FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Botniasprint Del/osa 2 nationell/kansallinen
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Ari-Pekka Koovee 12.33 0.00.00 60.21 62.71
2 Venetjoki Väinö KoS 13.17 0.00.44 55.47 57.77
3 Jansson Sören Falken 13.46 0.01.13 52.15 54.31
4 Linna Matti S-JKL 15.05 0.02.32 46.34 48.27
5 Rantala Peetu KoS 15.25 0.02.52 44.12 45.95
6 Kronqvist Emil KoS 16.38 0.04.05 39.75 41.40
Sundelin Peter Femman HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 15.32 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Juha VetU 14.41 0.00.00 47.29 51.29
2 Orjala Jarkko KoS 15.15 0.00.34 44.56 48.32
3 Kallio Jussi LaihLu 15.28 0.00.47 42.97 46.60
4 Sundberg Sam Minken 16.19 0.01.38 39.82 43.18
5 Calden Niclas Minken 16.45 0.02.04 37.90 41.10
6 Lindfors Jan Falken 17.11 0.02.30 36.08 39.13
7 Lindfors Kari Falken 18.51 0.04.10 32.10 34.81
8 Sundqvist Mats Falken 21.06 0.06.25 27.97 30.34

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Tero VetU 14.28 0.00.00 44.39 51.73
2 Nyman Patrik Brahe 16.24 0.01.56 37.98 44.26
3 Määttälä Jukka KoS 16.41 0.02.13 36.18 42.16
3 Myllymäki Jyri VetU 16.41 0.02.13 36.18 42.16
5 Jylkkä Marko YlivKu 17.01 0.02.33 33.21 38.70
6 Niininen Heikki VetU 18.35 0.04.07 29.37 34.23

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Torrkulla Jan Femman 15.06 0.00.00 52.92 49.94
2 Viitasaari Tommi KoS 15.14 0.00.08 50.88 48.01
3 Holm Jari ViiSu 15.43 0.00.37 47.79 45.10
4 Biskop Kim KoS 17.46 0.02.40 40.93 38.62
5 Lindgrén Henrik Femman 20.32 0.05.26 34.24 32.32
Peltoniemi Vesa KPV HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piispanen Reima OuHu 16.49 0.00.00 26.18 26.18
2 Höstman Stefan Malax 17.03 0.00.14 24.85 24.85
3 Koivumäki Kari KoS 20.07 0.03.18 20.24 20.24
Nygård Peter Femman HYL -
Holm Mikael Minken HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 13.00 0.00.00 50.28 49.89
2 Polso Jukka KoS 13.32 0.00.32 47.09 46.73
3 Bäck Mikael Femman 13.37 0.00.37 45.61 45.25
4 Toppari Reijo KauWi 14.44 0.01.44 41.04 40.72
5 Storvall Stefan Kronan 15.22 0.02.22 38.29 37.99
6 Hietala Petri LohtVe 16.30 0.03.30 34.67 34.40
Stubb Stefan Falken EIL -
Junkala Eero KannUra HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kronholm Peter Brahe 14.02 0.00.00 45.20 47.83
2 Konttila Sauli KannUra 14.54 0.00.52 42.04 44.48
3 Hattar Allan Falken 15.23 0.01.21 40.20 42.54
4 Korpijärvi Asko KannUra 15.57 0.01.55 38.28 40.50
5 Lind Sune Falken 15.58 0.01.56 37.74 39.94
6 Ena Henrik Falken 16.19 0.02.17 36.44 38.56
7 Jylkkä Markku YlivKu 18.19 0.04.17 32.03 33.90
8 Junttila Tuomo RasTiimi 18.22 0.04.20 31.51 33.35
Pöyhönen Hannu VetU HYL -
Toppari Pekka PuolRy HYL -
Hakomäki Juhani LapVi HYL -
Högnäs Tore Brahe HYL -
Nurisalo Seppo KoS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Myllymäki Ari KPV 16.55 0.00.00 37.81 39.14
2 Pusa Raimo OrPo 16.57 0.00.02 37.11 38.41
3 Törmä Markku KannUra 17.24 0.00.29 35.54 36.78
4 Hahtola Aulis RasKu 18.19 0.01.24 33.18 34.34
5 Koivukangas Erkki KoS 19.30 0.02.35 30.62 31.69
6 Kätkä Vesa Reima 25.43 0.08.48 22.80 23.60
7 Humalamäki Hannu ÄhtU 28.14 0.11.19 20.39 21.10
Tuominen Osmo KoS EIL -
Finnilä Mauri VetU HYL -
Lindstedt Tapio OrPo HYL -
Virkkula Unto NivU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Torrkulla Roy Minken 19.45 0.00.00 28.47 19.15
2 Lähdekorpi Mauri Femman 21.52 0.02.07 23.78 16.00
3 Oja Jorma NiS 23.01 0.03.16 20.76 13.96

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mikkilä Mauno NiS 21.10 0.00.00

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Löfroth Thor Kronan EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kullman Hannes Falken 14.42 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Westerlund Jimmy Falken 18.58 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huhtamäki Rasmus PieHi 14.06 0.00.00 43.07 39.79
2 Jussinmäki Iisakki HalTo 14.23 0.00.17 41.31 38.17
3 West Viktor Minken 14.40 0.00.34 39.63 36.61
4 Udell Oliver Solf 15.01 0.00.55 37.84 34.96
5 Forsström Anton Botnia 16.03 0.01.57 34.59 31.96
6 Lindfors Jesper Falken 18.05 0.03.59 29.98 27.70
7 Niininen Eino VetU 18.14 0.04.08 29.02 26.81
Peltoniemi Sisu KPV HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Berg Eelian Botnia 11.10 0.00.00
2 Jansson Lukas Falken 11.57 0.00.47
3 Forsström Emil Botnia 13.07 0.01.57
4 Nyman Vilhelm Brahe 13.10 0.02.00
5 Lindfors Kevin Falken 13.28 0.02.18
6 Niininen Lauri VetU 14.24 0.03.14
7 Lindfors Hugo Falken 15.52 0.04.42
Seppälä Paavo Femman EIL -
Anttila Niklas KPV EIL -
Hietala Elmeri KPV HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Hannes Minken 7.54 0.00.00
2 Forsell Björn Botnia 10.06 0.02.12
3 Rannila Aatu VetU 10.42 0.02.48
4 Yrjans Johan NOK 11.20 0.03.26
5 Grankull Sebastian Kronan 11.33 0.03.39
6 Sundqvist Ivar Falken 14.25 0.06.31
Peltoniemi Sulo KPV EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puro-Aho Aapo VaaSu 10.21 0.00.00
2 Yrjans Pontus NOK 10.31 0.00.10
3 Söderman Hannes NOK 10.34 0.00.13
4 Lindgren Alexander Botnia 12.04 0.01.43
5 Lindfors Rasmus Falken 12.32 0.02.11
6 Björkfors Einar Botnia 12.47 0.02.26
7 Slotte Nils Kronan 18.52 0.08.31
Sundberg Elias Minken EIL -
Ekfors Alfred Botnia HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekfors Jakob Botnia 26.18 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hahn Olivia OK77 14.26 0.00.00 67.98 69.43
2 Lindgren Hanna Femman 15.46 0.01.20 60.90 62.20
3 Hyyppä Milja KoS 16.20 0.01.54 57.50 58.73
4 Lax Sara VetU 16.33 0.02.07 55.48 56.66
5 Miettinen Minna MSParma 16.44 0.02.18 53.61 54.76
6 Jääskeläinen Aino-Maria RasTiimi 17.12 0.02.46 50.94 52.02
7 Tiitto Johanna RasTiimi 17.40 0.03.14 48.40 49.43
8 Sandelin Caroline NOK 18.29 0.04.03 45.12 46.09
Lindfors Lina Falken EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Finne Annsofie Solf 27.15 0.00.00
2 Sundqvist Marina Falken 31.33 0.04.18

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Caldén Mikaela Minken 13.37 0.00.00 42.12 45.49
2 Sandvik Annika Falken 14.43 0.01.06 38.24 41.30
3 Peltoniemi Päivi KoS 15.06 0.01.29 36.55 39.48
4 Jansson Tuija Falken 15.25 0.01.48 35.11 37.91
5 Rokala Johanna HalTo 16.01 0.02.24 33.12 35.77
6 Torrkulla Josefin Femman 16.28 0.02.51 31.56 34.09
7 Kiljunen Anne ViPa 16.44 0.03.07 30.42 32.85
8 Maunula Minna KoS 17.34 0.03.57 28.36 30.63
9 Lindfors Nancy Falken 17.48 0.04.11 27.38 29.58

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Tanja VetU 12.37 0.00.00 51.95 50.83
2 Lautamo Riikka VaaSu 15.34 0.02.57 38.95 38.11
3 Puro-Aho Veera VaaSu 19.11 0.06.34 29.04 28.41
Polso Anne VetU EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 14.40 0.00.00 33.61 36.88
2 Lindgren Annika Femman 16.12 0.01.32 28.91 31.72
3 Elvström Ann-christine Falken 17.27 0.02.47 25.43 27.89
4 Udell Tina Solf 21.32 0.06.52 19.46 21.35

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 14.36 0.00.00 42.50 44.93
2 Perkkalainen Johanna EE 16.35 0.01.59 34.61 36.59
3 Piispanen Eija OuHu 20.53 0.06.17 25.26 26.70

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 15.26 0.00.00 41.39 47.75
2 Leppä Eija SuJu 15.31 0.00.05 38.08 43.93
3 Käkelä Maija PuolRy 15.55 0.00.29 34.11 39.35

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Björklund Gunilla Falken 16.06 0.00.00 34.36 36.73
1 Kattilakoski Kirsti KoS 16.06 0.00.00 34.36 36.73
3 Lumiaho Raija KoS 18.07 0.02.01 28.25 30.19
3 Pöyhönen Lea VetU 18.07 0.02.01 28.25 30.19
5 Ketola Pirjo SalRe 20.08 0.04.02 23.36 24.96
Lassila Eija VetU EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lähdekorpi Kaija Femman 17.55 0.00.00 33.67 25.20
2 Wikblom Marianne Minken 18.42 0.00.47 30.64 22.94
3 Finnilä Katariina VetU 19.49 0.01.54 27.40 20.51
Stoor Anne KoS HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylhä Reija-Elina HalTo 15.07 0.00.00 52.41 54.27
2 Torrkulla Henna Femman 15.38 0.00.31 46.88 48.54
3 Backman Wilhelmina OK77 16.18 0.01.11 41.31 42.78
Viitasaari Liina KoS EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuomaala Ella VaaSu 14.11 0.00.00 40.22 44.12
2 Rokala Erica HalTo 14.32 0.00.21 38.59 42.34
3 Gripenberg Ester Brahe 14.44 0.00.33 37.42 41.06
4 Lakanen Inka PerhKi 15.39 0.01.28 34.63 37.99
5 Lindfors Karolina Falken 16.10 0.01.59 32.93 36.13
6 Kullman Thea Falken 16.36 0.02.25 31.50 34.56
7 Lindell Tilde Brahe 17.39 0.03.28 29.09 31.91
8 Lindgren Ida Femman 18.29 0.04.18 27.26 29.91
9 Forsell Marion Botnia 19.40 0.05.29 25.14 27.58
10 Nynäs Amanda Botnia 20.15 0.06.04 23.94 26.27

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Björkfors Elsie Botnia 13.32 0.00.00
2 Määttälä Selma KoS 13.59 0.00.27
3 Lautamo Hilla VaaSu 15.10 0.01.38

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ketola Matleena KoS 8.18 0.00.00
2 Nynäs Matilda Botnia 10.17 0.01.59

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Snickars Lea NOK 9.21 0.00.00
2 Torrkulla Moa Femman 9.35 0.00.14
3 Westerlund Jessica Falken 10.17 0.00.56
4 Wikblom Thea Minken 10.29 0.01.08
5 Siekkinen Kajsa Botnia 10.41 0.01.20
6 Isaksson Alicia Minken 13.27 0.04.06
7 Sundqvist Ida Falken 14.57 0.05.36
8 Lindfors Mira Falken 21.32 0.12.11
9 Sundvik Agnes Minken 23.26 0.14.05

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Snickars Maja NOK 12.07 0.00.00
2 Ingberg Leah NOK 12.09 0.00.02
3 Cainberg Saga Botnia 14.34 0.02.27
4 Ketola Mette KoS 16.00 0.03.53