FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tuplasprintti, osa 1
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gripenberg Otto Brahe 15.42 0.00.00 77.28 77.46
2 Lövdal Victor Femman 15.55 0.00.13 74.79 74.97
3 Iivari Antti RasKu 16.16 0.00.34 71.79 71.96
4 Viitasaari Toni-Antti LapVi 16.24 0.00.42 69.82 69.98
5 Koivuniemi Sakari Koovee 17.05 0.01.23 65.69 65.85
6 Jansson Emil Brahe 17.12 0.01.30 63.92 64.08
7 Hietamäki Harri VaaSu 18.08 0.02.26 59.38 59.52
8 Tauriainen Teemu KEV 18.12 0.02.30 57.91 58.05
9 Tuomaala Juuso LapVi 18.46 0.03.04 54.95 55.08

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 15.19 0.00.00
2 Orjala Jarkko KoS 17.21 0.02.02

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 14.58 0.00.00 52.54 59.55
2 Jansson Sören Falken 15.10 0.00.12 50.99 57.78
3 Hyyppä Tuomas KoS 15.56 0.00.58 47.71 54.07
4 Pesola Pasi KPV 16.21 0.01.23 45.69 51.78
5 Stoor Matti KoS 16.44 0.01.46 43.86 49.71
6 Kallio Jussi LaihLu 16.47 0.01.49 42.95 48.68
7 Tuomaala Ville VaaSu 17.18 0.02.20 40.91 46.36
8 Fred Pontus Femman 17.49 0.02.51 38.99 44.19
9 Eriksson Henrik VaaSu 17.59 0.03.01 37.90 42.95
10 Gripenberg Mattias Brahe 19.18 0.04.20 34.63 39.25

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ekola Juha AlahKi 17.58 0.00.00 36.80 43.24
2 Nyman Patrik Brahe 18.22 0.00.24 34.91 41.02
3 Niininen Heikki VetU 18.46 0.00.48 33.11 38.91
4 Myllymäki Jyri VetU 20.24 0.02.26 29.49 34.65
5 Honkanen Antti LapVi 21.31 0.03.33 27.04 31.77
Bergström Rune Kristina HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Anttonen Mikael KaRa 13.26 0.00.00 51.34 53.37
2 Harjamäki Petri HiKi 13.32 0.00.06 49.69 51.65
3 Viitasaari Tommi KoS 13.34 0.00.08 48.30 50.21
4 Strandvall Sören Minken 14.12 0.00.46 44.93 46.70
5 Nevala Pasi TeuRi 14.57 0.01.31 41.52 43.16
6 Korhonen Marko YlämPy 15.46 0.02.20 38.28 39.79
7 Björklund Tommy Brahe 17.54 0.04.28 32.75 34.05

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lassila Antti KuortKu 13.32 0.00.00 40.69 45.02
2 Hirvensalo Jorma SaPu 14.07 0.00.35 38.18 42.24
3 Laasanen Juha KauWi 14.10 0.00.38 37.21 41.17
4 Nygård Peter Femman 15.31 0.01.59 33.21 36.74
5 Kinnari Jukka SuJu 15.33 0.02.01 32.38 35.83
6 Kirkkomäki Jarmo KauWi 16.27 0.02.55 29.89 33.07
7 Lyyluoma Pasi TeuRi 16.36 0.03.04 28.91 31.99
8 Furubacka Per-Åke Botnia 16.45 0.03.13 27.95 30.92

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piispanen Reima OuHu 10.43 0.00.00 41.04 35.61
2 Toppari Reijo KauWi 10.54 0.00.11 38.83 33.70
3 Junkala Eero KannUra 11.08 0.00.25 36.54 31.71
4 Virnala Jukka JalJa 11.36 0.00.53 33.65 29.20
5 Jurvakainen Jari S-JKL 12.51 0.02.08 29.09 25.24

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nissilä Jorma KoS 8.54 0.00.00 46.28 51.29
2 Kronholm Peter Brahe 9.04 0.00.10 44.86 49.72
3 Nylund Sven-Olof Botnia 9.33 0.00.39 42.05 46.60
4 Hattar Allan Falken 9.42 0.00.48 40.87 45.30
5 Nyystilä Jukka LaihLu 9.49 0.00.55 39.86 44.18
6 Lind Sune Falken 10.02 0.01.08 38.49 42.65
7 Hakomäki Juhani LapVi 10.11 0.01.17 37.42 41.46
8 Korpijärvi Asko KannUra 10.39 0.01.45 35.29 39.11
9 Toppari Pekka PuolRy 11.03 0.02.09 33.55 37.18
10 Pihlajamaa Martti VetU 11.30 0.02.36 31.79 35.23
11 Laine Harri KauKa 11.38 0.02.44 30.98 34.33
12 Konttila Sauli KannUra 12.24 0.03.30 28.65 31.75
13 Tuomaala Juhani KoS 13.23 0.04.29 26.16 28.99

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rauhamäki Kimmo JRV 8.51 0.00.00 41.07 38.45
2 Nynäs Henning Brahe 9.08 0.00.17 39.05 36.56
3 Törmä Markku KannUra 9.10 0.00.19 38.16 35.73
4 Pusa Raimo OrPo 9.24 0.00.33 36.49 34.16
5 Myllymäki Ari KPV 9.29 0.00.38 35.45 33.19
6 Lindstedt Tapio OrPo 9.59 0.01.08 32.99 30.89
7 Laine Jaakko HS 10.22 0.01.31 31.11 29.13
8 Kujanpää Heikki JSRasti 13.35 0.04.44 23.24 21.76
9 Humalamäki Hannu ÄhtU 16.17 0.07.26 18.97 17.76

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Backman Sven-Olof Falken 10.50 0.00.00 26.34 30.75
2 Torrkulla Roy Minken 11.08 0.00.18 24.67 28.80
3 Paavola Vesa EE 13.07 0.02.17 20.12 23.49
4 Teppo Jaakko GIF 14.41 0.03.51 17.25 20.13
Jylhä Keijo JRV HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 10.18 0.00.00
2 Hietaharju Antti ÄhtU 14.16 0.03.58
Paavola Seppo EE HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ekola Juuso LapVi 16.13 0.00.00 25.54 36.84
2 Biskop Robert KoS 18.18 0.02.05 20.94 30.20
3 Pajuranta Teemu RaJu 22.40 0.06.27 15.53 22.40

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Bergström Kasper Kristina 13.16 0.00.00 51.06 45.83
2 Vuorinen Miki Koovee 13.26 0.00.10 49.89 44.78
3 Karjanlahti Kosti KauWi 13.29 0.00.13 49.16 44.13
4 Niemelä Julius RaN 13.40 0.00.24 47.97 43.06
5 Lemberg Ville RaJu 13.41 0.00.25 47.39 42.53
6 Udell Oliver Solf 13.43 0.00.27 46.74 41.96
7 Wikblom Melker Minken 13.54 0.00.38 45.60 40.93
8 Pöytäkangas Elias VaaSu 14.11 0.00.55 44.18 39.66
9 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 14.19 0.01.03 43.26 38.83
10 Hölsö Aaro RaJu 15.15 0.01.59 40.14 36.03
10 Noponen Veeti LapVi 15.15 0.01.59 40.14 36.03
12 Puttonen Osku KuortKu 16.43 0.03.27 35.75 32.09
13 Ala-Honkola Akseli KuortKu 16.57 0.03.41 34.83 31.26
14 Muhonen Aatu RaJu 18.13 0.04.57 32.01 28.73
15 Niininen Eino VetU 18.39 0.05.23 30.87 27.71

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Lukas Falken 9.37 0.00.00
2 Wikblom Sander Minken 9.50 0.00.13
3 Virrankoski Väinö KauWi 10.04 0.00.27
4 Niininen Lauri VetU 10.05 0.00.28
5 Hietamäki Matias RaJu 10.10 0.00.33
6 Muhonen Eetu RaJu 10.32 0.00.55
7 Syväterä Sampo TP 11.03 0.01.26
8 Koski Juuso YKV 11.05 0.01.28
9 Nyman Vilhelm Brahe 11.15 0.01.38
10 Hietala Elmeri KPV 12.03 0.02.26
11 Hölsö Tuomas RaJu 12.58 0.03.21
Hirvensalo Eetu RaJu HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Puro-Aho Aapo VaaSu 8.13 0.00.00
2 Puumila Juho JalJa 8.45 0.00.32
3 Puumila Jaakko JalJa 8.48 0.00.35
4 Aho Lenni RaJu 9.10 0.00.57
5 Harjamäki Sisu HS 10.14 0.02.01
6 Ala-Honkola Iivari KuortKu 10.50 0.02.37

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virrankoski Ahto KauWi 4.54 0.00.00
2 Ahlfors Matias TP 4.56 0.00.02
3 Honkanen Iivari LapVi 6.31 0.01.37
4 Ristimäki Anttoni RaJu 6.45 0.01.51
5 Ylikojola Vilho RaJu 7.11 0.02.17
6 Nynäs Leevi VaaSu 8.59 0.04.05

Sarja H8S
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuomaala Eemil VaaSu 6.12 0.00.00 15.40 11.55
2 Hautalahti Paavo YKV 7.35 0.01.23 12.28 9.21
3 Malila Veikka VaaSu 7.49 0.01.37 11.60 8.70
4 Nynäs Elis VaaSu 8.28 0.02.16 10.43 7.82
5 Hietala Viljami KPV 10.15 0.04.03 8.38 6.29
6 Rajala Lauri RaJu 10.31 0.04.19 7.94 5.96
7 Ekoluoma Onni YKV 10.40 0.04.28 7.61 5.71

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Strandvall Amanda Minken 14.57 0.00.00 64.62 74.30
2 Pitkänen Salla TP 17.23 0.02.26 54.19 62.31
3 Hoskari Maria RasKa 18.16 0.03.19 50.24 57.77
4 Istolahti Jaana VaaSu 18.25 0.03.28 48.52 55.79
5 Heittola Sanna VaaSu 18.34 0.03.37 46.83 53.85
6 Fred Marie Femman 18.42 0.03.45 45.21 51.98
7 Ojala Ulla PoRa 20.13 0.05.16 40.62 46.71

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Päivi YKV 15.07 0.00.00
2 Pöytäkangas Eliisa VaaSu 23.08 0.08.01

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 13.38 0.00.00 49.04 55.54
2 Sjöstrand Anna Brahe 14.07 0.00.29 45.59 51.63
3 Jansson Tuija Falken 15.29 0.01.51 39.94 45.24
4 Torrkulla Josefin Femman 16.43 0.03.05 35.50 40.20
5 Niemelä Johanna RaN 18.43 0.05.05 30.36 34.39

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Polso Anne VetU 9.06 0.00.00 54.33 54.65
2 Palomäki Sanna RasKu 10.20 0.01.14 46.41 46.69
3 Lautamo Riikka VaaSu 12.25 0.03.19 37.43 37.65
4 Tissari Jaana SaPu 13.13 0.04.07 34.04 34.24
5 Karppi Susanna LaihLu 13.14 0.04.08 32.87 33.07
6 Känsäkangas Aurora KauWi 13.21 0.04.15 31.48 31.67

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 9.50 0.00.00 34.81 39.32
2 Peltola Heli KeuKi 10.50 0.01.00 30.02 33.91
3 Hautamäki Anne-Mari RasKe 11.34 0.01.44 26.64 30.09
4 Udell Tina Solf 15.14 0.05.24 19.10 21.58

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piispanen Eija OuHu 12.26 0.00.00
2 Laukka Eija SaPu 14.40 0.02.14
Mylläri Britt-Marie NOK HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 8.45 0.00.00 42.35 45.98
2 Leppä Eija SuJu 8.50 0.00.05 40.69 44.18
3 Käkelä Maija PuolRy 9.06 0.00.21 38.28 41.56
4 Raatikainen Päivi RastiE4 9.58 0.01.13 33.84 36.73
5 Humalamäki Mirja SuomRa 10.10 0.01.25 32.08 34.82
6 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 13.04 0.04.19 24.11 26.17

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 9.19 0.00.00
2 Laine Kaija KauKa 12.52 0.03.33

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 10.55 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäkelä Aino S-JKL 15.42 0.00.00
2 Kauppi Aada LaihLu 22.47 0.07.05

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Liina KoS 13.29 0.00.00 52.66 52.30
2 Niininen Erika VetU 13.54 0.00.25 49.17 48.83
3 Jylhä Reija-Elina HalTo 14.03 0.00.34 46.75 46.43
4 Enlund Julia Femman 16.37 0.03.08 37.92 37.67
5 Mäkelä Venla SaPu 17.32 0.04.03 34.42 34.19

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sikkilä Peppi LapVi 13.23 0.00.00 53.59 48.65
2 Näsi Minea RaJu 13.33 0.00.10 51.80 47.02
3 Hoskari Sanni RaJu 13.52 0.00.29 49.51 44.94
4 Tuomaala Ella VaaSu 14.42 0.01.19 45.65 41.45
5 Gripenberg Ester Brahe 15.44 0.02.21 41.68 37.84
6 Korkonen Emilia KuortKu 17.04 0.03.41 37.52 34.06
7 Laakso Evena RasKu 22.21 0.08.58 27.96 25.39
8 Virrankoski Maija KauWi 23.26 0.10.03 26.02 23.62

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Sanni RaJu 11.01 0.00.00
2 Sikkilä Iines LapVi 11.24 0.00.23
3 Saranpää Saara RaJu 11.40 0.00.39
3 Ketola Matleena KoS 11.40 0.00.39
5 Ahlfors Erika TP 12.02 0.01.01
6 Ahti Ronja TP 12.19 0.01.18
7 Lautamo Hilla VaaSu 12.46 0.01.45
8 Löfqvist Linn Femman 13.33 0.02.32
9 Enlund Isabella Femman 14.57 0.03.56
10 Mutikainen Eveliina KauWi 19.26 0.08.25
11 Keski-Nisula Aurora KuortKu 24.03 0.13.02
Rajala Maija RaJu HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahti Saana TP 7.06 0.00.00
2 Kataja Enni RaJu 7.11 0.00.05
3 Hietala Liina-Maija KPV 7.22 0.00.16
4 Sippola Sanni LapVi 7.27 0.00.21
5 Ylikojola Veera RaJu 7.42 0.00.36
6 Torrkulla Moa Femman 7.43 0.00.37
7 Keski-Säntti Helka YKV 7.50 0.00.44
8 Pesola Ella KPV 8.17 0.01.11
9 Trofast Senni LaihLu 8.40 0.01.34
10 Hyyppä Alisa KoS 8.50 0.01.44
11 Rajala Kerttu RaJu 9.31 0.02.25
12 Ekoluoma Aino YKV 9.42 0.02.36
13 Oikarainen Fanni LaihLu 13.17 0.06.11

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Sofia YKV 4.36 0.00.00
2 Karppi Saara LaihLu 5.18 0.00.42
3 Lemberg Linnea RaJu 5.29 0.00.53
4 Muhonen Oona RaJu 5.53 0.01.17
5 Enlund Nova Femman 5.54 0.01.18
6 Lassila Nelli RaJu 7.05 0.02.29
7 Pöytäkangas Aada-Liina VaaSu 7.47 0.03.11
8 Ekoluoma Milla YKV 8.31 0.03.55
9 Hautalahti Elsa YKV 8.48 0.04.12
10 Ketola Mette KoS 9.54 0.05.18
11 Keski-Säntti Venla YKV 11.09 0.06.33
12 Mutikainen Aada KauWi 12.56 0.08.20

Sarja D8S
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kataja Lilja RaJu 6.22 0.00.00