24
Paaso Jouko PeRa EIL -
Haapasalo Pertti Pohjant HYL -
Kotala Markku OH HYL -
Kurkela Reino OH HYL -
Tuomaala Juhani KoS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toppari Pekka PuolRy 12.45 0.00.00 36.90 35.61
2 Sevon Niilo SalRe 15.33 0.02.48 29.61 28.57
3 Keltamäki Seppo JoKu 15.36 0.02.51 28.87 27.86
4 Antikainen Raimo KuoSu 16.19 0.03.34 26.98 26.04
5 Tuohimaa Esko ONMKY 16.35 0.03.50 25.94 25.03
6 Puurunen Reijo OuTa 19.04 0.06.19 22.03 21.26
Jylkkä Markku YlivKu HYL -
Köngäs Martti PuolRy HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mustonen Lauri AlatPi 14.39 0.00.00 28.43 22.28
2 Hanhela Mauno HaHe 15.03 0.00.24 25.60 20.07
3 Pelkonen Alpo OSVA 23.46 0.09.07 14.90 11.68

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Veijovaara Jorma Pohjant 21.07 0.00.00
2 Pelkonen Toivo YlikNM 26.16 0.05.09

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Kallela Luca HS HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sorsa Eero SoJy 11.03 0.00.00 56.40 52.36
2 Heikkinen Altti SoJy 13.29 0.02.26 42.76 39.70
3 Heikkinen Otso SoJy 14.33 0.03.30 36.41 33.80
Salonen Onni SoJy EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vuorinen Miki Koovee 11.03 0.00.00
2 Lifflander Jesse SalRe 15.43 0.04.40

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paakkolanvaara Kalle Pohjant 10.24 0.00.00
2 Korhonen Karri KaSu 11.23 0.00.59
3 Rannila Aatu VetU 12.47 0.02.23
4 Lauri Heikki OH 13.31 0.03.07
Ukkola Santeri Pohjant EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 9.16 0.00.00
2 Heikkinen Konsta SoJy 10.03 0.00.47
3 Westerholm Lauri Pohjant 10.57 0.01.41

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Paakkolanvaara Ilpo Pohjant 9.41 0.00.00
2 Manninen Eelis Pohjant 10.39 0.00.58
3 Mäkäräinen Eeli Pohjant 10.44 0.01.03
4 Korhonen Veikko KaSu 11.06 0.01.25
5 Alahäivälä Pauli PudU 13.12 0.03.31

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Joona LänRa 9.19 0.00.00
2 Heikkinen Aaro SoJy 10.23 0.01.04
3 Kangas Emil Pohjant 10.26 0.01.07

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 12.07 0.00.00 71.12 73.03
2 Korpi Anna LänRa 14.00 0.01.53 60.98 62.61
3 Huuha Anni OuHu 14.02 0.01.55 60.25 61.87
4 Viippola Venla OuTa 14.03 0.01.56 59.61 61.21
5 Nokelainen Liisa EsSu 14.15 0.02.08 58.20 59.77
6 Ojanaho Ansa-Lotta OH 14.34 0.02.27 56.38 57.90
7 Palokangas Mette AlatPi 14.35 0.02.28 55.77 57.27
8 Karppinen Kukka-Maaria LaiVe 14.39 0.02.32 54.96 56.44
9 Mäkäräinen Selma Pohjant 14.46 0.02.39 53.98 55.43
10 Kuusikko Kiia Pohjant 15.09 0.03.02 52.08 53.48
11 Backman Saana IinYr 15.30 0.03.23 50.38 51.74
12 Tarvonen Silja KR 15.56 0.03.49 48.51 49.81
13 Kukkola Minna-Mari VePo 16.08 0.04.01 47.40 48.68
14 Pemmari Toini TP 17.14 0.05.07 43.91 45.09
15 Päkkilä Suvi HaHe 17.22 0.05.15 43.11 44.27
16 Lotvonen Essi LaiVe 18.36 0.06.29 39.81 40.88
17 Tepsa Anna-Eerika LapVe 24.08 0.12.01 30.35 31.17

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pitkänen Kati Pohjant 19.20 0.00.00
2 Sergejeff Kati Iisu 23.19 0.03.59

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 14.17 0.00.00 35.66 34.92
2 Lithovius Anna-Riikka Pohjant 16.06 0.01.49 30.45 29.82
3 Ronkainen Ritva LapVe 16.23 0.02.06 28.75 28.16
4 Korhonen Carita IisVi 19.23 0.05.06 23.32 22.84
5 Märsynaho Maaret PuolRy 21.29 0.07.12 20.15 19.74

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Tanja VetU 13.32 0.00.00 49.14 50.76
2 Goman Annukka VePo 15.09 0.01.37 42.25 43.65
3 Kankainen Ulla-Maria SoJy 16.06 0.02.34 38.21 39.47
4 Lauri Laura OH 16.47 0.03.15 35.17 36.33
5 Frant Nina S-2000 17.00 0.03.28 33.25 34.35

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 13.12 0.00.00 52.63 53.56
2 Holm Riikka SiiRa 13.29 0.00.17 50.23 51.13
3 Haataja Mirka YlikNM 13.35 0.00.23 48.59 49.45
4 Tolvanen Heidi AlatPi 14.33 0.01.21 44.16 44.95
5 Laaksoviita Katja SuomRa 15.08 0.01.56 41.31 42.05
6 Holopainen Lone-Maria S-2000 22.29 0.09.17 27.04 27.52
Lintunen Sirpa SiiRa HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Haverinen Tuula KaSu 14.23 0.00.00 39.48 42.35
2 Kanerva Kerttu LapVe 16.10 0.01.47 33.37 35.79
3 Viitanen Kirsi OH 16.33 0.02.10 30.88 33.12
4 Kauppinen Liisa SuomRa 17.18 0.02.55 27.90 29.93
Lassila Päivi RasTiimi EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Humalamäki Mirja SuomRa 14.54 0.00.00
2 Jurvakainen Tuija RasHy 15.37 0.00.43
Käkelä Maija PuolRy HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karjalainen Seija LaiVe 20.03 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketola Pirjo SalRe 18.04 0.00.00 31.73 27.71
2 Halme Ritva KiimU 18.24 0.00.20 29.59 25.84
3 Pelkonen Maija OSVA 20.31 0.02.27 25.14 21.96
4 Köngäs Kaarina PuolRy 23.36 0.05.32 20.64 18.03

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rajala Daniela KoskRi 15.15 0.00.00
Loukusa Anni Iisu EIL -
Viitasaari Liina KoS EIL -
Lauri Silja OH HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Liina KoS 12.05 0.00.00 54.30 54.35
2 Rokala Erica LapVi 12.39 0.00.34 51.00 51.05
3 Pirilä Elisa MSParma 13.00 0.00.55 48.79 48.83
4 Yli-Futka Amanda MSParma 13.11 0.01.06 47.28 47.32
5 Salmela Anni S-2000 13.20 0.01.15 45.93 45.97
6 Lauri Elina OH 14.18 0.02.13 42.06 42.10
7 Jaatinen Ilona Pohjant 14.46 0.02.41 39.99 40.03
8 Myllymäki Matilda KoS 14.56 0.02.51 38.81 38.85
9 Evans Lidia SoJy 17.31 0.05.26 32.46 32.49
Mattila Helmi RasTiimi HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkinen Hilla SoJy 14.06 0.00.00 38.63 30.41
2 Palosaari Maiju KiimU 14.24 0.00.18 36.88 29.03
3 Saari Annalotta Pohjant 14.45 0.00.39 35.08 27.61
4 Niinimäki Nelli Pohjant 14.56 0.00.50 33.74 26.56
5 Goman Matleena Pohjant 16.57 0.02.51 28.92 22.76
6 Pihlajaniemi Aini Pohjant 16.59 0.02.53 28.06 22.09
7 Kangas Siiri Pohjant 17.03 0.02.57 27.15 21.37

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Ilona Pohjant 10.01 0.00.00
2 Similä Helmiina Pohjant 10.12 0.00.11
3 Virkkala Venla KaSu 10.41 0.00.40
4 Hokkanen Liina Pohjant 11.03 0.01.02
5 Länsitie Pinja Pohjant 11.30 0.01.29
6 Alahäivälä Silja PudU 12.01 0.02.00
7 Rautiainen Senni SoJy 12.31 0.02.30
8 Tikkanen Pieta Pohjant 15.51 0.05.50
Heikkinen Aada Pohjant EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryytty Inka Pohjant 11.03 0.00.00
2 Jokelainen Sanja KaSu 12.21 0.01.18
3 Kettunen Sara KaSu 13.13 0.02.10
4 Niemelä Hetta Pohjant 14.08 0.03.05
5 Loukusa Aino Iisu 19.08 0.08.05

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hokkanen Hilma Pohjant 9.59 0.00.00
1 Kangas Inga Pohjant 9.59 0.00.00
3 Jeskanen Anni Pohjant 11.05 0.01.06
4 Ryytty Elena Pohjant 11.18 0.01.19
5 Heikkinen Elna SoJy 11.59 0.02.00
6 Määttä Malla Pohjant 14.24 0.04.25
Virkkala Elisa KaSu HYL -
Saari Amanda Pohjant EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pitkänen Enni Pohjant 8.17 0.00.00
2 Määttä Hilla Pohjant 9.20 0.01.03
3 Anttila Oona Pohjant 10.16 0.01.59
4 Heikkinen Aamu Pohjant 11.51 0.03.34
5 Kangas Saga Pohjant 21.37 0.13.20