FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Botniasprint Del/osa 1 nationell/kansallinen och ÖIDM-sprint ja K-P:n AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Ari-Pekka Koovee 17.33 0.00.00 63.85 65.32
2 Venetjoki Väinö KoS 18.07 0.00.34 60.70 62.09
3 Linna Matti S-JKL 20.04 0.02.31 53.75 54.99
4 Rantala Peetu KoS 21.05 0.03.32 50.16 51.32
5 Sundelin Peter Femman 21.11 0.03.38 48.93 50.06
6 Jansson Sören Falken 21.26 0.03.53 47.38 48.47
7 Hongell Timo KoS 21.37 0.04.04 46.01 47.07
8 Isokoski Teppo KoS 23.06 0.05.33 42.14 43.11
9 Kronqvist Emil KoS 23.36 0.06.03 40.36 41.29

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jern Jens Femman 18.21 0.00.00 54.73 53.66
2 Lauronen Jarkko LaihLu 18.32 0.00.11 50.13 49.14
3 Knutar Tomas Terjärv 23.21 0.05.00 36.56 35.84

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Juha VetU 17.04 0.00.00 46.75 53.69
2 Kallio Jussi LaihLu 19.18 0.02.14 40.57 46.58
3 Nilsson Markus Minken 19.34 0.02.30 39.25 45.07
4 Sundberg Sam Minken 20.11 0.03.07 37.31 42.84
5 Calden Niclas Minken 21.09 0.04.05 34.90 40.07
6 Orjala Jarkko KoS 21.15 0.04.11 34.03 39.08
7 Lindfors Jan Falken 22.33 0.05.29 31.40 36.06
8 Lindfors Kari Falken 23.50 0.06.46 29.08 33.40
9 Sundqvist Mats Falken 27.49 0.10.45 24.38 28.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Backlund Jan-Anders Femman 16.42 0.00.00 48.15 56.58
2 Rannila Tero VetU 17.32 0.00.50 44.71 52.54
3 Jylkkä Marko YlivKu 19.42 0.03.00 38.78 45.56
4 Niininen Heikki VetU 20.10 0.03.28 36.88 43.34
5 Määttälä Jukka KoS 20.11 0.03.29 35.85 42.13
6 Nyman Patrik Brahe 20.46 0.04.04 33.88 39.81
7 Myllymäki Jyri VetU 21.04 0.04.22 32.44 38.12

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltoniemi Vesa KPV 17.49 0.00.00 51.42 53.06
2 Strandvall Sören Minken 18.07 0.00.18 49.30 50.87
3 Biskop Kim KoS 19.14 0.01.25 45.25 46.69
4 Lindgrén Henrik Femman 23.28 0.05.39 36.11 37.26
Torrkulla Jan Femman HYL -
Viitasaari Tommi KoS HYL -
Holm Jari ViiSu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Höstman Stefan Malax 15.54 0.00.00 28.60 28.60
2 Åbacka Stefan Kronan 18.26 0.02.32 23.93 23.93
3 Holm Mikael Minken 18.53 0.02.59 22.64 22.64
4 Piispanen Reima OuHu 19.42 0.03.48 21.01 21.01
5 Nygård Peter Femman 22.30 0.06.36 17.79 17.79
6 Koivumäki Kari KoS 23.12 0.07.18 16.66 16.66

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Storvall Stefan Kronan 16.17 0.00.00 49.43 49.04
2 Bäck Mikael Femman 16.32 0.00.15 47.46 47.10
3 Nissilä Jorma KoS 16.37 0.00.20 46.01 45.66
4 Junkala Eero KannUra 19.12 0.02.55 38.77 38.47
5 Hietala Petri LohtVe 20.16 0.03.59 35.74 35.46
6 Polso Jukka KoS 20.34 0.04.17 34.24 33.98
Stubb Stefan Falken EIL -
Toppari Reijo KauWi HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kronholm Peter Brahe 19.03 0.00.00 44.53 47.12
2 Hattar Allan Falken 19.16 0.00.13 43.48 46.01
3 Korpijärvi Asko KannUra 20.26 0.01.23 40.48 42.83
4 Ena Henrik Falken 20.54 0.01.51 39.07 41.34
5 Lind Sune Falken 21.06 0.02.03 38.19 40.42
6 Toppari Pekka PuolRy 23.19 0.04.16 34.11 36.09
7 Nurisalo Seppo KoS 23.57 0.04.54 32.76 34.67
8 Högnäs Tore Brahe 25.27 0.06.24 30.42 32.19
9 Pöyhönen Hannu VetU 39.35 0.20.32 19.29 20.41
Hakomäki Juhani LapVi HYL -
Jylkkä Markku YlivKu HYL -
Junttila Tuomo RasTiimi HYL -
Konttila Sauli KannUra HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pusa Raimo OrPo 18.55 0.00.00 39.06 40.27
2 Hahtola Aulis RasKu 19.20 0.00.25 37.78 38.95
3 Törmä Markku KannUra 19.52 0.00.57 36.33 37.46
4 Lindstedt Tapio OrPo 21.32 0.02.37 33.12 34.15
5 Nylund Henrik Falken 22.11 0.03.16 31.77 32.75
6 Virkkula Unto NivU 22.43 0.03.48 30.65 31.60
7 Tuominen Osmo KoS 24.09 0.05.14 28.48 29.36
8 Koivukangas Erkki KoS 24.12 0.05.17 28.07 28.93
9 Åkerblom Måns GIF 24.40 0.05.45 27.19 28.03
10 Finnilä Mauri VetU 32.01 0.13.06 20.68 21.32
11 Jussinmäki Mauri HalTo 33.17 0.14.22 19.64 20.25
12 Humalamäki Hannu ÄhtU 33.25 0.14.30 19.30 19.90
Kätkä Vesa Reima HYL -
Myllymäki Ari KPV HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toskala Paavo KoS 23.36 0.00.00 29.27 19.23
2 Lähdekorpi Mauri Femman 26.20 0.02.44 24.92 16.37
3 Torrkulla Roy Minken 26.22 0.02.46 23.58 15.49
Oja Jorma NiS HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Tapio VetU 17.49 0.00.00 21.46 12.69
2 Mikkilä Mauno NiS 19.52 0.02.03 18.28 10.81
3 Fränti Eero KoS 21.56 0.04.07 15.69 9.28
4 Vistiaho Erkki KoS 25.36 0.07.47 12.69 7.51

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Löfroth Thor Kronan 37.37 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kullman Hannes Falken 24.06 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Westerlund Jimmy Falken 20.59 0.00.00
Häggman Aaron Femman EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huhtamäki Rasmus PieHi 15.20 0.00.00 44.19 40.83
2 Jussinmäki Iisakki HalTo 16.06 0.00.46 41.18 38.05
3 Udell Oliver Solf 16.09 0.00.49 40.15 37.10
4 Peltoniemi Sisu KPV 17.19 0.01.59 36.61 33.83
5 West Viktor Minken 17.22 0.02.02 35.67 32.96
6 Forsström Anton Botnia 18.52 0.03.32 32.06 29.63
7 Niininen Eino VetU 20.46 0.05.26 28.43 26.27
8 Lindfors Jesper Falken 20.51 0.05.31 27.62 25.52

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Berg Eelian Botnia 13.19 0.00.00
2 Jansson Lukas Falken 15.17 0.01.58
3 Nyman Vilhelm Brahe 15.20 0.02.01
4 Lindfors Kevin Falken 16.15 0.02.56
5 Jussinmäki Joona HalTo 17.15 0.03.56
6 Forsström Emil Botnia 17.22 0.04.03
7 Häggman Iivar Femman 18.08 0.04.49
8 Lindfors Hugo Falken 18.17 0.04.58
9 Hietala Elmeri KPV 18.41 0.05.22
10 Niininen Lauri VetU 19.30 0.06.11
Anttila Niklas KPV EIL -
Seppälä Paavo Femman EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Hannes Minken 9.44 0.00.00
2 Grankull Sebastian Kronan 11.21 0.01.37
3 Rannila Aatu VetU 11.23 0.01.39
4 Sundqvist Ivar Falken 11.44 0.02.00
5 Forsell Björn Botnia 13.17 0.03.33
6 Yrjans Johan NOK 15.32 0.05.48
Peltoniemi Sulo KPV EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Yrjans Pontus NOK 12.59 0.00.00
2 Söderman Hannes NOK 13.55 0.00.56
3 Lindfors Rasmus Falken 16.55 0.03.56
4 Slotte Nils Kronan 18.17 0.05.18
5 Björkfors Einar Botnia 19.22 0.06.23
Ekfors Alfred Botnia HYL -
Lindgren Alexander Botnia HYL -
Puro-Aho Aapo VaaSu HYL -
Sundberg Elias Minken HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekfors Jakob Botnia 38.31 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hahn Olivia OK77 17.51 0.00.00 68.44 68.69
2 Strandvall Amanda Minken 17.55 0.00.04 67.16 67.41
3 Lindgren Hanna Femman 19.15 0.01.24 61.56 61.78
4 Hyyppä Milja KoS 19.18 0.01.27 60.45 60.67
5 Jääskeläinen Aino-Maria RasTiimi 20.26 0.02.35 56.20 56.40
6 Lax Sara VetU 20.27 0.02.36 55.26 55.46
7 Sandelin Caroline NOK 21.45 0.03.54 51.11 51.30
8 Miettinen Minna MSParma 22.04 0.04.13 49.55 49.73
9 Lindfors Lina Falken 22.52 0.05.01 47.01 47.18
10 Tiitto Johanna RasTiimi 23.27 0.05.36 45.06 45.23
11 Karvonen Hanna Terjärv 26.24 0.08.33 39.33 39.48

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Finne Annsofie Solf 26.04 0.00.00
2 Sundqvist Marina Falken 34.44 0.08.40

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Caldén Mikaela Minken 18.56 0.00.00 40.34 43.57
2 Sandvik Annika Falken 18.58 0.00.02 39.60 42.77
3 Torrkulla Josefin Femman 20.18 0.01.22 36.37 39.28
4 Kiljunen Anne ViPa 20.35 0.01.39 35.25 38.07
5 Jansson Tuija Falken 20.56 0.02.00 34.06 36.78
6 Rokala Johanna HalTo 22.54 0.03.58 30.58 33.02
7 Herrala Johanna KoS 24.45 0.05.49 27.78 30.00
8 Lindfors Nancy Falken 25.02 0.06.06 26.95 29.11
9 Maunula Minna KoS 25.21 0.06.25 26.11 28.20
Peltoniemi Päivi KoS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rannila Tanja VetU 17.04 0.00.00 41.77 41.68
2 Lautamo Riikka VaaSu 19.10 0.02.06 35.34 35.26
3 Puro-Aho Veera VaaSu 24.26 0.07.22 26.26 26.20
4 Myrskog Eva-Lotte Kronan 40.28 0.23.24 14.97 14.94
Löfbacka Sanna KPV EIL -
Polso Anne VetU EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lindgren Annika Femman 18.58 0.00.00 32.32 35.46
2 Elvström Ann-christine Falken 19.25 0.00.27 30.00 32.91
3 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 19.34 0.00.36 28.20 30.93
4 Udell Tina Solf 28.23 0.09.25 18.36 20.14

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 18.49 0.00.00 42.05 44.45
2 Perkkalainen Johanna EE 20.57 0.02.08 34.94 36.93
3 Piispanen Eija OuHu 27.42 0.08.53 24.28 25.67

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 18.27 0.00.00 43.00 49.60
2 Leppä Eija SuJu 19.59 0.01.32 36.72 42.36
3 Käkelä Maija PuolRy 25.07 0.06.40 26.85 30.97

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Björklund Gunilla Falken 16.32 0.00.00 36.28 38.78
2 Lumiaho Raija KoS 21.24 0.04.52 27.19 29.06
3 Kattilakoski Kirsti KoS 22.51 0.06.19 24.68 26.38
4 Pöyhönen Lea VetU 32.38 0.16.06 16.73 17.88
5 Ketola Pirjo SalRe 41.36 0.25.04 12.69 13.56
Lassila Eija VetU KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 15.06 0.00.00 34.93 38.52
2 Lähdekorpi Kaija Femman 18.12 0.03.06 27.90 30.76
3 Finnilä Katariina VetU 20.02 0.04.56 24.36 26.85
4 Wikblom Marianne Minken 20.17 0.05.11 23.08 25.45
5 Nylund Marlene Falken 20.47 0.05.41 21.57 23.79

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forsman Brita Falken 21.59 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Torrkulla Henna Femman 17.34 0.00.00 56.01 56.79
2 Jylhä Reija-Elina HalTo 17.57 0.00.23 52.75 53.50
3 Viitasaari Liina KoS 18.31 0.00.57 49.15 49.84
4 Backman Wilhelmina OK77 19.01 0.01.27 45.92 46.56
5 Myrskog Rosa Kronan 19.55 0.02.21 41.99 42.58

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rokala Erica HalTo 15.47 0.00.00 41.09 45.08
2 Gripenberg Ester Brahe 15.48 0.00.01 40.36 44.28
3 Lakanen Inka PerhKi 15.55 0.00.08 39.38 43.21
4 Tuomaala Ella VaaSu 16.58 0.01.11 36.31 39.83
5 Forsell Marion Botnia 21.06 0.05.19 28.68 31.47
6 Lindell Tilde Brahe 21.41 0.05.54 27.41 30.08
7 Kullman Thea Falken 22.11 0.06.24 26.31 28.86
8 Lindfors Karolina Falken 22.46 0.06.59 25.16 27.60
9 Lindgren Ida Femman 23.14 0.07.27 24.19 26.54
10 Nynäs Amanda Botnia 24.00 0.08.13 22.97 25.20

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Löfqvist Linn Femman 17.27 0.00.00
2 Määttälä Selma KoS 17.29 0.00.02
3 Björkfors Elsie Botnia 17.48 0.00.21
4 Lautamo Hilla VaaSu 20.08 0.02.41
5 Calden Linnea Minken 21.20 0.03.53

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Backlund Thelma Femman 11.59 0.00.00
2 Nynäs Matilda Botnia 13.14 0.01.15
3 Ketola Matleena KoS 13.37 0.01.38

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wikblom Thea Minken 11.49 0.00.00
2 Snickars Lea NOK 12.13 0.00.24
3 Siekkinen Kajsa Botnia 12.39 0.00.50
4 Westerlund Jessica Falken 13.58 0.02.09
5 Torrkulla Moa Femman 14.32 0.02.43
6 Grankull Daniela Kronan 14.55 0.03.06
7 Jussinmäki Aada HalTo 15.50 0.04.01
8 Sundqvist Ida Falken 19.24 0.07.35
9 Sundvik Agnes Minken 19.44 0.07.55
10 Lindfors Mira Falken 24.08 0.12.19
Häggman Iina Femman EIL -
Isaksson Alicia Minken HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ketola Mette KoS 17.19 0.00.00
2 Ingberg Leah NOK 17.43 0.00.24
3 Cainberg Saga Botnia 19.21 0.02.02
4 Calden Isa Minken 24.34 0.07.15
5 Snickars Maja NOK 25.43 0.08.24